Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli
Kuupäev: 15.09.2011
windsurf  vali
Katse nr 3. Puhus nii kenasti päeva esimene pool, lääne ja edela vahepealt ja puude ladvad muudkui vehkisid. Oli siis võimalus oma väike laud ka vette viia ja mõtlesin, et 4,5 purjega saan ehk hakkama. Õnnestus kodust end mere äärde saada alles nelja ajal. Kiirelt Nasvale. Tulin, Meelis just tuli merelt ära ja tuul oli selgelt vaiksemaks jäänud. Tema 4,7ga enam käima ei saanud. Läksin siis 5,5ga. Õnneks oli seda parasjagu ja sain tunnikese igati mõnusat sõitu. Väikese lauaga oli mu imestuseks isegi mõnusam/lihtsam sõita. Triibutasin ja harjutasin dzaibe. Vist isegi umbes 2/3 tulid välja, mõni küll niimoodi konarlikult aga ikkagi. Jäin täitsa rahule.
Nimi: Kuldar
Kuupäev: 14.09.2011
windsurf kitesurf  vali
Seekord panen kirja mõned read, sellest kuidas ma mere ääres targutamas käin.Nagu õeldakse tark lollitab, loll targutab ja mis see filosofeerimine muud on kui targutamine.Seega kaks ja pool tuulist päeva suutsin merel käimata kaldal olles maad ning ilma parandada.
Teisipäeval 13-ndal pärast kristuse sündi puhus Nasval meeldiv tuuleke 14-20 vahest mõni iilike veidike enam. Hotelli poolsel küljel kõlkusid paar lohemeest, kel seekord tuul veidike üle kehakaalu ja vaimujõu käis. Tahaks siinkohal õelda, et suvisesed üleliigsed õlled ja grillilt ülekäinud põllumajandus saadused annavad oma positiivse panuse surfi ikka sügisel. Õige surfar peab ikka oskama optimeerida kehakaaluga kevadel rannavormi ja sügiseks +10 lisakiloga. Selle all pidasin silmas lohede ja purjede tuulevahemiku liigutamist tuuleskaala tumedamasse otsa.
Arusaadavas keeles tooks näiteks meie Henry, kes pärast jõule rannahooajaks vormi treeningute tulemusel sõidab oma 6 ruuduse purjega tuulega n>n1 ms, siis pärast jaanipäeva sügiseks vormi tulemusel sügisel võiks ta kasutada sama purje n+3ms>n1+3ms.
Selle tulemusel võiksime aasta eelarve koostamisel kulu poole pealt tõsta osa surfi investeeringute vajadustest meelelahutuse alla. Võidavad sport , keha, vaim ning ööklubid.
Tagasi teisipäeva juurde. Ainsana tundsid ilmast-olust rõõmu laudurid. Ühel pool jõge Vahur ja Meelis ning teisel pool Johannes. Peale selle mõned minule tundmatud esinejad kes minu saabudes lõpetasid. Vahuril ja Meelis kihutasid edasi tagasi nagu Tallink-i kiirlaevad vöörist-ahtrist lenduvate veepilvede saatel.
Tea, kas tuleks hakata uurima surfilauda poolt tekitatud lainetuse mõju rannikule? Samas vaatasin Johannese lemmik manöövrit "kajakas" , manöövri sooritamiseks tuleb suurel kiirusel lainelt hüpata ja õhus kõrgemas punktis laua vöör suunata alla ning sukelduda vette (täisusliku soorituse korral pistetakse pea läbi purjeakna). Sellega teisipäev minu jaoks piirdus. Kolmapäeval puhus juba mitme mehe eest tipp vast 26 ms juures igatahes oli palju.
Nasvale jõudes leidsin hotelli seina ääres istumast Meelise ja Vahuri nagu kaks eksinud hanepoega. Esimene sett oli noormeestel seljataga. Purjede algasid täna 3.3 ruudust. Tegin ka tähtsa näo pähe ja targutasin purje trimmi teemadel. Lõpuks, ajasid nad minu utsitamise peale sõnagi lausumata seljad sirgu ja suundusid koos kamadega merele kaldal olijatele vaatemängu pakkuma.Asi oli vaatamist väärt püherdasid nagu Priit Pärna "Kilplased" animatsioonis naabri siga rukkipõllul vagude vahel. Üldjoontes nägi asi välja selline:
http://youtu.be/OFgfLhnL-yI
Mõned pildid ,paremat oma nokiast välja ei pigistanud: http://saarema...1409201101.jpg,
http://saarema...1409201102.jpg,
http://saarema...1409201103.jpg
Lisa märkuseks Johannest seekord näha ei olnud .
Nimi: johannes
Kuupäev: 14.09.2011
windsurf  vali
kroonikasse märge: terve öö ja päeva on puhunud SW 15-25ms, täna ei läinud isegi üritama kama lõhkuma, ootan, kuni saan korraliku tormipurje.
Nimi: johannes
Kuupäev: 13.09.2011
windsurf  vali
Nasva, SW alguses 13,8-18ms, naabrite katusel käib tihe sebimine, kinnitatakse sinna eurualustel pesitsema jäänud ehitusmaterjale, ümber pesade käib korralikult turvarihmadega kinnitatud valvur... Rain tuleb tesielt kaldalt ja küsib, et miks täna kõik teisel pool sõidavad, aga vist sellest, et näidata lohetajatele silmad ette, nagu Kulka ütleb, siis nood nutsid ja lauad sõitsid, vahur vahetanud just 4,7 4 vastu ja Naul pidavat ka 4 olema. no kena küll, mul ainus korralik puri 5,8, mis tormisõidu ohutusnõuetele vastav, aga võtan siis 4,5 piloti kuigi tean, et see õige sõidupuri pole, väga ebastabiilne, aga midagi ikka, olukorda leevendab rdm. laud 85. esimese seti saan päris häid hüppeid ja paar halba ka, kui maandusin sukeldudes ja peaga purjes, õnneks jäi poom kätte ja pea purjest läbi pistamata. kuna ei mäletagi, millal viimati sellise tuulega ja seljatrapetsiga sõitu sai, siis on loomulik, et vanadusest nõdrad käed ei pidanud kaua sellele valule vastu, ikka 1/3 läks käte peal, sest isegi lahtise aknaga oli liiast sõita. peale pausi teen veel aga vaid 4 triipu, sest juba esimesel otsal vajutab mind pagi selili ja ei saa enam merepoole veestarigi tehtud, kaldapoole õnneks veel sain, ka tsaibide tegemine on päris extreem, kuna paakstaagis läheb kiirus nii hulluks ja ka allatuules, et püsti jääda on võimatu, ka ei ole vahel lihtsalt võimalik purje üle halsida. siis ikka läheb juba nii rajuks, et 4,5 on enamus aega plärisemas täiega, tundub, et see lihtsalt rebitakse ribadeks, siin oleks ikka x-ply materjalist purjega ainuvõimalik üldse sõita ja 4,0 olnuks ok. vesi oli väka soe. siis tulid Neeme Henriga ja tahtsivad formulatega peale minna, kahjuks loobusid. just siis kui mul kaamera kaasas. lõpetades puhus 15-20ms.
Nimi: Henry
Kuupäev: 11.09.2011
windsurf  vali
Formula Eestikate 2 Etapp Pirital. Prognoos oli kehvapoolne ja pühapäevaks ei lubanud ilmatark suisa midagi. Mr Neemele seda piltlikult selgitades vastas tema ,et läheb raudselt niikuinii nillima ,siis ei hakanud ma enam edasi hädaldama ja lubasin ka ühineda. Edasi hakkas vaevama teine dilemma, kas sõita B-liigas , nagu kevadel või A-liigas. Istusin seal pirtal reg aja lõpuni, ankeet ees ja muudkui vaevasin ennast. Küsisin Keskülalt , et mis tema teeb. Ütles ,et läheb A vist. Küsisin Meigolt – vist ka A. Siis tuli John ja äss ütles ,et raudselt B, et A-s pole mul seeasta enam midagi teha ega võita ja ongi loogiline ,et ennem B läbi käia ja siis A-se järgmine aasta. Tegelikult tahtsingi ka ise B-e minna ,sest pole 2 ndalt vees käinud ja kurguvalu taandus ka just eile. Eks ole inimese mugavuses ja loomuses alati kergem tee valida. Ja Kui juba John ütles B ,siis oli see nagu lõplik. Eks võistluste ajal Raivo ikka nähvas ,et noh B-e , aga poetasin mürgiselt vastu, et mis see teistmoodi on kui formula ässad Bacardi Fun-l eputamas ja sampuseid nagu kartuleid noppimas käivad käivad :)

Sõidust. Peakohtunik Eerik suutis umb kella 2-ks ka mingisuguse raja vette panna , mille asukohaga keegi rahul polnud. Ütlen ausalt ,et minuarust pole pirital vahet, kus see rada on. Seal on alati igal pool mingi soblajabla laine, no kui võrrelda siis kullimuna pool oli tõesti parem kui külgtuules seda viimast sirget muuliotsa lähedal kangutada. Tuult oli koguaeg palju minujaoks, proovisin allatuules ka küljeaasades lasta , aga panin ägeda katapuldi ja edasi väristasin chikenis. Ääretult tänulik olen Heikole kes NP Cup-i ajal jagas näpunäiteid , kuidas chikensi mugavamalt sõita ja see tõesti töötab. Esimese jalaga tõstad laua üles ja kui lainest alla siis vajutad ahtlile ,et mitte järgmisesse kinni ei sõidaks. Järjest rohkem kasutan seda moodust, sest pagilises tuules annab see kindlust juurde ja julgen kiiremini sõita. Esimese sõidu võitsin (B liigas edaspidi) aga sain Ervinilt ,Tommilt ja Ernolt juba ringiga kaela. Teise sõidu võitis juba keegi teine , keda ma rajal ,ega ka finishis kordagi ei näinud. Selles sõidus panin ka selle katapuldi. Sõidu ajad (Martinilt laenatud stardikellal) 14 ja 16 minutit.

Võistlejad muutusid eriliselt emotsionaalseks ja suunasid anaalseid kommentaare kohtuniku kaatri suunas, sest polnud raja asukohaga rahul. Kuulda oli sünonüüme nii isase kuika emase suguorgani ja ka mõne sinna juurde haakuva suguhaiguse kohta. Eerik mainis vaheajal ära, et edaspidi paneb DSQ kohe kui veel midagi sellist tuleb. Kolmanda sõidu algust otsustasin kaldal oodata, sest merel oli võimatu oodata ja ma ei julenud purje vees leotada , sest laine kangutas kahtlaset masti. Vaatasin kella , sest Martin just lõpetas ja arvestasin 20 minutit otsa ,et aimata järgmist aega. Seisin kui hädaldajad ka jõudsid ja ootasin vees , sest ei raatsinud jõuvarusi kulutada kama tassimisele randa. Hoidsin ka Niine kama topist kinni kui ta kaldale nina puuderdama läks. Jooksuga tulid kaldalt John Ervin ja Gunnar, siis hablasin ,et läheb kiireks. Urmas vehkis et ma ta asjad lahti laseksin ja panin kullimuna poole ajama, et peale pauti kohe liinile sõita, aga tegin liiga vara ja hakkasin muulile peale vajuma. Kaatrist oli start antud ja kiiremad olid juba ammu läinud. Siin on see koht kus pole mina kohtuniku tööga rahul vb eksin , sest pole määrustikuga kursis, aga rohelist lippu enam üleval polnud, sp ei hakanud ka enam edasi liinile punnima vaid võtsin suuna tagasi. Kuigi hiljem selgus et aega veel oleks olnud. Sucks ! DNF tuli hoobilt!

Edaspidi kulges võistlus minujaoks pingelisemaks, sest ma ei tohtinud luba endale ühtegi eksimust. Kui pühapäeval sõite ei tule siis jääbki ainult 1 mahaarvamine ja see paranka oli nüüd sees. Peale pausi rada siis Aegna poole, mis stardi poolest oli super, kui vasakuga startida , sai kohe sirgelt kaldalt liinile. Tegingi Ervini ja Tommi järel vasakuga ja see start oli mu päeva parim, sain pin-endist kohe üless ja tiksuma liinile ei jäänud. Vahetasin ka uime 70 vastu , kuigi Neem arvas, et pole mõtet. Sain jälle kinnitust ,et 70 on mu lemmik praegu, laud koormab vähem jalgu ja kiirus on parem, nurka ei julge veel kommenteerida, eks aeg näitab. Tehti 2 sõitu mille ajaks jäi 10 mintsa ja suutisn lõpetada mõlemad enne ässade 2-lt ringilt saabumist. Kõige raskem osa rajal oli minujaoks viimane külgtuule sirge, no ei saa seda õiget asendit ja kiiruse tapab ära. Niikui finishi liinilt läbi, lasin alla ja kiirus kasvas märgatavalt. 2-e sõidu vahel ukerdas ka Aivar kaldale ja ütles ,et sportlane peab teadma millal on õige aeg loobuda, tuul oli tõesti üle, niisama triibutajad lasid 7-e ruudustega . Täitsa imelik oli 11-ga sealsamas passida, aga see pole juba ammu argument kaldal spordipulberjoogi sisse keevitamiseks ja oodata millal ilm paremaks läheb ;) Kokkuvõttes 2-e etapi B-liiga võit ja ka kokkuvõttes B- liiga üld võit. Kui üldist formula taset vaadata siis see jääbki arvatavasti mu viimaseks vahuveiniks, võibolla BF sarjas on vahest lootust , kui konkurendid väljamaal tõsisemaid võistlusi peavad. Õppisin ka uue sõna – Vallama. Kontekstis siis . Jaht jäi ette ja pidin alla vallama :)
Tuult ja Tervist !Vaata pilti

Esimene  «  3  4  [ 5 ]  6  7  »  Viimane     kokku: 115 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast