Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli
Kuupäev: 07.08.2012
windsurf
Nasva, SWW 9-13ms. Meil oli täna perekondlik surfiväljasõit, kõik suured ja väikesed olid kaasas. Otsustasin peale minna väikese laua ja 4,7 purjega, tuult ei olnud megapalju, lainet aga piisavalt. Kohati oli purje kõvasti üle, enamasti siiski üsna paras, sai päris hästi kihutada. Lainet ikka veidi endamisi kirusin taas, ei saa mingit sotti, mis kust suunast tuleb aga no ok, tegelikult sai hüppeid harjutada. Vesi oli tõesti soe, täna suvekalipsoga isegi ei külmetanud. Tuska teeb siiski, et täna jibe´id jälle põhiliselt sisse kukutud, olud olid küll ka keerulisemad aga see on ikka oma oskuste taga. Mõned ikka tulid siiski ka välja, igal juhul enesekindlus on selles osas kasvanud aga no tahaks tõesti juba vabalt jibe´ida iga ilmaga. mis muud kui tuleb veel harjutada. Kaldalt sain ka mõningaid näpunäiteid, mis on tore. Möllasin järjest kuni veidi väsisin ja tulin kaldale. Kuldar läks ja tegi veel mõned ägedad triibud sama setiga (tegi jibe´i kah, ise pole kaks aastat üldse lauaga sõitnud...) Igatahes mõnus surfiväsimus on kontides. Kohal oli terve seltskond meie noori kotkaid Johni juhendamisel.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 01.08.2012
windsurf
jällegi Nasval. Kuna tuul vaiksem (SW), siis mõtlen, et prooviks 5,8 poisoni + 117L käima ajada. Õigel ajal saan veel ka Henry ja Neeme oma võtmetega konteinerisse sisse päästa. Rigame siis kähku ja vee peale. Neeme läheb esimesena, me Henryga vaatame, et ohhhhoooo, kus on minek ja hüpped! Tõmbasin lausa poomi augu võrra pikemaks. Tegelikult oli tegemist petekaga. Merel tuli ikka pidevalt käima meelitada ja pumbata. Osa ajast tuli ikka tiksuda. Minu põhihuvi oli selgeks teha, kas viimane dzaibide edu oli lihtsalt koba peale või siiski... Selgus,et siiski olen vahepeal midagi vist õppinud, kuna kogu tänase sessiooni jooksul ma kordagi sisse ei käinud, vaid sain ka need vaikse tuule dzaibid tehtud, mis ennevanasti ikka sai sisse kobistatud, eriti lõpud. Kaks või kolm korda tuli merel pauti ka teha, kuna lihtsalt üldse tuult polnud. Vahepeal tulin korraks kaldale ülestõmbeotsa otsima. Vaatan, et Neeme ja Henry pakivad asju, ei viitsinud nad suuremaid rigada. Ma ise poleks ka viitsinud. Henry siis laenas mulle enda ülestõmbeotsa ja ma läksin tegin mõned triibud veel. Õnneks ei läinud seda siiski vaja. Kuigi tuul vaikis nüüdseks päris korralikult. Lainet oli ikka kah natukene ja kui vahepeal sai kihutada, siis suure laua ja purjega on päris naljakas lainelt õhku tõusta. Teine asi veel, et teinekord mingi külglaine vmt jääb veits ette ja siis on prauh silmad kõik vett täis, tükk aega pilgutan, et midagi näeks:) Tore oli.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 23.07.2012
windsurf
Nasva, SW. Kuna väga ammu ei ole kusagil siledama vee peal sõitnud, siis seekord mõtlesin, et lähen proovin ka seal tuulikute all lahesopis triibutada, kus Urvekas ja co teinekord käivad. Prognoos ei olnud nagu nii kõva, et oleks kodust 3,7 purje ka kaasa võtnud. Paistab, et seda ma hoian eriti rajudeks ilmadeks;) Aga ehk oligi hea, et nii läks, sest äkki oleks kohale jõudes selle riganud. Siiski julgelt läksin 4,2 +76L setiga peale, teades, et see suvetuul on üks petlik värk ka. Võin öelda, et see oli täitsa paras mulle. Lõpupoole küll tõstis ja siis hakkas üle olema aga siis ma just lõpetasin. Kui kohale jõudsin, oli Madis just rigamas. Krüssasime siis mitme otsaga sinna ülemisse "lompi":) No oli küll siledam seal aga täna siiski natuke chop-i. Esiteks oli see muidugi naljakas, et igal pool põlveni vesi, õnneks ei ühtegi kivi. Teiseks saab kõrkjatest esimese luiteni teha täpselt nii lühikese otsa, et niipea kui oled kiiruse kätte saanud ja asendi enamvähem heaks, siis tulebki kohe manööver teha:) Seega - see oli harjutamiseks väga hea. Ma pole vist terve senise hooaja jooksul nii palju jibe teinud kui täna, heh. Tuul puhus muidugi hästi, selle üle kurta ei saa aga sessiooni algus oli mul lihtsalt kohutav, no kogu aeg sadasin sisse, kord niipidi, siis naapidi, siis kolmandat pidi. Madalas täie lauluga kräššida ei ole ka just kõige parem... Esimene kogemus oli täna ka keset jibe´i spinniga, see nägi siis nii välja, et kurvist paned otse välja ja siis lendad oma kamadele otsa. lahe. ei tea, kas uime tõstis veest välja või mis. Umbes poole peal sai mul küllalt sellest jamast ja mõtlesin, et tuleb oma vidagest ikka üle saada. Ja tegin siis nii: esiteks püüdsin trapetsis olles saada täiskiiruse ja laua seejuures hästi kontrolli alla saada, teiseks tegin pikema kurvi ehk ei kallutanud end enam nii agressiivselt ette ja lauda hoidsin ka veidi rohkem paralleelselt, kolmandaks tõmbasin alguses julgelt rohkem peale ja seega sain kogu manöövris parema kiiruse. Igatahes nagu mingi krõks käis ja hakkas välja tulema. Pole varem olnud sellist asja, et teen 8-9 otsa ja vahepeal sisse ei kuku. Selle üle olin küll vääääga rõõmus. Aga pidin hakkama välja minema. Tuul ka keeras just vunki juurde ja veits olin ülepurjestatud. Viimaseks proovikiviks oli seega allatuult kaldale saada - sealt on tulla omajagu;) Ahjaa, vahepeal liitusid veel Simo ja Urve ning teiselt poolt külastas meid Tristen aga tegi kiirelt minekut tagasi. Pika jutu kokkuvõtteks - lahe surfipäev.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 17.07.2012
windsurf
Endalegi täiesti ootamatult saan täna ka vee peale. Sain oma uue, ehk siis kasutatuna ostetud Poison 5,8 kätte ja seda oli vaja kähku proovida:) Ilm paistis täpselt see, mis vaja. Üle pika aja sai ka F2 Stoke 117L vette viidud. SWW tuul näitas vaikimise märke, sain siiski sessiooni alguses mõned väga mõnusad otsad. Siis pidi juba hakkama meelitama ja lõpupoole vaatasin, et vaja kaldale lähemale hoida, kuna mu poomil ülestõmbeotsa pole ja veestardi osas hakkas juba kahtlusi tekkima:) Samas vaikse tuulega veestarte harjutades lihvib tehnikat väga hästi. Tegelikult sujus kõik kenasti, saingi vahelduseks ka paute proovida ja kui tuult oli, siis mõne jibe´i ikka ka. Suuremate asjadega sujus paremini. Päike paistis ja kõik tip-top. Taglasega võib igati rahule jääda. Oli täitsa mõnus üle lainete libiseda.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 16.07.2012
windsurf
Nasva, SW. Üsna normaalselt hakkab puhuma ja olen kella 12st kohal. Imestan, kus teised on. Kuna aega mul palju pole, siis ruttu-ruttu asjad kokku. Korra kahtlesin, et äkki 4,2 rigada aga õnneks ikka valisin õigesti 4,7. Laud jätkuvalt 76. Kalda all traditsiooniliselt nii pagiline, et natuke aega jamasin, et välja saada. Veidi altpoolt sai paremini minema. Alguses oli laine nii jama, et võttis otse kiruma endamisi, no selline segapudru, et ma ei saanud küll mitte mingit kiirust hoida. Tõesti ebamugav oli. Alla lainet tagasi tulla veidi talutavam. Natukese aja pärast hakkas paremaks minema, väikesed vallid hakkasid tekkima ja ühtlustuma. Mul oli jube isu jibe harjutada aga oli nii, et mere peal otsisin muudkui veidi siledamat kohta ja kalda all oli tuul veidi auklik. Noh harjutasin sellele vaatamata aga välja tulid suht vähesed ja need ka konarliku lõpuga. Samas hakkan oma vigu paremini mõistma ja ehk varsti tulevad ka edusammud. Põhiliselt aga sõitu täna siiski nautisin väga ja mida edasi seda paremaks läks. Alguses oli ilm päris hall ja panin talvekalipso ja isegi kapuutsi, kuna kõrvad siiani hellad eelmisest korrast. Sõitsingi päris üksi, kui lõpetasin, tulid härrad Kivid.

[ 1 ]  2  3     kokku: 14 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast