Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli
Kuupäev: 12.10.2009
windsurf  vali
Tagalaht, NE. Pidula pool oli suht vaikne, kaugemal lahel aga oli pilt, justkui oleks kõvasti tuult. Kuna suund kirdest, siis mõtlesin, lähen vaatan igaks juhuks Veere poole ka. Ühe RMK lõkkekoha juurest keerasin sisse. Seal puhuski korralikult, 4,5-se jagu. Arvan nii 11-12 ms ja lainevallid diagonaalselt kohe kaldal algasid praktiliselt. Madalas olid küll suuremat sorti kivid ent mõtlesin, et kui ettevaatlikult sisse lähen, siis ehk veab. Üldiselt täna polnud kindasti mu elu parim surfipäev. Alustuseks lõhkusin oma pisikese purje ära:(( Hakkasin kamadega just vette minema (mööda klibu ettevaatlikult) kui äkki tuli selline pagi, et rebis kogu kaadervärgi mul käest ja otse mändidesse. Ülemine aken ribadeks. Nii kurvastasin. Kellaaeg oli selline, et kaua passida ei saanud, rigasin 5,5 ja tõmbasin kõvasti alt peale. Lõpuks sain vette. Trapetsiaasad polnud kuidagi üldse õiged ega saanud kontrolli alla asja, sõitsin omast "tarkusest" siis teisele poole kaldale. See oli küll sajandi rumalaim tegu. Esiteks, seal oli ju see tuulevaba nurk aga ühe hooga tulles läks see meelest. Teiseks pikk murdlainetus. No ülejäänu on ilmselt selge. Maadlesin siis väikese lauaga kuidagi end lõpuks mere peale tagasi. Seal jäi mingi võrk mulle ette. Vaikselt hakkas pimenema. Ühesõnaga... Aga vähemalt külm täna ei olnud, kuigi alguses kui autost välja ronisin, siis tundus, et brrrrrr. Tea, kus saaks kähku purje ära remontida.
Nimi: johannes
Kuupäev: 11.10.2009
windsurf  vali
Nasva. SE 9-11ms, +6C, on ikka liiga vara jahedaks läinud, loodan, et vesi ehk veel peab. vahur läheb 6,9+ 115L lauaga ja aegajalt tiksub, seega on pilt eksitav ja tuult oluliselt vähem, panen 7,5 ja 105 slallika, saan täitsa ok sõita kui sõrmed ei pea enam poomi, selgub, et vahepealne keemiline puhastus on poomi tattlibedaks muutnud, õnneks see peale paari veesloputust kaob, kahjuks aga on ka vesi päriskülm, selline vesi juba tahab päris paksu sussi ja võiks isegi kinnise kindavariandi peale minna, aga see pole enam fun surf, ilmselt jään ootama ilma soojenemist, sest varasematel aastatel oleme ikkagi novembrini saanud rahulikult triibutada, täna oli juba detsembrine külm tuul ja vesi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 07.10.2009
windsurf  vali
Nasva, S-SW 10-14ms umbes. Vihm ja hall. A,V,M ikka kohal, kuidas saab tuult raisku lasta. Suht ebaühtlaselt puhus, vahepeal ei saa 4,5 käima, siis tõmbab nii, et... Käisin mitu korda kaldal purje peale tõmbamas ja lõdvemaks laskmas. Suurem puri hästi pealetõmmatuna oleks vist paremini kohanenud selle tuulevahemikuga. Väikse lauaga on see poolik tuul ikka väga-väga ebamugav, väsitab ära. Ehk seepärast ka hulgi katapulte täna. Teise säärekondi sain ka siniseks, nüüd on vähemalt kenasti sümmeetriliselt.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 05.10.2009
windsurf  vali
Üüdibe. NW-NWW. m/s täpselt ei tea. Kohale jõudes tundus korra, et polegi õieti tuult aga juba 20 min pärast oli ka 4,5 puri taas jube palju. Tuulekraani unustas keegi lahti? Pagid kindlasti 17-18 ms kanti. Vahur jõudis täna vist lausa 3 erinevat purje rigada, olud suht järsult muutusid. Vesi oli nii külm, et kui ma alguses suurema purjega ei saanud veestardiga merelt tulema mitu minutit, jäin juba päris kangeks ja korra tuli mõttesse, et kas peaks äkki laua peale ronima ja proovima natuke pealpool veepinda soojeneda... Kinnasteta ei tohiks ka enam minna. Loodetuulega oli siin Üüdibel minu meelest veel eriti hea - esiteks sai sõita kaldast kaldani, samas pole see ots ka liiga lühike. Kui dzaibi teed ja sisse kukud kalda lähistel, siis üldiselt saab jalad maha, mis külma ilmaga on väga tervitatav. Teisel pool lahte mina ühtegi märkimisväärset kivi ei kohanud. Lisaks oli laine hoopis suurem kui W-SW suunaga, lahe keskel natuke Pidula moodi, sellised suuremad vallid tekivad aga natuke teravamad, nii et trampliine oli hulgi. Oleks ainult julgust täie kiirusega nendelt lendu tõusta. Eks ma ikka proovisin kah natsa. Väike laud oli väga tubli ja hoos, sai kodus selle eest kiita ja pai. Säärekondile on tänasest tekkinud märkimisväärne vorp. Peab lisaks kiivrile hakkama säärekaitsmeid kah kandma, muidu tuleb miniseelik taas unustada:) Suurimaks saavutuseks võib tegelikult täna lugeda kolme pikka triipu vahepeal kordagi sisse kukkumata. Kokku nii umbes kaks tundi ihu ja vaimu karastavat tuulist sügissurfi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 04.10.2009
windsurf  vali
Nasva pühapäevasurf. Tuulejumal on lõpuks ometi jälle ärganud ja teeb tasa vahepealset uimerdamist - täna jaksas välja puhuda niipalju kui keskmist 13-15 ja tippusid 19-20 ms SW (emhi vaatluste andmetel). Täiesti usutav. Lained korralikud. Vahepeal päike, siis jälle vihm peksab pimedaks. No on ikka tore ilmakene. Mina läksin 82L + 4,5 kuna lihtsalt mul polnud väiksemat. Kui oleks olnud, oleks 3,7 umbes võtnud. Tõmbasin alt ikka väga peale aga suur kahtlus oli siiski, et kas ma selle purje taltsutamisega ka toime tulen - meie "raskekahurvägi" läks kõik nii 4-4,2stega, lisaks külalisesinejana Alo. Aga polnud mitte midagi hullu, hoidsin purje rohkem avatuna aga toetasin ikkagi korralikult trapetsisse ja sain sõita täitsa mõnusalt, hüpata kah natukene. See pole muidugi võrreldav Johni hüpetega, need läksid täna ikka hirmuäratavalt kõrgele ja laud oli igatahes vertikaalses asendis üsna sageli. Kihvt on ikka proffidega koos sõita:) Raino tulistas kah teinekord end kõrgustesse. Kalda lähedal olid metsikud pagid, no laua pealegi raske saada. Eemal ka tegelikult rapsis. Ise ma väga kaugele ei põrutanud igaks juhuks. Täna oli õhk täitsa ok, nii et paljakäsi oli igati sõidetav. Mulle igatahes meeldis jällegi ja väga hea meel on, et selle hooaja jooksul on tekkinud kindlustunne keerukamates oludes sõitmisel.

Esimene  «  2  3  [ 4 ]  5  6  »  Viimane     kokku: 126 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast