Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: johannes
Kuupäev: 31.07.2012
windsurf  vali
ikka nasva, ja lõpuks on ka võimalus tööpäev varem lõpetada, SW 7-9ms, soe tuul ja 125 slallikas + 8,2 puri... oleks ka ilmselt läinud 7,5 purjega, aga noor surfijünger hardi kimab nüüd sellega, ning tõenäoliselt poleks 7,5 ka välja vedanud, ikkagi päris soe tuul, kuna john on nasval trennivärgi edukalt käima lükanud, on sõitma tulla ka hea, alati keegi ees ja poisid lasevad tublit sõitu... puudus on veel oma surfimajast ja korralikust rigamise platsist..
Nimi: Anneli
Kuupäev: 23.07.2012
windsurf  vali
Nasva, SW. Kuna väga ammu ei ole kusagil siledama vee peal sõitnud, siis seekord mõtlesin, et lähen proovin ka seal tuulikute all lahesopis triibutada, kus Urvekas ja co teinekord käivad. Prognoos ei olnud nagu nii kõva, et oleks kodust 3,7 purje ka kaasa võtnud. Paistab, et seda ma hoian eriti rajudeks ilmadeks;) Aga ehk oligi hea, et nii läks, sest äkki oleks kohale jõudes selle riganud. Siiski julgelt läksin 4,2 +76L setiga peale, teades, et see suvetuul on üks petlik värk ka. Võin öelda, et see oli täitsa paras mulle. Lõpupoole küll tõstis ja siis hakkas üle olema aga siis ma just lõpetasin. Kui kohale jõudsin, oli Madis just rigamas. Krüssasime siis mitme otsaga sinna ülemisse "lompi":) No oli küll siledam seal aga täna siiski natuke chop-i. Esiteks oli see muidugi naljakas, et igal pool põlveni vesi, õnneks ei ühtegi kivi. Teiseks saab kõrkjatest esimese luiteni teha täpselt nii lühikese otsa, et niipea kui oled kiiruse kätte saanud ja asendi enamvähem heaks, siis tulebki kohe manööver teha:) Seega - see oli harjutamiseks väga hea. Ma pole vist terve senise hooaja jooksul nii palju jibe teinud kui täna, heh. Tuul puhus muidugi hästi, selle üle kurta ei saa aga sessiooni algus oli mul lihtsalt kohutav, no kogu aeg sadasin sisse, kord niipidi, siis naapidi, siis kolmandat pidi. Madalas täie lauluga kräššida ei ole ka just kõige parem... Esimene kogemus oli täna ka keset jibe´i spinniga, see nägi siis nii välja, et kurvist paned otse välja ja siis lendad oma kamadele otsa. lahe. ei tea, kas uime tõstis veest välja või mis. Umbes poole peal sai mul küllalt sellest jamast ja mõtlesin, et tuleb oma vidagest ikka üle saada. Ja tegin siis nii: esiteks püüdsin trapetsis olles saada täiskiiruse ja laua seejuures hästi kontrolli alla saada, teiseks tegin pikema kurvi ehk ei kallutanud end enam nii agressiivselt ette ja lauda hoidsin ka veidi rohkem paralleelselt, kolmandaks tõmbasin alguses julgelt rohkem peale ja seega sain kogu manöövris parema kiiruse. Igatahes nagu mingi krõks käis ja hakkas välja tulema. Pole varem olnud sellist asja, et teen 8-9 otsa ja vahepeal sisse ei kuku. Selle üle olin küll vääääga rõõmus. Aga pidin hakkama välja minema. Tuul ka keeras just vunki juurde ja veits olin ülepurjestatud. Viimaseks proovikiviks oli seega allatuult kaldale saada - sealt on tulla omajagu;) Ahjaa, vahepeal liitusid veel Simo ja Urve ning teiselt poolt külastas meid Tristen aga tegi kiirelt minekut tagasi. Pika jutu kokkuvõtteks - lahe surfipäev.
Nimi: ülar
Kuupäev: 18.07.2012
windsurf  vali
Nasva 18:30-21:00. Tuul 6-8 m/s SW. No palju paremat ilma enda jaoks ei oska tahtagi. Lõpuks tulin ainult sellepärast ära, et jaks sai otsa.

Väga mõnus ilm oli nii kaldaltstarte harjutada. Korra sain isegi puusakõrgusest veest juba laua peale. Samuti õnnestus laud juba glissi ka ajada - seda küll kahjuks ainult mõneks hetkeks enne kui tasakaalu kaotasin ja vette potsatasin. Tegelt olin juba üsna lähedal jalgade aasadesse saamisel. Paari sarnast ilma oleks veel vaja.

Kohale jõudes oli seal noorem generatsioon. Hiljem tuli veel paar võõrast lauda sõitma. Oleks küll arvanud, et meid seal rohkem on säärase kena ilmaga.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 17.07.2012
windsurf  vali
Endalegi täiesti ootamatult saan täna ka vee peale. Sain oma uue, ehk siis kasutatuna ostetud Poison 5,8 kätte ja seda oli vaja kähku proovida:) Ilm paistis täpselt see, mis vaja. Üle pika aja sai ka F2 Stoke 117L vette viidud. SWW tuul näitas vaikimise märke, sain siiski sessiooni alguses mõned väga mõnusad otsad. Siis pidi juba hakkama meelitama ja lõpupoole vaatasin, et vaja kaldale lähemale hoida, kuna mu poomil ülestõmbeotsa pole ja veestardi osas hakkas juba kahtlusi tekkima:) Samas vaikse tuulega veestarte harjutades lihvib tehnikat väga hästi. Tegelikult sujus kõik kenasti, saingi vahelduseks ka paute proovida ja kui tuult oli, siis mõne jibe´i ikka ka. Suuremate asjadega sujus paremini. Päike paistis ja kõik tip-top. Taglasega võib igati rahule jääda. Oli täitsa mõnus üle lainete libiseda.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 16.07.2012
windsurf  vali
Nasva, SW. Üsna normaalselt hakkab puhuma ja olen kella 12st kohal. Imestan, kus teised on. Kuna aega mul palju pole, siis ruttu-ruttu asjad kokku. Korra kahtlesin, et äkki 4,2 rigada aga õnneks ikka valisin õigesti 4,7. Laud jätkuvalt 76. Kalda all traditsiooniliselt nii pagiline, et natuke aega jamasin, et välja saada. Veidi altpoolt sai paremini minema. Alguses oli laine nii jama, et võttis otse kiruma endamisi, no selline segapudru, et ma ei saanud küll mitte mingit kiirust hoida. Tõesti ebamugav oli. Alla lainet tagasi tulla veidi talutavam. Natukese aja pärast hakkas paremaks minema, väikesed vallid hakkasid tekkima ja ühtlustuma. Mul oli jube isu jibe harjutada aga oli nii, et mere peal otsisin muudkui veidi siledamat kohta ja kalda all oli tuul veidi auklik. Noh harjutasin sellele vaatamata aga välja tulid suht vähesed ja need ka konarliku lõpuga. Samas hakkan oma vigu paremini mõistma ja ehk varsti tulevad ka edusammud. Põhiliselt aga sõitu täna siiski nautisin väga ja mida edasi seda paremaks läks. Alguses oli ilm päris hall ja panin talvekalipso ja isegi kapuutsi, kuna kõrvad siiani hellad eelmisest korrast. Sõitsingi päris üksi, kui lõpetasin, tulid härrad Kivid.

Esimene  «  5  6  [ 7 ]  8  9  »  Viimane     kokku: 73 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast