Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.12.2006
windsurf  vali
Kuressaare, lootus täna merele minna kustus juba hommikul, hakkas sadama lörtsu, päeval läks üle vihmaks ja uduks, hea, et saime saalihokit mängima minna... pärast tegin georgis infrapunasauna, mis tegi minu juba pikemat aega valutava selja nats normaalsemaks, seda sauna võib soovitada ka teistele... kripeldama jääb ainult vanast aastast viimane kolmapäev, kui oli Nasval ilus formulailm, aga saime johni vahetusmasti alles neljapäeva õhtaks... nu prasaj staryi god, uute seatempudega sea-aastasse.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.12.2006
windsurf  vali
Tagalaht, NW, 8-11ms , päike, +8-9,... kaasa võetud kolmest purjest valin 5,9, sest tol hetkel üle 11 ei näita, ah jaa, täna autoga randa ei pääsenudki, sest vahepeale on tekkinud üks järveke, kus põlveni vett ja nii rigan täna nats kaugemal... vette minnes tunnen, et tuul on nats tõusnud, teen esimese otsa poole laheni, seal on juba laks mehine ja lained paarimeetri peal, jään rulli, aga saan õnneks üsna kiiresti tulema, panen jalga pikemaks ja tõmban peale, 5-seks ümber rigada on paras ajakulu, kannatan, pagidega tõmbab ikka sellise hoo üles et saan ka põlvekõrguselt lainelt korralikke paarimetra hüppeid, eks oma osa on ka külmemal veel, mis teadupoolest tihedam ja eks ma selle purjevalikul oleks pidand ka jahedamat õhku arvestama, et tuule jõud ju ka tugevam kui kiirus.... aga polnd väga hullu, tegin poole lahe peale otsi, et madalamas vees rohkem puhata saaks, vesi oli ikka külmem kui viimati nasval ja jube liivapuder ka, hambaalused krigisesid,... tunnikesest piisas ka, meri oli 5+, kalpsa oleks ikka pidand täiskuiv olema. no mul ka oma kerkus täna käidud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.12.2006
windsurf  vali
Järve, NW, +4, 3-4ms, teeme johniga 40min metsajooksu, jõudes tehumardile avaneb suurepärane suvine vaade lahele, siit tundub kogu meie treeninguala nagu turvalises katlas, siia randa saaks ka masinaga päris ligi ja oleks huvitav regatti korraldada, sest ülevaadet on olukorrast pisut kõrgemal kaldal asudes hea saada, ning samas oled nagu juba tuulekoridori alas.... nats imelik ta ju on detsembrikuu kohta, kui homme soojemaks annab, siis jälle merele, ilmselt proovime formulat.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.12.2006
windsurf  vali
Nasva. W 6-10ms, +9 , vesi suvest oma meetrijagu kõrgem... peale viimast korda külmetasin ajud millegipärast, ilmselt ligunesin liiga palju, täna lisasin mütsi peale kiivri, oli ikka nats soojem, läänekaga on Nasval alati jamasid, nii käisin ka täna alguses harjumatult külma vette, kui pagi üle tõmbas ja jäin trapetsisse kinni... üritasin poole tunnikest 117+ 6,2 aga pagidega läks laud spinni ja ebamugav oli, tõmbasin vahepeal purje peale aga lõpuks võtsin ikkagi 85L ja sain sellega just mõned triibud teha, ka paar head hüpet, kui tuul hakkas vajuma, enam vahetada ei viitsinud midagi, kuigi vesi tundus juba harjumuspäraselt leige... eks näis kas oli selle aasta viimane, lubab jahedamaks minna. Nasvale pannakse tuulikut püsti, siis selgem Abrukalt tagasi tulla vastupäikest
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.12.2006
windsurf  vali
Nasva, SW 8-12ms, +8, pilves, vesi täna vist sügise soojem või on see harjumus, öösel puhus korralikult 17-18 ms mis tõstis kõvasti veetaset, lähen täna 85+5,0, üle hulga aja meeldiv sõita väikese taglasega, lained on hüppamiseks 4+, koormus on päris korralik ja tund aega tõmbab tühjaks, väsitavad on tuuleaugud ja aeg ajalt tekivad tuulekeeruaugud, mis ei lase edasi vabalt liikuda, ainult hoia purje...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.12.2006
windsurf  vali
Nasva, W 8-9ms, päike... kui jõuame madise ja otiga kohale, rigame väikesed 6,5-ja alla taglased ja saame tünga enne vetteminekut, tuul vajub 2 tundi lubatust varem ära ja nii tegelen oma pool tunnikest lihtsalt purjekeerutamisega madalas vees, sest uut taglast rigama ei viitsinud ka minna, eriti suurt midagi välja ei tulnud, polnud millelegi toetuda ja kohati ei saanud kaldastartigi teha, õnneks oli vesi talviselt soe, lõpuks tiksusin merele ja kolme triibu peale sain ka paar korda glissi, aga selline poole vinnaga tiksumine külmetab keha ära ja tulin just piiripeal välja, madis sai ikka pagidega korralikult glissi, poistel uus surfirekord, omal ajal poleks sellele mõeldagiosanud, et 14 aastaselt saad jõulukuul saarevetel käia, eks me selles osas oleme purjetajatele ikka silmad ette andnud igal aastal, kuigi võiksid nemad paadis veel julgelt istuda, tänapäeva pürod võimaldaks seda igal juhul.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.12.2006
windsurf  vali
Nasva, SW 7-10ms, +8,6, läbipilvepäike, vesi üllatavalt soe... mina 6,2 +117 ja john 5,9+ 85... purje on piisvalt aga laua valin alalhoidlikult suure ja ei saa sellega kuigi hästi hakkama, pagidega läheb paljuks, ilmselt oleks päästnud ka lühem uim ja tegelt oleks 94+ 5,9 olnud ok. pikalt ei sõitnud kuna 16.15 hakkas hämarduma ja lainete seletamine läks raskeks, veerand tunniga oli juba kottpime. pärri pani ka hulkuma.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.11.2006
windsurf  vali
Nasva, SW-W, 5-6ms, +9 päike, teeme johni ja madisega väikesed reissid ja triibutame niisama, täna tundub isegi vesi ok, nii suure seltskonnaga pole ammu veepeal käinud, eelmine aasta oli nagu rahvast rohkem, hakkavad vist vanaks jääma...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.11.2006
windsurf  vali
Nasva, SE 5-6ms, +7, aga jõeotsas saan ikka 9sega käima ja teen tunnikese ja saan oma rahulduse kätte... muideks üle poole aasta taas tuulemõõtja korras, helistamise peale saab ka infot.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.11.2006
windsurf  vali
Nasva, W 5-8ms, õhk+6, vesi +2...3, 117stoke ja 7, ... keeras läänekaarde ja see pole nasval kunagi ühtlane, aga kuna pole ammu sõitnud, siis kannatasin selle nimel, et aeg ajalt mönusat glissi ja hüppeid saada, oleks vaja olnud 8st purje, tuuletuse tõttu kukkusin aeg ajalt ka sisse ja sain luku vahelt parajalt külma vett, vesi on sellise tiksumise ajal ikka jahe, peab koguaeg täiega panema, nagu esimest külmavärinat tundsin, nii kobisin välja ka kohe, asja positiivne pool oli päikeses. lubab jätkuvalt sooja aga pean olema jälle nädalavahetusel käärikul.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.11.2006
windsurf  vali
kääriku- 3päevane treenerite koolitus, pikad päevad istumist, õhtul lähen jooksma, oleks võind suusad kaasa võtta, meil on vähemagi lumega sõitmas käidud, ka lauda annaks mõnelt nõlvalt lasta.eile oli +1, täna -5, no wind.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.11.2006
windsurf  vali
lõpetsime johniga kaljuronimise M1 kursuse, sain täna isegi M2 ja M3 elemente proovida, vaimselt raskeim oli altjulgestusega seinal ronimine ja expresside paigaldamine, võttis pea tilkuma, päris fun oli haaratsiga ülesvinnamine ja grigliga allasõit.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.11.2006
windsurf  vali
kogu vaheaeg on läinud külmapüha vaimus, enam ei ole sellist särtsu, et ronida alla +8 vette, oma jälje pettumiste poolele on jätnud ka nurjunud spiidikas... täna läbisime johniga kaljuronimise koolituse esimese osa, ronimine on hea trenn käte tugevdamiseks väljaspool surfiaega... tänane halb uudis on see, et kummikas soomes on ära müüdud, jäime ilma...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.10.2006
windsurf  vali
Nasva, NE 6-9ms, üritame midagi teha, mis on juba määratud läbikukkumisele, tanel-kadi meie poolt ja martin-... mandrimeeste poolt loobuvad, sellega kaotame 2 gpsi ja asi muutub farsiks, tagatipuks kukub john poomi katki ning augustab minu slallika ära, võiks õelda, et selle päevaga oleks targematki teha olnud... auhinnad jäidki kasti järgmist korda ootama... tänud neile, kes viitsisid üritusega ühineda.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.10.2006
windsurf  vali
Kuressaare Speedi 1 päev, Nasval tuult küllaga NW 15-20ms aga päris külm 5-7+, võistlusega aga ei saa alustada, kuna praamid ei käi ja juba õhtul ei tulnud 8-st praami, kutid saavad alles 12 praamile, mis laseb aga nad maha 3tundi hiljem, me alustame linnafaarvaatril triibutamist NW-W tuulega 5-7ms,aga juba vajuvas trendis, pagidega sõidab niine 55,2 john 50millegagi, välja aga johnil gps ei töötanud kiiremate otste ajal. kõige jamam on aga see, et radar ei võta sõitjaid kaugemalt kui 20 m, ilmselt on vähe soojust, vms. parimad kiirused tulid vanas kanalis sõiduga. mandrimehed jõuavad 4 ajal aga siis juba vajub täitsa ära, niine paneb veel kivisse paugu... õhtu mõõdus lahkes Veskis supi ja vabakuubaga.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.10.2006
windsurf  vali
Kuressaare linnalahed, poisid proovivad edelatuulega 11-16 ms triibutada, lahed on ilmselgelt väikesed ja sanaka poole tulla pole mõtet, sest tuul vajub kaldas ära, oli väike eelsoojendus homseks, vahepeal tahtis pollar meid ära ajada aga rääkisime asja ära.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.10.2006
windsurf  vali
Nasva, SW, 6-8ms, 117+7 näib küll esmalt kahtlane, sest merepilt on pigem 5-6m poole aga tuulel on täna pauerit küll ja sõit üsna mugav, küll aga on selg reedesest aerutamisest vigane ja kahtlus valida seljatrapets osutus õigeks, ehk valeks... teen tunnikese ja lõpetan päeva formulaga, vana hea paigatud sõjaarmidega fanatic perutab niiet laseolla, ei pand tähele ka, et johnil oli mast üsna tagapool, allatuules oli raske sõita kuna raskus oli rohkem ahtril, tõstis lauda laperdama... madis proovis hulk aega 120+6,5 ja sai üsna hästi juba hakkama poolveestartidega... oli veel mõnus soe õhk, ega veelgi miskit külmahäda polnd
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.10.2006
windsurf  vali
Sõrve, 20 oktoober, E-SE 6-8ms, toimuvad eestikad slallis, kohal 20 osalejat, ssk-st mittekedagi, lähen appi orgunnipeale, ajan linnuvaatlejatelt välja kaatri, mingi spiidikas, aga 4hj mootor paneb liikuma nats kiiremini kui aerutades... 4starti saab tehtud ja tuleb vaheaeg, siis keerab kagusse ja lähen üksi merepoolset alla panema, tükk jamamist laine lööb madalast kaatrist paar korda üle, mõtlen, et mis ma ikka edasi-tagasi sebin selle kökatsiga, tõmban laiule, siis enne laidu surem mootor välja, siisn on korralik ummiklaine, vaatan kohe, et võib jamaks minna, ootan ühe stardi ära ja siis hakkan minema sättima, aga laine lööb tagasi, triided juba hargini märjad, jimmi tuleb appi kaatrit hoidma, mootor läheb korraks käima ja siis sureb välja, laine lööb sisse ja kaater läheb suht kiiresti põhja, õnneks jõuab laine enne kaldale uhada, väike juss tuleb ka abisse, saame kambaga kaatri veest tühjaks, õnneks oli ahtrikapis 2 ämbrit ja tagasi tulen aerutades, terve tunni, tõmbab selja korralikult läbi... kuna tuul keeras jälle idasse ja märki enam ümber panna ei saanud, siis jääbki 5 stardi peale... õhtul afterpartil arutatakse muuhulgas ka järgmise suve surfilaagri võimalikku toimumist mändjalas....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.10.2006
windsurf  vali
Tagalaht NW-N kaldalt 6-7ms, mis enne vetteminekut ka tõstab, aga täna jäime hiljapeale, saan vaid korra 5,9+117 glissi , proovin hiljem ka 6,3 aga ei midagist, ergo ei saa ka väikese lohega sõidetud.... päeva lõpetame ergi püro lukuoperatsiooniga, mis ei tahtnud liiva tõttu lahti tulla, ja miks ma need näpitsad pidin kaasa võtma, oleks palju lõbusam olnud...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.10.2006
windsurf  vali
Nasva, W 5-9ms, john,tanel 9,5 formulad, mina 7+117, vahel tiksun, siis kiman, üritan mändjala poole saada, proovin täna ühte vana mistrali slalliuime, aga see on väga tuim tükk, lähen kehvasti käima, kiirust saan, aga raskelt, jibed aeglased, ainus + on et ei lähe spinni, lõus, kui mändi poole saan tõuseb tuul ka nats ja vahest peab lahtiselt sõitma, läheb retsiks, tõmbas täitsa tühjaks... kadi lõhub purje vastu kaid, ei taipa pikali visata, karo laseb johni formulat tassides vööri lahti ja pauk kohe käes ka, tugeva tuulega tuleb kergeid asju tassida nagu taglastki ikka raskus vastu tuult, st jalaaasadest kinni ja ahter ees, saab ka üksi hakkama, teiseks tuleb veenduda alati 100%, et abimees ikka hakkama saab...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.10.2006
windsurf  vali
nasva: SW-W 5-8ms, pilves, 117stoke+7NS, ebaühtlane läänekas ei lase sõidumõnu pikalt nautida, sõit võib järsult lõppeda kui pilvealusest välja jõuad, nagu noaga lõigatud..., jalaaasad on sobimatud,tuleb originaalid peale panna, aga muidu oli tuulega ok, laud hüppab hästi aga lasen jala hüppel liiga pikaks ja kiirus kaob kohe maandumisel, lõpus vahetame johniga mina lähen formulaga päeva lõpetama....vesi oli talutavalt leige.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.10.2006
windsurf  vali
Nasva: S 5-6ms kaob poole tunni jooksul ja jääb üle vaid kummikat edasi remontida, siis tuleb aga tagasi6-7ms ja saab isegi 117+9puri sõitu teha, 117stoke on väga varajase glissiga, lase ainult lainepealt alla ja ajuba läheb, kasutasin täna suurt uime 48cm, mis tegi triibutamise raskeks, väsitavaks, 120 explosioniga oli parem 9ne puri, jibe on mugav teha, kahjuks aga vajus tuul taas 5-6m peale tagasi, vahetasin johniga formula vastu ja tegi pika triibu mändjala alla, oli mugavam küll, stoke vaikse tuule mugavuse laeks on ilmselt 45uim ja 8 puri, allapoole peab veel katsetama, peab spiidi ajaks asjad klappima saama.... andsin 9se erlele proovida, eks ta alguses raske on tegi lihtsaid vigu, mis aga takistasid käimasaamist, seda teevad aga paljud algajad pärisalguses ehk siis tõmbavad poomist liiga peale ja lähevad triivi, siis ei aita enam ka masti etteviimine vaid tuleb esmalt poomikätt nats järgi lasta... hea, et sörve ei läind, seal oli vahepeal päris plank.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.10.2006
windsurf  vali
Kuressaare golf... tuult pole, päike paistab õhk 15-16 +kraadi, õpetajate päeva puhul on võimalus elus esmakordselt proovida metallkepiga valgeid palle toksida treener Alari käe all, päris uudne asi, mis varem on tundunud lausa ajaraiskamisena, aga iga asi ,mis on füüsiliselt uudne on minu kehale teretulnud... juba õigete liigutuste õppimine kuiva trenniga oli üllatavalt pingeline, korra oli ka tunne, et minu kehas on mingid hoovad omavahelises koostöös võimetud aga see läks paarikümne kuiva liigutusega üle, esimese löögiga saatsin selle lumehelbekese 5-60m peale ja nii oma 10 lööki järjest ja kõik parempoose vindiga, siis korrigeeris treener nats kaika nr7 asendit ja sain otselöögi minema 100m taha, 36st pallist õnnestus 5 saata 100m lipu taha ja veel 5-6tk 90m peale, ka õnnestus üks vasakpoolne ilus vindiga löök ... 3-4lööki läks ka aiataha ehk alla 30m, põrutasin pallile ülalt pähe ja ka sain laksu kätesse... oli hea emotsionaalne ja füüsiline elamus, peale 36 lööki olid randmed kanged, ikka poolte ajal pingutasin üle.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.10.2006
windsurf  vali
Nasva, S 3-4ms ja peale tunnikese kummikaremonti tõuseb meetri jagi, panen formula ja 11 enivei peab pumpama ja 12 ei viitsi sikutada, ongi selline käimasaamise trenn, katsetan ühte uut võtet kuidas esimest pumpa võimalikult efektiivselt teha ja laineabiga algkiirendust saada, tuleb küll aga lõpuni katsetada ei õnnestunud, sest tuul vajus jälle mingi 2-3m peale, ...õhtul toob veel kaups uue stoke117L. ja nädalalõpuks lubab tuult.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.09.2006
windsurf  vali
Nasva SW 5-6ms, pilvealt ka 7ms, formula, 11,0, pole kevadest saadik 11se purjega sõitnudki, oli päris hea, trimmi paika ei saand ja uimekoti unustasin ka kiiruga peale , aga tegin 2 vastuvõtutoodri ringi, vesi endiselt soe ja sõitsin suvekalpsaga... john täna Gardal silverfleedis 60-s mis on päris hea tulemus, egonist ees aga said jälle ainult 1 stardi, näis kas see ongi viimane sõit või saab homme ka?
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.09.2006
windsurf  vali
Nasva, SW 4-5ms plekib enne vetteminekut ära ja keerab SE 1-2ms, teen koolitust suvekalipsoga, vesi soojem kui nädal tagasi, aga on olnud ka lausa lämmid ilmad... johnil täna üldarvestuses koht 1 sõiduga tõusis 3 võrra ja nüüd 146, aga egoni käest sai ära, ilmselt oli egoni fleet nats tugevam. rsx-i sõitjad on aastaga palju edasi läinud ja et jõuda esiotsa on vaja ka edasi kogu karjaga rühkida.. ses suhtes olnuks kindlasti vale jääda koju.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.09.2006
windsurf  vali
Pirita, hommikul nõrk lõunatuul kasvab päeva poole kuni 6-7ms... kahjuks ei lähe täna aga sõidud meieomadel, rahule võib jääda vaid kadi 8 ja 9 kohaga ja karo esimese sõiduga, kuigi kadi viimases sõidus enne finishit tehtud taktikaline viga (liiga vara finishijoonele pautimine andis eelise vastasele kontrolliks) hävitas 2 kohta, madis ja ott ning tanel olid täna alla oma võimeid ja tegid vigu, mida tuleb analüüsida ja järeldusi teha, üldarvestuses noored madis 11, kadi 13, ott 14, juuniorid tanel 2, karolina 5(naiste 3)... võistluse hindeks võiks panna 3 viiepallisüsteemis, hetkel üle oma võimete ei saa, vaja on kogu treeningsüsteem tõsta uuele tasemele, kui tahame esiotsaga konkureerida.... john itaalias täna endiselt samal tasemel, kukub aga üldarvestuses, vaja on edasi punnida ja kogemusi võtta, küll need võidud ka tulevad.juss on aga vist lahti läinud ja tulemus ikka fantast, on lootus olümpiale saada!!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.09.2006
windsurf  vali
pirita, tuul S-NW, selle keerutamise tõttu on ka radade ümbertõstmist teisest sõidust ja kohtade muutust, nt tanel on kolmandas sõidus pikalt allatuulemärgis ees, kui tuul keerab ja 500m tagumised saavad esimesteks eneselegi üllatuslikult... väikeste rajal madise kohad 11/6/10, otil 9/11/5!!! elu parim tulemus, kadi 13/14/14 ja hiljem selgub, et sõitis ilma uimeta!!! salapärane värk???, tanel 1/2/2 kokkuvõttes 1 1p vahega, karo 4/5/5 ja üldises 5., kogu päeva jooksul oli vaja lugeda tuult ja kes oli kiirem tabama muutusi oli ka paremal kohal, ei saanud kordagijääda lootma oma heale kohale eespool.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.09.2006
windsurf  vali
Pirita- tuul SW-W 6-8ms tuul, mida polnud ett nähtud , suur, terav laine, meie noored päris hädas linnakad panevad täiega, ilus vaadata, tanel on ainus kes laseb täiega ja sõidab välja 3ja1 koha, kokkuvõttes 2, ...ülejäänud sõidavad üsna arglikult, puri lahti, peale tõmmata ja kiirust üles võtta ei julge eriti keegi, kui hoopeale saadakse, siis pannakse lainesse ja katapulti, karo juuniorides 5... madis noortest siis 12, kadi 15, ott 16.. hea lainekogemus, tulen ise ka kaatrist üsna märjana välja, formulaga olnuks kreisi värk täna...
Nimi: John Kaju
Kuupäev: 21.09.2006
windsurf  vali
Itaalia,Garda... saime registreeritud, väga põhjalikud mõõtmised, noriti iga cm ja tähe, numbri asukoha pärast, iga seib ja kruvi pidid paigas olema... ühistrenn prantsuse ja kreeka kuttidega, pinguta kuidas tahad, aga nemad panevad alati paremat nurka, imevennad, kellelt tuleb õppida, soe, kalipsot pole vaja, homme on avamine.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.09.2006
windsurf  vali
Nasva, kulutan enamuse päevast spordipäeval, karistuseks on hea tuul W 9-10ms vahetult enne vetteminekut langenud, saan ikka oma tunnikese välja venitada aga kahjuks vaid 120 lauaga+5,9.. harjutab elementaarseid jibe, meenutades muljed saare kapa slaalomilt, kus enamus märgis kukkus, nii ka mina täna, head, hoopealt jibe ei tulnud ühtegi, kesisemaid 3, ülejäänutes potsatasin ära, nasva laine on tihe ja terav, kui lased hoo välja, siis ikka niidetakse jalust maha... vesi selline keskmine soojus, lõpus läks väga auklikuks ja tulen maha.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.09.2006
windsurf  vali
John kusagil saksas, eksisid kiirteelt maha ja ei saa enam peale, veel 3-400 kilti jäänud Gardani, saksa teedega on alati jama, kui veel mingid remondid ka... õppige noored saksakeelt, saksast läbi tuleb igal aastal paar korda sõita, oskate vähemasti teed küsida.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.09.2006
windsurf  vali
nasva- S 2-3ms, lähen madis-otiga katmist harjutama, saame imevaikses tuules vast pool tundi harjutada, kui ikka plekib täitsa ära, nagu juulis...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.09.2006
windsurf  vali
Nasva, SW 3-5ms... teeme 3 starti: Karo võidab 3, madis 2, kadi 1 sõitu, vahed olid üsna napid, kes viitsis pumbata õigel ajal oli ees, vesi soe, kõik nagu juulikuus.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.09.2006
windsurf  vali
Tagalaht: NW-W, polegi sellise läänenurgaga siin käinud, enamus hüppeid tuleb täna vasakul halsil, laine on terav ja kalda alt tulles saab oma 5 head hüpet aga kui viitsiks pingutada oleks hüppelaineid topelt, asjaolud on kehvad tuule kõikumise tõttu, kohati ei saa ma 5,9sega käima ja veestartigi, siis jälle rajutab nii, et aken lausalahti, john sõidab 5sega, pressime kõrgemale, kus on tuul tugevam ja vähem auke, aga selle eest pole laineid hüppamiseks nii palju, paar korda käin ikka pesumasinast ka täna läbi, saan mastiga ribidesse ja millegagi käe lõhki, tunni ajaga külmuvad jalad suvepapudes ära, kusjuures suvekalpsaga polnd üldse külm, just paras aga jalatallad ei tundnud lõpuks laudagi enam, läks terve tund kui sain vere käima, eh starost...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.09.2006
windsurf  vali
Nasva, W 7-9ms, päike, vesi 20++... 5,0+85, tuul on nats imelik, nagu pehme, jänksi terve meri täis, kahtlen 5,0 panna aga lähen proovin... laine nurk on vahel täitsa ok ja saan korralikke õhulende, pool tundi on täitsa normis asi aga siis tuleb teist samapikka pausi ja saan jeeli kaldale, pärast tuleb tuul muidugi tagasi, nats keerab, hakkab sadama ka... võis rahule jääda
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.09.2006
windsurf  vali
Nasva, Saare Kapp II päev, tuul S 9-10 ms, päike laine, suppersurfiilm. on oodata head kiiret sõitu kuid samas lainete tõttu tugevat katsumust. ... alustan päeva kokkuvõttega noorte eilsetest tegemistest ning loodan, et kõik apsud korvatakse tänase hea esinemisega, aga paraku ei lähe alati nii nagu soovid ja ülejõukäivaks jäi ka seekord tänane päev nii pooltele... rammime kummikaga raja merre olles ise parajalt ligedad, venitame raja just niipalju pikaks, et 50 minuti sisse mahub 10 ringi esimeses sõidus, ... supersõitu teeb Papa, kes paneb noortele pika puuga, meieomadest suudab vaid John lainel püsida,madis ja ott teevad imeaeglaseid ettevaatlikke jibe, mis Madise ka kokkuvõttes medalikolmikusse viib, Kadi saab ainsa klubipiigana esimeses sõidus tulemuse, teise sõitu jõuab ka Karo, aga eks ta raske oli... tähelepanekuna kaldalt oli, et meie piigad läksid suure hilinemisega üle stardijoone, olen küll püüdnud iseseisvust noortele peale sundida aga täna oli tõesti selline tunne, et jäta võistluse korraldamine pooleli ja aita lasteaed vette... alo saab teises sõidus hea stardi, kuid hävib juba esimese märgiga 7 kohta, teise kukkumisega juba 3 veel ja oledki tagaotsas ja siis jama selle poomiotsaga... noh kes ikka tänase tuulega hakkama said olid VÄGATUBLID, selge on see, et sellise tuule ja laine jaoks on vaja eraldi varustust ja ka eritrenne... samuti jõudsime järeldusele, et selle kummikaga meie eluteed ühterada ei lähe, vaja on tublimat relva karmides oludes sõitmiseks... panime aluse osavõtutasudega KAATRIFONDILE.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.09.2006
windsurf  vali
Saare Kapp ja Vahase maraton, tuul S-SW 5-6ms, pilves, ... võistlejaid registreerub 33, mis on ka Saare Kapa rekord. .. ülesanne jõuda Vahase alla tundub mulle imelihtne ühetunni ettevõtmine ja kartus, et rada osutub liiga lühikeseks osutub vääraks, ... juhtub hoopis see, et passida tuleb meil Kuldariga Vahase all 2,5h ühe asemel ja 8 võistlejat ei jõuagi märgini... aga rajast, start kai otsas ja välja üle vastuvõtupoi, tagasi ka samatpidi, minu üllatuseks ei ole saarlased, kes kohalikke olusid peaks paremini tundma teps mitte eesotsas, meeldiv erand john 10 , kes on täpse plaani sõiduks teinud ja selle ka täidab, on ülal märgis niinekast 30 sek ees ja napilt ka all võidab Hardcoret... peale 3 sõitjat tuleb ülal märgis pooletunnine paus järgmisteni, Tanel 9,5 ja Alo 8,5 on ilmselgelt alapurjestatud ja hävivad, paljud sõidavad alla Abruka otsa, ei leia Vahase saart!!!, meie seisame ka nats valesti ja ei paista välja, sest kaotame paadiankru ja kasutama väikest märgiankrut, mis imekombel peab meid paigal... lõpuks saab ülemise märgi võetud 26 võistlejat, kellest 8 ei võta vastuvõtutoodrit ja saavad DSQ, kahjuks on DSQ ja DNFi saajate hulgas meie võistlejaid lausa 4, Mari ei leia ülemist märki, tanel, alo, karo ei võta vastuvõtupoid, kuigi tuletame kõigile ülal märgis meelde, et seda tuleb teha!!!, hiljem selgub, et tanel ei võta isegi tulles vastuvõtupoid, jääb mulje, et ssk omad teevad kambasobi, mis jätab inetu märgi maha, reegel peaks olema nii, et kui eksid, ära tule läbi finiši alla... ka kostis nagu varustuse seadistamise muresid veepeal, aga see on ju iga sõitja oma asi, kes ei viitsinud kordagi kogu nädala jooksul trenni teha!!! loodetavasti läheb slaalomiga homme edukamalt.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.08.2006
windsurf  vali
Tagalaht, NW 9-10ms, ext 13-14ms, päike... võtame ainult väikesed kamad kindlapeale, john läheb 5sega mina katsetan esmalt 5,9, tõmban käed 2 otsaga täitsa läbi, sest purje on palju ja harjumatu on sõita talvekalpsaga, peaks olema varrukateta soojema kestaga, aitaks küll, liikuvust on liiga vähe... sõidame kordamööda edasi 5sega, john panem katapulti ja kukkumisel rebib trapetsi kinnitused puruks... mugav sõita ei olnud, sest pagid olid karmid, 4,5 olnuks mugav... laine oli aga hüppamiseks ideaalne, sai mõlemal halsil korralikke õhulende, john oma seni kõrgeimad.... pidasime vastu vaid 2 tundi, mis on harjumatult vähe aga puri oli ka liiga suur.... pärast kaeme allanurka lohemehi, sinna on täitsa ok sisse sõita, saab teinekord põhjatuulega minna.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.08.2006
windsurf  vali
Lohusalu. 6-7ni puhub kerge tuuleke, mis lubab ehk enamat ka päevaks, kahjuks aga vajub piimjas udu peale 8t kogu lahele ja starte lükatakse edasi kella 2ni...puhub ehk võistluse parim tuul-4-5ms päeva parima etteaste teeb John , kes saab kuni viimase allatulekuni olla liider, kahjuks annab taktikaline nõrgem pool taas tunda ja juss-egon kustutavad ta tagant allatuules ära, aga see üritus annab lootust järgmistele parematele... ka väikestest ei paranda täna keegi oma kohti, kogu võistluse kokkuvõtteks võib aga õelda, et esmakordselt ei katkestanud keegi sõite ja kõik jõudsid kontrollaega, mis näitab ühe osa kordaminekut, edasi tuleb teha tööd tippujõudmisega... autasustamisel aetakse veel segamini medalisaajad ja kadile saab osaks ka liigset tähelepanu, lisaks õigele II kohale -17 piigades, johni II oli ootuspärane, küll aga mitte taneli 4s maarja taga, kes on teinud tubli arengu ja näitas korduvalt poistele selga.... praamile jõuame üle hulga aja napikalt, vaid õhk jääb käru ja aparelli vahele.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.08.2006
windsurf  vali
Lohusalu 26.08 hommikul peegel, udu, start lükatakse tund aega edasi, siis hakkab puhuma 2-3mskirdest, selgub, et john pole eile oma osc-d näinudki, sest tema meelest oli kõik okuurime siis kohtunikult, kes väidab, et john rikkus 1minuti reeglit, john aga väitis, et oli väljaspool ala, jätsime närviliselttõmbleva kohtuniku sinnapaika, mis seal enam õiendada.... rajad on täna nats lähemal ja väikeste rada ka parema tuulega kohas, enne starte on mul võimalus purjetamiseraamatu heino lindiga juttu puhuda pilvedest, tuulest ja kohalikest oludest ning ilmselt selgub meie arutelust ka väikeste raja parem asukoht... Saan jälle argo kaatrile ja suurte rajale, esine start läheb johnil hästi, vasalt pääseb väike punt enne 2te paremaga startivat, aga märgi juurest! Talinaplikat ,john s lle eesotsas, aga m?rgis on ta 3sjuss, egon eesallatuules saab henri veel parema positsiooni katmiseks, aga lõpujoonel on john kolmas, hiljem tagant vaates laseritega sain aru, et henri positsioon kõrgemal ei olnudki parem, kiirus kohe väiksem, 2-3 start ei lähe nii edukalt, ja viimased 2 võidab egon, juss on ilmselgelt väsinud, linnapoisid on ka veeta, egon turgutab end pidevalt, õnneks me konkurente ei avita,... Argoga koos on hea sõitamees teeb ikka pidevalt selliseid tähelepanekuid, mida ise ei oska vaadatagi, ... Alo võidab tanelit esimeses,hiljeon olukord pöördes, karo-mari eel-eelviimased, aga vahed pole hullud ja kõik on ajapiires... Kadi paneb esimesel rajal endiselt edukalt ja madis-ott on tõusutrendil, ja nii tõestame taas, etsaarlased on vastupidavamad...john jun2k, kadi rb7,8 tüdrukute 2k!!!
John 3;5;5=5k
Kadi 5;4;8=5k
Tanel 8;7;9=7k
Alo 7;12;14=9k
Madis 7;7;9=12k
Ott 13;15;16=17k
Mari17;14;15=15k
Karo 15;17;16=16k.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.08.2006
windsurf  vali
Lohusalu 25.08, tuult 2-3ms, startiminek võtab mõnel lausa tunni, aga kõik jõuavad, saan õnneks argo kaatrile ja suurte sõitu jälgida, kõik sõidud lühendatud rajal, ... enne sõitu kontrollib argo hoovust, mis oli mulle üllatuseks, saame kirdest liikumise 15m minutis, vesi kah aint 7-8kraadi, vasakul halsil peaks minema edukamalt, mida hiljem ka tõestatakse... john laseb esimene sõit pundist eraldi ja kaotab kohti, aga teine sõit tuleb parem, kolmandas lähevad enamus vasakuga ja john jääb kiirustamisega vahele, henri viskab teises sõidus purje finishis ette, kartes konkurentide edu, olles ise tegelt 2paadiga ees, joonelt üle aga ei saa ja kukub veel trapetsiga aknasse,juss võidab kõik sõidud. Tanel,alo püüavad 2kesi opositsioonis olla, ehk stardivad enamusele vastaspoolelt ja tuule tõustes jäävad selgelt rsx- idele alla.
John 4/5/10/5/osc=6k
Tanel 9/6/5/11/10=7k
Kadi 5/11/5/4=5k
Alo osc/9/7/13/8=10k
Karolina 13/14/15/15/16=15k
Marianna 14/15/15/16/13=16k
Madis 17/16/13/12=15k
Ott 16/17/16/17=17
Endiselt särab priimuse osas kadi, kes üllatab ikka megalt!.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.08.2006
windsurf  vali
Lohusalu esimene päev möödub rahulikult, nooremad saavad ühe stardi, mille Kadi lõpetab tubli 5nda kohaga, ott-madis teises kümnes , teine start katkestatakse tuule puudumisel... Suurtest paneb juss mõlemad stardid kinni, hiidlane Egon teisel kohal, meieomadest John 5s(4;5),Tanel 6s, karo,alo,marianna teises pooles, alol 1 osc, ... Kahjuks ei saanud kaatrit kaasa võtta, mistõttu puudub ülevaade suurterajal toimunust, hea, et sain Lausiga merele, homme ilmselt ainult maal, on suht kasutu treenerina olla kui merele ei saa sellistel kaugetel lompidel, ja puudub ülevalt vaade, võimalus analüüsida
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.08.2006
windsurf  vali
Roomassaare, S-SE, 2-3ms, +20C, päike- stardid koos purjetejatega, kahjuks vajub tuul üsna ära, saab 4 starti lühirajal teha, nats abiks ehk ikka, põhiline viga on stardiliinist kaugele jäämine, mis annab konkurentidele vahel vaid 10 m elise, mida võrdsete meeste puhul on võimatu tagasi teha.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.08.2006
windsurf  vali
täeisti mõttetu päev tallinnas treenerite seminaril, oleks võind saares olla, ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.08.2006
windsurf  vali
Pirita- no wind, karika saab John -17 formulas II koha eest, RSXis ka kokkuvõttes II. tuleb tihe nädal, kui tahetakse ära pidada eestikate reserv.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.08.2006
windsurf  vali
Pirita... tuult vaid raceboardi üheks stardiks, john teeb võistluse parima sõidu, kustutab esimesest märgist allatulles hiidlase ära ja too plartsab vette, suudab jussi järel hoida kõva tööga lõpuni teist koht, hiidlane proovib tagsi teha ja katta enne finishit johni aga vahe jääb kaugeks, henri jääb hoopiski 4ndaks, formulad lähevad vahepeal veele ja saavad korralikult glissi, aga siis keerab tuul 90 ja selle tõttu lükatakse ka raceboardi teine start edasi kuni päev saabki otsa... järjekordse grillipeoga. homme oleks vaja 2te starti, et rutkovski kohalt kangutada, kokkuvõttes on RSXis juba teine koht käes.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.08.2006
windsurf  vali
Pirita. hommikul peegel. lõunaks 3-4ms, raceboard stadib, noored võtavad karmo vanad prodigyd, john rsx, enne starti tekib tuuleke, piigad ja alo vahetavad formulaks, john sõidab rsxi lõpuni- 4-s koht, nurk kehva, lätakad lähevad oma hiigelpurjedega eest pikalt, peale starti saadetakse kohe formulad maale, aga meieomad ei märka signaali ja jobutavad veel pool tundi veepeal, ... enne teist starti on formulatele tuulelootust, ja john läheb rsxi taglasega, saab käima ka aga starti ei tule ja raceboardi ei jõua.. õhtul kell 6s kolmas raceboardi start. john jälle 4s aga nüüd oli juba sõit pundiga koos ja kaotus ka märksa väiksem, hästi sõidab uustulnuk hiidlane, henri taga pidevalt 3-s, on uus konkurent...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.08.2006
windsurf  vali
Nasva, SW-S, keerutab 7-10ms, 85+6,2, vahel tiksun, aga mida edasi, seda enam owerpowerit tekib..., käin venkude juures mändis ka ära, panevad pikalt õhtuni...
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 16.08.2006
windsurf  vali
Koht: Mändjala.
Vesi : +++++
Seltskond: +++++ (Ergo)
Tuul : ? + - aga puhus 6-11m (tagumiku tundega mõõdetud)
Lainetus: - - -

Kokkuvõtteks- juhtus nii nagu naistegagi , kui paremat oled saanud , siis kehvemat ei taha.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 16.08.2006
kitesurf  vali
Sportik meelelahustus : Mändjala 8-12 m/s NE. Traditsioonilised olud Mändjalas. Pagiline. Paar hüpet oli juba enm-vähem OK !!! Vesi veel OK ! ( st. soe ++)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.08.2006
windsurf  vali
Nasva SW-S, 5-6ms, stardid, 1.- john-alo+20'', 2. alo,john+13'', kadi, marianna, karo... 3. john, alo+20'', 4. john, alo+56'', marianna, kadi, ... tul keerab SE trenni lõpuks.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.08.2006
windsurf  vali
Nasva, SE 5-6ms... teeme "uue " kummikaga proovisõitu, päris talutav, ei midagi erilist aga tööloomaks kõlbab, hea on laudi ja taglaseid hädakorral vedada... teen 2 starti , esimene on kiire, kõik glissis ja nobedad, john, kadi ja ott saavad hea stardi, marianna on tubli, võtab hästi järgi, karol probleemid kõrgusega, teises kukub tuul peale vihma ära, john valestart, lühendan rada.
Nimi: Lauri Leitorp
Kuupäev: 13.08.2006
kitesurf  vali
Võrreldes Vegasega, mis on hea laud tundus Karma kohe esimestel meetritel ülihea. Stabiilse mineku poolest on samm edasi. Mingit probleemi ühelt laualt teisele astumisega sest teine on niivõrd hea

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.08.2006
windsurf  vali
Sõrve, NE, keerutab aeg ajalt nurka ja seetõttu ka tuul kord 7-8m siis jälle ainult 6m... esmalt lähen lainesse, 85+6,2, tanel ka aga vajub kohe alla, saan üles küll aga tuult pole, õnneks saan lahe sissepääsuni ja siis alla flati peale, vahetan laua 94se vastu ja saan ikka mõned head spiidikad ka tehtud, kahju, et gepsu pole enam, john sõidab 5,9 sega ja proovib marianna gepsu aga see näitab kohe uue maailmarekordi 143kmh!!! ja pärast veel igasugu jama... ott, madis, marianna ja kadi sibavad lahe allääres ja alles lõpueel julgevad piigad ka kõrgemale minna ja jääb üle vaid tõdeda fakti, et seal oleks pidanudki päevläbi sõitma.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 13.08.2006
kitesurf  vali
Üle PIKA aja Sõrves :) Tunnistan, et kohapeale sõidu ajal olin veidi pessimistlikult meelestatud, kuna E tuulega tuli :) sõita seal maatuuulega (majaka poolt vadatuna paremal) , kuid siinkohal võtan sõnad tagasi ... Täitsa ok !!! st. aeg, tuuled ja oskused on veidi olukorda kohapeal parendanud ja ilma "segava"laineta sõit oli igati OK ! Rahvast oli kohapeal palju ja vaepealne liiklus väikesetes "lahe"soppide sõitmisel läks üsna tihedaks. KOhal oli rahvast lähemalt ja kaugemalt. Lisak olid kohal vee meie SSK purilua sektsioon jne.. Vesi ++
Kokkuvõttes: Kuna pidin tulema esialgsete kavade põhjal alles päeva lennukiga ( trip naaberiikidesse), siis ümber-mängitud plaan laupäeva õhtul tulla öise praamiga koju oli igati õige otsus.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.08.2006
windsurf  vali
Nasva, NE, 8-14ms, keskmine 8-10ms, esmalt 94L+7machrace, saan vaid paar pikka triipu teha, eesmärk on harjutada märgivõtmist jibega, aga läheb paljuks, jube chop ka, vahetan 6,2 arrowsi vastu ja john läheb 5,9 võtma.. jibed välja ei tule, ikka kukun ja enamasti aitavad kaasa ka kas liiga tugeva pagiga märki sattumine või jälle tuuleauku, aga see pole muidugist vabandus, väikese kamaga sai viimati kuu aega tagasi sõidetud, vorm sitt.... ehk homme sörve flati peale...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.08.2006
windsurf  vali
Nasva, alustan juba 10st hollandi-saksa ühisgrupiga, kes nagu õnnistuseks said ka ühe tuulekama päeva, hommikust puhus 5-6ms, mis päevaks meetri juurde andis, valdavalt kagust, john sai vaevalt kalda alt mindud kui 520 mast tegi piraka, õnneks jäi puri terveks aga kas NP ajaks ka uue saab on kahtlane... , harjutame vasakuga starte hoovõtt kaidevahelt ja stardiliin esimeste toodrite vahel jõepeal, päris hea vasaku algus, ja ainult stardi harjutamiseks, keerulisest olukorrast... ise jõudsin vette kui tuult jälle vähem oli ja käima 7sega ei saandki...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.08.2006
windsurf  vali
Nasva, SE 3ms, nagu soojal suvel... naistestart raceboardis, esimesse starti jõuab 25 min etteteatamisega vaid Karolina, aga võtab kahjuks ülemise värava valetpidi, teise starti lisandub juba ka Sirle ja Marianna, kolmandasse ka Kadi kokku teeme 4 sõitu... võidab Karo 3p (1/1/1), teine Marianna 7p(2/2/3), Kadi 10p (5/3/2) ja Sirle 11p (3/4/4) õhtuks vaikib ära... uudis, et taas üle hulga aja Nasva hotelli tuulemõõtja rivis.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.08.2006
windsurf  vali
tegin statistikat meie poiste esinemise kohta belgias ja erakordne võimalus analüüsida ajatabelit siis tulemused on sellised:
eestlaste parim oli juss- väikseim kaotus liidrile 0,55''/ 7sõidu keskmine 3,21'', saarlaste parim john VK.2,29''/ 6s keskm 7,04'', tanel vk 2,47''/ 7s keskm 7,4'', alo vk 6,58'' / 7s keskm 10,8'' nii et arenguruumi meil vaatamata vaprusele jätkub küllaga, ... alo naases ka positiivsete muljetega põhjamaade mv-lt j a sai tubli keskmise koha 115 startija hulgast 60-70 kanti.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.08.2006
windsurf  vali
Nasva, NE 4-5ms, 3 starti, vastutuule start ja külgtuule slaalom 2 reaga, Tanel I formula+11(1/2/1), John II RSX (2/1/2), Kadi formula+7,3 III (3/3/3), tubli, IV Marianna, V Karo... ja teised ka
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 06.08.2006
kitesurf  vali
No nii !:) Kõva spordipäev... saabudes 6 m/s E. Tuult umbes-täpselt niipalju, et kuidagi saab, aga tööd selle nimel tuleb teha, et vähegi "hakkama "saada. Aga just siis, kui olukord tundus juba kõige lootusetum >> tuul ca 7-10 m/s ja olukord muutus. Veidi siiski maatuulle kurss tegi tuule väga pagiliseks.
Pos. ++ poole pealt ehk seda, et tulema hakkab juba ka p. halsilt "tegemised" Veisi on veel soe:))
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.08.2006
windsurf  vali
Nasva- NE 6-7ms, pagid 9,5ms, teeme plaani Vahasele sõiduks, aga kohale jõuab ainult 3- mina 9+prodi, john+rsx j a karolina 8,5+form, kellele see oli esimene pikem ots, aga tegelikult panevad noored trennis 2x enamgi, ühel halsil kohale, lausa ideaalne nurk, tuult jagus vahaseni välja ja aega läks 20 minutit, keskel oli vaiksed augud sees, aga nasva all rebis jälle täiega.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.08.2006
windsurf  vali
Nasva NO- 5-6ms, pilves aga ei saja, harjutame jibe, uskumatu, kui palju on veel õppida, et tuleks nagu öpikust, lihtsates asjades koperdamine on sageli võistlusel võtmeküsimus...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.08.2006
windsurf  vali
Nasva. O 6-7ms, kahjuks ajame liialt pikalt reisuloba ja vetteminekuks on tuul 4-5ms ainult... harjutame halsipööret, kuna on parajalt hea laine ja nõrk tuul, siis jibe sooritus paljudele raske, madis,ott,marianna,karolina,kadi,liis, nagu selgub tuleb mõne asjaga otsast alata... aga vesi oli pärissoe, vaatamata vihmale tuju reibas.
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 01.08.2006
windsurf  vali
Tõus kell 8, 9st briefing, vaadati eelmise päeva starte, räägiti mida saaks paremini teha. Hommikul puhus 8-9 ms. Rada plaaniti teha nii, et põhirõhk oli allatuuleotsa peal, st peaaegu külgtuule start, väike ülestuul ja pikk allatuul, finishiks oli stardiliin.
Ise rigasin endale 10.7, ülejäänud panid ka suured, ainult jussil tekkis probleem oma 11se plokirihmaga, ja pani endale 9.5. Esimesed kolm starti kannatasin kuidagiviisi sõidetud aga ei saagi aru mis viga on, kõik teised nagu sõidavad suurte kamadega, endal aga on kogu aeg mingi punnitamine, arvatavasti lihtsalt liiga vähe TOW. Peale kolmandat starti viskas mul kopa ette, läksin kaldale, norutasin nats (liiga kaua) ja siis tulid ka teised välja. Peale sööki-puhkamist tehti uus briefing, kus räägiti, et allatuult sõites on parem tagumise käega peale tõmmata kui ust lahti teha sel ajal kui tunned et kontroll kaob ja läheb liiga hirmsaks. Räägiti ka seda, milline teise seansi rada tuleb, st rada viidi rohkem ülestuult kaldale lähemale, kus on väiksem chop ja seega ka võistlusmomenti rohkem, kuna kõigil on kergem sõita väiksema tehnilisuse pärast. Rada ise nägi välja selline et oli stardist väike ülestuule märk, siis alla läbi väravate alumisse märki ja uuesti läbi väravate mis oli finishiks. Seekord panin juba 8.5, millega oli küll mugav sõita aga igatsesin ikkagi pool ruutu v ruudu suuremat. Põhimõte oli sama eelmisest päevast, st tehti kolm starti 4 min. Vahedega ja neljas start oli kogu rada.
Seekord õnnestusid sõidud kordades paremini kui eelnenud aegadel, eriti hea oli olla, kui mõnikord suutsin peale starti hoida nurka ja püsida kõrgemal mõnest vennast kes sõitis veidi suurema purjega. Tee mida mööda veel minna on muidugi pikk... Aitas aga see kui krüssates hoidsin tagumist jalga rohkem raili peal ning keerasin varbad ettepoole. Mõne adrenaliinilaksu sai ka kui allatuult üle lahe minnes sõitis just kruiisilaev sadamast välja, st risti eest läbi. Esimest korda sai sellise laeva ahtrilainest läbi sõidetud, ja täis laksu peal oli suht jube :)
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 31.07.2006
windsurf  vali
31. Juuli, Taani treeninglaager

Esimene päev – 9:15 saime üles, 9st oli briefing juba ära olnud, kust saime teada et 10st algasid stardid. Tuul puhus korralikult 7-10 ms otse sisse. Panin 10.7 üles ja laua valmis, kuid vette jõudsin ikka kuskil 10:05 vms. Esimene start oli ainult üks ülestuule ots väravateni. Järgmine start oli eelneva stardi finishiliinist väike ülestuuleots ning alla läbi kahtede väravate, alumine märk ja alumised väravad olid finishiliiniks. Ise kannatasin 10.7ga ainult esimesed kaks starti teha, sest vihmaga tuli veidikeseks ajaks vb 12-13 ms raju peale ja mina suures hirmus muidugi ei osanud ette kujutada et läheb varsti üle. Läksin siis kaldale ja otsisin ja nokkisin kuni sain 8.5 rigatud, kuid selleks ajaks kui vette jõudsin oli tuul muidugi langenud juba ja vihm üle läind (meenutab Belgia viimast päeva). Käima aga sai veel; lihtsalt powerit polnud. Jõudsin ülemisse starti, ning kui krüssuotsad olid veel kuidagi kannatatavad, siis allatuules hävisin TÄIELIKULT. Ja nii ma siis vaikselt lasin seal tagaotsas. Sõit oli minu jaoks õnnestunud ,kui mul õnnestus mitte viimasena finishiliin formulatest ületada, mis enamustel kordadel ka õnnestus. Samas liinis toimus veel kaks starti, peale mida mindi maale ning puhati ja tehti lõunat. Kella 2st järgnes briefing, kus räägiti kiiruse hoidmisest, vastase kontrollimisest, ja rajataktikast. Siis tutvustati järgnev treeningtsüklit. Stopper pannakse nulli pealt käima ja tehakse 3 starti 4 minutiste vahedega, 4s start oli terve rada. Ja kokku tehti 3 sellist ringi, st ühe päeva teise poole 2 tunniga tehti 12 starti. Minu arust on selline starditrenn ülimalt kasulik.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.07.2006
windsurf  vali
Westende , hommikul puhub sideshore 3-4ms, oodatakse keeramist ja tugevnemist, 11 alustatakse juunioridega, john saab päris hea alguse, sebastian valestardi, aga siis jäåvad ,kõik tiksuma ja sõit katkestatakse... Tunni pärast tuul on keeranud ja 5-6ms, john vasakuga, tuul tõuseb, rada läbitakse 15min, 1märgis kaotab john 1,3minja teise ringiga lisandub 1min, päis rahuldav sõit ja 10s koht, teeb tonile pika puuga, kes ei saa allatules kiirust hoida ja maadleb lainetega... Tuul tugevneb veelgi 7-8ms, paljud tulevad purje vahetama, tanel alo ka, kuigi juss ja viki arvavad, et pole hullu veel midagi, nats alguses ehmatas... Kes valivad väikese, need hävivad, tanel jõuab ümber suureks vahetada ja saab vähemasti 30koha, alo jääb sõidust ilma, toni samuti tahaotsa kukkudes kehva päeva sõitudega 7-lt 11ks... John saab viimases sõidus paremaga 5nda stardikoha, paistab, et tuleb tasemel sõit,aga siis otsustab jala-aas lahti tulla ja vasakul halsil sõit osutub eda I pigem statistiliseks, 2 x rohkem paute,sõidust võtab veel vaid 11koha tõustes üldarvestuses 2 kohta ja kokku 13s koht. ... Noorem rutkovski paneb 2 viimase sõiduga asjad paika, ja kui krüssu peal on ta kaotus veel 10sekki, siis allatuules on ta juba 30sekki edu konkurentide ees, klass omaette ...õhtul panevad 2 bandi live, ...ees ootavad 2000km kojusõitu....tanel 33, alo 36.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.07.2006
windsurf  vali
Westende, NW 4-6ms, palav, vesi jookseb, pidevalt tuleb end külma veega ülevalada, et normaalseks jääda,... practicerace söidavad vaid alo-tanel, aga tuult on vähevöitu ja krüssata ei saa,... algab ka töus ja kes ei raatsi kama üles kaldale sikutada peab hiljem kaevama,... liiv teeb kurja ja tanelil käriseb topp enne starti, tuleb söita 9,5sega, start on yothi grupile töeline peavalu, 3 valestarti ja löpuks vöetakse 16 meest maha, önneks mitte meieomi,... üritan vahepeal ise toppi kinni ömmelda aga see ei pea ja tuleb viia Njuporti salesmakeri juurde, normaalne kutt, teeb 10 euri eest ära, ... kogu vöistlus on ka onlines näha netis- TASE!!! sellist pole varem olnud, Alo kohad 22/34/31/= 30s, Tanel 22/33/0=35s, viimases oli tuult vähe ja ei löpetanud.... John söidab esimese söidu ok 6/12/0, viimases on jälle tuulejama ja ei jöua kontrollaega, Tonile söidab GBR36 sisse ja laud on kaputt, pöhja küljest pool ruutu väljas, laename oma vana fanatiku ja tal önnestub viimses söita 7s koht, saada esimeseks söiduks regressi ja korraliku töusu tabelisse, Madis ei tahtnud seda lauda osta, aga nüüd on laud end kuhjaga töestanud ja hind ka juba teine!!!... öhtul on avamine ja tasuta ölu 30 min jooksul, inglased panevad täiega, nii vanad kui lapsed 7-8aastased!!!, meie löpetame päeva pitsabaaris...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.07.2006
windsurf  vali
Westende.hommikul jubelammi, ootame aikese tuleku, ei tule, tuult ka mitte, ... alustamepaeva rannajalkaga- saaretiim (tanl/john /mina) vs. mandrikad 2xjuss, tony), saame suht kerge edumaa 6:2, mis sulab peagi 9:9peale, peale meeletut pingutust saab tanel asjale .panna- meievoit, vedelikukaotus on suur, paastab kulm dush, ..starte ei tulegi, edasi paneme turiste, redime4 euri eest ratta ja 3 4rattalist liikurit, milledega sab kimada rahvamasside vahel rannapromenaadil, siin on ikka oma miljon korraga rannas ...siis kaimeNjuportis korra veel ja naudime vanalinna rahu ja muinasjutulist olukorda... paeva teema on , kuidas vedelikuvarud taastatud saab, juss paneb trummi ka.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.07.2006
windsurf  vali
24.07.Westende,NW4-5ms, ebaühtlane, eile öhtul jõudsime Middelkerkesse Ventspilsist alustasime 22.07 k. 13.30 ja 23.07 k.22.oo umbes olimegi kohal Ostendes,... Tegelt on need 3 linna ain't 10-100m vahega mille ees merepool kulgeb 50m laiune plaaditud jalakäiate promenaad, muide täiesti uisutatav, proovisin hommikul, kui otsusin surfikeskust,... Siin ongi ainult 1 pikk tänav, mis kulgeb läbi rannalinnakeste, kus kõrgrub igaspikkuses hotelle, mis muide kõik on täis... Minu päev on sisustatud autoremondiga, teepeal hakkas üks tuluke armatuuris vilkuma ja täiesti juhulikult trehvasin ühel meie valosõidul sakslast, keda kõnetades selgus, et talle see tuttav probleem ja tegu piduritulede lühisega, siis aitasid mind naabrid sakslased, special thanks to Wolfgang, kes on tõeline mcaivar, ja kui olin kogu võimalikud kohad masinal eest ja tagant paljaks klaarinud, selgus, et lühises oli armatuurlaua all olev kaabel, mille mu signapaigaldaja oli tekitanud... Aga korda saime poole päevaga, mis ilmselt hoidis kokku autoservise pealt oma 100kond euri, sain hakkama 3 eesti õllega, konverteeritavat valutsi peab alati kaasas olema... Piosid käisid triibutamas ka ära, vaikse tuulega on tegu mõõnahoovusest läbi saada, mulle tuttav teema Guernsey saartemängudelt,... John proovis kaks uime ka ära, minu Finsi uim talle ei sobi, see on rohkem 12ruuduse teema, alles kuu tagasi soetatud Drake on aga peale Pavilosta pauku üsna pragune ja ärakukkumise peal. Tõusu-mõõna vahe tundub oma 2-3m olevat, mis mere kaugust kaldast muudab 200m jagu, niiet mõõna ajal sõitsid kitemehed bugide ja lauamehed purirolloritega,... Johnil on klassis 21 ja AT-l 35 võistlejat., homme on k.2 esimene start, sest tuul tuleb briisiga kui tuleb umbes 3 ajal...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.07.2006
windsurf  vali
Viimane päev saares, Nasval tuul idast 4-5ms, vesi kohe soojem, käru laagri vahetus läks napilt pealelõnasse, mingi odav slovaki kaup, ei tea, kas peab 4000 vastu, masinal nagu ka jõudu vähe, ilmselt õhulugeja ikka pole päris ok.... juss jõudis juba Belgiasse, olevat hot-hot, majutust mittekusagil, isegi mitte telkimise kohta, nii et läheme käruvariandiga peale.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.07.2006
windsurf  vali
Nasva, tuul keerab lõpuks sooja kraadi SW 5-6ms, vesi eilsest +2 soojem ehk juba +14. päikest õnneks veel jagub, täna selgus, et käru 1 laager on läbi ja õnneks on homne päev aega, hea et nii veel läks ja mitte jälle poolas.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.07.2006
windsurf  vali
Nasva, NW 5-8ms, vesi ikka jahe, formula, teen noortele 4 starti, John (10)ja Tanel (10,7) saavad päris täpsed stardid, kuid siin puudub ka konkurents, Karolina sõidab olude sunnil raceboardi aga päris hästi ja võtab paar 3 kohta, Ott pusib tasapisi ja järjekindlat vähendades vahesid esiotsaga, teiste sõitudega ei saa rahule jääda, on probleeme käimasaamise ja raja lugemisega, eksitakse 1minuti ajal 3-nurga alasse sisenemisega ja taktikaliselt märkide võtmisega, mille tulemusel kaotatakse kõrgust ja ei võeta juba järgmist märki ära. omaette teema on startijõudmine, siin peab hakkama ilmselt kuiva trenni tegema... tegelt tuli päris hea rada täna taktikalises mõttes.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.07.2006
windsurf  vali
Nasva, N-NW, keerutab nats, pealeminekuga jään hiljaks, õige laks on möödas, aga saab triibutada küll 94+7, vesi jubekülm juuli kohta, ujujad on rannast kadunud, kuldar, õigemees läks tagalahte, tsikid plaanivad oma ruumi ümber teha...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 16.07.2006
kitesurf  vali
Pidulas reedest pühapäevani. N-NW. Reedel kõva laks:) kesk. 15 m/s puh. kuni 20 ... Rohkem siuke "ärakäimise" vajadus, kuna õigest sõidumõnu sellest-korrast ei saanud. Selle eest "karune" ilm & mehised olud olid meedejäävad ! Tänud Janarile 9 m/s Skoopi eest.
Laupäev-SÕIDUPÄEV !! :) Vara ( ca kell 11.00) kohal ja hoolimata eelmise õhtu väikesest koosviibimisest. Kohal olid sõbrad, tuul jne... Laine"kollid" olid ägedad ( no ikka mõne meetrised :))) . Puhas sport kestis ca 5 tundi ja siis veidi väsinult ( kuid VÄGA rahulolevalt) tagasi koju !! Kokkuvõttes õppis juurde veidi lainesõitu...
Pühapäev- Sportlik puhkepäev ¤¤ Kahjuks siiski loodetud porgnoos paika ei pidanud ja tuul oli loodetust veidi nõrgem. Aga eks eelmise päeva väike väsimus andis kah end tunda ja rahulolu eelmise päevaga, ei lasknud kuidagi tujul langeda. Tänu Igori Mammutile sai tehtud mõned pikenad ja lühemad triibud ( pilt pühapäevast).
KOKKUVÕTTES: Kümne palli süsteemis tugev 8 !!

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.07.2006
windsurf  vali
Tagalaht, N 8-10ms, päike, vesi selle koha pele harjumatult soe,... 5,9 + 85L on väga mugav sõita, pöörded lihtsalt sooritatavad ja ka lainet sõita mugav, hiljem vahetan johniga ja siis 6,2 pole pooltki nii hea, tuule tugevuse vahed on väga suured 7-8ms kuni 10-12 m pagideni, see-eest on laine nurk täna selline, et saan esimest korda ilusaid hüppeid ka vasaku halsi pealt, mida varem polegi saanud... korra jäin ka ühte suurt valli liiga kauaks nautima ja sain karistada, ninaeest kasvas järsku sein, millest ei saand minema ja tuli katapult vastu võtta, õnneks olin enne jaheda tuule tõttu pannud kapuutsi pähe ja lops mastiga kõrvataha polnud tappev... muide otse randasõit autoga tavalisest kohast on kahtlane, sest liiv on põhjatult pehme ja jäime vaikse hoopealt ka minnes kinni, tagasi tulime teist rada.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.07.2006
windsurf  vali
Nasva, tänane briis jäi nõrgaks SW 4-5ms, pilvi oli rohkem, vesi jões +25/meres +28C... uusi noori muudkui tuleb trenni.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 11.07.2006
kitesurf  vali
"Kuskilt st. ei tea kust" saabunud NW 8-10 m/s tuult tegi tööpäeva lõpule väga head !!! Lohed ( + Kuldar, Meelis) olid kohal Nasval ja sõidulusti jätkus :) Lühike särk jne.. = supersoe vesi ++

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.07.2006
windsurf  vali
Täna juba võis õelda, et hakkab tekkima mingi süsteemne briis, mis algab kolme ajal aga kestab erinevalt, täna näiteks algas päev 2ms SW ja lõppes minul 6-7ms kella 6 ajal, mil sain päeale koolituse lõppu ka oma lõbuks mõnusalt triibitada, vesi ikka niisoe, et saab särgiväel sõita, laine oli ka hüppamiseks hea, aga ma oma 94 falkonit eriti ei tahtnudki hüpitada, o'teine õrnuke ja rohkem slalli jaoks, 6,3 artikas oli paras... tuult jagus üllatusega kogu õhtukski...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 08.07.2006
kitesurf  vali
Koolitus laupäeval ja pühapäeval. Kohal kolm tordedat&püüdliku õpilast : Lauri, Priit ja Kaarel . Kui jätkub aega, tahtmist jne... siis tuleb siit juurde tublisi sõitjaid :)

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.07.2006
windsurf  vali
juba teisipäevast saadik pole erku tuult olnud, puhub vaikne kagu-lõuna, 2-4ms, päevakuumus tapab ja meri on supisoe, aga selle-eest meeldib see aeg algajatele õppimiseks, tuli ka veel üks uus poiss trenni, Andres, kes täna oma kolmandal trennil sai juba normaalselt hakkama 5,7 taglasega krüssuotstel, allatuules oli aga veits probleeme arusaamisega tuule ja lainete koosmõjust , mistõttu tuli ka mitmeid kordi sulpsatada, aga homme jälle parem...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.07.2006
windsurf  vali
Roomassaare, kagu-idatuul päevaläbi3-4ms, puhkepäev, kell 3 aetakse kõik veele aga ainus start , mida alustatakse jääb lõpetamata, (alo sai väga hea stardi erno, ervini ja juss47 järel vasakuga) ...nüüd on korra mandrimehed ka üle hulgaaja saarde puhkama saand, formulaga võistlemine läheb aina rohkem ? alla, kui võistlusekorraldusse ei hakata teisiti suhtuma. st korraldama nagu freestyle võistlusi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.07.2006
windsurf  vali
Roomassaare, peaksid algama eestikad formulas, aga tuult pole piisavalt, seejärel hakkab veel nurgakeeramine, helistan naljaviluks Sõrve, seal puhub 6-9ms loodest, otsustatakse minna Kaugatomale, kahtlane värk tuule tugevusega, ja kivine koht ka, aga kohalejõudes selgub, et puhub korralik formulatuul 5ms... kahjuks ainult veel pooleks tunniks... siis passimine, kella 2 ajal saab rahva poolenisti vette ja tuul kaob, puhub korraga maatuul ja merebriis, kell pool6 läheb ka start lõpuks, merebriis saab maatuulest jagu, aga sõidu lõpetavad vaid Ervin ja Juss47... 10 min jäi puudu,et oleks 2/3 lõpetada saanud... ja õhtul kaotavad inglased penaltiseeria Portugalile- paras ka, ongi liiga ülbed.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.06.2006
windsurf  vali
Nasva, SW 6-8ms, aga 85l jääb väikeseks, lähen 6,2+ 94L, aga selle slalliuim ei anna sõidust väga mõnu tunda, krüssamine aga tuleb asjale kasuks, sest tuul on kõige tugevam just 100m kaist vastutuult kõrgemal, proovin vahepeal veel 85st aga satun just tuule vajumise hetkele ja hea, et merelt tagasi sain...vesi endiselt supisoe.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.06.2006
windsurf  vali
Nasva.... SW-W 2-6ms... algab normaalse 5-6ms tuulega, siis enne startide algust kukub 2-3 m peale veerandtunniks, sätib nurga ära ja siis annab taas 6, ehk ka 7ms... esmalt noortega koos prodigy ja 9 ( teeme ühe stardi ja Madis paneb mulle enne finišit just ära-tubli), siis vahetan laua 120 explosioni vastu ja triibutan kuni läheb paljuks... vesi oli soe ja sai hakkama uikarite ja särgiga, soe nagu Dahabis märtsis.... piigad augustasid suure eduga oma formulaid, aga neid hoia või mitta, auke tuleb õrnakestel ikka, kui pole just uhiuues starbordid, mis tunduvad sel aastal nats tugevamad, igatahes pole ju hullu kui lõhud 5 tonnist lauda, hullem kui lammutad igapäev 20 tonnist.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.06.2006
windsurf  vali
Pavilosta, hommikupoole jääb pilk murul laiutavatele lätlaste raceboardi taglastele ning taas on põhjust end kiruda, et ei märganud varem ülekontrollida konkurente, 9,5 lubatud m2 asemel on ühel markeering 9,6, teisel 10,0 ja kahel silmajärgi kindlasti suuremal puudub üldse markeering. protestida eelmist päeva enam ei saa, jääb üle loota, et täna vähemasti raceboardile starte tuleb... ja tuleb aga vaid 1, formulaseltskond ilmselt peale korralikku pidu on parema meelega pealtvaatajate rollis... peale sõitu esitab John teda edestanutele 3-le lätakale protestid kellest 2 kasutasid 10 ja 1 isegi 11,6-st purje!!!, ... olukord kaldal aga kujuneb lausa koomiliseks, pean peakohtunikuga nõu, et ehk oleme meie kusagil eksinud ja midagi reeglites kahesilmavahele jätnud, aga temagi on nõus, et lätakatel on raceboardis porno käimas ja protestida tuleks kindlasti, kui peame vajalikuks... seejärel hakkab Erno Kaasik, kes on EPLi juht, ajama mingit magusat lugu, et ehk me ikka ei esita protesti kuna tegemist olevat arusaamatusega???, ei saagi aru, kelle poolt her Kaasik õieti oli, kas oma EPLi liikme kaitsmine esinduslikel Balti karikavõistlustel on teisejärguline teema... ka üllatas mind Henri Kaar, kes ei soovinud protestis osaleda (kuigi oli lätlaste järel 4 korda järjest kolmandaks jäänud), et tema esikohta see nagu ei kõiguta, sorri mees, aga sinu kaasmaalase koht ei loe siis midagi??? üha enam hakkan pealinna pundis pettuma, ilmselt ei ole ka enam tulevikus mõttekas EPLi liige olla, kui juba tema juht sind kui lihtliiget ei kaitse.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.06.2006
windsurf  vali
Pavilosta... hommikul maatuul, mis lounaks merele SW keerab aga powerit pole nii 3ms, raceboardid teevad 4 starti, John koik soidud 4s, Henri taga, vanad mistralid teevad tana edukat soitu, stopptuledena ecsotecid,mis on surprize, sest kaaluvad nad ainulr 12kg ja on peenemad ka... siis leidsid latlased meie lauanina oma 5-6km allpool, hea seegi , saab ehk tagasi ja trennilauaks lastele, tana selgus, et eile soideti veel 2 uime ja 4 lauda katki risu tottu, mis vees ujus, risu tuli aga sellest, et suvandatakse sadamat ja prahilaev ei viitsi rampsu kaugemale viia, kui paar miili ja siis ujub koik allavoolu voistluspaika, ohyul leidsime kaldalt veel 2 surnud metssiga, olid usna varske olemisega, aga tervisekaitse litsensita ei julenud jaanisaslokiks teha... latakatel oli oosel kova pidu oolabi, tana on onnelikud, et formula sai puhata, homseks pole uldse tuult tulemas, aga jargmine nadal rommis on ulearugi...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.06.2006
windsurf  vali
TÄIESTI MUST päev Pabilostas... esimese sardi ringi peale tuleb Alo välja, latid pooleks, olevat kellelegi vasakuga ette sõitnud... siis näen teisel ringil kuidasJohn ülemisest märgist alla tuleb ja siis katapuldi paneb, suht arusaamatu... püstisaamine võtab niipalju aega ja kutid muudkui mööduvad, lõpuks saab tulema, aga läbi binokli avanev pilt on selline, et hea on, et ma juba istusin, jalad võttis nõrgaks..., laua vöörist on suur hai poole rmsuuruse tüki väljahammustanud, tegelt ujus vees mingi monstrum... uimeboks kah sodi, aga uim imekombel terve, mingi tõrvane jälg peal... formula nüüd läbi, käiku läheb kaasavõetud rsx, regasime varakult tagavarana kahte klassi, formulad teevad 6, raceboardid 4 satri, Johnil sõidunurk ei ole hea, siin ei oska analüüsida, kas tegu uime pehmusega või muus... viimases sõidus katkeb ilmselt gpsi rihm ja läheb seegi merepõhja, tänane häving siis kokku 13tuhhi eest... pessimist ütleks, et enam sitemini minna ei saa, optimist arvaks ilmselt teisiti, päevpoleveel õhtal ja võistluski noor...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.06.2006
windsurf  vali
saarlased üldarvestuses;
Niine 21/22/13/14/27/22-koht 15
Tanel 34/39/39/39/40/34-koht39
Alo 54/54/54/36/38/36 -koht 44
juunioridest eestlaste parim juss -koht 15
Viktor 26, Tony 40., absoluutses eestlastest Erno 3s.
John raceboardis 4s.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.06.2006
windsurf  vali
jõudsime Pavilostasse, käru on alles, vihma ei saja,, tuult pole, läheme telkima...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.06.2006
windsurf  vali
Nasva, ülisoe vesi, tuul S + äike, trennis uus poiss Reedik, on tubli, ei pirise.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.06.2006
windsurf  vali
Vääna.. lõunani suht plank, maal puhub lõna, merel aga loode-põhja tuul, väga huvitav. .. Käver jätab sõna, et talle teade saadetaks, kui tuult peaks tulema, tulebki, aga startima saab alles poole 2 ajal, ... kahjuks kogu pealelõuna mitmest stardist ei saa ühtegi kõlbulikuna kirja, John ei jõua oma rigamisega esimesse starti, mis on halb näitaja ja suht portugalilik situatsioon kordub, õppinud pole nagu oma vigadest midagi,... veel ei jõua stardijoonele Vettik, aga ilm soosib neid ja esimene sõit jääb pooleli, Alo seevastu teeb paar päris head stardiüritust ning Karolinagi purjetab edukalt, kuid kahjuks katkestatakse kõik sõidud, tuul keerab iga 20 min tagant 10 kraadi, 16.30 lõpetatakse veeprotseduurid... kokkuvõtteks oli hea trenn, sai starte harjutatud kõvasti. puuduseks aga halb tuulenägemine veel, esimesel päeval saanuks kindlasti paremini sõita kasutanuks raja vasakut poolt, kus ilmselgelt enamus glissi said, ka teisel päeval olid päris kindlad tuulekoridorid, kuid see on kaldalseisja tähelepanek, mida veepeal ei nähtud...
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 17.06.2006
windsurf  vali
Vääna, 3-7ms. Esimene võistluspäev.
kella 10 paiku jõudsime kohale, panime asjad kokku, ootasime kiprid ära ja vette. Alguses enne starti ja esimese stardi ajal oli täiesti luks tuul, kruttis lootused üles kohe..
Starti läksime mõlemad johniga rahulikult enda arust piisavalt kõrgelt, kuid ikkagi läksid vennad suurte purjedega ülalt läbi ja segasid tuule ära nii et tiksusime niisama ~30 sek. Peale seda sai john minema suht hästi, ning koihe jäind ka maha. Midagi muud huvitavat nagu ei juhtunudki, peale esimest vajus tuul ära ja kaugemale ei jõutudki. Homseks sama prognoos, nii et eks näis mis saab. peaks varem vette saama..
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.06.2006
windsurf  vali
Vääna, lõunapaiku juba väike jänks merel ja kaldalt mõõdame 4-5m, siis merel ehk 6, kahjuks toimub kohtunikutöö endiselt vanaviisi, ehk lubatud start 12.00 saab teoks alles 1 ajal, parim osa briisist ka juba vaibumas, juba esimese stardi ajal on näha, et John jääb aukudesse, kohad vähemasti sõidetakse välja, Joh üldarvestuse 15, Alo 19, Karolina on esimene kontrollajast väljajääja, võrdluseks Dale, kes on esimene sõiduajaga 16min (näitab,et rada oli liiga lühike), siis john kaotab 7 ja alo 9 min, John kaotab esikoha Tonyle napi paari sekundiga, on ainest mõtlemiseks, kuidas igas rajapunktis midagi paremini teha, mis kokkuvõttes annabki napi edu... teise stardi ajal hakkab tuul keerama ja vajub ära...õhtul poolanuudlid, vorstigrill, jalka ja telgiromantika.
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 16.06.2006
windsurf  vali
Pirita NW 6-8 m. Enne võistlusi üks tõsisemaid trenne (see aasta). Aga iseeneses suht hale. Kuna enda lauda ei jõudnud korda veel teha siis laenasin Tony vana laua ja üritasin Erno, Ervini, Jussi, Niine jt järgi vastuvõtutoodrit vms võtta. Kuna eelmine trenn Nasval panin sama poomi 8.5se peale siis suurel purjel oli muidugi kõik paigast ära. Hakkasin siis aga pautide peale trapetsiaasasid tahapoole nihutama. Lõpuks tundus juba imelik et nii palju taha poole peaks tooma. Aga lõppude lõpuks sain asja enamvähem normi. Kõik see jama+ebamugav sõit tõi muidugi selle, et teistega ei suutnud üldse kaasas, tempos vms püsida, mis põhiline, et iga ringiga jõudsin järjest lähemale toodrile enne kui teistega koos alla tagasi lasin :)
jõuab homme veel ehk nats trimmi jms uurida, saaks ehk päris korda, oh seda ebaõnne kui ma oleks enne esimest starti kõik need jamad avastanud..
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 16.06.2006
kitesurf  vali
Nii saigi surfamisest kõrini. Mis sa ikka sellise kauni ilmaga merele ronid ( päike , tuult iga päev a 7-8 metra).Mul on hetkel muudki teha ,nagu näiteks oma vasakut kipsis jalga kõigutada ja raamatuid lugeda .Paluks , siis inimesel lasta 20 päeva puhata ning mitte oma surfi juttudega hullutada.
Leia pildilt 10 erinevust

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.06.2006
windsurf  vali
Nasva, N 4-6ms, panen slaalomi 8, noored ei viitsi rada korralikult selgeks teha ja nii käib üks suva sõit, john saboteerib seltskonda ja toimib edukalt staarieffekt ning kogu kari paneb valesti järgi, kuigi kahtlesid ja käisid isegi joonist vaatamas, võistlustel võib selline teiste järgi tegemine kalliks maksma minna, ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.06.2006
windsurf  vali
Nasva, SW 6-8ms, päike, vesi nagu egiptuses, teeme mõned stardid, mul formulapoomi pole, panen 9 +120 + 48 uime, päris söödav kombinatsioon, paremal halsil on nurk formulaga sama, ka kiirus (john f+10), tuul vajub nats ära ja lõpuks läheb jamaks, kõrgus kaob käest, ... karo saab lõpuks jalad aasadesse aga see tema formula on ikka vett ropult täis, ilmselt pole eelmine "remondimees" viitsind lauda ära kuivatada enne kinnimätsimist.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 14.06.2006
kitesurf  vali
HEA on saares st. peale tööd koju > kamad peale> Nasvale>surf :) > koju jne... Jõuab kõike ja kõikjale :)
Vesi on veelgi soojem st. mõnusam. Lühike varukas oleks hea. Üritan peale "kargamise" veel uusi "väljakutseid" :)
Nasva SW 6-8 m/s 11,5 Skoop
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 14.06.2006
kitesurf  vali
Nasva, päike, paar hulkuvat koera ja 14,5 m² olid minu sõbrad.
Tänane päev oli oluline 2 asja poolest. Esiteks toimus karva vahetus (loe õhukse kalipsoga vetteminek) ning perfektselt sooritatud ja kaua lihvitud rähni panek. Rähniga alustajatele näpu näideteks paar soovitust: alati tõmba poomist täis power peale ja juhi lohe veotsooni endast madalamale, eriti efektne tuleb koos kiteluubiga ; karta küll ette ei maksaks, küll hiljem jõuab, kui esimene kord ei tule välja pole hullu ka midagi. Triki pidev harjutamine teeb alles sinust selle meistri.
Jalaga on ikka veits jama. Tundub , et tuleb mõned tuulevaiksed ilmad tellida ja Ergo juurde SPA-sse koos soome penskaritega remonti ronida.
EMHI pressiteate järgi küttis Metallica eestimaise ilma soojaks ja tõi suvise kliima meie hoovile.
Vesi super soe, õhk sama 26 C.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.06.2006
windsurf  vali
Nasva, S 3-4ms, formulast ei saa asja, ja nii tuleb starte teha svertlaudadega, plnud ka paha, sest lühirada 8-t toodrite vahel sai võtta 3 paudiga, tegelesin ka uute surfipiigadega ja kiita võib Johannat, kes iseseisvalt sai hakkama kodusadamasse sissesõiduga oma elu teises veetrennis.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 10.06.2006
kitesurf  vali
Pidula NW 6-8 m/s Kohal päris palju rahvast :) sh. Johannes & Co :)) ( Tore !) . Seekord pidas prognoos väga paika ja lubatud/oodatud sõidutuul oli olemas ! Lisaks veel soe vesi + ¤ (päike) = mida veel tahta. Harjutamine kestis terve päeva ja lõpetuseks "killimine" . Tagasisõidu väike äksident ( Joh. käru ratas tuli alt) ei suutnud HEAD PUHKEPÄEVA rikkuda :) Esime sõit sel aastal ka ilma pyrote = vesi on tõesti soe
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.06.2006
windsurf  vali
linnas nagu ei puhugi aga veere sadamast õeldakse 13metra, ruttu pillid kasti ja pidulasuunas punuma, kogu väike kama peal... teepeal selgub, et ergo arvates pole üle 5-6m midagi ja 13 metra info tuli vere baarist!!!... aga läheme ikka kohale, puhub keskmiselt 7, mis lubab ikka mingi sõidu teha, 95slalom ja 7,0 raske nortsi taglas, läänekaldal on tuul tugevam ja saan päris korralikku triipu, vanadus aga annab end tunda, ja lihtsates jibedes käin jubepalju sisse, lõpupoole hakkab juba tulema ka aga siis kukub vahepeal tuul ära nii pooleks tunniks, hiljem tuleb tagasi ja poisid sõidavad 7ni välja... oli rahulik puhkepäev tagalahel, muide vesi oli õhtupoole suvekalpsat väärt,... rattakaotuskäru poolt oli nats müstiline küll, vaadates mahatulnud vindiosa, aga üks spets arvas, et tegu oli ilmselt minupoolse vindi ülekeeramisega (tulles hakkas üks laagripool soojenema, ja mingi kigin oli ka taga) ratta allakeeramisel ja hiljem ratas keeras end sõidusuunas ise lahti, veneajal olla vasaku külje rattavint lausa tagurpidi peale aetud, et sõiduajal üllatusi ei tuleks...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.06.2006
windsurf  vali
nasva, NW 5-6ms, päike aga õhk vaevalt 10-11+, ... john ja karolina lähevad formulatega... passin kaldal, sest poomi pole ja tegelt pole ka isu vette ronida, mingi kopp on ees, tüdimus, võistlusi ei taha nähagi, õnneks on järgmine alles 2 nädala pärast...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.06.2006
windsurf  vali
Roomassaare- hommikul võidab madis protestikomosjonis, tuleb välja, et märgis istunud kohtunik ei registreerinud ühtegi sõitjat???, mileks seal siis istuda???, ka tuleb madis protokollides ümber tõsta , üldse tundub paberimajanduses puudujääke, mis tekitab võistlusel alati peavalu... hommikul stardivad noored esimesele sõidule tuule keeramise ajal, madis starti ei jõua, kuna ei saa kardaanilukku liikuma, ott seevastu koos kadiga üllatavad, kadi on lõpuks üld 4-s ja tüdrukute II selles stardis , ott 6s.. teise starti jõuab juba madis ka ja lõpusirgel edestab teda christofer vaid meetriga, millega oli tõestatud kuti võimed linnakatele ära panna küll, maharahunemist kaldal muidugi ei tule ja näpuga torkimist hawaiikate poolt jagub piisavalt, ei oska kaotada, aga peaks hakkama harjuma ka pähe saama.... suured saavad vaid ühe sõidu, john sõidus kolmas, unustab gpsi täna panna aga kui eelmise 2 päeva 120km arvestada, siistuli täna vähemasti 2-30 otsa, niiet 150 km maraton ... tanel teeb üllatavlt hea sõidu rsxide vastu ja edestab ka alot pikalt, saab jun 3 koha..., karolina sõidab raja läbi aga nats jääb kontrollajast puudu, nüüd oleks vaja iga paari nädala tagant võistelda, et sügiseks jõuda kontrollaja tasemele... igatahes saab noorte tulemustega enam vähem rahule jääda, sest oli nii +/- üllatusi ja keskmine on rahuldav.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.06.2006
windsurf  vali
Roomassaare, w- 6-7ms, ... hommikul paistab veel päike ja ka start lükatakse 2 tunni võrra edasi, sest olevat 16ms, õige stardi alguseks juba sajab, suurte rada täna ei näegi, aga hiljem selgub, et john on saanud 3x3 kohta, alo on tanelist 2 viimast sõitu ees aga punktidega on võrdsed, tulemustest ei räägigi parem, sest mingid ümberarvutused käivad pidevalt ja homme on jälle asjad ringi,... madis ei saa esimeses sõidus 7,8 hakkama, vahetame väikese vastu jälle ringi, pärast läheb juba niihästi,et linnanaised annavad protesti liiga kiire sõitmise eest,... ott saab teise sõidu kirja, aga piigad jälle imidagi, karolinal murdub mast mastijalast piki lõhki, kadi on kahel korral stardijoonel valmis aga üle joone ei lähe., tuleb vaimuga veel vaeva näha... päeva lõpus käime veel protestime kohtunikke, kes on galsi kuti ühes sõidus 3 kohale pannud ja john 4-ks, aga tegelt pole galsi kutt startigi jõudnud, õiglus saab jalule...
Nimi: Kaupo Kesküla
Kuupäev: 03.06.2006
kitesurf  vali
Mehine päev Harilaiul! Tuul kuni 12ms SW, murdlaine, vihm, külm. Sai hommikust öhtuni surfata. Kaaslasteks köige kangemad mehed ja parimad kamad. Wook 12 näitas, et loheehituses on toimunud positiivseid arenguid. Päevast oli õppida seda, et ei maksa meie olusid alahinnata ja soojad riided vöiks surfaril seljas/kaasas olla, kui merele minek.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 03.06.2006
kitesurf  vali
Jälle väike moraal endale :) 10 minutiks surfama ei minda st. kui midagi nihu läheb , siis läheb kõik lõplikult nt. ülestõstmisel panen liiva liialt vähe serva peale ja ülejäänud aja jooksen lohele kaldal järele :((
Segane logi , kuid kirjeldab hästi segast/kehvat surfihommikut. Asjad kotti ja pealinna
SW 10-12 m/s Mändjala
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.06.2006
windsurf  vali
Roomassaare, regati esimene päev, W 7-8..11ms.. segadus klassidega, talvel kokkulepitud klassidest on järel vaid raceboard ja vanused, jube tüütu porno,... peale eraldi jutuajamist peakohtunik Lausiga saab -17 koos 15ga ühele rajale, aga kuna klass oleks raceboard, mitte 293, siis võrdlust saab vaid 293 laudadega teha, plikad lähevad suurte rajale, homme panen ilmselt väikestega kokku, sest täna ei saanud nad võistlusrajale pihta, ... purjed said võetud ka esimeses hirmus liialt väikesed, kadi 5,7, karolina 6,5 ja madis 6,5, ott sõitis vaid 6,8, aga vaid ühe sõidu, siis oli toss väljas, sõite oli raske jälgida, kuna numbrid sillerdusest välja ei paistnud, vaid oli eristatav madise orange gaastra ja johnil numbrite asetus meenutas maleruute, kuna suurte rada oli ka liialtkaugel, siis polnd arusaadav ka erinevatel halssidel kõrgused... tenel üllatas hea sõiduga ja on 6ndal kohal peale rsxe... ma ei saa ikkagi pihta, miks ei tehta rsxile eraldi arvestust, korraldajad on ikka liialt mugavad... alo kirus oma tehtud vigu, ei oska kommenteerida, loodetavasti on homme ennelõunased stardid panemini näha...henril jälle ribid lahti, läks traumasse, ei tea kas homme võistlelda saabki...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 02.06.2006
kitesurf  vali
Kuldari sünnipäevaks tellitud tuul SW 7-9 m/s. Mändjala Super soe vesi , ¤ ja SOE ... . Mõned kaared läksid juba päris .... ;)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.06.2006
windsurf  vali
Roomassaare, 6-7ms, formula+11, poisid rsx ja prodigyd... argo paneb purjetajatele raja ja sõidame koos, minut varasema stardiga, esmalt 3x kolmnurka ja siis 3x vorsti, mul on jälle märgileidmisega problemad, lihtsalt ei leia väikest kanistrit lainetevahelt üles ja kõik, kai varjus on ka tuuleauk, kust tuleb läbi pressida... panen rõhu allatuule teravatele nurkadele, saan ka halsitegemise üsna peaaegu glissipealt, paar korda puterdan suure hoopealt purje vette aga muidu oli nurk ok, allatuules ühe jibega, täna siis sain esmakordselt suvise kalipsoga trenni, kui ikka paned kõva tuulega tööd, ei siis pole aega külma tunda, kuigi vesi oli päris jahe, sussid olid paksud ja vett täis ka, jälle üks lisakilo, ka oli probleeme käimapumpamisega, tuult nagu piisavalt aga liiga ruttu surun laua krüssu ja gliss kaob, tuleb paakstaagis rohkem kiirust üles saada, siis aega kõrgust pressida,... taglased said täna kõik regatud, kindlustust aga veel pole, sel aastal on ikka täis kamm selle kindlustusega... homme noored stardis, lubab head tuult .
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 29.05.2006
windsurf  vali
Nasva 6-8 ms kuskilt põhja ja lääne vahelt. Johannes teeb meile(john, madis, ott, mina) 2 starti prodigy, rsx ja oti ja madise alohadega toodrite peal. läks nagu hästi aga nagu ei läind ka. eelmine hooaeg olid asjad keskmise ja tugeva tuulega rohkem paigas. Sai nagu mugavamalt sverdi peal ja aasades teravalt krüssata. Peab nokkima seda veel..
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.05.2006
windsurf  vali
pornotuul-halvad teed-suitsiidkits.
märksõnad sellest päevast... hommikul on käed ikka jube vatti täis, ei tea, mis sõit täna ka tuleb, tuul on hoopis imesuunast-lõunast 4-5ms... 11ks juba vaid 3-4ms, panen oma remonditud 11se, et jaksab enam pumbata aga tehnika on täitsa 0, kodus meelitasin laua imeväikese tuulega käima, nüüs ei sittagi, olen täitsa pettunud, aga eks enamus tiksub, esimese stardi lõpetab vaid 10kond, teise mõni rohkem, esimest starti saatis jube vilekoor, kohtunik vilistati täitsa välja, kõik seisid demonstratiivselt paar minutit joonel, siis läksid streigimurdjad liikuma ja eks ülejäänud kuidagi... john ei saa ka tulemust, kuigi tema oli ikka ka glissis, siis kõrgust ei saanud midagi,... sellega hävib john ja kaotab tonile, kes saab kergekaalulisena mõlemad sõidud kirja, ... tagasitee kulgeb läbi vihma, sõidame esmalt hoopis kaunase peale, sest seal on vägahea kiirtee ja vähe keerutamist, 110 pealt tuleme juba ülespoole... teeremondid riia teel võtavad võimaluse jõuda praamile, saame ka kokkuleppe laevameestega, et ootavad 10 mintsi, pigistan masinast viimast, uskumatu, et ta 1000km on vastu pidanud kordagi kapriisitamata, siis aga lendab geneka kinnitus pärnu teel laiali ja remondi lõpetame alles 1 ajal pimeduses, abiks olid kardaanikinnituse mutikad... hakkame vaikselt virtsupoole tiksuma, otsustan just 5nda käigu panna, kui teele hüppab eiteakust kits ja paneme sarved kokku, tema muidugi kaotab, ka elu, mul esiots sees, radikas lõhki ja sõit ka läbi, paelaotsas koju... vot sellised ekstreemsportlased oleme.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.05.2006
windsurf  vali
nida. kell 7 on taevas klaar, 8 juba pilves ja tuul muudkui tõuseb SW 7-9 ms kui algab start, panen 11 ja john 9, selge, et läheb raskeks... esimese sõidu ajal on hing lausa kinni, sõita krüssus pole midagi , nurk on hea ja kiirust ka, aga allatuules käib puri üle jõu, käin mõned korrad sisse, kui ei jõua laua nina üles tõmmata ja panen lainesse, ülessaamine väsitab ropult, kontrollaega ei jõua... teises sõidus teen vaid stardi, tuul on tugevnenud -12 ms, vene piiripoole on ta eriti karm, jaks on otasas, vaja on taastuda, lähen maale,... selgub , et välja on nii teisigi kobinud... peale lõunat läheb veel 2 starti, john paneb jala pikemaks ja vahetab ka pornopoomi välja, mis jällegi kokku jookseb... mul pole midagi muud võtta, kui 7ne, teeme siis pulli ka... huvitav on see, et jõuan kõigisse startidesse pooleminutise ennetusega, väikese purjega rada sõita pole muidugi mõtet, 2 paudi asemel tuleb teha 4-5, jõuan esimesse märki kui liidrid mind kätte saavad, allatuules on megalend, aga nurk jälle lame, 3 halsiga võtan väravad, no õigeks ajaks finišisse jõuda on lootusetu ja saan 4 x 64 punkti (63 osalejat on )... john on päeva lõpuks 3-s, poolakast lahutab vaid paar silma... käed on läbi aga jalad mitte, teeme matka düünidele, kust avaneb supper vaade alla laiuvatele liivadele, imestame, kuda see liivamägi koos püsib, osa düünidest on kaetud madaltiheda männivõsaga, nagu meie kadastik, kui selline tikku näeb, siis kustutada ei jõua... õhtul suurepärane grill, koos leedu õllega just kümnesse... sõitjatelt võeti ka gps signaalid, et näidata omavahelist kursivõitlust, john sõidab 4 stardiga 60km , kahjuks aga arvutid ei loe faile välja ja nii tuleb sellest asjast loobuda, raisk käed on ikka sangas...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.05.2006
windsurf  vali
satrt kodust, ja 8.30 mõntust, ilm on tuullubav, aga mitte niipalju kui eile, praam läheb, ... maapeal on kõva vastutuul ja peale 50km sõitu tõstame lauad masinasse, bensukulu kokkuhoid, nidasse sõidame 4 tundi, rannaäärne tee on 50/50 nii head kui hullu, kiiresti sõita ei saa, aga järgmise võistluse kohani- pavilostani pole väga hull... klaipedas põrutame esmalt reisijate sadamasse, aga autosid teenindab 2km allpool asuv sadam,... kiirustame praamile ja jääme viimasena maha, see annab aga võimaluse heita pilk piletile, kus 1 auto asemel ilutseb 2, lähen kassapidajalt, kes ilmselt lootis, et saame praamile, raha tagasi nõudma, no kak eto slutsilos?(et kuda see nii küll läks?)imestab kassapidaja... poosaar, kus nida asub on väga ilus, vahelduva reljeefiga, oma 2-30m kõrguste vahega, tohutu suured liivadüünid, poolsaare alguses näeme selleaasta metsapõlengut, pilt on trööstitu... nidas on kutid eestlased just välja tulemas, eemalt ei paista nagu midagi olla aga rahvas sõitis 9,8 stega ja oli veel palju... paneme 9 ja 7, vesi on mage ja suht soe ka... 7sega saab slalli sõita ja 9sasega nats enam aga üldiselt tuul kukub ja autokodu ootab meid koos poolanuudli õhtusöögiga...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.05.2006
windsurf  vali
no peaks hetkel juba lätirannas-ventspilsis olema aga tuulepoiss, otsustas moole sünnapuhul kodukatust veel pakkuda, homme jääme nats hiljemaks küll, aga pole veel hullu midagi... poisid panid nasval mõned triibud ka, meite 5-ne laksas topist lahti ja john kerjas taneli tagant mõned triibud... muidu oli 10-12 metra, mis oleks enadalegi ok olnud, alo sai 53km ja john uue klubirekordi 54,millegagi kirja...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.05.2006
windsurf  vali
Nasva SW-W 10-16ms, väga pagiline, väikseim puri 5,0, lähen esmalt üritan spiidi kanalis, saan vaid 44,7kmh, slallikat ei julge panna, kuna vesi pole eriti sügav, siis käin vahepeal lainetes ka ära, on nasva kohta väga suured, nii 1,5m, ... kiirust eriti üles ei saa, rohkem veivan ja maadlen pagidega, siis üritan korra veel spiidialas aga liigsel pressimisel lähen spinni, mis suurelt kiiruselt on õõnestav tunne, oleks pikemaid trapetsiotsi vaja... ei olnud mugav, oli wresling...
Nimi: Kaupo Kesküla
Kuupäev: 24.05.2006
kitesurf  vali
Vääna, tea miks keegi ei surfa, kui kohale jöudsime? See selgus kohe, kui veepeale sain. Väga tugev tuul vedas täpselt vastu suuri laineid. Lainest kohe öhku ja köik kohad vett täis, mitte midagi ei näe .. Tuule nats keeras SW ja meri oli kohe kangutajaid täis. Läksin natuke allatuult, et ehk on rahulikum surfata. Siiski tuul ja lained ei andnud asu. Usun lained olid 2-3m, möned suuremadki. Pärast vaatasin tuulemöötja logi, keskmine 13, iilid 19ms. Nova 9 pidas end kenasti üleval ja ülepurjestatust ei olnud. Üks veel, olge tugeva tuulega väga ettevaatlikud!!! Üksi lohe alla vöttes on oht, et lohe ei lase piisavalt tuult välja ja vöib vedama, hullem töstmagi hakata. Tugeva tuulega ärge proovige üksi hakkama saada!!! Ilmajaama pilt oli ilus, asjad lendasid ... ;-)

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.05.2006
windsurf  vali
Nasva. SW 4-8ms, ebaühtlane tuul, mis ei lase 11-sel õiget riga peale saadagi täna, kord on paras, siis vähe ja siis palju, pane või mastiliigi regullimiseks otsad sõiduajaks külge, ... kuna auto on lisaravil veel 2 päeva pole teadagi, millega nidasse saame sõita, ehk siiski õnnestub, täna oli lausa kahju ära tulla, kuna tuul tõusis oma 10 metrani, meri oli nagu pidupäeval...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 23.05.2006
kitesurf  vali
LIHTNE ELU :) SW 10... 15 M/S 11, 5 Skoop. Nasva ! Lihtsalt lahe, kuid liiga "lahedaks" läks just enne pimedat st. ülepurjestus "tuli peale" : Vesi juba üllatavalt soe . Praegu tundub , et Nasva on pks SUPER sõidukoht SW. Ehk saab homme korrata ??
Nimi: Kaupo Kesküla
Kuupäev: 23.05.2006
kitesurf  vali
Surfisime Roostal, ilm oli super-super. Tuul 6-8ms SSW. Lauxil oli 12 AIR, minul 20 Mamoot (mida assisteeris Mong ja lühikesed nöörid). Ilm oli soe, hüpped pikad ja vaatepilt ilus, eriti Lauxi viimane "rähn". Tänane surf oli möeldud homse Vääna sessiooni soojenduseks. Aeg lendas seekord jube kähku, peale 17:30, maha 19:30.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.05.2006
windsurf  vali
Roomassaare, W 7-8ms, päike, henri ja hardcore lähevad sõitma formulat, võtan prooviks dreiki uue uime... nasva, esmalt ok 8-9ms, rigan 11 aga john 9-sega tuleb varsti välja ja arvab, et on palju, siis tuleb udu peale, ja hakkab üks tuulejama, rigan juba 7-se ja loodan slalli sõita, aga tuul hoopis kukub, suurt enam ei viitsi, aga tegelt oli täitsa formulatuul-5-6ms, aga ikka tulid peale udulained ja kohatikaovad noored, nagu siilid, udusse, teeme 2 ringi, millest esimeses saab vaid madis pihta, teised krüssavad üle ja udusse, poisid oma uute bici purjedega saavad hakkama, aga jalad on mastidel küll imelikult viltu, eitea kauaks neid jagub...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.05.2006
windsurf  vali
nasva, sw 8-9 ms, vana 85L+6,3, selle aasta esimene kodune korralik väikeselauailm. teen ise valmis outhouli kinnitused ja jälle tonn kokkuhoidu.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 20.05.2006
kitesurf  vali
8-12 m/s edelast !! (nagu juba tavaks on saanud) Pikkk päev ! Mõlemad lohed 11.5 & 14,5 m/s . Kohal veel Kuldar ( tipp-topp backroll)
Vesi on jälle soojem st. kinnasteta sõit ;) Veidi vihmane , KUID sõidutuul kompenseerib kõik. Sooja ca 10 C Tubli & sportlik päev.
Pühapäev ..... ( lohede pakkimine, kuna sõidutuult ei ...)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.05.2006
windsurf  vali
Nasva, W, 6-7ms, formula, lõnatunnine plekk asendub kiiresti tubli läänekaga... kadi ja karolina teevad korraliku formulatrenni, näiset saavad hakkama, kadil oli 7sega nats kergem sõita ja liikus ka kiiremini, karol läheb suurema purjega nats aega harjumiseks.... 11 oli mulle paras, esmalt tõmbasin nats vähe peale, aga ka peale vahepealset trimmimist oleks võind veelgi tõmmata, et mugavamalt sõita, f2 läheb allalainet üllatavalt hästi, pole kordagi teravasse lainesse kinni sõitnud ning jätkuvalt kiidan head jibe, kui saab paksu kalpsa seljast, siis läheb ka elu mõnusamaks, kuigi täna ilma päikeseta oleks ka saand hakkama, vesi juba piisavalt soe, eriti jões.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.05.2006
windsurf  vali
Nasva - üle hulgaaja idatuul, ... enne kuressaare -viin jane opakatrenni , teise, ja ta saab seal üllatavalt hästi hakkama iseseisvalt, treeneri juhtuimisel muidugist, kunagi lauapeal proovimisest on ikka kasu olnud, ehk tulevikuski...linnas puhus niihea tuul, et otsustan formulat sõitma minna, nasval aga pole halligi, 3-4ms , F2'04+11G- lähen ikka proovima, ja osutubki just selline napilt käimasaamise tuul, mis laua tundmaõppimiseks ideaalne, lainet vähe, taban juba päris hästi, ehk tean juba jalgadega seda tunnet, kui tekib õige pinge ja eeltunne sellele etapile, mil üldse on mõtet pumpama hakata, normaalne, hea oleks saaks uut F2te ka proovida.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.05.2006
windsurf  vali
Nasva, 3-5ms NW-W, teen noortele 3 starti... tegelikult 4 aga esimesse jõuab ainult john... 2 järgmist võidab tanel, sest lühikesel ja tuulevaiksel rajal prodigy vastu lihtsalt ei saa,, kui tuult nats juurde tuleb saab ka john edu, glissis on rsx ees, karolina on tubli ja võtab 3x 3kohta, madis ott ja kadi jagavad omavahel teist poolt kohtadest... pikka otsa ei tee peale johni keegi- käed juba läbi!!! mis siis võistluse ajal saab- ilmselt eimidagi.
Nimi: Lauri Leitorp
Kuupäev: 16.05.2006
kitesurf  vali
Räägiks esimestest muljetest Takooni kõige pro-ma lohe Air 06 12m2
isendi kohta.
*LOHE*. Just see mida vaja, tunduvalt kiirem kui kõik eelmised,
pöörleb rohkem ümber telje kui ümber tiiva. Jutt väiksemast häng
taimist võib olla tõsi, pigem tundus tegu olevat Nova lennutrajektooriga st. pikemalt. Muidugi olen proovinud ka ainult
pagiliste tuultega. Tirib vähem, seega ideaalne unhooked sõiduks.
Selle asjaga tehakse ka siis ilmselt see händelpäss ära aga karta on, et ma kaitluubist selle otsa ei pääse nii kiire lohega kui Air.
Veivata on päris hea ka mitte päris õigest veivisuunast tuulega sai kohe mitu korda sama laine peal edasi-tagasi keerutada. Seda 2004
skuubiga mis mul varem oli õnnestus x tuule suunaga haruharva. Igatahes meeldib palju rohkem kui 2005 skuup. Ja see ei ole reklaamijutt, 2005 oli ikkagi suht kõva tõmbega ja keeras ilmatuma
kaarega, Conzales jah viskab sellega une pealt kaitluupi, ise kui
proovisin läks ikka lohesõidu - ja eluisu mitu korda ära.
Viies nöör on ikka tegija, sisuliselt on 2006 lohedel sarnane efekt
nokamütsidega sest nad kukuvad alati tiivad üleval vette. Vanasti kui
hp leash oli chiken luubi küljes järgnes unhooked vettekukkumisele
vähemalt 20 lohisemist sest lohel oli tõmme täiega peal. Enam mitte.
Lendasin Tarifal mingi jubeda 20 m/s tuulega ja 7,5 wookiga selg eest ja kaitluubiga mööda merd, pöörasin ennast õhus ringi, lohe kukkus vette ja ma lendasin temast isegi mööda nii, et nöörid läksid lõdvaks.
Siis pöörasin ringi ja ujusin lohe järgi tilpnemas ca. 15 meetrit tagasi laua juurde mille vette viskasin. Vanade lohedega ei saaks seda iial teha. Muidugi ei andesta need kiiremad lohed eriti kasutaja poolt
sooritatud lollusi vaid kohe on kõvemat matsu oodata, seega
sõiduoskusi tuleb ikkagi pidevalt lihvida.
*POOM.* Poomil on suurepärased fikseeritavad kuulid, millega depoweri nööri pikkust reguleerida. Seega pole vaja enam nööri saagida ega sõlmida. Varasematel aastatel panin kohe äärmised liinid kõige lühemasse asendisse, et lohe käsklusi kuulaks ja üleval ei uimerdaks. Sel aastal ei julenud seda veel teha kuna lohe on niigi kiire. Eks ma
proovin va. kaitluupi ja proovin sõita vaikse tuulega ja siis mõtlen
kas pingutada äärmiseid või mitte. Kusjuures venib välja hall, st. parempoolne nöör. Ja seda mõlemal kasutatud 2006. poomil. Ju siis hiinlased on teinud asja natuke odavamaks, võites 1000 lohe pealt
jälle ca. 3 jüaani.
Kardaan on aga kohta kust nööride vinte välja keerata ei ole, sestap
peab proovima kuidagi nööre peos hoides vindid välja krudida.
Muidugi...unustage vana kooli keerutamise nõmedad trikid ja sõitke
unhooked, siis polegi seda probleemi. Nojah, tänu 5-le nöörile ei taha need kummikantossid enam poomi peale keeratud nööridele hästi peale minna.
Loomulikult ostke omale uued Takoonid. Ja lastele kah sest meist ju enam pro-sid ei saa. Ja andke inf naabrile edasi.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 14.05.2006
kitesurf  vali
Uus lohe 14,5 Skoop 4 : pakkisin lahti ja ootab lennutamist :)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.05.2006
windsurf  vali
Viimase päeva äratus kell 5.30, kooaolek 6.00, merele 6.30... päike just töusis...puhub idatuul, lainet pole, 4-5ms... kohtunikud on pannud sportlastele ülesande, millega enamus hakkam saavad, kahjuks aga ei saa kohtunikud ise raja panekuga hakkma, kell 7 üritatakse teha start, mis aga poole pealt katkestatakse, siis üritatakse rada venitada jöe otsa, aga peale 2 tundi ootamist hea tuulega, kukub löpuks plekiks, ja tundub, et vöistlus on läbi, sest enne öhtut ei tule tavaliselt midagi... käime söömas ära ja tuleme randa tagasi praadima, vahepeal aruttakse teemal plju raha tagasi makstakse- 1versioon, et 200, teine et 50 ... teen lätlastega juttu sörve kolka reissist, selgub, et ka nemad on huvitatud, lubavad ka slaalomile ja spiidile tulla, omalt poolt aga pakuvad septembrisse läti lahtiseid formulavöistlusi.... napilt enne 4 lähevd kohtunikud merele ja tuleb ka mingi imetuul merelt, mis kaldani ei jöua, lipp läheb masti ja hirmus rabelemine lahti, üks bulgaria kutt, kellel ilmselt köige suurem isu vöita läks enne kohtunikke merele ja saatub öigel jal öigesse kohta ning tänu sellle ka euroopa juunioride 1ks, jöuame napilt rigatud, tassime asjad merepoolt sisse, aga john ei saa kaldaalt minema laine ja nörga tuulega, ...juss , kes tuleb 3 minutit hiljem vette samast saab oma suure purjega käima ja koos erviniga on nad 2kesi ainsad eestlased, kes stardivad, esimesse fliiti jöiab vaid 10 -49st, teise oma 30 meest, eks staarid jäävad medaliteta... antonalbo vaid 4s, qentel veelgi tgapool, eestlastele 2 teist kohta ervin mastersite ja henri 75 kg klassis.... hetkel on jube peksasaamise tunne, vöiks ju otsida vabandusi, et kama ei saa pidevalt kuumuss koos hoida, enmusel olid asjad juba pakitudki, osa ärasöitnud- seda imet ei oodanud kedagi, et tuul tuleb,... oleks pidand kasutama piritamuuli trikki ja riskides kama ja oma tervisega 300 m muuli löpust sisse üle autosuurust kiviplokkide sisse ronima aga see on juba lännu... karm öppetund ajalukku... kokkuvöttes vöitsid paremad, kel oli enam kogemusi , vöiduisu ja önne teiste önnetuste arvelt, oleme nokautis aga homme juba ajame end tas jalgadele ja seda enama isuga, positiivselt vöttes jäi meist ju veell 2 kutti, kellest üks progi seljataha.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.05.2006
windsurf  vali
Portimaao 4s vöistluspäev... peam 7st juba koosolekul olema, juss on köige kiirem, teatab, et tuult pole... korraldaja poolt orgunnitakse kohtunike kaatriga merereise kaljujoobastesse, mis on fantastilised, eriti ilusad on vaed privaatrndadele ja portugali kalleimale rannahotellile, muinasjutulinnakesele kaljude vahel, meie paadil on 130 mootor, läeb nagu vesilnnuk, 50kmh lödvalt... kuigi pilved on linna piiranud, puhub ometi tuul valest suunast- mrelt 2-3ms, öige tuul tuleb alles poole 7 ajal,... esmalt läheb kollane fleet, siis sinine, john vajub enne starti 20m kaatrist allapoole, mistöttu sgavd suured purjed kohe stardituule, suurtel on kövasti parem kiirus ja nurk 10-15 ° parem, john üritab vikile ära teha, mis korra ka önnestub, siis tuleb teha lisapaut, sest väikse purjega on kaldaalla minna ohtlik, viki pääseb jälle ette... 2 stardi vahepeal tulevad paljud maale uime-purje vahetama, üks kutt tuleb 10cm debosse uimejupiga, purjede vahetamine on aga möttetu, tuul vikib peagi ja kollses fleedis saadetakse 10kond meest kldale musta lipu saatel, köik röövib aega j enam starte teha ei önnestu, protestime veel ita 7777 ära, kes siis löpuks meeste klassi pnnakse... päeva nelaks on aga veel tunnivörra varasem äratus.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.05.2006
windsurf  vali
Taas portimaos ja kuigi tundub poole 10 ajal, et täna tõesti on tuult tulemas, avaneb meile mäeotsast trööstitu pilt, sile ja pooles ulatuses peegel... Skippers meetingul lohutatakse neid, kel eelmise emi auhinnarahad kätte saamata, et ehk lähitulevikus... See kõlab nagu tuule lubamine tuulevaiksel päeval.... Kogu päev kulgeb alternatiivtegevuste tähe all, kes loobib taldrikut, rannavolle ja jalka, tennis üle turvabarjääride, mina leian rannakaljudelt mässaläind tamiilipuntra, millel isegi konks küljes ja üritan kala püüda, selliseid poolemeetriseid ujub lausa parvedes, aga sinna nad minust jäävadki...kuigi windguru lubab õhtuks tuuletõusu on kell6 kojuminek... Oli väsitav rannapäev...õhtul avastame registrit, et 1 juunior on reganud 12ruuduse purje, homme on vähemasti kaldal õiendamist...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.05.2006
windsurf  vali
Portimao hommikud hakkavad muutuma üksluiseks, on enamasti sileda veega... Õnneks täna mitte täispeegel, kogu päeva on väike 2-3ms tuult, mis keerutab nurka...kella 4ajal hakkab ootamatult puhuma lõunatuul ja 10kond kutti läheb peale,jões on hea gliss...tegelt tuleb õige tuul alles tunni pärast ja 1740 antakse 1 start,.. John on ilmselt stardile kõige lähemal aga hilineb temagi, teistest rääkimata, jõest väljaminek oli viga, john jätab sõidu ka pooleli, kuna tuul kaob, õnneks katkestatakse kõigil 1.sõit... Teine start tuleb johnil normaalselt, täie laksu pealt ja kohe kaatri tagant, kahjuks 10ne puri on nii piiripeal tuulega väike, nurk jääb 12ste vastu lahjaks ja allatuuleotstes kaob hoog, sõitu kirja ei saand, poistest saab viktor napilt viimasena (sõidab 1o,7purjega) henri meie parimana14 koht,.. teise grupi sõit katkestatakse taas, ... Homme alustatakse juba kell 7.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.05.2006
windsurf  vali
Meie esimesed euroopakad algasid üsna uniselt, kogu päeva passimist päikesepaistel tegi üsna uimaseks... Skippers meetingul tekitas probleemi võistlejate jagamine sinisesse ja kollasesse fleeti, õigemini, miks sattus sinisesse viimase mmi 8 paremat, 99%eestlastest on ka sinises, ainult toni üksi peab kollases sõitma, ka on enamus juuniore sinises, niiet teoreetiliselt on tonil võimalik välja sõita paremaidki kohti aga see-eest ei saa ta esimeses ringis oma põhikonkurentidega koos sõita... Iga päeva järel jagatakse mehed uuesti ringi üle ühe ja moodustatakse järgmise päeva fleedid...viimasel kahel päeval juba 50% paremad ja kehvemad... Õhtu suursündmuseks oli jussi sünnipäeva tähistamine kalarestoranis, täiesti omaette elamus, ninaall näidati värsket kala, millest siis kohe grilliti maitsev praad, eelroaks olid suurepäraselt küüslaugukastmes valmistatud suured 10-12cm pikkused krevetid, polegi nii pikki varem söönd,... Õhtusöögi lõpus korraldati meile paraad elusatest krabilistest, krabid pidid kribinal mööda lauda sibama ja oma sõrgade lõikejõudu demoma, kõige suuremal 1,5kgsel olid sõrad kinni seotud, nii igaks juhuks, lõpetuseks tutvustati eriti eksootilist sakuskat, mis nägid välja nagu kilpkonna jalad, aga pidavat kasvama nagu taim merekividel... No spordist on siiamaani asi veel kaugel, ehk homme...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.05.2006
windsurf  vali
Hommikul puhub taas korralik tuul aga täna ta ei keeragi merele, ehk briisi jõud jääb nõrgaks, samas ei tule ka ofshore eriti tugev, ... Aga päeva algusse...minu hommikusele ujumisharrastusele tõmmati kriips peal ja edaspidi võin alates poole 9st ujuma tulla, sest minu sulistamine ajavat kogu hotelli üles -jerunda... Regamine ja varustuse ülevaatus läks ok, kohalesaabunud poksi võtab eestlaste kama vastu... Märke sisse ei panda ja 2ajal otsustame veele minna, tuul on ka nats vajunud, john teeb vaid mõned triibud, siis tuleb loksudes maha, selgub, et uus poom jookseb kokku, paneme stopperi uutesse aukudesse aga ka seal ei seisa stopper, hea et selline jama täna juhtus,teiste eestlaste käest abiküsimine on suht mõttetu,need on kõik oma taglastega terve hommiku jamanud, peamiselt liistuprobleemid, õhtuks on vist mastijalad ka kõverad ernol ja kellelgi veel... Võtan siis tee kohalikku klubisse ja sealsed kutid lubavad mul toas ringi kaaberdada ja kui midagi leian, siis remondiks ära kasutada, leian paar 8st polti, lasen need relakaga 7steks ja muljun nood stopperite taha lisatugedeks, teibiga kinni ja ju homme näeb...õhtul 8st pidama olnud avamine toimub meieta hoopiski 7st ja pooled ilmselt magavad veel asja maha, polndki miskit erilist, nats näksimist ja drinki ja kogu stori...no saabki varem horisontaali...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.05.2006
windsurf  vali
Hommikul puus tubli 5-6ms majade vahel, oli ka üsna jahe, aga hullult kiskus veeprotseduuride poole ja läksingi bassu ujuma, päris jahe vesi oli, aga adreka laks oli niihea, et hakkan edspidi ilmselt talisuplejaks...hommikul üritan drake uime alumist sirgeks ajada, saab peale 3x lappimist täitsa ok, huvitav on see, et enamus surfimehi tegeleb kodutöödega vahetult enne võistlusi,... 12ks loivame randa ja teepeal vurab vastu kohaliku motoklubi paraad oma 5-60 tsiklimehega kenasti politseieskordi saatel... Henri lapib oma laua taguotsa, mis lennukist paugu saanud, muide tolle eile meiega koos abunud brasiillannal kristiinal polegi kama kohale jõunud... Kella poole 4ni toimub vaid naaberlahe tuulutamine, siis saabub pidupäev ka meie õuele... Oleme kiired ja John saab teisena vette, siis erno ja juss 15min hiljem ning koos tehakse mõned triibud, aga johni kiirus suurte purjrde vastu on väike ja nurk paremal halsil oma 10° nõrgem, ernol aga seevastu parim nurk ja kiirus... Tuul puhub 6-7ms, mis hiljem pisut tõuseb... Poole tunni pärast on juba paarkümmend nägu veepeal, tunni möödudes poole enam, juuniorid makaroonid viskuvad millegipärast abajast väljudes korraga pikali, toni ja viktorgi ei lähe kaldast kaugemale vaid tulevad kama vähendama,... John teeb 1,5h ja tuleb ära, vahepeal kutsub jussile abi, sest tollel prõksas mast altpoolt poomi ning poleks john tagumisena sõitnud loksunuks juss pikalt,.. Me jahutasime oma masti enne rigamist vees ja panime kokku ka muulivarjus, kõrval paugutas üks frits oma np masti pooleks vahetult enne vetteminekut -shaisse... Aitame veel kristiinal mingi laenatud 10se gaastra rigada ja jääb mulje, et ta ei saa veel isegi sellele protseduurile pihta, me ei viitsi ootama jääda kunas ta sellega ukerdama läeb aga suuna võtab ta enesekindlalt murdlainesse, kus veivarid tavaliselt, no julge hundi rind on ikka haavleid täis... Õhtul võtame veel pikema teekonna jalgealla ning otsime lidli marketi üles, hinnad 30% odavamad... Päevas täiendasime suurest apelsinikoormast oma vitaminsi tagavara makstes suure kilekotitäie eest 2euri, jubehead magusad ja soojad energiapommid,kodusest kaubandusest ei saa kunagi sellist maitset...õhtul katsetame meie köögi mikroahjuära ja teeme 2 korralikku shampinjonipitsat,ajame kõhu süsivesikuid täis lootuses, et organism neist peagi ajju saadab trüpofaani, mis omakorda seal muutudes serotoniiniks unisust tekitades meid magama uinutab... Sellest moraal- lapsed, ärge sööge koolis liigseid süsivesikuid vaid ikka korralikult valku!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.05.2006
windsurf  vali
Tänane päev läheb kirja kui Portugali avastamine ssk poolt... Hommikul juba 5aegu ajasin end kõvalt lennujaama pingilt üles, sellise poolevinnase pingiune pealt ei saa organismust korralikult käima... Ilma kaalumata läheb surfikama 100Eu eest lennukipoole teele, sees ikka kripeldab, kas näeme enne võistlust oma purjeid... Aga oh imet,lennujaamas on kamad suht terved, vaid 1 sõrmeotsa suurune mõlgike... Peale jupp aega passimist kohtame 2 kohlikku, kes ongi mitte meile vastusaadetud(nimelt polnd me saabujate nimekirjas) ootame veel ära ühe brasiillanna ja 2 makaroonit, tervitades itaallasi kuulutan, et I like spagetti tuu... Sõit hotelli (mille nime ma polnd isegi meelde jätnud) kestis 45nim. Ja selle kestel veendusime, et olnuks rohkem aega võinuks nautida kevadet ja tulla masinaga ... Clube priaia da rocha on paarist 10-13x majast koosneev hotell, kus pole eriti avarusele ruumi jäetud, aga see-eest on rand megalai ja liiva jagub kõigile, seda on isegi niipaljU, et ülipeen tuisk, mis meie saabudes koos tuule tõusuga algab, ähvardab kaamera tuksi keerata.... Extreemtiim selgitab parajasti euroopameistrit minigolfis, henri ja juss ei vasta aga enam telefonile ning see on lootustandev märk, ehk poisid on siiski lennukile riskinud minna, sest ka neile õeldi, et kamaga kopenhaagenist edasi saada on kahtlane... Rigamine käib otse rannaäärsel asfaldiplatsil, siis kohtame sõber garyt inglismaalt, kes taas reissiofitseri staatuses, ja meldiva üllatusena on klubi juures täiesti tasuta vifi!!... Enne vetteminekut tegime hotellis väikese kokkamise kohalikust spagetist, 6eu eest jäi veel pool alles õhtusöögikski, koos õhtuse lisaostuga +7eu, on veel olemas hommikusöökk,i õhtul kuuleme hotelli hommiklaua kohta karmi kriitikat ja teised eestlased söövad igalpool mjal, aga mitte siin, toit hotellipoodides, mlliseid om iga hotelli all,on ikkagi kallim kui meil ning homme tuleb otsida suurem market üles....aga trennist ka, riga saame hästi paika hirmu tekitas nats pakis ülekuumenenud mast, mida tuli joogiveega jahutada, uime otsa remont jäi ka nagu poolikuks, pigem ei saa john korralikku sõiduasendit allatuulekurssidel ja ka krüssus kipub laud spinni minema aga selleks me olemegi paar päeva varem siin, et kõik paika loksutada... Koht on iseenesest suure kunstliku lahega sobilik nii algajatele, kui proffidele, saab ka laineluda sõita...Korraldajate suurt telki varustuse hoiustamiseks veel kokku eisaa ja jätame kamad mingi esinemise lava alla öömajale, lubatakse turvata... Henri ja juss jõuavad alles 10ajal korteripeale, kui uni on meid maha murdnud, aga nüüdsest on elamine poole odavam ja 30euri läheb neljapeale.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 06.05.2006
kitesurf  vali
SSK avaüritus < Hooaja avamine ! ¤¤ ehk Varvas vette :) !! Klubi liikmed (SSK kite osakond) olid 99,99 % kohal !! Rand (Pidula) "osaliselt osadele esimesed selle-aasta- triibulised" + ranna koristamise talgud 5+ +(ühis)grill + pidulik õhtusöök ??? Meris + majutus seal kus tavaliselt + DIVA 2 tk. + "Viljandi"+ jne.... jne .....
Pühapäeva hommikune kaua magamine/"laiskus kontides" ei viinud meid kahjuks Pidulasse, kust saadud info põhjal oli tuuleolud head :(( Õpime jälle vigadest.))
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.05.2006
windsurf  vali
Täna taas suure seikluse algus, reis Portugalimaale... Nagu ikka extreemalgus tugeva adrenalaksuga, ehk siis 40km linnast lõpetab oma existence tagumine ratas, mis sai ostetud torikummi sakslaselt kuu aega tgsi, juba varemgi vibranti tekitanud rattake viskas lõpuks kesta maha, hooldemeeskond tegi tubli töö ja jõudsime isegi praamile... Talinas aga järgmine intsident,peale üht paljudest pidurdamist jäigi esimene kl0ts peale ja tekitas korraliku tosupilve,no tuli teha käsijahutust, milleks kõlbas suurepäraselt saare vesi, ... Küladtasime Surfhousi töökt kollektiivi ja testisime selle aasta prolimiti poomidega mastitugevust, nimelt on poomi kinnituskoht ohtlikult kitsas ja selle tõestuseks murdsime ühe uue reissimasti katki lihtsalt poomi sulgemisega, önneks oli 55%mast. Surfhousi trepil õnnestub mul taglasekott otse sitahunnisse muljuda, aga pole hullu- Indrek ütleb, et see on hea enne ja toobõnne- õnnehunnik siis! ...edasi laevaga põhjapoole, saarlaste teed kuhugi on ikka ringiga, laevas õnnestub ühe torda spordimehega teha diil ja too viib meid otse sadamast lennujaama, normaalne vend Sven!,Helsinki linna raudteejaamast kerkivad suured suitsusambad, sest kohalikud terroristid on süüdanud mõned eelmise sajandi vagunid, kopter filmib ülalt, aksönit kuhjaga...uh oli normaalne võistlusreisi algus.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 01.05.2006
kitesurf  vali
Eilse päeva jätk !
Olud samad, veidi väiksem setskond !
Hommik on veeel suht "karge" ja niiske tuul teevad merele mineku "meeldivalt" raskeks, kuid kuni ajani, mil varbad vees ...
2 h sõitu ja harjutmaist ning päeva sportlikule poolele 5 + Tore !!
Ehk õnnestub ka homme ?
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.05.2006
windsurf  vali
Nasva 8-9ms, idast aga tuul langeb üsna kiiresti ja on auklikum kui eile, jään ise kaldale nagu arvasingi, õine"rannamelu" tõmbas vanainimese läbi... John ja Alo lähevad 85+5 purjedega aga John tuleb üsna pea 6,3 järel ning lõpuks on seegi vähe, Alo ristib uue laua nina väikse kõksuga ära, Kadi ja Karolina õpivad 120L lauaga starte ja triibutamist.... päev Sõrvest jäi vaid mõtteks, kahjuks.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 30.04.2006
kitesurf  vali
ÄGE !! 1(esimest) korda siis sel hooajal vees :)
Mändjala E 8-12 m/s 11 m2 Skoop
Kohal veel Kuldar, Kaups, Igor & igori sõber. Kõik oli 5 + v.a. laua kaotus ( rohkem siis laua ootamine kaldal) ja kehv füüsiline (kevadine) vorm !! SIINKOHAL võiks ju lubadadusi jagagada.... Vähemasti proovin tulevikus tublim olla
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.04.2006
windsurf  vali
Nasva 10-11ms idast, päike... esmalt lähen 120+6,3 olukorda merel kontrollima, et kas mõnes kohas ka spiidi saab sõita.. lõunapool kaid isegi tundus, et võimalik, põhjapool kaid puhus aga seevastu oma paar metra enam, laine oli aga pigem luupimiseks, võtsin siis ikkagi slallika ja üritasin midagi, lagi 42,4kmh ütleb iseenda eest, et olukord polnd just spiiditav, John kimab 85+5,0. sellise nurga all peaks Sõrve minema... õhtul helistab Pastac, kes oma jeebiga kõhuli mudas kinni Männikäbi alla., katsed teise suure jeebiga tõmmata ebaõnnastuvad, kaevame muda ja tõstame tungrauaga ratashaaval ülesse lappides laudi alla, selle töö peale kulub oma 3 tundi,.. kella 10ks selgub, et keegi ei taha enam puksiiriabi pakkuda, proovin oma masinaga, aga kuna Kaupo jeebil kaovad käigud ära on olukord nutune, ei autoabi, kaitseliit, ega 112 ei viitsi meid aidata, enamus ilmselt pühadejoogised ka , õnneks saan Ulli kaudu maamees Meelise kätte, kes pool12 oma trakaga 20km kauguselt kohale vurab ja teeb töö nagu ninanokkimise ära, täitsamees!!! vean jeebi linna ja just enne linna hakkab ka minu masin kärssama pooteist tonni kahejapoolese vastu on ikka liig minu vanakesele. kell 00.04 olen kodus ja ilmselt kõva tuulekäes külma saand, näis kas homme Sörve kannatabki minna.?
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.04.2006
windsurf  vali
Nasva 4-5ms idast, vesi juba käesoe... formula mina11, john 10, alguses on tuul nats nõrgen ja käimasaamine ka raskendatud, põhihäda on aga ilmselt uues F2 lauas, millega lihtsalt ei oska veel sõita (uim oli fins), nii tunniajaga tõuseb nats tuult ja saan ka mõned glissiajamise nipid selgeks, pumbata tuleb üsna laua keskelt ja uime pealt just asetades jalad laua lohkudesse, ka teeb see laud väga mönusaid dsaibe nüüd jääb üle veel saada kätte see täisglissi faas ja areng olemas... päeva SHITTTT oli aga 2 x mingisse ujuvvõrku sissesõitmine, esimene katapult oli nagu hoiatuseks, arvates, et võrk on kinni sõitsin järgmised otsad altpoolt aga see raisk tuli ka alla ja teise katapuldiga lõhkusin oma uut lauda ka sitaks palju, ilmselt trapetsiga, pole ammu nii megalt vihastand!!!
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 24.04.2006
kitesurf  vali
käisin veel ja vees , tore oli.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 21.04.2006
windsurf kitesurf  vali
Tänasest Nasva ja Mändjala jäävabad. Ootus päraselt loodetuul tegi seda mis vaja.
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 20.04.2006
windsurf kitesurf  vali
Jää olud muutusteta, ehk homse loode tuulega ajab selle jama merele ära .
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.04.2006
windsurf  vali
Nasva, SW 4-5ms.. päike, jää on sõiduala nii kokkusurunud, et trenn tuleb teha lausa jõepeal, omaette oskuste proovilepanek on vasttuult silla alt läbisõitmine, otil läheb vast enam aega kui johnil ja madisel aga lõpuks saab ka tema selle trikiga hakkama, suurt pingetasjal polnud, aga asi seegi, võinuks minna ka spiidialale aga tundus, et seal kumas palju uppunud jääd põhjas ja uimedele polnuks se kindlasti tervislik.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 19.04.2006
kitesurf  vali
Järjekordne ilmavaatluspäev st. lootust küll oli, et tööpäeva lõpuks saab ometi esimese vesise triibu Nasval tehtud, kuid kohale jõudes oli tuul liialt nibin/nabin ja kohalik treener Johannes ja lohemees Kuldar kõigutasid muulil jalgu. Kahju :(
Siiski on olukord lootustandev, sest lõunatuule mõjud on taandumas ( st. kuhjanud jääsupi sisse on tekkimas vaba vett). Mändjal on sõidutingimused päevade küsimus !!

Vaata pilti
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 18.04.2006
windsurf kitesurf  vali
Loodetud vesimassaaz lükkus edela tuule poolt randa ja ranna alla kuhjunud rüsijää pärast lähitulevikku edasi. Mändjala rannas rannast mere suunas 20 m lahtine veeriba kuni esimese madalama kohani, edasi jää ja kuhjunud rüsijää pangad kaugusteni välja. Nasva jõe suudmes vaba vesi, ülejäänud "ice age 2006". Kuigi tuuleke meeldivalt >10 ms. Õnneks ei ole tegu aasta viimaste päevadega, vaid nüüd see kohe kohe algab. PS! Kalamehed ikka kohal ja väidavad ,et säinas on juba läbi jooksnud.

Vaata pilti
Nimi: Kuldar Kukk
Kuupäev: 17.04.2006
windsurf kitesurf  vali
Nasva linnapoolne külg loode nukani jäävaba.Jää taandub meeletu kiirusega, kui eile veel Johannes ja pojad sikerdasid jää poolt piiratud akvatooriumis, siis täna on samas kohas kokteil ilma jääta. Mändjala poolsel küljel istub jää energeetilistel põhjustel jõudsalt põhjas kinni. Tundub päeva paari küsimus, et heisata sadama mõlemal poolel sinine lipp ning kuulutada rannahooaeg avatuks. Kahjuks aja nappusel Mändjalga ei jõudnud, aga silmapiiril tundus veel jää randa palistamas. Seniks jääme ootama Pilvi Kirsi optimistlike lubadusi kohvi paksu olemasolust tassi põhjas ning kevade otsustavat rünnakut läänerindel.
Gripi linde ega ornitolooge ja muid rohelisi ei märganud, kuid hordide viisi oli Nasva jõe äärde kogunenud tegelasi õngede mässu korraldamas. Särje pojal on siis uss koos konksuga menüüsse lisatud
Võrdle eilset ja tänast fotot ( mis telefoniga nikerdades ei ole teab mis asi) ning leia erinevused. Vastused võite rahulikult enda teada jätta.

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.04.2006
windsurf  vali
Nasva, 4ms, SW, +6, päike, Läätsa nurgast paistab juba sinine triip, Nasva aga alles jääs, teeme reissikatega 2 starti om 1ruutKM suuruses vabas alas, vesi on nii sile, et saaks vabalt ka formulad käima, pagid on 5 alla, aga nats ujub jääsodi ja ei hakka uimedega riskima... john, alo, madis, ott ja mina.

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.04.2006
windsurf  vali
täna toimus karjalaskepäev, et lasime noored Nasva jõesuudmesse kepsutama, vesi +3/ õhk +5/ tuul S-SW 3-4ms, John ja Alo said veel selle õrna tuulekese sabast kinni aga Madis ja Ott jäid natsa hiljaks, aga elamuse jäävangistuses sõita said kõik sellegipoolest.... pärast lükkasime trimarani ka välja ja tekitasime nats lahedama olukorra ellingus... hooaeg saarel siis avatud!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.04.2006
windsurf  vali
täna panime käru riiuli kokku ja vedasime ka esimese koorma rommist nasvale kama ära... ikka peaks vist kas 30cm kõrgema või nats võimsama mootoriga masina muretsema... nasval ehitab üks kutt ujuvat sauna, esmapilgul peaks see tünnilasu kohe end peapeale keerama, aga ju näeb...üle hulga aja oli päikest ja sooja, aga tuult nappis, nasval saab jõesuudmes juba trenni teha, järgmisel nädalavahetusel teeme esimesed ametlikud veetrennid, siis peaks kogu suue laialt klaar olema, täna ujus ikka päris suuri tükke mööda jõge veel allapoole...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 08.04.2006
kitesurf  vali
Uudepanga laht
Sobiva prognoosiga saab järgmisel nädalal vette

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.04.2006
windsurf  vali
ilm endiselt juberöske 2-3 soojakraadi ilma päikeseta ei aja elu sisse, udu katab laiamadala ja Abrukat pole olemaski... homme lubab tugeva tuule kagusse keerata, ehk lööb klaariks... käruriiul sai valmis, homme katsetame koormaga.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.04.2006
windsurf  vali
vaadates jääkaarti on lootust, et saab ehk minna juba ka sel nädalavahetusel suurte alustega, mille jääklass on kõrgem, läänekülge sõitma. tänase seisuga on läänepool Sõrve tipuni klaar + liikuvad jäämäed muidugist. pidevalt puhunud läänetuul võiks pisut tormi teha. seni tegelen käru riiuli ehitusega.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.04.2006
  vali
siin on nii s... kliima, et jube, niiske, külm, udu, tuul surub selle kõik kontidesse, mis peale dahabi on jälle nagisema -ägisema hakanud. päike tule juba!
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 01.04.2006
kitesurf  vali
"Tutvumisreis" looderannikule - Tulemus : Pidula laht jääs (kuni Veere sadamani). Uudepanaga laht jäävaba ( jääpiir ca 20-30 m) st. jrgmisel nädal võiks ehk juba katsetada !!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.03.2006
windsurf  vali
Lahkumine Dahabist algab ülivarajase äratusega, kell 2 lõugab moslem allahakbar, kell 4jälle(huvita, et varem pole kella 2st kuulnud, uni oli ikka tugevam olnud) kell 5 ajab mind oma äratus üles, klopin teised ka maast lahti ja siis selgub, et kellas on toimunud ajavööndi vahetus ja tegelt on alles 4,... Koormaauto hilineb nats, seekord tõstame taglaste koti sisse võttes eelnevalt ära peatoed suhtuuelt mersubussilt, lauad lähevad katusele,hea on, et meil on omad rihmad kaasas, juht hoiatab, et mägedevahel on kõva tuul ja paneme 3rihma,reisile kaasa antakse hotelli poolt tordikarbisuurses pakis hommikusöögid (hamburger, saiakesed, mahl,õun)...valges läbi mägede sõita on omaette elamus, näeme parajasti ärkavaid moslemeid-teetrolle,kes on öö veetnud räbala armeetelgi all, mõttetult ehitatud suuri 2kordseid ja tühjaltseisvaid hooneid, kohalike elualuseid, plekisarasid,mida majadeks on võimatu nimetada,... Marianna vilgutab ühe teesulu juures kaamerat, mis ajab militarid ärevusse,fotikas võetakse kontrolli ja kästakse viimane pilt kustutada,mis polnud üldse soldadest, aga igaks juhuks...kohalejõudes tuletab sohvri abimees mulle meelde, et juhile tuleb kindlasti tippi ada, kuna ta aitas meil koormat teha-10paundsi läheb taskust teele... Lennujaamas on omaette elamus formulate röntgenisse saatmine, tundub, et lennujaama valgustusmasin on tehtud just formulate järgi, sest enamlaiem selle avastl äbipoleks mahtunud, pagasi konveier on 90*kurvidega ja nii tuleb meil lauad tassida esimese võimaliku sirgeni, kust nad suunduvad teadmatusse... Lennujaama täispasandatud seintega peldikus, on mingi toruluksepp, kes rõhutatult suunab mind kindlasti käsa pesema,kuivatamise paberit toob ta aga kõrvaltoast rullides tavalise pooli pealt mulle mingit paberit ja küsib tippi, jätan ta lollaka naeratuse ja shukraniga sinnasamasse, nu I narod aborzel... Mitu korda tsekitakse passe enne kui lennukisse pääseb...eks iga lennuga kaasnevad omad riskid, eriti kui ülekabariidilise kamaga reisida, nii hoidsime meiegi lootust, et ehk saame kõik ühestükis kätte, esmalt venis asjade kättetoimetamine, siis tuli taglase kott, mis oli oeapeale keeratud ja kuna me ei taibanud pealepoole pehmendusi panna, siis olid poomiotsad koti tohistamisega korralikud augud sisse teinud, poomid õnneks terved,lauad tulid liftiga ja nähes meie lauakotis 15cm lõiget tekkis kuri kahtlus sisu terviklikkuse osas, õnneks oli lad kriimuta nagu alo ja marianna laudki, hoolikas pakkimine hoidis halvimast ja mis on 1 auk kotis võrreldes auguga lauas- hinnavahe10kordne vähemasti... Tere kodumaa....arvan et meie lühike laager läks asjaette.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.03.2006
windsurf  vali
Hommikul puhub 4-5ms põhjast, tundub tulevat teise päevakoopia, john on vaatamata eilsele kõhakuurile, mis sai linnas,rohupoes tehtud,ikka kõhane, lähen ise formulat 10sega sõitma, saan üsna rahuldava kiire sõidu 10km tehtud enne tuule keeramist NOsse ja tugevnemist, maxspeed 45kmh...lõuna paiku hakkab päikesevarjutus, hotelli saali pannakse extra tv üles, aga surfajad ei hakka sellepärast merelt tulemagi, kaldalolijad eelistavad aga omal moel olukorda jälgida, varjutus ajal muutub õhk tublisti külmemaks ja tuul rajumaks... Käime veel korra linnas ära, päevasel ajal on eluolu palju rahulikum...4st lähen 7sega sõitma, teen mönusa lõputriibu, kusjuures tekib mul kokkupõrkeohtlik olukord speedimeistriga, kes tähelepanematusest minu krüssu momendil, kiman tast alt mööda, otsustab vallata ja välid vaid kokkupõrke suure vilega,... John saab formula rekordiks 48,7, tema sõidu ajal on laine nats mugavam...peseme ja küürime kamad soolast kuigivõrd, pakime... Läheb soojaks, kahju on lahkuda kui just hakkas nagu sõit meelde tulema.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.03.2006
windsurf  vali
Eile õhtul käisime Dahabi linnas ka ära, väga tüütu kauplemine käis tänavat ühtepidi läbides, tagasitulles oli aga palju rahulikum, a tusime ühte salapärasesse hoovi, kus sai igas poosis lõssutada ja suurel ekraanil Gladiaatori filmi vaadata, kohalik õlu oli talutav,.. Reis edasi-tagasi käis pikapikastikas ja maksis 5 naela, kuigi esmalt küsitakse ikka 10.
Täna öösel ajasid araablased oma öise palvusega une ära, mis häda neil keset ööd karjuda on?
Hommikul nats vaiksem tavalisest ja saame 10st ka esimese stardi formulas tehtud
1 start john - 10,alo -15s.1märk alo ees j - 6s, finish john 1, a-2min, teeb 1 liigse paudi
2st rein-2s,john-3s,alokatapult 20m enne liini, oli unustanud kardaani lahti, muidu oleks olnud esimene, 1m john juba reinust pikalt ees ja lõpetab üksinda
3st;john-10s,alo-20s, rein kadus avarustesse, kuna üritan vahepeal filmida, kaob ülevaade, aga john lõpetab taas üksinduses.... Kogu selle aja triibutab marianna reinult laenatud 6,8arrowsiga edukalt.... Poisid lõpetavadja tuul tõus b, lähen ikka proovin 10sega, john on hea trimmi pannud, aga vasakul halsil on trapets kohast ära sest tavaliselt tugevam käsi ei väsi, pagid lähevad jõrmiks ja tulen kaldasse kulutades selleks enam jõudu kui sõiduks, meie maandumise koht on kehvas tsoonis,.. John sõitis11, mina7km, maxspeed 46,ja 43,.... Puhkeajal käime üle laguuni, sest täna on 1,5m mõõna, babybais on ka üks speedi maailmameister, osa kutte teeb perfektseid trikke, eh väike laud tuleb järgmisel korral kindlasti kaasa võtta. ... 4ajal teen marianna lauaga väikese luuretuuri, tundub vaibuvat ja alo läheb formuldab, vesi sile, soe ja lausa formulamehe ideaal, pagid vaibuvad korraks, kuid poole6 ajal tõuseb tuul taas, tänane ilm meenutas rohkem saare ilma,...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.03.2006
windsurf  vali
õhtuks olime sõitnud läbi ligi 70km.
Eilne õhtupoolik, enne õhtusööki, külastasin Samet, kes parajasti oma poe põrandal einestas koos 2 sõbraga, mind kutsuti ka muidugist kampa, egas midagi, plätud jalast ja vaibale, lei taga maas oli just 2m2, kuhu hädavaevu lebotama mhtus, eineksoli riis nuudlitega ja mingi kapsa-sibula-paprika salat maisiõliga, kõrvale maisileiba, nats viisakusest proovisin, aga tegin endale õhtusöögiks sellega karuteene, või oli see üleväsimus, aga tavalise 6käigu asemel sain vaevalt 2,5 hakkama... Moslemitega lobasime koraani ja endise nõukaaja teemadel, nemad on üldiselt rahulikud kujud, aga venkud ei ole just lemmikud...
Täna hommikul puhus jälle hea formulatuul 4-5ms aga kirdest (windguru lubas hoopi lõunatuult),Marianna läks esimesena vette ja tegi korraliku 1,5 tunnise trenni, Rebane paneb 11,6, Alo 10,7 ja John 10,0, Rebane jõuabend enne starti tühjaks sõita, poisid teevad omavahel... Külgtuule start laguuni nurgast, jibe kalda allja alla suure poi peale-krüss tagasi ... John hilineb start 9sek, Alo 30s, alumisse märki jõuab aga ta esimesena, John loobub tagaajamisest segatud tuules ja teeb lühikese paudi, et tõusta, see ajab Alo sassi, kes teeb ka paudi, John jõuab nüüd ülemiseks ning võtab finisi 11 sek eduga... pool11 tõuseb tuul järsult ja tõmbame formulatd välja...lähen lõunast peale 7sega, kuid kahjuks peale esimest triipu käib trapetsist raks läbi ja parempoolne aas käriseb ribaks, ukerdan kuidagi kaldale ning saan kingituseks jalga ogatigu ,mis näeb välja nagu suur skorpion, kellel on 3 rida 2-4cmpikkuseid luukõvasid ogasid, hetkel on enesetunne ok, ehk kohalikud ütlevad, et kui kohe otsi ära ei anna, on lootust veel korra surfama saada...timebreak.
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 27.03.2006
windsurf  vali
Dahabis neljas päev, hommikul peale sööki paneme mina 10.7 ja John 10 kokku ja kohe mõned testitriipu. Sõita oli normaalne niisiis panime paika mõned märgid merel millel rada sõita ja siis õnnestus üks start teha. Mina nagu alati ei suutnud rada korralikult meelde jätta ning jäin u. 30 sek johnist stardis maha. Vahepeal sain talle paari paudiga järgi, kuid peale ülemise märgi ära võtmist tõmbas ta mind ühe paudiga haneks ja finishis olin ikkagi 15 sekki maas. Hiljem ka tuul tõusis, siis ronisime välja. Ehk vajub peale lõunat ära, saaks veel sõita...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.03.2006
windsurf  vali
hommik on kahtlaselt vaikne, rigame suured kamad, aga 10ks tõuseb ootamatult tuul keerates ka idasse ja hakkab 7-8m puhuma, suured kamad vahetatakse 7ste vastu ja edasi... john saab formulaga 47,5, mina 45,3... edasi laaename 109guerilla ja sõidan 47,2, john 49,4... aga päev pole veel õhtas..... erno täitsamees, saatis alole asendusmasti ja siis ehk saabhomme ka formulat jälle...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 26.03.2006
kitesurf  vali
Kehtib vanasõna --- üks kehv surfipäev võib olla parem phest heast ..... Väga hästi õnnestus asjaolu :)) , et nädalavahetus, mis esmapilgul pidigi jääma sõiduvabaks ( perega nädalavahetusel Tallinnas) , õnnestus siiski korvata põhaoäevase väikese "triibutamisega" 4-5 m/s W Rhea 14 m2. Lumeolud talve parimad 5 ++ Sõitsime Kuldariga sinna ja tagasi niikaua kui, tuul päris ära kukkus ( ca kaheksa aegu -- öösel lükati kelli ette)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.03.2006
windsurf  vali
25.03. Lähen hommikul 7.15 peale kuna on öisest tuulest väike langus ja oht, et kaobseegi, öösel puhus vägagi häälekas tuul, ... Kalda all keerutab ja pagitab, normaalselt sõita saan alles laguuni otsaga kohakuti jõudes, kokku sõidan 10 km, millest 25%Läheb tiksumise peale maxspeed saan 43,9, mille sõidan laguunitagusesalas, avamerel on näha juba 2-3 m laineid... Peale minu tegi hommikust trippi 2 kutti veel...
Aga tipptunnil ei jõua kõiki surfajaid ära lugeda, umbes 150 nägu või isegi rohkem...
John läheb 10 ajal, kui terve laht on jänksi täis ja vahetame veel uime ka peenikese deboishe vastu Alo teeb ka väikese kondiproovi kuid loobub kohe,,.. John saab tunni jooksul ka 12km ja maxspeedi 44,5...
Laguuni taga aga trikialas teevad kutid tsikibrikisid, 1 viskab isegi 720 fronti, üle maa jalutades saame liivatormiga vastu keha päris kibekaid...
Kella 3 ajalläheme teisele ringile, tuul on nats vaiksem, aga pukkide juures, laguuni nurgas, on ikka päris marutuul, tegu 7stki hoida, head spiidi ma ei saa, 39,8, aga John saab 48,3 ... Ja kokku tuli päeva peale 42km
Sõita saab ikka kaldast eemal, teeme Clubdahabi juures vahetusi... Alo saab ka taglase suhtes kaubale Happyclubiga, siis ehk homme, kui tuul nõrgrm, saame ka Rebase punti ja 4kesi formulaatada.
Marianna loobus täna surfist ja tegi väikese sukeldumise, leidis ilusaid merikarpe, ülepiiritoomisega pidavat aga olema probleeme.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.03.2006
windsurf  vali
24.03. Dahbi laht. 7-st rannas plekk, aga koht on ilus, öösel ei saanud aru midagi, ... Teeme korraliku hommikusöögi, siis alutama, ...järjest mööda randa Mistral,Fun,Dahabi,venelaste Happy, ja veel sakslaste paar kohta... Kama igale maitsele, peale racekate muidugi... Jalutan otse l?bi laguuni,kus madalas käib vilgas noorte surfikool,... Sakslaste rendihinnad on nats palju, odavam on igal juhul kaasa vedada,... Siis tutvun kohaliku ärika Samega, kespeab suveniiripoodi, muidu normaalne kutt,uurime igatsugu kaupa, millr tulemusel teeb Sami mulle kerge eine välja, annad tasuta 2 postkaarti ja ühe kojusaatmisega, lisaks pudeli vett,arvatavasti oleks selle eest maksnud 10usd... Keskpäeval otsustame kamad rigada ja minna laguuni proovima , tuult 2-3ms, hommikune töö oli mul 3 näpuotsasuurust auku kinni lappida, mis oli lennuga kaasnenud kahjud... Rigamise tippsündmuseks sai Alo masti topi pauk, läks enne kämmide pealepanemist, siit me ilmselt ei leia ka uut toppi...enne päikeseloojangut teen väikese sukeldumise tripi, harjumatult selge vesi, väga raske sukelduda üle 2meetri, surub ülesse nagu õngekorgi ning kõrvades tekkis tugev surve, aga päris huvitav vahepala-jubesoolane, ookeani vesi on sellekõrval lauavesi... Klubdahabis ei saanud Alo makstud vifit käima... Istumise ajal ekkis ootamatu onshore 4-5ms, aga päike oli üsna loojumise peal ja loobusime homse hea prognoosi ootuses...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.03.2006
windsurf  vali
23.03. Üle jäätee s?it oli lausa lust, mingi 5 mintsi, väljalend Tallinnast hilineb 20 min, uue põlvkonna Bowing. 5,30 lendu ja oleme Sharmis, puhub korralik formulatuul, on juba kottpime, vipbussi põrand oli täis oksendatud, meie laual 1auk elpool, Marianna omal 2 dammi, teeme mingi asjamehega akti... Laseme liiga lõdvalt kohalikud kulid transat tegema ja koormat aitama, maksis raha, shitt, kopkat ka enam ei anna... Sõit hotelli Coraliaclub võtab 1tunni, läbime mitmeid militariseeritud turvat?kkeid- ise rendiautoga poleks kohale jõudnud, teeme vahepeal stopi, et koormat kontrollida ja täiesti tühjal teel eiteakust ilmuvad mehed mustas, õnneks piirduvad vaid vaatlemisega, ... Hotelli territoorium on aiaga piiratud, marmorplaatidest teed puhtaks klantsitud nagu lennujaama esinegi oli, regame end ära ja saame väikese toakese kus isegi õhtusöök ootab, vorstikaup jääb meist igaks juhuks puutumata.,, käin veeääres ära-soesupp oli. Tuultenam polnd, siis ilmuvad moskitod,ei tea, kas hommikuks oleme paistes?
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.03.2006
windsurf  vali
Tori laht 16.00. NW +1C, 3-6ms on just selline tuulevahemik, kus vahel nagu sõidad ja siis jälle tiksud... sain sõita mingi 4km, paar tiksusin peale ja spiidi tipp oli 27km/h. lumi oli just selline kahevahel nagu tuulgi, vahel kandis ja siis vajus läbi ja kui vajusid läbi oli ka hoog kohe kinni. ülehomme algab taas uus seiklus- DAHAB. Dahab on noortele surfajate alternatiiviks EJKLi tünga eest Cadizis. loodetavasti saame vähemasti formulatada, omad kamad on kaasas ja teeme ettevalmistuse EMiks.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 19.03.2006
kitesurf  vali
Nädalavahetuse kokkuvõttes: Laupäev Tori lahel. Kohal ... Kaups &Kuldar. Rhea14m2 osutus küllalt piiri/peal olevaks katsumuseks ..... KOKKU ca 2-3 tundi tublit spordipäeva ja väikesed kokkuvõtted õhtul :))
Pühapäeval Väikesel väinal olud sellised: Pilt 5 ++ ( ideaalne lumi, jne... (näiteks võrreldes laupäevase Tori lahel) Aga "saatus"/ehk lumetorm ja raju tuul teid mind seekord pealtvaatajaks :((
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.03.2006
windsurf  vali
Tori laht W 5-6ms +1C, suurlaud +7,0, kevad läheneb... sõidame Johniga täna maha 24 km ja päeva parim kiirus jääb Johnile 36,1km/h, mina jäin ilmselt allapoole, kiirust hoida oli raske vaalud ja listiroopad loopisid lauda palju ja Johngi sai oma parima buraani jälje ses sõites, otse faarvaatril... see oli nagu omamoodi faarvaatri katsetamine, et kuda suvel võiks olla, ja ikkgi on enne laiamadalat üks tuulekoht ja siis alles teiselpool saart jälle, aga seal kisub alll paakstaaki Roomassaare peale ja suvel võib vabalt kivisse panna. kadi ja Karolina üritasid väikese kelguga sõita aga vähese praktika tõttu polnud see eriti edukas, selleeest ehitasid nad suured lumetissid tänase päeva mälestuseks.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 13.03.2006
kitesurf  vali
Tori laht. Pakkides lahti enda lohe (14 m2 Rhea) sai selgeks, et üle maa tulevad pagid ca 8-10 .... m/s (sh. maatuul) , et minule & lohele on see liig. ja kaugemale sõita ei olnud mahti/plaanis/viitsinud. TÄNUD siinkohal Kuldarile, kes siiski kohapeal oma väiksemat lohet laenas ja seetõttu said kohustuslikud triibud/otsad tehtud. HEA nädalavahtus ... ( 2 sõidupäeva ;))
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.03.2006
windsurf  vali
Tori laht NE 4-8ms -5C, päike, ... ikka kindlam kui Rommi minna ... tänane tugevaim tuul oli just läänekalda all, Rommi poole sõites muutus tuul palju ühtlasemaks ja nõrgemaks,... üle linna pääsenud tuul võimendus nii, et tuli ka paar head katapulti ette, ei mäleta, et suvelgi nii palju ühe päevaga oleks lennanud, aga õnneks oli lumi paks, mis tekitaski suure pidurdamise peale katapulte, hiljem jagasin ära raskust tagajalale rohkem viia, mis hoidis suusaninasid pisut tõusul ja vältis hangepidurit .... triibutasime Johniga niisama märke, oli ilmne pika suusa eelis täna ja tugeva tuulega ei krüssanud pikk nii hullusti ehk oli roolitav, väike laud spinnis liiasti, mul 7,0 John 6,3... siis tuli mõte spiiditada, esmalt 39,8 John, siis mina 39,1, siis John 39,8 ja Kuldar 46,1 (lohega) ja suure väsimuse peale aga õige pagi äratabamisega ilmselt sain 40,9. pagid läksin nii hulluks, et oli tegu purje ohjeldamisega kahjuks oli ka väsimus juba kaelas, aga üldine enesetunne on hea, füüsiline vorm on tänu suusatamisele täitsa 3+, kokku sõitsime oma 20 km maha. selline tore närvimaandus tõstis ka hoobilt töövõimet, narkomaania ilming- doos käes , lahe olla.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.03.2006
windsurf  vali
Roomassaare NE-E 3-4ms -6C, päike... püüame Johniga juba teist päeva tuulekest, aga lumi on paks ja tuul nõrk, pagidega õnnestub üksikuid triipe teha, enamasti võimleme, teeme ÜKEt. ühte paksu hange panen ka katapuldi... lõpuks läheme maanteele triibutama, see oli vähemasti lõbus tegevus...

Vaata pilti
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 11.03.2006
kitesurf  vali
Mõnikord läheb nii nagu planeeritud: st. nädala algul tehtud plaan sõita ümber ABRUKA õnnestus. Sobiv kurss NE ja ca 5-8 m/s tuult tegid sõidu võimalikuks ;)) Kohal: Kuldar, Kaups,ja ;). Tunnistajana veel Pekka ( ja tema koer). Sõit algas Nasvalt. Kasselaiu ja Abruka vahelt läbi >> sealt kuni Kirjurahuni ja omakorda ümber Vahase tagasi Nasvale. Raske koht oli ehk Vahase tipus ( tuul "ekspeditsiooni" tugevaim, mistõttu ülepurjestus 14 m2 Rhea). Kokku ehk 40...50 km. LAHE PÄEV ja õnnestunud üritus !! Bullis "tsempionite" teed ja mahlad !!

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.02.2006
windsurf  vali
W 2..4ms +2C päike..., täna alustan 12 paiku Tori lahel aga peale mõnda aega katsemamist ja tuule otsimist 7m2 purjega ja uue suusakelguga loobun ettevõtmisest ja suundun roomassaarde kuna sealt saadud infi pohjal on tuul ühtlasem... rommi jõuame Johniga ilmselt ka nats hilja, lohemehed joonistavad veel päris ilusti ja meie esimesed triibudki on nibinabin ok ja siis ei saa enam vedama, jäisel alal on enamvähem aga see ala on jube ebatasane, kus võib ilmselt mingi aja jooksul kelgud ribadeks sõita, lumel aga võtab hoo kinni, selgub ka, et uus kelk krüssab meletult ja ronib lühikese vahemaaga vastutuuleseisu ning kelku tuleb tõsta jälle tihttuulekursile, ise ta ei anna allatuult keerata, peab midagi disainis muutma või ongi nii, et kui saad hea pidamise ei saa hästi manööverdada, peab roolisüsteemi välja mõtlema...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 25.02.2006
kitesurf  vali
Roomassaare 5-6 m/s SW-W-NW.
Olud selle talve parimad ! st. "kursisõit" ( vahahase nina sepamaa lahe nurka jne...) Kui norida, siis ehk selles, et lun võiks veidi rohkem olla ;) Sportlikule päevale 4++
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 19.02.2006
kitesurf  vali
Moraal !!! -kehva (si..) tujuga ei maksa merele minna ((( siit loe teinekord veel see üle, kui midagi sellist tuleb ette) . KÕIK EBAÕNNESTUS ... nõõrid sassis, lohe kõrkjatesse jne.......... TÄNAN , et mõistus tagasi tuli ja märkidest aru sain, et TÄNA EI OLE SÕIDUPÄEV ;-))
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.02.2006
windsurf  vali
lumi kadunud jäält nagu niuhti, ainul vaaludes veel tihedalt pressitud kujul, sain just uue suusakelgu raami valmis, nagu kiuste... aga sõidame esiti veel vana suusakelguga ja on päris extreemvärk, kui lumelt lähed paneb külje ette täeie pealt, selle vältimiseks tuleb sõita suht laua keskel seistes, noored on ka esiti nats hirmul aga paari otsa peale panevad juba täiega...tuul kagust 6-7ms...-7C , puri 4m2
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.02.2006
windsurf  vali
ideaalsed suusalauasõidu olud Tori lahel , tuul idast 5-6ms külma -6-7C, väga mõnus triibutamise ilm, aga tegelen järeltuleva põlvkonnaga rohkem, las müravad kah...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.02.2006
windsurf  vali
eilse päeva magasin oma elus maha, sellist väsimust pole ammu olnd. tänase päeva kõrghetk Kiku OM kuld ja lumelaua võistluse jälgimine. õnneks pole tuult. suusatan kooli nirustel radadel 12km ja siis hakkab juba suusast kahju.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.02.2006
windsurf  vali
7.00 ja Rõuge kirikumägi... -6...7C ... esimesed 2 laskumist lähevad poolhämaras, aga asula tulede valgusekuma annab piisavalt infot vaid trampa koht üllatab nats... esimesed laskumised on rohkem koordinatsiooni äratamiseks ja kolmanda otsustan juba sõita kiriku aiaäärest, mis annab laskumise kõrgusse +5m ja rada oma 25m juurde, iga laskumisega läheb asi paremaks ja 7 korral saan 4 jibega sõidu ja puhtalt alla välja, jessss!!!, tunne on hea , panen 2 kukkumissega sõitu ka veel otsa, neist viimane on päris korraliku trampliini pealt aga raskus jääb liiga tahajalale maandudes ja nii lähevad jalad alt, oli ilus laagri lõpp lõunas.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.02.2006
windsurf  vali
neljas päev suuska... hommikul 4km matk Vällamäele, kus oli huvitav laskumiste ja karmide tõusudega rada, seal oleks äge lauaga metsas alla tulla... pealelõunat tund aega suuska ja lõpuks on suusa määrimine täkke ka läind ja võib oma tööga rahule jääda, tegin ise küll ainult 10km lootes õhtul veel Kurgjärvele lauda sõitma minna aga ilmselt on seal õhtul pime, sest Janar ei võtnud enam ühendust, ok homme hommikul siis kohapeal viimased triibud...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.02.2006
windsurf  vali
-16C kagutuul on päris külm, aga õnneks paistab päike... nüüd on 2 päeva korralikult suuska haanjas saand panna, meie küngastele ei taha enam mõeldagi, siin on ikka sellised laskumised, et vee võtab silmast hoopealt välja, aga noored, kes veel 2 päeva tagasi viskasid 3m mätta pealt laskumisel külje maha kimavad nüüd sundimata 100m karmidest laskumistest alla, et pole nagu midagist... suusamäärimine on ka juba täitsa käppas, võiks oma äri avada...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.02.2006
windsurf  vali
Rõuge!!! üks üllatav kohanimi surfimehe päevikus, aga elu teeb keerdkäike ja vahel tuleb ka sellise koha peal ära käia, ... no tuult ei vaadand täna aga päike säras ja -23C oli päris talutav, lõunast saabusime ja tegime noortega päris karmil suusarajal mõned ringid, ..kui enamus olid väsima läinud ja kõik nölvad minu päralt läksin lumelauda triibutama..., polegi elus nii pikki laskumisi saand teha, palju sellest Kaarma maalinnast ikka välja pigistad nii 3--40 m ehk siin aga sai iga otsa vähemasti 100 ja pikemad oma 200m, on ka päris häid kiireid ja järske , homme üritan kirikuaia pealt karmimad sõidud teha, rada ise nii 150m kahe järsu nõlvaga ja lõppeb suusasillaga, mis on nii 2m lai, täna panin 2 esimest korda hooga sillast mööda pambusse aga kolmandaga sain juba üle silla...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 05.02.2006
kitesurf  vali
Väike väin -Kaups. Kuldar ja mina.
Alselt plaanitud Nasva jäi ära, kuna N üle maa tulev tuul oli liialt pagiline.
Enne seda väike naljaks vahejuhtud : Kukkusin läbi jää >> Eemalt tundud, et jää peal on sõidetud buraaniga, kuid vaole peale astudes , olin hetkega läbi vajunud. Õnneks ei lnud väljatõmbajad kaugel. :) - koju-kuivad riided sega- tagasi
Väikese väinal olud OK !
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.02.2006
windsurf  vali
Nasva. tuul N 1-4ms, päike aga -8C... poisid (John ,Madis,Ott) üritavad midagi tuulest välja imeda, aga eks ta üks narrimine on ...lohemehed panid väikseväina peale.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 29.01.2006
kitesurf  vali
LÕPUKS OMETI !!! õnnestus tingimused ja võimalused kokku viia ! Ilus/soe/päiksepaisteline/TUULINE (ca 5-8 m/s) päev. Algselt otsisime Kuldariga kohta , kust peale minna ( Roomassare- Lennujaama tatagune-Loode tammik) ja parimad tingimused ootasid meid Nasval. Muuli otsast läksime peale ja jää/lumeolud OK !! Ideaalsest variandist puudus vaid veidi rohkem lund. TÄNUD Kuldarile, kes jagas oma lohet 9 M2, kuna minu 14 M2 oli tingimusi arvestades seekord "liiast" !! Rahul ;-)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.01.2006
windsurf  vali
Tori laht, NW 5-7ms, +2...3, päike.
esmalt rigame 5,7 ja suure kelgu, lahe algus on üsna kehva jääga ja nii tuleb proovisõiduks üsna kaugele Laiamadala alla minna, sõita aga saab ja nii rigame ka kohe teise kelgu 6,2 peale, kahekesi sõita on ikka etem, saab nii ühte kui teist jälgida, suurel laual on päris hea paremhalss aga vasakuga kaob kiirus, jälle seesama Coriolise jõud... väike kelk on ikka kiirem kõvasti ja nii saab John mind enamasti kätte ja ajab möödagi ... poole päeva pealt saabuvad surfipiigad Karolina, Marianna, ja Kadi kelle esialgsed kukkumishirmud asenduvad peagi ulja triibutamisega, Marianna käis vist korra vasta jääd ka, selleks aga on ju kaitsed välja mõeldud ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.01.2006
windsurf  vali
Tori laht. W 6-10ms, -2C,... lahe jääle pääseb vaid kummisaapaga, sest tugev tuul pressib lahte sisse ja ääred on 5-20 m ulatuses vesised... kahlame Johniga läbi vee ja vaihtome jääl jalatsid, suurt vahet pole tattlibe on jääl seista, ainud kindel paik on seismiseks lauakate.... puri 4m2 ja proovime esmalt toruga sõita aga pagid kisuvad julmalt spinni , paneme ka ette uisu ja olukord stabiliseerub nats, aga ikkagi suudab väga tugev pagi nüride tagauiskude pärast spinni ahtri lükata... Pagid lähevad aeg ajalt jõhkraks ja vastaskaldal saan ideaalselt aru kuidas toimib Coriolise jõueffekt, ehk tuule liikudes takistusega alalt (antud juhul maalt) väiksema takistusega alale (merejääle) pöörab tuul alati paremale, ja tekibki kohe isegi 20' teravam nurk, peab hakkama seda ka võistluste ajal jälgima... no John arvab, et on liiga palju ja mina otsustan teha veel poole tunnikest, leian ka parema siledama ala aga siis hakkab lisaks tuule tugevnemisele ka tuiskama, jalapeal jääl seista ei kannata, viib alt ära, mõtlen proovida DNi aretada, oh seda üllatust asi tuleb nii äge, et pean vist kiiresti patendi võtma, saan megakiiruse ja pole karta vasta jääd prantsatamist, sõidutehnikat tuleb muidugi täiendada, ilmselt ka laua ruleerimise süsteemi aga speedikas oli igatahes äge, tuulte jätkudes üritan ära mõõta ka max speedi...tömbas täitsa läbi.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 24.01.2006
kitesurf  vali
Lõpuks ometi jõusaalis !! Kevadeks vormi ;-)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.01.2006
windsurf  vali
ikka 14-17miinust, tuul hakkab vaikselt idast lõunakaarde pöörama, merejää on päris hea klaas, vähemasti Torilahel.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.01.2006
windsurf  vali
läheb ajalukku, juba 3 päeva -15...-23 + korralik O-S tuul, täna külmasid radika torud lõhki... taktika trennis lõpetasime finišiga ja järgmine kord üritame ehk protesteerida ja proteste vaielda...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.01.2006
windsurf  vali
Täna Tori laht,tuul W 3-4ms,päike,+1°-2°, kell 4 aegu jôuame Johniga jääle, rigame 7m2 ja suurema jääkelgu, rigamise ajal selgub, et purje tasku on kruusa täis, see on alles môistatus,viimati sôitsin Sôrves, aga,et suuri kruusakive olnuks vajadust mastitasku toppida,seda küll ei mäleta. proovisime siis Tori lahel môned triibud teha,muidu oli jää ok,môned ebatasasused,ja kahtlased veelahvandused... teisel otsal ei suutnud ühte lahvandust vältida ja panin hooga läbi,toru läks üleaga tagumise jalase tômbas läbi jää,hakkasin kelku välja sikutama,aga siis vajusin hoopis ka teise jalasega läbi. muide sama augu serva peal kannatas rahulikult seista,jää paksus onumbes 12-15cm. kuna suure hoo pealt läks juba liiga riskantseks hämaruses sôita,siis tulikahjuksl ôpetada. see oli elu esimene läbijää surf, andis väikese sahmaka adret.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.01.2006
windsurf  vali
täna oli +2C, tuul NW 1-2ms, käisin jääd tsekkamas, laiamadala all on täitsa peegel ja vaatamata konarustele oleks jääkelguga lausa igalpool võimalik sõita, kui seda va tuult oleks... tegin pooletunnise uisumatka sovjetiaegsete uiskudega, näis kuda homme jalad ka on...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.01.2006
windsurf  vali
täna läks olukord juba närviliseks, suusatada ei saa, pole lund, purjetada ka ei saa, pole tuult, siis sai orgunnitud kiiresti üks saalihoki trenn, kahjuks oli enamus noori mandril kolamas ja nii tuli mul Madise ja Johniga rattaklubi neliku ´vastu lahingut anda. läksime 1:0 kohe ette ja siis saime ikka pikalt pähe, pidevalt oli väravavahist nats puudu ja rattapoisid said suht lihtsalt aeg-ajalt palli väravasse veeretada. mingi 15:6 jäi selleks hetkeks kui ma juba 40 minutiga täitsa kutu olin. kõva anaeroobne+ vedeliku suur kaotus tõmbas täitsa tühjaks....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.01.2006
windsurf kitesurf  vali
Elagu 2006. tuul S 6-8ms, Torilaht on lõrtsi täis ja oletan, et Loodenurk on klaar, ongi... katsetame Johniga täna uusi 185 Roosignolisid +5,7taglas, lippavad küll, krüüsu on normaalselt, tunnikesega saab juba selgeks ka allatuulesõit, jibedki tulevad välja ja on põnev saarekeste vahel slalli lasta,sulakohad pole takistuseks, jää on enamasti ebatasane ja on ka suuri sulalahvanmdusi, millesse panen täiega kinni, suusad jäävad kahe kihi vahele ja saan saapad vett täis, õnneks ulatub topp kuivale ja saan laua välja sikutada... Ergo saab mõned triibud teha ja siis ajab oma kalavõrgu sassi ning lohe ei kuula enam peremeest... oli tore algus!

Vaata piltiSaaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast