Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli
Kuupäev: 21.11.2009
windsurf
Üüdibe, WSW-W, 9-11 ms, +8C. Suurepärane sügissurf, suht soe novembri kohta ja päike hakkas ka veel eredasti paistma, niii kena. Vesi muidugi ammu juba jahtunud aga õnneks Üüdibel ei pea eriti vees ligunema, saab kaldast kaldani sõita ja täna tuli nii mõnigi dzaibikene ka välja üle pika aja. Villane sokk sussi sees töötab ka päris hästi. 5,5 puri jäi väikese lauaga (82L) koos küll üsna piiri peale, ent enamasti oli siiski paras. Sõitsin tõelise mõnuga kaks pool tundi ja veelgi oleks sõitnud aga seekord tulin välja, kuna väsis ära kael!! Täiesti imelik aga lausa krampi hakkasid kiskuma kaelasooned... Keerutasin ja venitasin ühte ning teistpidi aga ei midagi. Kohal oli terve delegatsioon, saabumise järjekorras: surfipiiga Anneli, külalisesinejana Rait, Marek, Vahur, Madis, Neeme, Henri, Veiko ja veel kaks lohetajat ka. Kõik said sõita. Kellel varustus paras oli, need lasid päris mitu tundi järjest. Viimastele tulijatele mõtlesin oma termosest veel surfijärgset kuuma teed pakkuda aga neid ei jõudnudki ära oodata, jäid minust merele. Kui see nüüd oli selle aasta viimane surf, siis oli vanajumalal küll väga kenasti see punktipanek korraldatud. Eks näis...
Nimi: Anneli
Kuupäev: 07.11.2009
windsurf
täna tabasin Nasvalt Neeme, pakkis just 10st purje kokku. Puhus edelast. Formula on praegu vist tark valik küll, püsid ikka pealpool veepinda. Külm ei olnud olnud vaid täitsa hea. Täna oleksin ise ka läinud aga päeval jäi tuul natuke liiga vaikseks, hiljem jällegi pime. 4 soojakraadi tundub juba üsna "palav" ja mindav.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 05.11.2009
windsurf
Eile ja täna nii hea tuul. Kagu-ida suunast ja pisikese purje/laua jagu just. Sutu lahe lainetesse hullama minekuks just paras. Aga no mis sa teed - hing kisub merele, ent seekord füüsiline keha ei tule kuidagi järele. Kangestub kaldal ja ajab sõrad vastu. Null kraadi tundub ikkagi liig... Sellele vaatamata leidsin eile Mareki Nasvalt asju rigamas. Ajas mind kiirelt minema sealt, ütles et mu hammaste plagin ajab tal ka külma peale:) Paari tunni pärast teatas, et oli täitsa hea olnud. No pole ime - vähem kui kuu aega tagasi vist sõitis ta veel lühikese kalpsaga. Niisugused need tõelised karastatud põhjamaa mehed siis on. Täna on kohe tõesti eriliselt inspireeriv ilm - tuul, pime, lörts... Ent lubab soojenemist lähiajal.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 25.10.2009
windsurf
Sutu laht, Vätta. Kuna hommikul puhus kagust ja üsna kutsuvalt, siis sai oldud originaalne ja teoks tehtud plaan minna seda kohta proovima. Kuldar ajas juba ammu isu peale jutuga, et ida-kagutuulega seal kihvt laine, jne. Sellest suunast aga puhunud minu meelest selle suve jooksul täpselt 1 päev, kui sedagi. Tuleb siis ikka oma silmaga üle vaadata. kahtlus muidugi oli, et läheb tiksumiseks, kuna tuul hakkas kukkuma ja keerama. Ent ikka suured kamad kaasa (117+6,8) ja tuld. Oli küll kihvt suur laine, täitsa võib ette kujutada, milline möll seal on kui on õigest suunast kõva tuul. Täna aga keeras lõunasse ära (jäi nurga taha) ja üsna ebaühtlaselt puhus, kohe paneb kätele koormuse ja külmaga-kinnastega varsti sõrmed kutud. Lisaks pole enam nii ammu suurte asjadega sõitnud, et ei jõudnud täna veel tagasikohaneda. Paar glissis triipu, natuke tiksumist, ei ühtegi õnnestunud manöövrit, mõned veestardid, mõned purje sikutamised tuulevabas alas, allatuult äravajumine ja natuke tagasijalutamist oli tänane saak. Siiski on uus koht alati põnev ja kui oled mere peal käinud on päeval kohe teine maik. vesi ja õhk isegi polnud nii külm kui mõned nädalad tagasi, kuigi ka minu sussidel töötab vesijahutus nagu Henrylgi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 15.10.2009
windsurf
kaks päeva Tagalahel. NW-NWN. Mõlemal päeval +4C. Eile oli nii, et kuigi oli tormiprognoos, siis kui keskpäeval kohale jõudsime, mõõtsime kaldalt 10ms. Päike. Vaatasin, et mu vastremonditud väike puri käiku ei lähegi. Rigasin 5,5. Tegelikult kõhutunne ütles, et ikka peaks vähem võtma, latvadest käisid sellised kahtlased iilid üle. No olgu, sai siis merele. Ikka väikse lauaga muidugi. Kaugemal merel tõelised võimsad lainemäed. Tuule suund oli seekord nii, et idapoolne kirre, sõita sai peaaegu piki lahte lainega risti, seega ainult võta ja hüppa järjest. Loomulikult hakkas tuul kohe marutama ning kaldale lähemal sellised iilid, et hirmus. Mõne triibu pärast kukkusin sisse ja vot aru ei saa siiani, mis juhtus aga enam ma sealt minema ei saanud igatahes. Lihtsalt ei saanud. Tagantjärele tundub, et vist ei tabanud ära, et tuul oli natuke suunda muutnud. Samas ju niipalju juba on kogemust, et sellest oleks aru saanud. Või siis lihtsalt oli liiga metsik tuul. Kogu aja keeras mul kas laua ümber valel hetkel või siis ei saanud purje kätte või tõmbas üle või rebis käest või veel midagi. Igal juhul olin ma seal vees kaugelt liiga kaua. Muidugi juba lained veeresid üle, jne. Lõpuks sõitsin välja, üsna kange. Marek oli tõeliselt hoos ja harjus Vahuri endise, st.enda uue lauaga. Vahur harjus enda uue lauaga ja sai ka mõned supertriibud/-hüpped kui puri sai väiksemaks vahetatud. Natuke passisin ja sulasin kaldal, siis ei andnud süda ikka rahu ja rigasin 4,5. Kui kamadega vee äärde sain, siis hakkas kohe nii palju puhuma, et mulle tundus, et kui ma veelkord peaks mingil põhjusel hulpima jääma ja väsimus ka juba sees, siis see pole ehk kõige parem stsenaarium. Mingi ebakindlus jäi sisse. Kindlasti puhus hooti ka üle 20ms. Ühesõnaga, võtsin asjad jälle lahti kõik. Vot. Õhtul tundus, et olen natuke külma saanud. See muidugi ei takistanud täna hommikul varavalges ja läbi vihma minna sinnasamasse püüdma tormituule jäänuseid. Seekord seal Veere pool RMK platsil. Koht muide on täiesti asjalik, kirdesuunaga kui all nurgas tuul kipub kaduma, võib igati soovitada. Kalda all ainult peab olema ettevaatlik, suuremad kivid. Hommikune surf lõppes max pooletunnise tiksumise-laua uputamise-suplemisega. Äratuseks väga hea ja värskena tööle. Ühe korra sain peaaegu glissi, seda ka pumbates:) Natuke alla 10ms keskmiselt oli tuult vast. Suuremaid kamasid muidugi polnud kaasas. Arvestades ilmaolusid võiks olla hoopis teised surfimuljed aga seekord siis niimoodi. Ja kus on see kliimasoojenemine?!

[ 1 ]  2  3  4     kokku: 20 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast