Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.12.2003
windsurf  vali
28 dets läeb jälle saaremaasurfi ajalukku, kui päev, mil sai mönusalt surfata vabas vees ja isegi päike paistis surfimeeste röömuks, ligunesin oma 2 tundi väikese vahepausiga, mil Kuldar saabus ja tervist parandama surfiga asus,...esiti oli jube palju , isegi 4 kiskus käest kohapeal ei möötnud aga roomassaare näitas 39 knotsi...paar loopi lõppes hirmsa krässiga, Kuldari saabudes hakkas tuul vajuma, isegi tema 4,2 jäi lahjaks ja kuna kindateibi oli kukkumine lahti tõmmatud imesid käed külma vett ja sõit tuli tunnetuse kadumise tõttu lõpetada, kuigi oleks ehk 6-sega saand juba mõnusamatki sõitu. kokkuvõtteks võib sellist tuult üsna jamaks pidada, kuna tuule ülemine ja alumine vahe on 2x, siis on ka purje valik raske- kohati ei saa käima ja kohati sama 4 paljugi....täna ravin eilseid katapuldi traumasid (st kukkumise hoog oli tugevam kui kätega suutsin poomi hoida ja väänas randmed keereks, lahtilaskmine võrdunuks aga peaga masti koksamisega).... ja ehk on ka homme sooja ja tuult
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 27.12.2003
kitesurf  vali
Nasva SW 9-15 m/s. + 6 C Sõitu ( st. ei stiili ega välimust) ei onud ollagi , aga iseenesest fakt et detsembri lõpus on surfamine veel võimalik, siis olen tulemusega ikkagi väga rahul. "Jube" hea on jälle vee peale saada ja üritan homme jälle !!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.12.2003
windsurf  vali
hüva jöuluõhtut surfirahvas, meitel oli täna mönus surfipäev, tuult laksas lõunast nii 12-15 metrat, pagid kohati 20 alla, linnas õhk+5 ja Nasval ilmselt sama, vesi2-3...on juba arusaadav, et jöulupuhkusest ei tulnd midagist välja, toit oli kurgu augus ja südame töö häiritud....aga siis Nasval valisin täna 4-se purje, sest kõik vähegi alla 6-ste, tuul oli ühest äärmusest teise ja nii tundus vahel 4-ne tühi puri ka jõhker , samas ei vedanud mõnigi tuuleauk välja...vesi oli täna nats külmem ja esimene sahmakas sussidesse tahtis pisut seedimist, kuid hiljem oli ok, esmalt üritasin lauast viimast välja imeda kanalis, kuid auklik olukord tüütas pika peale ära (kuigi kohati oli ikka megakiirus, ja ronisin kõrgemale, tuul ühtlasem, kuid pagid veelgi jõhkramad, kohati kadus tunnetus veega ja tuli tegelda planeerimisega vee pinnal,...tänase sõidu keeras tuksi koju unustatud kollased kindad, proovisin sama numbriga roosasid 9, kuid tuleb välja, et eri värvi kinnaste numeratsioon ei lange kokku, aimasin kohe kindaid kätte tõmmates, et täna näpud külmetavad, küll sain ma nad poole tunniga soojaks, kui verevarustus oli nii jama, et käed surid iga 100 m järel ära, sai sõita vaid trapetsiga, mis pagide korral läks loteriiks ja lõppes paari katapuldiga, talvise sõidu võtmeküsimus on ja jääb õige numbriga kummikinnas... aimates ette külma viskasin igaks juhuks ka vesti alla, mis vähendas liikuvust ja hingamist, küll aga ei tulnd täna palju vett seljast sisse ...1,5 tunni järel hakkas vasakul jalal laua tunnetus kaduma, vaatan, et jalg on aga aasa üles ei leia, läksin üle visuaalsele juhtimisele, mis mõnda aega aitas, kui ka parema jala kontaktid hakkasid kinni külmuma, loobusin edasisest ukerdamisest, mida sõitmine üha enam meenutas, Kuldargi oli oma parimad kaadrid kaldalt teinud ja tassisime kama tagasi, kahe maja vahel oli tükk tegu, et terves tükis läbi lipsata...vot nisuke oli jöulupüha nr 1 ja järjekordne detsembri surfipäev sammukese rekordi poole astunud, kas saab ka ehk 31 sõitma, aga siis poleks ju järgmine aasta enam midagi rekordada!!! küll aga lubas homseks juba +6 sooja, akkab kevade poole kiskuma, või mes?
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.12.2003
windsurf  vali
täna üle hulga jälle päev päikest täis, ja hullem veel tuult ka 10-12 metrat SW, niiet närv ei pidand vastu ja panin ennelõunat töölt jehat ja sain hamba Nasval verele, läksin 120+6,3 peale ja kuna aega oli napilt järgmise ürituseni, siis hoidsin end kuivana ja tuletasin meelde kanalis triibutades jibamist...nii tunnike läkski...kalpsad maha ja sibasin linna tagasi...2 tundi kannatusi tööl ja tagasi veele( suvel küll ei viitsi nii käia), kuidagi moodi nakkus veel teip kalpsaga, sain käed kinni ja merele, kama ikgaks juhuks ei vahetand, sest oli tuuleaugu ilmingud ja kui laksas, siis nii et 3 katapulti järjest...siinkohal märkus kiirustajatele, pange jalaaasad enne minekut parajaks, siis ei pea merel fakkima...ja olukorrast Nasval suures kaadris...kui ikka päike paistab, siis on igati mönus, kasutan suht õhukest, kuid kuiva kalpsat, tuleb ikka luku vahelt ka, seeeest on liikuvus hea ja saan tööd tehes enam sooja, vesi oli täna ikka megasoe vist 3,8 kalda all ja merel nii 2,9... 19 detsembri kohta talutav....ja ongi purustatud aastalõpu rekord, mis igal eelneval kippus jääma 16 kanti, kuna siis tuli jääaeg tavaliselt, sel aastal ehk tuleb ka jöulumees mööda lahvevett...kui enne ei näe siis mönusaid jõule pugige end täis ja ikka ölutit kah!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.12.2003
windsurf kitesurf  vali
eile oli meie noorte treennis ajalooline moment, sest sai esimest korda proovitud sellist värki nagu krossing. nimetaks seda kummihüppeks, mille omad poisid vennad Krossid omal ajal n.liidu iluuisutajad treenides välja mõtlesid....no igatahes oli mõne mehe nägu extreemsust täis, kui peaees seina poole või laealla lendas, väga kerged (alla 50 kg ) kutid ei saa asjast kaifi, sest kumm lihtsalt ei viska sind, väga hea on aga harjutada saltosid, kui varem pole proovinud, peaga vasta maad ei jõua...tegime poistega 10 min proovitrennid ja pean enda kogemusest asja kiitma- täielik kaiff!!!, küll aga tuleks jalga ajada lisapüksid n. ratturite omad, siis ei sooni lihmad jalgu, verevarustus oli pisut häiritud... aga kokkuvõtteks soovitan kõigile surfimestele proovida , extreemsust ka talvehooajal
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.12.2003
windsurf  vali
reede 28nov, tuul E 6ms, Nasva...läksin rohkem koera jalutama ja muidu nillima, aga võta mastist, juba see, et oli hämaraks minemas andis intrigeeriva situatsiooni, kas jõuan enne pimedat või ei,... 6,3 käis kiirelt kokku ja läksin prodigiga purje keerutama...oli täitsa talutav ennepimedat trenn, pardavalgustust veel vaja ei läinud, kuid just pimeda eel sain maale. tegelt on merel valgust palju kauem kui maal ja nii poole 5ni saab sõita, vesi oli talutavalt normis+3 ja ilm +6, niiet kirusin ajaraiskamist, mis läks kummikinnaste pealeajamisele...kalamehed teavad rääkida, et Sörves on pidevalt +3-4 enam pügalat kui Kuressaares, niiet peab ühe nädalavahetuse sinnakanti rihtima., nädalavahetus läks muidugist aiataha kuna raiskasin sõiduaega pealinnas logeledes...oli liidu hooaja lõpetamine ja tõime päris mitu karikat ära ja see tegi head meelt, Siim ei jõudnud õigeks ajaks kahjuks kohale!!!(peab ikka inimestega suhtlema) ja ma ei teagi, kas tal õnnestus oma auhinda näha...lähitulevikus paneme uue hooaja plaanid paika, kes millises klassis sõitma hakkab aga üks mis selge, et koba peale uuel hooajal kohti enam ei saa.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.11.2003
windsurf  vali
laupäeval sai taas üle hulga aja veepeal, tuul S 5-6ms. kuna õnnestus leida investeeringuid paksematesse sussidesse, siis tuli need ka ära katsetada, kuna valisime imesussid, millel suur varvas iseseivas keskonnas liguneb, siis oli ka kõhklusi tema tervisliku seisundi ja liigse autonoomia osas...aga võta varbast, polnd tal häda miskit, esiteks oli ikka harjumatu lt iseseisev tunne, mis hiljem asendus superhea koostööga, kuna kontrroll paksu sussi korral on palju parem jala liikumise osas sussis (st ei liigu talla suhtes) on ka laua tunnetus märksa kobedam, küll aga peab ilmselt vee külmenedes soetama varvassokid lisaks...vett tuli ka mitmeid kordi vähem läbi, kallasin ehk pitsikese jagu pärast välja...päev küll lõppes jamaga tuulekese raugedes aga nüüd vähemasti järgmiseks korraks jalad soojad...hoidke enneaegse jalgade külmumise eest, see on teie tervisele ohtlik.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.11.2003
windsurf  vali
kuivamaa asjadest kah...e. kuidas läheb noorte üldfüüsiline ettevalmistus talveperioodil. alanud saalihooajal olen teinud hulgem teste poiste vormi kohta, jõusaalis tegime kõhulihaste, selja rinna ja uue jalgade testi. kuna John on ainus, kes kevadisest pundist jäänud, siis tema tulemused on selja ja kõhu osas paranenud, uued kutid on küll muudest trennidest, kuid arenguruumi on piisavalt, iga jõutrenni lõppu läheb ka maadlus, mis on trenni magustoiduks,... jooksutest näitas liigse istumise nähtusi , mis teha kool, ja ujumine läheb vast kõige paremini -ikkagi vesise ala poisid teeme siis talveläbi tööd ja vaatame, kuidas on näitajad märtsis...
Nimi: Kalev Allik
Kuupäev: 03.11.2003
kitesurf  vali
Ei hakka rääkima sellest , et meie klubil oli hooaja lõpetamine . Samuti mitte sellest , et oli koosolek, kus tehti kokkuvõtte tehtust ja võeti vastu tulevased plaanid ning tehti muid väga konstruktiivseid otsuseid . Ka mitte sellest , et juhatusse valiti ühehäälselt Kuldar ja edasi jäid misiooni täitma Ergo, Johannes ja Kaupo.
Ka see ei vääri märkimist , et sai saunas käidud ja kuule veeretatud ning, kes kõik võitsid.........

Märkimist väärib hoopis tõsiasi , et kohale olid tulnud kogu SSK Kite esindus: Katrin, Ergo, Erkki, Janar, Kalev K, Kaupo, Lauri ja allakirutanu. Lisaks täiendasid teiste klubide esindajad Aivar ja Raino .3 läbivat punkti:
· Laupäevane tuul ligi 10 m/s .Vette laskmine nagu ikka kagu poolsse tuulega hotell “Männikäbi” alt . Merele mindi väiksema varustsusega. Lauri “Ocean Rodeo” 12 m2 , Kaupo - “Takoon” Skoop 3 11,5 m2, Janar - “Ocean Rodeo” 9 m2 , Aivar “Takoon” 9 m2 , Kalev K. Naish 12,5 m2, siinkirjutaja “Ocean Rodeo” 9 m2, Erkki 125 cm3 – ja kimas hoopis kuival maal.
Esimesena said lohed ülesse ja vette Aivar ning Kaupo – nende järel ka kõik teised. Kuna tuul puhus üle Aegna saare oli kohati väga ilusaid puhanguid, mis hang time uskumatult pikaks venitasid . Mitmed korrad tehes “Dead man-i” tundus , et võiks veel teinegi kord sama hüppe ajal käed vee poole rippu lasta. Seda oli näha ka Lauri – kohe näha , et Tariffal kõvasti harjutanud, Aivari trikid ja pöörded 520 , Kaupo äss lainetel veivamises ja Janari hõljumistest kõrgel vee kohal. Oma uue lohega sai kenasti hakkama ka Kalev K. Kalevit tuleb tänada soojade kombekate eest, tänu millele tundus 3,5 C vesi nagu suvel ja kohati hakkas isegi palav.
· Veele ei jõudnud küll Ergo aga tema moraalne tugi rannal on alati märkimist väärt. Märkimata ei taha jätta üllatust suure sünnipäevalaua näol “Villemi bubis”. Laud oli nii kenasti kaetud , et otsiti kohti vabadesse laudadesse, kuna ei usutud silmi , et kas see kõik on ikka meile !!! Ergo saabudes sai pidu kohe väga tormiselt hoo sisse. Tugev täiendus saabus veel tema tubli õekese näol, koos hulga kenade sõbrannadega.
Nüüd oli põhjust pidutsemiseks lausa kuubis - lisaks, hooaja lõpule, veel Ego ja tema õe sünnipäeva näol.
Tekkis väike kahtlus kas “Villemis “ jagub ikka head paremat selle nõudluse rahuldamiseks. Nii mindigi edasi juba tuttavasse “koduklubisse DIIVA”.
· Diiva jaoks oli meile kõigile silmarõõmuks, korduva ja väga täiusliku lavashow, ettevalmistanud Kaupo. Samal ajal kui kõik teised eesotsas Kaupoga “Diivas “ kõigile silmarõõmu valmistasid, otsustas Janar öise exreemspordi kasuks. Tema hommikune üllatus oli suur ja kinnitas veelkord , et rahulikku Kitesurfi vees ja jääpeal ei anna võrrelda selliste extreemsete ja ohtlike spordialadega nagu jalutamine ja hüpped kuival maal .......
Kokkuvõttes oli ülivõrdes tore hooajale punkipanemise üritus. Täname kõiki osavõtjaid, kes oma kohalviibimisega selle taoliseks voolisid .........
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.10.2003
windsurf  vali
veed on endiselt talutavad ja õhk soojenes -8-9 kraadini, mis lubas sel nädalal T,K pisut triibutada, käisime Johniga proovimas (W-7-8 m/s), kahjuks vajus aga vetteminekuks tuul 1-2m allapoole, niiet mina sain veel pool tunnikest enam vähem sõitu, kuid head sooritust segas imelik volt keset purje, mis lasi nagu poolest mastist paueri välja, muutsin mitu korda riga, kuid volt ei kadunud, noh sellist jama on mul ka enne olnud, et masti sisseajades liiguvad pooled pisut lahku- seekord lausa 10 cm ...ime , et mast terveks jäi ja sellest ka see diagonaalvolt...niiet moraal sellest- käi alati käega mastitasku üle ja veendu , et pooled on ideaalselt koos....noh John ei saandki midagi kaldaall teha kuna plaanis kanalis triibutamist ja ei viitsinud suuremat rigada, jäi 4 ilmselt lahjaks 6metraga....käisin ka K. tuul SW 6-7m ja sattusin just nurga keeramise ajaks ja vette jõudes oli ainult 5 m järel , harjutasin siis kaldaall ninapeal sõitu veits ja tulin ära, linna jõudes viskas muidugi tuule jälle lakke- nii 9-10 m lõunast ja see eilne poole vinnaga jamamine vees on tänaseks kulmineerunud külmetuseks ja sitaks enesetundeks...istun küüslaugu dieedil ja loodan laupäevaks vormi taastada.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.10.2003
windsurf  vali
22 okt käisime veel mudilastega veepeal, läbi Nasva jõe minek oli tõeliselt külm,väljasõit õnnestus vaid Johnil ja Joelil, merevesi seevastu poole soojem...üritasin linnas sadama hakanud lumetormist võtta kaamerasse extreemseid surfitaustu, kuid linna see lumi jäi ja vaid väike sabin käis meist üle...Joel tegi oma elu pikima merereisi, mis näitab, et kutt areneb normaalselt ja kevadel üritame ka mehele vastavat taglast-8,5 proovida, Aloi ja Säde kolivad kohe teise külge....külm hakkas vaid Johnil ja Joelil (kumbki sisse ei käinud), läbi jõe valjaminek võttis jalad kohe ära, ...vedasime kalpsad linna kaasa ja jääme ootama soojemaid ilmasid, seekord olid purjed täis jääs...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.10.2003
windsurf  vali
seoses lähenevate külmadega tekkis mul vajadus kalipso ümber vahetada, et niiskust täis kondid külmaga lõhki ei lööks ja valida siis mitme variandi vahel kas paks kalipso ja pesu alla või õhem variant+ termopesu... proovisin viimase variandi enne ära kuna odavam on osta termopesu lisaks, võtsin selle poolpika ja proovisin liguneda, oli tätsa normaalne, liikumine pole takistatud ja kere mönusalt soe, oluline see, et kaal jääb normipiiresse...soovitan sooja tunnet säilitada termopesuga, mitte soojendusvedelikke kalipsosse lasta!!!
Nimi: Katrin Päevakene
Kuupäev: 17.10.2003
kitesurf  vali
reede ja seitseteist. hea päev.
üle saja aasta sain mina jälle merele. ja veel oma lohega.

kuid ma kardan et see oli selle hooaja viimane merelkäik minu jaoks, sest nädalavahetuseks lubas juba lund.

aga vähemalt saan ma nüüd öelda et käisin päev enne lume mahatulekut merel. ah jaa, ma tegin täna ka oma esimese hüppe!!!

tänud ilusa suve eest!
Nimi: Katrin Päevakene
Kuupäev: 15.10.2003
  vali
ergo kirjutas: täname Kaupsi ema
(ma täpselt ei tea, kes selle pühapäevase hommiku-pudru tegi, aga HEA ta tõesti oli)...

veel paar sellist apsakat ja ma loobun teie heaks igasugusest pudru, pannkookide ja pajaroogade valmistamisest... dääm!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.10.2003
windsurf  vali
8okt. proovime uute poistega esimest korda märgi sõitu, mis küll enamusel ei õnnestu, lihtsamad vead...halsi tegemine läheb triivimiseks, mis lõppeb kai all, kus murdlaine jalad alt viib ja tuleb välja, et krüssamisega ei saa enamus veel hakkama, Timo saab kõige paremini märgi võtuga hakkama vaatamata sellele, et on väike uim ja pole ka sverti, Joelil õnnestub ka paaril korral, kuid maadlus lainetega, mis jalad niidavad, võtab enamuse ajast...õhk läks ka üllatavalt jahedaks, mis tegi trenni oma korrektiivivi.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 07.10.2003
kitesurf  vali
Püüan siis siinkohal teha väikese kokkuvõtte& tänu toimunud sügislaagrist 27.09-05.10.03. Kokkuvõttes võiks hinnata --- SUPER ! ( ehk kümne palli süsteemis 13 ). Tuult jätkus peaaegu kõigil päevadel v.a. esmaspäev & reede.
TÄNUD : Kalev , Kalev Julm, Jarpa,Kaups, Mell, Sur.py, Annika, Laux, Alo, TUUL, Kaupsi VW , Janarit lohe kasutamise loa eest, Capten Morganit, ööklubi Divat ( kunagi tuleb mei veel omanikega pikem jutt) , Kihnu Mark´i, kõrgeid laineid kolmapäeval Uudepanga lahel , Sanatoorim Rüütli veekeskuse administraatoreid ( sh. ka vetelpäästjaid) , Willemi kõrtsu baaripidajad ( HEA söök, jook ja lahke pererahvas&külalised) , super& hea söögikoht HONG KONG ( pea ikka karmis konkurentsitingimustes vastu !! ) ja veel parem ettekandja ( Kaupsil peaks number GSM´s olema ?? ), kolmapäevast sekretär´de lõpuõhtut ( sellest siinkohal salastuse huvides pikemalt juttu ei tee), Tequila´t, Männikäbi hotelli reedest administraatorit ( lahke & mõistev), Kaupsi ema ( ma täpselt ei tea, kes selle pühapäevase hommiku-pudru tegi, aga HEA ta tõesti oli), Kuldarit ( täitsamees & surfar & kitesurfarite sõber), keeglisaalt ( Meri & Rüütli) jne ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.10.2003
windsurf  vali
Kolmap.Nasval 4-5m/sW, noored kotkad veepeal..., Holger ja Ott mikiga, Madis ja Timo 3,3, Indrek 4, ja Joel 5,7... esmalt ilmneb, et 3,3 on Madisele ülejõukäiv, kuid üsna tubli on samaga hoopis Ott, Timo saab suurepäraselt hakkama, Indrekul on esiti pribleeme jõuõlgade jagamisega, kuid trenni lõpuks saab tänu oma kergele kaalule lausa lendu, joelil tekivad probleemid lainetega, eks ole Prodigy ka kitsam ja libedam, kanalis sujub sõit märksa paremini, john jõuab hiljem ja nii läheb peale trenni extreemhüpeteks sildadelt jõe karastavatesse voogudesse, kalipsod saab korraga puhtaks, päev läks asja ette ja on ka uusi poisse tulemas juurde, peab windgliderid vette ajama.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.09.2003
windsurf  vali
pühapäevast -pühapäevani...nagu enam aega polekski...lendab raisk!!! aga eile sai kinnitust tõsiasi, et Mändist jehat oli õige teha, ...nagu eile juhtus, lendasime Kuldariga Käbi alla, seal oli hulk telke taeva all hõljumas, ilusad värvilised ja puha, valiku puudusel tuli 6,2 rigada ja miniseerida ja kasutades umbes 10-20' nurka sain megasõitu, teel kohtasin esimesi sügismärke ilmutavaid kausse, mis tavaliselt ikka läänepoole jääb, Mändi all ikkka vana jama- mõrrad sees, enne kaldale jõudmist kollitas veel paar tuuleauku, lohemeestel oli lõbu laialt aint loopida ei raatsind keegi, oiavad vist tagataskus, ma teeks just vastupidi, oleks kõva loopija, võtaks teistelt enne võistlust eluisu ära, aga pole minu rida...noh ajasime loba ja taris oli Nasva tagasi minna ja võta varbast, ei saand midagi, niskest pornot pole mitu aastat olnd, et tuleb 3kilti jalutada, ja alles metsa lõppedes sain glissima, Kludar tiksus muudkui seljataga ja mõtles ilmselt mahajäänud piibule, tuul keerutas nurka kagusse, kuid Nasva all oli ikka sõidutuul, väsimus oli ramp selline, et esimese hooga andsin sõna enam mändi jalga maha ei pane... täna ei sõitnud protesti märgiks üldse, ehitasime Kuldari ja Johniga suksudele latreid, mis õnnestusid ühistöö vormis hästi ja tegelesin kubistliku kunstiga lõpetades riietekappide maalerdamise, nüüd võib asuda nõupidamiste kambri kallale...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.09.2003
windsurf  vali
pühapäeva algus oli kõike muud kui meeldiv, kuna klubiliikme hukkumine autoõnnetuses tegi meele mustaks, ...aga elu läheb edasi ja noored kutid taris Olümusele tirida, nii saigi ette võetud üks maraton, lõunatuul andis suunaks läätsa peale( kuigi lootsin Vahase otsa, mida poisidki ootavad), alustasime 5m tuulekesega ja jõudsime väikeste vahepeatustega Siimu randa ~12-13km tunni ajaga, üks irmus kivine koht, hea, et uim alla jäi, ...tagasitulek sai üsnagi lennukas, tuul tõusis -7m ja oli tükk tegu heas paakstaagis 11 purjega prodigit hoida, millel puuduvad jalaaasad, tagasitulek sai poole kiirem ja tegi uue triki äsdrag, mis sõidetakse tagumikul jalad teineteiselpool lauda nagu suuska, siis jalad hops lauale ja püsti edasi, suure purjega annab mõnusalt end hoida, igatahes oli kõva tööpäev...
Nimi: Katrin Päevakene
Kuupäev: 21.09.2003
kitesurf  vali
ma tean et kell on laupäeva öösel kell pool neli. ma lihtsalt ei suuda magama jääda, sest ma kardan seda hommikust esimest mõtet või kompamist unesegasusest siia päeva ja laksu vastu otsaesist ning teadvust...

aga mul on üks soov...
eelmine pühapäeval sõitis andrus koos sõpradega võrust tallinnasse ja küsimuse peale, et kuidas tal läheb, vastas andrus: „SUPER! MUL ON JU UUS ELU! MA JU SURFAN!“

hetkel ei ole kohatumat ja kohasemat lauset kui see. ma siiralt loodan et andrus on SEAL või Lõvisüdamete maal ja
teeb seda, mis talle kõige rohkem meeldis... see on siis umbes 10-12 meetrit tuul... ehk et ta võtab sellest nii esimest kui ka viimast...ja täiega!

ma nii väga tahaks et me teeksime üks õhtu enne kolmapäeva oma pundiga andruse lemmiktegevust ehk öösurfi. saame näiteks kokku vääna silla juures kell seitse, püüame merele minna ja kui ei saagi peale, saadame kangelase pilguga merre kukkuvasse päikesesse ja siis lihtsalt teeme lõkke üles. palun.

LET’S SURF! (ja see ei ole minu hüüdlause...)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.09.2003
windsurf  vali
18sept Nasval oli spiiiidi päev (s-w 8-12m). kama vettetassimine probleemne, taglast pidi hoidma hotelli vahelt minnes 2mehega, ...kuna tuul puhus ideaalse nurga all, siis sai lastud otse hotelli ees lainavabas vahes head triipu, vee tõusmisega muutus kanal kogu ulatuses uimetatavaks ning sai liivaveo teeni välja lasta, pikast maast sai juba korraliku -nii silma järgi 4-50km kiiruse kätte kindlasti, kahjuks polnd ühtegi sinist vilkurit läheduses võtta, et asi täpselt fikseerida, John ja Gregor jäid triibutama, mina käisin ka merel ära, kuid 6,2 oli ebamugav käsitseda, vaiksematel momentidel sai ka päris ilusaid luupe visata, enamasti tõmbas pagi täie sõidu pealt lihtsalt minema -pagid...16m, lõpetasin veel paari triibuga, kuid ka kalda all ei saanud 6,2 enam hoida...päev lõppes Gregori uimekaotusega, mida ilmselt saab veel rehitsemisega ehk kätte...Kuldar jõudis päeva lõpuks ja tegi 5-sega paar avamereotsa ning loobus sita enesetunde ja seltskonnapuuduse tõttu....vesi ikka veel suppsoe
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.09.2003
windsurf  vali
Tänaseks on Nasvalt poistega vees käidud juba hea tosin korda ja peab ütlema, et koha valik on igati ennast õigustanud...esiteks on mööda jõge välja minek raskem kui lihtsalt merre jalutamine, mis paneb poisid kohe manöövrite harjutamise olukorda, sama ka sissetulemisel, teiseks on jõevool, merelt tagasitulevad lained ja keerutavad tuuled tavaliselt extreemkompoti olukorras, kus peab tõesti kiiresti mõtlema ja tegutsema, merele jõudes tunned kohe pingelangust nagu puhkusele saabumine...läänepoolsest küljest aga käisime sees algajatega, kellele sobib ideaalselt luidetevaheline lainevaba ala ja mis oluline-pole muda nagu Mändis oli, ja eile käisime ka väikeste kamadega samast sees, laevatee ääres murrab jõhkralt ilusaid 1-2m seinu risti vastu, niiet aint lenda ja ainus mõrd läänepool on kui kaitsesein hoidmaks kai otsa lendamise eest...kahjuks on aga tuuled rikkunud meie riietusruumide remonti ja nii polegi üle 4 kapi veel värvitud, jama nende tuultega küll...aga vesi on veel mönusalt soe
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.09.2003
windsurf  vali
nädalavahetuse ajalooline moment- Surfimaja matused+kolimine Nasvale, jääb kahtlemata klubi ajalukku...Mändjalas polnd just alustamise mõttes häda miskit, sai uuritud turgu ja meie võimalusi...uuringud näitasid, et on poisse, kes tahavad purilauas tippude hulka jõuda ja oli ka soovijaid rahva hulgas, sel suvel ei töötanud suvepäevade rida, enamus tulijaid oli koduka kaudu...aga koht hakkas väikseks jääma juba ammu...ja Nasva suurim eelis-alati parem tuul, sai määravaks, ja muidugi on põrandapinda, niiet saab suvel paarkümmend võõrast purjegi sisse hoiustada, poistel riietusruum ja oma kapp, saab remondiruumi ja mönusa jutuajamise kohagi ise meisterdada, eks nüüd tulebki veits energiat klubi aktiivsetel poegadel oma olme parandamisse panna, ja igal juhul saab olema suvel edaspidi lahedam, ja seal on meil ka võimalik kasutada pesu nii purjele kui ka endale, lähitulevikus võtan juurde ka portsu poisse, keda surfipisikuga nakatada...
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 31.08.2003
windsurf  vali
Pidula. Ah oli kah "päev".Tundub ,et ilmaennustajatele kuluks täiendkoolitus marjaks ära.Muidu pritsivad nii nagu poliitikud süüdimatult tatti välja. Aga see selleks.Pärast hommikust kahevahel olekut,sai pärast Johannese kõnet starditud.Kohapeal olid veel Riho & Co. ja John & Johannes .2,5 tundi sai ära peedistatud ,siis sai enamusel seltskonnast küllalt .Asjad kokku ja linna poole punuma.
Ehk tuleb peagi midagi enamat!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.08.2003
windsurf  vali
eilne ilm oli nagu rohkem oktoobrine ja hinge puges igatsus soojade maade järgi aga noored kotkad ajasid vanainimese veepeale vaatamata külmale tormivihmale, mis veepeal lausa nägemist pidurdas.. no läksime siis päris rajuse algusega, Siim Hifly 3,3, Gregor 4 Prodi ja John 5,7(mis hiljem osutus õigeks valikuks) ja formulaga...Mändjala kohta idakaga superlaine, loopis taeva poole, et küll sai, poistel oli tükk tegu, et välja saada ja jälle oli üks värske mõrratõke ette istutatud, seetõttu panin ülesse, kus oli ka tuul tugevam ja surus kohati 6,2 maha...niisama heast peast võttis see tuuleke kätte ja otsustas põhja minna ja plekkis ära, niiet loksusin oma poolkm lauaga kaldale ja tuli pikk jalutuskäik kodusadamasse, tuule vaibudes oli ka näha et poisid said juba ilusti ülesse, õpetsin Siimule ka veestarti, kuid esiti puhunud tugeva pagiline tuul ei andnud head võimalust selle ettevõtmise tunnetamiseks,...niiske ja rõske värk ajas isuga sanakasse sauna et inimlikku tunnet tagasi saada...ja eile sai juttu tehtud ka fliisvestidest, mis tuleb windsurfi tiimile ja kel veel huvi võtku minuga ühendust.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.08.2003
windsurf  vali
vaatasin täna laste-noorte kokkuvõetud tabelit ja nii tundub, et rahulolu saavutatud hooajal taandub kohe uute eesmärkide vallutamise taha...pealnäha ju head kohad saadud, mis algaja klubi kohta OK, kuid parima selgitamine noorte hulgas käis ikkagi sel aastal -15 klassis, (kus oli poisse, kes vanuse poolest võinuks ka olla -12 veel), mis on ilmselt põlvkond, kes hakkab tegusid tegema edaspidisel surfiturul...ja nii peab järgmise hooaja eesmärkideks võtma -15 ja -17 klassi head kohad, no 3 hulka, kas aga suudame konkureerida Hawaii klubiga oma kasina baasiga ja toetajate ahta ringiga (Fan on ilmselt seisvas vees, kuid pealinna võimalustega on võimalik alati taaselustumine,... eks näis, kui klubi jaksab heal juhul uuendada oma tehnilist parki 2-3 aluse+taglase näol, mis on hea koolituse läbiviimiseks, siis võistlusvarustus on hinnaklassilt ülejõu käiv, heal juhul saab osta vaid 1 komplekti... eks peale OMi näeb, milline alus jääb olümpiaklassiks... igal juhul on näha, et saarlaste isu parimate kohtade järgi on suur ja on põhjust investeerida noortesse, siis ehk tuleb ka tuge edaspidi klubile poiste sirgudes...arenguruumi on meil piiisavalt!
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 27.08.2003
windsurf  vali
Lõpuks ometi üks õige Vätta ilm.Tuul SE - E puhanguti 15-16 m/s .Murdlaine kogu lahel 3-3,5 m.
Iga tahes 5 ruudune mahatõmmatud puri oli täiega overpower ,4-sega oleks end mugavamalt tundnud. Pärast tuule põõramist itta läks asi karmiks ,laine tuli täiega kagu suunast ning kuna hüpped vasakul halsil on pärast pidulas kukkumist mul aravõitu ja paremal halsil sai ainult wave-ta ,siis sai uuesti julgust koguma hakatud. Mõeldud tehtud ,esimesed kümnel paari meetristel polnud vigagi,kuna peakolus olid pidurid maas ,hakkasin küttima kõrgemaid õhulende .Kaua ei tulnud seda oodata , otse nina ette kerkis murduv 3m laine.Läksin kõike võtma ,aga pingutasin lõpuga punnides üle ja sukeldusin nagu kormoraan lauaninaga ülalt alla vette neptunile külla.Kogemus esmakordne ,täis laks ja järsku täiega pidur,loodetavalt säästan edaspidi ennast sellistest elamustest.
Oma 1,5 tunnise etteaste järel ronisin kahjutundega veest välja.Ka töö tahab tegemist.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.08.2003
windsurf  vali
Ja ongi võistlused selleks aastaks seljataga, oli ka parajalt väsitav ja närviline sest medalisaatused olid kuni viimase sõiduni kõigil lahtised....John tegi siis puhta vuugi ja sai ka maratonivõidu, edestades konkurente ikka poole miiliga sellega on siis ka laste klassi meitritiitel taskus, -15 a oli hea üllatus Siim, kes maratoni esimese poole liidrina läks ja vaid kogemuste puudus (vettekukkumine enne finisit ja tagasitulles vale kursi valimine) ja ruut väiksem puri jätsid ta 6 kohale, -igati edukas algus, Gregorit sai enne starti hirmutatud karmide sanktsioonidega alla 10 koha tulemuse puhul mis ka mõjus ja nii tuli 10 koht ära-tubli. mihkel jäi 17....Joss, kellel enamus aega kõigest suva, pidi maratoni lõppedes karvu kitkuma, sest 0,2 p vahe jättis mehe hõbedale... no Siimul polnd nagu miskit hävida, oluline oli vaid sõita ja kokkuvõttes juunioride tiitel mälestuseks riiulile... nänni said poisid sedapuhku näpuotsaga ja ka tiitlite jagamine lükati hooaja lõpuõhtule, mis seab jälle ? alla ühe lisasõidu linna...tagasiteel kippus silm vägisi kinnivajuma...sitaks väsind olemine oli küll...selle suve peb edaspidi uuesti kokku võtma ja läbi mäluma.
Nimi: Kalev Allik
Kuupäev: 25.08.2003
kitesurf  vali
23. Aug.2003 Pärnu surfiklubi korraldatud võistlused seljataga. Suurimad tänud organiseerijaile ja kohtunikele.
Kena kogemus igatahes, sest nägi mida Eesti Kiterite seltskond (enamus oli esindatud) teha suudab.
SSK Kite omalt poolt salarelva (Kaupo) välja ei toonud ja osavõtnud Erki, Lauks ja allakirjutanu ei soovinud teiste klubide kaasvõitlejaid sokeerida . Nii jäidki fantastilisemad trikid, uudistama tulnuile, selleks korraks nägemata.
Samas on see väga positiivne , sest järgmistel võistlustel, ka keskpäraselt võisteldes, on näiteks 7 (Laux) kohalt esimeste hulka tulemine kindlasti meeldivam, kui eespoolt tahapoole kukkumine.
Teades, kus propeller pühapäeval käima lülitatakse, leidis SSK Kite punt Ergo,Kaupo, Erki, Lauri, Andrus, Kalev end kl 12.00 kodusaarelt Pidulast. Ja ei eksitud. Kl. 15.00 oli ventilaatoripult ilmataadi näppude all aktiivselt kasutuses puhudes ka pärast lahkumist kl.20.00 vahemikus 6-10 m/s.
Siin juba andeid vaka all ei hoitud. Kõik tegid hüppeid nagu üks mees, tavalisest speedimisest ja pööretest rääkimata.
Võeti vastu otsus juba 2 aastat SSK korraldatavatel Kite Kapi võistlustel hinnata vaid “Hang Time” , mille esitlemisel arvestatakse eraldi meeleolukamat trikki.
Siinkirjutaja sai hakkama mitmete perfeksete “front flippidega” ja paari as ted man –iga “ Rotate 360” harjutamisel . Jutumärke ei saa ümber panna, sest “ted man” seekord ei õnnestunud. Põhjus- augud otsaballoonides muutsid lohe halvasti juhitavaks.
Jäi mulje ,et kogu meie klubi Kite liikmed käivad salaja “tuvide” peal harjutamas, sest pikad hüpped ja uskumatud saltod, koos “kena” maandumisega andsid aimu tohutust arengust.


Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.08.2003
windsurf  vali
hommikust, võtan nüüd eilse päeva kokku ja panen saarlaste edusammud kirja...päev algas -12a ja naiste stardiga 6-7 knotsi tuulekesega, rada on vorst-2ringi-vastutuules, külgtuule stardi ja finishiga, meid esindas John, kes võidab ilusasti stardid mõlemas sõidus, kuid pakub parajat närvikõdui oma apsakatega 1 märgis, kord valides välimise positsiooni, lastes mööda Kaspari ja teine kord kukkudes sisse, lastes mööda ka Kaarma,aga võitleb tubli pumbaga ennast juba esimese krüssuotsaga ette ja edestab nii 500metraga järeltulijaid, puhas töö!!! tubli....naiste parim Karmo kaasa Helja, kes oma 2 võiduga üllatas ebameeldivalt konkurente...15 a klassis võistlesid meil Mihkel, Gregor ja uustulnukana Siim Sõnajalg , kes suutis aga välja võidelda meie parimad kohad, poisil on nutti, ei saa ka algajate õnneks nimetada esimese sõidu 9 ja teise 5 kohta, arvestades, et poisil oli ka 5,7 puri...Gregor ja Mihkel lõpetavad esimese sõidu vastavalt 17 ja 14 kohaga teises Gregor tõuseb kümnendaks-tubli- oligi aeg oma sõitu sõita, mitte teistel sabas tolkneda, Mihkel 14. Joss saab -17 klassis 2ja 3 koha edestades oma põhikonkunenti Ahunit , üldarvestuse veel 3 punniga taga...Siim ei saanud aga korralikku sõitu tehtud vaikse tuulega, kuid vaid 2 osalejat ja teine koht peaks tagama talle üldarvestuse I koha juuniorides- vot see on vedamine! ...täna peaks tulema veel maraton ja siis läheb medalite jagamiseks...tuult aga pole -1-3knotsi, lubab 5-6...kogu tuul jääbb saartele...jälle võistlus vale koha peal!!!
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 24.08.2003
kitesurf  vali
Kui möödunud nädalavahetusest rääkida, siis alustan seekord kolmapäevast, mil sai tegeletud ühe OHTLIKUMA (extreme) spordialaga - Jalgpall, mille tulemusena suutsin oma vasaku jala põlvest korralikult välja väänata/nikastada, mistõttu jään vististi nädalaks -mõneks kaldale. Ma arvan, et endale & teistele pole mõtet enam siinkohal moraali
juurde kirjutada ....
Laupäeval olin Pärnus, kus toimus Lohefestival. Kohapealne pilt oli SUPER ! st. palju toredaid surfareid ja vähemasti minu meelest on TASE ka aastaga ikka-palju tõusnud ! sh. KINDLASTI ka SSK liikmete tase !
PÜhapäev olin pealtvaataja Pidulas SSK pundi ( Kaupo+Lauri+Kalev+Erkki+Janar+Andus) "esinemistele" . Vaadata oli hea ( oli mida ....) , aga sõita oleks ikka rohkem tahnud !?!
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 23.08.2003
windsurf  vali
Sõrve.Tuult 7-9 meetrit edelast .Ulusin nagu üksik hunt veepeal.Seltskonnaks kaldapeal ainult linnuvaatlejad kellele sain meelehärmi valmistada oma tiipudega, mille tagajärjel vaadeldavad linnud laidudelt võtsid kätte ning kadusid (nõrga närvikavaga peaks mainima) .Meeldiv 3 tundi veepeal ,lõpetasin 16.00 kahjuks vedru oli maha käinud .Kergendust sellest tundsid, vaid kodanikud ornitoloogid.Loodame ,et nad ei hakka surfi peale hammast ihuma ja surfi keeldu taotlema oma haruldaste varblaste ja vareste jne. häirimiste eest.
Nimi: Kalev Allik
Kuupäev: 22.08.2003
kitesurf  vali
20.08.03 tegi ilmataat taasiseseisvumise päeva puhul kena kingituse ja lülitas lõunast ventilaatori 6 m/s tööle. Kaupo oli missiooni täitmas ja õpetas 2-te, loodetavasti uut liiget, välja. Nende visadust, lohedega võidelda, oli rõõm vaadata. Nii mõnigi kord tuli lohesid puude otsast alla võtmas käija.
Kalev (K) oli nagu alati viisakas ja aitas koos tütrega kõigil lohed ülesse. Viimane sai sellest õpetust ja nii tuli ka Kalev (K) vaevata merele. Suundus kohe kaugemale, kus paremini puhus ning kimas seal uhkes üksinduses kuni jagus selleks korraks.
Erkki on kõvasti arenenud ja sai vastu tuult krüssamisega oma 14,5 m Skoop 2 hästi hakkama – sellistes muutlikes oludes.
Risto tegi sama lohega oma esimesed pikemad triibud, millest rõõmu palju, kuid tema jaoks jäi 14,5 siiski väheseks . Paras oleks neis oludes 17,5 m2 olnud ..
Kell 16.00 lülitas ( täpselt nagu weather online ennustas kuni 18.00) ilmataat propelleri kiirema käigu peale 8 m/s . Selleks ajaks oli ka Laux enda 17,5 Skoop 2 merele sihtinud …. Tegi seal kohe päeva pikima Hang Time ja näitas ilusaid laineotsa hüppeid.
Ise tegin algatuseks pikema 30 meetrise madallennu, kuna ei soovinud tugevama priisi hüpnoosi mõjul, purje õigel ajal teisele poole viia. Maandusin alles kõrkjates. Oma osa mängis ka saabas, mille otsast jalg oli hüppe ajal läbi tunginud. Uutele poistele kindlasti hea näide kuidas teha ei tohi J
Kl 16.00-18.00 vahel sai tehtud ilusaid pikki lende ja nauditud lainel sõitu.
Kl. 18.00 saabus Andrus ja tegi kalipsosse pugemisega silmad ette ka sõjaväelastele. Kahjuks oli selleks ajaks tuult vaid 14,5 “Advance”madratsile. Rõõmu jagus vaid ühele suunale, sest kinnitus rebenes. Loodetavasti on Kalev (K) juba selles osas professionaalset abi andnud.
Kokkuvõtteks võis rahule jääda, kuigi tegemata jäid plaanitud “ back flip” ja “handlepass”. Tuleb Pärnus ära teha !! J
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 22.08.2003
windsurf  vali
Mändjala 2,5 tundi ,lubatud tuulekest ei kusagil,aga asi seegi .Pärast liitus team wave üks esindajatest.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 20.08.2003
windsurf  vali
mändjala .Jama nagu Mändjalas ikka ,kuid Sõrve ei viitsinud sõita.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 16.08.2003
kitesurf  vali
Nädalavahetus Uudepanga lahel. st. Laupäeval jõdsime ( sh. LE Ain) "sündmuskohale" üsna hilja, kuid sõitmine TASUS siiski vägagi ära , kuna kohapealed olud olid SUPER ( 5+) ! Kuna Andrus+Kaupo olid päevajagu ( sh. ka pikk öö) juba surfanud, siis tuli võtta veel mis neist järgi oli jäänud.... Takoon Skoop2 14,5 m2 ja hiljem Cabrinha BlackTip 17 m2 tegid oma tööd väga hästi !! ja sõit oli väga kaif ! Tegin ka ühe PIKA kruisi üle lahe-tagasi... Lõpetsime sõidu ca kümne paiku õhtul
Järgmine päev oli olukord meie jaoks 180 kraadi muutunud ja jäimegi mere äärde tuult ootama/otsima ( sh. tegin küll ühe katsetuse <17m2> , aga sellest sõiduks ei piisanud )
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 16.08.2003
windsurf  vali
3 tunnikest nokkisin Pidulas nina koos kite grupeeringu riismetega (Kaupo & Andrus) .Eelmisel õhtul sai veidike ilma vaadatud kohalikes teatavates asutustes.Suuresti aitasid selle kaasa kite sektsiooni ustavad jüngrte veenmis oskus.Tundub ,et tuleb neid kartma hakata.Aga see selleks.Lõpuks kolisime Uudepangale .Sõita saime 4 tunnikest .Kohati 6,3 palju ja siis vastupidi vähe.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 15.08.2003
windsurf  vali
Mändjala .Jõudsin pisut hilja kohale.Lõbu jätkus 1,5 tunniks .Hiljem muutus asi inetuks.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 10.08.2003
kitesurf  vali
Nädal läbi ja aeg siis kokkuvõtete jaoks: Terve nädala oli lubatud prognoosile vastav tugev tuul NW-N-NE kuni 15 m/s, mistõttu vähemasti minu surfamine seetõttu "kannatas". Neljapäeval käisin Pidulas ja tugev tuul+SUUUURED lained mitte-kuidagi-kohe ei teinud sõitu mõnusaks. Laine oli kohati ca 2-3 m kõrge.
Pühapäev ( sh. Fred+Kuldar+Johannes perega) oli ka "mõnus" st. kõik algas sellest et, lõhkusin ära IO 9,5 m2 lohe pidurisüsteemi >>> seejärel jäin autoga liiva sisse kinni >> ja lõpuks läks keset triipu veonöör poomi juurest katki. Kokkuvõte päevast on see, et EHK tuleb siiski ka paremaid päevi....
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 10.08.2003
windsurf  vali
Kuna eelmine õhtul jäi teele ette Mõnus Villem ,siis otsustasin Pidulas läbi teha korraliku pohmelli teraapia.Sõidetud sai 6,3 -ga ,mis jäi kohati lahjaks .Esimese poole tunniga olin nagu uuesti sündinud, järgmise tunniga hakkas taastuma kordinatsioon ja lõpetades oli enesetunne cool nagu eelmist õhtut poleksi olnud.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 09.08.2003
windsurf  vali
Järjekordne Pidulas maandumine.Tuult algul 5 - sele purjele ,pärast sai rigatud 6,3 -ne .Sõidetud sai ca`5 tundi ning kaaslaseks oli soome rahvusest kite mees ,kes tuule tugevuse tõttu otsustas windsurfi kasuks.Hiljem saabus ka team wave .
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.08.2003
windsurf  vali
eile sai kinnitust tõsiasi, et saarel elades on oma eelised, vähemasti laine ja tuule valiku osas. mändis puhus juba kalda all 6-7 ja miilipeal paistis rajumgi ning teises saare ääres kõrgusid kobedad 2-4metrased lainepoisid, no neid saigi mindud proovima...2 tunnisest sõidust sain aga normaalset triipu vaid 0,5h, sest 2 lainevahele jäädes polnd tuult ollagi, tipus käristas jälle niiet mu 4,5 venis liistust lahti, tegelt oleks pidand 6se võtma, oleks ää kannatand küll, aga ausalt nii ilusaid pikki kausse, mille 2 laine vahe lausa 50m, pole ammu näind, suurema kamaga oleks nendes kaussides megasõitu saand teha nagu mõnedki kutid said, muide lahel kokku sai loetud 11kohalikku ja 1 soome lipp, algaja Anti proovis ka Discoveril oma esimesi triipe, mis ka varjatud poolel jäid kahjuks liigsuure purje 7' tõttu nappideks, John aga 4se ja explosioniga tegi päris uhkeid algaja veivari samme,vesi oli talutavalt soe aga nisukest soga täis, et murdu kukkudes ei paistnud midagi...ja taas sai ka kinnitust lahe keskosas 200m pikkune tuuleaugu koht, kuhu jäädes lihtsalt vajusid murdlainega kaldani, peab hoidma kohe kõrgemale edaspidi....tulime 7 aegu ära ja siis jäid meite veivarid koos Antiga lainelauda sõitma...
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 06.08.2003
windsurf  vali
Täna 4,2m + 85l . Kohati vähe, kohati räigelt palju.Ühe sõnaga sellist konditsiooni Pidulas pole varem näinud.Pärast ebaõnnestunud hüppelt maandumist,loobusin tõsisematest hüppe sooritustest .Lakun arvatavasti veel homme oma haavu ,et ülehomme jälle rannas paigas olla.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 05.08.2003
windsurf  vali
Nii siis,kuna puhus loodest, hakkas mõte juba hommikul keerlema Pidula ümber.Mõeldud tehtud.Pilt kohapeal vinge, laht jäneseid täis ,tuult rohkem kui hing oskas ette aimata.
"Sünoptiku ?" pilgu läbi, sai otsus tehtud 5 m + 85 l kasuks .Esimesed 1/2 tundi oli lahe, isegi siga lahe.Järgmised 1,5 tundi tuul mis seni oli puhunud muutus auklikuks ja vaibus veidi. Kuna lootsin ikka veel vaikusele enne tormi ja olin kütkestava laiskuse mõju all ,siis ei viitsinud purje hakata suuremaks vahetama.Mõõt sai peagi täis, astusin veest välja ning nagu ikka, kui asjad autos tuli kaua oodatud tuul ja tugevam kui varem .Aga mis mina tegin ,selle asemel ,et uuesti rigama hakata sülitasin maha,istusin autosse ja lasin nagu viimane nõrgameelne rannast jalga.
Epiloog: homme proovin kõike uuesti .Nüüd, aga tuleb Morganiga vaimu tervendama minna ,et ei juhtuks homme nii nagu täna.

Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.08.2003
windsurf  vali
no üle ulga aja oli üks kuul surfipäev, mändis puhus 7-8metrat+ korraliklaine andsid positiivse toonuse kogu surfirahvale, kes , ah jaa , meitel oli saarekapa võistlus, juba soojendussõitudest oli näha, et mõnel mehel oli probleeme laualpüsimisega osa viskas ilusaid luupe, mille pikkused ikka juba olid kaaa, sõitjad tuli kokku 18 ringi+möned eksinud lohemehed ja vaatamata tihedale veeliiklusele ei sõidetud päeva lõpuks ühtegi skai+ külalist pooleks, küll oli aga tegu kohtunikul rajal toimuva jälgimisega, sest keeld mitte sõita võistlusalas ei toiminud, niiet tõeline tegu oli õigete hiidimeeste identifitseerimisega...päev ei lõppenud aga mitte parimate tänamisega ja põdratapja morgani hävitamisega vaid ikka varaõhtani sai triibutatud... mul endal läks see võistlus aiataha, esimine start tuli 5+ aga purje nappusel(6,2) lendasid suuremate kamadega sellid mööda ja ega need jaibid kah suuremad asjad polnd, teises stardis jäin kohe tuuleauku ja peale teistkordset aukuvajumist viskas kopa ette, lasin juma oma lõbuks lõpuni... aga iseenesest oli mönus suitsulestane päe...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 03.08.2003
kitesurf  vali
"Kahjuks" on juba nii, et tööinimese jaoks jäävad rohkem ikka need nädalalõpud ja nii ka seekord st. sel nädalal vaid laupäev & pühapäev.
Laupäev algas Surfimaja juurest, kus toimus purilaua võistlus Saare Kapp 2003. OLULINE ja super hea oli asjaolu, et tuul soosis võitlejaid ja kaldalt oli pilt "väga kiire". S-SE ca 10 m/s.
Lõunast läksin ise Nasvale, kuhu oli järjekordselt kogunenud punt TOREDAID SSK kite-osakonna liiikmeid ja juba ette öeldes oli päev super !! Minujaoks oli esmakordne proovida pumbatavat lohe ( Takoon-Skoop2 14 m2 >> Tänud Janar !! ), kuna "õige" madrats mul sellise ilma jaoks puudus. Testminine andis minu jaoks väga OK !!! tulemuse ja koos "testitava" lauaga ( Cabrinha- Vari 158 >>> Tänud Ain !! ) , kujunesid " triibud" meeldejäävateks ( vähemalt nädalaks" ) Õhtul ÜHISsöömine ( kujunenud meeldiv traditsioon) söömamajas HONGKONG ( Laud oli pikk & lookas)
Pühapäeval otsisime tuult Hailaiult , kuid ootama seda me jäimegi .. Kahju, et "reaalsetes oludes" jäi seekord proovimata Aini poolt antud testimiseks Cabrinha Black-Tip 17 m2, aga siis ....
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 02.08.2003
windsurf  vali
Vätta.Kuna veetsin oma laupäva töö meeleolus ja mändjalas võistlemine jäi selle taha pidurdama ,siis lükkasin laua Sutu lahes vette 2 x 1 tunnised sessioonid 85l ja 6,3 m2 .Päris asjalik , jäin rahule.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 27.07.2003
kitesurf  vali
Nädalavahetus jälle mõõdas .... ( sh. ka pikk kitelaager) . Laagrist ette niipalju, et osad klubi liikmed ootasid pea nädalajagu kohapeal soodsat sõidu-tuult ja nagu tihtipeale juhtub ( tööinimeste "rõõmuks") läks sõiduks siiski vaid laupäeval-pühapäeval. Laupäev SE 5-6 m/s - Nasva. Vastupidiselt prognoosile "oli tuul kohal" ja kohe hommikul läks sõiduks. Natuke häiris asjaolu, et tänu tuule suunale, tuli tihtipeale ette sõit ujujate vahel ( vastupidiselt pühapäevale). Kokkuvõttes: väga hea ilm + HEA setskond + õhtune saun jne ... Mis veel ühelt päevalt tahta !
Pühapäeva hommik (SW 6-8 m/s)oli tänu hommiku poole sadanud vihmale täielik plekk , aga eelmisel õhtul Kalev & Co poolt tehtud tuule "nõidumised" kandsid vilja ja korraga-järsku´tõusis ka sõiduks sobiv tuul . Minu jaoks oli KAHJUKS kokku sõit täielik ebaõnnestumine st. kohe alguses suutsin oma lohet uputada, kaotasin keset merd oma laua, uime ja tahtmise sel päeval rohkem sõita ... Põhjuseks ( kes siis põhjuseid ei leia) oli asjaolu, et 14 m2 ( madrats) oli veidi palju ja tänu sellele ( sh. ka oskustele) oli tulemus ... AGA pole viga ! st. küll haavad paranevad ja EDASI !.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 21.07.2003
kitesurf  vali
Eile-täna kujunes vastupidiselt prognoosile ( st. ka ootustele) täiesti "kasulikeks" surfipäevadeks. Laupäeval Mändjalas E-S 2-4 m/s ei kujunenud küll väga sõidupäevaks, kuid hea seltkond ( sh. toredad sellid Lõuna- E ´st) kaalusid päeva siiski kindlalt positiivsele poolele. HEA oli juhus, et samal ajal sattus külla ehk Mändjlala surfimajja ka tuttav soome-kite-guru Tirri, kes kõiki oma värskete IKO kursuste teadmistega kostitas. Õhtul Aini poolt tehtud õlled "jahutasid" palavat päeva tõhusalt.
Laupäev Pidulas N-E 4-6 m/s. Seekord läks "täppi" ja usun , et vähesest tuulest leidsin ÕIGE koha üles ja minule oli suure lohega 14 m2 tuult triibutamiseks parajasti .... ( ega seda nüüd üle ka ei jäänud) . Üle said lihvitud ka " eelmisest korrast" õpitud nipid .... HEA & mõnus surfipärv minule ja perele ....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.07.2003
windsurf  vali
suvi on ka meile saabunud...täna vesi 23-24C kaldaall28C pole kalipsot ega susse tarvis, päevaläbi proovisid kitekad oma kama taeva alla saada, mis õnnestus alles õhtul...tuul tekkis 4-5 vahel alles ja sai korralikult formula käima 2 tunniks, nii kaaluski isu sõita üle vajaduse parandada purje, eks homme...kaif oli igatahes supppper, sellistes oludes saavadki surfimehed täiega kasvada
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.07.2003
windsurf  vali
noh heietan siin pisut mõtteid Guerseyl toimunu üle, sest nüüd hakkab juba aju analüüsima tehtut ( see on see mure kui oled ise endale treeneri eest)... VARUSTUS: MISTRAL PRODIGY LAUD, SUUR SVERT JA 50CM UIM, NS PRODIGY PURI 8,5M 2 CAMiga..... kogu võistlus olnuks olnuks palju paremate tulemustega kui saanuks 2 päeva varem kohalike oludega treenida ja katsetada varustust...aga algusest siis: päev, mis pidanuks olema esimene võistluspäev kuulutati tuulevaikuse tõttu puhkepäevaks, proovisime ennelõunat sõitu, mis ei andnud aga muljet ei rigist ega vastastest, enesetunne oli hea ja lootsin esmapilgul nii mõnelegi kotti teha...esimene sõidupäev oli lausa katastroof igas mõttes...rigi vale (puri liiga peal), see mis tundus maal normaalne tuul olevat kadus võistluspaigas olematuks 3-4m/s, pidanuks kohe purje järel andma viimase piirini, edasi sõitsime rada 3 x valesti, kuna keegi ei teavitanud meid eksimusest pele esimest sõitu, mida tehti kohalike poiste puhul (1 start 15 DSQ-d), oma süü usalda aga küsi üle ja lase endale paberile valmis joonistada, mida kohtunik ei teinud aga oleks pidanud ka küsimatagi tegema ja ka võistlusjuhendi muutustest piltlikult teavitama... iva oli sellest et võistlusjuhendi järgi pidanuks sõitma komnurka ja vorsti jättes märgid vasakule poole ja stardi ja finišiliin oli vaid selleks, et neid 2 korral sõidu jooksul läbida, hiljem selgus et stardiliin tuli iga ringi lõpetamisel läbida, mis tegi kohtunike ringilugemise mugavaks küllaga mitte märgivõtmist ...teine päev polnd parem midagi, ei saa trimmi õigeks kuna tuuleolud muutuvad pidevalt kalda all maatuulega ( katkestan kolmanda päeva esimese sõidu ja lasen purje taas järele kannatamise piirile suurde kotti ja hakkan otsast pihta) ja kolmandal päeval on lisaks veel mõõna tekkimisega ( mõõn -6,5 m langust 3-4 tunniga) tugev tõmme merele, nii et krüssuotsa puhul sõites kalda poole on kohati tunne ankru olemasolust laua all...nüüd mõtlen, et need kohad pidanuks ületama sverdita suurema hooga aga sa neid siis näed veeall...teise päeva viimane sõit võinuks lõppeda 3 kohta kõrgemalt kui usaldanuks iseend rohkem, minu ees otsustas viimases allatuule otsas 3 tüüpi võtta märki kolmnurka kasutates, mul oleks aga jätkunud jõudu ka tugeva tuulega allatuule ots ära kannatada, glissis olin nagunii, ajasid mind lolliks kuna ka urmas pani neile järele, hakkasin ka oma mõistuse kahtlema ja käisin sisse, mis maksis ka need 3 kohta ... vimasel päeval püüdsin jälgida staare, kes näitasid kohati väga huvitavaid sõiduvõtteid ajades krüssus laua serva peale...proovisin ja sain ka hakkama...vahepealne arutelu urmasega et peaks sõitma oma sõitu ja mitte kopeerima esimesi ei kandnud vilja kuna taglas, svert ja uim olid ikkagi täiesti erinavad meie omadest ja tundmata käitumisega... lõppkokkuvõtteks oleks võind pidada enne ka -5kg dieeti ja tulemus olnuks kindlasti parem...kilud libisesid lihtsalt eest...vabandusi oma sita esinemise kaitseks võiks tuua veelgi, igatahes sai min programm täidetud ei jäänd viimaseks, kuid maks programm sõita keskpaika jäi kah täitmata, eks järgmine kord pea seda tigedamalt panema. küll aga võib järgmine kord olla kõik uus, sest Shetlandi meestele see Prodigi üldse ei meeldinud ja kavatsevad selle välja vahetada, mis teeb olukorra raskemaks ..hakka jälle uut alust muretsema, mina võtaksin lihtsalt parema masti ja suurema purje...tuult nagunii suvel pole
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.07.2003
windsurf  vali
Olen nüüd noorte surfimeestega Nõval, saabume neljap.õhtul lootuses end korralikult välja puhata, mis peaaegu et ka õnnestub, õhtul näidatakse kohalikku kino eestlaste surfielust, millest õnnestub mul osa saada vaid talvisest purjekeerutusest,.. Järgmine päev tõotab tulla töine, sest härrad kohtunikud on otsustanud võistlust korraldada uue süsteemi alusel, mis tundub esimisel pilgul väga kahtlane äri(osutub ka hiljem tõeks), 44 12-19a noort jagatakse Käveri poolt läbisegi!!!5 gruppi, millest peab edasi pürgima läbi klvalifikatsiooni jne.. käverisüstem osutub aga puudulikuks, kuna esimesse gruppi paigutuma pidanud 10 sportlase kohti ( alagruppide 1-2 koht)on vaid millegi pärast 9, ja nii kukub igast liigast 5 alagrupi 2,3,4 koht teenimatult 1 grupp allapoole (esimesena hävib Viktor Lisanov “extreme kutt” , keda aga Erno sugugi kaitsma ei tõtta, Käver nimetab asja loosiõnneks…mina pornoks, mis hiljem läheb meile maksma paljugi. Esimene päev tehakse 2 sõitu Joss kukub kvalifikast I grupist II (sõidu 7 koht), John oma grupi 3 ja läheb ebaõnnega 3 gruppi kuigi peaks olema 2-s, Siim 4 koht ja 3 grupp..2 sõit Joss oma grupis 7 ja alla, john 1 ja üles, Siim 7 ja alla, Gregor üritab lootusetult minna starti, mis aga lõppeb korralikus murdlaines mastijala murdmisega, maste ja jalgu läheb sel päeval teistelgi…rohkem sõite ei tehta ja tabelisse läheb John 3 koht, Joss ja Siim 2 kohaga( raske aru saada kui tabelit ja süsteemi ei näe). Teine päev tuul pole ja sõidavad ainult –12a ja –15 a, õnneks nüüd oma konkurentidega koos-normaalne…1 sõit John I, teine sõit annab stardis edu vastasele, siis segan teda mina märgi võtmisel ennatliku hüüdega, mis tuule muutusel tekitab hoopis kahju ja kaotus rivaalile 2 m! fak!(grupis 10 osalejat)…Gregor sõidab elu esimese sõidu ja ei saa närvipinge tõttu lauda üldse käima, grupis viimane, kuigi tuleb teda teise sõitu lausa sundida on temalgi sõidu lõppedes tuju parem, sest edestas 2 konkurenti ja 22 võistleja hulgas 17 koht…pealelõunased ajad kuluvad punktide arvestamisele(mul) ja järgmise päeva taktika paikapanemisele, kuulame ka Poksi ja Erno sisukaid loenguid võistlussurfist ja varustusest (meie staarid Joss ja Siim ei jõua koolipinki!!!) ai-ai-ai!!! Kolmaski päev on tuuletus ja nii jääb Jossil ja Siimul 2 koht 1 sõit annab kummalegi üldtabelis 2 koha (Siimule on tekkinud 2 konkurenti, kellest üks on väga hea.) John võidab 1 sõidu ja võrdsustab halvima mahaarvamisel Kaspariga punktid. Ootamatult otsustab Poksi, et rohkem sõite ei tule!!!, mis ajab mind tõesti tigedaks, 5 sõidu pärast istuda 3 päeva kohal, formula kuttidel vaid 1 sõit!!! Kuigi oleks laupäeva õhtul saanud sõidu teha –oli tuult ja radagi maas, kättevõtmise asi…ja nüüd tuleb see porno, sest esimese päeva kurbmäng jätab võrdsete punktide olemasolul Johni 2 kohale…helistan Toomile kes väidab, et sellist võistlust ei tohi üldsegi korraldada, kus võistleja koha määramisel on aluseks loterii ja sellise jama eest tuleb nõuda heastamist… hakkan nüüd uurima reegleid, ja avalikustan ka epli kodukal oma arvamuse asjast juhul kui mul saab olema kahtluste suhtes õigus. Aga minu arvamus Nõva laagri kohta pole muutunud.. noortele ei anna see seda, mida hetkel enam vaja on, palju enam kasu oleks ühest tõsisest treeninglaagrist…hetkel suurenevad minu kahtlused 2008 asjus sammukese võrra…
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 06.07.2003
kitesurf  vali
Terve päev kulus tuule ootamisele ! (Pidula laht 3-4 m/s N) Aga ikka on nii, et halvast tuleb leida see hea ja seetõttu kulus kogu päev (6 t.) "tehnika" (pöörded) lihvimisele ja õhtuks oli pos. tulemus käes ( vanasõna "raske treeningutel - kerge lahingutes) Peale seda kui kamad lõpuks koos olid, saabus ka "tuul" ja minust jäid Andrus ja Erkki seda nautima.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 02.07.2003
kitesurf  vali
Ette oli teada, et sõidu-tuult on oodata ja TULEMUS >> Kamp toredaid & julgeid & hakkajaid tegelasi "üle riigi" kogunes Mändjala randa sõitma ja kuni mina kui üks "korralik" tööinimene tööpäeva lõpus kohale jõudsin, oli mõnedel tegelastel juba "päevatöö " seljataga. Võtsin selle mis veel andis ja "järele oli jäänud". 10 m2 lohe oli OK ! aga tagantjärele tarkus ütles, et kodust oleks pidanud siiki ka suurema lohe kaasa võtama ( siit moraal >> kõik kamad siiski "igaksjuhuks" kaasa).
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 28.06.2003
kitesurf  vali
Hommikune tuuleotsimine kujunes "huvitavaks", sest kui Nasval puhus puhas S 4-5 m/s ja hiljem kui sõitsin prognoosi järgi üles Pidulasse oli tuul seal 180 kraadi st. N . 6-7 m/s (See ei ole küll minu jaoks esmakordne & ootamatu "ilmastikunähtus" saares) . Veidi aja pärast saabusid oodatud SS kite-sektsiooni tegelased http://www.saaremaasurf.ee/...0 ja tuul oli õnneks nendega kaasas. Minujaoks oli algus kohe üsna kehva, kuna suutsin kuidagi oma lohe pooles lahes kuidagi maha lasta, ära uputada jne ... ja seestõttu tuli hakata ujuma. Kaldale jõudes "avastasin", et olen koos lohega tõmmanud kaasa ROHKELT vetikaid jms... mistõttu sain hulka aega lohe nööride puhastamisega tegeleda " Edasi läks vahelduvas meeleolus... aga triibutasime kohapeal kokku ca 4 tundi .( Lohe 14 m2 ). Õhtune söömaaeg Hong-Kongis ja hiljem jätkupidu DIVA´s olid vägagi meeleolukad.
Järgmisel päeval küll otsisime tuult, kuid jäime siiski kahjuks kaldale.Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast