Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli
Kuupäev: 19.10.2011
windsurf
Nii, mis eile tegemata jäi, see tuli täna ära teha. Taas Nasval siis, seekord hotelli pool. Tuul edelast ja kohale jõudes tundus, et ehk isegi peab 3,7 võtma. Siiski sai Kuldari soovitusel 4,2 rigatud ja õige tegu (+ laud 76L). Peale minnes oli see ehk õige natuke palju, veidi aja pärast igati paras ja vist umbes kolmveerand tundi hiljem juba hakkas väheks jääma. Tuul (SW) nimelt tahtis pausi pidada ja jäi mõneks ajaks väga vaikseks, ei tea, kas oli väike nurgakeeramine või lihtsalt kogus hoogu õhtuseks madistamiseks. Siis tulin ka välja juba, kuna järeltulija oli täna rahutu meil ja tundus õigem koju rutata kui jääda veel tuult ootama-passima. Vahepeal tuli ka vihma, mis tahtis silmad peast peksta. Vesi alguses võttis sõrmed kangeks, nii külm tundus aga harjus ära. Purje kohta saab ainult head öelda, töötas sama hästi kui 3,7, tundus käes väga mugav ja stabiilne. Proovisin ka jibe, kõrkjate pool ehk siis vasakul halsil tulid nagu paremini välja, paremal halsil sain vist ainult ühe kirja. Üldiselt jäin rahule, sõidutunne jäi päris hea. Vahur sõitis 4,7ga.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 18.10.2011
windsurf
Samuti kui Johannes kirjutab, prognoos lubas kena sõiduilma ja mul oli hammas verel, et saaks oma uue 4,2 purje ka ära proovida. Koos väikese lauaga muidugi. Jõudsime koos juuniori ja Kuldariga kella 3 paiku kohale. Pilt oli aga nii niru, et kas üldse mõtet kamasid autost välja võttagi. Sai siiski 4,2 rigatud, et siis tuult ootama jääda. Jõudsid kohale ka Vahur ja Johannes. Teha pole midagi, mõtlesin, et kui tuldud juba, siis tuleb end siiski vette ajada. Klubi varustusest laenasin 5,9 purje ja võtsin välja ka oma suure laua (117). Laiskus on ikka nii suur, sugugi ei taha enam suuremate asjadega sõita. Mõned triibud tuli end glissi meelitada, siis juba hakkas tõstma ja peagi oli see puri mulle suur. Selleks ajaks oli aga kell juba nii palju saanud, et laps nõudis oma ja ronisin välja. Kahjuks siis seekord põhiline aeg kulus rigamise, mitte sõitmise peale. Vahur pakkis juba enne asjad ja läks minema, Johannes aga kihutas kenasti meie lahkudes.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 07.10.2011
windsurf
taas Nasval. Kõik umbes sama kui eile. Tuul veidi läänepoolne edel. Ja kraadikese võrra kangem kui eile, ehk keskmist 13-14 ms ja tipud 18. Seda oli ka tunda. Kui mina kohale jõudsin, siis Meelis ja Vahur tulid just maha purjesid väiksemaks vahetama ja rigasid 4sed. Ma olin ka juba enne valmis mõelnud, et ikka 3,7 läheb käiku taas. Esialgu väga agressiivselt alt peale ei tõmmanud aga paari esimese triibu järel tulin kaldale ja tõmbasin veel. Siis läks mõnusaks. Täna julgesin kõrkjate pool otsas dzaibe ka proovida, eile ei tahtnud kohe esimese hooga varustust lammutama hakata. Paar korda tuli välja ka, kuigi suht konarlikult aga siiski. Laud ikka 76L. Täna oli vesi oluliselt külmem ja õhk ka tundus selline karge, võttis mind hiljem köhima. Vist sai umbes poolteist tundi vee peal oldud, mulle heaks elamuseks ja trenniks täiesti piisas. Mõnus on olla raju tuulega merel ja tunda end suht mugavalt. Ilmateade lubas, et pidi nüüd külmaks minema, ei tea, kas saab ikka see aasta veel vee peale. Tahaks 4,2 purje ka ära proovida.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 06.10.2011
windsurf
Meil oli täna "peresurfipäev". Nimelt võtsime Kuldariga juuniori kaasa ja läksime Nasvale uusi kamasid sisse õnnistama. Sai vahepeal muretsetud paar korralikku pisikest tormipurje Goya Guru 3,7 ja 4,2 koos rdm masti ja peenema poomiga. Lisaks JP laud 76L Real World Wave. Kõik asjad kasutatuna küll, ent igati tip-top. Niisiis Nasval hotelli pool. Puhus edelast, emhi näitab, et keskmist 12 ms ja tipud 17 ms sel ajal. Ma läksin 3,7ga siis. Sissejuhatuseks jätsime purjele veidi pealetõmbamisruumi veel ja poomist ka vabamaks. Siis oli mulle tegelikult palju seda aga nende asjadega oli nii mugav sõita, et ma hea meelega kangutasin. No tõesti on ikka suur vahe küll purjel ja purjel. See guru seisab käes hästi stabiilsena. Testides ongi öeldud, et sobib hästi kergekaalulisemale sõitjale kõva tuulega. Laud oli ka hästi mõnus. Kuna mul on jaksu veel veidi vähevõitu ja 100% kindlalt ei tunne end, siis põhiliselt sõitsin laguunis. Korra ronisin eemale välja aga seal tulid nii karmid pagid peale, et ma taandusin. Väsisin võrdlemisi kiiresti ära ja tulin kaldale. Kuldar aga julgustas, et tõmbame veel peale alt ja proovi veel, saad purje settinguid tunnetada. Nii tegimegi ja tõesti, muutus oli suur, nüüd oli puri mulle üsna paras ja sain kindla tundega teinekord ka allalainet kihutada. Ühesõnaga väga kihvt. Kui ma lõpetasin, proovis Kuldar ka ühe sessiooni teha aga tema jaoks oli seda purje siiski veidi vähevõitu. Paari otsaga, mis olid täiskiirusel, jäi aga ka tema rahule. Pakkisime end siis kokku ja minema. Juunior magas kogu selle aja autos või õues süles õndsat und nagu ühele surfilapsele kohane. Vahepeal vihma sadas ja ilm oli üsnagi karvane, ent külm ei olnud meist kellelgi. Pikk jutt sai, sellised surfimuljed siis täna. Ajah, Vahur oli ka sõitmas ja teisel kaldal registreerisime veel Johannese ja mis meil selle rekkamehe nimi oligi...
Nimi: Anneli
Kuupäev: 15.09.2011
windsurf
Katse nr 3. Puhus nii kenasti päeva esimene pool, lääne ja edela vahepealt ja puude ladvad muudkui vehkisid. Oli siis võimalus oma väike laud ka vette viia ja mõtlesin, et 4,5 purjega saan ehk hakkama. Õnnestus kodust end mere äärde saada alles nelja ajal. Kiirelt Nasvale. Tulin, Meelis just tuli merelt ära ja tuul oli selgelt vaiksemaks jäänud. Tema 4,7ga enam käima ei saanud. Läksin siis 5,5ga. Õnneks oli seda parasjagu ja sain tunnikese igati mõnusat sõitu. Väikese lauaga oli mu imestuseks isegi mõnusam/lihtsam sõita. Triibutasin ja harjutasin dzaibe. Vist isegi umbes 2/3 tulid välja, mõni küll niimoodi konarlikult aga ikkagi. Jäin täitsa rahule.

[ 1 ]  2     kokku: 7 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast