Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.12.2005
windsurf  vali
+1C, tugev kagutuul, hommikupoolik sajab vihma,....
taas aasta minemas ajalukku... oli hea aasta, patt oleks nuriseda, oli tublisid tegusid, oli toekaid abimehi, oli üllatusi täis aasta...aasta viimane päev läks suusatamise vaimus, sest ei raatsinud minna sulalume peale kanaleid sisse vaotama, homme juba nats külmem ja siis läheme uute suuskadega kelku katsetama... tullt ja tormi uuel 006el
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.12.2005
windsurf  vali
Sõrve SO, 135-139, -1...-3,5C
päev oleks läind jälle töönokkimise vaimus, kui Niinekas poleks saarde kuttidega lennand... no siis kella 11 aegu oli Sõrves -1 aga Rommis +2, suht imelik, muidu on Sõrves ikka soojem... 12 aegu Nasval skippers meeting, Sõrve juba +0,4 Rommis aga tuul kipub vaibuma... Sõrves -1, kohal aga päike teeb asja talutavaks, kaldaäärsed kivid on jääs ja peab olema ettevaatlik, et selili ei käi... tuult 8-7ms, panen suurima mis kaasas, 7,0 + 104 fanati... siis avastan, et kapuuts on kodus, peb miskit leiutama, esmalt teen näomaskist krae ja tõmban kiivri pähe, aga ilma külmenedes hiljem ka villase mütsi pähe, oleks pidand kohe...no ikka päris korras asi pole, tuul on aukudega, saan vaid teisel otsal ühe enam-vähem 42kmh, aga riga on paigast täitsa ära, lasen esmalt poomist, siis lõpuks ka alt järgi ja saan enamvähem asja paika, tuul aga otsustab vaibuda ja -kraadid aina kosuvad, esmalt on pool purje jääs ja iga jibega viskan ennastki vette, et jääd maha pesta, aga mida edasi, seda raskemaks nähtavus läbi purje on ja kaalu aina lisandub, lõpuks ei saa ka pagidega käima, aitab tänaseks, üks kinnas on teibi ka lahti andnud ning külm vesi ronib sõrme... soojad riided selga ja poistelt nats sooja jäägermeistri teed makku (enda termose olin muidugist maha unustand), aga oh üllatust, kui kogu laud on tattlibe ja jääs nii alt kui pealt, puri aga nii külmanud, et kokku rullida ei kannatagi korralikult, puhastamiseks kasutan kaabitsat.... vot selline elamus siis selle aasta lõpus, aga tuule nurk oli spiidiks super+ ja ehk annab veel sel aastal + poolele, siis igal juhul sõrve.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.11.2005
windsurf  vali
Nasva- windsurfwresling... SW 12-20ms, vesi normaalselt soe, õhk 8-9+,... mõõdan kaldalt 12-14 ja tunnelist saan 16, rigan igaks juhuks raskema 85+5 sest laine on Nasva kohta extra... enne vetteminekut aga tuleb suur must koll peale, pilvealt laksab ikka nii, et nelnan kui käbi oksalt või ei saa purje veest lahtigi, teen mõned üritused kai varjus, siis aga saan ühe otsaga merele välja, kus on märksa ühtlasem tuul ja saab ka trapetsiga sõita (unustasin seljaka maha ning tuli istekaga läbi ajada), no üle hulga aja korralikud mehekasvu lained ja hooaja kõrgeimad hüpped Pidula järgi... kui päike taas välja tuleb saan juba mõned inimlikud otsad teha, kai varjus on aga siiski jube raju... siis hakkab uus koll tulema ja otsustan kaldale liduda, suure hoopealt rebitakse aga kamad alt ära ja lennutatakse 2-30 metra eemale, kahju, et trapetsis polnd, oleks saand 2x360 forvardit... just enne pimedat saan maale, ja kell alles pool 5...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.11.2005
windsurf  vali
Nasva SW, hea lainenurk, mina lähen aga spiidkohta tsekkama... mingi puhkepäeva värk, tuul hakkab vajuma, viimasel ajal näen head tuult vaid netist... no lähen ikka proovin, siis saab vähemalt rahuliku tundega kaldal tööd teha... 7+94L, no saan isegi kohe päris pikalt merele, tundus et nagu tuult on, tegelt täitsa ok trenn sai, kiirus jäi küll vana laine tõttu, mis kõige magusama koha peal hoogu pidurdas lahjaks, 45,1, aga see-eest sai lauaga kohaneda ja õppida käimameelitamist, tuul oli küll auklik, aga kui sai käima, siis täiega, üks ots oli täitsa mega, aga spidokas ei rõõmustanud hinge, lainega spiiditamine on ka oluliselt raskem, laua valitsemine suurel kiirusel nõuab täielikku kangestumist, sirged käed-jalad ja kõht trimmis, hooga igast pasast läbi, nigu hakkad veivama, on hoog läind. kokkuvõtteks, tuleb hakata edelatuulega spiidikoht otsima, sest SW-d on sageli, kohta aga ei tea.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.11.2005
windsurf  vali
reede-laupäev siis roomassaares trennid, reedel kustub tuul vahetult enne vetteminekut koos päikesega ja saan vaid korra formulaga glissi, muidugi varem puhunud tuulega oli 10 ok... laupäeval aga on üks udutaja ilm, tuul S 6-7 ms, noored lähevad formulat sõitma, mina loodan ehk saab slallikat testida, .. tuul osutub aga väga auklikuks, laine kõrgeks ja saan vaid 3 kiiremat otsa nii 40 alla... Karolina saab laualt kolaka, laud sõidab lainega otse pähe, sellist kohta ei kata ka kiiver, tuleb alati pead veest välja pistes käed enne tõsta, siis käte tagant olukorda piiluda, hea et ise kaldale tuli, ... moraalsed järeldused tekkinud õnnetusest on karmid, KIIVRID PÄHE!!!!!!!!!, kuniks hoidu vähe.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.11.2005
windsurf  vali
täna linna faarvaater... W 250+/- 5, 94 Falcon+ 7,0 NS ... päevakirja sain vaid ühe hädise triibu 42,3kmh, tuult näitas sadama mõõtja 8-9m, kaldalt sain 6-7ms aga veepeal uitasid vaid üksikud pagid- müstika!!! päeva + poolele võiks panna selguse saamise nurga suhtes, ilmselt on parim nurk kusagil 260+/- paar kraadi, küsitav on aga pagilisus, milline saab olema tuule stabiilisus sellise nurga all, ilmselt on vaja kusagil 10-12ms, et asi oleks stabiilsem... faarvaatril oli ka oma üllatus, pressisin korra lausa lõppu välja, merepoolt tulles on üks 3-400m kallasteta osa, kus võib kaduda kaldataju ja tekib oht sõita madalikku, läänepoolt lasin oma kümme meetrit faarvaatrist välja, üllatas sügav koht, üle pea ja imekombel ei pannud ka kivisse... faarvaatri servadesse on loksutanud juba rannaliiva, ei tea kummast suunast see tulnud on?, kohati on aga servad tattlibeda savipõhjaga, kus seista kaua pole soovitav.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.11.2005
windsurf  vali
reedel ja laupäeval toimusid trennid Roomassaares, mõlemal päeval puhus 4-5ms S, udutas ja muutis päeva vägalühikeseks. külastasime hollandlaste jahti ja nägime 4 millist siis seespoolt ka, kuttidel pandi Rootsis mast pihta, nüüd peavad dutsid mootoriga kodi seilama...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.11.2005
windsurf  vali
sel nädalal algasid meie maised treeningud, kuu-poolteist laseme kergemalt , taastume suvest ja jaanuaris alustame uue hooga, esmaspäeval üle hulga aja metsajooks, kui eelmine aasta jooksime gükloobiga, siis nüüd lausa tore valgustatud rajal olla... täna ujumine uues kohas- Rüütlis, nats vaiksem ja rahulikum olukord, kooli ujula oli nagu pidevas surutuses, samas ka präänikud kõrval- torud, mille nimel tasub oma asjad kiiresti korralikult korda ajada, et saaks fannima minna... piigad panid enne trenni veel krossingut ja said ka tagurpidi loopi visata.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.11.2005
windsurf  vali
Nasva - formula+10, päike, kagutuul 6-7ms, tinahall pudrulaine, aga speedi pole kah kusagil sõita ja nii teen korraliku tunnise trenni , mille jooksul sõidan maha 21km ja saan korra ka maxspeediks 38,8... formulaga siledal veel pole miskit seda ületada, ... üldiselt tegin järelduse, et kui on vaja rekordi peale sõita, siis kohe trenni alguses, sest pärast tundub, et kiirus muudkui kasvab, aga mõõduvahend ei näita kasvu, asi on väsimuses ja kiiruse taju läheb väsimusega suuremaks tegelikkusest. ... peaks veel pikemad trapetsiotsad vaatama.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.10.2005
windsurf  vali
passisime linnas ja kaalusime võimalusi sõiduks faarvaatril või paadilahes, aga nii tuulenurk kui hoovõtu ala puudus panevad asjale . et siis Sörve taas.... täna juba 7-8ms, päeva poole kui keerab lõunasse tagasi on ka korra pauerit oma 10-11m jagu, ... purjed 6,2-7... Niinekas teeb alustuseks paar tagasihoidlikku isiklikku 52...kmh, siis Papa tõstab latti 56... ja siis põrutab Urmas Papa lauaga (vana fanatiku slallikas 95L +6,6) 59,1 ja Papa päeva lõpuks 58,9... John saab lõpuks 51,6... mina kohe alguses suht lõdvalt 46,6 ja siis jaman kogu päeva aga juurde ei tule, kuigi vahel tundub kiirus mega... sätin siis jälle kepsu varrukale (seni turvalisuse mõttes vestitaskus) ja saan Papa lauaga lõpuks 46,9, laud ise oli nii peru, et nats hirm sõita, kiirendus lausa paigalt- tõeline ferrari, ja ostsin selle papalt ära, et Niinekas enam rekordeid ei teeks.... Madis saab lõpuks ka 32,3 kätte. Täna oli asjalik päev, saunajutus selgub , et minu auguga uim on üks pidur, ja sellega ei saagi kiiremini, vähemasti mina.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.10.2005
windsurf  vali
Speed täna... Sörve ps, tuult napib vaid 5-6ms S, , rigame kohe suured kamad, ja 120+9, sellega saan minagi mõned korrad glissi, aga tuul keerutab pidevalt nurka ja ei saa enne õhtut powerit, loobun 4 ajal... Madis on selleks ajaks ühe uime juba puruks sõitnud ja peab kurvalt kaldal sitsima... alles kella 5 ajal hakkab puhuma ja saavad ka enamus sõitjaist glissi... tulemused neilt, kes otsustasid midagi kirja sõita:
1. John - 46,4
2. Tanel- 43,9
3. Alo - 40
4. Karolina 39,8
5. Madis 30,9
6. Kadi 28
7. Marianna 26.3
tüdrukud saavad formulad korralikult glissima ja ei taha veelt enam mahagi tulla...
ülejäänud jäävad lootma laupäevasele paremale prognoosile, AGA kui jääb lubatud lõunatuul oodatud edela asemel, siis tuleb ilmselt taas Sörve sõita, tee on hea ja lõpuni asfalttt, töötab suurepärane söögimaja (viimast päeva hooajal), hinnad nats kirved, aga söödav.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.10.2005
windsurf  vali
Nasva SW-W 9-10 ms, rigan 7,0 +120 proto ja lähen ka spiiditama, sest pilt on kai taga jubesile... aga seni kuni rigamised valmis, keerab tuult läänekaarde ja teeb pooletunnise augu, kus jääb üle vaid tiksuda peale seda kui olen saanud esimese triibu pealt 34,6... peale pausi saab tuul uue jõu, aga on pagiline ja laines ei saa enamat kui 39,3kmh, oleks juba läinud väiksemat lauda, aga sellel pole 7se purje jaoks uime ... Alo saab ka midagi 33 kanti formulaga ja Marianna harjutab katapulte.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.10.2005
windsurf  vali
Nasva kagutuul on päris maru 12-15ms, külm õhk liigub üle maa põhja tagasi, täna 6-7+, homme ehk on soojem... aga noored veel, Alo ja Tanel katsetavad gps-e ja saavad head kiirused- Alo käes siis rekord 46,3kmh, Tanel 46,0... ülejäänud seltskond saab kogemuse kõva tuulega sõidus ehk ei saa veel hakkama midagi...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.10.2005
windsurf  vali
Nasva SW_W 7-8m aga läänekas on enamasti jube pagiline, nii et panen 10 + formula, Tanel 8,5+ formula, Tanel paneb korraliku katapuldi madalikku ja muljub laua nina ära, mul õnnestub uimekotiga vette ronida ja muidgist oli jama piisavalt, kaldale ei viitsind enam minna ja nii riputasin uimekaitse endale kubemekaitseks, mis segas piisavalt trapetsisse panemist... pagidega kiskus ikka jõhkralt krüssu aga muidu oli tugeva trenni kohta talutav, sõitsin seekord ka väiksema fanatiga... oli ka tükk tegu surfipiigasid merel kokku ajada, kõik isekanti laiali ja ülbelt kaugel, hakkavad iseseisvaks saama.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.10.2005
windsurf  vali
Nasva 3-4ms S, Madis, Ott mõlemad aloha+6,5, John RSX ja Alo Prodigy+9... +Taavi... teeme 3 starti pumpamise peale, lühirada, 2 esimest on suht igavad John edestab Alot ja Madis Otti, aga viinane läheb ägedaks, nii Alo kui Ott saavad head stardid ja kuni 2 märgini on Alo veel ees aga allatuules saab ära, Ott ja Madis on finišini omavahel viigis aga enne liini laseb Ott madise sisemiseks ja nii saabki lauapikkussega ära... oli hea rabelemine
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.10.2005
windsurf  vali
täna Tagalahel no nii 4+ võiks kokkuvõtteks panna... startisime varakult ja kõik kes surfi armastavad olid ka kohal, kes purjega kes lauaga... esiti puhus tuul nats vale nurga alt, üle poolsaare ja oli hirmus pagiline, mul 6,2 +85 ja John 5+118, meie modifitseeritud explosion, mille nina sai maha võetud... mudilased läksid stardiga lainet sõitma, Tanel põrutas mütsi järel Nasvale... sõit oli üsna väsitav , 7-8ms... 15 välja, pidevalt pidi passima et pagid üle ei tõmbaks... poole tunni pärast olid noored juba väljas, et olla külm hakanud... proovisin siis vahepeal ära ka ninatu ja sain meeldiva üllatuse, on tekkinud üks hästi mugav slallikas, millega kannatab isegi hüpata kartmata terava nina otsa lennata... tuul oli tunni möödudes õige nurga keeranud, mis on ilmselt kusagi 330-340 vahel, oli kohe tunda, et laine hakkas kosuma ja sai juba korralike 2-3 m lainete pealt normaalseid hüppeid... pagid aga tagasiotsal muutusid kohati karmiks, sain üle hulga aja paar korralikku katapulti kirja, käed ei pidanud enam trapetsita vastu ja nii tulin ka 3 aegu maha... lõpuks 5+85... kaldalt möötsin 12-13m aga pagid veel olid kindlasti tugevamad.. ja kuna see oli selle aasta üks üliharvadest kordadest, kus oli nagu põhjust Pidulasse minna, siis pole ka sellise tuule ja laine jaoks normaalset vormi, ausalt on suht kehva tunne sõita sellisel pidupäeval nii sita vormiga... Tanel ikka jõudis mütsiga kohale ja sai ka korralikud triibud kirja, võib pidada ka "klubimeheks", kes suurte lainete vahel ära käinud on... kohal olid veel Karolina, Kadi, Marianna, Madis, Ott ja Taavi. Kuldaril kahjuks nina tilkus.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.10.2005
windsurf  vali
Nasva.. John RSX, mina ja Taavi formulad+11, tundub , et midagi nagu puhub läänest... Madis saab esimesena veele ja hakkab kohe glissima, kuna tema oskused glissi saada on viimasel ajal läinud päris heaks, mille tõttu on raske hinnata kas tuul on tõusnud või ei... oli küll, sain vaid nina kai tagant väljs kui hakkas loopima, tagasi madalasse ja tõmban korralikult peale, aga ei aita midagi, pagidega on jube kangutamine, kahju hakkab kätest, kui pean homsele Tagalahe ilmale mõtlema, ilmselt see laiskus sunnibki välja ronima, ka Taneli ja nii peab John kahjuks sõitma vaid kuijuteldavate vastastega, sorry man, meie read hõrenevad ja kellestki pole enam õigeid sparringupartnereid. millal noored ükskord peale kasvavad!!!... Kadi proovis 8,5 ära ja oli maruväsinud ülessikutamisest, eks ta oli nats palju tuult ka., homme enamgi veel.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.10.2005
windsurf  vali
Nasva- kagutuul üle Abruka.4-5ms... jõuame teha 2 starti - Madis võidab mõlemad noorte klassis, kusjuures Karolina kukub vahetult enne finišit esikohalt sisse ja teises sõidus eiteamiks paneb enne finisit lihsalt kuhugi Johni järel minema, ehk unustab raja ja sõidab kellegi tugevama järel märkamata, et see tugev onjuba sõidu lõpetanud... Marianna maadleb allatuule sõiduga, kuigi asi läheb tasapisi paremaks... Otil tükk tegu lainetega, mis kipuvad allatuules meest ümber keerama... Taavi tegi esimese korraliku stardi ja jõudis ka esimese märgi võtmiseni... Tanelit ja Alot pole juba mitu trenni näha, taas pole Johnil kellegagi sõita.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.10.2005
windsurf  vali
Täna, hommikul viskas vana dods mulle vimka lastes esikummi tühjaks, nii jäin 7-st praamist maha ja John pidi meid ootama lennujaamas paar tundi, kuna ka nemad olid Helsingis end varasemale reisule rääkinud... õnneks tuli ka tema kama kõik Eestisse ära ja üsna väikeste kahjustustega.... aga õhtul siis tegime Nasval 2 starti lühirajal, Võitus Karolina 2+1, Madis 1+2, Ott 4+3 ja Marianna 3+4. Kõigil omad puudused- esimeses stardis krüssasid kõik kõvasti üle peale Oti, kes tuli peale ebaõnnestunud starti 1märki hilinemisega, aga tegi kõige täpsema paudi... teises läks Madis lohakaks ja lasi Karolina mööda ning allatuules ei viitsinud ka pumbata, Mariannal oli probleeme pumpamise tehnikaga lastes keharaskuse tagajalale surus vööri vastutuule 0 ja suretas igasuguse liikumise... loodetavasti õppisid kõik oma vigadest.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.10.2005
windsurf  vali
täna tegime matka Männikäbi randa, kus pidanuks toimuma lohemeeste hangtime võistlus, kuigi ütlesin kõigile, et sihtkoht on Mändjala rand, läks kohe paanikaks kui halssi vahetasin ja niisama triibutasin, osa seltskonda arvas, et on plaanides muutus ja põrutas kodupoole!!!, peale ülerääkimist tulime korraliku glissiga oma 2 km peale rannast tuul OW 4-5ms, kui jäi vaikseks, rannas polndki muud kui supisöömine, peale mille nautimist otsustasime Nasvapoole taas liikuma hakata, käima sain alles (11+formula) nasva liinil ja seal puhus korralikult ka õhtuläbi. lohevõistlus aga lükkus edasi..., tagasi jõudsime järjekorras Madis, Marianna, kes tegi väga hea tagasituleku, Ott, pidas nii pika sõidu vastu, mina, Kadi, Karolina ja Alo... Cadiz- John täna satrti ei läinud, peavalud, mis ilmselt liigsest päikesest ja vedelikukaotusest tingitud tõmbasid mehe maha.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.10.2005
windsurf  vali
no täna tegime jälle möned stardid, puhus 2-3ms lõunast... asi oli päris karm, kohtunik, st mina lasi riietusruumi esmalt pasunat, niiet oleks äärepealt kõhu lahi ehmatand, siis tegi koosoleku, kuhu jõudsid kohale vaid Madis ja Ott, vette said ainult need, kes raja pähe õppisid, ja enne starti läks ikka üks vingumine lahti ja peale Madise kegi suurt midagi ei jaganud... siis selgus, et keegi poln küsinud stardiprotseduuri kohta ja Madis, Karolina ja Kadi tegid kohe valestardi, no peale 360 lasti nad siiski rajale... esimese sõidu võitis Madis, kes edestas kõiki veel ka 2 ja 5 sõit, iga sõit vahetati lauad, millel olid ka erinevad taglased... Kokkuvõtteks- Madis 5p ja I, Karolina 6p ja II, Kadi, Ott ja Sirle 9p ja kohad selles järjestuses, Marianna 11p.... päeva lõppu rõõmustas teade Cadizist, et john oli välja sõitnud kõva tuulega mmi parimad kohad-14 ja 20 .
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.10.2005
windsurf  vali
täna pandi lõpuks meie uus kai sisse, katsetasime ära, nats kipakas on veel, aga ikka parem kui kividelt sisse minna, tegime Madise, Karolina ja Kadiga pika otsa, vastuvõtupoi peale, Madis pani algul vasakuga alla, ei tea miks?, jäi meist kõvasti maha, Kadi oli esimene märgis, läks alla aga liiga pika nurgaga, Karolina seevastu aga teravamalt , Madis sai aga tüdrukud viimasel kolmandikul kätte ja jõudis esimesena finišisse.
uudise Hispaaniasttulevad nii kehvasti, kusagil pole tabeleid!!! eh jevropa.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.10.2005
windsurf  vali
läheb vist sügiseks... eile veel sai Nasval päris sooja ilma nautida kuna on valdavalt lõunakaare tuuled... läksin explosioni katsetama, et kuidas päras ümberlõikust ka on, aga tuult nappis ja ei saand 7-sega käima.. ebameeldiv üllatus oli kuivamata plastik värv stardil, ei saanudki aru, mis värk on, igale poole mujale plätserdatud kohad kuivad, stardil aga nagu äsja pandud. kui esmapäevaks pole kuiv, tuleb pesema hakata, nu i jerunda! täna aga sadas pool päeva. õhtul üritan jälle Gadizi trillata ja soola kadeduse armidele raputada
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.09.2005
windsurf  vali
täna S ja päeva alguses 4-5ms, mis päeva poole juba 6-7ms välja andis ning isegi maatuulega üle Tallinna oma meetrise laine merel tekitas... Madis saab esimeses sõidus korraliku 6 kohaga stardi ja lähen ka selle teadmisega merele kaatripeale, tagasitulles aga selgub, et poiss on enne viimast märki maha tulnud purje trimmima, karistuses 3 DNF, kuigi ise arvas et sai teises sõidus ühe 9 koha, kurb aga tõsiasi on muu.... passis suurema osa päevast suurte rajal... esimene start läheb RSX idel veel rahulikult, Madis teeb mõned imemanöövrid 2 paudiga peale stardiliini, ei tea, mis värk oli, segab teisi ja ise ka ei saa midagi... Henri saab hoopiski esimese, john 2 ja Madis 3 koha... Alo 6 ja tanel 11, (kõik üldarvestuses)... teises sõidus jääb start korralikult nägemata aga 2 märgis krüssab John jälle oma 500m üle, mistõttu pressib Madis end teiseks, kaotus võtab ka ilmselt õige sõiduisu ja John jääb 3 kohale... enne kolmandat stari üritame merel taglase trimmi parandada, mis on kaatriserval üsna keeruline suure lainega teha, aga nats paremaks saan tõmmatud, siis kiilub nöör kinni ja keeldub liikumast, tõmmata ka enam ei julge, kuna varunöör puudub... aga john saab ikkagi 2 koha Madise järgi, Henril on veelgi suuremad probleemid trimmiga ja ta ei jõuagi korralikult starti... Tanel edestab viimases sõidus kõva tuulega ka Alot ... paar korda ajavad 470 ülbikud Alo paanikasse, kui märgis tagant selga vajuvad ja sõimama pistavad, paras pläralõugade punt.... tänane jala lühendamine 2,5 cm võrra ei andnud tuule tugevnemise tõttu eesmärki välja, kuna tekkis vajadus hoopiski peale tõmmata... õhtul pakkisime asjad kokku, et homme lennukile saata Hispaania poole...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.09.2005
windsurf  vali
tänane võistluspäev tallina lahel kujunes tuulevaikseks, kui esimeses sõidus puhus 3-4,5ms S siis teiseks sõiduks juba oli keeranud 5-6kraadi SW ja vaibunud 2-3ms, ... esmakordselt on -15 aloha klass ja suuremad eraldi radadele, mis on hea, nooremad saavad ise olla staarid ja õppida oma vigadest... nooremas grupis on 14sõitjat, Madise puri on rigatud tugevama tuule tarbeks ja ise ta ei taipa kahe sõidu vahel ka järgi lasta ning tulemust kirja ei õnnestugi saada, esimeses sõidus jääb 5 min puudu (rajal Zoom, Optimist ja -15)... suuremad sõidavad Kuulimuna poolses otsas ja on koos 470, Rad. ja Las... esimeses sõidus stardib enamus vasakuga, sest eelis on olemas, Madis ja Henri, kes asendab Jussi, lähevad paremaga... Henri hävib teisel ringil, sest pumpamise pauer on otsas ja sverdiga sõidukogemust napib, jääb viimaseks... John lõpetab 8 , Alo 9 kohaga, Tanel 11 aga see kõik üldarvestuse... teine sõit on RSXid juba koos ja on ka parem võistluse käiku jälgida, Madis pumpab end eest minema, John ja Henri hakkavad kemplema ning lasevad suured teineteiseahistamise tuhinas 2 pliksi mööda ning lõpetavad seekord lühendatud raja 4-5 kohaga, Alo, kes oli vahepeal 5 kohal hävis paar kohta, Tanel ilmselt jäigi 11 kohale... lõppu ei näinudki, sest kogu purjede armaada hakkas maha tulema ja varjas finiši... homme lisan ka ametlikud andmed.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.09.2005
windsurf  vali
magustoidupäev, mis osutus ülesuhkrutatuks... alustuseks puhus 12-13m S-SW, hotelli mõõtja näitas 17m pagisid... panin 6,2+85L aga vees selgus, et tuul on ikka nagu ägedam, pagid rebisid käest ja surusid vastu vett- oli vaid üks pusimine, John sai aga 5,0 sõita normaalselt... läksin ja rigasin kah 5,0 aga selleks ajaks kui sain sõidule oli ka see juba muutunud ebamugavaks, oleks olnd 4,5 paras, pagidega läks asi ohtlikuks ja korra panin jala tagumisest aasast mööda, mille tulemusel oli kohe kiire spagaat ja vasaku säärelihase rebestus, tõmbas kohe krambi sisse... Kuldar vahetas 4,7 -4,2 vastu, pusin veel oma pool tundi ja otsustan jama lõpetada - vorm on kah sitt ja sellise vormiga pole 20m pagidega vette asja... proovin veel ka Kuldari 4,2 ära aga väsimus on juba oma töö teinud... mudilastel oli tore veivi päev.... ja veel sain ikka mitu head kolakat vastu pead, aga hullu polnd midagi kuna olin kiivriga, John sai uimega vastu pead, nii, et mütsi jäi auk...ALATES 15MS TUULEST SÕIDA KIIVRIGA!!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.09.2005
windsurf  vali
Nasval ...O-SO ...5-6ms, vesi +17 õhk +17... veel viimased algajad surfipisikutega nakkumas.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.09.2005
windsurf  vali
täna Nasva... W..7-10ms... ja hurra, lõpuks, aastase hilinemisega on taas Nasva tuulemöötja OK, ehk saame selle ka vrsti eetrisse... vesi oli nagu suvel, oma 20 +... mõned pärishead lennud sai tehtud, aga siis juba 5 ajal hakkas tuul auklikuks minema ja ega see nurk laine tekkimiseks hea polnud, vaid faarvaatri peal oli normaalne laine... loobid jäidki tegemata....Tanel tegi pärishead sõitu ja Kuldar on truudust murdnud lauale ning läind loheliimile...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.09.2005
windsurf  vali
2 päeva Vergis passimist ja ei midagi, keegi on ilmselt mr.poseidoni ära pahandanud formula rahvast, et hooaeg lõppeski 1 stardiga ja ametlikult kirja ei läinudki... laupäeval oli NW-W 2-4ms, mis enamasti alla tuulepiiri, küll aga oleks ilmselt 1 alustatud start olnud õigem juba mingi seltskonna pärast lõpuni sõita, see, et mõned raskekaalulised ei saand käima aga tegid hullu kisa, oli nagu rohkem nende probleem... pühapäeval-N-Nw ja alustati juba üsna hommikul aga tuul hakkas nurka keerutama vahetult enne 10-t ja sellega kustutas poweri kah ära... kojuminek ja ei midagist...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.08.2005
windsurf  vali
tänane tuul W 7-8ms ja üritame esmakordselt Kuressaare faarvaatril spiiditada, ... kohalejõudes on tuul keeranud NW poole, langenud ka ja nii ei saa päris ilma krüssuta hakkama... see tuule nurk on aga ka suht ebasobiv, üle linna tuleb tuul pagiline, saan käima alles 3 toodri juures e.oma 500m kaist, aga siis panin peaaegu pausita pika kilomeetri maha, servadega alas oli ikka jube hea lasta täiega, tegelt oleks võind suure laua puhul 120L ka 8-9 purje... tagasi läks asi muidugi jamaks, mis sa ikka krüssad, kui tuult napib, tegin 2km peale 3-4 pauti, korraga kannatas oma 500m vastutuult sõita, siis olin servas kinni... enamasti oli päris lihtne lihtsalt maha astuda, vaid paaris servas oli kive ka... edasi proovisin lahel ühe külgtuule otsa, aga pauerit polnd enam ja läksin maale... uute katsetusteni...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.08.2005
windsurf  vali
täna jälle rajutab 14 ms SW... Karmo on kama lõhkumise vastu ja ega meilgi midagi olulist ei muutuks sõiduga, ehk vast lõhuksime tõesti midagi, ...kogu päev on kõva laks peal ja nii ei toimu surfis muud kui peale autasustamist lähevad mei poisid spiiditama, kallab vett ja uul on ikka oma 16 ms... tõmbab johnil korra lauagi alt, Alo läheb poole vinnaga välja ja saab ka kohe karistada masti purunemisega, sellise tuulega peab sõitma kohe täiega ja iga kokkumine võib kama lõhkuda...kohad siis John -17 I koht, Alo II koht, Tanel juunioride 3-s - tublid medalikohad peaks andma ka mingi kopika uueks aastaks... kahju ainult et Gregor siga keeras....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.08.2005
windsurf  vali
täna Sw-W justkui normaalsem eilsest, ehk 8-9ms... viimasest Boardsist lugesin inglaste arvustust RSXi kohta ja seal pole veel kutid nii kõva laksuga nende laudadega sõitmas käinudki... esimeses sõidus läheb Johnil ülestõmbamise ots, jäädes esimestest Jussist ja Madisest , maha pole nagu enam kellegagi oma kursse võrrelda ja selline omapäi sõit ei ole edukas, Jussile kaotus7, madisele 4min... teine sõit tabavad ainult Juss ja Madis ära tuule keeramise ..10kraadi ja saavad kahekesi vasakuga jubeda eelise... kaotus umbes sama... kolmandas stardis lähevad enamus vasakule, aga kohtunikud on tõstnud vahepeal stardipoi tuule suhtes õigeks ja on taas parema eelis, enamus paneb nagu lambakari vasakult, kusjuures Madis hüppab vahetult enne starti ka paremale ja nii läheb paremalt vaid 4 kutti, vasaku omad vajuvad kaatri kaela, John jääb ankrukõie taha kinni ja käib sisse... selle sõidu kaotus on juba Jussile 9 min, Madisele 5, Tanel on sõinud tublisti ja püsib juunioridest 3 kohal, sõidus kaotas küll kristoferile korra... siis tehakse tunnine paus... õhtu viimane start algab 4-5 m tuulega ja nüüd läheb purjetamiseks, kohe on ka vahed ühtlasemad, vaid paarkümmend metra.. teisel ringil on juba tuult vaikse glisseerimise jagu , John teeb taktikalise vea ja kaotab kontrolli Madise üle, ehk jääb allapoole, see olnuks reaalne võimalus 2 koht välja sõita...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.08.2005
windsurf  vali
suur võistlus näikse algavat korraliku tormakaga, kell 2 päeval lendavad suured laserid mööda platsi ringi ning on raskusi vastu tuult liikumisega, sadama tuulemöötja registreerib 38ms !!!!!... pilt on nii magnifiko, et nagu ikka tuleb kaamera meelde peale orkaanikese lahkumist... kella 5 aegu aetakse võistlejad veele, korrks vaibunud tuul aga tõuseb taas -14 ms ja suured RSX id on lausa õhus, John jääb stardis magama ning hiljem selgub et pärisuus ülestõmbamisots on räbalateks, nu i pornografika... juss läheb kõvasti eest, mapis aga aeg ajalt komistab, ning john saab ta enne finišit kätte... siis aga selgub , et ülemine vorstimärk on triivis ning korduvad katsed ankrut pidama saada ei õnnestu- sõit tühistatakse- kogu vaev p.....s, kohtunikud ei saa enne sõidu katkestamise teatamisega hakkama, kui 2 esimest täiega lõpetanud, ometi triivis märk algusest peale.... sama juhtub ka opakate rajal ning mõlematel tuleb alustada laupäeva puhta lehega... gregor välja ei ilmunudki, madis aga põeb veel päeva haigevoodis....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.08.2005
windsurf  vali
enne eestikaid kolime rommi ja teeme ühe practiceraci, John ja Tanel tunduvad olevat OK , Alol näikse närv sees olevat , Madis veel suurema murega lausa pikali kodus ja Gregor kontaktitu, ema väitel hakkab hoopis pidu panema, no on kurat lahti!!!... poisid teevad oma triibud ära ja otsustan siis ka minna, tuult näikse olevat oma 8-10 ms S, veepeal aga selgub et ma ei saa 120+6,2 käimagi, suure laua võtsin paremaks väljaja sissepurjetamiseks sadamast, sest alati on Rommis väikese lauaga jama, aga ka seekord ei lähe paremini , tuult on vaid 6-7m jagu ja üks korralik tüng tuleb taas vastu võtta...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.08.2005
windsurf  vali
üle hulga aja taas kõvem tuuleke SW , ja traditsiooniks on juba saamas kella 3-ne tuuletõus, saabume 1430 ja pole nagu midagi, aga varsti läheb andmiseks, saan isegi 85-sega +6,2 sõidetud ja kella 6 ajal tulen maha, kui läheb isegi kohati rajuks pagidega... sõit ise on paigast ära, kuna mudilased on vahepeal kama kasutanud õppeotstarbel on kõik paigast ära sätitud, kogu sõidu tegelen vaid häälestusega aga lõpuks tõmbab ikka jalad krampi...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.08.2005
windsurf  vali
täna alustame taas kursisõidu startidega... tuul SW 3-4ms.... aga poole tunni pärast on juba tuult 7-8ms... startidest ei tule midagi välja kuna vaid John ja Tanel saavad starddijoonele, Fred soovib küll tulla Roomassaares välja aga tugeva tuulega ei saa veel kalda alt tulemagi, no mMadiski ei jõua täna starti ja siis lähemem hoopis väikese kama peale üle... 85 jääb nagu väheseks aga 120 +7.0 on just OK... mõned päevad tagasi otsustas juhatus kinkida Tanelile kalipso, mille esialgselt pidi saama Gregor, aga kuna poissi pole juba kuu aega näha olnud, siis pole ka sellise logeda suhtumise eest mingit preemiat vaja....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.08.2005
windsurf  vali
üle hulga aja taas mistrali stardid... kuna laudi on 4 siis John, Tanel, Alo ja Madis+ Karolina stardil... esimeses saab Alo hea stardi ja on ka ülemises märgis ees, aga siis võtab John oma, .. finišis protestivad mõlemad, aga peale sõite unub protestimine ära ... teise ja kolmanda saab John ka esimesed kohad, kuigi kolmandas sõidus oli taas Tanelil suurepärane võimalus eikoht saada, aga tuleb liiga vara allatuule kursile ja Johnil on kiirema käigu eelis pisut laiema nurgaga, aga see oli juba pisut lubav intsident, ... Madis sõidab ka iga ringiga üha kiiremini, ning Karolina võtab 2 5 kohta....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.07.2005
windsurf  vali
eilne õhtu lõppes taas vihmaga, tehti ka mingit grilli, kus inglased taas sigatsesid, jagasid toitu ainult omadele isegi meistrile ei antud süüa, persse selline ülbus... hommikul stardime varakult, kuid raikame hulga aega linnas jõudes alles 11 ajal Stonehengi, kus suured massid jalutavad ümber kivihunnikute !!!???, selline asi toob roppu moodi pappi sisse... elamus on päevane sõit 3-4 real kiirteel vasakul poolel, inimene harjub kõigega, vasaku poole pealt eksis Priit vaid 2 korda ringist väljumisel, ... tuleme juba 6 praamiga üle ning oleme ka 01 ajal kusagil Hollandis tammide ees öömajal, koormakate alla ja peale ning luugid kinni...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.07.2005
windsurf  vali
hommikul pole jooks korras, pea jõrm kummimadratsi elust, tuult ka pole, aga kella 10ks juba oma 6-7mW... rada jälle ülemise alumise väravaga vorst... Tanel, kes on jätkuvalt punase laterna rollis teeb üllatuse- paneb üksi vasakuga teiste tagant läbi, kuigi edu oleks mõeldav eest läbi sõitmisel, saab ta ometi normaalse käigu ja on esimese märgi juures enamvähem, edasi järgnevad aga traditsioonilised vead alakrüssuga ja liigsed paudid röövivad parema koha, John saab töövõiduks kirja 10 koha, kusjuures praaki on veel lisapautidega küll, ka start tagasihoidlik... 2 stõit tuleb aga välja 50% ideaalselt kehva start+ 100%õige sõit rajal, kogu värk 2 paudiga!!! toob 8 koha, see on juba ilus tulemus, mis annab indu lõpetada päev korraliku tõusuga ja viimane sõit taas 9 aga tõstab 4 punniga oma konkurentidest ette ning tulebki -15 A ARVESTUSES 3 KOHT, -17 A KLASSIS 11 KOHT!!! vat see on juba midagi, mida mainitakse isegi ära rahvusvahelises pressis!!!!!!! Tanel ja Alo jagasid omavahel sõbralikult -20 klassi viimased kohad, edasi on võimalik aga järgmiste võistlustega ainult tõusta ja seda peaksid need kogemused andma küll.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.07.2005
windsurf  vali
paistab, et tuulekest jagub tänaselegi SW 6-7m, mis iga päev lõunast alates ka tõuseb kuni poole võrra... täna rada -vorst, mida peab keskelt võtma väravaga, täna on meil lausa must päev sõidukohad 19-19-21 on lausa hull asi, esmalt sõidab hispaanlane 61 Johni laua nina puruks, siis viimases sõidab tagant inglane talle poomi sisse, ime, et selles rüsinas puri terveks jääb, kuigi briti uim seda korralikult kraabib, hispaanlase protestime, aga inglast ei julge, sest John ei kirjelda olukorda piisavalt täpselt ning ei saa aru, kas tegemist oli kursimuutusega stardijoonel või ei, hiljem hakkavad asjaolud lahti hargnema, aga siis on juba rong läinud, nii kaotatakse nendel võistlustel rohkesti proteste, sest ei minda kohe kohtunikele merel protestima... õõne on ka vähe, John püüab teises sõidus oma konkurendi Sebastiani kinni aga just enne finishit jääb tuulekesest vajaka ja Sebastian ning Ingvar libisevad lihtsalt mööda, puhas taktika kaotus.... õhtul parandab hispaanlane meie lauda, hirmutasime ta piisavalt ära... Alo tänased 39,34,RTD, Tanel 38, 32, DNC ei anna põhjust eriliseks optimismiks lõputulemuse kujunemisel, tore on, et Tanel võtab asja nagu optimist ja ei põe, ka 32 koht oli juba suur võit Alo aga seevastu on masenduses , see tähendab et on olnud kõrgemad lootused, peaks aga sõitma rahulikult kuid samas ka julgemalt... poiste jaks on ka läbi ning mõlemad ei saa viimase stardi 10 m tuulega hakkama... täna õhtul kuuleme uudist, et homme on juba viimane sõidupäev, John täna 17 kohal ja lootused paremale positsioonile sellise mineku juures õhkõrnad...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.07.2005
windsurf  vali
hommikul valin uue jooksuraja ja lähen piki randa ning satun väga huvitavale käänulisele, tõusude ja langustega kaldapealsele. oma 20 m kõrgusele kaldapealsele ehitatakse isegi rattusitele zig-zag teed. nii nagu meid esmalt kohalejõudes võttis vastu suur jänestekari, on siin ka samapalju koeri jalutamas. enamasti on ühel inimesel keskmine 2 koera, mõnes peres aga isegi kuni 5 kutsat, kõik enamasti sõbralikud, inglased on nii ülbed, et jalutavad meie laagrist läbi, tulevad meie nina alla piknikku pidama, sest on seda harjunud kogu aeg tegema...hommik ei ole meile kõige meeldivamate tulemustega, tänane taktikarada ülemiste-alumiste väravatega, paneb võistlejad mõtlema... john valib küll kaldalt tunduva õigema tee, ehk parempoolse aga teeb liiga palju paute, Alo kurdab , et varustus on paigast ära, nurk on lame ja kiirust pole, kuid pigem on see vähene praktika ja oskuste puudus, selleks, et leida õigeid asendeid ja trimme, tuleb sõita väga palju... kuna kaldal ei dubleerita merepealseid lippe!!! siis on vahest segadust, kes merele peab minema, turvaelementidega (randmekummid e. tally'd) pingutatakse aga kohati ülegi... täna sõidetakse 3 startikohad Johnil 15-16 peal, Tanel ja Alo mitu katkestamist ja tagaotsa kohad...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.07.2005
windsurf  vali
hommik vaikne ja pilves, no wind no fun, tuleb tüüpiline inglise vihmapäev, mis enamasti ka Wimbeldoni rikub, kell 1600 antakse lõpukong, oleksime jõudnud päeval paljugi ära vaadata... õhtul uus üllatus britid teevad makrilli grilli ja teeme üleküla volle Eesti vs GB, oleme kogu aeg liidrid aga saame ikkagi pähe 14:16...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.07.2005
windsurf  vali
öösel kell 1 saabub extreeme tiim !!!, kes on 2700 km läbinud 29 tunniga, saanud sellise kiirustamise eest korralikult karistada katuselt lennanud ja purunenud laudade näol, Erno peab oma lauda lappima lausa 2 päeva ja esimesse starti ei jõua enivei... meie otsustame selle peale müüa oma laevapiletid, mis oli juba nagunii valele päevale ümbertõstetud, kuna korraldaja oli otsustanud alata võistlusega päev varem ja ka lõpetada päev varem, sellest kedagi informeerimata ... päeva I on practice race, mille ajal saab veel kama häälestada, tunda on, et startidest sel aastal napib, sest asjad ei ole paigas, nurk allpool parematest, katsetame poomi allapoole ssättimisega, mis hiljem osutub valeks, piisanuks tracki tahapoole liigutada , Alo laud ka alles kuivab... päeva 1 võistlus ei ole meile edukas, nagu ka järgmine, John ei saa liidritega kuidagi sammu pidada, nurka ei tule, kohati kaob kiirus, peab pumpama, esineb nii üle kui alakrüssu, rada on vorst +3nurk... Alo sõidab esimest starti hoopis ringi vähem, mida keegi ei märka... John päeva lõpuks 13 (15,11) Alo 32 ( valesõit jäi kirja, kuna sõitja poolset ausat ülestunnistust ei toimunud), Tanelil probleemid varustusega, teeme uime vahetuse ja saame krüssamise nats paremaks, aga eks ta ikka rohkem praktika puudus on, 36 koht, eestlaste parim Juss 29.... õhtuläbi sajab, mõtleme karavani otsimisele, aga nüüd on järjest 5 nädalat tipphooaega ja kõik hõivatud, keskmine hind olnuks 400 naela nädal... üllatus Õhtugrill, ei pea vihmaga ise õhtusöögiga jamama, selle eest peame aga kuulama kohaliku posija loengut inimese tasakaalu teemal... interneti 1h maksab 10 naela!!! hea äri, saab ka raamatukogus pool h aga meil pole selleks aega ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.07.2005
windsurf  vali
hommik läheb formaalsuste täitmisele, kama kontroll laseb alo lauda mõlgi uimega kukkuda, sitt märk... nats hiljem, treeningsõidu ajal kukub alo ise lauda juba korraliku augu,... tore on vanu tuttavaid kohata läinud aastast, uurin kohe Markuse (NED 6) käest võimalike surfikohtade olemasolust Hollandis, Sebastian Ger 220, Johni vana konkurent ka kohal ja juba nädal aega, läinud nädalavahetus toimusid samas GB lahtised mvd... treeningute ajal puhub maatuul N nii 5-6ms....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.07.2005
windsurf  vali
SUUR SEIKLUS TAAS ALANUD...kuna Rauniste otsustas viimasel minutil tulla teiseks juhuiks, siis vurame nüüd kolmekesi Inglismaa poole... laeva sõit Kapelskääri läks libedalt, teeme aga arvestusi tagasijõudmiseks ja muudame oma laevapiletid 2 peale jättes enam varu (hiljem selgub, et asjata).. Stockis tervitame taksojuht Havali, kes aitas meid Kanaaridelt naasmisel,... öösel Rootsist läbi ja varahommikul 4.25 ostame pileti üle väina viivale sillale -285 taanikat, on ikka inimesed piraka värgiga hakkama saand... 8.15 oleme juba uuel praamil, mis liigub Taani ja Saksa vahel 395 taanikr...saaks ka ringi sõita ja bensiini läheks vaid 150 km jagu enam aga ka seal on üks vahesilt mille ületamine maksab 240 tkr Korsori ja Nyborgi vahel, niiet hoiame aega kokku, oleme poolel teel juba 12 tunniga... ei mingeid piirikontrolle ... Saksas libastume aeg ajalt valedele mahakeeramistele ja kaotame kokku oma paarsada km, külavaheteed on aga palju meeleolukamad, näiteks ühel külateel oli 10 km peale oma 5 valgusfoori..., nii magame ka Amsterdami teeotsa maha ja tulem altpoolt Mütster-Dülmen-Duisburg-Venlo-tere Holland... suht igavad teed ja ootamatult kargab teele 16.45 Belgi piirisilt ning loomulikult mingist passikontrollist pole haisugi.... 20.30 Calais, otsime tunnelit.. küsitakse 217eurot ühe otsa eest, kallis raisk... läheme laeva otsima, maksab 210 kaheotsa pilet, kuna mööna tõttu ei välju poole 10 praam saame alles 23 aegu praamile.. laev sõidab poole tundi kauemgi ja oleme 01 aegu GB pinnal, algab vasakpoolne ralli, teed on head ja märgistus OK pimedas masinaid vähe ja saame normaalselt hakkama... kuni algab juba paduvihm just minu vahetuse ajal saan vaid 8-90 sõita... Christchurchi ülesleidmine on paras peavalu, eriti pimedal ajal, pole kelleltki miskit küsida... teel on kräsh, keegi vist unustas parem-vasak pooled... alles varahommikul 5 ajal oleme mõnusas hubases suvituslinnakeses kohal, poolakad napsavad veel eest parema laagriplatsi ja siis teeme üks paaritunnise uinaku...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.07.2005
windsurf  vali
üritame võtta viimast ettevalmistust mmiks ja sõidame päev varem linna NP cupile... olukord, et pole teist autojuhti tekitab reaalse kojujäämise võimaluse Tanelil... Pirtal saame oma uue 10se kätte ja loodame saada mõned katsesõidud... aga läheb üsna kohe lahti selle aasta porno- tuul vaibub ja sajab vihma, õhtul hea hakata märgi asju pakkima... ja sajabki õhtuni, kui juba ilmnevad märgid ilmamuutusest minnakse rada sisse panema, Poksi annab kõigile aega 30 minutit... möödas on juba 45, ootan kaldal, kutid kimavad veel ja tuul muudkui vajub, märk stardi juures triivib lahti... rada pannakse vaikse tuule kohta väga pikk ja pikka aega kuni tuuleke vaibub ja loomulikult on lugu läbi... seleta siis veel lastevanematele, et surf on lahe ja formula on õige valik, sel aastal näib, et nii loodus kui inimjõud töötavad igati formulale vastu
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.07.2005
windsurf  vali
uskumatu, et hulgem infi on logiraamatust kadunud??? ja kiire on ka läinud nädalavahetus ehk 8-9 läks väänajõesuus passimise tähe all, siit ka loosung formula cup ilma formulata 2005!!!... aga saares puhus küll, jõudnud "võistluselt" koju panid poisid veel 8 aegu triibutama... kogu nädal on olnud tuulekest, nii ülalt kui alt, eile tõmbasin head triipu johni kamaga ja panin linnarahu otsa uime vigaseks, see rahu läheb uskumatult kaugele... surfajad hoidke rahudest eemale, sest seal on meri vaid pölvini, no ryba do.... kui sõita esimeste toodrite vahelt välja peaks poole mereni hoidma kurssi abruka keskele või põhjanurka, mitte mingil juhul minna näilise peteka ohvriks, et olen juba nagu paar kmi kaldast ometi... no mudilased panid növale, mina närveldan inglismaasöidu pärast, üks firma tegi ikka hea tünga ja ütles 2 nädalat enne sõitu meie bussi üles, nüüd peab naised koju jätma ja läheme väikese autoga ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.06.2005
windsurf  vali
täna nasval SW-W 10-15ms , 85+5 ja iga laine lausa viskab saan oma poole tunniga rampväsinuks, ülev'äsimus annab tunda ja olengi ööseks haige... see on see viga jääda kalpsas lobisema... plikad sõidavad lainelauda ja on sellestki sillas...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.06.2005
windsurf  vali
hommik selge ja tuulevaikne, mingid eilsed jäägid, kiprite koosoleku puudumine on üks iseloomustavaid asjaolusid, igaüks seletab omadele, meie päevadeviis on jooge kõvasti, sest tuleb üks pumping päev... seekord on purilauakad pandud koos opakate ja zuumidega ühele rajale ja üsna kalda äärde... esimene start on johnil ok aga jääb tuuletutesse tsoonidesse ja juba esimeseks märgiks liidritest maas, õnneks jääb see sõit pooleli kuna tuul keerab 90... uus rada ja uus start kus kuldne nelik karmo madis juss ja johna saavad eest minema, esimeses mägiks on juss ja john juba pikalt ees, raja lühendamist märkab aga vaid madis, kes napsab johni ees esikoha... 3 stardis kukub juss 2 korda kaatri juures mingis rüsinas kokku ja 50/50 parem-vasak seltskonnast saab parima stardi linnaplika kadri, kes aga kaotab ilmselt suures ärevuses pea ja jääb varsti karmo seljataha.. purilaud saab sõidu lõpetatud, kuid osadele jälle lühendus, sest tuul keerab taas tagasi 90... peale viimast tarti on poisid ikka täitsa läbi, kommentaare ka ei tule, eks ta üks kannatamine olnud, johnil veel üks 4 koht päeva lõpuks, madise käpad valutavad, ei saa ka veel õieti aru, kust tuul puhub ja kuidas vaikse ilmaga sõita...õhtuks viskab vihma välja ja opakate ralli toimub paduvihmarajus...kutid, kaasarvatud noor kruusmägi ja vana karmo jäävad plikale alla... aga söömalaud on ok , saab kuhjaga ahvitoitu ja pitsasid... õhtul esineb raudaia taga üks pänd, vist tartust...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.06.2005
windsurf  vali
jälle ilus tuulega hommik ja otsustan teha hommikuvõimlemise merel, panen 6,3 ja ikka ainus kaasasolev 120... nurk on täna kuidagi kehva, hüpata pole mugav aga spiidi saab maaläheduses lasta küll nii 7-8ms N... purilauarahva seas on erinevaid arvamusi, mõni kiidab ärgates tuult, teine soovib, et oleks vaiksem, madis aga on mures valutavate käte pärast... esimesks stardiks tõuseb juba tuul paari m võrra ja kutid saavad korralikku sõitu, tanelil on esimese sõidu järel puri taas lõhki ja madis seilab tädiranda jõudes joostes koju... lähen päästeoperatsioonile lahesoppi, kus avastan kauni maalilise koha liivaranna ja võimalusega lausa randa välja sõita... selle operatsiooni tõttu ei saa ka korralikult poiste sõite jälgida ning lõpuks on john omas klassis 3, alo5 ja tanel 6 kohal, madise koht on nagu äratulöeku momendil määratlemata, sest ühtegi starti ei õnnestunud lõpetada...ei oota ka karikat , sest purjetajatel on tavak peale võistlust ikka oma 2 tundi jahuda...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.06.2005
windsurf  vali
saabume Lohusalu kauni kalda pääle, kus hawaii tiim juba murul laiutab... asun kohe ametliku poole kallale, sest tundub olevat enam karm, kui üks formula värk... kõik regatud, peale gregori, kes otsustas jaaniaegu tööorjusse jääda, madis-15 ja teised juuniorid, kahju, et pole kedagi -17 panna, sest seal vaid 2 pealinna piigat, ... no merele vaadates on pilt ilus, reeglid korra üleräägitud, eriti lippude osa, suunduvad kõik kaugusse, kus paisap korralikke lainepoisse... ei lähe palju mööda, kui esimesed surfinoored juba kätega kalda poole x saadavad, aga kellelgi pole aega nendega tegelda ja nii otsustab mõni end kokku võtta ja end ise päästa, mõni ikka lohistatakse paati ka, kaasaarvatud madis, tõsi tema pidas ikka stardi vapralt vastu ja siis läks ikka rajuks, oma 13 ms NW.. esimese stardi saab john ilusa, karmo ja jussi järel kohe ja saab ka jussile finišiks punni pähe olles esimene, peale karmot, kes ikka väga pikalt ees ülejäänud seltskonnast... teises sõidus otsustab ta aga proovida prodigiga luupi ja jääb träkist ima, sõit ka läbi ja puri kortsus... kuna rajad on nii lähestikku, siis ei saa eemalt aru, kes õigesti, kes valesti sõidab, hiljem selgub, et nii mõnigi paneb umbes... ise lähen veel poole 9 aegu välja ja saan 7+120 värgiga mõned ilusad hüpped tehtud loojuvasse päeva, kaldale tuleb ujuda, kuna tuul jääb maanina taha...öö telkides, milline romantika...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.06.2005
windsurf  vali
Laupäeval saabume pärnu teades ette, et siin rannas ei saa olema ühte tõsist võistlust, ehk vanemad surfimehed teavad mõnda helget hetke, kus on olnud võimalik kahel päeval võistlelda, mina oma 4 aastaga ei mäleta.... märkan, et registreerimis lehel puudub koht võistlusklassi kohta ja hakkabki ajugümnastika peale, nimelt olla reeglites kusagil kirjas, et nooremad kutid ei võigi sel aastal vanemas klassis võistleda ja suurema purjega, kui sul vanusejärgi ettenähtud, sõita ei või,... läheb andmiseks, käver küsib kas siis täna jäävadki oma tosin noort merele minemata??? ja nii arvab küll poksi, kes väidab, et nii sai ju koosolekul otsustatud, käverile selline jama küll ei meenu, olen ropult närvis, et sai nagu tükk pappi magama pandud 11se alla ja kuna john sõitis eelmine aasta 8,5 purjega, siis sel aastal ei või ta mitte sõita 11 ruudusega vaid peab tagasi pöörduma 6,5 juurde!!!... kohtunikku muidugi rünnatakse mitmel häälel ja olukord läheb kuumaks, veel mitte löömaks, lõpuks annab poksi järele ja juhul kui keegi kedagi ei protesti, siis sõitku kes millega tahab!!! huvitav kuidas siis selgitatakse klasside parimad???... puhub põhjatuul, mis kella 12 keerab ootamatult itta, kell 12 pidi toimuma I start, kohtuniku kaater ilmub merele alles 12 20 ja hakatakse rada panema... loksume vahelduvate paarisajameetriste glissidega muuli otsa poole, tuul muudkui vaibub... passime nii merel kella 2-ni ja kirume, et kaarte kellelgi pole...ootamatult saabub üks lahmakas pilveke, mis paiskab kohaliku võimsusega orkaanikese käima, läheb rajuks oma teismetes meetrites, ja 12 ruudune tundub mulle jubesuuuur... aga stardiprotseduuri käivitamisele kulub oma pool tundi ja nii saamegi sõita vaid korra esimesse märki ja ongi pidu läbi, kusjuures võtab enamus märki valesti , kohustusliku parempoolse asemel sõidab enamus vasakpoolset, mõtlen, et kas mina olen kuulmishäiretega vanur või???... külm oli ka kurat... läksin aint lühikese termokaga ja vihm tahtis käsi otsast võtta...ja siis tuleb taas mönus rannailm ja läheb rannamönudeks... praeme taglaseid kuumal rannaliival kella 6 ni siis lubatakse kõik tuttu... no pühapäeva hommik on just selline ilus linnulaulu kuulamise ja mastipaugutuse aeg, kus paugu kuuldes haarab enamust surfajaid külm hirmuhigi ja tormatakse oma kama kaema, egas ometi minu mast läind, aga õnneks ei, läks naabril, ehk mulsiis, oli vilus ja puhkas teine rahulikult pöösa all, kui otsustas äkki vedru välja visata, sa raisk küll...no ja peale seda on muidugi paras aeg diskuteerida teemal pärnu rand on üks sitemaid võistluskohti, kui arvetsda formulakama tundlikku hingeelu, et on nagu jama selle tuule miinimumi kättesaamisega, siis on see koht esmaklassiline halva koha näidis... võistlus lükkub üha edasi, kui juba 90% surfajatest on oma 2 tundi rannaees triibutand, otsustab poksi kaema minna, mis merel toimub, nats ikka puhus ja nii ähvardadtakse kella 4 aegu üks start ikka teha, ja sünnibki ime stardi momendil on oma 7-8m ära, valin jälle (ah olin jah vahepeal johniga mastivangerduse teind, murdnud selle käigus 2 latti ära ja poolvigase taglasega jälle käigus) paremaga stardi ja panen pusse nagu esimeselgi päeval, vasakuga on kiiruse eelis ja kogu rong segab tuule nii ära, et saan tagumiste seas alles üle joone, teise ringi ajaks olen tõusnud juba 20 piirimaile, kui panen oma suure lollusega ajama kalda poole 3 -ndat märki otsima, sest seal sibab rahvast, märki seal muidugi pole, oleks pidand paakstaagis alla kohe panema, need olid hoopis lõpetanud kutid, kuigi sõitsin täna prillidega olin ikka nagu kanapime, allatuule sõit mulle täna istub saan oma 12 sega ikka megalendu ja jubeteravat nurka, hullem on krüssamine,s est seal surub pidevalt nurga nii teravaks, et hoog vajub maha ja läheb kangutamiseks, kohati on 12 ikka roppraske ja tundub, et keskkoht tahab mul ja mastil pooleks minna, tuul sellistel hetkede ikka oma 10 metrat... no selle märgi suuna kaotamisega ja mõrdade vahel ukerdamisega ( võtan enne iga lippu hoo nats maha aga ühegi lipu all ei jookse mõrraliini, on jama... kaotan 10 kohta, sest olen täpselt gregori ees 1 märgis teisel ringil ja pärast 10 kohta taga finishis, oma lollus on ikka kõige magusam .... posid sõidavad üllatavalt hästi ja minu kartus et nad ehk ei jaksa hullu tuulega 11-stega sõita osutub asjatuks... no päeva nael on autasustamine... ja pulli ikka saab edasi, john ongi 15 a klassi võitja ja oma 11 ruudusega, muudki klassid on paras pudru ja kapsad, ei hakka kohti kirja panemagi, sest loodan, et terve mõistus võidab kunagi niikuinii, sest meil pole küll olnud sellist plaanigi olla 15 esimesed, õiges klassis -20 oleks john olnd jussi ja madise järel , kes täna tegi pärishead sõitu, kolmas... vaene eerika jääb naiste sõidu 3 kohast hoopiski ilma, sest ta on naiste klassist lihtsalt välja unustatud, ... no sellest nädalavahetusest saab ikka veel lastelastelegi rääkida....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.06.2005
windsurf  vali
suvel tuleb surfata, mitte logiraamatut täita, aga no olgu, kogu nädala on saanud uued poisid -tüdrukud toredat õppimise ilma- 3-4m tuult ja no vawes... alles täna õnnestus läänekaga mõned triibud formulaga teha, tegelt saaks iga päev, kui tööd ei peaks tegema, 11-14 on täitsa sõidetav iga päev briisiga saab 5-6ms kätte.... nädalavahetusel Pärnusse ja laupäev tõotab tulla OK.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.06.2005
windsurf  vali
Pärnus täna oleme 3kesi, kuna prognoos on jubelahja, siis otsustavad enamus koju jääda... saabudes on vast 2-3ms idast ja orgunnijad otsustavad orienteerumise asemel sõita 1 mägiga kullipesasse ja tagasi, mis teeb 16 km otsa... kaldastart... john paneb 11 ja prodigy, madis 6,5... satrdimomendil puhub vahest ka 3,5... seltskond vajub päris laiali, aga mölder ja ahunijuss saavad ka formulad käima... kui 40 minti möödas lohistatakse esimene võrguohver juss kaldale, f2-l puudub uim ja box on puru, kadus üks drake... tunni pärast tuleb madis tagasi, kuna tuul on tõsnud ja loobib väikest meest üle parda( kaasa aitab ka valesti pandud jalaaas!!!), võtan madiselt laua ja lähen kaema mõrdsid, no on neid aga palju!!! meri on nagu tikuvõileibu täis, ei tea, kuidas järgmine nädal pääseda terve kamaga kaldale...kutuid hakkavad tagasi tulema ja saab näha megalt katapulte, kes mõrda, kes kaldasse (läheb järsult madalaks!... mõlder paneb sõidu kinni, aga aliiga mehed pole konkurentsis, nii on tegija karmo, john juuniorides ja raili naistes... taas üks murdunud 550 gaastra, ootame, millal on meie masti kord murduda... jama on see, et hawaii kutt näeb merel hädasolijat aga ei lähe appi- shame karmo, õpeta kutte mittejobutsema!... no eks nädala pärast formulal näe... aga saares oli plank!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.06.2005
windsurf  vali
ärge nii tehke järgi... kimasime Tagalahe poole kui just hakkasime karujärvelt mööda sõitma mäest alla, olin just ühest trakatsist möödunud, kiirust polnd teab mis, aga vastutuul oli ootamatult vali, seni vai olnud rihmad, hakkasid megalt undama ja siis käis plõnn ning tagavaatepeeglist paistis esmalt alo laud, siis teised kaks ja vasta asfalttti, hea oli, et trakats seisma jäi... üllataval kombel polnud kahjud katastroofilised, alo jp ja minu mistrali ninad said kannatada, kuid kõik lauad maandusid esmalt ahtrile, kaitset pakkusid jalaaasad ja lauakatted... aga juhtus see kõik sellepärast, et koormarihm rebenes lihtsalt pooleks... ja nüüdsest on mul lauad alati eestpoolt topeltrihmadega kinni, pange ka!... aga tagalahes oli OK, tuult 8...11m sõita sai seitsmeni, mul hakkas õhukese kalipsoga jahe ja kobisin tund enne poisse välja.... uus põlvkond tegijaid surfimehi on peale tulemas!!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.06.2005
windsurf  vali
laupäeval oli korralik kagutuul, mis paiguti kuni 8-9 m välja andis, aga kallas jubedalt vett ja meie tegime ellingus remonti, sest GO spa tahab meid peagi külastada, aga kuldar sõitis mitme eest... pühapäeval saame vette just siis kui tuul hakkab nurgamängu mängima, kuna rigatud said enne puhunud 7-8 m järgi väikesed kamad, siis läheb pornoks , ei saa rohkem sõita, kui ühe SW nurga pealt oma pool tunnikest, siis hakkab jälle keerutama ja tulen välja... tegelen uue hinge mürgitamisega surfipisikute levitamisega ehk siis noor surfar fred üritab poi küljes oma esimisi (õigemini teisi) surfikatseid teha, kuna tuul oli kohati ka jõest otse sisse, siis saime sinna ka väikese merelaine tekitada ja sai päris normaalselt trenni teha, ei pea inimesele merele järgi jooksma ...reinul õnnestus 5,7 aken väga avatuks ribastada, mis tähendab kapitaalremonti, ega ilma sõiduta ongi nadi purje lõhkuda, siis läks vähemalt asja ette...
Nimi: Mart Iin
Kuupäev: 04.06.2005
kitesurf  vali
Niisis, sai oma uus lohe ka kilest välja võetud ja proovitud. Kohaks oli mändjala ja üritus oli bikini, ilm oli vihmane ja udune, uus kogemus mulle. Tuul oli muutliku kiirusega, ehks siis 5-11ms. Rahvast jagus. Sain paar triipu teha ja harjutasin vaikselt veestarti, sain natuke targemaks ka, kuidas ja mida teisiti teha.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.06.2005
windsurf  vali
nasva- S-SW 5-7ms, sobilik formula ilm, ja nii ka läheme, täna on tükk jama 12 rigamisega, kämmid ei taha peale minna, mis ennustab jamade jätkumist edasigi, aga sellest lõpupoole... mina , alo ja tanel alustame esimest starti vastuvõtu poi peale, ja see on peaaegu vastutuule ots, john jõuab starti oma 10 min hiljem... valime esimeseks parema halsi aga peale pauti on juba klaar, et vasaku eelis on olemas, ... poisid 11-stega on tihtuules eelises, ja meie punt püsib üsna koos, tanel ei saa korralikult märki võetud , tulen tagant oma 100 m vahega järgi, näha on kuidas ta tuuleaukudes alla vajub, ja lähen 10 m enne märki esimeseks, saan allatuule korraliku 50 m edu kohe sisse, aga unustan oma 12 ruudu eelise ja lasen liialt pikalt alla, mis annab jälle tanelile tihttuules eelise ja nii edestab ta mint oma 20 m finishis, john aga püüab meid kotti ja olnuks veel 100m minna saanuks ka tanelli kätte, ... teine start lasen poistel hurraga paremaga minema ja jään passima, loksun paarsada m neile järgi ja kui on juba näha, et nad läksid johni sööda peale, siis teen kiirelt paudi ja panen vasakuga kaldapoole minema, john jõuab märki napi paarikümnese eduga, aga seda oma kiiruse arvelt, allatuules kasutan nüüd oma eelise ära ja näen, et john kordab minu eelmise sõidu viga, ehk laseb alla liiga pikaks, kahjuks on tema kiirus ikkagi minuomast märksa parem ja nii on ta 10 m enne finishis... tanel ja alo jäävad aga selles sõidus oma 500m maha, kaotasid edu just vale taktika kasuks otsustamisega, ja ei saanudki esimese sõiduga aru vasaku eelisest ning otsustasid johni järgi ... see oli väga õpetlik trenn... ja kaldale jõudnult avastasin laua nina puruks, see oligi see jama jätk, esmalt arvasin, et olen pealt mastiga pannud, jõest valjudes keerutas üks pagi mind seljale, aga siis avastasin, et pauk on hoopis altpoolt tulnud, niiet lasin ilmselt üle mingi risu merel....saab jälle paar rahulikku remondipäeva....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.05.2005
windsurf  vali
tänane hommik algas juba kella 5 ajal, kui rajutuul hakkas lahtisest magamistoa aknast sisse uhama, väljas tundus lausa tormakas olevat, aga vaja oli öisest termika kontserdist puhata... juba tunni pärast oli päike kadunud ja järjekordne äratus tuli läbi äikese, paduvihma ja lõpiks rahesaju vastu plekk-katust, ja oli lausa raske edasi magada, see tuli kõik idast...Kaju v. Kaju võistlus toimus heades oludes, tuult W keskmiselt 7ms, aga oli ka päris rajusid hetki. sobiv tuulesuund W sobiks Nasval läbiviimiseks superkrossile, laine nurk on just selline, et loobib ise lendu ja polegi ammu nii häid lende saanud teha... aga meie sõitsime slaalomit. kohaletulnud 5 võistlejat sõitsid 3 gruppides omavahel mitmeid kordi läbi ning kokkuvõttel võitis Kaju juunior 2:1....sõitsime 120+7, 85+6,3 ja 117 +5,3 kamadega.... tundus et vana 120 explosion oli päeva tegija, sest kiirust oli piisavalt minek läbi rajuhoogude ka pehme, hüppas, nagu loom ja kannatas jibesid normaalselt teha, kuigi 2 starti sain pähe nagu sätitult 1-ses tuuleauguga ja teises jäin segatud tuulde, kuna rada oli lühike, polnd võimalik kaotust stardis tagasi teha...igatahes oli hea surfikool, nagu päris lahingus...päev lõppes väikese surfisoolikate grilliga....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.05.2005
windsurf  vali
kaks päeva korralik SW tuul 5-6 ms, vahest mõned äkilisemad pagid ... eile proovisin 11 uut gaastrat ja ei saand sõita korralikult, kuna poom oli korda tegemata , töllerdas nagu tallesaba ja kargas vasakul halsil piddevalt lahti... ja kes see siis laste järel kraamib, ikka ise... täna sain topsi käest endale uue X7 , kui välja arvata temma hea veeimavus, siis igati korralik poom, jäik ja sobib 12 purjega ideaalselt, igatahes tundsin end juba mugavalt ja sain head sõitu... kutid ei saand aga üle 9 ruuduste liikuma, asi vist laikuses, eks teada mis vaev 9 ja 11 rigamise vahel on...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.05.2005
windsurf  vali
täna linnas SE- 7m nasval vaid 5 m. ... kui hommikul veel oli kahtlus hinges võrtsule sõitmatajätmise pärast, sest linnas puhus juba hommikulm 6-7m idast...võrtsu tuulemöötja näitas aga kogu päeva vaid 2-3ms.... jamad olid aga meid ootamas... kuna tuult oli just mönusalt nasval 5m, siis rigasime suured kamad, peale esimest korralikku otsa tegin paudi ja sain oma 300 metrat head sõitu, kui käis esimene naks poomist läbi, esimene mõte oli otsad lahti, aga siis hakkas puri minust eemalduma ja ei saandki aru, millal jõudsin trapetsist lahti... äkitselt olin juba selili vees ja taglas teiselpool lauda üks poomi külg nukras üksinduses tolgendamas mööda purje allapoole... no kutsusin siis johni takso järele ja sain nats kaldale lähemale... õnneks oli tuul otse koju ja mingi aja pärast ajasin purje üles ja loksusin ühe poomipoolega kodusadamasse... kaldal ootas mind aga üllatus 2... nimelt oli murdunud ka poomi pikenduse üks torudestki ja sellega kandsin ma selle ürituse kohe maha ka , saab ehk ühekülje spiidipoomi teha... johni poom kargas ka lukusti kohalt lahti, kuna liim enam ei pidanud, toppisime teipi vahele ja sai päeva ikka kirja... mina üritasin veel 9-sega midagi aga tuul keeras nurka ja vajus nats ära, ning peale ühe glissi ei midagi muud... kui riided vahetatud tõusis raisk muidugi jälle tagasi ja oma6 -7 m peale....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.05.2005
windsurf  vali
18 mai nasva 5-6ms SW... suurepärane formulailm, esimesed treeningstardid, saame isegi 5 formulameest starti, kahjuks ainult esimese sõidu võidab john minutise eduga alo ees, järgneb gregor ja tanel, kaspar DNF, ... kaks järgmistki võidab john ja vahemaa järgmistega kahjuks kasvab, tuul vajub meetri jagu ja tanelil ja gregoril on probleeme kõrguse säilitamisega, esimeses paudis juba oma 200 m vahet on liiga suur vahe... alo saab tugevama tuulega enamvähem kõrguse hoidmisega hakkama, vaiksema tuulega aga vajub temagi paarkümmend meetrit alla... on mida õppida uute taglastega... vaatasin täna nida pilte ja kirun ennast, et jätsime minemata, oleks pidand kasvõi kahekesi minema...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.05.2005
windsurf  vali
reede, 13.05. tugev loode-põhja tuul, 6,2 jääb paljuks, kuna mast on 30%, tegeleme triibutamisega, kui ikka veab, siis superspiidiga, ..õigem olnuks muidugi teises ääres olla, kuhu õiged mehed ka lähevad... meie alles laupäeval, aga ka kahjuks ainult johni ja kuldariga, kuldar oli siis kui meie saabusime tuule ära sõitnud, ja nii ei saanudki mina rigatud 7,0 sõita, läksime siis formula peale ja tegime korraliku pika reissipäeva, john küll 9,0 rohkem jamas ja ei viitsinud 11 panna, mina 12-sega sain normaalselt hakkama, tasapisi hakkab tulema ka õige pumpamise tunnetus, kui juba tabad ära rütmi, millega puri iga pumba ajal jõuab täismahuga kaasa tulla, liigne kiirustamine laseb tuule valel ajal minema ja hakkad endale vastu töötama, mis tavaliselt lõppebki seismajäämisega.. muide kahe mehe kama oli kogu käru täis ja hädapärast oleks ehk ühe mehe asjat torni sättinud, peab suurema käru vaatama, kui juhtub olema enam rahvast.. ..täna aga normaalne edelatuul ja paneme nasvale.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.05.2005
windsurf  vali
täna korralik lõuna-edela 6-8ms... reissi kamade rigamine võtab 2h aega, mis näitab, et kuttidel on vaja teha uute taglastega esmalt kuiva trenni, siis alles märga.... saame siise aga tuul on poiste jaoks harjumatu, st, suured purjed on harjumatud, rigan juba targalt , vanainimese asi, ainult 9-se ja saan normaalselt sõita... annan selle johnile ja võtan hoopis 120 ja 7, üritan männikäbi poole krüssata, mis jääb aga pooleli, lihtsalt ei viitsi , peale 6 pauti olen alles poole peal, kiman paakstaagis alla ja saan megaspiidi, päev jälle kirjas, poisidki vahetavad pärast kamad väiksemate vastu... lõuaskäimise kasud on ilmsed , mingi vaba liikumise tunnetus on tulnud, on pidev kiusatus jälle luupe üritama hakata....aga järgmine kord läheks uuele saarele....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.05.2005
windsurf  vali
eile. tuult2-3ms briisiga lõunast... formulakutid sätivad oma uut reisikama ning teevad närvi maandamiseks 120-steda väikese freestaili tuuri, paistab, et on olnud ikka kasu kanaarituurist, varem olkes kutid sellise tuulevaikusega väikeste kamadega vees olnud, nüüd ikka rohkem laual.... Silveril esimene veetrenn ja Andres tuleb esimest korda iseseisvalt kodusadamasse.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.05.2005
windsurf  vali
hooaeg avatud, laup- briis -7ms kagust, kestab vaid 2-3h, mille magame maha ja läheme Johniga sisse kui juba keerab läände , saame sõita vaid kaist 2-300m, pumpame käed pikaks, proovime ära uued 11 ja 9, kalipsoalune leemendab veest, ja saan ka külmetuse .... pühapäeval hoiab edelat 3-5m, poisid teevad formulat, käimasaamisega on kohati probleeme., mina 12 käima ei saandki ja tegeleme andrese koolitusega, poisid tulid jala nasvale , müts maha. ...vesi juba soe
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.04.2005
windsurf  vali
lihtsalt statistika jaoks... kui eelmine nädalavahetus oli 10 j enamgi soojapügalat, siis täna sajab jälle lund, läheb aina külmemaks...tuuled pidevalt põhjakaarest,hea formula ja speedi jaoks, kuid külm mis külm...tahan kanaaridele tagasi!!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.04.2005
windsurf kitesurf  vali
Alustan 2 korda, sest üks juhm tädi lülitas siin kompud ringi... sõitsime täna päris pika päeva ja kuna hommikust puhus juba korralik 6-7ms siis tegin vaid 130 JP+6,7 ühe kontrollreidi üles ja siis laksid käiku 115 Proor ja 104 JP 6,7+5,8... mis tuule tugevnedes vahetati ka 95 JP veivika +5,4 NP vastu, funni oli kuhjaga , peale selle ,et Kasparil õnnestus trapetsiga 115 Proofikas ara komposteerida, said ikka kõik enam vähem sõitu ka , John ja Gregor tegid ilmselt maximum päeva ja Alolgi hakkas õhtupoole asi minema, vaja on veel nats tööd glissisaamisega teha, aga Gregor tegi isegi 104-sega paudid ära, sest jaibi ta nagu eriti ei oska... homme varakult üritame kama Pozosse tassida ja seal oma päeva kirja saada, seal on 2 päeva täielik hullumaja olnud, kus 50 m ja 50 m laia ala sees sõidab korraga min 30 purje, erilisi trikimehi küll , nagu ei ole, enamus triibutab , mõni üksik viskab luupe...homme on ehk meil rohkem ruumi...õhtul sõime kohalikku kana kartulipüreega ja kõhtu vist täis ei saanud ... allavõtmine läheb edukalt , tõmban iga päev trapetsit aina peale... paljajalu on ikka hea sõita küll
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.03.2005
windsurf  vali
Tana oli hommikust juba korralik lounatuul..5...8ms.. kuna sellise lainetu ilmaga peale algajate kedagi rannas polnd saime lauavalikus laiutada ja ega kohalikud sega kama eriti kasutama kipugi, mis meie kasutasime tana... esmalt mina-John ja Gregor panime valja 135, 115 T1 Thommenitega, mis on yhed parimad slalli lauad, mida olen proovinud, selle aasta mudelid ja geror vottis 125 Proofi... kui ka ylejaanud seltskond randa joudisajasime veel vette 155 T1 Thommeni prototyybi (vist lainud aasta mudeli) ja veel yhe vana Thommeni 165L, taglased olid tana 7,2...8,5 ja vehelduvalt siis tuule tugevusest sai kimada kella 5 valja ehk 6 tundi jutti,,, T1 on head lauad aga kui lahevad spinni siis on nende vabastamiseks ka oma nipp, millest parim ja kiireim on teha vaike hype ja siis ei kaota kiirust ka... kuna tana soitime end lausa tyhjaks ja tuult lubab aina paremat igaks jargnevaks paevaks, siis votame homme ette matka kohelikesse vaatamisvaarsustesse ja magedesse, ja ega pappi polegi
enamaks kui 4 surfipevaks, meie oleme aga siin veel 9 paeva, tana juba pidasime plaani, et akki laheks tanavale laulma, teeniks nats surfiraha juurde, siin on selliseid tanavalaulikuid aeg ajalt naha, ohtul harjutame haledate nagude tegemist...see oli nali, (neile kes seda uskusid)... homme ohtul on kohaliku surfirahva kogunemine Dunkerbekkide pool, koos surfifilmide vaatamisega ja vaike party kah... jaa tana hommikul leppisime ka paevagraafikus kokku, et tanasest hakkavad ka kutid oppima koolitykke, vahemalt kui toast lahkusin ..oppisid...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.03.2005
windsurf  vali
siin Gran Canaria... Pozo windsurfing Center... just saabusime siia Proofi surfilaudade tehasest...

Ärkasime maruraskelt ja lausa sundisin end jooksma minema, parast oli muidugi olukord ok... rentisime masina ja kaisime tana yhes koolis... leppisime kohelimega teisipaevaks saalijalka matshi kokku... siis kimasime Proofi ja kohtusime Vidar janseni vennaga, nimi laks meelest... ja nagime kogu Proofi tootmissaladused ara.. nagime otsast lopuni kasitood ja yhte supperspeedilauda, mis oli kyll rohkem ulmemaailmast... saanud pohjaliku ylevaate suundusime Pozo surfikeskusse, kus toimuvad PVA etapid... ja kui meil alla Dunkerbecki juures enam tuult polndki, siis seal oli ona 8-10 metrat , tiris lodu peast... .. seal on kohalik surfihotell, kuhu saaks vabalt oma 50 ja enamgi nagu ara majutada, sihuke yhikatyypi vark... kylastasime ka surfikooli. kus laste treeningtund maksab 90 eeku....paneb motlema... tagasitulles lasime kaiku hommikul kokkuostetus juurikalised ja tegime korraliku kohutaie guljasshi, mina tegin ja ehk kunagi onnestub ke monedel valjavalitutel maitsta Grancanaria sp
ecial rooga....keegi veel koju ei taha.. ja homme laheme jalle surfama... ah jaa tutvusime tana Brit Dunkerbeckiga, kes suure poisi ode ja muidugi surfavad selles peres koik inimesed... on monusad kah...


Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.03.2005
windsurf  vali
Suureparane surfipaev, votsuime Johniga 100 Proofi+ 5,4 NP taglase ja kimasime kella 4.ni.. osa seltskonda oppis veestarti simulaatoril, et asi kindlamalt kapas oleks , tuult oli nii oma 8-10 m... on juba ka polenud mehi (kaspar ja joel)vesi pole enam pooltki nii soolane ja kannatab juba pool tundi rahulikult soita.. on juba selged ka nipid, kudas vahem soolast vett neelata... ohtuks olime taitsa kutud... aga yyelu votab ikka oma osa, ja on mote jargmine nadal Dunkerbecki juurde kolida linnakarast eemale... muidu koik terved...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.03.2005
windsurf kitesurf  vali
reedel soitsime laevaga Rootsi, siis magasime lennujaamas pingil ja varahommikul lendasime Gran Canarile (lend 2 nadalaks maksis 4500eeku).. lounaks olime kohal aga pika siesta tottu saime hotelli alles kella 5-ks, meie apartment maksab umbes 180 eeku personi pealt paevas... kolasime ohtul ringi ja kaifisime meil vaid jaanipaeva ajal tuntavat sooja suveohtut, meie kobisime varakult magama aga rahvas pidas hommikuni pidu ja kui kella 8 ajal jooksma laksime oli jaaknahte ringi liikumas hulgem... tana laksime kama laenutama, eile yritasim mistralist selgitada, kas meie bookingud on OK, tegin paar nadalat selle vare, aga keegi ei teadnud sellest midagi, ok onneks olid mul nende saadetud mailid alles... aga siis kohtasin mr Duncerbeki masinat ja ajasin tema tootajaga juttu, ning hommikul seadsimegi tee Bjorni juurde, keda polnud muide kodus... aga tegime siis ikkagi diili just selle kohaga, kuna koht on rohkem avatum, vahem kaljusid ja ohutum poistele esimeseks ookeanikatsetuseks...aga nats kallim, seeeest saame kama ka kaasa laenutada ja kavatseme minna speediraja peale ja kui lubatakse amatyyre Pozosse, ehk ka sinna... valisime 129 ja 130 JP-d 6,7 rigadega sest tuult oli vaid 5-6m... aga juba tunni parast vahetasime 6,1 vastu sest oli juba avamerel oma 8-9ms, soita tahtnuks ohtuni aga raisk on ikka soolane vesi, tegin 3 otsa nii 20 minutist sest selleks ajaks olin 3 korda sisse tavaliselt kainud ja tahtsin vagisi ropsida, silmad juba valutasid ning kaldale peldikusse mageveekraani alla... John pani vaatamata talvisele vaheajale megahasti., Gregorgi tegi normaalset soitu.. teistel oli kohanemisega pisut probleeme kella 4ks lopetasime kama jai terveks, soidame oma riski peal, kuna kindlustuse maksmiseks pappi pole, akna remont maksaks 20 ja ninaparandus 50 eurot... hetkel koju keegi ei taha... olge kadedad....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.03.2005
windsurf  vali
täna tuul SW 4-5ms +2, meri alles paksus jääs...aasta tagasi sain 30 märts esimese hooaja formulatrenni tehtud, sel aastal aga läheme lõunass suure kanaari peale ja loodame seal 2 nädalat tublit trenni teha. siit on küll kahju ära minna, sest kevade tulek jää minekuga jääb ilmselt sel aastal nägemata... aga see-eest tagasi tulles saame ehk ka juba siin sõita.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.03.2005
windsurf  vali
NW-N 3-10 ms, mis teeb sõidu üsna ebamugavaks, lähen suusakelguga rommi poole, et sealt ühtlasemat tuult saada, kuid üle staadionimaanina jõudes hakkavad pagid hullutama, madala veeseisu tõttu on rannaäärne nagu kuumaastik, kimaks sealt heameelega täie laksuga läbi, sest trampliinide küllus on ahvatlev, kuid paaril korral kisub kelgu all viltu ja oleku alalhoidlikumaks, .. lagedal lasen end hooga vedada ja saan ka varsti karistada oma laiskuse eest, et pole viitsinud veel kelgule jala-aasa panna, järgneb muidugi katapult, lendan kõhuli-küljeli, sest ei lase õigel ajal kama lahti, mats on päris korralik, lööb veremaitse hammaste vahele ja tuima valu õlga, esimene mõte on rangluu!!!, aga peale väikest liigutamist tundub asi ühestükis olevat... täna saan veelgi paar katapulti ja teisel korral tasen õigel ajal taglasel lennata, seetõttu jään jalgadele,... kolmandal korral tõmbab rotatsiooniga mind pöördesse ja maandun selgees aga jään jalule ja panen tagurpidi jooksu.... ilmub äkki Kuldar, mässame jupp aega segiläinud lohenööridega ja peale klaarimist teeme veel pooltunnikest, pagilisus ei ole huvitav ja lõpetame... enne veel jõuab üks uuslohetaja tulla ja näidata meile oma jalaklambrite aretust lumelaual, eriti usaldusväärne asi ei tundunud, ise ei jamaks selliste aretustega. lohega sõites peaks laud ikka korralikult saabaste küljes olema....päev jälle kirjas... tahaks juba sooja!!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.03.2005
windsurf  vali
täna N-O 4..6ms , esmalt käisime lennujaama alt tuult mõõtmas ja avastasime, et tongi vaid lennujaama all lahel aga Rommis pole midagi, kuna suusakelgul on uued alumiinium latid all, siis vajavad need äraproovimist, mõõdan Tori lahel 5-6m ja otsustame siitsamast peale minna... takistust pea, et polegi, lausa 2-3m veab edasi ja et ma ka varem selle peale ei tulnud!!!, paneme Johniga jääraja poole, tema ees ja mina paela otsas suuskadega järel... vahelduva eduga sai isegi veiki tunde sisse... tagasi läks nats jamaks, ei vedanud kahte ära ja seepärast tulime lahus.. päike praadis näo päris ära...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.02.2005
windsurf  vali
päevad pole sugulased, või midagi sellist... eile puhus mönus 5-6ms kagust, õhk 0...+1, ja vaatamata vahepeal sadanud lumekihile, oli kõik veel sõidetav, esimest korda tulid ka meie surfipiigad Kadi ja Karolina jääle, nende kokkuvõte oli, et veepeal on ikka parem , kuigi minumeesest polnd hullu midagi, lõpuks said mõlemad enamvähem hakkama... noored kimasid oma isu täis ja mulle jäid vaid tuuleriismed, nii möne otsa jagu .... aga täna tuult pole, täitsa plank, ja see ongi selleks hea, saab lumelauda söitma minna...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.02.2005
windsurf  vali
täna SW-S 5..7ms aga hiljem vajub ära... no katsetan oma uut pikka kelku, mis on märks raskem ja esiuisuga... kuna jää on külmunud lõrtsi täis, siis pole esiuisul suurt mõtet, asendan selle toruga ja kohe teine tera, pika lauaga on sõita hoopiski mugav ning trapetsiga sõit täitsa OK, saab talvel rahulikult kurssi sõita...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.02.2005
windsurf  vali
eile keeras tuule rohkem läände ja oli ainult ...6ms, mis aga ei takistanud 4 se purjega jääkelgul lippamast, takistus on väga väike... proovisime aga ka suusakelgu ära, lund oli suusakelgu tarbeks nats vähe aga sõita sai, 6,7se purjega küll, ka on suusakelgu takistus ikka märksa suurem ja väsitab enam , kuna aga lund oli vähe sai jälle ka sellega pöörded ilusti tehtud... DNi kuttidest kahju, ei saa lahes välja kuna jõgi on jää faarvaatri algusest läbi söönud ja poisid ei viitsi üle muuli kama tassida...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 06.02.2005
kitesurf  vali
Üle PIKA aja lõpuks ometi sai sõita !! Tori lahel Kohal olid Johannes & co ja Kuldar. Lund ideaalseks sõiduilmaks nappis, kuid veelkord üle pika aja sai sõidunälg kustutatud ... Kuldar tegi samuti oma esimesed "triibud" ..
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.02.2005
windsurf  vali
täna -2C, tuul SW 7..8ms, jääle on tekkinud 1-2cm lumesodi ning klaas on kadunud, mis aga võimaldab ideaalset sõitu tugeva tuulega, ei kisu enam nii kelrgelt spinni aga kuna paremal halsil minnes on tuul tugevam ja pagiline keset lahte, siis panen ühel jibel ikka korralikult ülekaela, niiet selg siiani kange... ajasin siis Kaspari ka välja ja triibutasime oma 2 tundi, homme lubab sama ilma siis jälle jääle...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.01.2005
windsurf  vali
kartus, et jääsurfi sel aastal ei õnnestugi proovida osutus ennatlikuks, kui ikka veebruaris külma on, siis peab ka märtsini lahed kaane all... täna tuul SW 6...8,5ms, tõime küll mitmeid purjed Nasvalt, aga käiku läks ainult 4,0, jää oli tuulepoiste poolt kenasti puhtaks lihvitud ja klaasi peal pole mingit takistust, pigem tuleb hoida, et sponni ei viskaks... noh triibutasin siis Tori lahel , hoog oli ikka maruhea, niiet panin esimesed 2 kurvi kordamööda vasta jääd kuivaks, vasak külg annab siiani tunda, peaks ikka jääsurfiks pekki külgedele kasvatama... aga mida edasi, seda mönusamalt hakkasid jibed tulema ja meenusid vanad tõed, klaassiledal jääl keerab toruga laud jubakiiresti, niiet esimesed jibed võik pisut kükakil teha, siis edasi ei tasu taglast niiväga välja kallutada, sellest muutub pöörde kiirus, flippisin mastist hoides, ja püsti nagu tuulelippu, siis ei läind miskit perutama... tuul pressis läbi pragude vee üles ja pikemaid otsi teha ei õnnestunudki... äratulles oli nägu soola täis, mida pole varem kogenud, ei pea soolakambrisse minema...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.01.2005
windsurf  vali
vahelduseks metsajooksule ning paarile suusapäevale sai üle hulga aja surfata, seekord küll lumelaual, ilm oli lausa supper, tõmbasin päikest ja õpetasin chikkidele lumelaual liuglemist tasastel Järve metsanõlvadel, tuli hästi välja, chikkidel, ise panin ühe kannika sinetama..., kallast on torm ropult saaginud, eitea, kas see liiv on kõik Nasval???
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.01.2005
windsurf  vali
11.o1. SW 5-7ms päike särab õhk+10, no mis sa hing veel tahad... mina igatahes tegin korraliku surfipäeva ja seekord ei külmunud varbadki ära, tormijärgne meri oli nats kahtlane risu suhtes, kuid kokkupõrkeid ei tekkinud... nats trööstitu on Nasva kaldakai, taastamine võtab ikka jupi aega...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.01.2005
windsurf  vali
eilne päev läks asja ette, et sain lõpuks uuele kellale ka infrapunaliidese taha ja hakkasime siis trennifaile üle kandma, kui kella pealt saime nagu aru, et kõik oli enamasti ok režiimis tehtud, siis arvuti näitas õigesse vahemikku trenni vaid 1/3 koguajast, umbes 55% oli valesti pandud , ehk siis liiga tugeva tempoga, sellest järeldus, et peale pühi on vorm käest lastud, sest trennid pole olnud rasked, vaid kerge soojenemise tasemel... on meil tubli abimees s810i. ning tegin õige valiku selle soetamisega... oleme ses suhtes ka isegi perearstikeskusest ees, kus noortele koormusteste tehti lausmanuaalselt, aga see-eest inimlik lähenemine annab enam tähelepanu (nimelt möödetakse pulss pidevalt käsitsi)...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.01.2005
windsurf  vali
täna, 1 jaanuar W-3-5ms, pilves, +2C, ärkasin hilja, pool9 on minu jaoks hilja, vaatamata 2004 ärasaatmisele ja uue edukale vastuvõtmisele (tõlkes 2004 rumm+ 2005 šampanja =bädfeelingtomorrow) on olukord kontrolli all, eilne veesligunemine külmetas jalad põlvedeni ära(sellist lausa luukülma polegi varem tundnud), viimane 15 min oli liiast ja kui tööd on veepeal vähe ei saa õieti soojakski, võiks ju panna lisaneopreensokid aga siis kaob igasugune laua tunnetus ära, noh eks näis, mis tuuled uuel puhuma saavad, head uut!!!Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast