Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: johannes
Kuupäev: 07.10.2011
windsurf  vali
nasva, SW 13-18ms, ja ilmselt kusagil keskmine 14-15ms kanti jääb, 4,7 ja 85 laud on ok, ja esimene tark tegu oli täna paks kalipso selga ajada, vesi jahedam ja sõita soojem, kuigi kummimehe tunne oli valdav, pead ei saa kaua ühel halsil hoida, viskab tagasi. täna palju mugavam sõita, proovin rigada purje ülemisest poomiliigist, peale esimest tunnikest teen pausi, tuulikud jäävad aeg ajalt seisma, et keerata, nurk muutub vähe aga ebaühtlasemaks tuul läheb. nüüd pidanuks poomist nats järgi andma, aga väsimus tuli kaela, ja Neeme tuli vahetust ka üle võtma, kalipso oli vahepeal minuga ühinedes lausa vaakumisse tõmmanud ja oleks homseks parem prognoos olnud, siis poleks viitsindki seda nahka maha koorida. sõidu lõpuks laud kõvasti raskem- avastasin laual all servades pikipragusid kust vesi taas merre nirises. tore jälle puhkepäevadel nokitseda.
Nimi: johannes
Kuupäev: 06.10.2011
windsurf  vali
Nasva, SW-S. pilves, väike sadu +15. edela tuule kohta väga ebaühtlane kuna rommi möötja näitab 12-17ms, siis on just õige moment uus 4,7 lofti lipvawe ära proovida, laud 85 (millel enne vetteminekut avastan uue lohakuse augu ja otsustan siis oma asjade edaspidisele laenutamisele lõpu teha!). esimene tunnike on enamvähem, päris kõrgeid hüppeid saab, puri on väga mugav, kannatab äärmusi, aga siis läheb üha auklikumaks tuuleke, aeg ajalt juba tiksun ja siis vahetan juba 103 laua vastu. aga ka sellega head sõitu ei tule, (purje vahetada märjana ei viitsi, sõitsin ikka suvise kalipsoga) kaldatuulikud juba seisavad ja ilmne keeramine käsil, merel ongi tuult kõvasti vähem, vaid kai otsas veel kuidagi puhub. vana 85 on kitsa ahtriga ja palju mugavam tsopis sõita kui uuemad laiemad lauad, vahetan veelkord laua väiksema vastu tagasi, merel juba jänks jälle peal aga head sõitu ei tule, rommi möötja näitab 10-18ms, ilmsed äärmused. täna oli ka merel vesi pisut jahedam, aga täitsa ok võrreldes eelmise sügisega.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 06.10.2011
windsurf  vali
Meil oli täna "peresurfipäev". Nimelt võtsime Kuldariga juuniori kaasa ja läksime Nasvale uusi kamasid sisse õnnistama. Sai vahepeal muretsetud paar korralikku pisikest tormipurje Goya Guru 3,7 ja 4,2 koos rdm masti ja peenema poomiga. Lisaks JP laud 76L Real World Wave. Kõik asjad kasutatuna küll, ent igati tip-top. Niisiis Nasval hotelli pool. Puhus edelast, emhi näitab, et keskmist 12 ms ja tipud 17 ms sel ajal. Ma läksin 3,7ga siis. Sissejuhatuseks jätsime purjele veidi pealetõmbamisruumi veel ja poomist ka vabamaks. Siis oli mulle tegelikult palju seda aga nende asjadega oli nii mugav sõita, et ma hea meelega kangutasin. No tõesti on ikka suur vahe küll purjel ja purjel. See guru seisab käes hästi stabiilsena. Testides ongi öeldud, et sobib hästi kergekaalulisemale sõitjale kõva tuulega. Laud oli ka hästi mõnus. Kuna mul on jaksu veel veidi vähevõitu ja 100% kindlalt ei tunne end, siis põhiliselt sõitsin laguunis. Korra ronisin eemale välja aga seal tulid nii karmid pagid peale, et ma taandusin. Väsisin võrdlemisi kiiresti ära ja tulin kaldale. Kuldar aga julgustas, et tõmbame veel peale alt ja proovi veel, saad purje settinguid tunnetada. Nii tegimegi ja tõesti, muutus oli suur, nüüd oli puri mulle üsna paras ja sain kindla tundega teinekord ka allalainet kihutada. Ühesõnaga väga kihvt. Kui ma lõpetasin, proovis Kuldar ka ühe sessiooni teha aga tema jaoks oli seda purje siiski veidi vähevõitu. Paari otsaga, mis olid täiskiirusel, jäi aga ka tema rahule. Pakkisime end siis kokku ja minema. Juunior magas kogu selle aja autos või õues süles õndsat und nagu ühele surfilapsele kohane. Vahepeal vihma sadas ja ilm oli üsnagi karvane, ent külm ei olnud meist kellelgi. Pikk jutt sai, sellised surfimuljed siis täna. Ajah, Vahur oli ka sõitmas ja teisel kaldal registreerisime veel Johannese ja mis meil selle rekkamehe nimi oligi...
Nimi: johannes
Kuupäev: 22.09.2011
windsurf  vali
Nasva, 2 päeva on edelast puhunud hästi ehk 9-12ms, pagid ehk enamgi, eile 120slallikas koos 6,0 vaporiga, mis lõpuks lähebki paljuks ja täna 102+ 5,8 alguses vähe siis vahepeal ok ja lõpus keerab tuult 10 kr läände ja muutub auklikumaks, teised sõidavad 5 ruudustega, ei saagi aru, kuidas, ilmselt laudade vahe nii suur. vesi endiselt soe, ehk suvekalipsoga on ok.
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.09.2011
windsurf kitesurf  vali
no vaat, lõpuks saan ka kite all midagi arhiveerida, ehk olen paadimees kitevõistlusel Sõrves. Mõntu sadama ääres on kena lai muruplats rigamiseks ,peab meelde jätma. kohe läheb sügavaks, vaid 1 kivi kusagil kaldast 70m, tuleb ära märkida. aga eks seegi liigub talve jooksul. kitevõistlust oli päris kena vaadata, sellised nooruspõlve ajad tulivad meelde kui meite noorsurfajad ikka käisivad kohtunikukaatri man ja aiva pärisid, et kus see stardiliin on ja kuhu sõitma piab. möni sai kolmandamaks sõiduks enamvähem selgeks ka kuhu minna... ennelõunat ei puhunud suurt midagi, nii 4-5 m SE, aga võrreldes kite em-iga on ikka suur taseme vahe, sellise tuulega oleks prod juba lennanud. siin ei kasutanud ka keegi pikendatud liine, ja ainult 3 formulasõitjad , ülejäänud lumelaudadega, kokku 20 nägu veepeal, peale lõunat tõstab 7-8 m peale, aga see kagutuul toob hullult adru randa. kahju, et käru kaasas pole. vabastiilis on vaid 4 naist ja 4 meest. naistel on väga rasked lauad ja mida veest kuidagi üles ei saa, mehed ikka saavad aeg ajalt gravitatsioonile vastu, äi päris kena mereline päev, oleks veel ise ka sõita saand (oma viga, et asju kaasa ei võtt), oleks päev 5+ aga nüüd 3+ hindele.
https://picasaweb.google.com/Johkaj/KiteSorve

Esimene  «  2  3  [ 4 ]  5  6  »  Viimane     kokku: 115 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast