Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 30.12.2007
kitesurf  vali
Olen elus !! st. üle pika aja lõpuks ometi :) sain vette. SW 10 m/s Mändjalas. Oli külm ja sõit v. rabe AGA igaljuhul endale 10+. 2007 hooaja lõpp ja UUE ALGUS :)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.12.2007
windsurf  vali
Nasva, SW 7-8ms, +5, päike proovib läbi suruda pilvkattest, aga eriti ei õnnestu, rigan 9,5 ja mõtlen formulaga minna, aga pealetõmbamisel läheb jälle altots, värske, panen siis 5cm lühema jala ja avastan, et mast muutub kohe märgatavalt kergemini pealetõmmatavaks, ilmselt on originaal liiga pikk 9,5-sele pandud?, .. eks need mastid ole ka kõik nagu isepuust vaatamata ühele seeriale... lähen siis igaks juhuks rsx-iga, et mine tea, mis veel läheb... õiget sõitu sain vast paar otsa, siis hakkas ikkagi pagidega tõstma ja kiskus lauda liialt lendu, alt sai nats vähe peale tõmmatud ka, ilmselt sellest kogu ebamugavus tuli, külm ei olnud aga proovisin johni paksud ripcurli sussid ära ja suur varvas hakkas teistest lahus olles ikkagi külmetama, muidu olid nats veekindlamad küll.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.12.2007
windsurf  vali
Nasva, NW-W, +5-6, päike, ilm nagu oktoobri lõpus... kuigi sai formulad ära pakitud, tuleb täna vanad kosud vette ajada, john 11+formula ja mina rsx +9,5, ... rsx-iga polegi paar aastat sõitnud, tuult on ideaalselt parajalt 6-7ms, lainet vähe ja läänekaare kohta üllatavalt stabiilne, sõita lausa lux, rsxiga on päris omapärane jibe teha , aga käin 2 korda ikkagi sisse, kuna ei saa varbaid aasadest kätte, keerab nagu jala kinni, siis esimese krüssu peal vaatan, et laud hakkab serva peale ajama ja svert oli vahepeal otsustanud mängus kaasa lüüa... tunnikese järgi läheb ka päike meretaha ja hakkabtuult tõstma ning kisub laua veest välja ning sõit läheb ebamugavaks, john katsetas ära uue gulfteki poomi, hea kerge asi, Oleg oli purje ka väga hästi ära remontinud 5+, ... saigi vist läbi aja saare hiliseim formulatrenn johni poolt tehtud. ... ja kui oled ikka maisest pasast tüdinud pole surfist paremat tahta.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.12.2007
windsurf  vali
Nasva, S, 7-8ms, et trenni teha, tuleb lihtsalt poolest päevast koolist jalga lasta, (keelatud soovitusena võtta), aga ega muidu meistriks ei saa, ... teeme üle hulga aja formulat, john 9,5+F2 ja laud on ikka lennus, lihtsalt füüsika, külma tuule jõud on kordades suurem, kui suvel peaks sõitma 11-sega siis täna saan ka 7sega glissi, sest 8sele pole poomi, 7sega pole võimalik muud kui triipu väikese krüssuga lasta, johni nurk on lausa 40+, sama ka allatuules, kui aga lendu saan on ka kontroll laua üle halvem kuna puudub taglase raskus, panen ühe katapuldi serviti lauaga, seda pole ka vaja järgi teha, sõitke õige varustusega, aga külmal ajal ärge üksi merel käige ja see oli moraal... nagu tibutama hakkab, vajub ka tuul, kolmeks juba lõpetame...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.12.2007
windsurf  vali
Nasva, S, SE, 5-8ms, üle hulga aja +6 ja isegi päike piilub aeg ajalt, no peab minema... esmalt loodan 120+7sega sõitu saada, aga tuul vajub ära, kui olen suuremaga peale läinud jälle tõstab, saan 7-8 korralikku triipu ja siis vajub jälle ära, tuult on ainult pilvede all, kui näitab päikest, on kohe vaikus,... täna on tunda, et pole ammu veepeal käind, nats koordi häired ja sulpsan lihtsate kohtade peal. vesi oli täitsa ok isegi külm ei hakanud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.12.2007
windsurf  vali
Kuressaare, liikmete üldkoosolek, kohal need, kel asja vastu huvi, võtan hooaja kokku- oli tegus aasta, võta Hawaii surfikooli, kus töötab 2 palgalist treenerit ja on mitu korda rohkem lapsi trennis, lausa kahel alal nii raceboardis kui ka formulas, seda ilmselt ei tee niipea järgi ükski klubi... John ja Kadi jälle parimad, kahjuks pole koduklubist enam konkurentsi leida ja järgmine aasta tuleb elada väljapoole kui tahad tõusta. ... valitud uuele juhatusele tuleb panna lootusi, ehk läheb mul edaspidi raha kerjamine kergemaks... õhtul viskas mega idaka üles, ideaalne spiidikas oleks päeval, aga pime on ju.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.11.2007
windsurf  vali
pirita, seminari teisel päeval kuulame jüri šaraškini loengut aerodünaamika ja sõidu teemal, paljud ??? saavad kinnituse või seletuse, üllatuslikud telgitaguste avamised nt. laseri kamapudru ja nii paljugi muud huvitavat...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.11.2007
windsurf  vali
Pirita, trenerite seminar, esimne p'ev peab loenguid Rein Otosson, kuigi hea jutumees oskab rahvast kuulama panna saan napilt 5/6 head ideed, asi segi, osa isegi olulised, mis annavad edasminekuks suundi, peab tegema tuleva aasta kavasse olulisi muudatusi, 1 etapp on seljataga... olulisim idee oli selles, et trener i saa ennast t[hjaks lasta kulutada, sellest johtuvalt tulevad ka siis muudatused.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.11.2007
windsurf  vali
Nasva, SE, möödame Neemega 2 tuulemõõtjaga, minul 10, neemel kopsikutega 12-13, aga silmaga usun pigem oma mõõtjat, lähen 103+ 5,8poison, 100% mast teeb taglase inimlikuks, tuult on vetteminekul juba ehk 8-9ms, juustutuul, täna on jibede õnnestumise protsent üllatavalt kõrge, kerget taglast tunnetab paremini ja flippimine käib poole kiiremini, sealt tulebki see sekundike, mille tõttu aega ajalt ikka sisse potsatan, vesi on täna tunde järgi soojem, sajab peenikest vihma, sõita saame ainult läänepoolses osas täna tuleb oma 1 2/3 tundi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.11.2007
windsurf  vali
Nasva, S-SE 10-12ms, ideaalne oleks küll sõrves spiidi panna, sest ilmajaam näitab seal kuni 20ms, aga saame 3-st alles vette ja õhk on ka +3,5, ... panen 5,9 + 103 , alguses on päris ok, siis enne pimenemist hakkan millegi pärast spinnama, tuul nats tõuseb ja aken on tihti ka lahti, spinni lähen, kui üritan peale poomikäega tõmmata, laud on lühike ja spinn tuleb kergesti, pärast avastan, et piisavalt tugevasti kinnitatud kardaan oli lahti, kas sellest, et külm vesi jahutas lauda ehk kokku nats.?... madis tuleb ruttu välja, käed ei kannata külma, aga see on tegelt kõigil alguses, esimene külm tuleb välja võimelda ja pärast juba lihtsam sõita, jõevesi oli ka ikkagi nats külmem kui meres, vahe oli lausa tuntav. viiest läks juba pimedaks.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.11.2007
windsurf  vali
Nasva, kolime teisele korrusele, algab talvehooaeg. täna N 2-3ms, päike, +4.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.11.2007
windsurf  vali
Nasva. juba 4 päev sel nädalal saame tuuletünga,ehk kohale jõudes pole jälle lubatud pauerit, poisid lähevad 6-8 ruudustega triibutama, aga nähes kui hädine see glissispüsimine on , ei hakka ma üldse vette minema ...läänekaga pole Nasva kunagi teabmis koht,... tõmban paadi kuivale, talvekorterisse ja oma käru peale, on ikka hea kui on omad asjad ja ei pea kerjama, võiks pappi ka omal olla, ... .
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.10.2007
windsurf  vali
Nasva, S, 5-7ms, aga põhiliselt 4-5ms, õhk ja vesi +8, täna saime johni uue S17 kätte, sõit on johni arvates krüssus ilma partneritagi tuntavalt kiirem, mida oli ka eemalt näha, ise vette ei saanudki, sest hakkasin tuule tõusmisel rigama väiksemat taglast, aga ei saanud purje trimmi, sest mastinöör venis nagu püksikumm ning loobusin ja peagi vajus tuul alla. no kala ka ei saanud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.10.2007
windsurf  vali
Nasva. S, 5-6ms, +8, pilves, saab paljaste kätega rahulikult sõita, teeme johniga formulatrenni (mõlemal 11), minu nurk on täna täitsa katastroof, alustades ühel kõrgusel on km pärast john paarsada m kõrgemal, john väidab, et viga on seljatrapetsi kasutamises, täna sõitsin 06 F2 ja finsi jäiga uimega, mis lõpuks ka seisma jäi, kui john sai drakega ikka liikuma, siis mina ainult pumbates, aga ikkagi saime poolteist tundi trenni enne tuule lukkumist. seltskonda pakkusid madis-fred.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.10.2007
windsurf  vali
Nasva, NE, 5-7ms, tuult jagub just trenni ajaks, õhk +5 vesi +7, ... teeme 3 raceboardi starti, john rsx ja madis fred alohadega, madis peab esimeses sõidus olema liider ja sõidab kehva nurka, siis on tuul just 5-6m peal, svetri ei taipa nagu üldse kasutada sõidu aeg 15min, teises sõidus kui john on ees proovib ka nurka saada, siis aeg 9min, fred pole raceboardi mees ja tasemevahe on ikka tubli minut madisega tuul tõuseb 7m ära aga ilma päikeseta läheb vahepeal jahedaks, kaatris passimine on külm tegevus. vot nii 3 meest vaid kohale jõudis, read hõrenevad külmade saabumisel.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.10.2007
windsurf  vali
Tagalaht, N,NW, eile mõllanud 24ms tuulest on vaid riismed järgi, puhub 6-7ms, mis õnneks hiljem ikka 8-9ms tõuseb, oleme väljas terve brigaadiga. john, madis, fred, benni, vahur ja surfipiiga anneli, polegi ammu niipalju purjesid korraga seal sõitmas näinud, randa rigama ei pääse, on väike lomp ees ja meil käru taga, laagriplats aga ropult taarat täis... lähen esmalt 5,9 + 103 elliminaator, tuule kasvades oleks juba võinud ka varustust vahetada, aga ainus, mida viitsin teha, on termoka kalipso alla lisada, sest on ikka nats jahe, labakud peavad käes olema, vesi polegi kõige hullem, ... head torulainet täna muidugi pole aga mõne kesise hüppe ikka saan, poistele oli see aga paras päev, said 5-stega sõita,.. mitu korda olin hädas spinnamisega, mida pole ammu olnud, elliminaatori 30 uim on suht sirge ja meri täna heina täis, nagu taha korjas, nii olin kohe spinnis ka, lõpus tulingi maha, kuna ei jaksanud pikkade spinnamistega jamada, ... noh oli 3+ päev.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.10.2007
windsurf  vali
Nasva. N-NE, lähen formulaga sõitma, aga satun just tuule keerutamise peale, enne minekut möödan stabiilse 4 ms ja arvestades jahedust peaks vedama, saan aga ainult 2 head triipu ja ühe nadi, kokkuvõttes oli parem päev kui kõige sitem, mil pole üle ühe või ühtegi triipu teha saanud. õigem olnuks Tagalahte minna.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.09.2007
windsurf  vali
Nasva, NE-E, 5-7ms, lähen üle hulga aja formulat sõitma, esmalt panen vana pehme Drake alla ja tulen siva tagasi, sest laud on väga lennus, kontroll pagidega puudub, siis vana äraproovitud Fins alla ja purje peale ja olukord märksa parem, peale oleks võinud veelgi tõmmata, pagidega tõmbab ikka vööri vastutuult ja hoo maha, teeme jonhiga võidu, vastutuules jõuan järelegi aga paakstaagis ja allatuules hävin, pean kasutama chikkenit ja see jälle väsitab, lõpupoole läheb tuul ühtlasemaks ja sõit kontrollitavamaks aga üle pika aja on koormusest jagu täis, kokkuvõttes võib õelda, et formula on lahe klass ja peab järgmine aasta sõitma hakkama,... siis madis lõhub oma formula nina päris lõhki,puhas lohakus, kuna kõik laguneb uutest kohtadest, võib kinnitada, et minu vööri remont omal ajal oli ok... õhtul läheme lahepeale ja püüan ühe haugipuraka, saab hea prae homme.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.09.2007
windsurf  vali
Nasva, idatuul 6-7ms, päris soe ilm, sätin vette aga enesetunne on kahtlane, siis jääb arma jõesuhu puksima ja kulutan oma pool tundi õpetamise peale, kutid saavad isegi 5-stega glisii, aga panen ise 7 ja see peaks olema mulle ok... no aga vahepeal on purje topp ära kärisenud, niiet miski pole kunagi ilmaasjata, poleks kaldal aega viitnud oleks see jama mullem veepeal kaela sadanud, rahu- aint rahu.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.09.2007
windsurf  vali
Reede- Piritale jõuame koos lausvihmaga ja peale paadi veeskamist olen ligemärg, oleks pidand kohe kalipso selga ajama... sõitude ajaks on ilm ok ja tuult 6-7ms edelast... meieomadel läheb normaalselt vastavalt treenitusele, imekombel jõuavad kõik ka starti, ehk vedas ühe halsiga sai hakkama, kadi on hädas käega, mis ilmselt vähese treenituse tõttu sattunud ülekoormuse ohvriks, ... laupäeval hakkab jälle kõva vihmajama peale , tuul 6-10 ms ja vihmapiisad päris valusad, Madis peab väikeste rajal ainsana vastu Tony, Kevini ja Kaspari järel ja on näha, et väikese laua trennist on olnud kasu, tassisn poola plikasid kaldale, kes lõdisevad külmast ja ei saa enam tuulega hakkama, kaldal olevat treeneri käest paraja peapesu saanud., John saab suurte rajal rahulikku sõitu teha ja isegi 3 minutit starti hilinenult võidab oma konkurente... Pühapäeval soovitakse teha 3 sõitu, tuul S..W ehk keerab, 5-7 ms ja läänekaga viskab ikka suurte rajale korralikud 1-1,5 m laine... Johnil probleeme pole konkurentidega, Karol on jätkuvalt varustusega jamad, kord kardaanist, kord poomist lagunemas... Kadi ei sõida viimast sõitu ja ka eelmised on ikka alla võimete, aga vigastus enamat ei luba... Benni teeb head sõitu ja edestab minutiga ka Madist, kes teeb aeg ajalt taktika vigu ja ei loe korralikult tuult merel. .. jätkuvalt on ka probleemsed kaatrid treenerite ja korraldajatega, kes ei taipa, et tuulega tulevad surfajad paakstaagis alla mitte otse ja passivad kursil ees, hämmastab ka oti soov oma 4,7 pissse pildistada ja olla ise rajal ees, poolakad kiruvad... autasustamist ei jõua ära oodata, kuna siis jääksime ööpeale, jõuame 7 praamile, kui veel pole alustatudki!! õhtul teles ei räägita surfajatest sõnagi, nagu poleks seal käinudki.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.09.2007
windsurf  vali
Sõrve, II päev slallis algab ikka vel -13ms aga vähemasti vihmata, töö sujub ja juba 11.00 anname esimese protseduuri signaali, mis on minuteada üsna haruldane nähtus, ... lõunaks hakkab tuul vajuma ja pea hakkab sekundite lugemisest lolliks minema... jõuame 6 ringi läbi sõita ja siis katkestame, kuna on pidevalt probleeme miinimumi kättesaamisega. John saab juunioride III koha aga võinuks olla ka parem, kuid slaalois võitmiseks tuleb ka slaalomit treenida... Madis ja Fred saavad ka lõpuks silmad pähe ja Madis veel üsna hästi... ise lõpetan päeva edukalt kuna saan juba esimese sukeldumisega eile kinnijäänud paadi ankru põhjast kätte, oli vana kummi sees ja sikuta kust tahad, ikka ääre taga kinni.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.09.2007
windsurf  vali
Sõrve, eestikate slaalomi kolmas vaatus: W-NW 10-13ms, rajuvihm vaheldumisi päikesega, sõidetakse -5m2 purjedega, laine tuleb ikka merepool sisse ja hea on sõita supercrossi laudadega, john ja Tanel saavad tulemusi kirja, Madis ja Fred vaatavad täna pealt, ise teen kohtuniku karjääri paadis külmetades.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.09.2007
windsurf  vali
Vääna, NE algul 4-5ms, hiljem 6-7ms, vaikse tuulega saavad john ja tanel parimad kohad ja on esimeses märgis teistest ees, vat see juba on midagi, siis aga katkestatakse sõit tuule vajumise tõttu, kahju... teises stardis sõidab john esmakordselt +, ehk võtab liidrilt kaotust tagasi , kui I märgis-1'35, siis finišis juba vaid 41'', ervin sõidab selja korra lainesse kinni ka ja sinna läheb pool minutit tal kaduma, saab napilt jussi ees minema... viimases sõidus tuul tõuseb aga kaotus finišis ervinile pole hull 1'57'', tanel teeb ka head sõitu nagu ka kadigi. karol õnnestub viimase sõiduga esimesed punktid saada. kokkuvõtteks et täiesti rahule võib jääda, tänasekks on juba poolteist kuud järjest kõik vädalavahetused võisteldud ka...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.09.2007
windsurf  vali
Vääna Jõesuu, SE 4-5ms, formula II etapp, tuult jagub vaid 2 stardiks, esimest näha ei jõua, kuna ronin valvetorni, 15m seina mööda üles, päris üles jõudes on aga käed nii läbi, et ei riski platvormile istuma jääda... teises stardis on juba loteriid näha ja kes on paremate purjetamisoskustega, see ka võidab, Ervin eksib värava võtmisega ja saab ühe 0, john sõidab mitu korda Jussist ette, edestab ka suurt jussi, aga allatuules jääb paari auku tiksuma ja juss jälle möödafiniši kaotus 2'20''tanelil 7'40''.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.08.2007
windsurf  vali
Lohusalu, SW päeval 4-6ms, tõuseb 3ks 10-12ms, ... Esimesed kaks sõitu meie noortel kõige paremini ei lähe, Kadi ei saa tugevama tuulega lauaga sõitu kätte,Madis, kes peaks tugevama tuulega lendama, ei saa tuule püüdmisega hakkama, noorte rada on kalda lähedal ja pagide püüdmine nõuab kogemusi, Toni teeb pika puuga amatööridele, ainult Kevin suudab konkurentsi pakkuda, Benni teeb teises sõidus päris hea pagipüüdmise ja suudab allatuules väga teravalt nurka hoida... Kolmandat sõitu noortel ei tule, sest tuul tõuseb järsult ja opakad on nagu niidetud... John teeb suurte rajal väikese purjega päris head sõitu ja vahel harva on Ingrid või Jevgeni ees, Karo jõuab teises sõidus kontrollaega tänu Johni ootamisele joonel, see tõstab ta teiseks, aga Jevgeni on end lõpuks saanud regada juunioriks ja kui Karo homme on vähemalt kolmas, on veel lootust poodiumile... Viimases sõidus on vaid juss,henri ja john, zenja ka... Lained tõusevad kohati 3meetristeks, toome Karo paadiga ära, lähen tagasi abisõidule, aga kõik saavad oma jõuga maale, teen kaatriga megalende ja vaivamist, vahel on tunne, et lendan ülepea, vöör on taevas ja kogu kere lennus, aga vajun siiski ahtrile,... Õhtul lähen veel 117+7 veivi proovima, aga kõike on nats palju ja ebamugav, lisaks tuleb träkk lahti, tagasi saamine kaldale oli ettearvatult probleem ja nii jäängi 100m enne maad ujuma ja pograd venitavad mind maale, oli üke trenn.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.08.2007
windsurf  vali
Lohusalu , täna puhub hoopis loodest 2-4ms, pagid päeva jooksul on ka glisseerimist lubavad, täna on kõigil rajad normaalse pikkusega aga suurte rada on viidud Vääna alla nagu avamerepurjetamine... Saan hommikul Oti ja peakohtunikuga kokkuleppe, et suurtel on pikk rada alates 7ms ja jun+naised on eraldi kontrollajaga... Kadi kurdab peale esimest sõitu, et laud ikka ei lähe omal träkk keskel, peale träki etteseadmist paraneb nurk nii, et vastutuule otstel võidab ta alati 1-2 kohta ja kui esimene sõit on 8s, siis edasi tuleb 4 ja 3 koht...kohe tekib selle laua ümber elav arutelu ja saare kapa ajaks on juba Karmo lauale bronni teinud... Madise laeks jääb kaheksas koht... Benni teeb normaalset sõitu ja ei jää suurest pundist oluliselt maha, veel tuleb vaeva näha sõidu tehnika ja taktikag, sest palju tuleb ette nappi märgimittevõtmisi ja alumiseks jäämisi... Suurte rajal paneb john oma klassi kindlalt kinni, ..Karole sõidab Kristi sisse ja ta kaotab koha aga protesti ei anna ning on ka päeva kokkuvõtteks Kristi taga... Õhtul püüan paar ahvenat ja Karmo hulgem viidikaid, küpsetamist ei jõua ära oodata.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.08.2007
windsurf  vali
Lohusalu, kella 8se praamiga on paras tulla, ilm ilus ja võistluse alguseks puhub juba 5-6ms tuult idast, laine kohati meetrialla, noortel on normaalne rada ja Benni teeb esimese võistlusstardi täitsa ok, Madis seevastu ei näita arengut ja polegi võimalik konkurentsi pakkuda neile, kes pidevalt võistlevad, teises sõidus paneb Frankile vasakuga sisse ja saab dsq kuna jätab 360 tegemata, kuigi ka seda talle karjuti,.. Kadi teeb uue f2-ga tagasihoidlikud stardid ja ei oska laua eeliseid ära kasutada... Suurte rada on tehtud megapikaks, john saab päeva distantsiks 75km vaatamata sellele, et esimene sõit katkestatakse märgi liikumise tõttu ja viimase sõidu jätab pooleli, Juss protestib kohtunikke, kontrollaega jõuab vaid 3-4 sõitjat. Õhtul käib arutelu teemal meie ala väljasuretamise teed, juunioride ja naiste eraldi kontrollaeg.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.08.2007
windsurf  vali
Pirita, S, 5-6ms, laine jälle madalam, Eerikut täna pole, sest ta otsustas sõpradega minna Hiiumaale pidu panema (mm pole veel läbi!!!) ja hommikul on nats imelik olukord... paneme siis Karmoga rada, ega see parim ei tule ja Ronald laseb ikka pikemaks venitada, ülemine märk jääb väga laevatee äärde ja päeval korra satubki üks pirakas ikka vägagi küljealla... tuul muudab peagi suunda SW peale ja hakkab ka hoovihma pilvede alt tulema, märgi ümbertõstmine võtab jälle aega, pean üksi ankru koos uppunudd kalavõrguga üles saama ja läbi lõikama..., 2 esimest sõidab John 10sega, kuigi teine oleks võinud ka suurega juba (esimeses märgis kukub tuul 4-5ms peale), tanel paneb teisest 11se ja teeb ka oma parima koha18, suure purjega hakkab ka Johni sõit paranema ja teisel ringil on ta ülemises kolmas -15sekki , mis on läbi aegade parim kaotus liidrile, allatuules aga läheb paar kutti mööda ja tuleb 6s koht. viimases sõidus plekib 2 minutiks ära ja vahe esimesega käriseb ülemises märgis pikaks aga john suudab ikkagi 11 koha välja sõita, Tanel enam ei tulnud... alo pole päeval vette saanudki, hiljem kuuleb tema muudest kangelastegudest... Kadi teeb 3 sõitu ja kuna eelmine päev murdus tema 460 mast, siis nüüd peab ta 8,5sega sõitma ja saab hakkama küll ning on uue lauaga päris ok kohanemise teinud, Karo teeb ainult ühe stardi... esimene ots on aga ikkagi neist ringiga kiirem, mida oli ka oodata, kahju, et naisi nii vähe oli ja vahed läksid liiga pikaks.... autasustamine läheb hea sõuga, tempokalt, rahvale meeldib ja on erinev eelmiste aastate igavatest autasustamistest...võtan veel kontakte, et hakata orgunnima talvist treeninglaagrit, mis peaks sel korral Hispaaniasse sattuma... pärast läheb käima grill ja rumm, mida nii mõnigi noorkotkas pikkisilmi on oodanud.... tulemusi vaadates said kõik ootuspärased (minu ennustuse) kohad, sõnajalad aga ei saanud millegipärast ühtegi tulemust kirja ja ma nagu ei märganudki kutte veepeal, tähtis on 2 tonni eest nimekirjas olla, mitte osaleda... viskan veel kaatri Lohusallu kuhu tuleb 4 päeva pärast tagasi tulla.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.08.2007
windsurf  vali
Pirita, SW 6-7ms, pagidega 10ms... laine paras porno, kaatriga annab sõita, täna on mull kaasas teine prantslane Remi, kes sesab nagu kauboi uljalt vööris , see aga segab vaatamist ja paar korda tuleb ka paugutamist lainetega, pooleks päevaks on ta juba ligemärg ja külmunud... poisuid aga sõidavad väiksemate taglastega, john 10, tanel 9 ja Alo 8,5... Joni kaotused esimes märgis on ikka 40seki kuni 1'30 ringis, Tanel kaotab lisaks 1-2 minutit, mis enamasti tuleb teise ringi ajal korrutada kahega (tanelil ja Alol vahel ka kolmega), kusagil toimub ikka hävimine, ilmselt on allatuuleotsad aeglased, ...rada on liiga muuli ääres ja raskendab 5ndas märgis manöövreid, paremad saavad hakkama ikkagi, Jesper tuleb veele mingi laenatud kamaga (ruut väiksem puri + drake uim), ja paneb kõigile pikalt, õppige mehed.!!! mitte ärge süüdistage kamasid oma saamatustes... kaatriga liikumine on lainetega ikk palju aeglasem ja nii ei jõua ma otseteedpidi enne poisse ülemisse, lauad on märksa kiiremad.... üks märk jääb minust ümbertõstmisel põhja, sest on kalavõrkus kinni, Erik kangutab selle hiljem lahti.... John täna 13/16/16/20 ja kokku 17 koht, Tanel 20/29/26/37 ja 27 koht, Alo 28/39/38/29 ja tõuseb stopptulekohalt 38 le.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.08.2007
windsurf  vali
lõpuks on tuul meie lahel, ehk pirital, S 5+6 ms, laine üsna madala ja saab 11sega sõita,.. esimeses N`ja juun. sõidus vajub tuul ära ja lpäeva õpuks tühistataksegi see sõit... johni kaotused märkides on minuti ja nats peale ringi Tanelil stabiilselt 2...3 minutit lisa, Alo saab 11sest lahti ja teeb lõpuks edasi minu purjega...naiste sõitudest ei sa ülevaadet aga kadi ja karo vaheldumisi tagaotsas konkureerivad... viimases sõidus on Johni kaotus teises märgis vaid 45sekki ja allatuules võidab kohti veelgi, aga siis krüssu peal tuleb kukkumine ja kohti kaob, purje ülessikutamine võtab oma 2 minutit... kokkuvõttes John 6-28-16-17 ja kokku 16 koht, Tanel 29-23-27-27-kokku 28, Alo 49-49-34-49, kokku 46.... minu kaatris on ka prantsuse treener ja ajame juttu ka talviste lagrite teemal... ilmselt tuleb sel aastal Hispaaniasse minna, hispaanlased on meie võõrustamisest vägagi huvitatud... siis päästmisega tuli tegelda 5-l korral, enamasti mudilased, kelle varustus oli lohakalt ettevalmistatud, inglase katkine mast ja Eerika, kes pidi loodusjõududele alla vanduma....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.08.2007
windsurf  vali
Pirita MM, tuul NW, mida kohalikud kutsuvad loodetünniks, neil on siin veel põhjatünn ka, st et ki hakkab puhuma, siis jub sinu vettejõudmise ajaks on tuul kindlasti maas või saad heal juhul mõne triibu... rahvas aetakse korra ärevile, noored ja exp saavad stadi tehtud, jouthide ajal jäävad parema startijad kõik tiksuma, johnt,tanel tulevad vasakult ja jäävad seisma, kuna hakkavad kahtlustama mingit stadijama... start läheb metsa, lõpuks jäävad kõik tiksuma, aeg ajalt ka glissivad aga tuleb üldine katkestamine... õhtustes uudistes oleks nagu äge olukord, näidatakse johni glissamist edasi tagasi... saime üle uudistekünnise tulemust tegemata.... ilmselt enne neljapäeva midagi ei tulegi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.08.2007
windsurf  vali
Pirita, NP viimane päev, puhub kagutuul 4-5ms, hakkame rada sättima, aga vajub jälle alla ja läheb ainult raceboard, Karmo oma vana mistraliga pikalt märgivahega teistest ees.... üheaegu hakkab tuul tõusma ja aetakse ka formulad vette, enne starti keerab 10 kraadi ja kohtunik otsustab pool 2, et enam ei jõua midagi... kui kõik kaldal oma asjad lahti võtnud hakkab puhuma täiega, jänks pea, üsna ootamatult keerab 180 ja teeb külalistele, keda vahepeal rohkesti laekunud on, üllatuse. kohal on Duglas-scoti inglane, poisid sõidavad ka uute f2ga.... nii lõpebki selle aasta karikas, U20 võit ja hõbe meile, Kadi saab üllatuslikult naiste üldvõidu, Karo teise koha... täna läheme külla Pastakule, saab korralikult pesta vähemasti.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.08.2007
windsurf  vali
Pirita, seems like chillday... viime märgid raceboardi jaoks sisse, kaldal märgi pumpamisega lendab Erikul punn vette ja tekib väike paanika, Erikule jõuab alles 5 mintsi pärast kohale, et võib tõsiseks jamaks minna, õnneks leian bensukast mingi punni ja kõik saab korda... formulaid täna vette ei aeta. õhtul läheb grilliks. ikka veel soe ja kuiv nagu kanaaridel. rahvast tuleb tasapisi juurde.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.08.2007
windsurf  vali
Pirita, tuul kerutab, peaks algama nagu NP viimane etapp.. hea kohata vanu tuttavaid Ceri on juba kohal jälle kaldakohtunik, Roland veepeal.... aitan Erikul rada panna, ankur läheb kohati napilt põhja, oma 25m sügavamad kohad, pealelõunat hakkab puhuma idakas, kaks starti saab üsna normaalselt teha, siis hakkab augutama, john ei saa häid starte, mass on liiga suur ja tuul ka ebaühtlane, võidavad kaldaalla minejad, on kõvasti kokkupõrkeid, amatöörid jäävad selgelt esimesele otsale jalgu, ei oska arvestada suurt kiirust ja olukordade muutust... kolmas start tahetakse korra ka katkestada, aga lipp on minu kaatris ja vean just Pastakut kuivale, mast läks, ... john lõpetab napilt eelviimasena enne ernot, päev lõpeb üsna seitsmeajal. tundub, et sellise tuulega on Preiss liider. jääme masinasse ööbima, on jubesoe.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.08.2007
windsurf  vali
Nasva, NN-O, tänane tuuleke kosub erinevalt prognoosile korralikuks formulatuuleks 5-6ms aga vesi on vägasoe nagu tuulgi, harjutan lihtsalt purjekeerutamist. homme linna baltikatele ja siis mm.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.08.2007
windsurf  vali
Nasva, ilmad läinud ilusaks, jõgi kaladest on paks, täna püüdsin spinnaga mitu kena ahvenat.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.07.2007
windsurf  vali
Nasva. tänasega on meie kummikas regatud ja viimane nr on 1, mis tähendab..., tuul oli esmalt SW 10ms, aga kui läksin 2h hiljem peale 6,2 +117 oli laud palju, vahetasin kohe 85vastu aga siis hakkas auklikuks kiskuma, 85 laud on ikka alla 6se purje tarbeks, sõita saab, aga mugavust enam pole. eilsest külmast vihmast oli ka meri jahedam, aga talutav.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.07.2007
windsurf  vali
Yyteri, Balti karika II paev, SW 7-10MS, laine 1M, pilves... John paneb 10se ja R13 M+, see on kiire uim, aga nurka ei saa, alles viimases soidus saab laua vaanamisega parema nurga... tanel 9seaga, alo 8,5 ja tsikid ka 8,5sed... soidetakse 4 starti,... kui johni soit laheb enamvahem, siis kaotab ta liidrile ringi pealt 1,30 ja parimad finishikaotused kolme minuti kanti, mis on Pavilostaga vorreldes paari minutiga edu, kolmas soit laks vale soogipausi nahka, sai liiga rasvane ja pani ka pika kalpsa termoka asemel selga, mis tombas ka vere kinni... tanelil laks uhes soidus jalaaasa kruvi katki ja alol poomiots. 2 paeva kokkuvottes John 17 (14/19/20/17/20/16), Tanel 31(25/27/26/41/dnf/29), Alo 32 (29/30/27/30/32/dnf), tsikid tana soite kirja ei saanud, kuigi olid korra ikka veepeal ka.hirm kihutamise es on suur ja kui korra katapulti pandud, siis enam riskida ei julge, aga nii voitjaks ei saa...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.07.2007
windsurf  vali
Yteri on vaga ilus saarekestega kaitstud merelaht, ideaalne algajate surfikoolituseks, suur sanakas spa kaldapeal, hinnad kampimiseks hullud, campa 1 paev maksab 35 euri, me telgime taxfree..., esimene voistluspaev, tuult jagus è tunniks, peale è starti on liider Dale, teine Martin... meie parimana John 16 (14/19), niinekas on jalle kohavorra eespool,(18/12), Tanel 24 (25/27), Alo 28 (29,30), Kadi 41 (43/40) Karo pole kahjuks soite kirja saanud., john soidab kolmandas stardis preissiga kokku, kuna preiss saab johni manoovrist valesti aru ja tuleb vasakuga johnile ette, john soidab preiisi poomi, saab lauaninale dammi aga onneks loppeb suurema jamata ja soit katkestatakse ka, kuna tuleb suur vihm uduga peale, kahjuks ei leia me ka kaasmaalaste seas protestitoetust, on mulje nagu oleks john tahtlikult kurssi muutnud stardijoonel, aga edaspidi no respect oldmans...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.07.2007
windsurf  vali
Nasva, mõnusa päeva rikkus ära alo, kes otsustas klubi ees pläru ette panna, tubli eeskuju nooremale generatsioonile, sellised ongi luuserid.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.07.2007
windsurf  vali
Nasva, lihtsast rattasõidust nasvale saab sportlik-töine päev, ootamatult vajuvad kõik staarid kohale, peale karo, ja teeme 5 starti, alo suudab vaid esimeses sõidus mõnda aega kaasa sõita, ülejäänutel on probleeme glissi saamisega, lausa masendav ja piinlik olukord külaliste ees, john sõidab, ülejäänud tiksuvad august auku, alo ja tanel saavad käima vaid paakstaagis, tene märgi võtmine jääbki tegematta.... üks start oli päris hea, kus john tuli vasakuga ja rikkus kõigil parema pealt glissi ära, jon tegi 5 sekiga vale aga kogu rivi kaotas glissi ja jäigi seisma... on ikka hea küll märke sisse vedada, pärast tõmbasine suuska ka, john sai 4ndal katsel sadulasse.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.07.2007
windsurf  vali
Nasva, Kuldari tubli paaripäevane töö paadi seadistamisel on lõpuks vilja kandnud ja täna lasime oma rebase vette, ergo abiga said nipet-näpet vidinad eluliseks funksimiseks kah külge, ... mootor läks esimese käivitusega tööle ja nurrus nii vaikselt, et 5 meetri kauguselt pole kuuldagi, algul sõitsime tasa, 3000pöördega soojaks ja siis 5000 peal glissis ka, läks ikka mõnusalt paugutamata, hea peenike paat, istub 3 mehega rahulikult rajal, üksi pole veel proovinud, nüüd saab trennid uuele tasemele tõsta... aasta tagasi alanud töö paadi soetamiseks on edukalt finišisse jõudnud, kui ikka tahad, pole miskit võimatut.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.07.2007
windsurf  vali
täna käisime kuldariga oma paadile mootorit toomas, kõikse parema pakkumise saime honda 50hj 4taktilise peale, ikkagi uus asi, !
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.07.2007
windsurf  vali
Haagi lõugas, W -SW 8-9ms, laine paras pudru, vahel harva, nagu nasvalgi saab mõne hüppelaine kätte, kalda alt minemasaamine paras probleem, kuna mets tõmbab tuule maha, aga paarsada meetrit kõrgemal on jälle täitsa ok, enamus ajast sõidan 6,2 +85 aga proovin korra ka 117, mis on liiast, sest aasad on slallipeale pandud ja uim ka liiga pikk... 85ga on jälle vasak halss jube raske seljale ja küljes on ikka seljalihase ülepingest lausa valu, paremaga seevastu kõik ok, ilmselt oli 85se jaoks tuult nats vähe, enamasti olen ikka käinud sellega kui 15m+ puhub, seega tuleb üks 100 L veivikas vaadata... rahvast oli nagu paarikümne ringis, üllatavalt popp koht.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.07.2007
windsurf  vali
Sõrve, W 6-7ms, läheme niisama nasvale, kui äkki hakkab puhuma, päris 6se ilm, otsustame johniga sõrve spiiditama minna... kohalejõudes puhub aga vaevu 7ms, paneme esmalt 6,8 ja 7 aga ma ei saa veel glissigi, kui uus 75% mast läheb pauguga pooleks, just 20cm liitekoha alt, selge praak, john paneb siis 8,2 +94 slallikas ja mina 6,8 ja 117 aga käima ma ei saa, vaid pumbates ja sedagi harva, siis tripsan uimega põhja ja kolksti küljest ära, selgub, et see uime vint ikkagi ei pea, õnneks leian madalast veest üles... oli üks jama surf aga muidu ok olemine, raffast käib ikka tipus palju, nagu pirtarannas, muudkui filmivad ja pildistavad... 8,2 tahaks 40st uime saada, siis oleks ok 8,2 sõita.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.07.2007
windsurf  vali
Nasva, Sw 6ms korralik formulatuul, teeme starte, madis-john formulatega ja penni-fred raceboardiga, päris head stardid tulid ja üsna mitu starti sai kõik mehed 5 seki sisse, ka raja läbimisega polnud kellelgi probleeme, penni teise sõidu allatuule tuli liiga otse ja kukkus korra, kaotas ka kiirusega fredile. väike arma tegi täna oma esimese iseseisva trenni 3-sega, eks ta rohkem vees oli, aga loodetavasti on nädala pärast olukord vastupidine.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.07.2007
windsurf  vali
Nasva, S, kell 2 puhub veel 7-8ms aga kukub poole tunniga sootuks siledaks, siis 4 ajal peale vihma nagu hakkab jälle puhuma, aga 117 + 7 jääb ikka väheks, olnuks paras formula värk, noored läksid nõvale aga suured purjed jäeti koju aga formulad võeti kaasa??? ilmprognoos on aga just formula jaoks!!! tšikkenid ... mmile pole küll asja.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.07.2007
windsurf  vali
Nasva, SW 7-8ms, proovin täna neeme 126 JP supersporti, taglas 6,8 swift, on päris kiire stardiga laud ja hüppab ka hästi, mugav sõita ja pöördeid teha, väga hea surf oli.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.07.2007
windsurf  vali
Pavilosta, ööläbi kallas ja hommikulgi ikka sabistab edasi, sommide purjed on poolemeetrise veealla, jätsid kamad lohku... üldises niiskuses on enesetunne ka märg mida käime hotellis kuivatamas, aga päevapoole hakkab puhuma ja tuleb noortel merele minna, viimased võimalused meie tsikkidele ka, pidupanemine tuleb juba hästi, aga sõidus on arenguruumi küllaga... õnneks on onshore tuul 7-8ms ja start kalda ligi hästi pika stardiliiniga, john ei pane kepsu ja teeb mingeid jamastarte, õnneks on 2 x üldised valed, kolmandas sõidus saab kepsuga võistluse parima stardi, sekundipealt ja just viimasel hetkel märgist, sealjuures pumpab end teiste alt glissiga läbi ja etteotsa, kahjuks aga ei lähe sõit samahästi, nurga saamine on ikka probleemne ja ka kiirus pole ok, sõitu tugevatega oleks tihedamini vaja, tanel saab ka oma sõidud hetkevormi piiril tehtud, mis on aga alla eelmise aasta taset kindlasti, kadi sõidab tublisti, aga ei soovi üle joone sõita, pidades sinist lippu raceboardi finishiks jätab seega 2 sõitu lõpetamata, kuigi tuleb karost üle 10 minuti kiiremini raja läbimisega toime, karo teeb aga arusaamatuid tehnikaid veepeal, on raskusi üle liini saada, ei saa glissi, siis murrab esimeses sõidus poomi, paneme alo poomi ja saadame kolmandasse sõitu, mille siis auga ikkagi lõpetab ja saab elu esimesed rahvusvahelised punktid kirja, .. kokkuvõtteks oli ilmselt kõigile hea võistlus, kõik andsid hetke parima ja nägid oma arengusuunad ära, kes vee-kes afterpartispordipoole... eelmisel päeval pidasid eestlased kõvasti erno telekaliikusid, mis aga läks hoopis tänu viimastele sõitudele ikkagi preissile, henri on kõvasti edasi läinud ja tegi isegi ühe 2 koha, peedimaa aga võttis viimases võidu... tagasi saame alles 7 aegu hakata sõitma, tulen nüüd kuldigast läbi, kust tulevad ka enamus riiakaid, esiots ventspilsi poole on väga hea, siis peale pöördu kuldiga poole on 30km käänulist, aga aukudeta vähemasti, teed, peale kuldigat aga suurepärane tee, riias panin esmalt väikese ringi peale, et kesklinna vältida, siis aga keerame ikkagi a2 asemel ühel pöörul centrisse, õnneks aitab üks kohalik meid linnast välja, ja siis ilmub ka poksi ootamatult kesklinnas meie ette, saame tänu rohelises laines olemisele ainult paari foori taga istuda ja kiiresti linnast minema, praamile jõuame pool 2 ja kuuvalgel ööl kenasti kodulinna, 22km asemel 1200km.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.06.2007
windsurf  vali
Pavilosta, s 5-6ms hommikul 10ajal, millegipärast lükatakse stardid 11 peale ja siis hakkab tuul vajuma, tehakse 1 raceboardi start, siis keerab sw peale ja tõuseb jälle 6-7ms, 11 on veel paras puri, aga rajamehed on tõsised amatöörid ja esimene formulastart läheb alles 14.30 kui juba hakkab vaikima,glissida veel saab,aga aukudega, john vajub stardiks joone keskele ja taganttulijad kustutavad lootuse glissi saada, ka tanel lämmatatakse ära, siin oleks pidanud ropult pumpama, john ilmselt sõitis end eile ikka tühjaks, sest rajal vajub 2 korda tuuleaugus sisse ja korra peab ise vette kargamaet kilekotti uime tagant lahti haakida, lõpetab 35 kohaga kaotus liidrile 9.10... Tanel sõidab esimesest märgist liiga kaldaalla ja kaotab käiku, tulemuseks 39 koht ja kaotus -10,40... Karo sõidab väga väikest nurka ja saab enne esimest märki liidritelt sisse, eijõua kadiga aega... 6 ajal tuleb tuul tagasi, aga mereltõeldakse vaid 4ms ja tehakse vaid reisbordi sõit... Preiss võidab küll sõidu, aga erno jääb liidriks, ervin 3, niine teeb hea sõidu ja 7 kohaga tõuseb ka 1punniga johni ette 12 kohale, john 13, tanel47. Prognoos on kehva ja ilmselt on võistlus läbi. Kuna viki sai täna isegi tanelilt pähe, siis on juunioride esikoht meie, teiseks tõusis lätakas. Vikil läks eile kardaan ja lõhkus laua päris hullusti ära. ... Kahju, et meie tsikid aega ei saanud,juba teine võistlus järjest... Et isegi eestikatel end aega sõita, tulebvähemalt meeste kesmise tasemega võrdseks sõita.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.06.2007
windsurf  vali
Pavilosta ,SW_S, hommikul puhub 5-6ms, mis esimeseks stardiks on juba tõusnud 8-9ms, laine juba korralik mehekõrgune. Ka nurk keerab oma 15-20, john läheb 10sega, tanel 9sega, 64st võistlejast stardib 34, kellest 8 veel maha tuleb, sealhulgas niine, papa,tanel... John teeb hea sõidu ja 10 koht on sellistes ellujäämise tingimustes supper! Kadi-karo jäävad targu kaldale. Teiseks sõiduks paneb john 8,2 ja sõidab 11 koha, edestab Dalet!!!, peale 2 starti on lõuna ja kell 4 läheb edasi, tanel proovib kadi 7,5sega,aga sellega nurka ei saa ja saab enne esimest märki juba ringiga pähe, jaks otsas ja tuleb maha, johni start ebaõnnestub ja 18 koht [kaotus liidrile ernole 4,40], viimaseks stardiks võtame plaadid laualt ära, mis annab kiirusele kõvasti juurde, john teeb vasakuga hea stardi, aga üks lätakas pressib ikkagi paremaga ette ja tuleb kräss, õnneks kamad terved, kuigi on näha, et teine laud on lausa peale sõitnud, aga kiirus on nüüd hea ja kaotus liidrile- preiss, 3.50. Päeva kokkuvõttes on liider erno, preissi ja martini ees, john 11, just dale järgi, niine on 16s... Kuna toni on sõitnud hoopis freestyle emile, siis johnil juuniorides vasaseid polegi, viki on nõ teise lehe peal 1 sõiduga...aga on ka aeg meestega võrdselt hakata sõitma... Tänane ilm polnud formula jaoks, aga maksid üldfüüsiline vastupidavus, ehk talvine ettevalmsitus ja väikese lauaga oskus sõita suurte lainetega, nt tagalahel, john kukkus vaid korra stardikrässus, kes purje korra vette lasi, see sikutas end kohe tühjaks, nii juhtus niine ja papaga, allatuuleotstel lasid ka ervin ja erno kükakil, erno kaotas selle liigutusega isegi koha, kuna lasi ilmselt liiga otse lainesse ja väikese hooga ning pagi tõmbas maha ja preiss pani kohe mõõda... Reisboordid olid täna enamus kaldal, aga noori on siin alohadega 6tk, meie poistele oleks paras jõukatsumine, kui viitsiks vaid trennis käia.. teen õhtul 117+8,2ga ka triibukese juba tahuneval merel, ikka on kaldaall meetrine rull, mis nullib minu mitu üritust, ja merelgi lainet 1,5m, tuul aga juba auklik ja sõidumõnu ei saa, taglas tundub kuidagi raske, ilmselt rsxi poomist... Õhtusöögiks sportlikud poola nuudlid.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.06.2007
windsurf  vali
Nasva-Kuivastu...teepeal imetakse tagauks lahti, kaotame oma 10minti, 3sele praamile ei jõua, poleks nagunii, oli saba... Alo otsustab praamil kehva enesetunde tõttu koju tagasi minna, ...Pärnus sööme ja stardime 18.45, enne Riiat on avarii ja seisame 5minti ummikus, 21.30 umbes oleme linnas, ummikuid pole aga foore on tihedalt,saame poole tunniga välja, parexbanka juurest tuleb keerata paremale ja siis kahvlist jälle vasakule a9,a10 peale...Lepaja teel sajab kõvasti ja on 50% ainultnormaalne, aga edasi Pavilosta peale 90%jubekehva...00.30 oleme kohal, tsikid ja tanel telki ja me autosse, unihea, oli ka viimane aeg, hakkas juba tuku tulema. 150km asemel 600kilti!!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.06.2007
windsurf  vali
nasva, E 5-6ms, saabumisega tulevad ka pilved, teen 3 formulastarti, siis kaotab tanel prillid ja ongi jokk, karo ei saa kuidagi kõrgust ja kadi sõidab oma sünnakingitusega - V8 - 8,5 päris hästi... siis teen 2 starti penni ja fredile on päris huvitav algajate heitlus, penni jõuab ilusti esimesse pauti ja fred nagu vana kala paudib ette, penni muidugi mööda minna ei oska, üritab alt, siis allatuuleotsal kukuvad mõlemad kordamööda kuni penni ikkagi esimesena saabub, penni võidab ka teise, sest fred hakkab veestarti üritama aga ei saa tehtud... siis kiman koju ja jõuan enne vihma ka kuuri katuse katta, edukas päev oli.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.06.2007
windsurf  vali
nasva, sw-w 6-9ms, päike, päris auklik ja pehme tuul, hea vedu ainult pagidega, 117+6,2 on alapurjestatusega sõit , aga 7ne on ainult 1 ja sellega läheb john, see olnuks aga tänase päeva normaalne puri, pagid on piisavalt rajused, aga augud on lausa täistiksumisega... neeme proovib oma uut 126 jp supercrossi, millest on vägagi head mälestused dahabist, tõsi seal sõitsime ikka 8stega niisuure lauaga.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.06.2007
windsurf  vali
Nasva, E, 5-6ms, korralik formulatuul, john 11 ja kuldar 10 teevad korraliku trenni, ise passin , selg ei luba, tegemata tööd jooksevad kokku...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.06.2007
windsurf  vali
Nasva, E, 6-7ms, formula +10... teeme kadiga rajasõitu ja harjutame taktikat, ülejäänud staarid täna trenni ei jõudnud... 06F2 on ikka palju aeglasem kui 07.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.06.2007
windsurf  vali
Nasva SW 7-9ms, ikka soe, aga täna enam pilvi, üle hulga aja on näha lohemehi rannas, peab ikka kannatlik olema, kui nii harva sõita saad... ise proovin täna 6,2 +85, algul tõmban hirmsalt peale aga jään tiksuma ka kohe, lasen siis purje järgi ja saan juba paremini sõita ka, aga see laud on ikka paugu jaoks, paras olnuks täna 100L, olnuks nats suurem laud, saanuks täna ka paremaid hüppeid teha, sest lained olid ok, tsaibid tulid selle eest enamvähem välja ja eilegi kukkusin nii vaid 10% ulatuses sisse, mis minu puhul on ikka kõva areng, ilmselt saan selles süüdistada sooja ilma, sest praegu on ikka sõita sama mugav nagu dahabis, liikuvus ok, õhk ja vesi soe, nii võiks kesta igavesti....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.06.2007
windsurf  vali
Nasva, SW 6-8ms, päike soe ja vesi ka, küll on mõnus surfata, aga puri täna väike, sest ei saanud õiget kätte... 6,3 on ikka vähe aga talutavuse piiril, sellest aitab välja 117 laud, vahepeal proovin ka johni komplekti 93+6,2 aga satun just tuulevaiksele ajale ja tiksun , kogu riga ka paigast ära... üldiselt oli ikka luxilm, ja 7ne oleks olnud nagu silmaauku... benni õppis täna maastardi ära- tubli... alar aga kukkus poomiga prodigy vööri lõmmi- ai-ai-ai-algaja rÖÖmud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.06.2007
windsurf  vali
Nasva, john madis kadi teevad 7 formulastarti millest kolmas on john madisel ok, kadil esimene ok aga john sõidab vasakuga ülbelt ette, ilmselt ei õppinud eilsest jamast midagi, kahju~!... ise jään heast tuulest ilma ja saan slallikaga vaid paar korralikku triipu, hiljem 10+formula õppin 06F2ga glissisaamist, milleks on kai ees suurepärane olukord, tuul on vaid ühes kohas ja pikka triipu ei saa lasta ning käima saab vaid laine pealt, oli väga hariv olukord.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.06.2007
windsurf  vali
Nasval üritasin eelmise aasta F2 formulat käivitada, (N-W keerutab, 3-5ms) aga kaldajamad raiskasid hea tuule ära, olin riganud 10se ja pealeminnes oleks pidanud olema vähemalt 11, Järvel paistis tume triip, tiksusin sinna, aga see oli petekas, tagasitulles sain kaiotsas tuulekest niipalju, et pumpasin paakstaagis glissi aga see oli lagi, vahel oli pagiga korraliku tõmbe tunne, aga käima ei läinud, see laud tahab küll teistmoodi lähenemist, ikka peaks tiivad alla panema ja 11 purjega proovima minema.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.06.2007
windsurf  vali
Nasva, N , kohalejõudes hakkab puhuma hoopis merebriis 3-4ms ja poisid saavad isegi august- auku formulasõitu proovida, 6st keerab õige tuule tagasi ja john-alo saavad veel formulat sõita... bennu teeb oma esimese trapetsitrenni. kogu nädal on elu käinud ainult jõeotsa briiside peal.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.06.2007
windsurf  vali
Roomassaare, hommikul O ,7-8ms, päike, john läheb proovima esimesena oma uut 11st millega pole kordagi glissi saadud, porje õige riga saamiseks tuleb jalga 7,5 otsa panna, huvitav, et need gaastra purjed see aasta palju venivad uuest peast... 11 on paras ja selle järgi panevad enamus suured purjed peale, enne väljasõitu puruneb veel ernol mastijalg ja mastitasku käriseb ka nats ... kogu päeva saab john oma grupis domineeriv olla, ja kolmandas sõidus edestab isega pool sõitu ervinit ( siis mõlemal 11 puri) ja neljandas sõidus ernot teise ringi allatuule otsani, hävisid need, kes läksid merele tuult otsima, oli hoopis kalda all, john kaotab kohti vaid taktika vigadega, alakrüssu oli 3ndas ja siis läks ervin ka kohe mööda, kiirus ei olnud hea, oleks pidanud tiivad laual maha võtma... kadi-karo ei saagi ühtegi sõitu lõpetatud, kuigi 1-2 sõit jagus tuult aga eestikatele ei saa tulla enam niisma lahmima, ilma trennita, .. õnneks ei hakatud sel korral eelmise aasta jama kordama, et antakse karikaid ka tublidele osavõtjatele, peab ikka pingutama ka.... taneli kolmas koht oli muidugi üldarvestsues nõrk ja alo esimese päeva sõitmata jäetud sõidud maksid ka koha saamisel... üllatas viki, kes vaikse tuulega üsna kehva sõitu näitas, samuti eerika, kelle 2 tuulevaikset aastat on kõvastitagasi kukutanud... kokkuvõttes oli äge võistlus ja kohad pandi treenituse ja kogemuste järgi õiglaselt paika. ... ise käisin lõunapausi ajal 8,2 ja stokega tiksumas, sain ainult korra glissi, siis puhus vast 4-5ms, viimase stardi ajal tuul jälle tõusis 6ms. t... gps päeva analüüs näitas üldjoontes head sõidugraafikat, paar ideaalset märgitabamist ja nii 50% ulatuses ka stabiilsust parimale sõidu trajektoorile, kokku 2 päeva jooksul eile 75+ täna 63km.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.06.2007
windsurf  vali
Roomassaare. NO 8-13ms päike. formula esimene etapp saab küll korraliku ülepaueriga alguse, esimesse starti läheb 32 võistlejat, karo jääb maale ja peagi talle lisanduvad ülejäänud meiekad, kellel jaksu täna vähe. john sõidab 9,0 ja uue f2-ga, ning peale 2 sõitu on vikist ees juuniorides, esimeses stardis läheb koos jussi ja erviniga vasakuga, aga hiljem ei sõida vasakult enam keegi, rada on pikk ja kiire, mida näitab tänane johni poolt läbitud 75!!! km ja maxspeed 46,9kmh,... mina käin lõunapausi ajal 93+7 slalli sõitmas ja siis on tunda veits tuule vajumist, 3-ndas stardis john hävibki vikile liiga väikese purjega, neljandas sõidab juba 10sega aga siis rikub varustuse jama hea stardi, poomist jookseb puri kotti, ja viki võidab ka viimase sajakonna meetriga, kuigi vasakul halsil oli johnil nurk vikist oma 15kraadi parem... karo võtav minu 7se purje ja proovib ka ühte starti kirja saada aga augustab hoopiski selle suurest aknast ja pidu läbi... alol puruneb viimases sõidus poom ja tema kaldalejõudmine venib väga pikaks... vahepeal lendab purjeid ja ulli saab ühega vasta pead ning murrab kukkudes lisaks abaluu, nii et pole see surfi jälgimine teab mis ohutu vaatemäng. tanel oligi ainus, kes peale johni ka 2 sõitu suutis lõpetada.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.06.2007
windsurf  vali
Roomassaare- O 7-8(13)ms, pilves, kohal vaid john ja karo, teised staarid valmistuvad võistluseks pidulauas!!!... john proovib esmalt uut lauda +10 puri, tuult on palju, vahetame drake uime finsi oma vastu,ja võtame tiibade alt ühe rõnga vähemaks, puri ka 8,2, jibe paranes, aga puri ilmselt oleks võinud suurem olla õigema tunnetuse saamiseks, 8,2 oli valmis kuna mina ei saanud minna esmalt plaanitud 7+93ga sest topp kärises lahti (õhtul õmblen kinni vasktraadiga, sest niidid kärisevad juba teist korda), võtan topi kärisemist hoiatusena ja ebauskliku inimesena jään täna kaldale, kuigi hing jääb kripeldama, ehk jäi mõni suurem jama juhtumata. karo ei saa augu vahelt väljagi, siin ongi tugevam tuul, mida näitavad ilmekalt laseri kutid, kes kojutulles ümber käivad.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.05.2007
windsurf  vali
Nasva... olen tagasi 2päevaselt rattamatkalt panga-pangale, sai teha kõvasti kaljuronimist... formulistid ootavad juba mitu päeva tuult aga seekord tuleb ilmselt tuul võistluse ajaks... bennu sõidab oma 5ndas trennis juba prodigy ja 5se purjega, paistab, et saab tubli surfipoisi. tuul mitu päeva kagust 1-3ms, vesi +22
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.05.2007
windsurf  vali
Roomassaare- ilmaprognoos on idast 2-3ms, aga avastardi eel on juba 4,5ms tuult olemas, eemalt paistab hall sein lähenemas, täpselt stardipauguks hakkavad võistlejad uttu kaduma, esmalt suurte rada ja siis väikesed, kõik sumatakse maale tagasi ja poole tunni pärast teade, et ongi võistlus läbi, kahju, hommikune ajuloputus, kes-keda katma peab jne läks uttu ja ei saagi teada, kuidas oleks finale kujunenud, igatahes lootsin et kõik oma kohti jõuavad parandada, aga esimese võistluse kohta ja kasina ettevalmistuse pealt ei saagi enamat nõuda,... kommantaariks eilsele avaldusele, et frank teeb hullult trenni selgus, et ainult 4x nädalas a'1,5 h, suhtes teistega hullult on see, et teised ei tegevat üldse trenni... henri näitas aga noortele, et pole päeva mõtet raisku minna lasta ja tegi ikka tunnise trenni ja oli glissis ka... seekord siis meile klass juuniorid John I , Karo 3, . -17 a madis 6, . kadi 7, (t-3)ott 8... ah ja täna sai karo ühe laseri poomiga vasta pead aga alles peale 3x hoiatust, et ta pea alla tõmbaks.... ja mina sain väga kunstilisi pilte regatt udus.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.05.2007
windsurf  vali
Roomassaare... hommikul puhub idatuul, mida pole prognoositud, siis tuleb äikest vihmaga ja regati alguseks hakkab õigest- edelast puhuma 2-4ms, suurte rajal saab john 2 esimest sõitu pähe pea kõigilt, peale starti tõmbab ta esimeses sõidus vasakuga pundist välja, mis tähendab konkurentide üle kontrolli kaotamist, esimesse märki jõudes on juss, karmo, henri ja üllatavalt karolina, siis... väikeste rajal teeb endiselt head sõitu frank haavel, kes teinud sel kevadel kõvasti trenni, millega meil pole nagu põhjust kiidelda... vahepeal lähen üritan niineka formulat kokku panna, et viia rajale vett, aga laua poldid peaks olema mingid imelühikesed, mida mul pole võtta ja nii tuleb kamad jälle lahti ... saadan veed kaatritele ja vaatan osati jälle sõite,... teise sõidu ajal hakkab nats puhuma ja otsustan nasvalt uue f2 ära tuua, tagasitulles on tuul juba ok ehk 4-6ms... vetteminnes tuleb vastu ott, kes on kukkunud vastu lauda ja saanud pähe korraliku obaduse, katkestab peavalu tõttu, saadan ta koju ja lähen veega merele... suurte rada on tunni võrra kiirem ja nii sõidavad nemad juba neljandat sõitu kui väikesed alles kolmandat... 2 viimast sõitu saab john juuniorides võidu kirja, aga ühe sõidu ajal tekib karolinaga kokkupõrge, sest karo sõidab vasakuga ette!!! john teeb vasakult paudi ja ootab et karo vasakuga eest läbi läheb, aga karo jääb hoopis seisma ja pauk käes, õnneks kõik terved... saan formulaga päris kiiresti rajal liikuda, allatuules proovin vahel ka jala panna tsikkeni kohale aga laud hakkab imelikult hüplema ja ääreaasas sõites on ikka palju mugavam ja kiirem, saan ikka lainega sõites paakstaagis päris head kiirust... väikesi piinatakse veel tunni, et saada 4 starti kirja ja saan ka jälgida meie keskklassi sõitjaid, stabiilsust ei ole ja oma tekkivaid eeliseid ei osata kasutada ära ehk trenni ja võistluskogemus lahja... kadi tuleb veel suure näljaga, et olla viimased 2 sõitu ainult söögist mõelnudki, mõtlen ise ,et miks see ikka nii juhtus, et peres kaater olemas, aga pole ikka kedagi, kes selle kaatriga oleks näiteks oma tähtsal hetkel sööki jooki pikal päeval tulnud pakkuma, ... päeva kookuvõttes madis 5-s, ott 6 ja kadi 7 koht, mis annab talle piigades 3koha, karo 1 punktiga maas teisest kohast... tänane päev lõppes just siis paksu uduga kui kõik olid maale saanud, jama mõeldagi, kui väikesed olnuks veel veepeal.... homne tuuleprognoos soosib ainult ülikergeid anoreksikuid, mis meile üldse ei sobi.. homseks võiks soovida sõitjatele rohkem mõistust sest kui pole kaalu siis peab olema kaval.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.05.2007
windsurf  vali
Roomassaare, esimene regatipäev on üsna närvilise algusega, karo ja kadi saavad oma purjed viimasel hetkel regatud, sest numbrite panemine purjedele jääb kodutööna tegemata, aga stardiks on õnneks kõik rivis, enne algust tõstatakse jaagu ja minu soovitusel 17 klass A-rajale kokku 15 klassiga, kus sõidab vaid 2 poissi... john on 3 tsikiga juunioride klassis, nagu arvata oli ei olnud harkupoiss purje muutusest kuulnudki... kell 4 peaks olema start, aga tuult oodatakse pea tunni, tuul pöörab korra edelast kagusse, siis tagasi lõunasse ja mingi suure tumeda läheneva tausta saatel saab üks start peetud, meestest võidab henri karmo ees ja juunioridest john karo ees!!!, huvitav duell oli maarja ja kadri vahel ja alles viimases märgis läheb maarja taas ette ja lõpuni... väikeste rajal teeb imesõidu frank haavel, kaspar saab sõidu keskel tonist jagu ja ott laseb vaid oma sissekoperdamise järgi tonil ikkagi kolmandaks tulla, tubli 4s ja 5s ,kadi,meile, madise sõit on üsna heitlik, alustab eelviimasena, siis on 5s ja lõpus keheksas, sõit läheb pigem taktika nahka... kuigi ilm on pilves on kõigil läbu ja ott sõitis paljajalu., tume pilv kadus abruka peal laiali ja tuli ka normaalne tuul aga nagu ikka ebavajalikul hetkel.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.05.2007
windsurf  vali
Nasva, W, saabudes 8-9ms, hea tuul kulus koolitusele ja kui läksin ise siis jäi vaid 5-6ms ja tühi puri. talvekalipso ilmselge lämmi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.05.2007
windsurf  vali
Nasva, lasime SW 1-2ms, lasime sisse meie ujuvkai, aeg läks kõik selle peale ja starte teha ei jõudnudki, vesi oli +18 jões.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.05.2007
windsurf  vali
Nasva, SW 3-5ms, korralik formulailm, lähen emotsioone saama uue F2-ga, sisseminnes uputan kohe vööri, mis on üllatavalt lühike ja tühimik katamaraani ninas vajub kergesti veealla, nats kipakas algul tundub, aga kui saan laua käima, siis pole enam hullu midagi, proovin nurka sõita, mis polnud ilmselt kõige õnnestunum, sest minu uim on ilmselt liiga pehme ja aeglane, aga ehk oli ka tuul liiga piiripealne sest sõitsin algul ikka lausa varvastel., kui aga proovin allatuule sõitu saan paakstaagis päris head kiirust ja esialgu kahtlane tundunud katamaraanvöör libiseb igast ohtlikumast lainest pehmelt üle ja varsti unustan selle lainete passimise sootuks,... sõidame karoga koos nurka, karo oma vana laua fanat100ga on päris kiire, aga kimab üksi ja nurka ei võta, eks puri ka 8,5 ainult, pikemal otsal kaotab sihtmärgis kõrgust 10 m mis polegi väga halb, allatuules saan esimesena käima, siis ka karo aga tema koperdab jibes sisse ja keskmise akna lõhki, karm värk... uuest lauast veel, et paudipööre oli ka poole kiirem kui vanal f2-l, ei tohi ainult liialt vööri uputada ja üldmulje on väga positiivne, hea jäik ahtrist träkini ja ilmselt saab ka väga head kiirust sõita parema uimega... bennu sai täna oma esimese ülejõe edasi-tagasi exami ka tehtud, kolmanda trenni kohta pole paha.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.05.2007
windsurf  vali
Rohuküla, S 7-8ms... saabume esimestena, mandrimeestel võtab tulemine niipalju aega, et oleksime ka võind 9-se praamiga tulla... kohale saabub lõpuks 38 võistlejat... koht on ok, otse sadama külje all, mingi vana muuli taga, niiet flati pealt lähed minema ja saaks ka spiidi panna... allatuule slaalomi võistluse algus venib 2 tundi, kohtunikud saavad (poksi ja josh) kõvasti siunata, aga nende õnneks ikka tuult jagub õhtuni... john alustab kvalikfikatsiooni II grupist ja tõuseb esimesse neljanda kohaga, siis tekib tuulepaus... edasi läheb libedamalt, john sõidab pidevalt 8,2 + 117 stoke, kuigi vahepeal puhub ikka oma 9-10 ms, tuleb ülepauerit taluda, sest, kes allapoole vahetab, see kohe ka hävib kiiruses, nii püüdis ingvar, kes lõpuks 3s oli, johni mitu korda pöördes kinni, aga john läheb sirgel jälle omateed, ideaalpuri olnuks 7,5...vahel muidugi tasus ettevaatlik sõit end ära, sest riskigrupp käis ikka enamasti märgis sisse ja kui korra kukkusid, siis olid ka tagaotsas kohe... john sõidab 4-8 koha vahel 6 sõitu ja siis kukub ka väsimusest ühes märgis, mis langetab ta II gruppi, viimane 8s sõit on jälle ok ja lõpetab selle 4nda kohaga... valestartide korral võeti nüüd uute reeglitega kohe sõidust varastaja maha ja langetati alumisse liigasse ja nii sõitis ka ervin näiteks viimase sõidu teises grupis, aga klassivahe selles sõidus oli teistega ikka poolteist märgipikkust... kokkuvõtteks võibki õelda, et slallis peab sõitma, kui oskad täiega, kui ei siis targalt, ehk katsuma jääda pidevalt nende sõitjate hulka, kes allapoole ei lange... kuna 8 starti oli selle võistluse juhendi järgi lagi, siis saime õhtul 112se praami peale ja laagriromantika jäi ära. poistest oli parim toni, meestest ervin... tõime kaasa uue F2 formula.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.05.2007
windsurf  vali
Nasva S-SW 4-5ms, raceboardi stardid, madis, ott, john, kadi, ... eriti põnev oli teine finiš kus ott surus end esimesena poisse, kadi ei lasknud madist sisemiseks ja masti panid pauguga kokku... kohutav oli esimene start, kus mõni mees ei mäleta enam parem-vasak ja sõitis ka raja pahupidi läbi- häbi... viimane start oli ok, kõik surusid end 8 sek sisse... homme rohukülasse slaalomile.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.05.2007
windsurf  vali
Nasva, SW 6-7ms tore surfiilm, vesi jões +12, meres ilmselt enamgi... john ja karo teevad 4 raceboardi starti, lasen kai otsast 3 minutiga, ilmne vasaku eelis isegi siis, kui võtal puhtalt parema halsi kasuks, kai otsast keerab valli paremale halsile vastu... esimene start enam-vähem aint karo vajub kõvasti alla , teises karo -20, kolmandas starditakse paremaga aga karo ei saa külglaine tõttu 30sekki üle joone, neljas juba enam-vähem-8sekki,... john sõidab 8,2 gaastraga ja on korralikus glissis, vaikse tuulega on ilmselt ikka rsxi puri etem... rommi regatile regasin meie 5 noort ära, sel aastal nõuti ka maksu smsi poolt 1200.-, niiet pole enam ühtegi head põhjust, miks selle organisatsiooni liikmemaksu tasuda (minu arvamus!)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.05.2007
windsurf  vali
Nasva, poleks läind, aga kuldar ajas hamba verele, käisin siis ära ja sain oma 35 minutit korralikku 7-9ms W-SW tuult, vesi juba soe, esmalt oli 117 + 7 ikka kohati paljugi , laud just, siis aga hakkas kukkuma ja oleks ka suurema purjega juba sõita vaja olnud, max spiidiks sain 42,8, oli pigem loopimise laine, põhjareljeef on ikka sel aastal väga heaks läinud, hüppelainete kohti päris palju tekkinud. kui tuul kukkus, tekkis selline sakutav tuul, et käima ei saanud enam ja tulin maha.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.05.2007
windsurf  vali
Järve. päev algas tegelt tuule otsimisega rommis, sest lootus oli ikka teha koos mandrikatega formulastarte, seal puhus aga vaid 1ms... siis vettik pakkus välja kaugatomale, seal olla jänks peal, kohalejõudes aga suht sile, tuul keeras lõunasse, tagasiteel nasvale otsustan intuitsiooni ajel kaeda järveranda, vaist ei petnud - see oligi tänane ainus tuulega koht 4-5,5 ms korralik formulatuul, john saab vähemalt tubli paaritunnise trenni koos mestega teha, ilm oli päikesega, kohal hardcore, niine, pastak, rätsep, zup-ping, henri, vetik aga meieomadest vaid john F2 +11, ... kalda all on umbes 100m tuulepeegel, kuna kallas on kõrge ja mets ka veel, paljudel oli tegu õigesse tuuletsooni saamisega, tuul oli kurves, sõidupelt sai krüssata, aga kalda alt eemale ei saa, paras koolivärk.... järverand on kenasti üle küntud ja kivid kadunud, lai liivarand kohe... john tuleb veel lõpuks sõiduga nasvale, aga seal juba tuli tiksuda, sest tuult vaid 2-3ms, kokku 38km, 2 tundi sõitu max spiid 34,3kh,.... hoopisveider oli aga see, et nasva tuulikud olid suunaga kagusse, tuul aga lõunast, niipalju keerutas suunda mõõda kallast...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.05.2007
windsurf  vali
Nasva. kella 2-3 vahel puhub korra 4-5ms aga külalised passivad rommis ja ootavad formulatuult, teen uue poisi-benjaminiga esimese trenni, saab normaalselt hakkama, siis hakkab sadama, tuul kukub ja suundume rommi, käin vetiku uue kaatriga korra merel ja mõõdame 3,5-4,2 ms aga see on pilvealune tuuleke, suund keerutab ja keegi nagu vette ei kiirusta, tuleme koju. meie noored olid täna suht passivsed ja vette ei viitsinud keegi minna, pärast ärgu imestagu, kui ei saa ka tuulega hakkama.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.05.2007
windsurf  vali
Nasva, tulles SW 6-7ms, aga rigamise aegu hakkas Westi keerama ja muutus auklikuks nagu westikas nasval ikka on. läksin 114+8,2 lootusega mõnusat slallisõitu saada aga tuli täiesti kohutav surfipäev, paarikümnest tsaibist õnnestus vaid 4, täna täielik kort, kuna tuult sageli tsaibi tegemisel nappis, siis minu 8,2 ei visanud end vajaliku kiirusega üle ja uputasin!!! üsna mitu korda ahtri ära, selle peale, kui puri ükskord ringi ujus olin juba seljali vees, õnneks polnd külm, päris suvekalpsaga ikka veel vara, lasin suure vihaga paar korralikku rammspiidi (s.o. suure kamaga täiega läbi lainete rammimine) närvirahustuseks... kuldar üle hulga aja ka lauaga, andsin talle 7+120 aga head triipu ei tulnud ka temal täna.... tulime välja tiksudes nii 4ms, siis otsustasid 2 formulisti minna 8,5stega peale!!!, ei jäänud seda uimerdamist vaatama, peab hakkama uute noortega otsast peale.
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 09.05.2007
windsurf  vali
Nasva, 5-8 m/s
Koolis alles olles helistas Tanel ja ütles, et võiks sõitma minna. Nii siis saigi mindud otse koolist, lips ees.
Peale viite kohale jõutud, vaatasin, et Johannes ja Kuldar tulevad just välja, räägivad, et porno. Tanel ise mõtleb, et ei taha esimesel "veepäeval" kohe suurt peale panna, niisiis pani 9.0 formulaga. Selle peale otsustasin ka siiski 8.5 panna. Esimesed 5 min olid veidi kahtlased, kuid seejärel tõstis korraliku 8 m/s peale. Harjutasime mõlemad veiddi aega jibe, veidi nurka. Allatuules oli Tanelil veidi parem nurk, ülestuult oli mul tsipa parem.
Kokkuvõtteks, kui paar korda veel käia, saab ehk tugevamate tuultega juba suurte purjedega sõita. Kool võtab veel aga oma osa..
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.05.2007
windsurf  vali
Nasva, kohalejõudes stabiilne SE 4ms, ott-madis lähevad alohadega ja juba kella 2-ks on jänes peal, ideaalne ürituse päev olnuks... madis tuleb formula järgi ja john läheb ka formulaga+11, head tuult jagub nii tunnikeseks, siis jälle vajub 4ms peale, tegelen hooaja ettevalmistustöödega.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.05.2007
windsurf  vali
Nasva, SW tuul üle hulga aja, õhk ikka jahedalt mereline +7-8, vesi jäi täna mõõtmata, kuna veeseis on endiselt madal ja termomeeter kõlkus kai küljes õhus, igatahes oli kätele enamvähem talutav... sain vaid 40minti head 6-7ms tuult stoke + 8,2, riga jäi täna valeks, tõmbasin esmalt peale küll aga see puri vajub nagu vahepeal nats tagasi oma uudsuse tõttu ja tahaks enne vetteminekul ületrimmimist... harjutasin slalli, paremalt halsilt oli kõik ok aga vasakuga ikka probleemid, kalda all oli ka tuult vähem ja jibe ajal kadus gliss ära, ... ilusat hüppelainet oli ka täna palju kuna vesi on madal ja põhi tõstab lainet... homme peaks ka suur jaht meie poolelt välja minema, saab hakata siis tuba sättima.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.05.2007
windsurf  vali
eile käisin nasval tuult nillimas, aga oli üsna sile, kalda ääres termokas 4ms, aga kai otsas polnd enam 2tegi, ... täna hakkas lõunas puhuma korralik loodekas, läks nagu paar++ soojemaks, hommiklu oli nutune ja jahe... ei käind sõitmas, külm on ajudes ja seljas kinni ja jonh ka tõbine...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.04.2007
windsurf  vali
Nasva- NW-W 5-7ms, +8, päike, vett ei kraadinud aga pole midagi hullu enam, john ja alo lähevad formulate ja 11 purjedega, teen kai otsast starte 1minutise krüssuotsaga, esimeses jääb john 5 ja alo 6 seki hiljaks, teises john 10 alo 13, johnil kella pole, arvan, et lipud on hästi nähtavad, aga hiljem kui ise sõitma lähen näen stardiala tissillerduses ja lipu värvi oleks võimatu eristada, näeb ainult musta siluetti, sellises olukorras tuleb lihtsalt lipukujusid vaadelda ja meil on nad kõik isemoodi, alol läheb teise krüssuotsa peal topp ja ongi kõik, john teeb veel 2 starti, esimese 4 sekiga vale ja teine täpselt sekundipealt... lähen teen sama kamaga poole tunnikest, esmalt on ok ja tuult parajalt, siis hakkab tasapisi tõusma, saab flati peal megakiirust formula võrdluses ja tulen siis maha, kui juba läheb paljuks ja pean akent liialt lahti hoidma, mõnus oli... ülejäänud olid valikraavirallil ning jäid heast surfist ilma.... nägin täna ka meie paadi arvet, hinnale on üle 500eri otsa pandud, teisele veelgi enam, eks näis, kas õiendamine hinda alandab.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.04.2007
windsurf  vali
Nasva, N-NW, 6-8ms, päike, vesi kalda all soojendav, merel talutav, slaalom-spiid oli plaanis aga ikkagi on laine sees ja suurt kiirust ei saa, john saab minu slallika+7 kiiruseks 54,8, alo 47... madis teeb oma väikese lauaga ka päris ok triipe, oli ikka laagrist kasu küll. mina harjutan 117+6,3 koplemtiga pöördeid, aga puri on nats väike pidevaks sõiduks, samas tugevate pagidega just paras, pärast võtan 7-se ja siis on juba laud päris õhus, hästi kerge on sõita. eroopakad said ka läbi viimase päeva 3 stardiga, kokku vaid 4, meieomad sel aastal tagapool, ervin master klassis 5-s, toni oli juunioridest 6-s.... õhtul 6-st kehtestati üleriigiline kärakamüügi keeld.!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.04.2007
windsurf  vali
Nasva, täna peale 2te vihmapüha on päike väljas, raiskan küll olulise osa päevast maistele asjadele aga vette jõuan ka, NW tuul 5-7ms, pagid ehk nats ülegi, vesi täna ainult +4... noored üle talve jälle hulgi koos, madis-ott lähevad bicidega, john 10, alo ja caro 8,5 ja formulad, mina proovin jälle uut 8,2 vaporit + 117 stoke ja 38dahabikas, on päris ok, puri on ikka lux sõita ja uus 100% mast ka extreemoludes, kui pagi tuleb, väga mõnus, aitab nuka pressida ega tekita mingit katapuldi tulemist, korra läksin spinni ka aga see oli ilmselt minu sõiduasendis, tahtsin vaikse tuule pealt liialt nurka pressida, tuul oli täna jõepool isegi ühtlasem, mändi pool auklikum, jäi selline dahabi tunne... paar korda jämasin jibega, sest poomist on puri ikka suur tegelt ja ei tohi vastu vett lasta, tõmbab ära, latte trimmisin ka ja seetõttu oligi puri täna mõnusamini sõidus, kergemat poomi oleks ka sellele vaja siis oleks 100% OK. kehaliselt oli nagu jama, lisasin täna endale kapuutsiga termokaja seljajama tõttu ka alumise otsa ning lõpuks oli ikka nagu kummikommi tunne, ei leidnud oma labakuid ja panin millegi pärast race kindad, mis oli viga, tegelt ikka külm polnd ja tõmbasin käesooned ilmaasjata kinni, sõrmed pole ammu sellist valu saand kui veri käima läks...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.04.2007
windsurf  vali
eilsest algas tugev SW tuuleke -18ms, mis täna keerasr NW aga pauerit samapalju, on läinud jahedamaks +3 ja vahel tuleb lörtsu ka, ... vaatasin, et eelmine aasta oli nasva veel kinni jääga ja üleeelmine, kui kanaaridelt tulime oli samuti mingi jahe ilmatõmblus, kuigi varemalt ligi +10 olnud, seega võib seda kevadet ikka märksa soojemaks pidada... nädala sees olen remontinud kahte kingi-starti, ühele sin juba vööri-ahtri remondi tehtud ja ehk lõpetan homme ka teise, on ikka läbiklohmitud teised küll...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.04.2007
windsurf  vali
pirita, ruhnu saal ja epli üldkoosolek, mille huvitavam osa on kindlasti kalender, tõotab tulla tegutsemisrohke suvi jällegi, meil kohal mina , john ja karo, teised ei vaevunud volitusigi tegema???... siis toon ära veel 2 vana starti, mis meie klubile päranduseks kadunud harku klubilt, tuleb kõvasti lappida aga saab veel asja... siis toome ära uued purjed 8,2 ja 11 vapor, eks näis kuis on, igatahes papa kiitis kõva läbimüüki.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.04.2007
windsurf  vali
Nasva, tulles üsna ok SW 6-7ms, päike, jõevesi +9... kahjuks on vetteminekuks juba langenud 4-5m ja nii ei õnnestu mul 8,2 ära proovida 117 stoke peal, tahtsin veel seda dahabist leitud 38-st uime ära proovida, john läheb formula +11 ja madis alohaga, fred loobub kuigi kiidab pele oma uute gaastra susside ujutamist, et olid täitsa kuivad... pärast teen ka formulaga ühe 3 krüssu sõidu, algul oli ikka päris vaikne, siis tuli tagasi 4-5 m peale ja sain sõita... nasva tuulikud käisid salme omadest poole aeglasemini, seal oleks ok olnd sõita.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.04.2007
windsurf  vali
Nasva SW 4-6ms vesi +8 jões, mina formula +11 ja uus drake +19, john rsx teeme korraliku tripi merele vahase alla , kus seisab reidil läti laev norma, jäälõhkuja, sellelt tuuakse 2 korda rahvast maale. oli päris korralik trenn kuni john hakkas ajama lugu mingist august oma laual, selgus et oligi nagu mingi torujälg, seda oleks pidand ikka enne vetteminekut kinnimätsima... uus uim oli ok ja läks kuidagi väga pehmelt rapsimata käima, nurk oli rsxiga sama ja kangutades ehk paremgi, aga soojema veega on olud kindlasti teised.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.04.2007
windsurf  vali
Nasva NW-W 8-10 ms +4, võtame johniga suured lauad mina 117 stoke , john 120 explosion+6,2 ja 5,9, et oleks vähem külma sissekukkumist, ühtepidi see ennast ka õigustab ja läänekale tavalise ebaühtlase tuule puhul on vähem tiksumist, teisalt aga, kui pagi peale tuleb, on tuult minu stoke jaoks liiast ja lähen paar korda spinni, laine on lux hüppamiseks, aga mitte suure lauaga, see laud on väga hea ühtlase 7-8ms tuule ja 7,5-8m2 suure purjega... vesi nagu eriti külm polegi, rohkem häda tugevast külmast tuulest, aga labakutega kannatas sõita, hea, et päikegi olemas,... saame tunnikese tehtud, kui john hüppab uime puruks, 38cm freeride ei pea külgsuunas survele vastu ja läheb õhtale, õnneks ei juhtu see väga kaugel ja john saab kaldale nikerdatud, tundus, et vastutuult krüssata oli tal isegi kergem, kui paaksaagis sõita põhja peal ja laud kadus ikka kohe spinni... vot selline kevade algus külmal maal siis.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.04.2007
windsurf  vali
täna jõudis meie formula tänu isand Pastakule koju... see, mis viimati Sharmi lennuväljal näha oli, et laud lendas tuulega kärupealt maha, jättis ka lauakoti avamisel võimsa mulje... võõri servas 25cm pikipragu ja muljumisjälg, aga hullem ahtris all oma 30 cm lõhkist lauda, kui meil poleks olnud põrandapapist põhjakaitset ja lisa küljepehmendusi koti sees olnud, oleks laud ilmselt 3-ks tükiks lännud... igatahes, kui ühel surfimehel igav hakkab võib ta võtta oma kamaga ette lennureisi ja võib kindel olla, et näputööd jagub ikka reisijärele... ning teiseks igatahes on tõsiselt küsitav sellise hulga surfajatega edaspidi samale lennule istumine... täna puhus N-NW tuul 8-10 ms , päike aga sooja veits üle +3
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.04.2007
windsurf  vali
Nasva. sw...W... 3-4...5ms , sai juba nii palju maal istutud, et täna oli vaja vette saada, kahjuks tabasin aga tuule keeramise ajale ja nii sain vaid korra vana falcon 100 glissi +11, enne kojusõitu oli jälle tuul paigas ja oleks olnd lausa mõnus formulat sõita... tänasekson ka meie laud kodumaale jõudnud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.03.2007
windsurf  vali
Nasva. oleme 2 päeva oodanud tuult, aga rohkem nagu kevakoristuse moodi ilm, soe +10 ja nats peale, vesi jões +8, ... täna korrastasime johniga hoiuboxe, kuna on suveks tulemas enam hoiustajaid, siis teema vajab korrastust... pärri ööbis nasval, peaks suveks valvekoeraks sinna jätmagi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.03.2007
windsurf  vali
Dahabist lahkumine on varasem kuna kella on kodus tunni ettepoole lükatud... koorma tegemine on paras ooper, saab teine jubekõrge, 58 pakendis eset laudadest purjedeni, lennujaamas ehmatame tollitöötajad täitsa ära ja kamade sissemöllimine võtab oma 2 tundi, oleks olnud lootusetu mahajäämine aga õnneks lükati lend 2 tundi edasi... lennujaamas kaotab end ära madis, kes omapead otsustab õigevara lennukisse ronida, keda 1 tund tagajärjetult lennujaamas otsitakse, läks teine linnaluuseritega minema kellelegi sõnakest lausumata... paabel on lennujaamas korralik, kõik tahavad korraga koju, asi läheb isegi järjekordades kaklusteni -itaalia-vene poksimats... kahju on ära minna tuul on vali, kamad lendavad lennujaamas treilerilt maha, ka meie formula, mis käib isegi korra lennukis ära aga siis otsustatakse, et liiga suur ja visatakse tuulekätte tagasi, taglase kott tuleb õnneks ära, maha jääb 9 kotti kamaga... päev lõppeb edukalt ehk oli käima pandud 12-ne praam ja me ei pidanudki kaipeal magama... olemine oli täitsa zombi, panin elu esimest korda Risti teeristist otse Haapsalu peale, seda märkamata ja oma 10kond km mööda, Muhusaarel halastab meile üks sokupoiss, kes loobub autoextreemist loobuda

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.03.2007
windsurf  vali
Dahab. hommikul ei midagi erilist, aga õigest suunast, siis 10 ajal 6-8ms aga vajub poole tunniga ära, kohalikud arvavad, et tuleb tagasi... 11.40 algab võidujooks tuule ja meeste vahel, purjede vahetus käib ülalt alla täie hooga, madis ja ott tulevad 6,5 stelt 5 ruudustele ja sedagi on peagi palju aga teevad tubli poole päeva- karo-kadi tagasihoidliku poolteist tundi ja väiksemate vastu ei viitsi ümber vahetada... ise olen eerikul abis kohtunikutöös, võistlus algab meile kõik ilusti ja tanel ning john saavad mõlemad eelsõidust tugevamasse gruppi ehk kohale 1-12 sõitma, tuult on siis max 19 ms, alo jääb kaldale kuna peab olukorda liialt raskeks, siis tuleb puki äärde henri kaar, kes kurdab jubedat valu jalas, esimene siiliohver, nats aja pärast tuleb tanel, nägu suht ok aga kui talda näitab, peame selle lausa filmile võtma, hullem kui koduperenaise nöelapadi, nagu oleks tallale habe kasvanud, algab uus sõit ja näen, et john paneb kaldalt tulemisel poole pealt tagasi, suss näppus, selge- järgmine siilikas, päev läbi.... henri peab päeva lõpuni vastu vaatamata valudele aga tema kahjustused on suuresti kanna piirkonnas... võistluse käigus tõuseb tuul isegi 23,7 ms ja meie pukk kõigub ja naksub imelikult üha enam.. noortest teevad väga head sõitu toni ja juss, toni isegi võidab ühe sõidu... lõpupoole jääb 36st võistlejast vaid 11 veele, pagid niidavad mehi kui vikatiga... jalad on poistel õhtuks käimakõlbulikud aga discole vist ei kannata, kahju et nii läks, aga mine tea, milleks see hea oli, juss näiteks kukkus poomi puruks, katapulte oli väga palju, lähen nüüd videot vaatama, homme loodame koju lennata.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.03.2007
windsurf  vali
Dahab, hommikul plekk, ennelõunat viimane suveniirituur linna, meie tüdrukud on ägedad tingijad, kauplevad igaltpoolt poole alla ja karo on mitu mehelemineku varanti saanud.... Pealelõunat läheme mägedesse ronima, on kaljut ja lahtist sodi tundub paras mägimatka ja kaljuronimise miks, saab kooli ronimisseinal õpitut praktikasse panna, kolmandik läbitud jääme lõhes ummikusse, lähme madisega paremat -john,ott vasakuga tipupoole- võistlus, kes enne, mida tipupoole, seda karmimaks tõus läheb, oleme päris tipu lähedal, kui näeme posse poole võrra allpool, loobume tipu alistamisest, sest tuul nats sakutab ja oleks ka juba julgestust vaja, tuleme alla aga poisse pole kusagil, ei vasta ühelegi vilele, jätan madise alla valvesse ja lähen vasakut harjapidi ülesse, poisse pole ikka kusagil, rada tundub suht lihtne olevat ja nende kadumine on ülemõistuse imelik... Olen juba samale kohale mäeharjal välja jõudnud,kui poisid all välja ilmuvad, selgub, et me laskusime madisega uut ja lihtsamat rada ja poisid tulid meie vana rada või mingit uut lõhetpidi, variante oli, aga igaljuhul ei kuulnud nemad meid ega meie neid,... oli päris karm, käed katki jalad tolmu ja väsimust täis, igatahes kulus meile tunnike ligunemist basseinis veepalliga täiesti ära... Prognoosi homseks ei viitsi vaadatagi, ju näeb, mis tuleb.

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.03.2007
windsurf  vali
Dahab, hommikul on lootust heale tuulele kuna venttorudes hotellis lausa undab, nats peale 10 aga kukub ära kohalikud lubavad, et varsti tuleb tagasi, alles 12 ajal hakkab rohkem puhuma noored harjutavad usinasti ja madis-otil tuli veestart juba päris hästi, jibe tegemine hoopealt tahab veel lihvimist, aga mõlemad said 105stega suurepäraselt hakkama... Tsikid tulid juba 12 ajal välja ja seega jäid nende kangelasteod nägemata, ... John läheb formulat sõitma, võtsime täna drake alt ära, kuna see krudises juba ja iga hetk pooldumas, selectiga aga ei saanud john nurka sõita henril oli slallikaga ka parem nurk, proovin ise ka ära, käima sain üsna vaikse tuulega ja ka päris vaikse tuulega olin glissis, aga nurka polnd kellegagi võrrelda, lõpuks jään tuuletusse, tanel -alo-john saavad enne veel slallikate 114-143 +8-8,5 purjedega sõita, venkud panid täna uue 114se välja ja sellel on korralik 50ne uim ka, vahe eelmisega tuntav nii kiiruses kui kerguses, võrdluseks, et kui mina sain 175L formula ja 11sega käima sai john 114L ja 8,5sega käima...peale mõnusat lõunauinakut teen veel 40minti jõusaalis, rina ja õlalihased on surfiga hooletusse jäänud , see oli nagu ette teada, et tänane magustoidulaud on eriti ahvatlev ja läks mul duubeldamisele- ai-ai-ai. Õhtul peaks olema dahabi missivalimine.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.03.2007
windsurf  vali
Dahab, hommikul tuul õigest suunast, aga vähe, jälle formula värk, john läheb noortega freestylitama mina formulaga, nurka ei saa, teised panevad üles sõitu harjutama, mina olen 50% glissis ja lõpuks loobun, välja tulles selgub, et uim on kaputt, ülisoft ja kõlbab veel seinapeale suveniiriks... siis läheme korallidele kondama, noored saavad nats snorgeldada ka john leiab uime, veel üks suveniir, kadi vigastab koralli vastu jalga ja tuleb taksoga koju tulla tagasi, õhtul veel võrkpall. homseks lubab jälle nats hommikust.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.03.2007
windsurf  vali
Dahab , hommikul avaneb üsna trööstitu pilt, tuul lõunast ja 1-2ms, hommikujooksu lõppedes kontrollitakse mind turva poolt jälle, et kas olen ikka oma maja inimene, sel aastal on tunda turvatöötajate pingutusi märksa enam,... kell 10 otsustatakse teha formula starte, tuult on siis 4-5ms, john läheb formulasse, madis-ott 105+6,5purjed, karo-kadi125 ja 7-8purjed, tanel-alo on täna unimütsid ja saavad mis üle jääb... madis teeb korralikku triipu ja kraabib oma sääretorud üsna ära, karo on ka oma trenniga rahul, teised ilmselt nii optimistikud trenni edukuses ei olnud,... Ise lähen 8,5 ja 134slallikaga, 20% trennist ehk olen glissis ülejäänud aja tiksun formulate stardipoole... Kohale jõuan, kui tullakse alla ja john on neljas, juss sõitis kaameraga... Siis tehakse 5 lühikest starti, kusjuures varem tehtud 4st stardist õnnestus johnil vaid 1, kui sai napilt enne ervinit paremaga läbi, toni saab aga ervinilt poomiga mööda pead ja kukub sisse... Järgnevatest harjutustest tesise stardi võidab john kahe lataka ees, ka kolmas on üsna võidupeal, neljandas jääb kahe lataka vahele, järgmiseks peabki jälgima, et stardis ennast pealmisel ära katta ei lase ... Stardid ja vastutuule otsad õnnestusid umbes 50% ulatuses, mis on märksa parem võrreldes eelmise nädalaga, kas see annab aga alust em-ile minna?... Vaatan õhtul video ka üle, siis targem. Pealelõuna sisustasime rannavollega, esmalt olime kadi ja madisega 2mängu ees, siis tuli momo johni-karo-otile appi ja lõpptulemuseks jäi 2-2 sõbralik viik. Momo on pull vend, pursib igasuguseid keeli ja teda jagub igale poole rahvast ergutama....
Õhtuse video ajal on ikka väga hea analüüsida vigu ja õnnestumisi, üsna loomulik ka see, et linnkad kiidavad ikka omi ja kui john äkki eesotsas on, siis imestatakse, et kust ta siia sai? Ainsana pani hardcore tähel johni stardivõite ja lõptuseks aivarile ka õnne algavaks eluaastaks!
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 19.03.2007
windsurf  vali
Egiptuses esimene ja teine päev kui vennad. Tuul tõuseb veidi 11 paiku, kuid siis hakkab jälle vajuma enne korralikku pauku. Mina ja Tanel võtame samad mis eile 7.5 + 134 ja 8.0+135 , mina küll tiba väiksema purje optimistlikus meeles et ehk ikka saab. Aga jah, ikkagi saab käima ainult paiguti ja tagasitulles mängib veel hoovus (arvatavasti, kindlalt veel ei tea) vastu. Ehk saab veel...
amatöörpilte ka (surf iseenesest puudub :)) http://monalo.plane...Dahab2007
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.03.2007
windsurf  vali
Dahab, algab uus nädal ja osa läheb täna koju, et teha uutele tulijatele ruumi... hommikul on näha, et puhub öigest suunast ja tuleb korralik päev. esmalt läheb john proovima freestaili 109 laua ja 5.7 purjega. sellest aga ei tule midagi välja vahetame 114 slallika ja 6,5 purje vastu, aga john ütleb, et jama on söita, ilmselt pole puri ja uim tasakaalus, nats hiljem paneme 6,9 ja proovin ise ära hullu ei olnda aga nats nagu puudu, paneme siis 7,0 cammidega purje ja on juba parem kui all veel 106 supercrossi laud, john saab löpuks kiiruse üles ja homseks ka valikud paika, mina lähen ka proovin sama komplekti, on väga ok, aga tuul vajub ära ja tiksun pikalt tagasi, mis väsitab vaikse tuulega ropult... kolme ajal saabuvad uued saalased koos eestlastega, muidu ok reis aga kadil on kotta küljelt ribadeks, vest ja trapets said ka kannatada... ajan veel köik vette ja saavad teha suurte purjedega mönusa tuuri lahepeal... homme on slallis esimene vöistluspäev...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.03.2007
windsurf  vali
Dahabis on mönus tuuletus ja peale hommikusööki tuleb veel mönusam uni , siis snorgeldan korallidel vahin räämas pökja ja okkalisi elukaid, siis hakkab tuuleke puhuma ja john läheb formulaga, mina vötan 134 slallika ja 8,5 purje, kamikadzes on täitsa ok ja ühtlane tuul, harjutan niisama hallse-paute, löpuks töstis tuule 7-8 ms ja päike läks pilvetaha, kohe tuli jahedus peale, john tuli juba enne välja, sest hüppeliigesed olid valusaks läind üleväsimusest. tuul oli jälle vastu reegleid ehk ennustamatu, homme tulevad saarlased ja täna läheb reedik koju.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.03.2007
windsurf  vali
Dahabi 5s päev algas uudisega, et raini surfikotti oli öösel kass poeginud ja varase formulaga, kuna niine ja kaupo on juba veel, ajan johni esimesena, saab vaid paar triipu ja korra spiidialasse, kui tuul tõuseb, formulad kobivad välja ja võtame laenutusest 100freestylika ja 5,7 purje eesmärgiga trikipäev teha, tuult aga jagub vaid tunniks-pooleteiseks, siis on minu kord formulaga minna, jään 5 minti karjast maha, kutid panevad linnaalla, jõuan kamikadze piirini ja siis on juba auklik nagu korralik sveitsi juust, kuna tõmbasin vähe peale ka /täna panime jalga 2,5 kõrgemale/ on pumbata raske, tagasitulles satun hoopis imelikku tsooni kus puri oli poomist tuult täis aga mastijuurde jõudu ei tulnud ja käima ka ei saand... Teeme pausi ja kolme ajal märkan, et laserid ja katamaraanid panevad juba täiega, /tuleb tuul, mida isegi kohalikud ei ennustanud/niine johniga koos teevad korralikku sõitu, johnil on paremal halsil sõit juba ok aga vasakuga on laines sõita probleemne, sõidu kaugeimas punktis läheb niinel kardaan pooleks ja laud saab tugevalt kannatada, john tuleb kaldale uue järgi, hardcore ja kaupo jäävad niineka juurde vahti, kell hakkab 5 saama, mis tähendab, et aega napilt tunnijagu, õnneks peab tuul pauerit, ronime poltrukiga nässi katusele, sealt paistab ka linnalaht, eelnevalt hoiatame kaatrimeest, et vajadusel oleks valmis, katuselt paistab, et john jõuab kohle, kuigi korra pani valesse suunda, sest einäinud niinet, kohalejõudmine võttis 15 minti ja oli pikk 10km, niiet edasitagsi 20km+trenni 20km, kokku oleme ligi 240km uhanud... Allatulles oli johnil parim kiirus ja nurk... Kõik jõudsid pool tundi enne pimenemist kaldale ja päevale häppi endi panna... Kassipojad aga saadeti koristajate poolt merekooli ilmselt, karm valik.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.03.2007
windsurf  vali
Dahab. NW hommikul 3-4ms, alustame nats varem, üritan enne formula starte oma söidu ära teha, rigame just asju, kui linnakad jooksmast tulevad, poksi uurib, et mis john ka teeb hommikuti, saab aga üllatuseks kuulda, et meil juba hommikusöökki paika pandud, nu vot siis... lähen peale aga saan ikka üksikuid triipe, tuul muudkui keerab, tarmo 666 on juba kaugel merel, aga tiksub kah , rain jöuab ka vette ja siis hakkab nats puhuma, aga nurk muudkui keerab ja löpuks kagusse, polegi meretuulega siin söita saand, sätin raini selja taga oma nurka, üksi triibutades on seda raske teha, saan purje ilusti vasu lauda aga tagakäsi väsib, sest poom on madal ... john läeb ka hardcore ja lätlastega triibutama, teised mängivad päev otsa veepalli, niiet kinos pole täna midagi vahtida... pele löunat on 5kvadratov klubis aikido esinemine, kutid teevad rahulikult ja rahvale arusaadavalt... päeva vötab martin ilusti kokku, et vaat kui hea kooliilm oli, mis viga hea tuulega söita, just raskest tuulest on rohkem öppida... öhtupoolik on ällatavalt jahe, peb pikad riided seljas hoidma , homme lubab jälle tuult ja sooja. kalipsot pole veel vaja läinud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.03.2007
windsurf  vali
Dahab, hommikust paistab, et tuul nagu formula jaoks, kella 9.30ks pole juurde tulnud ja otsustan formulaga minna, puri 11,0, mõne koha peal nats rapsib aga harjun ruttu ja peagi võtan pikemad otsad kamikadsesse, kus ka nats lainet ja tuult ehk nii6,5ms...kokku teen 20km ja maxspiid on 42,1... Tulen välja, sest väike languse trend on ja ajan johni veele... Freestyli 11sel skippersil otsustatakse, et täna toimuvad formula stardid, vetteminek võtab aga igaviku ja lles 1ajal saab lasta esimese stardi, mis toimub kamikadses, allpool on sebijaid liiga palju, start lastakse kaatriga rivi eest läbisõites, ehk enne saavad alumised minema, siis ülemised, johni nurk on väike ja hardkore arvates polnd kiiruski teabmis, allatuules on ta jälle nii nurga kui kiirusega jälle ok, suurem puri tahab harjumist... Lätlastest preiss pani mõlemad sõidud kinni, peedimaajuss oli päris hea ja teises sõidus ahunijuss tubli, siis hakkas ka tuul kukkuma, suman taas kõrge veega üle laguuni tagasi, mis väsitab ka parajalt jalgu, saan veel preiisiga jutule uute f2 asjus, mulle valmistas küsimusi see uus tiiburi vöör, aga preiss kiitis laua kergust ja head käiku, ta tegi teistele kitsa uimega ära, tiibu ei kasutanud, need pidavat laua starbordiks muutma.... Siis ajan veel reediku ja katsi vette, araabid ei kiirusta kundedele suuri purjeid andma,aga reedik vahetab oma 6,5se peagi 7,5s cammidega vastu...õppin araabia numbreid-uaht, tnein,telete, arba, hamsa,sittä, sevä, amenia, tesa, ashar, koma on oui, niiet 5,4 on hamsa oui arba ,panin kõik peast.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.03.2007
windsurf  vali
Dahab,hommikust jooksu on täna märksa kergem teha mööda liiva jalatsiteta, johnil valutavad eilsest tallad, teeme jõusaalis veel mõned harjutusedki otsa... paistab, et täna laksab hommikust karmimalt, olen öösel saanud kõrvavalu, mis tegelt tuli juba eile merel, aga öösel unustasin kondi külma peale ja sain karistada,pean kaldale jääma, täna algab freestyli võistlus, läheme taksoga laguuni säärele, puhub 10-12ms,poole tunniga lisab veel paar metra, john alustas 5,4 sega aga vahetas kohe 4,5 vastu 106 laud on aga suur, jälgime võistlust, mis tundub osalejatele raske, tony,erno,penny,juss ja veel mõned nagu midagi tekitavad, juss teeb ainsana loopi... Liiva lendab karmilt, nagu nühitaks sind liivapritsiga... Loobun kannatustest ja tulen jala ära,siis hakkab tuul aga vaibuma... Pealelõunat läheb john 5,0 alpha, vahetab peagi 6,1 ja lõpuks 6,9 +114Lslallika vastu ja lõpetab päeva jällegi üle 40km sõidumaaga aga spiidirekordit ei tulnud, ..mina harjutan kaldatrenazööril loopi ja saan parimaks 130kraadised pöörded, mis tulevad ikkagi ainult õiges suunas, ehk tagasi vaadates, peab kodus ka sellise riistapuu tegema, aitan eesti amatööre ja nokin kõigi tagant mõned tripsud, hing on haige, aga jätan täna igaks juhuks merele minemata... Täna on märgata juba pekikaotust kõhul, kui eile sain oma sanga mööduks umbes4cm, siis täna juba poole vähem, õhtul jälle kinokokkuvõte, mis annab tegijatele hea ülevaate õnnestumistest ja jamast... Õppisin paar araabikut; suhaja -väike, kabir- suur,arba- 4, need jäid meelde.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.03.2007
windsurf  vali
Dahab, hommikujooks, tuul otse pöhjast ja saaks tegelt ka formulat söita aga asjad on kokkupanemata ja ilmselt kui oleme valmis on ka tuul paika keerand ja pauerit ka juba... köök on siin poole väiksem kui coralias oli, mis vöimaldab rahulikult dieeti pidada, ahvatlusi minu jaoks vähem... vötame 5 -kvadratist alustuseks 134 slallika + 8,5 aga john tuleb kohe tagasi, tuul töuseb... siis 114 +6,8 saber aga nats aja pärast vahetame sellegi 6,1 vastu, ilmselt on hooaeg algamas ja saime täitsa tutikad purjed... mina teen vahepeal ühe eesti kutile algaja ternni, tuul on algajale karm ja kannab kiiresti mehe ära... reedik jöuab ka kohale ja läheb koos naisega söitma, katsile anti mingi risulaud ja tuuakse kaatriga varsti ära, reedikul läheb üsna kalda all kardaan pooleks, hea, et merele ei jöudnud... teen siis ka 114 sega möned triibud, uued siberid uluvad nii, et pane klapid pähe, mis on ohutuse möttes ok, annab kaugelt märku kui kellelegi selga lendad... pärastlöunat proovib john 106 superxi lauda 6,2 purjega, laud on märksa kiirem ja sai löpuks 52,5, mingi repsakas näitas isegi 83,3 aga see oli jura... tänaseks aitas.. käisime poest vett ja mahla toomas, 2taala eest saab liitri mahla ja poolteist vett... netiparool maksab 30 taala nädal ja levib meie hotellini ja see on ainult venkude klubil
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.03.2007
windsurf  vali
Alustasime Tallinnast 5.00,saime kamad kätte ja rahulikult sisse tsekkida, et olime varased, andis hiljem bonust, lend algas 5min.hiljem, kuid lennu alguses saime uudise, et 5 lauda ei mahtunud peale, algas lottery, lubatakse panna kella 11 lennuga järgi!? ... Lend oli nagu sprotikarbis viimases reas... Maandusime 35 min hiljem, mõnus soe läbu lõi kohe kopsudesse, jõudsin veel märgata, et meie purjekott oli vähemalt kohalejõudnud, kas ka laud? Lennujaamas on jube paabel, korraga on saabunud vist mitu lendu ja aina tuleb juurde, tollist saame suht kiiresti läbi tänu kohalike domina esindajatele, passikontrollis läheb nats kauem, sest venkud trügivad pidevalt vahele, pagasiluugist hakkab ka lõpuks surfikama tulema ja ennä imet, ka meie laud on saabunud, Maarjal aga mõlemad lauad kodulinnas, enamus tallinlasi võttiski 2 lauda kaasa, eks omadele ikka eelised... Sedakorda on meil väike kastikas vastas ja koorma kinnitamiseks kõiedki, lennujaamast algab meie sõit seekord suure bussiga, milliseid on oma kliente ootamas oma 3-40 bussi, kui selline hulk turiste õnnestuks tuua iga päev saarde! Elu on siingi vahepeal jõudsalt edenenud, nimelt on paralleelselt vana ja veel vägagi sileda teega hakatud ehitama uut teed, millest juba 40km valmis, uus tuleb tunnelitega, kust kaamelid alt läbi pääsevad... Hotell vëtab meid vastu meeldiva hibiskusejoogiga, saame lahedasse 2 toalisse numbrisse ja päranduseks Viki kaasa,... Kamad jõuavad ka tervelt hotelli, ainult Niineka purjekott on lahti võetud, ilmselt otsiti rakette meie torudest... Käime ära ka surfilaenutustes, Nashil on uued 07 jp-d, aga hind ka korralik- 210 eurot alla100 L laud nädalas+20euri kindlustus, 5-kvadratov pakub eelmise aasta kamasid, homme teen viimase lehmakauplemise, siis näis, mis summa tuleb ... Õhtusöögi laud üllatab oma tagasihoidlikusega ja ruumipuudusega, eelmine hotell oli ainult 3 tärni, aga laud oli mitu korda rikkalikum, noh söömata ei jäänud... Saime venkudelt tänaseks netiloa, muidu maksab nädal 30 ja 2 nädalat 50 taala, see on aga võimsa signaaliga ja levib meie hotellini, mina saan pihukaga rannaääres connectitud, ehk 50 m nõrgem signaalippüüdja...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.03.2007
windsurf  vali
ilm endiselt +1 ja nats peale, Nasval jõesuu lahti ja saaks isegi svertlauda sõita, laevatee triip on ka sees, merejää üsna tume, udutab ja niiskus ajab jälle selja tuuri, viimane aeg on soojale maale minna, järgmine teade loodetavasti Dahabist.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.03.2007
windsurf  vali
tänasest hakkas sadama vihma 0+1, idatuul.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 02.03.2007
kitesurf  vali
Extriimklubi SSK "kaljuronijad" Kuressaare Gümnaasiumis ( sh. Johannes, Kuldar, Kaspar )
http://www.youtub...2huf8Z747xc
http://www.youtub...cJve0WAMFHA

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.02.2007
windsurf  vali
Torilaht, idatuul 6-7ms , -7C, uurime asja Nasval, aga seal on olud lumised klaasi peal vaheldumisi jäätunud kohtadega, linnaall päris ok ja lumi valdavalt kinni pressitud, vaheldumisi vaaludega, mis pole kõrged... suusakelk on täna õige relv, esmalt proovime väikest aga siis pikka kelku + 6,2, John teeb korraliku tunnise trenni, mina nats nokin vahelt aga enesunne on jama ja õhtul ongi lisaks sisemurele veel külmetus...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 24.02.2007
kitesurf  vali
Head olud ! SW 7-10 m/s Roomassaare. Esimest korda , kus olud hindele 5 + VABARIIGI aastapäeva puhul Pikkk triip.
PS. Laevatee on kinni külmetanud. Teine lohe Kuldarilt
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 18.02.2007
kitesurf  vali
Üritus järgmisel päeval uuesti Väikesel väinal triip teha luhtus, kuna tuult sõiduks siiski ei jätkunud.
Igatahes suur pluss meile , et me vähemasti üritasime ja kohal ära käsime. Olgu see siin siis ülelugemiseks aegadel, kui ei viitsi :)
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 17.02.2007
kitesurf  vali
Kirja tuleb panna juba seetõttu, kuna 2007 aastal tehtud esimene pikem triip ( tõsi küll, mõni nädal varem küll 1/2 triipu Vätta põllul). Koht uus st. väikese vänal ( linna poolt tulles paremat kätt parklast peale) Olud olid sellised, et kehvemast parimad ( olime eelnevalt teinud tõsist luuret sõiduolude kohta saares) ja seetõttu kõik vägagi OK ! Kokku kimasime Kaupsiga ca 12-13 km ( retk mhuhu saare ninasse ja tagasi) . :) SW 4-7 m/s
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.02.2007
windsurf  vali
Nasva, -6C, SW 5-6ms, jääkelk +6,3, john teeb korraliku trenni, uisutajad saavad ka aeg ajalt slepiküüti, jää on kalda all klaas, üksikud praod.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 11.02.2007
kitesurf  vali
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.02.2007
windsurf  vali
Metsavenna talu, -19C, päike, lumelaud, punker, samakas, aitsih-aitsah... täiesti ok koht, isegi tõstuk olemas, saab laenutada lumelauast kuni viikingiaegse bobikelguni... õhtul haanjas suusatamine, teen 10 km ja siis on suusk kinni ka, korra panen käblat, sest suusk lippab raja sees, mis välk, satun laskumisel ühe suusaga raja sisse, kuigi esmalt plaanisin vabaga alla tulla ja siis tõmbab keereks, õhulend ja korraliku matsuga emakese Maa poole...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.02.2007
windsurf  vali
Rõuge- hommikul 2 tundi lumelauda, niiet selg kange, lumi on oma 30cm paks ja ikka 2-3 korda peab mäest allasõites rada tegema, et saaks normaalse hooga edasi, nakatasin ka 3 kollegi lauapisikuga ja pean jälle süümeikaid tundma, uurisime, et siin lähedal on üks koht nimega Kiidi, kus pidavat ka olema tõstuk ja saab laskuda... pealelõunat Haanjas suuska, hommikul katsetasin määret -10, mis meie suusatamise ajaks oli juba ajalugu, temperatuur langes -16 peale ja suusk muidugi täitsa kinni, kuigi uued madsused ikka hoidsid mul toonuse enamvähem aga üle 8 km ei viitsinud nühkida, homme veel külmem ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.02.2007
windsurf  vali
Nasva, W, 5-6ms +3C, jää on läinud selleks korraks, aga meri on kaldalt murduvaid tükkidest kohati kirju, seega uimepurustuse ja katapuldi oht suur, ehk on hommegi sooja...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.01.2007
windsurf  vali
Täna Järvel lumelaud, tuult polnd, aga päike paistis -4C, kui ikka pidevalt harjutada võib igast asjast mõnu saada, nii lasin tänagi paar päris korralikku extreemset sõitu, esimese lõpetasin *****tades kaldal jääpankadel- ai-ai, muide meri on pankasid täis ja hõljub nagu soopealne, siis võtsime veel kõik karmid nukid läbi aga hüppelt 180 tegemine jäi ikka poolikuks, maandusin ikka küljega ja sellega lõppes sõit ka, vaja oleks pikemat seina, et saaks slaalomit harjutada, aga peagi saan suusalaagrisse...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.01.2007
windsurf  vali
-4C...paar päeva on sadanud korralikult lund ja keeranud merejää vist peaaegu tuksi, täna käisin lumelauda harjutamas, tegin tervisepargis ühe mätta otsast, mille jalamile poisid olid väikese trampa teinud, hüppeid, nii 10st 2 tuli lõpuni ok, teised maandusin korralikult, aga just enne liglemise lõppu surusin liialt kandadele ja tõmbasin tagurpidi ümber, siis proovisin veel 180 pööret laskumiselt teha, ühtepidi sain aga teistpidi ei õnnestunud, tagantjärgi mõeldes pidanuks pööratavat jalga ülespoole kiskuma.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.01.2007
windsurf  vali
üleeilsest läks külmaks, hommikul oli -10, täna veidi pehmem -4 aga homseks lubas jälle -10 ja siis on loota, et saab tori lahele jääpaksuse piisavaks, täna oli 4cm ja täitsa klaas.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.01.2007
windsurf  vali
eilne öö tõi idatuulega päris palju lund saarde, kahjuks läks enamus läänetuule vihma nahka jälle, tegin poistele täna saalihoki turniiri ja nii ei jõudnud ka lumelauda proovima minna...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.01.2007
windsurf  vali
nagu päikest näitab, nii kohe kisub merele, vot siuke värk on... nasva, +4, vesi +3, SW 4-6ms... teeme johniga formula trenni, john 10 +F2 mina 9sasega+ vana falcon 100, vesi endiselt kõrge ja saame betoonkailt kohe startida ... john saab muidugi tänu suuremale purjele head nurka sõita nii +10, mul jääb natsa napiks aga tehniliselt hea trenn oli, sain ikka aukudest käima pumbata ja siis pidevalt mängida kiiruse ja nurga vahel, suvel olnuks sama tuulega 11-12 ruutu paras, ... paar korda tõmbas allatuules vööri lainese ka ja külm vesi pidurdab nagu oleks hülgele sisse põrutand... teeme tunnikese, välja tuleme läänepoolt, aga seal on kuuri juures kivid sammalt täis ja tükk otsimist enne kui üles saad, mõistlikum on tulla trepist.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.01.2007
windsurf  vali
Nasva, juba tundus hommikul, et peab jälle ruumi ronima, kui päike 12 aegu naeratas ja sellega oli kõik otsustatud... kohale jõudes nagu polegi midagi , nii 7-8ms aga meri on tinahall ja jänksi täis, õhk +7 vesi +3, rigan 5,9 + vana 85L, vette jõudes tundub nagu tõstaks tuult, teen paar triipu kanalis ja siis tuleb jalaaas lahti, õnneks ergo kaldalt uletab kruvika, huvilisi on lausa autodega minu soud vahtima tulnud, ikkagi jaanuar, mul aga hing täitsa kinni, ei tea, kas sõin miskit valevärki, iga otsa järgi pean puhkama, tasapisi hakkab enesetunne paranema, aga tuul ka tõuseb, saan päris korralikke hüppeid lausa kaldaall, siis tõmban korra merele, kus on lausa supperlainednasva kohta, aga seal on ka 5,9 liiga suur, rebib koos lauaga käest, külma nagu ei olnudki, lõpuks tõmbasin kindadki käest, aga 5st enam rigada ka ei viitsinud, see tähendanuks pausi ja võimalikku haigestumist, sauna peab täna enivei minema, õhtuks lubab kurja laksu, laen kamad igaks juhuks peale, omme ommik vaba, ehk saab sanaka ees triipu panna...

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.01.2007
windsurf  vali
Nasva, SW_W 5-8ms, õhk +8, vesi +4... kohalejõudes on olukord nii 117 ja formula TT vahel, valin formula ja 9, sest tuul tundub pehme... täna oli extrakõrge vesi, mis juba ööga võrreldes paarkend senti alanenud, aga täpselt klubi teega tasa, saan startida otse betoonai pealt, väljaminek oli omaette ooper, sest sellist triivimist pole varem olnud, tuul kadus ja pidi uue kai otsa vedama, ... algul oli päris ok aga poole tunniga oli fun läbi ja sain 500m peale vast poole käiguga, palju oli ka sodi, pilliroogu jäi paar korda uimetaha, mis tõmbas käigu kinni ja laua spinni kah veel... täna enam jõepoolt tagasi ei läinud, ei viitsi ujuda, hülgeid ka täna näha polnud, kas on kõrge veega külapeale ujunud?
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.01.2007
windsurf  vali
tänaseks enam tuult ei jagunud aga ilm oli +6 SW-W 2-3ms ja surfipäeva asemel tegime jalutuskäigu sörve... poolsääse tipp on üheks tükiks kokku kasvatatud meetripaksuse valliga, niiet nüüd saab jeebiga triibu lõpuni tõmmata, oleks ideaalne võistlusi korraldada... tõime ka 3kuud sõrves seisnud poid ära, raadiomaja aken oli koos raamidega eest viidud, imelik, et poid kaubaks pole läinud, on ikka imelikud need saarlased...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.01.2007
windsurf  vali
hommikul kallab vett koos läänetuulega, nii et meri on meetrijagu tõusnud +2C, lõunaks vilksab juba päikesekiirt+5 ja vaadates homset jahenemist otsustame Johniga täna minna... Nasva SW-W 7-8ms vesi +3, lainet eriti pole valime formulad, mis on selle aasta prio, aga arvestades jahedat õhku paneme ainult 9 ja 9,5... john oma rsx taglase ja mina gtx-iga, proovin kitsast uime, enne vetteminekut tõstab nats 8,5-le, saan päris korralikku kiirust kuna see uim nurka ei võta, ka hüpped lainetelt on suurel kiirusel kontrollitavad hästi... meres avastan ühe suure murrukoha, mis oma 50 m pikk ja kerib korraliku valli üles, hoian eemale aga järgmine kord väikse lauaga otsin üles... täna sissekäimist pole aga vaatamata sellele paneme alla ka soojemat puuvillast termopesu, minu suss jääb täna jahedaks juba aga john proovib oma uued 7mm ripcurlikad ära, olid head.... tagasi kaldale saamine jõest on paras peavalu, sest tuuletus jõesuudmes ja vool on ootamatult tugev ning ka kätega aerutamine ei vii eesmärgile ja nii jalad appi lõpuks üle jõe. vot oli hea uue aasta algus! 1,45 h trenni formulaga.Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast