Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli
Kuupäev: 15.11.2010
windsurf
Oooohhhh kui hea. Üle pika aja jälle mõnus "surfisahmakas". Ilmateade vist rääkis midagi viimasest soojast ilmast. Igatahes oli õhk täitsa meeldiv, nii +8. Puhus SW ja tuul käitus korralikult vastavalt prognoosile. Alates kolmest hakkas puhuma 12-18ms. Nasval ikka jälle, mujale ei jõua enam sõita, läheb enne pimedaks kui vette saab. Marek koos pisipojaga jälgis toimuvat autost, mina ja Vahur käisime sõitmas. Ise jäin väga rahule, kuigi oli päris tugev ülepurjestus 4,5sega, 3,8 oleks ehk olnud mugav. Laine oli päris suur, kui välja sõitsid, läksid vahed suuremaks ja tipud kõrgemaks:)Vasakul halsil läks eriti lõpupoole lainete vahel siledamatel kohtadel hoog ikka nii kiireks, et hoidsin kõigi kümne küünega kinni ja tuletasin endale meelde, et trapetsit rohkem usaldada. Vesi on väga kõrge, sai kaugele kõrkjateni välja sõita ja seal oli kohati üle pea. Lõpupoole hakkas tulema selliseid metsikuid pagisid sisse, et tundus olevat õige aeg kaldale tulla. Väike väsimus hakkas ka tunda andma ja elu on õpetanud, et peale seda hetke on parem mitte enam punnitada, eriti külma ilmaga. Päike juba loojus, pilvekihi all oli kitsas erevärviline särav triip. Tõeline põhjamaa surfiromantika. Külm ei hakanud, ainult pärast kui juba kaldal olin, hakkasid pöidlad lahti sulama ja siis oli oiiiii kui kibe. Töölaevadest hakkasid usinad tööinimesed just riburadapidi koju sõitma.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 04.11.2010
windsurf
Hommikul puhus veel väga maruliselt, Sõrves näitas kuni 18 ms. Suund seekord W. Kuna aega oli vähe, siis taas Nasvale. Olime koos Vahuri ja Neemega. Kuna suund läänest, sai täna päris kaugele merele ka välja sõidetud, laine oli mõnusam suurem. Motivatsiooni dzaibida oli rohkem kui küll, kuna üldsegi ei oleks tahtnud vees liguneda. Niisiis tulid üsna mitmed välja kah, mis on tore. Tuult oli 4,5 purje jaoks parasjagu. Läänekale tüüpiliselt oli tugevaid pagisid sees ja siis oleks tahtnud, et oleks puri alt kõvasti rohkem peale tõmmatud, suht ebamugavaks tegi sõidu. Seda enam, et mul täitsa tavalised freeride purjed ja need ei käitu ka ideaalse trimmiga nii mõnusalt kui sooviks. Külm ei hakanud, jaksu oli juba veidi rohkem. Ära sõites tabas mind üllatus, nimelt auto ei tahtnud Nasvalt ära minna. Õnneks olin hotelli pool kaldal. Tuli siis kasutada Meelise lahket teenust, kes võttis vaevaks mu auto akut laadida. Ise oleks ka juba väikest elektrit vajanud, kuna olin juba üsna maha jahtunud, ei olnud arvestanud pikema kaldal kükitamisega. Koju jõudes oli juba pime.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 03.11.2010
windsurf
Nasval paremal kaldal. Marek oli ka viksilt kohal. Puhus edelast. Uskusin prognoosi enam kui tegelikke olusid, et pidi pärastlõunal päris kõvaks tuul minema. Nii saigi 4,5 puri kokku pandud, kuigi oli kahtlusi. Aga läkski nii, et juba üsna varsti hakkas kergitama ja pooleteist-tunnise sessiooni lõpuks oleks väiksemat purje tahtnud. Marek sõitis olude sunnil suure lauaga, ütles, et oli väga ebamugav, mida ma usun ka, kuna laine oli hästi tihe. Ammu polnud vee peal käinud ja vahepeal veel haiguse ka läbi põdenud, nii et kole kiiresti väsisin ära. Uued talvesusside olid mõnusalt soojad, eelmistest käis vesi juba täitsa (ehk liiga) vabalt läbi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 12.10.2010
windsurf
Ei teagi, et mida tänasest päevast järeldada, kas seda, et prognoose ikka ei tasu uskuda või siis et tasuks hoolsamini surfikohta valida, Igal juhul tänased valikud ei olnud parimad. Head tuult näitas ainult hommikutundideks ja kampa sai tulla vaid Allan. Puhus loodest ja alustuseks põikasime Üüdibele - vaikus ja vesi täiesti maas, ent kaugemalt paistis tuul. Kulgesime siis edasi Kaugatomale, seal juba puhus paremini. Võtsime nõuks Sõrve välja sõita, seal külmaga turvalisem ka. Kohale jõudes puhus nii valjusti, et purjevalik polnud üldse keeruline - kõige väiksem! Niipea kui vee peale saime, vaikis ära ja peale seda hakkas puhuma 0-17 ms, ehk siis täiesti tuulevaikus ja siis selline iil. No ei olnud mugav tõesti. Samas need head triibud olid tulemist väärt. Päike isegi paistis ja üldiselt oli päris kena mere peal päeva alustada. Seekord isegi eriti külm ei hakanud. No ja muidugi pärast puhus veel poole päeva ja aina paremini, tuul oli ainult Saaremaa keskemale ära kolinud. Tagalahel või Harilaiul oleks vist täna olnud pidupäev... Niimoodi läks siis seekord.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 06.10.2010
windsurf
Peaaegu täpselt sama jutt, mis eilse päeva kohta:), selle vahega, et täna peale esimest tundi ei tulnud enam eriti midagi välja, ei tea, kas natuke siis väsisin ära või mis. Ja täna olin vasakul halsil (vastu lainet) kogu aja spinnis, ei saanudki aru, milles probleem oli, proovisin asendit korrigeerida, trapetsiotsi ja poomi ja masti liigutada aga eriti ei aidanud. See häiris päris tugevalt. Mõtlesin viimast hea tuulega päeva mitu tundi nautida aga see plaan kuidagi lühenes oluliselt. Väga karastav igatahes oli. Clubridersid ehk lohedelegatsioon oli ka kohal ja lisaks veel Vahur ja Allan ja pärast veel Hillar liitus ja Janis sai ka vist vee peale.

[ 1 ]  2  3  4  5  »  Viimane     kokku: 31 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast