Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli
Kuupäev: 05.10.2014
windsurf
Olin küll äsja põetud haigusest alles taastumas ja nagu ei olnud kindlat plaani sõitma minna, siis nädalavahetuse vabadust kasutades läksin seda mõnusat tuult siiski Nasvale nuusutama. Puhus niimoodi mõnusalt. John ja Neeme olid hiljuti just maha tulnud. Seisin siis konteineri juures ja plagistasin hambaid, Siis John korra mainis, et tulevaks nädalaks lubatakse juba 2-3 kraadi vaid päevasooja. Selle peale hakkasin kiirelt liigutama ja rigama, et äkki jääbki täitsa viimaseks korraks sel aastal. Panin ilusti soojalt riidesse, talvekalipso ja kõik. Trapetsi olin koju jätnud, laenasin klubi oma, suurest ärevusest olin selle endale veel valepidi selga pannud, nagu hiljem merel selgus. Võtsin oma 103 laua ja 5,8 poisoni. Läksimegi Johannesega samal ajal sõitma. Nagu ta kirja pannud juba, siis hakkas tasapisi tuul vajuma, ent umbes pool ajast sai ikka väga mõnusat sõitu. Täna tekkisid sellised pikad lainekoridorid nagu, mida mööda sai sõita, väga mõnus oli. Päike oli ka väljas ja igati nautisin seda sessiooni. Külm ei olnud absoluutselt, alles hiljem, kaldal hakkasid jalad külmetama. Sisse kukkusin ka päris vähe, mis tegi meele heaks. Kuigi tuul oli selline poolik ja mul siis tavaliselt jibe'id pole välja tulnud, siis täna ikka pusisin need ära. Poomil mul ülestõmbeotsa endiselt ei ole. Kui jäin kaugemal merel korra veestardiga juba päris hätta, siis andis tõbine oleic märku, et jaksu pole eriti palju praegu ning oleks paras aeg kaldale tulla. Johannes ja Külle jäid minust veel sõitma.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 23.08.2014
windsurf
Tänane kaasaarvatud, olen neli päeva Nasval merel käinud. Võiks nagu midagi kirja panna aga seekord pole nagu õieti midagi kirjutada. Enamus ajast õnnestus mul randa jõuda siis kui oli hästi juba ära puhunud või oli tuulel väike puhkepaus. Ainult 20ndal vist puhus ägedalt, siis oli mulle 3,7 ka veidi palju. Viimasel päeval surfasin täitsa üksi ja rigasin lõpuks oma "suure" taglase 5,8 ka, mida eelnevatel päevadel olin põikpäiselt vältinud. Tegelikult oli täitsa tore oli vahelduseks. Kõva tuule päeval mul täiesti vedas, sest kardaan läks pooleks aga seda siis kui olin just otsustanud kaldale tulla. Neeme hea inimene laenas mulle siis enda oma, tänud! Mõnipäev tulid jibe´id päris kenasti, siis aga sadasin jälle järjest sisse. Tundub siiski, et kui puri liiga väike, siis pöörde lõppu ei suuda ära teha, kuna tehnika lonkab veel. Vesi läks ka järsku nii külmaks, et pidin sussid ja kapuutsi panema. Kahju kohe, paljajalu on tunnetus ikka hulka parem.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 13.07.2014
windsurf
Nasva, E 8-12ms. Hommikul puud kenasti kaardusid ja olin veidi peale 10 rannas kohal. Teised hakkasid saabuma alles siis kui olin juba vee peal üsna tüki aega olnud. Kuna eile ma sain täieliku tünga 4,7 purjega, siis täna rigasin kohe 5,8 Poisoni ja jätsin veel purjele pealetõmbamise varu. Alguses pidin umbes pool aega tiksuma aga siis keeras tuul veidikene nurka ja hakkas korralikult puhuma. Siis sain täiega kihutada, oli ikka mõnus... Aegamööda hakkasid hüppelained ka kasvama. Ma nendest veel täit mõnu ei oska tunda aga peab õppima. Laud oli täna ikka 103L, nii palju tuult ei olnud, et väiksemat püssi välja ajada. Peagi oli juba päris mitu purje vee peal, Marek ja Neeme liitusid, hiljem Külle ja veel mandrirahvast. Täna kukkusin mere pool jibe tehes kogu sessiooni jooksul vaid ühe korra sisse, pöörde lõpetamine on veidi paremaks läinud, mis on minu probleemkoht olnud. Aga jah, idatuulega on vesi siledam, seega on lihtsam kui edelatuule chop-iga. Kuna tuul läks nii heaks, siis ei saanud kuidagi vee pealt tulema, ikka oli isu veel ja veel üks ots teha. Väga lahe surfipäev. Nüüd vist on tulemas vaiksemad päevad.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 11.07.2014
windsurf
Nasva. Täna puhus rohkem kui eile aga suund ikka sama. Seisime Henryga kaldal ja sügasime kukalt, mis purjega minna. Temal oli 5,7 juba valmis pandud, pilt merel oli niivõrd kena. Siis aga jälle kukkus ja tõstis vaheldumisi. Ma mõtlesin, et 5,8 mulle jääb ikka paljuks ja rigasin 4,7+103L. Oleks üks vahepealne puri, oleksin selle võtnud. Aga see valik oli suurem osa ajast mulle väga paras. Kui tuuleauke oli, siis oleksin 5,8ga samamoodi seisnud. Lõpupoole hakkas siiski tuul vajuma ja tiksusin kaugelt merelt kaldale, et kõrgust mitte liigselt kaotada ja kai taha lõksu jääda. Sain umbes poolteist tundi hästi sõita. Sisse kukkusin juba harvem, tore. Sõitma jäi veel Neeme ja Johannes läks ka just peale.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 10.07.2014
windsurf
Nasva, idatuul. Hakkas puhuma ja ajasin end kähku kohale. Veiko ja Henry triibutasid mõnuga juba ammu. Rigasin 5,8 + 103. Rigamisega läks jube pikalt aega, ei olnud settingud meeles. Kui vee peale sain,oli tuul just niipalju kukkunud, et enam hästi glissi ei saanud. Mõtlesin juba tusaselt, et kas tõesti tüng. Aga siis keeras jälle natuke juurde ja sain mõnuga sõita. Neeme ja John ja Hardi ka kihutasid. Vahepeal sain juba päris mitu triipu teha ilma sisse kukkumata, sellega olin igati rahul. Muidugi idatuulega on vesi siledam ja jibe lihtsam teha. Kõige rohkem pelgab tegelikult, et tuul kukub nii ära, et veestardist ei saa laua peale. Mul pole sel poomil ülestõmbeotsa ja veestarditehnika ei ole veel nii hea ka kui see varasemalt oli. Teised sõitsid kõik šortsides aga mina panin pika säärega suvekalipso ja sugugi ei kahetsenud, minu meelest oli märjaks saades tuul ikka üpris jahe. Vesi aga väga soe. Oli mõnus.

[ 1 ]  2     kokku: 6 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast