Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: Kalev Allik
Kuupäev: 03.11.2003
kitesurf
Ei hakka rääkima sellest , et meie klubil oli hooaja lõpetamine . Samuti mitte sellest , et oli koosolek, kus tehti kokkuvõtte tehtust ja võeti vastu tulevased plaanid ning tehti muid väga konstruktiivseid otsuseid . Ka mitte sellest , et juhatusse valiti ühehäälselt Kuldar ja edasi jäid misiooni täitma Ergo, Johannes ja Kaupo.
Ka see ei vääri märkimist , et sai saunas käidud ja kuule veeretatud ning, kes kõik võitsid.........

Märkimist väärib hoopis tõsiasi , et kohale olid tulnud kogu SSK Kite esindus: Katrin, Ergo, Erkki, Janar, Kalev K, Kaupo, Lauri ja allakirutanu. Lisaks täiendasid teiste klubide esindajad Aivar ja Raino .3 läbivat punkti:
· Laupäevane tuul ligi 10 m/s .Vette laskmine nagu ikka kagu poolsse tuulega hotell “Männikäbi” alt . Merele mindi väiksema varustsusega. Lauri “Ocean Rodeo” 12 m2 , Kaupo - “Takoon” Skoop 3 11,5 m2, Janar - “Ocean Rodeo” 9 m2 , Aivar “Takoon” 9 m2 , Kalev K. Naish 12,5 m2, siinkirjutaja “Ocean Rodeo” 9 m2, Erkki 125 cm3 – ja kimas hoopis kuival maal.
Esimesena said lohed ülesse ja vette Aivar ning Kaupo – nende järel ka kõik teised. Kuna tuul puhus üle Aegna saare oli kohati väga ilusaid puhanguid, mis hang time uskumatult pikaks venitasid . Mitmed korrad tehes “Dead man-i” tundus , et võiks veel teinegi kord sama hüppe ajal käed vee poole rippu lasta. Seda oli näha ka Lauri – kohe näha , et Tariffal kõvasti harjutanud, Aivari trikid ja pöörded 520 , Kaupo äss lainetel veivamises ja Janari hõljumistest kõrgel vee kohal. Oma uue lohega sai kenasti hakkama ka Kalev K. Kalevit tuleb tänada soojade kombekate eest, tänu millele tundus 3,5 C vesi nagu suvel ja kohati hakkas isegi palav.
· Veele ei jõudnud küll Ergo aga tema moraalne tugi rannal on alati märkimist väärt. Märkimata ei taha jätta üllatust suure sünnipäevalaua näol “Villemi bubis”. Laud oli nii kenasti kaetud , et otsiti kohti vabadesse laudadesse, kuna ei usutud silmi , et kas see kõik on ikka meile !!! Ergo saabudes sai pidu kohe väga tormiselt hoo sisse. Tugev täiendus saabus veel tema tubli õekese näol, koos hulga kenade sõbrannadega.
Nüüd oli põhjust pidutsemiseks lausa kuubis - lisaks, hooaja lõpule, veel Ego ja tema õe sünnipäeva näol.
Tekkis väike kahtlus kas “Villemis “ jagub ikka head paremat selle nõudluse rahuldamiseks. Nii mindigi edasi juba tuttavasse “koduklubisse DIIVA”.
· Diiva jaoks oli meile kõigile silmarõõmuks, korduva ja väga täiusliku lavashow, ettevalmistanud Kaupo. Samal ajal kui kõik teised eesotsas Kaupoga “Diivas “ kõigile silmarõõmu valmistasid, otsustas Janar öise exreemspordi kasuks. Tema hommikune üllatus oli suur ja kinnitas veelkord , et rahulikku Kitesurfi vees ja jääpeal ei anna võrrelda selliste extreemsete ja ohtlike spordialadega nagu jalutamine ja hüpped kuival maal .......
Kokkuvõttes oli ülivõrdes tore hooajale punkipanemise üritus. Täname kõiki osavõtjaid, kes oma kohalviibimisega selle taoliseks voolisid .........
Nimi: Kalev Allik
Kuupäev: 25.08.2003
kitesurf
23. Aug.2003 Pärnu surfiklubi korraldatud võistlused seljataga. Suurimad tänud organiseerijaile ja kohtunikele.
Kena kogemus igatahes, sest nägi mida Eesti Kiterite seltskond (enamus oli esindatud) teha suudab.
SSK Kite omalt poolt salarelva (Kaupo) välja ei toonud ja osavõtnud Erki, Lauks ja allakirjutanu ei soovinud teiste klubide kaasvõitlejaid sokeerida . Nii jäidki fantastilisemad trikid, uudistama tulnuile, selleks korraks nägemata.
Samas on see väga positiivne , sest järgmistel võistlustel, ka keskpäraselt võisteldes, on näiteks 7 (Laux) kohalt esimeste hulka tulemine kindlasti meeldivam, kui eespoolt tahapoole kukkumine.
Teades, kus propeller pühapäeval käima lülitatakse, leidis SSK Kite punt Ergo,Kaupo, Erki, Lauri, Andrus, Kalev end kl 12.00 kodusaarelt Pidulast. Ja ei eksitud. Kl. 15.00 oli ventilaatoripult ilmataadi näppude all aktiivselt kasutuses puhudes ka pärast lahkumist kl.20.00 vahemikus 6-10 m/s.
Siin juba andeid vaka all ei hoitud. Kõik tegid hüppeid nagu üks mees, tavalisest speedimisest ja pööretest rääkimata.
Võeti vastu otsus juba 2 aastat SSK korraldatavatel Kite Kapi võistlustel hinnata vaid “Hang Time” , mille esitlemisel arvestatakse eraldi meeleolukamat trikki.
Siinkirjutaja sai hakkama mitmete perfeksete “front flippidega” ja paari as ted man –iga “ Rotate 360” harjutamisel . Jutumärke ei saa ümber panna, sest “ted man” seekord ei õnnestunud. Põhjus- augud otsaballoonides muutsid lohe halvasti juhitavaks.
Jäi mulje ,et kogu meie klubi Kite liikmed käivad salaja “tuvide” peal harjutamas, sest pikad hüpped ja uskumatud saltod, koos “kena” maandumisega andsid aimu tohutust arengust.


Nimi: Kalev Allik
Kuupäev: 22.08.2003
kitesurf
20.08.03 tegi ilmataat taasiseseisvumise päeva puhul kena kingituse ja lülitas lõunast ventilaatori 6 m/s tööle. Kaupo oli missiooni täitmas ja õpetas 2-te, loodetavasti uut liiget, välja. Nende visadust, lohedega võidelda, oli rõõm vaadata. Nii mõnigi kord tuli lohesid puude otsast alla võtmas käija.
Kalev (K) oli nagu alati viisakas ja aitas koos tütrega kõigil lohed ülesse. Viimane sai sellest õpetust ja nii tuli ka Kalev (K) vaevata merele. Suundus kohe kaugemale, kus paremini puhus ning kimas seal uhkes üksinduses kuni jagus selleks korraks.
Erkki on kõvasti arenenud ja sai vastu tuult krüssamisega oma 14,5 m Skoop 2 hästi hakkama – sellistes muutlikes oludes.
Risto tegi sama lohega oma esimesed pikemad triibud, millest rõõmu palju, kuid tema jaoks jäi 14,5 siiski väheseks . Paras oleks neis oludes 17,5 m2 olnud ..
Kell 16.00 lülitas ( täpselt nagu weather online ennustas kuni 18.00) ilmataat propelleri kiirema käigu peale 8 m/s . Selleks ajaks oli ka Laux enda 17,5 Skoop 2 merele sihtinud …. Tegi seal kohe päeva pikima Hang Time ja näitas ilusaid laineotsa hüppeid.
Ise tegin algatuseks pikema 30 meetrise madallennu, kuna ei soovinud tugevama priisi hüpnoosi mõjul, purje õigel ajal teisele poole viia. Maandusin alles kõrkjates. Oma osa mängis ka saabas, mille otsast jalg oli hüppe ajal läbi tunginud. Uutele poistele kindlasti hea näide kuidas teha ei tohi J
Kl 16.00-18.00 vahel sai tehtud ilusaid pikki lende ja nauditud lainel sõitu.
Kl. 18.00 saabus Andrus ja tegi kalipsosse pugemisega silmad ette ka sõjaväelastele. Kahjuks oli selleks ajaks tuult vaid 14,5 “Advance”madratsile. Rõõmu jagus vaid ühele suunale, sest kinnitus rebenes. Loodetavasti on Kalev (K) juba selles osas professionaalset abi andnud.
Kokkuvõtteks võis rahule jääda, kuigi tegemata jäid plaanitud “ back flip” ja “handlepass”. Tuleb Pärnus ära teha !! JSaaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast