Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.12.2004
windsurf  vali
esmakordselt õnnestus vanaaasta õhtul käia veepeal ära, kuigi tuul oli SW-W ja vaid 4-5ms, paistis mönus päike ning valisin jooksu asemel purjetamise, sest surfini täna asi ei küündinud, formula jaoks olnuks ideaalne, aga kama juba talvekorteris, ... ning veel oli hea võimalus ära testida pulsikell, mis sai edukama trenni nimel soetatud... tsekkasin siis sellise rahuliku purjetamiseilma hartbiiti... sisse minnes oli p-100+-, rahulikus sõidus 80+- ja pumpamise ning pöörete, nats trikitamist ka ajal ...110, ..järgmine raks tuleb kobedama trenniga test teostada, sest enam logedamat varianti nagu ette ei kujuta veepeal, olege siis tublid uuel 2005!!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.12.2004
windsurf  vali
täna oli hea jooksuilm, sain poistega tunnikese jalkat togitud ning siis veel 6 km metsajooksu tehtud, kavas polnud jooks täna åldsegi aga kui päike välja tuleb tekib paratamatult vajadus akusid laadida... otsustasin täna ka lØpiks pulsikella tellida, sest ei saa aeroobsel re§ziimil påsimesega hakkama, enesetunne petab ära, omameelest on köik väga mönus aga tegelt pulss juba 170-180, järelikult treeningu eesmärk jääb täitmata ja nii need jooksumehed löpuks kokku vajuvad... näis kas nädalavahetusel jöuab taas vette ronida ja hylgepoisile seltskonda pakkuda, on teine läind jube jämedaks....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.12.2004
windsurf  vali
12 dets... tuul W ...NW 4-6ms... Nasval lähen loodust nautima ja kaifin siledat vett mõeldes, aga oleks ikka formula all, suurt kama ei riganud, sest mine neid temperatuuri mõjusid tea, pärast mast pooleks, kuigi õhk on päeikese käes 5-6 + , siis maapinnan on varjus 0 ja vees külmuvad varbad täna kuidagi väga ruttu, aga eks ta rohkem akulaadimise eesmärgiga trip oli...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 12.12.2004
kitesurf  vali
Tuulevaikne ilm Nasval ( W 3-5 m/s) Vähemasti saime Kuldari uue talvelohe katsetused tehtud !! "Töötas" ja veel väga hästi !!

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.12.2004
windsurf  vali
kui juba korra lubad endale vaadata merepoole taevasse ja ninasõõrmed sooja meretuult täis tõmmata, siis pole enam mõtetki otsida põhjuseid (näiteks töö...), miks mitte merele minna... nii juhtus minuga täna ja läksin, kui päike juba loojumas oli, sain nii nats enne 4 vette, tuult paistis olevat ja rigasin 7,0 ja oli ka piiripeal valik, sest vahest tuli ikka tiksuda ka aga kui jälle vedama sai oli mugav sõita, tuul SW-W 5-7ms, vesi oli ikka jahe aga kukkusin alles nats enne lõpetamist ja seega sain ka poomi kuiva hoida, mistõttu ei külmanud ka käed eriti ( lahtised labakud), talutav oli isegi jalas, ei hakand külm kusagil suurest erutusest, et üle hulga aja vette sain...ehk õnnestub nädalavahetusel formulatki sõita!?
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.11.2004
windsurf  vali
oli tore nädalavahetus... mis algas väga olulise koosolekuga reedel, jätkus hooaja lõpupeoga RIFis ja lõppes lumelauapäevaga Kaarmal, meid oli juba 3 lauameest(+Kuldar ja Ergo)... Käisin Nasval, oli juba jääs...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 28.11.2004
kitesurf  vali
Kaarma maalinnal

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.11.2004
windsurf  vali
ja ootamatult saabunud talv on kriipsu tõmmanud surfihooajale, nasva on küll veel lahti aga olen juba 3 x suusatamas käinud ning maad katab oma 20cm lund... laupäeval külastas nasvat saarte mängude komisjon ja vaadati koht üle kui üks 2009 purilauasõidu võimaliku võistluse koht, hästi palju tehti märkmeid ja esitati ???, no eks näis, kas oleme sel ajal veel olemas...merispordiseltsi lõpetamine oli normaalne, aga oleks võind edasi villemisse panna, sest seal oli parem musa, ei teadnud ja läksin hoopis magama...vot.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.11.2004
windsurf  vali
13 nov ja läksime nasvale ühte kappi viima, oli ilus päikesepaisteline ilm... möödan siis baaripooltotsast tuult ja saan 1-3,5 W... saime kapi tuppa ja möödan nüüd paadikuuri juurest, kuna mingid jänkud on hakanud virvendama, saan 3,5-4,6, mis ajab seest kihevile... jalutame kaiotsa ja möödame-saan 5-6,1 ning läheb formulate rigamiseks, no läks hästi küll, päike paistab tuult parajalt ja lainet vaid faarvaatri peal nats... teeme 4 starti millest esimese võidan teise saan Johnilt pähe- olen küll märgis esimene kuid tuuleaugus ei saa jalga aasast välja(peab ümber vahetama, et see võistlustel ei juhtuks) ja panen seljaka, allatuules saan Johni peaaegu kätte aga mis läinu see läinu... 3-4 võidan ja ainult tänu oma suuremale purjele, sest saan igast pisemast pagist käima mis Johnil ei õnnestu väiksema purjega, külgtuules sõites on ka käik juba nats paremaks läinud ja õnnestub Johnist paaril korral mööda panna, tema suurema purjega oleks see vist kahtlane... paneme päeva lõpuks paar pikka triipu kah ja ongi üks mönus päev seljataga....öösel aga tekivad hullud mõtted, seoses kanaaridega, mis hakkavad kooruma...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.11.2004
windsurf  vali
no eile oli üks äge tuulinepäev, nasvalt kaugemale ei jõudnud aga sealgi puhus üle 15m pidevalt SW, ... läksin 5-sega peale kuna möötsin kaldalt 14ms, kahtlused olid aga olemas, kuna tuul üritas mind ära lükata ja meri oli pikki valle täis, jõepealt tõstis vett pagidega seinana üles jne... ühe edasi-tagasi triibu sain kanalis teha, ropult kiskus käest ära ja ei olnud sedamoodigi, et saanuks 5-sega merele minna(oli vast ikka 17-18ms), ... John tuli juba 4-sega, see oli märksa normaalsem, läksin viisin 5-se ära ja rigasin 3,3 , isegi sellega kannatas sõita, kuigi oli ebamugavam.... Gregor ja Alo tulid kah punti ja sõitsine veerand kuueni ehk pool t“undi lasime paadiehituse tulede valgel, see andis ka enam adrenaliini lisaks niigi mega kiirusele, mis kanalis õnnestus saada..., hea, et purjed heledad ja kollased kummikindad näitasid meeste asukohta, mul oli ainult 1 kinnas, kuna unustasin L suurust linnast tuua, aga külm nagu polndki.... küll jäi meist maha äge tuul, hotelli ja paadikuuri vahelt tuli kõik kamad ikka 2mehega läbitassida, sest rebis ikka mehiselt... oli extreempealelõunapoolik.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.11.2004
windsurf  vali
sügis hakkab vist tulema, külmaks läheb 5-6 pügalat ei kisu enam merele, kui juhtumisi päikest ei paista, nädalavahetuseks lubab juba lundki... no lõpuks on õhusolek lõppenud ja uus olümpialaud valitud, ei tea, kas on asi kõige parem, igatahes meil pole sellist eestiski ja ilmselt peale katsetajate pole seda ka keegi teine näinudki, aga< ehk on see siis see kõigeparem ja jääb vast aastateks paika. nüüd on uus ? mis selline laud ka maksma hakkab ja kuidas meil sellega sõitmine või võistlusarvestus toimuma hakkab.?, aga eks näis...seni teeme trenni metsajooksude ja ujumistega parajaks.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.11.2004
windsurf  vali
5 nov, tuul 3-5,5 SW-W, mis merel tõuseb ka 6+m vahepeal... teen soojenduseks toodrite ringi ja siis koos Johniga 3 starti... esimeses on mul üks tobe kukkumine mille tõttu kaotan finišis napi meetriga, kaotan ülemises märgis oma 100m kuid allatuules 12 -sega saan pea 30kraadi parema nurga, võiduks on vähe... teises tuul tõuseb ja tunnen, et puri on vähe peale tõmmatud, kaotan käiku ja kõrgust, täitsa jube, ei leia õiget asendit ja olen lõpuks oma 200m maas... kolmas sõit leian õiged asendid ja olen peaaegu koos ülemises märgis, kuid tuul hakkab kukkuma ja allatuult ei saa enam pidevat glissi vaatamata pauna järelelaskmisele, kaotan ikkagi mingi 100 m ...3-0 Johni kasuks (küll on hea tugevamatega koos trenni teha!!!)... neljandat starti ei õnnestu teha sest tuul kukub kiiresti 17.15 on juba pime
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.10.2004
windsurf  vali
30 okt tuul O-9-11m, õhk +6-7 vesi poleveelvigagi... kuna on meie võistluse jatkamiseks nats palju, siis lähevad väikesed kamad vette, max puri6,3...5, tundub, et see , mis kailt mõõdetud on veel petlik, sest kaist nats ülespoole, esimeste toodrite kõrguselt algab alles õige tuuleke, milles on ka 5 äärepealt paras, teeme oma 1-1,5 tundi sõitu ja siis kobime välja, sest hakkab nats jahe , ... õpetan veel Raunistet 120-sega sõitma, mis tahab aga tõsist pingutamist veel ja kuna Priit nüüd Nasvale ülemuseks tulevat, siis aega mehel küll harjutada... no täna , pühapäeval lausa vaikne, sest keeras põhja kirde peale ja õhk 4-5,... seega on lõunaks selge, kas saame veel võistlust jätkata või ei.

Mõned pildid http://www.hot.ee/wsurf/
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.10.2004
windsurf  vali
neljapäeval tegime 2 sõitu ja puhast prodigy olympia varianti e tuult 2-3m -W ja 2 sõitu puhast pumpamist, teise sõidu lõpuks vaid 1m, esimese sja teise sõidu võidab Kaspan, kellele see on vist elu esimisi võite, aga puri ka 11, teised kohad haaras alo ja kolmandad john, kes ei saa korralikult kõrgust hoitud just vale asukoha tõttu laual, kaks sõitu nagu kaksikud , mõlemal korral samad vead ja ei tule seda svertlaua pumpamist õieti... Madis saab esimeses sõidus 4 ja teist ei lõpeta... kokkuvõttes juhib John, Alo ja Gregori ees...oli ilus päikseöline päev.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.10.2004
windsurf  vali
teisipäeval oli hea 9m SW -st , mis ei lasknud oma lainetuse tõttu formulat sõita, otsustasime kama mitte lõhkuda ja poisid panid kanalis spiidi, ise sain korraliklt 120+7 head sõitu... kolmapäeval tuul W-SW 3-4,5ms, mis lubab jälle formulat sõita, panen 12 John ja Alo oma 8,5-sed ja sellega jäävad nad üsna tihti aukudesse, , mida isegi mul juhtub, uus uim on aga hea, üsna pehme ja läheb iga väiksema pagiga käima... teeme ainult ühe sõidu ja tuule vaibudes kobime välja.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.10.2004
windsurf  vali
25 okt ja tuul S 3-5ms, mis lubab teha toreda formulastardi ja käivitub koolivaheaja e aastalõpu võistlus. esimeses võistluses osaleb 6 võistlejat (ise poolsandina olen kohtuniku rollis)... esimeses stardis ( parempoolne rada ümber toodrite) on eelis sverdiga meestel, sest tuul vajub ära 2-3,5m ja Gregor võidab, Madise ees, teised ei saa finišit, teise stardi paneme vasakpoolse sama ringi ja tuultki on ..5m, siiski võidab Gregor Johni ja Madise ees. 2 sõidu kokkuvõttes juhib Gregor , 2 Madis ja 3 John...
formulasõitjate põhiviga vaikse tuulega on pikk ülekrüss vasakul halsil, e lootus tuule kättesaamisel võita kõrgust, mis paraku paremal halsil kippus käest kaduma, sest oldi enamus aega triivis....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.10.2004
windsurf  vali
23 okt ja tuul SW-W hommikul -15m, mis lõunaks hakkab vajuma... jõuame Nasvale, kui merel on näha 2 hädasolijat, eemalt paistev suur hark sõidustiilis on tunnistuseks tuule puudusest, nii juhtubki, Kuldar ja Margus ei saa enam käima ja veestartigi tehtud, lähen möödan tuult- on veel 5,6 m lagi, otsustame kohe formula + suured purjed rigada, panen 12... toon veel poisid üle jõe paadiga ära, sest nad on oma pika jalutuskäiguga nii oma 1,5km Loode nurgast, selle ära teeninud... seni kuni Johniga vette saame, keerab tuul lääne-loode vahele ja hakkab vaibuma, on vast 2-3m ja teeme vaid auringi kai otsast, sest jõgemõõda enam ülesse ei saagi... merel täielik peegel, ärin kalamehelt kotiga värsket rammusat särge ja paneme minema.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.10.2004
windsurf  vali
22 okt Nasval tuul S 7-7,5 ms rigame 6-7 m purjeid ja on plaanis minna väikeste laudadega pele, kuna laine on suur, e. ebamugav formula jaoks... john saab esimesena sisse 6,3 ja kui mina hakka minema tuleb ta tagasi väiksemat vahetama, võtan siis ise 6-se ja proovin, ei hullu midagi, kuigi üle jõe pean 3 korda üritama, igakord suruvad pagid maha, pigem nats puudu sest on 85 l laud mul, saan vaid kaldale tõmmata kui tume pilv peakohale saabuma hakkab ja priivin 120+7 minna, kuid pagid lähevad hulluks, vahetan korraks veel 6 se vastu, kuid ei saa ka seda enam valitsetud, surub vette nagu kirjamargi ümbrikule... kobime välja... päeva üllatus oli Kadi, kes päris alguses läks 3-sega peale ja tegi enne raju oma elu kiiremad sõidud ilmselt...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.10.2004
windsurf  vali
nädalavahetuseks plaanitud Sörve söit jäi ära, kuna tuul otsustas keerata idasse, laupäevane lõunatuul 6-8ms andis veel head lootust, poisid said formulat sõita, kuid pühapäeval triibutan ise Nasval, kaldalt mõõdan 5-7m ja lähen formulaga peale, pagid osutuvad aga liigagi tugevateks ning on pidev hüppelaine, formula ohjeldamisega on rohkem probleeme kui asi väärt ja lähen vahetan 120-se +6,6 vastu , olukord hoopis mönusam, kuigi pean tegema tõsiseid pingutusi (mingi jama peavalu), et koordinatsiooni hoida kontrollis, hea seegi, et õhk ja vesi nats soojemaks läinud on, isegi päikeseta olukord talutav...
laupäeval tegime imetrikke suure jääpurjeka allakolimisega rõdult, ning kuna delfrile voolu ei saanud sundisime teda vooluta töötama, oli alles rigamist, aga ärategime, vaja on veel opakad alla visata ja siis on plats olmeparandustöödeks ettevalmistatud...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.10.2004
windsurf  vali
13-14 okt on puhunud lõunast... kolmapäeval kaldalt vaadates oli meri jänest täis, kuid kaldal sai vaid 4-5m möödetud, sellest järeldus, et lõunatuult Nasval on kaldalt kahtlane mööta... merele läksid poisid (John,Alo,Kaspar)formulatega, Joel Prodigy ja said käima küll, kuigi aeg ajalt oli vaja ka nats suuremat, piigad sumasid kaldaläheduses, sest vesi on laste jaoks ikka juba jahe +8-10kraadi... neljapäeval ei pidanud närv vastu , kuna puud olid linnas lookas, kimasin Nasvale, pilt oli ilus (möödan 6-7ms) aga tunne kahtlane, 6,6 oli koos +120L ja läksin proovima, peale üles jõudmist kirusin, et oleks ikka pidanud 7-se rigama, plaanisin juba ära tulla, kui sain vedama, otsustasin veel korra ülesse minna ja üllatus missugune, hakkas vedama, sain normaalselt glissi, aga ülesse minnes oli häda päikses, paned ikka vastu sillerdavat vett ja päikest, niiet silmade eest must, hüpped aimamise peale ja sain isegi suure lauaga päris häid lende, laine oli hea nurgaga, lasin nii 1,5 h ja siis oli ka isu täis, kaldale jõudes andis suvine käevenitus jälle tunda ja õhtul pidi kõvasti ravima, homme pean osokeriiti korra proovima, see on ikka põlvekõõluste puhul aidanud, ehk ka küünarliigese puhul...nädalavahetuseks lubab Sörvest head laksu, peab vist alla minema...
Nimi: Mart Iin
Kuupäev: 09.10.2004
kitesurf  vali
Sai Pidulas käidud, sõber Taavi oli ka kaasas. Kohale jõudsime kella 11 paiku, mingi poolteist tundi oli väga muutlik ilm - sadas hoovihmasid ja olid tugevad puhangud. Hiljem asi siiski normaliseerus ja taevas selgines, tuul oli NE 7-8 ms. Selleks ajaks jõudis kohale ka Ergo. Tegin oma suure lauaga paar triipu, pikim triip oli vast paarkümmend sekundit ja lõppes siis, kui pooleteise meetrine laine mind maha niitis. Hiljem proovisin ka Ergo lauda - nüüd siis juba see laud minu oma. Keerulisem oli sellega veestarti teha, panin mitu head crashi maha. Hiljem sain Ergolt õpetussõnu ja asi hakkas paremuse poole minema....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.10.2004
windsurf  vali
eilne jubekiire päev, aga hea tuuleke ja päikesepoiss kiusamas+ veel see, et sain Mikult uue falkoni 147, ajas tunnikeseks veele... Nasva SW-W 7- 8ms, kuna on kiire haaran koosoleva 8,5 ja lähen lauda katsetama, merel olles on juba tunda tugevaid pagisid sees, mis tõotab tuule töstmist, esimese toodriringi teen mõnusa sõiduga ja saan ka allatuult head lendu, laua + on väiksem pind ja vähene laperdamine hüpetel, teisel ringil tuul tõuseb ja ilmselt nii 9-10 m, sest isegi 8,5 hakkab kiskuma, kiirus on väga hea ja isegi parem on sirgete jalgadega kõik hüpped läbi lennata, sest nii ei teki maandumisel jõu kaotust ja saab täie laksuga edasi panna, ühe katapuldi ikka panen, kui laua ninaga hüppan mingisse eiteakust tekkinud ristlainesse... allatuult tuleb jube lend aga ei mingit probleemi lainesse jäämisega... kokkuvõttes superhea laud, nüüd peab suure purjega veel ära proovima....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.10.2004
windsurf  vali
6okt , tuult Nasvale tulles SW 7-8ms, rigame keskmisi taglaseid, no vaatan aeg ajalt merele ja lähen veelkord tsekkama tuult, mis on aga juba kukkunud 6-7m peale, ja pilt läheb haledamaks üha , no ja siis kui saan oma kamaga vette, pole tuult enam rohkem kui 5-6, mis minu 7-st käima ei pane, john saab 8,5 formulaga normaalselt trenni teha, täna peaksin saama ka teise formula ja siis saame koos trenni teha... Madis ja Gregor tulevad üsna kähku ära, sest kurdavad külma vett ja ilma, kuigi minu meeletsoli üks soojemaid päevi, isegi kuivaga hakkas liiga läbu olemine....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.10.2004
windsurf  vali
noh üle aja jälle sai kord formulat sõita, pühapäeval siis tuult kagust 5-6ms ja saame poistega kurrsi sõita, panen 12 peale ja kuna jänest on ka, siis tõmban esiti üle, olukord osutus aga hoopiski lahjaks ja teen korraliku 30 min kohustusliku toodrite 2 ringi, esimese ringi 14min teise 10 min, saan juba allatuules mõnusamalt tulla ja 1 ülepaut krüssus jääb ka ära, ... John proovib ka 12-st kuna mulle endalegi tundub taglas harjumatult raske, siis tuleb vaiksemate tuultega ilmselt mängida krüssunurga peale, tanel sõitid 8,5 sama kiirusega, mis mina 12, ... tuul pärast tugevneb ja John vahetab 8,5 vastu suure ära, Kaspar sõitis 11-sega... jaibides on kukkumist poistel liiga palju ja ei kasutata ära lainet vaid lastakse see alt läbi...lohemeeste nädalavahetus läks küll enam puhkelaagri eest, võistlust ei tulndki...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.09.2004
windsurf  vali
nasva 23 sept... tuul 6-7ms ja otsustan poistega teha reissi trenni, vaja on võtta ülemised toodrid ja teha 2 ringi... nagu lambakari tormatakse eitea kelle järele kaugele merele otsima olematut märki, esiti arvasin , et on ülal tõesti mingi lisatooder tekkinud, aga polnd midagi, Madis võtab minuga koos märgi ... tuul vajub järsult 4m ja alles siis ilmub loksudes Alo ja ka John võtab märgi , Kaspar kimab niisama alla tuues vabanduseks väsinud käed, Tanelil jääbki märk võtmata, hakkab sadama vihma ja tekib 2 vikerkaart, selle kauni looduspildi taustal tli tõdeda sõitjate puusepanemist....
reedel söidame taas reissi, sama rada, tuul SW 4-6ms, Alo ja John saavad formulad käima küll, mina ja Gregor paneme prodigytega, seekord keegi raja leidmisega ei eksi, John on pikalt ees .. mul on pigem tegu Gregori püüdmisega, kes valib päris hästi raja ja teeb õigel ajal paudi, edestades mind 2 korda 100m enne märki, allatuult ei õnnestu teda püüda, Gregoril 6,5 mul 7 puri...
laupäeval aga lausa hea tuul, mis lubatud SW asemel on W ja ülew sellegi nats, Alo ja Tanel proovivad formulat kuid loobuvad üsna pea, võtame väikesed lauad ja naudime head tuult niisama, panen 7 +120L, mis lõpupoole osutub liigagi paljuks aga lainenurk on ideaalne hüppamiseks ja saan päris häid lende... poisid söidavad ikka kanalis, aga väga kõrge veeseisu tõttu saab sõita üle madalike igatpidi....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.09.2004
windsurf  vali
19 sept Ruegenis, ja on märgata juba väsimust, Johni söidud ei ole enam nii teravad ja tuleb sisse taktikalisi vigu , otsustades olla mingis eelises järgneb hoopiski hävimine, nii on see vasakuga startimisel... esimene söit läks veel enamvähem kuigi ka esiti oli kaotust ja paar kohta suutis ta tagasi vöita, .. tänu sellele, et laenasime Raililt outhoulidega poomi on allatuules ärategemine paari kohaga OK, seda oleks aga kodus pidanud tegema juba... üldse seda reisi varjutab palju kodus tegemata asju, mis näitab, et kui tahad olla esimeste seas ei ole aega muuga tegeleda, aga mul vaid töö-töö-töö...ja kui ei tee tööd ei ole ka millegi eest kama osta, vot.... eilne krash ...venelane tegi ernole pika puuga ära ja röömustas ja esines finishi järel kogu rahvale, sattus aga nii hoogu, et söitis teist korda üle finishijoone, keegi nagu ei hoiatanud ka teda, ilmselt ta pole popp kuju, kui olin talle ära tölkinud tema apsaka vajus kutil löug trapetsini... sama jamaga pidi hakkama saama noorte 4 koha kutt, kes sai aga öigel ajal hoiatatud ja jöudis end enne liini maha kukutada ja tagasi ujuda... kutt on sedavörd andekas, et ilma treenerita ja ainult üksi söites nii kaugele jöudnud, ..looduselaps, kellel enne tuule tugevnemist peopesad märjaks lähevad, päris huvitav kuju... olen hulgem kontakte soetanud ja loodan neist edspidi kasugi saada... päeva halva poole täitis Braiani protesti sisseandmata jätmine, mis oleks meie tüdrukuid kohavörra töstnud, kuigi teda öhutati ei vötnud kutt vedu, ilmselt jäi siin otsustavaks treeneri passiivsus selles küsimuse... täna oleks meile vaja korra Tonit edestada, et töusta eesti poiste parimaks, aga kui jääb nii vaikseks tuleb pigem tagasikäik, elame näeme...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.09.2004
windsurf  vali
on taas ilus päiksepaisteline hommik erinevusega eelnevatest tuule puudumisega, mingi 3-4ms S tuuleke virvendab ja on tunne, et MMi pöhiosa on nagu läbi, kes suutis midagi ära teha on end näidanud... aga eilsest siis.. poisid arenevad iga vöistlusega aina edasi ja kogemusi on saadud 2 päevaga enam kui aastaga eestikatel, eriti röömustav oli see, kui john sai viimases söidus supperstardi ja oli 2 kohal kuni esimese paudini jäämata maha meetritki, siis hakkasid staarid eest ära minema, kuttidel oli ka 8,5stel peal outhoulsistemid ja mida oleks tulnud ka meil kodus teha, ja päeva jama oli otsustamine teiste söitjate järgi ja väiksema purje 7-se valik 2 söidus, kus hetkeks tuul töusis 10 ms ja siis lasi jälle paar metrat alla, john ei saand mitmel korral käimagi ja hävis korralikult, tunne oli sitt aga teha polnd midagi, tähtis oli päev korralikult löpetada ja seda me ka tegime... eksisid ka teised, Ernol oli nägemise probleem ja pani korra vale märgi peale pikalt, ja muid ki apse, mis tippudele lubamatud, Juss koperdab liialt palju tehes selliseid vigu, mida kodus tavaliselt ei juhtu söites 8,5 purjega, tundub et närv on sees ja vaja oleks mah rahuneda, viimane söit oli juba nats parem, kuid tundub et olnuks ikkagi vaja kogu päev kannatada nats suurema kamaga... olen tähele pannud, et seda ülepurjestatusega söitmist tuleb kannatada vaid 1-2 söitu, siis tekib harjumus kiirusega ja tehnika läheb oludega kooskölas paika, kui tahad tippu jöuda ei saa milleski järele anda esiotsale....
öö oli telgis, mis on täielik pornokas ja kuulub mahakandmisele, külmem kui eelmised, tuult polnd aga öhk jahedam, enamus kohalesaabunutest elavad autokaravanides nagu valged inimesed, meil on kuhu edasi areneda...
vaatasin eile jälle kohaliku klubi algajate treeninguid, kohale saabunud oli koolilaste grupp ja nendega tegeleti päeva läbi, sain paar head mötet ka oma treeningute tarbeks... algteadmisi purilauasöidust anti ka kohalikule algklassile, puhusin lastega nats juttu ja saime eestisrfipoistele oma fanklubi, niiet kui lapsed nägid kaldalt EST purje pidid köik käed töstma ja tegema suure ja valju OOOO, ...surfikoolil on öigus ka välja anda rahvusvahelist surfaja litsentsi, milleta ei saa laenutada surfikama soojemates maades, ilmselt hakkan ka asja edaspidi sellel suunas edendama, litsentsi kursus oli 12 h ja maksis 125 eurot sisaldades kogu varustuse kasutamist... küsisin kohalike treenerite käest, mida nad siis talvel teevad, kas harrastavad ka jääkelku aga kutid vaatasid mind suurte silmadega ja said alles pöhjalikuma seletamise pealt aru millest ma räägin, nemad panevad oktoobris pillid kotti ja pagevad löunasse ning saabuvad alles aprillis.. veel pani imestama asjaolu, et lahes pole ühtegi kalavörku näha, kalameest nägin midagi lahel sättimas, ilselt pöhjavörk, aga ei mingeid mördasid, koht on ühesönaga algajate paradiso...
eile külastasime kohalikku marketit ja ostsime korralikku liha, oli päris hea, toit on nats odavam kui meil, samas on müügil igasugu jooke öllest limsideni kus peal SURFi märk, ei tea, kas on selle ürituse toetuseks?...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.09.2004
windsurf  vali
olles ilusasse Saksamaa paika Ruegeni saarel ja koht on formula söitudeks supper, sile vesi ja tuult 7-8m SW... kohalik surfiklubi baseerub lahe kaldal ja madalat vett algajatele jagub üsna pikalt -nii oma 3-400m kaldast, mis teeb ohtlikuks pikauimeliste söidu...treenerid lohistavad algajaid lauaga mööda maad ja loevad surfipiiblit ... kogu selle ilu nautimine paneb unustama läbitud raske tee vöistluspaika, millest tooksin välja vaid möned kreisiolukorrad... esimene suurem jama oli läti piiril kus pogra avastas, et meie kärul puudub kindlustus (siinkohal suur tänu omanikule selle nalja eest) ja meenub vanasöna usa presidentide arsenalist - usalda , aga kontrolli...önneks leidus Pärnus normaalne kutt, eks tegi meie murele kiiresti löpu ja kaotasime vaid 2tundi ja 150km ... vöiks öelda üldistades, et "KÄRU" oli meie reisi paroolsöna, sest kogu elu keerles nagu selle teema ümber löppkohani... järgmine nali oli kärudega leedu piiril, kus pograd tahtsid meile ära teha mingi nende seadusega, kus on 2 teljeliste kärudega lubatud söita vaid E kati lubadega, kuna meid oli lausa 3 käru, siis kulutasime oma pool tundi vaidluste peale ülemustega kellel sai löpiks siiber ja lubas meid politseile üle anda ja käskis jalga lasta, mida me kiiresti ka tegime... Poolas valisime köige otsema tee Augustovist alates, mis osutus aga raskeks katsumuseks ühele meie kolonni kärudest, tee Augustovist peale oli käänuline, üles-alla ja jube ebatasane, kärud tegid hirmsat tantsu ning ühel hetkel olime tagasöitjana tunnistajaks eessöitva käru tiisli purunemisele ning käru lendas ühest teeäärest teise mitmeid kordi vasta muid ja teed ja autot ning purunes täielikult, kahjuks hööveldasid puud ka 2 formula küljed ribadeks, ühesönaga pilt oli jube, käru jäigi meist sinna pöllule uut tubli meistrimeest ootama, kes talle hinge sisse puhuks... järgmine käru stori juhtus Scsetsenis (üks täht selles arvutis puudub) kus Hawaii tiimi uus käru laiali lagunes, .. sain siis üsna kiiresti kohalike semudega leitud töökoja 200 m kauguselt ja asi 3 tunniga tehtud... veel paras jupp seiklemisi Ruegeni saarel öigeid teeotsi otsides (söitsime korra ühte ümbersöitu ringiratast2 korda, nagu körbes) aga önneks olid teed juba head ja vahetult enne sihtkohta pidin roolis magama jääma, väsimus oli juba tappev, unes nägin, et rong söidab küljelt sisse ja ehmatasin öigel ajal sirgeks.. kohale jöudsime kottpimedas 12 aegu rigasime telgid üles ja kutid kukkusid jalalt, tegin veel ühe ergutava dushi ja ärkasin alles 9 aegu hommikul... öhtul lisan siis esimese treeningpäeva muljed...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.09.2004
windsurf  vali
alustan siis neljandat korda tänase päeva sisestamist... aga kuna juba kopp ees 2 korda pikalt trükitud teen lühidalt:
magasime 9 -ni
rigasime asju
jagelesin Ernoga päris kövasti ja enam seda meest surfikama müüjate nimekirjas pole, kogu häda sai alguse 3 kadunud aasa kruvist, mille otsimisel ja laste ülekuulamisel kogu laagri ees erno paraja ämbri pani
treeningsöidu käigus saime teada lahes liikuvatest hoovustest, mida tuleb ilmselt vaiksete tuultega kasutada...
homseks lubab 12-13ms- väga hea!!
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 12.09.2004
kitesurf  vali
Mändjala SWS 8-12 m/s . Kambas veel Mart & tema sõber. Kiired triibud otse merele jne .... Üle pika aja käimise (vana)moraal on see, et väsimus kippus kiiresti peale. Vesi & õhk üllatavalt OK !!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.09.2004
windsurf  vali
nii, oleme jõudnud mina, John ja kuldar öömajale Hawaii mönusasse rannamajakesse, aga enne seda panime koorma tegemise rekordi-3 haad... ja pool kama jäi veel maha, misküll kuulus hoopiski extreemi kuttidele, kes lootsid noorte seljas saksa sõita ja ise ei viitsi käru haakida, meil on kärus 12 lauda metsikult taglaseid, katus lisaks poome täis... panime kered korralikult head paremat kodumaist täis ja homme 8.00 stardime...aga kärul kadus parempoolne gabariit, mida hommikul hakkame nokkima...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.09.2004
windsurf  vali
SUPPER!!!! päev TagalahesNW-15-20ms jääb mällu kui vöimsate lainete ja tugeva tuulega..... juba päev varem oleks pidand soojenduseks kohale kobima aga elu nöuab oma... saame siis peale keskpäeva nats linnast jehat ja kama Nasvalt peale, ka Nasval oleks enam-vähem spiidi panna, aga juba mötted tagalahe lainetele panevad neelud lääne suunas liikuma... kohalejöudes avaneb ilus pilt surfimehe magustoidust . juba eemalt näha, et 2-3 m rullid on lahes kindlasti olemas, mulje oli aga petlik, olukord oli palju enamat... panen kohe 5-se + 85 L, Kuldar on juba hommikust saati triibutanud ja räägib tuulepoiste üleannetustest, kuda lauad-purjed lendasivad mööda merda, aga önneks veel terved... poisid(Joel, Kasparkes koolist varvast lasid, Madis) on kiired ja lähevad 4-sega +120 harjutama murdlainest väljasaamist, aga minu vette jöudes on juba masti top katki ja jääb üle vaid lainelauda panna, ... saan ilusti kalda alt rullidest välja, mis polegi üle meetri ja jöuan hea lennuga suurtesse kaussidesse, kui ootamatult tabab paras 3meetrine küljelt ja saan vist oma elu körgema lennu kusjuures jään isegi peale maandumist liikumisse, lainet ei märganud tugeva päikesesillerduse ja vett täis nägemise... järgmised lained aina kasvavad, lahe keskosas on paaris kohas topelt vallid4m ja ehk enamgi, sest kaldalt 430 mast on täiesti kadunud.., mis luubitavad ikka megalendu... osa seinu on murruga ja nöuavad rasket rabelemist, et püsti jääda... esialgu üle poole lahe ei lähe, sest teises ääres on raju ja ka 5-ne on palju... tulen tagasi peale paari triibutamist ja lausa puhkan ,sest adrenalinilaks on kohutav- hing lausa kinni... saan hinge veel korra kinni füüsiliseltki, sest ühe masttikörguse seina eest pögenedes jään seina alt vabanenuna pagi kätte, mis lennutab mind jubeda laksuga vasta vett, hea, et trapetsis polnd, hing on oma paarkümmend sekki kinni ja ühest silmast pime, hea, et vest seljas oli ja kiiver peas, mis peale kukkumist kuidagi löua alla jöudnud... noh ja nii ikka öhta seitsmeni välja, mis peale ajutist tuule vaibumist, siis taas pilve alt raju valla pääses ning niigi väsinud mehe söiduisu kärpis... kobin välja ja tuult möödetakse 15,9 aga pagid on ikka +5m otsa... vat sellise päeva nimet tasub hoida väikest lauda ja purje tolmu all tuues neid aruharva vette... oli päev, mis kompenseeris köik pornokad aasta jooksul...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.08.2004
windsurf  vali
jälle üks Saare Kapp seljataga ja väsimus ning olukorrast rahulolu maad võtmas... eile Nasval erutav päevaalgus 9 ms S asendub enne starti 5-6 m üsna kiiresti mis mängib pika nina väikse kamaga pealeminejatele, tuul on puhanguline -..7 m ja keerutab lollisti nurka lõuna lääne vahel... esimesse starti ei jõua Niine, Pastak saab vaid üle joone... teiseks stardiks tuleb juba tuult aga Kaspar ja Timo on tänaseks läbi, vahel tuleb endale lihtsalt tunnistada, et olen parimatega rinda pistma veel toores, aega annab igaühele oma... 2-3 start on 11 võstlejaga (aga Madiski loobub kolmandast)... peale eelsõite on olukord intrigeeriv ja tiitlit võita sisuliselt võimalus vanadest vaid Rangil aga ka tema teeb raja läbimisel poolfinaalis lihtsa vea jättes märgi võtmata (see on kui koosolekkul ei osale) kukutades end kohe kolmandalt 5 kohale, ... Alo teeb päeva üllatussõidu võites 5 stardi ilusa sooritusega, kahjuks on aga ärkamine hiline ja varasem alapurjeststus läks kahjumiga... noored staarid ülbitsevad... ma ei sõida seda rada enam, sest ei saa krüssata ( kui tuul oli läände keeranud), täitsa titekas, tee neile kõik ette-taha ära ja siis vinguvad ka veel, noh Gregor täitsamees. läheb paneb ühe lisamärgi sisse... siis peaks finalistid küll rahul olema, kahju et Joel loobub finaali kohast, kuna ei lootnud sinna pääseda ja läheb lihtsalt maale ära... paneme juba pidu kui märkame, et 1 surfimees ikka kadunud, peale pikkade silmade appivõtmist leiame Kaupo Abruka all tiksumas, noh selle eest talle päeva pikima otsa sooritanu eripreemia.... teeme veel saunad ja muliseme niisama, ... kõik läinud saan veel rahulikult oma lauda lappida, mille John pooleks paugutas ninast.... vaja mm-iks nina vinklisse ajada....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.08.2004
windsurf  vali
täna Nasva, kaldalt mõõdame 10-14ms kagust, merel on kindlalt pagid ...16 ja enamgi , sest 5-ne puri on kohati taltsutamatu, esiti lähen 6,3 +85Laga saan vaid üles, tagasi paakstaagis on võimatu, John rigab Kuldari (kes juba mitmeid kordi edasi-tagasi kama vahetanud) 5-se ja proovin ka nats aega seda ja saan mõned gead luubid visatud kui flati pealt merele söösta ja esimeste lainete pealt ära lennata. tagapool on laine juba mehekõrgune, kuid tuul muutub nii rajuks, et 5 sega ei saa hoogugi õieti sisse, surub lihtsalt maha, ... lõpetan ja John kimab edasi ning saab korralikke hüppeid tehtud, aga ka temale on lõpuks 5 palju... oli raju päev, ah jaa pidevalt sadas ka ja tuul pidi suure ellingu ukse eest kangutama, saime õnneks jaole.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 24.08.2004
kitesurf  vali
5 +++ nädalavahetus. Harilaid NW-W 7-15 m/s. Kuna olud olid super on kommentaarid liigsed. Kuna sel aastal tänu tööle palju sõita ei ole õnnestunud oli nädalalõpp seda MAGUSAM. KOhal oli ka enamik SSK kiteosakonda ( Kaups, Janar, Laux, Erks, Ago, Surphy). Kõige kroon on teadlik lainesõit .... (lihtsalt lahe !)

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.08.2004
windsurf  vali
teine võistluspäev oli lootuste hävimine esikohale, aga peab olema rahul ka sellega, mis tuli, sest käskis ka arst ju Johni sel aastal puhata ja võtame siis teist kohta just puhkusena, tuul ikka nöökis poisse täiega, kui nooremad-12ja-15 said om hoiatuse enne 2 starti kätte 5 minutise plekiga, siis suuremad hävisid täielikult, -19 liidritest ei jõudnud keegi startigi ja peale võistluse katkestamist loksusid tuuletuses ülejäänud lausa tund aega kaldale... ja kolme stardi pealt mahaviskamisi ju pole... molutamise vahel tekkis aga arutelu karmoga juunioride MM asjus ja hetkel on arvamine, et John oleks meie klubi kandidaat, aga näis kuidas tuleme finantsidega toime.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.08.2004
windsurf  vali
on pühapäeva hommik ja võtan siis kokku eilse võistluspäeva noorte mv -l ... puhus S-4-6ms ja alustasid -12 ja -15 aastased, meie debütandid Madis ja Timo lähevad oma elu esimesse starti meistrivõistlustel ja kuigi nad ei jõua kontrollaega finišis on poisid tublid, sest raja sõitsid ikkagi läbi, Madis isegi 2 starti,... kolmandasse ei lähe päeva lõpus kombki, sest on lihtsalt väsinud...Gregor on teinud enda kohta kaks esimest sõitu hästi aga üllatavalt lahjalt viimase sõidu ja on siis kokkuvõttes 6 kohal aga halvim täna maha ja loodame parimat... suuremad on enne starti valiku ees, formula või prodigy, John teeb veel 15 min enne starti iseseisva otsuse valides formula, mul jääb sees kripeldama, kuna tuul on ikkagi jama, aga õnneks on avamerel tuult nii, et John saab ka esimese koha teised (Kaspar 5 ja nii edsi Karel, Joel, Alo ja Tanel)... teises stardi järel kukub tuul (hakkab nurka keerama) ja formulad hävivad, John 7 aga Alo mingi imekombel 3???, Viimase stardi eel otsustan vahetada Johni alust, kuid seni, kuni poisid vees lobisevad keerab tuul ära ja hakkab uhama nii 7-8ms SW, ja tulebki taas esikoht, Alo, Tanel ja Kaspar tulevad välja kuna jaks on otsas ehk siis arutult raisatud kahe stardi vahelise kimamisega, Alo ja Tanel vajuvad enne teist starti mõttetult alla ning ei jõua õigeks ajaks joonele... Aga Karel ja Joel sõidavad lõpuni kuigi ei jõua finiši kontrollaega.... päeva lõpuks teen ka ise mõned triibud formula + 8,5 ja saan tunda tõelist pornotuult 4-10 ms, kusjuures maksimum on vaid alati mõnesekundiline raju... täna siis puhumas tuuleke 4-5ms S ja vist midagi väga erku ei tule, mis eeldab prodigyte valikut, eks näis
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.08.2004
windsurf  vali
ennenoortekate aeg on täidetud sobivate tuuliste ilmadega ja mida lähemale võistluspäevale, seda paremaks läheb, see annab ka lootusi parematele kohtadele... aga kolmapäeval õnnestub teha enne tuule kukkumist (SW 6-7ms)3 starti mille võidujärjekord oli Gregor 5,4, Karel 9, Tanel 12, Joel 12, John 12,7 Alo 14 p... John ja Alo katkestavad sõidud teisest kuna käima ei saa ja purjetada ei viitsi suhtumise tõttu... Neljapäeval siis S 5-7ms ja 5 starti, lühike rada nats vastutuule vorst... kuna tuult on piisavalt, siis õnnestub ka formulatel end esiotsa võideldaJohn 5,1, Alo 6,4, Gregor 9, Joel 15, Timo 21, Madis 22 ja Kaspar 26 (ei jõudnud 2 esimesse), ... hea on see, et Alo pakub Johnile juba konkurentsi ja kui Kaspar oma uue varustusega ka kohaneb, siis on kellega juba koduski võistelda ja just siis kui lohemees kaupo ilmub rannale otsustab tuul kohe kukkuda ning õhtupooliku rikkuda...
Nimi: Katrin Päevakene
Kuupäev: 17.08.2004
kitesurf  vali
ohh sa püss ja püha müristus!

no sellist asja näevad minu silmad esmakordselt et WIndguru kõik tuulegraafikud on kas kollased ja oranzhid ning domineerivad numbrid on 13, 18 ja 20. online number vist kaheksa. võitjad on seekord kõik, kes lasevad ennast õigesse paika puhuda! tundub et tuleb selle suve parim nädalalõpp, kus meri ja tuul ülbelt ringkaitses on ning provotseerivad üksteise võidu!
aga siis kõik see mansaft saarde ja glissis näeme!

muah!

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.08.2004
windsurf  vali
Pühapäeva hommikul hakkab inimtunne jälle tagasi tulema, laupäeva õhtul olime Johniga mõlemad nii läbi, et grillil paar juppi kana ja 2 jäätist poest ning organism keeldus muud vastu võtmast... aga pühapäeva ennustus tundub olema jälle täpne, hommikul tuult pole, kuid tasapisi tõuseb, võtame eilse päeva põhirelvad 6,5-sed lahti ja rigame suured, ... kuna esimese stardi alguseks on tuult napilt- SW 4-5ms, siis ei hakka me Johni esikohaga riskima ja annan oma 11se talle ja ise lähen prodigi ja 8,5 nagu saarte mängudel... jõuan napilt starti kui rong peale lendab (ei saanud ereda päeikese käes aru, kas on roheline või punane lipp, õnneks on Aliigas oskajad sõidumehed ja nii ei toimu katastroofi minu lolluse tõttu... aga esimene start läheb veel vaikses tuules, teine juba +1 m enam ja pagidki hakkavad ilmutama, huvitav tähelepanek on aga mul kogu sellest teisest päevast- kui formulad kimavad ühest mere äärest teise ja jõuavad mingil ajahetkel minuga ristuma, kuna tiksun prodigyga vaikselt märki, siis milleks on vaja nii pikka teed, et kuhugi välja jõuda, kas ainult kimamise pärast??? vat Aliiga kohta ei tea õelda, sest seal on ikka klass omaette mehed, küll aga edestasin viimases sõidus nii B mehi Karmot kui Käverit oma vaikse loksumise pealt... ja viimases stardis pani üks hull sellise pauguga karja sisse (ei vaadand selja taha, räuskas küll hirmsasti, võimalik, et Käver), mis sai alguse vist Helja valel ajal ettelastud purjest, aga rumalus on ikkagi lennata prodigyte vahele lootes sealt mingit auku leida... nojah, õnneks toimus vaid 2 starti ja Jussile jäi 20 trahvi kaela, mis tähendaski Johni võitu!!! sic!!! pean seda hooaja olulisemaks sündmuseks, sest ettearvatult alistamatu kutt sai üllatuslikult kaotuse osaliseks... pressis seda nii kusagil ei mainitudki, tehti kohe kiire hooaja kokkuvõüte , kus Juss ikkagi esimene... noh ise jäin sedakorda 3-ks(üldkokkuvõttes siiski 2), ja kripeldama jäi jällegi toosama varustuse küsimus, et aga kui olnuks ikka meil ka 120-130 l slallikad , mis siis juhtunuks, arvan, et oleks kogu võistlus olnud üks fan värk vaatamata 6 tunnisele võistluspäevale, sedakord aga oli üks kannatamine, ja kogemuste saamine, üha enam hakkab erinevatest situatsioonidest kujunema optimaalne lahendus olukordadeks aga pole ka meri sama homme, mis täna, nii et üllatusi võib veel kuhjaga tulla...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.08.2004
windsurf  vali
14 august -Pirita tuul N 8-10ms... rigame kogu kaasavõetud kama aga sellest suurimad jäävadki rannas mõllava liivatormi rasida kogu päevaks, sest 8,5 on mul 2 kursisõidus lagi ja siis on juba tuul 15ms... lendan ikka paakstaagis aeg ajal katapulti, sest kiirused on mega ja lainedki mõne murru peal 1-2m, hoia siis formulat, John murrab 8,5 masti poomi kohast, lährn laenan Raulilt asenduse ja saame edasi, kuigi järgmised 6 slaalomistarti lähevad juba 6,5 purjedega, hirmus puudus on väikestest laudadest, suurte ohjeldamine tõmbab jalad nii läbi, et 7-8 starti mul krampide tõttu ei tulegi, rooman maale, John paneb lõpuni ja on päeva kokkuvõttes ESIMENE 7,4 p ja tundub, et üldkokkuvõtte 2 koht on käes, sest Lissaanov ja Mõttus on jupp maad tagapool aga edestada Ahunit on ikka kõva tegu küll, ... mul ainult hädine kolmas koht, mis ikka vanainimeselt tahta...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.08.2004
windsurf  vali
11 august ja Nasval SW-W 5-8m, mis teeb olukorra üpris jamaks, formulat sõita ei viitsi, võtan siis prooviks 85l+6,6 kuna John tuleb vahepeal oma 6,3 peale tõmbama, siis loodan hakkama saada... esimese triibu tõmban üles ära ja pean kohe ka kiruma hakkama olukorda sest parim tuul jääb just kai otsa, tiksun siis edasi-tagasi oma pool tundi ujumisega vaheldumisi ning otsustan välje kobida kui tuuleke otsustab end tõsta koasutan siis olukorda luubi viskamiseks aga ei tule sest välja midagi vaid paar katapulti kuna jalad tulevad aasadest välja ja eelmine kaelaragin on veel siiani meeles, mis tekitab kirmukompleksi, millest on kõige raskem üle saada, käed pikad otsustan kaldale ujuda. aga vesi endiselt nagu vannis.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.08.2004
windsurf  vali
9 august oli tegelt superhea formula tuul... läksin vette puhus kirdest u 5-6ms ja sain rahulikult harjutada kohustuslikke elemente, niiet veepeal unus isegi seljavalu ära... ja plaanisin just välja minema hakata kui tuul hakkas pagisid 8-9m tõstma ja avastasin et kui tugev pagi peale tuleb ja hakkab järsult krüssu kiskuma, siis peab laskma jõuga allatuult, sest vastasel korral kisub laua serviti ja siis on katapult kindel (korra nii ka juhtus)...Kaspar sõidab Alo formulaga ja saab head sõitu, kuid ei suuda pagidega lauda valitseda ja paneb ropult katapulte, imestan, et laud üldse terveks jäi...
eile 10 august poisid triibutavad NO 4-6m kuna paati pole siis ei saa ka starte teha John saab 11 sega käima ja Alogi aegajalt 8,5ga. tassin laenatud aerukaga mitmeid kordi oma algajaid laevade vahelt välja aga päeva lõpuks saavad ka nemad sõiduga hakkama ja suudavad end ohutus tsoonis ise hoida.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.08.2004
windsurf  vali
eile aasta tagasi oli super 6-7m S ja toimus Saare Kapp, ja hea oli, et me midagi siia ei planeerinud, kuigi jah, vesi oli küll samasoe kui aasta tagasi... aga eile siis hoopiski 2-4msSO ja sai tegeldud hoopiski purjekeerutamisega tampisin vist oma paarkümmend korda järjest helicoptertack'i, kuni hakkasin väsimusest jälle vigu tegema (ja uus 6,6 nortsi taglas) Kuldar ja John tegelevad sama liiniga ja Alogi ei pidanud vastu ning läks oma haiget näppu leotama...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.08.2004
windsurf  vali
no nii, nüüd tuleb ajalukku salvestada plekkaeg, mis selle suve kohta lausa haruldane, eks näis kaua see kestab... kui meenutada 2 aasta tagust suve, siis oli valdavalt just selline aeg... ja muide õige otsus oli linna mitte minna, sest eilne päev läks juba mingite teatevõistluste kilda ja ega tänanegi ilm soodsam maratoni tarbeks ei tule...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.08.2004
windsurf  vali
suvi- kiire aeg ja vahest harva saab klaveri taha... aga eile oli paar tundi Nasval üldise tuuletuse keskel 5-6 m (mis on sel aastal juba traditsiooniks saamas), mis lubas teha korralikud formula sõidud,kuna meie paat viidi järjekordselt kalavetele, siis tegime hulgem starte ja lihvisime õigel ajal üle joone jõudmist kuni tuul kukkus alla ( tuli nii 10st 2vägahead+5rahuldavat ja 3 mitterahuldavat), siis keerutasin veel niisama väikest purje ja harjutasin helicopter pauti, vesi oli jube soe.. täis suvine värk... neilpryde ja aegnat vist ei lähe seekord sõitma, tuul tundub tulevat äärmiselt suvitajane ja siis pole 11 sega molutama minna, teiseks on tegemata töid kah üle pea ja see käib juba närvidele... egas midagi - järgmine nädal ikka võistlused.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 25.07.2004
kitesurf  vali
Vähemasti üle PIKA aja tagasi rannas !! ( Harialid W 3-5 m/s)Loodetavasti edaspidi selliseid pikki "puhkusi" enam sisse ei tule !! Sõita ei saanud ja ilm oli liiga ilus, aga rahul ikkagi !!
! Järgmise korrani !!!!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.07.2004
windsurf  vali
21juuli Nasval 2-3ms NO-O... suurepärane ilm tegemaks üks pumping võistlus... 1 stardi alguseks on juba õhkõrn tuletamine tuule suuna kohta, mis teeb 3 esimesel startijal elu keeruliseks, panen lühikese kolmnurga.... starti jõuavad John Alo ja Tanel, Madisel ei õnnestu stardiliini ületada (alles 2 stardis saab üle joone, mis on tal esmakordne. 2 stardist lisandub Karel, ja Kaspar jõuab poole pealt... kokku sõidame 4 kolmnurka ja 2 vorsti. ... vaikse tuule tõttu tehakse ka rohkesti purjetamise vigu, soovida jätab tuule tunnetus ja pumpamise tehnika, tuul keerutab 10-15 kraadiga, mis muudab aeg ajalt mõne mehe jaoks olukorra mõistetamatuks... on mida õppida... kokkuvõtteks John 4,8, Tanel 12, Alo 13,4(sai 2 protesti tagant otsasõidu eest)Karel 20 ja Kaspar 22... Madisel seekord veel võistelda ei õnnestunud, ehk järgmine kord... nädalavahetusel Vergisse sõit, aga tuult ju pole???
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.07.2004
windsurf  vali
19 juuli Nasval päris ilus pilt, mis osutub madukavalaks illusiooniks, ehk nägu nagu 15 metrat aga tegelt 6-7 O-SO... üks kutt tuli Mändjalast ja seal olnud aint 4, vot siis sai küll õigesse kohta kolitud, sest nasva tuulte vastu pole sel aastal ka Sõrve saanud... poisid lähevad peale ettevaatlikult oma 6,5-8,5 purjedega, ja esiti on ka suured edus, sest tuul lausa nöögib... kuna minu ühiskondlik ülesanne on puurida veel 1 vent ava , siis jään esiti passima, no poole tunni pärast lähen ja üritan 6,3 + 85l ei saa ülesse, kus tuult enam, võtan johnilt 120+8,5 ja käin kõrgemal ära ja seal tuult tõesti nii +2 ms, kai otsas lausa iiveldamaajav segalaine, millel tore merehaigust ravida, seal õnnestub ka paar ilusat hüpet sooritada, lähen välja ja üritan taas väikese kamaga peale minna eesmärgiga üks korralik 360 ette ära visata, isegi slemmi tõmban pähe!, esiti tundub kõik OK, kuid siis otsustab tuul kagusse ära visata ja muutub auklikuks, tulen välja, Kuldar jääb sisse ja tuleb vahetab veel 7 - 5,8 vastu ning vikab päris korralikke loopegi veel aga mina enam vette ei viitsi, sest mulle selline auklik tuul meeldib kõigevähem, väsitab rohkem, kui asi väärt...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.07.2004
windsurf  vali
nasva 14 juuli, tuul SW 6-8ms... üks kutt merel lendab üsna väikese purjega ja otsustame ka täna väiksemate asjade kasuks, kuna on aga mehel aeg ajalt seiskuid, siis otsustan 120+8,5, John 115 +6,3, ... tuleb ju remonditud laud ära katsetada... esiti pole vigagi saab korralikult lennata, 120 st on ikka raske hüppama panna ja proovin 115,mis kohe teine tera, loopib lausa ise, võõra lauaga aga enamat ei loopi ja otsustan oma katsetused jätta järgmiseks korraks, Alo, Kaspar ja Gregor saavad ka prodigytega head lendu, Tanelil aga ei lähe kõige paremine, vist on 8,5 palju... ja tunni aja pärast on minulegi 8,5 liig, sõrmedest on veri kadunud ja poomi hoidmisega tekib üha enam probleeme, siis otsustan kaldale sibada... 8,5 liistu remont on õnnestunud ja 115 nina keevitused peavad samuti. päev jälle kirjas... lohemeestel hakkab koolipäev läbi saama ja kõik tormavad merele, eemaltvaadates ei saand sellest koolitusest aru, vist oli enam teooriat täna...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.07.2004
windsurf  vali
LISASTORI NÕVAST... mõtteid igasuguseid tekkis juba laagri ajal ja ka tagantjärele tarkusi... kui ise ennast ei hoia, ei hoia sind (ega sinu kama)ka sinu jumal võiks käia asjaolu kohta, et kellelgi on midagi kaduma läind, kui olen juba aastaid kuttidele käskinud kama ööseks rannast minema , oma nina alla tuua, siis seekord tassisid poisid juba peale sõitu kohe varustuse metsaalla, .õhtul sai lausa mitu head korda veest välja tiritud ulpivat kama, polnd nagu omanike asigi ja ei tulnd keegi selle pealegi, et kedagi heateoeest tänada, pühapäeva hommiku, kui hawaiikad peale öist veetõusu oma purjeid liivaalt välja kaevama pidid ja Erno mulle märkuse tegi, et nii lohakas ikka ei tohi olla, sai ka kohe suu kinni pandud, et meite kama polndki öösel rannas, no vat , mis sa kostad,... ei tea kas see on siis on miskit häbiasi oma varustusel silma peal hoida või???, ... teisalt kaotasime lohakuse tõttu ka ise eelmine aasta ühe trapetsi ja pidime tõdema, et ebaausaid kutte leidub ka surfimeeste seas, aga eks liikus ka viimase päeva õhtul juba lausa mittesurfimeeste kahtlasi joomaseid punte, ja tundus, et õhtuti kadus turva kusagile märkamatult äää... no mine tea, kuhu see laud siis ikka sai?... aga turvamise koha pealt oli ka puudust tunda kohalikust veepealpäästjatest, kuna maatuule tõttu läks üsna palju algajaist rahvast merele loksuma ja tänu ühele laagris osalejale tehti ka esimestel päevadel tihedat väljavedu, õhtuks oli kutt juba tige, et laagri maksu maksma peab ja nüüd tee veel oma jetiga turvat, seda ka olukorras, kus kaater jõude seisis... aga jälle joomase rahva lauslolluste vaatevinklist seirates polnd nagu laagris häda kedagist, keegi ei loopind kellelegi hommikuti šašlõkki pähe ega olnd näha ka neljaveo käigul roomavaid artiste, öösiti keegi vööra telgi peale ei kusnud, ega heitnud kogemata oma naisest kaugemale (vähemasti ei otsitud läbi võimenduse kadumaläinud kallimaid, aga eks oli ka varnast uusi võtta), hommikuti sai näha totaalset lohakust, silmates poolelijäänud rummi ja muid paremaid pudeleid küll söögilaual, küll autokatusel, kuhu küll vaatasid turvamehed, silmates poolelijäänud võitlustandrit alkoholismi vastu??? igatahes ei tüütand enam sipelgapoisid oma sügavas pohmeluses pühapäeval enam kedagist... niipalju tänaseks...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.07.2004
windsurf  vali
kogu stori NÕVAST... ja asusime siis lootuste ja ootustega Nõva poole teele minnes seekord kahe masina ja korraliku kamakoormaga, reis ise kulges mönusalt ja olime kaheks rannas, kus nõrk tuuleke lehvitas tiibu, rigasime asjad ja tegime paar treeningsõitu mis ei andnud just kõige paremat ülevaadet olukorrast, kuna Hawaiikad ei viitsinud õigeks ajaks starti tulla , vaid mõned piigad ühinesid hiljem... ilmateade lubab järgmiseks päevaks raju, õhtul vaatame veel uue eestikeelse surfikoolituse video esmaesitust ja kobime magama... järgmine päev saab tõdeda, et loodusseadused ei kehti Nõval absolut, on vaikne tuuleke 3-4ms kord maal, siis merelt ja nii kogu päeva osas, ... Gregor läheb esimesena meist välja ja saab oma sõidus elu parima stardi olles esimene esimese märgini, siis lähevad liidrid oma võtma, aga 4 koht on ka tema parim koht eestikatel üldse... ka teine sõit jõuab sama finaalini... kui vanemad rajale lähevad on juba näha, et tuleb üks pumpamine, ja tulebki, õhtuks käed pikad kõigil, John 2 ja Alo saab 4, Joel 7, teistel sõit ei suju, aga homme on ehk parem päev.... looda sa, sest kõik päevad on nagu ühte auku, tuulekeerutamine ja pagidega liikumine on märksõnad, John annab käest hea võimaluse teha esimese stardis Siimule ära, aga ei taipa õigel ajal tuule muutust ära kasutada ja alguses tekkinud vahe jääb sõidu lõpuni, .. teise stardi John võidab, kuid Siim libiseb esimeses märgis mööda ja jääbki jälle napp vahe finišini... järjekorras parim meieomadest Alo on aga otsustanud pealinna näkkidega diili teha otse võistlusrajal, lobisemisest saab kolme päeva kokkuvõttes saatustlik 1 punktiline 4koha kaotus (5-s). peab ütlema, et hawaii näkid on tublid ja näitavad meie poistele tihti selga... teise päeva parim sõit tuli Johnil, kui võitis sõidu- võit tuli aga kavalalt, nimelt sai enne starti lennatud formulaga mööda merd ja ajasime Siimu hamba verele, kes läkski starti formulaga, meie aga vahetasime prodigi vastu oma aluse, Siimul õnnestus vaid püsida paarsada meetrit liidrikohal, siis tuul kukkus ja tagajärg 14 koht, millest meiel vähe abi, kuna halvim läks maha... päeva naelaks oli aga uue vene klubi kutid , kes julmalt panid suuremate purjedega ja said ka häid kohti aga ajasid konkurendid ka kohe protestima.... kolmandal päeval saame teha vaid ühe stardi ja see oluliselt kohti ei muutnud...
üldiselt võis laagriga sel aastal hindega 3+ jääda, sai ka ise freestyle koolitusel istutud ja hiljem keerutasime Kuldariga nats purje, üritasin teha helikoptrer tack'i , mis isegi võib olla õnnestus, olles laial stardil, formula õnnestus alla saada vaid laupäeva hommikul, mina alustasin ja Kuldar lõpetas... oli üks puhkuse värkk, mis mõjus tervisele lausa laastavalt, nimelt lõi kojujõudes nisuke ishias mulle jalga, et ööläbi ei saand magada, ega järgmine päev töölegi mindud aga tuult on täna niiet tapab...piiiiks., täna läeb juba kiireks, eks edaspidi mõtisklen veel olnu üle....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.07.2004
windsurf  vali
6 juuli ja tore tuul puhumas SW-W 6-7 ms otsustan formula angaarist välja ajada... seni kuni poisid vette saan on tuuleke juba tõusnud... lähen 11,0 peale ja tulen kohe kaldale peale tõmbama... saan olukorra veidi kontrolli alla, kuid lained on jube loopijad täna ja tegu laua valitsemisega õhus, kiirust ei saagi üles, kuna üks hüpe ajab teist taga... viin formula ära ja saan johnilt 120+8,5 enam vähem ,kuid tuul tugevneb veelgi ja tahaks juba hüpatagi, lähen rigan 6,3 ja 85L kuid nagu ikka saan tillika tänu tuuleaukudele, kord saab lennata niiet spinni veab samas kuku auku... lõpetan selle jama ja kirun ennatlikku vahetust, pigem võinuks kannatada 8,5 st edasi... päev läbi ja hakkan sättima kama kärusse, nõvasõit meid ootab ees... ilma aga mitte eriti head.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.07.2004
windsurf  vali
lisapala 5 juulist kui sõitsime jälle starte, tuul hea SW 6-7ms ja panen kasti seekord, vastupäeva rada... esimesse starti tulevad kõik vasakuga ja läheb jamaks ja rüsinaks, john saab esimesena olukorra lootusetusest aru ja läheb paremaga üles ära, kõik karjas järgi , oma sõitu ei ole teistel kellelgi, john lõpetab kui ülejäänud alles ülal märgis ja nii kõik 4 sõitu, ... teine start juba kõik paremaga ja õnnestub na gu ka järgmine enamusele suurepäraselt, liialt kergelt lüüakse käega kui start ebaõnnestub ja tagaajamise isu puudub, teine finis on huvitav, kuna peab sõitma väravast läbi jälle vastutuult, siis tekib paaril mehel alo, gregor, karel üle finišiliini tagasivajumisega probleeme, teine sõit õnnestub lisaks lõpetada vaid kasparil... päeva parim finiš oli taneli ja kareli vahel üks vasaku ja teine paremaga üle joone ja nina ninas kinni...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.07.2004
windsurf  vali
1juuli, tuul SW-W 5-6ms, otsustan formula kasuks, ja üritan pistega Vahasele jõuda, panen ees minema, Kaspar ja Alo prodigytega järgi, kuna saab juba pidevalt sõita õhutese varustusega, sätin jalaaasad -1cm ja tunnen end laual märksa paremini, on olemas peaaegu puhas kontakt alusega, soe tuul ja soe vesi ja lausa mõnuga lendan Vahase poole, aga võta mastist... paar kilti enne Abrukat tunne, et gliss vajub ära, keeran kohe otsa ringi ja tagasi...aga ei saagi käima, siis tiksun oma paar miili niisama, poisid tulevad vastu ja läheme koos tagasi, saan korra enne kallast nii km ulatuses lendu ja siis tuleb vaikselt koju purjetada... kokkuvõtteks jäime täna 1 tunni võrra hiljaks...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.06.2004
windsurf  vali
28 juuli, S-5-6 ms suurepärane formula ilm ja otsustame teha pika sõidu... ülemine märk vastuvõtupoi- 3km mis tuleb võtta vastutuulemärgina, mina ja john formulad joel,kaspar ja karel prodigyd... anname prodigytele pool kilti edu ja hakkame püüdma neil 1, meil 2 ringi, saan päris hea krüssunurga, john on ilmselt kiirem nats aga läheb kõvasti alla, esimeses paudis on meil oma 300m vahet, teen märgi võtmiseks 3 pauti kuna ei arvestanud märgi juures allakandumist nats nõrgema tuule tõttu ja kui käima ei saa, siis triividki alla... allatuult saan päris hea lennu, lasen veel pauna järgi, kalda all on tuult vähem ja halsin üle paremaga merele tagasi, teise ringi ajal märgi võtmisel saan ka poisid kätte, joel sai esimesena, kaspar teisena, karel kukub palju ja on ka väiksema purjega... john ei sõida rada korralikult läbi ja saab sõidu lõpuks karistusülesande... päeva olulisem osa oli see, et poisid sõitsid juba paljajalu ja kaspar ja karel ei pand kalipsotki, sõitsin suvesussidega ja oli mõnusalt soe vesi... suvi on meie lombile tulnud.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 24.06.2004
kitesurf  vali
Seekord läks täkke !!! Õnneks prognoos pidas paika ja jaanipäeva hommikul puhus lubatud lõunatuul ca 7-9 m/s . Eelmisel päeval oli saarde sõitnud palju sõitjad ja randa sõites arvasin , et olen üks viimaseid kes kohale jõuab ( kell ca 10.00), aga kohal/merel olid "vaid" Janar&Kaupo. >> veidi aja pärast tulid ka Indrek ja Aivar. Kokkuvõttes oli super hommik & olud. Sõita sai nii lainetes , kui sileda veega. Proovisin nii ühte koma teist ja nii mõnigi "nipp" õnnestus. Lõuna paiku tuul vaikis ( oleks ju võinud nii pika ootamise peale veidi rohkem aega ....) AGA õnneks on meil ju mõnus ranna- seltskond.
Järgmisel (tuulevaiksel)päeval õnnestus mõni triip Kaupo SuuuurE lauga, aga vähemasti olin kohal !
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.06.2004
windsurf  vali
tagasi Pärnust... ja esimene päev logelesime rannal, lennutasime tuulelohet ja puhkasime., õnneks saime ka öömaja staadionilt ning pääsesime hommikusest vihmast,mis uputas oma 2 tundi korralikult
...pühapäev oli taas tuult juba hommikust SW nii 6-7m... rahvas kohe elevil ja kuna on oodata ka tugevnemist rigatakse igaks juhuks variandid, nii meiegi aga lähen 11+formula , John 8,5 formula ja Gregor 8,5 prodigy.. .kuna korraldajatel pole ankruid piisavalt pannakse vorst vastutuult ja üsna lühike. seekord stardivad muud liigad enne A-d 6 min vahega
esimesse starti saan ilusti kui 1 kutt jääb aupaklikult ootama ja mind mööda laskma just kaatri juures aga hoopis jääb jalgu... olin enne just uime ettepoole lükanud ja saan suurepärase krüssu, nii parima esimesega sama... jamad algavad sõidu ajal kui kuiv kalipso hakkab ülekeetma, hing jääb lausa kinni ja kätes veri seisma, kukun tänu sellele paari korral aga kangutan lõpuni.... jooksuga randa ja riitete vahetus, jõuan napilt teise starti ja kuna vahepeal sõitsin uime liiva, siis ei kuula laud enam sõna... tuul tugevneb 8-9 m ja avastan, puri on vähe pealetõmmatud,( Gregor läheb purje 6,5 se vastu vahetama)... läheb jubedaks kannatamiseks ja kukun paar korda tuule mahasurumise tõttu vastaspoolt, soperdan pautimisel ja teen muid lollakaid vigu, mida trenniski ei oskaks tehagi...närv sees, mis muud.... kolmandas sõidus teen 2 ülepauti kuna ei võta märki ära eismesel juhul saan vaid vasakuga üle stardi ja teisel jään enne ülemist märki tuuleauku ja suur laine toob mind alla, peale pauti jälle kukun ... üldiselt oli laine kohati meetrine ja päris terav... allatuule otsal saab korralikku veivi panna, aga kui laine jääb tuulest ette potsatan 2 korral auku... finišid on õnneks kõik head ja koperdusteta... enne kolmandat otsustan purje peale tõmmata, lähen maale ja ei pane vastu päikest lippe tähele kui juba näen rohelist, jõuan A liigaga koos start kui teised juba esimeselt ringilt tulevad.... tuul aga nõrgeneb.. kuna pauer on otsas, siis saan viimase sõidu enamvähem läbitud, aga üldiselt olin alla igasugust arvestust... John pani selle eet megahästi ja kõik sobis, 20 juuniori seas 2 koht Ahuni järel on supperhea, oluline et panime ära Lisaanovile ja Hawaii poistele...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.06.2004
windsurf  vali
täna oleme kokkuhoiurežiimil. e. ei sõitnudki Pidulasse, kuna pole mani pensu jaoks...siis üritasine võtta Nasvalt max...korralik formula olukord, kuid poole tunniga tõuseb tuul NW ...8-9m...lähen 11sega kuigi Alo tuleb juba tagasi ja hurjutab Tanelit, et see 8,5 sega hakkama kindlasti ei saa, riskime ikka, tahaks ikka ise ära proovida, saan paar triipu enam-vähem hakkama, kui tunnen, et pagid on jube tugevad...nii 15m, ja suruvad nii kiiresti hoopealt vastaspoolt sisse, et ei jõua laualegi jääda, mida kaugemale vajun, seda karmimaks asi läheb , sõidu asemel tegelen rohkem võimlemisega laual ja maha... saan kuidagi jalad kaldale ja tõmban tagant +2 peale, mis peaks normaalses olukorras leevendust tooma, kuid pagid tõstavad hoopealt laua koos minuga välja ja lennutavad suvaliselt... lähen vahetan 8,5 vastu ja nagu arvata oli pole enam erilist jaksu , lasen paar triipu ja pagid suudadav isegi selle purjega mind üles rebida... kogu värk läks jõutreeningu eest...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.06.2004
windsurf  vali
jälle 1 suurvõistlus seljataga ja hooaeg poistele rajutuultega avatud... kuna mul tuli teha nii kohtuniku, korraldaja, treeneri ja sekretäri ametit korraga, siis jäi võistluse jälgimisest vajaka, aga midagi ikka nägin ära ka...esimese päeva tugevate tuultega sõidetu eest müts maha algajate ees, kes vapralt üritasid parimat anda, ja tuli see, mis hetkel võimalik, gregor 6,5+prod, on tublisti edasi läinud ja ei häbene enam konkurentsis püsida, tööd tuleb teha vastutuule otste ja stardiga, samahea purjega oli parimaga krüssunurk ikka 20 ja enamgi kraadi vahet, mis näitab arenguruumi, liiga lihtsalt annab ka koha käest, peaks enam võitlema...alo 6,5 + prod. sai esimesel päeval ainsana sõidu kirja, mis oli väga tubli, kuid teisel päeval kadus stabiilsus ja kokkuvõttes ka napp kaotus kasparile 6,7+ prod, kes teisel päeval tegi tööd tõusvas joones.... eks poiste esimene võistlus nii tugevate tuultega pealegi tõmbas tühjaks ning oli ikka kuuajase treeningkogemuse eest, kuna mõned piigad näitasid poistele selga, siis tuleb järgmiseks ürituseks korrektuure teha (alo 8,5 +prod, karel 6,5+ prod... johni esikoht läks küll varustuse piirangu muutuse taha(8,5+formula junior165), seda tuulevaikust poleks küll vaja olnd ja olnuks võimalus asja enam jälgida, tulnuks mul välja võluda kiiresti vahetuslaud, aga viimane start vasakuga 17 kuti seast läbi oli päris hea, kahjuks tuli oma 100m ülekrüssu, mis maksis ka stardivõidu.. joss oli pettumus ilmselt iseendale kõige suurem , sest paari trenni pealt pole ma muud lootnudki, toodud sai formula ja antud 11 purigi aga ei midagi. kogu vastasleer on teinud ikka tublisti tööd ja läinud edasi, kes trenni ei tee see finiŽsisse ei jõua ja nii ka 4 x0 tuli.. omaette klass oli ahun, kellel pole minu meelest nendel võistlustel mingit pinget, küll aga teistel on mida õppida temalt... kokkuvõttes oli hea, et kõik poisid said kirja tulemuse eestikatel ja nii on meil võimalus kahe järgmise etapiga teha vigade parandusi, 3-4 meest esikolmikusse välja sõita peaks olema taas jõukohane.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.06.2004
windsurf  vali
8 juuni ja rajuilm, algab edela st sajuga, keskpäevane plekk ja siis põhja ja ...20ms, üritan keskpäeval asju kaelast veeretada ja kiman kolmeajal Nasvale kamade järele, haaran kaasa ka Kuldari varustuse(kes ise peab kontoritoolis piinlema)...kaasa tulevad Gregor ja Alo... Linnast ei saakorralikult väljagi, kuna murdunud puid on kahes kohas üle tee ja pean tegema ümbersõite...Pidulasse jõudnud haistab nina halba, tuul pole enam midagi erilist, mis on vastuolus prognoosidega, kuid loodan avamerele, kus kindlasti tuult enam, rigan igaks juhuks suurema, 6,2 +85L ja saan tiksudes ka lõpuks tuuleni, !!! ja on ikka megahea küll kui siis läks lennuks, tuult nii 12-15 lained 2-3m ja ilusad suured kausid, mis viskavad ise lendu, ei ühtegi käbla, mis üllatab ennastki, saan nii tunnikese korralikku kaifimist, kui ilmub välja ka Kuldari puri, õnnetuseks vaibub tuul järsult 5-6ms...ja taevamärkide järgi on ta keeramas läände, loksun oma 20 minti kaldale rohkem lainete abil ja päev ongi läbi.. Gregor ei saandki 4-sega minema, kuna kalda all ei olnudki korralikku tuult...Kuldar ütles- pole hullu värske männimetsa õhk ja ilus loodus -asi seegi...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.06.2004
windsurf  vali
7 juuni, tuul SW 6-8ms, ja taas saame teha suurepärese võistlustreeningu. sõidame 2 vorsti vastu ja 2 päripäeva. esimesed paudiga. start hakkab juba poistel tasapisi tulema, 6 võistlejast saavad 4 enamasti 3-5 sek üle joone minema, mis algajate kohta päris hea, tagumistel läheb veel nii 20 seki aega, John ja Joss sõidavad formulat, seised sverti, John võidab kõik 4 starti pika puuga olles finišis kui teised alles ülal märgis, kuna kõik proovivad paremaga üles sõita kus tuul tugevam ja vesi sügavam formula tarbeks, ei saagi teada vasaku eelist vaatamata minu soovitustele, Joss lõpetab ühe stardi 2 ja ühe 3 kohaga, Gregoril 2 teist ja 2 kolmandat, algajatest parim Kaspar ja Tanel (kes esimeses on veel lauata) siis Alo, kellel õnnestub ka 1 algajate I koht saada ja Joel ühe 1 ja 2 kohaga Karel jääb küll võistlejate sabasse, kui edasiminekut temalgi, ja pidas esimese sõidu väkese lauaga vapralt vastu.... päeva pari start oli Johni ja Gregori koostööna Jossi ärasurumine stardiliinilt ja Kaspari ja Taneli finiš, kus Kaspar õige napilt jõudis lootusetust olukorrast välja tulla võitjana....
päeva halvim uudis- nädalavahetuseks lubab plekki!!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.06.2004
windsurf  vali
5 juuni, SW 6-7ms, suurepärane formula ilm ja teeme Johniga Abruka edasi-tagasi otsa peale 25 min, minna oli kergem ja kiirus suurem, tagasi oli veidi krüssu ja see ka tempot alandas, aga hea aeg sellegi poolest ( mina 11,5 john 8,5 ei jäänud sammugi must maha...tubli)
6 juuni tuult 2-3m SW ja teeme 6 starti svertalustel, üllatuseks võidab kõige raskem mees Joel esimesed 2 starti( jätab 8,5 se max kotti), poisid teevad vigu vasakuga ettesõitmisel ja finišiliini korduva ületamisega, sõiduvigadest enamlevinud on sverdi kasutamise momendid, allatuules unustatakse välja võtta ja krüssus jälle tagasi panna...
6 juuni tuult SW 7-9m, läheme peale väikese kamaga, panen 6,2+85L aga kuna tuul on auklik, siis vahetan paari otsa peale ära 6,5+ 120L ja sõidu mõnu hoopis teine, jama on aga, see, et otsustasin kuiva kalpsa kasuks ja tunnen end kui haudeprotsessis munaollus, vesi on soe... poisid proovivad oma väiksemate laudadega veestarte ja paistab et Alo ning Tanel hakkavad asjale pihta saama, päeva poole tuul vajub 6-7m peale ja John läheb Jossiga formulat sõitma, Jossil ei õnnestu sõit kuna selle hooaja sõidukogemus on veel väike...kokkuvõtteks võiks tõdeda, et olnuks Roomassaare võistlus sel nädalavahetusel, olnuks suppper! aga jääme ootama järgmist???
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 04.06.2004
kitesurf  vali
Sooja vee katsetused !
Kuna prognoos oli nott ,siis saarde tulijaid SSK poolt suur ei olnud ( peale minu vaid Janar kaaslasega)
Laupäevane tuulevaikne päev chilliti ära Mändjala rannas. Räägiti värskeid anektoote jne.. Grill ja vortsid maitsesid hästi , aga ... siiski ...
Pühapäeval Harilaius W 4-5 m/s. Proovisime üht/teist , aga olemasolevast arsenalist siiski õiget sõiduriista ei leidnud !? Kohal oli hulka alustajaid, harjutajaid, "edasijõunuid" .

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.06.2004
windsurf  vali
2 juuni. mõnus S 4-5ms, mis annab võimaluse poistele ideaalseteks treeningtingimusteks, meie read on küll mingite seedehäirete tõttu hõrenenud, kuid need, kes kohal saavad täie eest, otsustame teha ka mõned stardid, millest esimese võidab Tanel, Alo ja Johni ees...kuna pean minema Madist vette aitama, siis jäävad järgmised stardid nägemata... aga John ei saagi formulat korralikult käima...Indrek otsustab poole trenni pealt vahetada 4se 5,7 vastu ja saab hakkama küll, kas ka võistlusteks valmis?...Madis saab ka lõpuks 3se üles ja isegi mõned triibud tehtud, paar trenni veel ja saab juba iseseisva tööle minna...trenni lõppedes ootavad meid kaldal 3 eelmise sajandi algusest pärit Bentley'd, karmid relvad, millega omal ajal hirmutati vast lehmakarjad kuulmiskaugusesse laiali...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.06.2004
windsurf  vali
31mai läks ajalukku kui kõva aerutamise päev...tuul NW 5-8ms, mis esmalt oligi nii 8+ ja kandis kohe mõne uljaspea merele, kes ei taibanud sverti kasutada, tuli siis kõvasti aerutada...tirisin siis Indreku kuivale ja saime ka lõpuks pautimise enam vähem klaariks, kui tuli juba Reinule järgi minna, kelle sõiduvigadeks oli ikka see allatuule libisemine, sõidumõnu on, aga koju ei saa, kui purje ülestõmbamise järel seista mõni hetk sõiduta, kandub laud juba hea 20 m allatuult ja võidetud kõrgus juba kaotatud, sellest moraal, tuleb olla üsna kiire tuule käes tegutsemisel, kui väsimus peal, tasub puhata puri vees ja jalad ka, siis triivib vähem, purje ülestõmbamisel aga juba äksõn käib ... John proovis Falconi ka ära, kuid arvas, et laud kipub liialt perutama, aga on märksa pehmem, harjumise asi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.05.2004
windsurf  vali
laupäev 26 mai oli tore läänekas 6-7..8ms ja otsustasime Abruka all ära käia, minek oli väga hea, kuigi aeg ajal kippus laud liialt lendama 11 purjega pidanuks masti ettepoole panema, proovisin ka kanasträpiga lauda enam kontrollida, kuid olukord läks ainult hullemaks e, laud laperdas lendamise ajal enamgi, kannatasin siis küljeaasades , mis oli isegi enam sobivam, vaid 1 katapult peale megalendu, mis tekkis laua järsul pidurdusel alla kukkudes...kuna olin otsustanus lühikese kalipso kasuks, hakkasid käed peagi külmetama...Abrukasse välja ei läinud, sest suured kivid ja pikk uim ei käi kokku, Kuldar sai ikka päris ligi, me tulime Johniga tagasi, peale 1 tuuleaugu oli sõit enam vähem kuigi nurk hoidis kiirust maas, Kuldar jäi pikalt tiksuma ja saabus hilinemisega. vahepeal vahetasin kalipso kuiva vastu välja ja tuulekegi tõusis nii 9-10 ms.. aga jäi üsna auklikuks...igatahes olin mul päeva lõpuks jube väsimus ja seda ilmselt külma tõttu...pühapäeval tegin pausi, John ja Kuldar kimasid hea läänekaga...7-8ms...sõber Rein tuli oma uut lauda proovima, kuid ilmselt oli / puri talle liiast ja valitud pealetuule külg ka ebasobiv, tuli ette võtta väike resku operation, mis õnnestus igati ...oli tore weekend.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 30.05.2004
windsurf  vali
Nasva.113 & 7.0. Sisutu päev
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 29.05.2004
windsurf  vali
Nasva.156 ,113 & 8.5,7.0.Parem ,kui eile.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 28.05.2004
windsurf  vali
Nasva 113 & 7.0. Ei midagi erilist millest võiks kribada
Nimi: Katrin Päevakene
Kuupäev: 24.05.2004
kitesurf  vali
kui nädalas on seitse päeva ja sellest neli saab surfata, on olnud hea nädal.

hea nädal oli. kaks päeva olime tallinna külje all pedaspeal ja neemel ja ullu tuule tõttu oli 7,5 max mõõt, mille külge mina ennast julgesin panna. aga pärast oli sära silmades küll rohkem kui 7,5. ikka maksimum tuli ära! päikseprille sellepärast peabki kandma, et see sära teisi ei pimestaks...

laupäeval-pühapäeval olime saares ja harilaiul ning kaks äärmuslikku päeva järjest. esimene puhas chill ehk suured lohed, päike ja 3 m tuult, teine päev pisikesed lohed, igast suunast sadav vihm ja ull tuul...

aga mul oli selline kiirusrekordi, lutsu kukkumise, kilkamise ja südamest rahulolu päev.

elu on ilus!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.05.2004
windsurf  vali
eelmine nädal oli päris asjalik surfinädal, kuigi enamuse surfipäevadest täitsime formula triibitumistega, oli ka kolmapäeval suurepärane väikese kama ilm SW-W 10-12m...tõsi nasva pudrulainetus ei luba eriti olukorda nautida, kui laine vähegi vale nurga alt tuleb...poisid kaifisid kanalis triibutamist ja said esmakordselt sellise tuulega ka midagi tehtud, tase tõuseb...
laupäeval viskas Nasval kükitamine ära ja kuna 2 poisiga võitlust teha polnd mõtet(ülejäänud lihtsalt puudusid), siis põrutasime Sörve... tuult oli juba kohale jõudes oodatust vähem W 6-7m, mis eeldas laine puudumisel heal formula sõitu, kuid üle 8,5 purje polnd kaasas, nagu ikka.... sain 120 +8,5 päris head triibud ja ei uputanud veel midagi...tõsi pöörded läksid enamasti nihu, kuna õhk oli üsna jahe, käed külmusid ning kohati poomist haaramine võimatu ja jälle sisse... aga Alo ja Kaspar said korraliku kogemuste päeva ning John oma trennigi tehtud, vaatamata purukssõidetud uimele... enam kirusin koju jäetud formula kama, kuna tuule nurk Lätti põrutamiseks oli ideaalne ja lainet polnd kah, ehh.... Sörvest lahkusime päikesega, kuid linna jõudsime rahetormiga, õnneks suvekummid pidasid 2 cm rahekihi peal.... pühapäeval jätkus sama pornoilm, mis pani mai kuu olemise ???alla.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 24.05.2004
kitesurf  vali
Harilaid !
8-10 m/s W . Esimene surfipäev minujaoks sel suvel, kus kõik klappis st. oli vaba aega & tuult jne .... super 5 ++ 14, 5 Skoop oli samuti nagu "rusikas silmaauku" Kokkuvõttes VÄGA mõnus !! ( kahju et otsa sai)
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 23.05.2004
windsurf  vali
Harilaid.85,113 & 5,8.Ajasin end päeval Nasvale,aga vaatepilt merele oli masendav.Operatiiv info Ergolt , andis pärast pisikest mõtlemis pausi elule uue suuna.Seekord ,siis Harilaiu poole.Ilm muutus minutitega aina paremaks,kuigi pärast paari tunnist vees majandamist külmetasid sõrmeotsad nagu novembris.Fännasime koos lohedega täiel rinnal tuules ja laines.Pärast Nasva porno choppi vinge vaheldus.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 22.05.2004
windsurf  vali
Sõrve.113 & 7.0. 3 tundi.Kaaslasteks Johannes ning tema kasvandikud.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 21.05.2004
windsurf  vali
Nasva.113 & 7.0 .2 ,5 tundi.Ei midagi erilist,millest sõnu annaks ritta panna.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 19.05.2004
windsurf  vali
Nasva.85 & 5.0 ,2 tunnikest soojas vannis.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 16.05.2004
windsurf  vali
Nasva.156 & 8.5. 3 tundi suurte kamadega.Tänud kamade laenajatele.Seltskonnaks veel Johannes ja John
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.05.2004
windsurf  vali
jälgides eestlaste võiduajamist euroopakatel Gardal, on tekkinud hirmus isu ka üks race jälle teha...kolmapäevases trennis sõitsid poisid 2 starti mingi imebriisiga S 3-4ms, mis äkkitselt kadus ja peale 20 min pausi lükkas jälle põhjaka peale. päeva stardis siis 1. sõit john, gregor ,tanel,alo.timo, 2 start gregor, john, tanel alo. timo. 3 start john, gregor, kaspar,alo, joel. 4 start john, gregor, kaspar ,alo,joel. teise sõidu ajal siis N 5-6ms ja läks päris külmaks, oli üks ilusamaid finishivõitlusi, kus kaspar 1 m edestas alot....täna s.o. reedel puhub hea S 6-7m ja paistab, et trenni ajaks veel tõusebki...
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 14.05.2004
windsurf  vali
Nasva. 85 & 5.0.Nii nüüd hakkas siis lõpuks andma.Oma 3 tundi ajude loputust .Polegi paha.Tugevad pagid oma 15ms, sültisid lõpuks keha täiega ära.Peale selle oli rannas ka Kaupo kes kummutas müüdi sellest ,et kui on lauameestel lõbus ,siis pole lohesid kusagil näha.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 08.05.2004
windsurf  vali
Nasva ,113 & 7.0.Lihtsalt oli üks ütlemata tore sooja veega rannailm.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 08.05.2004
kitesurf  vali
Lohede revolutsioon toimus vatavalt tuule kursile Mändjalas. Rahvast oli kohale tulnud päris palju ( puhas rõõm korraldajatele) . Enne-lõunat sai ka sõita !!! v.a. mina ( korraldaja rõõm). Saun oli Roomaassaares. Hiljem trad. õhtusõõk Willemis ja nagu-ikka DIVA !!
Eks näeb siis mis järgmisel kevadel saab !?!?

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.05.2004
windsurf  vali
täna nasval kirre-ida 5-6 , vesi +17,5...otsustan suvise vormi kasuks, kuna ennelõunane 10 m on kahanenud jõudsalt, pole ka sissekäimise ohtu ja vesi nagu suisel aal pirtal... peale tund aega sibamist saan kõik poisid vette ning lõpuiks ka ise 11+formula, lainet pole aga kogu tuuleke on ka ainult nasva jõeotsas, lohemehed läevad must aeg ajalt möödagi, sest käima ei saa korralikult, kui aga saan, lenda või Abrukani, ei riski, sest tagasi ei õnnestu eriti käimasaamine, alles kalda all saan liikuma, kord õnnestub laud täie hoopealt serviti ja ümbergi keerata, niiet jalad jäävad aasadesse , hea et välja ei väänand... homme ilmselt sama ilm...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.05.2004
windsurf  vali
no suve algus juba käes, sest vesi Nasval on +15 ja peab kuiva kalpsa kappi riputama...paar päeva järjest idast antud6-8m on formulasõitjatele nagu kingituseks, no vawes, good speed... eile said ka esimesed noored end klissi ja muidugi oli ka hulgem katapulte, mille tagajärjel murdus 1 mastijalg, tanel proovis ka esimest korda trapetsiga sõitu ja nagu algajale ikka kombeks oli harjumatu algus... igatahes ajas see mõnus tuuleke ja soe ilm poistele isu peale enamaks kui tiksumine ja peale selliseid kiiremaid lende on raske leida motivatsiooni 2-3m loksuma tulla, aga PEAB kui tahad võitjaks saada...
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 05.05.2004
windsurf  vali
Vätta,113 & 7.0 .Vahelduva eduga tiksumine ja kerge gliss.2,5 tunnist piisas.Egas muud midagi ootame kevad torme edasi.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 02.05.2004
windsurf  vali
Nasva,113 & 7.0. 1,5 tundi.Elu on ilus ,kuid tuult pole kusagil.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.04.2004
windsurf  vali
sedapuhku oli täitsa ok nädalavahetus, kuigi aega oli surfiks vaid laupäeval...tuul O 6-7ms, mis andis johni ja gregorile hea triibutamise trenni, algajad said kai nurga taga nats lahjemat tuult ja mõnusast surfiilmast hea vitamiinisüsti, ise üritasin 8,5sega minna ja sain ka esmalt üsna hea lennu, mis osutus tagasitulekul vaid tiksumiseks, kui olin jõudnud kai liini peale sain ka tuule jälle kätte ja jätkus veel parajasti tunnikeseks head formula sõitu(idatuulega pole mujal tuult kui mööda jõge ülesvuhiseval liinil, mis annab aga hea võimenduse nii +2m otsa), kuigi viimasest piirist jäi pidevalt nats puudu ja igatsus 11-se järele kasvas iga otsaga, ku olnuks taglas koos aga...seekord siis niimoodi, sama ilm oli ka pühapäeval mis kujunes sufamehele hoogtööpäevaku ja närvikava karastamise treeninguks...nasvale jõudes jäägid vai 4-5m....
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 25.04.2004
windsurf  vali
Nasva .113 & 7.0 .Ootame ikka lubatud tuult.Pundis oli veel Ergo.Loksusime niisama elumere lainetel.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 25.04.2004
kitesurf  vali
NASVA >> Kordus sama mis laupäeval st. oodatud & lubatud tuul ei saabunud ! Vahe ehk selles, et seekord olin koos Kuldariga ...
Proovisin oma vahelduseks vana (suurt-ühesuunalist) lauda ja kogemus on selline, et enam (suurt) ei taha ... ehk aeg on lõplikult wake peale üle minna !!

Vaata pilti
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 24.04.2004
windsurf  vali
Must laupäev.Mere katsetusi kokku kaks ,paari tunniste vahedega.Vätta ,113 & 7.0 .Esimene katse tunnike tiksumist ,siis tagasi. Teine katse välja normaalse glissi eelse eelmänguga ja siis äkki kolks tiku-taku ning umbes 250 m. kaldale tagasi ujumist koos kamadega.Kui, nad seal nii ilma edasi toimetavad alates TV 3 lõpetades kuulsamate lääne ilmaennustuse pliiatsiimejatega ,siis tuleks alternatiiviks naiste kandmis võistlustele korraldama hakata kamadega ujumis võistlusi .Eraldi võiks korraldada kamade lükkamise ja tõmbamise või ,siis kompleks mõlemad korraga 100 m ühte ja 100 m teist moodi. Ehk homme on parem.Lootus on lollide lohutus ,kuid targad merel ei käi.(või vähemalt selliste ilmadega)
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 24.04.2004
kitesurf  vali
Nasval ( IO 9>> Rhea 14) Kokuvõttes ei jõudnud nii kiiresti lohesid vahetada, kui tuul maha kukkus ! Kuna allatuult sõit läks otse jõesuudmesse, mis tegi "sõidu" veel ebamugavamaks ... aga vesi on juba päris-päris soe ...
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 20.04.2004
windsurf  vali
Vätta,113 & 7.0 ,Tunnike iseenda pettust.Mis puudus täielikust õnnest, see oli ikka jälle tuul.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.04.2004
windsurf  vali
17.04 laupäev ja üsna vaikne 3-4ms SO, mis annab suurepärase võimaluse uutel poistel proovida suuremaid purjesid, joel saab 6,7, tanel, karel ja kaspar proovivad 4...5,7 ära ja saavad ka enamus asjaga hakkama, mina üritan johniga sõidutaglaseid vaikse ilmaga kohandada, proovime erinevaid masti ja poomiasendeid pumpamise erinevaid tehnikaid sverdi kasutamise erinevaid nurki jne... üldiselt leiame omad +id üles, john proovib ka 8,5st kuid see jääb paljuks vaikse tuulega rohkem hoidmist kui sõitmist......ja veheldumisi karjääriaugu hüpetega saab korralik 3 tunnine trenn tehtud ning meestel kõhud selgrooküljes kinni, energiakulu max....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.04.2004
windsurf  vali
18.04 tuul SO 6-7 m ja päokesepaiste, vesi juba 11-12 +, niiet kindad jätame täna maha, Kuldar proovib esmalt 5,7 aga tuleb 7se järele varsti ja me rigame john 6,5, mina 8,5 ja formulad, kuna on tuule tugevnemise ilmingud, tõmbame peale kah nats enam, kama sisseviimisel tekivad tõsised mured, et need lendu tuul on juba tõusnud 8-9m kalda all aga kõrgemale minnes jääb tuul Abruka varju ja on enamvähem sõidetav, ,john saab päris hea lennu vaatamata sellele, et otsustab täna 70se uime kasuks, mis kannatab selle purjega isegi sõita, et vähendada laua laperdamisttuleb kasutada enamus aega 5 aasa, .. john lõpetab kui aasakinnitused lahti kargavad ja mina saan 2 tunniga jalad korralikult täis ...merel avaneb aga suurepärane pidulik vaade kuna 5 lohemeest lennutavad purilaudurite auks lohesid, päris tore oli merelt seda siblimist vaadata, kevad juba käes...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 19.04.2004
kitesurf  vali
Nonii ! Nädalavahetuse muljed on sellised:
Reedel saabus Janar & koos siis hakkasime "ootama , mis juhtub !!" Reedest (õhtust) on OLULINE & TÄHTIS et sain poja võrra rikkamaks ( see ongi tähtis) !!
Laupäeval olime varakult siiski platsis ja ülejäänus seltskond Kalev-Kaupo-Katrin-Erkki-Lauri Margus ühines meiega Männikäbi hotelli juures lõuna paiku. Loodetud pärastlõunane tuul jäigi tulemata, kuid kokkuvõttes möödus aeg vägagi meeleolukalt. Õhtul külastasime kohalikku SPA“d ja esimest & VIIMAST korda söögikohta "Kapteni kõrts" . Mälestused sellest kohat ei unune vist niipea !! Ülejäänud õhtu oli vägagi lõbus (traditsiooniliselt), kuid täpsem kirjeldus jääb kirja panemata ( st. .......) .
Pühapäeva hommik >> Hommikust sõime Kaupo ema juures 5 + ehk suured tänud !! Sõltumata öisest kogutud "sportlikust vormist" läks Nasval siiski sõiduks. SE 5-8 m/s. Pikka sõitu küll ei olnud , kuid kõigile meeleheaks siiski ju sõita sai !!!! Kokkuvõttes 5 +

Vaata pilti
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 19.04.2004
windsurf  vali
Nasva ,113 & 7,0.Porno ,täiega ja ei midagi enamat.Vee peale 14.00 paiku ning vee alt kalameeste konku otsas 3 tundi hiljem.Nii mõnigi kala memm oleks loobunud poolest oma püütud särjekogusest ,et mind oma unelmate printsi konksu otsa saada.Tuleb tunnistada ,et kohalikele SPA-de veekeskustele on viimasel ajal tugevat konkurentsi pakkuma hakanud Nasva äärsed veekogud.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 18.04.2004
windsurf  vali
Nasva,113 & 7.0.Oma tubli 3 tundi vees ja vee peal.Pikemalt on teised juba oludest kirja pannud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.04.2004
windsurf  vali
kolmapäevane trenn oli siis hooaja esimene väikeste kamadega minekuks, SW 7-9 m tundus esiti väga hea, kuid vees oli olukord hoopis different, jube pudru ja imelik altpoolt keerutamine, ei oln peal hea ega vees, nasval on selle lainenurgaga ikka hirmus täpne värk, kui nats vale nurk, siis pudrutab meeletult, aga on oli raske õppus, ka poisid said madalas 3-se purjega triibutada ja süvendatud aukudes supelda, kus vesi juba üle +10 läheb, John sai ka 120 sega lainete vahele ja isegi sai hakkama nats, kuigi see murdlaines olek polnd just kõige õigem aga turvalisuse mõttes pole kaugemale minek mõttekas olnd, Kaspar ja Timo tegid ka hooaja esimesed veekatsetused (Kasparil see elu esimene) Kuldar sai oma uue Poisoni ära proovida, oli ikka kena tükk....
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 14.04.2004
windsurf  vali
Kolmas kord veel.Nasva ,85 & 5,8 tuule koha pealt ei kurda ,kuid laine pudru on ikka f***ing Liivi lahe poolses küljes.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.04.2004
windsurf  vali
laupäevane treeninglaager läks kohalviibinutele kindlasti täie ette, ennelõnane külm vihm ja lörts hirmutas nii mõnegi mehe koju aga kohaletulnutele hakkas lõunast päike paistma ja juba 3-st olime veel, tuul W 5-7m, ise katsetasin uue 8,5 se Gaastra GTX i ära ja sellest purjest on kindlasti abi kõvemate tuulte ajal, samas aitab pikk poomiliik ilusti ka vaiksema tuulega aukudest läbi, veestardi puhul kipub pikk poomiosa segama kuid pole ka midagi hullu, igatahes mõnus kerge trenni puri, kui 11-12 on ära tüüdanud, John sai ka oma 6,5 sega formulat proovida ja kui saaks talle parema uime alla oleks ka käimaminek kiirem, üldiselt võis sõiduga rahule jääda, külm ei hakanud veesviibinutel kellelgi ja ei nohu-köha tulnudki...no õhtu jätkus kossumänguga ja kartulipudru ninga šašlõki küpsetamisega, kuna poisid (eriti vist Indrek)olid vahelduvalt edukad ka särjepüügis, siis ei jäänud ka meie truu valvur Pärri tühja kõhuga, korralikult kere täis pugitud vaatasime poole 2 ni öösel surfivideosid ning seejärel asusime testima kohalikke majutusolusid, mõni mees sai juba 11 ajal õhtul nii magusa unepeale, et enne varahommikut ei kõssanudki, pühapäevane päev oli ennelõunat paljulubav , aga vahepealsed töötegemised said tuulevana poolt kohe ka karistatud ja kui läksime Kuldariga kolmest peale jäime tuuleauku ja ujusime lausa pea tunnikese enne kui jalad maha saime... nädalavahetus kokkuvõttes edukas ja andis kinnitust sellele, et suvel pole vaja linna muuks, kui poeskäimiseks tulla, ehkki aitas meid Nasva pood veel õhtul lisaleivaga (mis linnas unus kaasata)...nooo, kes ei tulnud jäi paljustki ilma.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 10.04.2004
windsurf  vali
Nasva ,113 & 7,0.Roostetõrjeks võiks tänast päeva nimetada.Pikk ja ilmetu talv seljataga.Algul tuletasin meelde, mis pidi laual seista "seljaga purje poolde" või oli see "näoga".
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.04.2004
windsurf  vali
2 päeva mandril olemise ajal tilkus süda verd, sest veele ei saand aga ilm oli 5+..no käisime siis Johniga Audenteses koormusteste tegemas ja saime ikkka nats targemaks ka, võtame seda aastat rahulikumalt, ennast tõestatud juba on, nüüd lapime rahulikult vundamenti edasi...tõime ära uued purjed, mis olid ikka väga ilusad ja uus materjal on xxL+ ning loomulikult proovisime kohe pühapäeval ära 6,5 se, kuna tuul oli vaid 4-5ms E, siis suurt lendu ei tulnud, kuid selge, et mitu korda etem on sõita cammidega purjega raci kui sirgega... proovisin ära ka oma uue ratsu falcon T2 eelmise aasta mudeli ja esmamuljed on head, -kergem on sõita allatuult ja tihttuules, ei kipu nii väga krüssama, kui ei sunni, lõpetasin oma katsetused krashiga kuna outhouli ots tuli lahti ja ei jõudnud end trapetsist päästa ja nii käristasin poomi alla välja ja jäin purje alla(hea õppetund võistlustek valmistumisel), esialgne ehmatus oli suur, aga siis ilmnes, et see poomi ots annabki liikuda ja katastroofi ei järgnenud... ka Timo, Gregor ja Alo proovisid oma esimesed veekatsetused ära . nüüdseks on pooled poisid juba vees käinud ja ka vesi ise oli juba +6, ning teiselpool kaid ilmselt soojemgi paar kraadi.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 04.04.2004
kitesurf  vali
Esimesed triibud veepeal tehtud !!! Pikemalt suurt rääkida ei ole st. esimese korra kohta 3- ( st. ei nägu&tegu). Kui siis ehk.... tuult oleks ju võinud rohkem olla !!! AGA TERVE KEVAD-SUVI-SÜGIS ju veel ees !! PS. Vesi oli OK! ( + 6)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.04.2004
windsurf  vali
30 märtsi soe ja mõnus pealelõuna NW 5-8 ms läheb kirja kui I formula hooaja treening, ei osanud kaldalt vaadates õiget rigi peale pannagi ja nii läksin pisut suurema paunaga välja, esiteks polnd häda midagi aga kui kai tagant välja sain läksid pagid 8m välja ja surus laua ülekrüssi, mis lõppes seljatusega, hooaja alguse kohta harjumatu olukord kätele tundus liiast ja nii otsustasin pauna vähendama asuda, kui merel oli vesi päris külm veel ..+5, siis kalda all juba 6-7 andis suvise tunde välja...nii kuna alt peale tõmmata vees pole mõtetki üritada 11-st, siis lasin poomi 2cm pikemaks ja sain olukorra enamvähem kontrolli alla, kuna lainetus oli väike, siis sain kiirused jube heaks...jäin päevaga rahule, John sai ka korraliku trenni ja Joel oma esimesed varbaleotamised hooajal...oli hea kolmapäev.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.03.2004
windsurf  vali
seni. kuni ma merel olin, sai klubi vahepeal 2aastaseks, võiks nädalavahetuse kokku võtta, aga järjekorras siis,...laupäeval oli lausa 5+ olud hooaja esimeseks heaks sõiduks, tuult nii 6-8m SW, mis andis lausa tiivad Nasva kai tagant ja talverõõmudest pääsemisel, kuigi Abruka all terendasid lausa jäämäed ja eks merelgi oli pankade liikumist näha, läks vaatamata +3 veele mina, johna ja Siim, saime Johniga ikka päris hea sõidu teha aga Siimul jäi kitsaste kinnaste tõttu sõit väga lühikeseks, sain ka hooaja esimese katapuldi, sest ei jõudnud jalgu aasadesse õigel ajal aga sellist äratust oligi vaja ja pärast läks kõik kontrolli alla....käisin ka pühapäeval purje kuivatamas ning päikest laadimas talvel tühjenenud akudesse...ja eks nüüd uus hooaeg jälle lahti lähebki... ja loodan, et klubi kolmas aasta saab olema eriti tegus ja jätame uue jälje surfiellu saarel!
Nimi: Katrin Päevakene
Kuupäev: 21.03.2004
kitesurf  vali
ma ei tea kas me võtsime viimast korda sel talvel lumesurfi, aga viimast võeti sellest küll. mina põlvili vette ei läinud, aga lauks ja kaupo glissassid oma lumelaudadega pürksi lahel nii mis hirmus.

mina aitasin lohe ja laua külge paadunud purjelauduri margus otsa ja sain tasuks tasuta lõuna.
olin vist liiga odav?

õhtul olime vist enamus vabakal ja red bull air jämmil, kus lumelaudurid üritasid hüppetrikke. minu lemmik oli front side back grab 900 flip. või midagi sarnast...?!

ilus päev!
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 21.03.2004
kitesurf  vali
Ühesõnaga >>> VÄGA LAHE !! Rommis (NW 4-6 m/s) olud sellised, et ca 15-20 cm peal vett ja all (sõidu)jää. Tekkis ikka väga segane segu suvisest ja talvisest hooajast. st. TUISAKAS IKKA HÄSTI & mõnusalt !!! Igaljuhul selline lahe kogemus, mida jään (vist) järgmisest kevadest ootama !!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.03.2004
windsurf  vali
ja kevad algas siis suure kimaga Tori lahel, kuna oli ikka veits külm, siis otsustasin minna Sörve asemel lahele jääkelku sõitma, eks vist viimast, ja ei pidanud kahetsema, sest sain ikka hea kima sisse, kuigi jää oli enamasti nagu jaitsakamennajadoroga, ja jalad pärast lausa vibreerisid, ei vähendanud see sugugi olukorra kaifimist, tuul SW 8-10 m/s, ja 4puri oli küll ja enamgi, jääkelk on ikka jääkelk, kiiruse vastu suusad ei saa kuidagi, ja palju extreemsem on kogu liikumine ka...päeva rikkus pealelõunane üritus, mille järele andsin endale sõna, et kella 3 üritustest minust enam osavõtjat ei ole, kui tuul puhub 5m ja rohkem....täna seevastu aasta esimene Nasva surf ja vabas vees- tuul NW 5-6m- lainet praktiliselt polnd õhk ja vesi +3,5, jõgi oli päevaga ikka juba palju juurde uuristand vaba vett ja nii lasin oma tunnikese, varvaste külmumiseni head reissi - hooaja alguse kohta küll, eks edasi läheb ainult soojemaks....ja kuna kevade algus tuli ilusa edelatuulega, siis näitavad kõik muud jääknähud, et vähemasti mai esimese nädalani saab korralikku tuult, edasi peab paar särjepoega kinni püüdma ja vaatama ujupõie pealt, mida suvi toob.
Nimi: Katrin Päevakene
Kuupäev: 15.03.2004
kitesurf  vali
johannes, me olime kõik nagu üks mees pluss üks naine rohukülas "lohesurf haapsalus 2004" võistluste raames merel lustimas. kuni kella kuueni õhtul mütati merel ning meite mehed tõid ära kõrged kohad nii kõrguses, kauguses kui ka spiidis. pikad paid neile!

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.03.2004
windsurf  vali
laupäev, 13 ,oli küll nagu rohkem surfimehe ideaalpäeva moodi, hommikune tuuletus lasi teha ära kõik tööd ja lõunaks oli juba nii 4-5metrat idast olemas, läksin poistega Tori lahele ja piinasime 3 tundi vaheldumisi ühte kelku, tugevnev tuul-8ms sundis purje vahetama lausa 4se peale, Kaspar sai juba päris korralikud sõidud tehtud ja Tanelilgi hakkas sõit juba tulema, vaja oleks veel paari kelku, siis õpiksd poisid karohkem, sest praegu läheb 90% aega passimise peale..., siis saatsin mudilased koju, pidasin vahepeal maha diskussiooni Niinekaga sõidu tehnika ja kelgu täienduste teemal ning otsustasin teha ka ise korraliku triibu...ja jõudsin päris hea lennuga Loodeliiva nurka, kui hoog järsult rauges ning tõmbas minu plaanile Nasvale jõuda kriipsu peale...no siis ei jäänd muud üle, kui hakata tasapisi tagasi tiksuma, Laiamadala all sain jälle hea lennu sisse ja selgus, et kogu tuul oligi vaid Tori lahel, kohati 8metrased pagid üritasid mind korduvalt katapulti tõmmata, mis ühel korral ka õnnestus, siis lidusin ise trapetsis kinni koos kamaga mööda jääd ja õnneks jäin jalgadele, lõpetasin alles 5 ajal ja sain ikka kelgu normaalselt jooksma, peab veel suuskade nurka parandama ja aasad kah lauale kinnitama, siis saab ka kehaasendid paika ning kelgust veelgi enam välja pigistada...päeva imelik pool oli vaid selles, et lohemehi polnd näha, aga ju nad olid seal, kus tuult polnd vä?
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 29.02.2004
kitesurf  vali
Nädalavahetus kujunes seekord selliselt, et loodetud sõidutuul siiski saarde ( täpsemalt lõuna-poole-saart) ei jõudndki ! (väidetavalt oli Haapsalu lahel siiski OK ! olnud)Laupäeval olin koos uute lohesõiduhuvilistega küll Tori lahel (N 1-3 m/s), kuid kuivaks lohelennutamiseks see seekord paljus jäigi.
Püahapäeval tegime Kuldari ja Johannesega sõidu Pidula lahe ( vt. pilti) äärde ja käisime ära ka Sõrves. Nautisime ilusat & tuulevaikset talveilma. Kõikjal kohtasime "rüsijääd" Järgmise korrani ...

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.02.2004
windsurf  vali
pühad jälle möödas ja 3-st päevast 1 oli ka purjega sõidetav.. ehk siis laupäev, tuult 6-7m SW, proovin esiti jääkelku, mis aga takerdub krõbedaks külmunud lumesodisse, kuid vahetan peagi suusakelgu vastu ümber. kuna suusatõrva polnd saada, siis tõmbasin jalased mootoriõliga üle, libises küll. trennipostest tuleb vaid Joel kohale, kes saab ka pika pusimise peale selgeks külgtuules sõitmine ( kuna kelgu jalaste nurk on liiga väike, hakkab ta keerama vastutuult, kui viia keharaskus tagajalale, peaks veelgi nurka teravamaks ajama...ise saan päris hea kiiruse üles- nii oma 40-50, mis suusakelguga rasketes oludes ka lagi on. järgmisel päeval lähevad John ja Madis sõitu proovima, kuid näiline külm tuul ei oma üldse pauerit ja nii üritame vaid Madisele sõitu õpetada 3,3, abil kuni ked pikad ja külmunud on... riigipühaks on aga ilm sätitud just pensionäride jalutamise tarbeks ja Ergo vaid sõidab suure lohega, passin päeva läbi jääl liigutades mõne korra lohet ning saan päeva lõpuks teha vaid nadise 1-2 triipu, Alo üritab kah kelku liikuma saada, kuid ei saa õiget asendit taglasele ja enne kui asi minema hakkab, otsustab tuul maha vajuda... no kolmest päevas 1 korralik- võib rahule jääda
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 24.02.2004
kitesurf  vali
Järjekordne väga mõnus päev sh. ka vastla- & riigi sünnipäev. Pühapäeva õhtul mahasadanud värske lumi ja SUPER ilus ¤ ilm ( S 4-6 m/s) pakkusid kindlasti ühe senise talve meeldejäävaima surfipäeva.
Koht oli juba sellest talvest vana tuttav Tori laht ( sh. Kuressaare jahisadama "esinemisplats - IO 6,5 m2 kuni Rhea 14 m2) Kohast ja vabast päevast tingituna oli uudistajaid seekord kohal päris palju !!!! sh. pikema õppetunni lohesõidust said kohapeal SMS noored purjetajad ja nende treener Argo. Teooria & praktika tõestasid , et lohesõit talvel on hoolsatele-alustajale eriti hea, kuna "õpipoisid" olid juba peale mõningaid lennuharjutusi, lumistel jääväljadel esimesi triipe tegemas.
Päev algas ca 11.00 ja koju lõppes ca 17.00. st. raske-pikk & kuid väga MÕNUS päev ..... seejuures hästi kirjeldav pilt vt.

Vaata pilti
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 22.02.2004
kitesurf  vali
Kokkuvõte nädalavahetusele 5 + >> mis veel võib tahta, kui mõlemad päevad sai just niipaljusõita , et "peaaegu" sai isu täis ( Pühapäeval sai kokku sõiduaega ca 4, 5 tundi, aga ikkagi jäi mul sõiduisu veel üle )!
Laupäeval olid kohal ka mõned Johannese trenni poisid, kellele sai esimese õpetussõnad lohelennutamisest peale-loetud... Igaljuhul saime lohed lendu ja õhuski püsimiseks ei läinud kaua aega !! ( Tervitused siinkohal Johannesele, et ta ikka uusi poisse kaasa võtaks, kellele lohelennutamist näidata/õpetada)
Mõlemad päevad olime Tori lahel. (sõitsin ka mõned korrad sisse Kuressaare jahisadamasse).
VT. Juuresolev pilt tehktud laupäeval !


Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.02.2004
windsurf  vali
laupäeval oli väga tore sõidupäev, puhus N 5-7ms ja sain rahus 2h triibutada ja halsse harjutada, mis vaatamata ebatasesele jääle oli teostatav, probleeme oli parema halsi sooritustega, mis tuleneb ilmselt koordinatsioonipuudustest jalgade töös ja laua väheses tunnetuse, aga peale pusimist sain ka sellega hakkama ja lõpuks ka korralikum ühtlane tuul kalda all hoidis purje pauerit täis ning tekkis ka sõidumõnu... ka John sai lõpuks vasaku halsi tehtud aga parem jäi tegemata... sellistes karmides jääoludes oli see tulemus maksimaalne...ülejäänud seltskond magas hea päeva maha, fuu!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.02.2004
windsurf  vali
8 veebruar...ja 7 veebruar suutis oma lumesajuga p...keerata jää (mis Ergole loomulikult meelt mööda oli), aga läbi ime võtavad uisud vedama ja saab sõita küll, enne proovisime igaks juhuks ka suusakelku, mis aga hakkab kiiruse kasvades spinnima, peab suusa nurgad suuremaks ajama uus kelk kuuletub aga suurepäraselt ka lahtiste kätega sõidul, kelk ise võiks olla nii 10-15 cm pikem, et saaks tugevama tuulega tahapoole võtta ja paremini krüssata, eks järgmise tegemisel peab asjaolusid arvestama, ..jääolud pole kohati tervislikud, kuna lõikan uiskudega end täielt hoolt sisse ja hea, et pole trapetsis...nii mõnusalt puhunud idatuul 6-7ms hakkab nurka keerutama ja vajub lõpuks 3-4m ära, 6,7 enam ei vea ja tuleme peale 2 tunnist sõitu maale. ...oli mõnus võimlemine vere käimapanemise ja eilse pika koosoleku järel...kohal viibisid John, Ergo ja mina.Kuldal ligunes basseinis.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 09.02.2004
kitesurf  vali
Vähemasti pühapäeval s.o. 08.02 õnnestus siiski nädalavahetuse kohustuslikud triibud Tori lahel ära sõita ! ( E 3-5 m/s) Laupäeval sadanud lumi oli mõnusasti jääle sadanud ja pühapäevased öö/päeva miinuskraadid tegid seetõttu sõidu võimalikuks. Tuulega veidi nappis, aga küll-siis järgmine kord !
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.02.2004
windsurf kitesurf  vali
31 jaanuar ja peaks nagu toimuma talispordipäev, hakkame just Nasva poole kimama, närv sees, kui Ergo teatab, et lohemehed lähevad hoopis Suurele lahele kuna meretuul olevat 20m!!! ja autode jäärada laiendatud kaugustesse, no OK käiin igaks juhuks ise ka Nasvalt läbi, no tuult nii 10-12 m on, nagu ka Roomassaare näitab ja autode rada samades piirides, aga seltskonna mõttes läheme lahele kuna noored poisid tahtsid väga ka lohevärki näha ja ehk õnnestub ka proovida... kohale jõudes (mis polegi nii kerge, kuna ei mäleta täpselt enam teeotsi) avastame, et mastijalad mõlemad koju ununud, kirun Johni lohakuse eest, kuid olen ikka ise ka paras, sest ei kontrollinud asja üle, õnneks on linnast Alo tulemas, kes hüppab meie kuurist läbi... seni jälgime lohemehi, kes nohkem pikali ja vaatleja poosis, Kaupo ajab kogu sita sõidu jama tuule kaela, mis ei puhuvat nii nagu vaja, kalev läheb teise äärde välja ja tuleb jalutades tagasi, ergo ropendab muidu samas ääres ja raske on poistele seletada antud näidete varal, mis see lohevärk on, lohemehed ei tee keegi poistest ka välja ja lasevad kõik ütlemata ja kaasa kutsumata vaikselt jalga Nasvale !!! viies kaasa ka meie leivakoti.... aga ok me proovime edasi kuna mastijalg saabus ja uue kelgu katsetused võivad alata, proovin paar otsa ära ja jään igati asjaga rahule, poisid üritavad ka ja Joel ja Tanel saavad oma esimesed katsed tehtud, Alol tuleb sõit juba päris hästi välja, kergemad mehed tahavad lisaharjutamist,...kuid tuul hakkab vaibuma ja ei saa ka suusakelku käima...otsustame minna tagasi Nasvale... lapin 8 kutti koos kamaga peale ja vaikselt minema... kohale jõudes paneme asjad kiiresti kokku, lisaks 4-sele rigan ka 3,3 se mis tundub poistele proovimiseks just jõukohane, uus kelk teeb jube head sõitu, tõstab ka nokka(mida võimaldab taga lahtised uisud), kahjuks on sõidetavat ala vaid ...500m, siis jääb uisk kinni, aga poistele piisab sellestiki, suusakelku aga käima ei saa, sest mingi vesi on lume all ja võtab nii kinni, ankrusse, määrime ja moosime jalaseid, kuid tulemust ei saabu, peab ikka need suusad mingi plastiku mõksiga ära katma, et iga ilmaga saaks liikuma... seda enam sai kinnitust uue kelgu eelised ja ta pidas auga katsetused vastu..."talispordipäeva"kokkuvõtteks- ei tuld sellest klubi talispordipäevast miskit välja, nii nagu on meil koduka valgel põhjal ilutsemas 2 eraldi ikoonikest oli ka laupäevane päev - teine teises ääres keset valendavaid välju, ja leivakotti ei tulnd ka keegi tagasi pakkuma...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 01.02.2004
kitesurf  vali
Seekordsest nädalavahetusest on kaasa võtta 3 sõidupäeva/korda.
Kõik päevad olime peamiselt Nasval ja kõikidel päevadel erinevad tingimused. Erilise "tänu" ilmataadile laupäevase extiimse ilma eest ( S 12-15 m/s sh. lumetorm jne ...) Kahju oli tagantjärgi vaid ehk selllest, et laupäeva hommikul esmalt Vägara lahele läksime, kus olud olid siiski sõitmiseks väga kehvad ja esialgne surfituju sai mõnedel sellest häiritud.. Selle "nahka" võis paljuski minna ka planeeritud üshisüritus purilauasektsiooniga. AGA eks vigadest õpitakse !
Reedel Nasval >> mõned kraadid külma ja mõnus surfiilm ( S ca 5 m/s) oli väga mõnus töönädala lõpp. Pühapäev üllatas plusskraadide ja taevast tuleva vihmaga, kuid olud ei häirinud kuidagi kogunenud seltskonna ( Kaups, Kalev, Igor, Ergo) surfiisu ja "kohustuslikud" triibud said tehtud !! Kokkkuvõttes pole väga viga nädalavahetus !
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.01.2004
windsurf  vali
eilne superpäikseline ilm ja mõnus W 4-6ms ajas surfimehed taas jääle. jää küll polnd suurem asi aga sai nii lume kui ka jäälauda proovida. sõitsime Johniga lumekelku, mis esiti ei tahtnud korralikult lipata, sest suusad jäid määrimata, mis jääkelgu sagedasel kasutamise tõttu ei tule ju meeldegi, aga lõpuks sai ikka sõita ka, sest rigasime 6,7 ja tuul ka tõusis ning siis tõmbas juba niisama kah käima, ettevaatlik pidi olema klaasi peal, kus kippus tagumik alt minema...Alo ja Säde proovisid esmakordselt jääkelku+ 4puri ning peale mõningast punnimist hakkas Alo juba asjale pihta saama, klaassileda jää tõttu keeras toru jube kiiresti (oleks vaja olnd ette ka uisku), Säde käis aga paar korda õnnetult vasta jääd ning lõpetas päeva muhkudega, raske õppustel talvel- kerge suvel võistlustel...talvine kelgusõit õpetab kuttidele kiiresti maastardi selgeks... Ergogi punnitas oma lohega esiti meiega koos, kuid pidas jäävahesid liiga suureks ja tõmbas lõpuks Nasvale, kus olevat olnud lumisem, eks täna näe...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 19.01.2004
kitesurf  vali
Lood sellised, et kaks päeva sai JÄLLE tuult oodatud ja "tulemuseks" on vaid edasiminek "uisutamisoskustes" ! http://www.saaremaas...Ergo.jpg Johannes > http://www.saare...Johannes.jpg
KOKKUVÕTTEKS !!! s.o. juba kolmas tuuletu nädalavahetus jne .......... ehk PAGAN võtaks juba !
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.01.2004
windsurf  vali
no kolm korda on siis sel aastal ka jäälauda saand harrastada, kaks esimest ei läind nagu arvesse tuule miinimumi puudumise tõttu, aga eile juhtus see, et vurru muigas surfimees...ja tuult oli pimeduse saabudes juba liiastki, puhus S nii 6-8m/s ja 6,7 purjega läks kiirus ikka superheaks, eile sõitsime Johniga, kes lõpetas katapuldiga, kuigi kaaluvahe tema kasuks andis ka suurema kiiruse, rajalt maha tõmbasid lumevaalud, DN-id panid edukalt neist läbi, mis arvestades nende suurt kiirust ja massi polnd ka mingi ime,...peab ka kõrgema uisu tegema ja alustan sel nädalal uue jäälaua ehitust püüdes võtta arvesse eelmiste laudade miinuseid, sellest peaks tulema midagi head... Joss ja Veiko olid eile oma lauale ka ette uisu pannud aga vaalud tõmbasid selle väikese uisu kohe kinni, mina oma toruga sain vaaludest edukalt üle... hea oleks ka uiskudel lohet proovida, kiirused läheks extreemseks...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 04.01.2004
kitesurf  vali
Uisutamine on ka väga lahe !!!!!! st. kaks päeva Tori lahel ideaalsetes ( sh. küll kahjuks tuulevaiksetes) oludes olid super !!! Johannese teisel päeval soetatud uued (hoki) uisud tehid "kadedaks" !!! nii, et ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.01.2004
windsurf kitesurf  vali
ja ongi 004 käimas oma esimesi tunde. visates pilgu manalateed läinud 003-le, siis võib kiita aastat kui teguderohket ja tulemuslikku. uuele aastale on pandud ette küllalt kõrge latt- 2 kulda ja hõbe noorte ja juunioride seas, hea tasemega korraldatud Roomassaare, Sörve ja Saare Kapa ja kiteüritused , mis kõik uuelt ootavad taseme ületamist. liikumine edasi klubi elus on määrav ja kolimine Nasvalegi on märk uuest võimalusest arendada noortesporti ja klubielu. Käin aeg ajalt nokitsemas klubi ruume ja saan sellest häid mõtteid uutest veel kasutamata võimalustest. loodetavasti hakkab Nasval surfielu kevadel palju laiema kandepinnaga tööle. jääb üle vaid loota nii vanade kui ka uute toetajate õla allapanemisele klubi surfielus ja küllap siis saavad ka uued tipud vallutatud. Kiitus kogu klubirahvale tehtu eest ja soovin kõigile edukat uut aastat ning et ikka tuult igasse päeva jätkuks!!!Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast