Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 31.12.2008
windsurf kitesurf  vali
27.12 käisime Tagaranda koristamas, mis läks ootamatult ruttu meie suure seltskonna käes. Kohal olid peaaegu kõik täiskasvanud klubilised ja lisaks terve hulk sõpru. Samal õhtul toimus hooajale ametliku punkti hoogne panek. Kogu lubatud programm leidis aset, ainult et kõik oli... veelgi toredam kui loodetud:) Leidis taas tõestust, et Kuressaare Ehitus on püstitanud väga sobiliku hoone suurepärasesse asukohta. Basseinihüpetest said sujuvalt hüpped tiigi jääauku (kohal oli ka jäälõhkuja Tarmo, alias Vahur) ning jõululauludest said sujuvalt kolm kihvti surfilaulu, mis rikastavad nüüdsest SSK reliikviate komplekti. Jõuluvana aitas muide ka individuaalsed talendid avalikkuse ette tuua - paistab, et surfisport mõjub ka ajule päris hästi. Klubi aastasündmustega oli sõltumatu uuringu tulemuste põhjal kõige paremini kursis Ergo, keda tuleb aga seejuures kahtlustada spioonitöös, kuna vee peal oleme sel aastal harva kohtunud. Tore, et kite-sektsioon oli ka esindatud. Nii rohkearvulist pidu surfiklubi ajaloos vist ei olegi olnud. Vastupidavaimad pidulised olid "täiega" kohal 18-03. Olgu siis lõpetuseks tsiteeritud ühe värske surfilaulu read, mis praegusesse aastaaega hästi sobivad. Keda kohal ei olnud, peab ise mõistatama, millise viisiga neid laulma peaks:)

Tuule hääl kutsub vette
Surfipäev võetaks´ ette
On langemas lund
On vesine kulg
Ees sind ootab lainevahumaa...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.12.2008
windsurf  vali
Purilaua sektsiooni rannakoristuspäev oli ok, esmalt tegime Sörve tipu klaariks, sain Mati käest pragade, et ajasime tema linnud laiali!.. vot ja siis polnd seal eriti sodi ka, sest Mati pidavat iga päev oma ranna ikka üle käima... Nasva, kodune kant , pakkus seevastu piisavalt rämpsu, sai ka mõned kurjad trossid välja kistud, suveks peab prügisildid panema... Anneli oli teinud suurepärased külmburksid, tegu oli ainult teepotti lahtisaamisega, tuli kruvika ja sõra abi kasutada, enne kui tee kätte andis... tublid olid: anneli, aalo, alar,tiia, jane, john, neeme, marek, vahur ja mina ka!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.12.2008
windsurf  vali
Marati klubi e. EPLi hooaja lõpetamine, ilmatüdruk Tuhkanen veab õhtut ja kenasti saab hakkama, Hardcore väljamõeldud stsenaaium on ka ok, saarlased saavad kah teenitud tasud kätte, John Formula U20 I koht, Alo III, naistes Karo II ja Kadi III, John veel raceboardis II koht.... eks pidutsemisest teab igaüks ise pajatada, mina igatahes hülgasin seltskonna ja kell 2400 juba magasin...
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 16.11.2008
windsurf  vali
Nädalavahetuse mõlemad päevad Sõrves. Täna oleme lausa 7kesi. Peale Itaalia ja egiptimaa meresid on vägagi värskendav ja karastav;) kodus sõita. Saaremaa on ikka super surfikoht, midagi ei ole öelda - spetsiaalselt emhi kaardilt vaatasin, mandril ei ole praeguste tuultega ilmselt ühtegi nii head sõidukohta kui meil Sõrve või lõunatuultega Nasva, kus saaks samaväärse värske ja tugeva tuule kätte. Külm on ka täiesti talutav veel (õigemini ei olegi külm), ainult pean midagi käte jaoks leiutama - sõrmed lähevad ikka üsna kiiresti kangeks ja siis pole üldse jaksu poomist kinni hoida. Eile tulin lainete peal põrutusega trapetsi konksust lahti ja kuna see oli parasjagu ootamatu, siis sain piiiiika õhulennu oma varustusele vastupidises suunas:)) Jibe´i õppimise programmi võib lugeda ebaõnnestunuks - eile oli mu 4,5 puri veidi liiga suur ja allatuult ei saanud üldse keerata, kohe rebis purje käest. Nii et mitte jibe´i-pojukestki... Täna laenas Siim mulle 4,1, sellega sain vähemasti proovida paar korda aga kukkusin sisse. Üldiselt ikka tore on meie elukene siin... Ja surf on lahe. Vaatame, kas sellel aastal veel saab vee peale.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.11.2008
windsurf  vali
Sörve- W 11-16ms, pagiline, +7C,vahel päikest pilvesekka, täna 105 elliminaator+5,0 matrix, john sõidab 95 falcon+6,0 vaporiga ja ei kurda üleliia midagi (peale lühikese uime), vot mis tähendab rdm mast+ racepuri... dsaibid täna välja ei tule, ehk 10st 2, sissekukkumist palju ja lõpuks poeb külm ventaukudest sisse, peaks juba täiskuivaga sõitma, aga vaatamata lühikesel surfipäevale oli hea noorust meenutada... kokku oli meid täna 7 surfajat.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 01.11.2008
windsurf  vali
Cagliari, louna-Sardiinia. Klubi taiesti olemas linnapiiril. Eile oli suht "karvane" ilm ja kui me kohale joudsime, siis olid kohalikud tegijad just merele minemas. KOht on vahemalt hetkel oluliselt vahem turistikas, pole sellist looduse ilu kui Porto Pollos, ent tundub vaga hea trennikoht formulasoitjatele. Vahemalt klubi suured kuurid ja konteinerid olid formula kamasid tais ja soitjatel olid ka purjedel enamasti numbrid peal. Ilmselt siin harjutavadki rohkem voistlejad. Johnile paras koht!:) Ise me siin kahjuks vee peale ei saanud, kuna aega lihtsalt ei jatkunud. Eks meid vaadati imelikult ka - keset vihma ilmuvad akki kaks tibi, terapetsid kae otsas ja tahavad merele... Seal ei olnud kull mitte uhtegi naist enam. Hetkel aga labime aklimatiseerumisprogrammi Milanos (+12 kraadi umbes) ja varsti kodu poole. Kokkuvottes on fantastilisi reisi- ja surfimuljeid mitme kuu jagu. Ja surfispotina vaarib Sardiinia tagasitulemist!
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 31.10.2008
windsurf  vali
Porto Pollo jatkuvalt. Tana oli siis selline muljeterohke surfipaev, kus varavalges tahtsime Kullega ronida vee peale taas kord suurte purjedega, kuigi tuult paistis olevat kenasti. Surfiputka kutid onneks soovitasid, et varsti hakkab kovasti puhuma ja votke vaiksemad. No me siis laksime 5,7 (mina) ja 6.0 (Kulle). Ja kui siis vaga jarsult nii tunni aja parast hakkas andma, siis ma olin selle nouande eest vaga tanulik. Nimelt veestarti tehes laks mul oige pea mitte ainult puri vaid kogu varustus 100% veest valja lendu. Selle peale ma kibekiiresti ujusin valja, sest kallas sel hetkel oli veel "kaeulatuses" (olime maatuule poole peal tana). See oli vist oige tegu, kaater nimelt hakkas usna varsti merehadalisi jarjest kaldale vedama. Kogenumad soitjad rigasid ruttu tormipurjed ja glissasid raevukalt edasi. Ka Kulle oli onneks selleks ajaks juba kaldal ja oli juba enne seda purje 5se vastu valja vahetanud, ent seegi oli palju. Kuna see mollamine vasitas vagagi ara, siis tegime pisikese pausi. Mina laksin tagasi juba 4,0ga ning see oli supermonus soitmine. Polegi nii vaikese purjega kainud veel mere peal. Veestardid olid nii kerged teha, puri tuli iseenesest katte. Kull tuleb tunnistada, et tuul oli tana no uskumatult pagiline, et lisaks surfile saime tublilt voimlemistrenni. Tuulemootja naitas tana pohiliselt vahemikku 26-32 knotsi. Puhanguti ka oluliselt enam. Tuule suund oli lounast ule magede ja see Porto Pollole iseloomulik Mistral (NW) jaigi meil seekord kahjuks kogemata. NImelt hetkel oleme juba saare lounaotsa Cagliarisse joudnud ja kaifime siinset ohkkonda. Cagliari loi meid rongijaamast valjudes taiesti pahviks - nii ilusat kohta poleks isegi lootnud eest leida. Vaga kena ja suursugune rannikulinn, kuidagi ohkab Rooma impeeriumi aegu, samas kaasaegne ja elav... Oleme end siin sisse seadnud nii kesklinnas kui saab ja sadam, meri ning voimsad palmialleed on kohe kaeulatuses. Juhuslikult on meie majutuskoha peremees staazikas surfar, seega raakis meile koik ara siinsete klubide kohta. Hea uudis on see, et need pidid olema aastaringselt lahti, vastupidiselt sellele, mida meile enne internet raakis. Ning kuna tuult tundub praegu valjas olevat tublisti, siis laheme homme vaatame siinsed surfivoimalused ka ule. Tuule suund on just lounast, nii et peaks saama puhast tuult.

Vaata pilti
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 31.10.2008
windsurf  vali
loodan, et nuud jaab pilt normaalselt naha.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 28.10.2008
windsurf  vali
Porto Pollo, Sardiinia, Itaalia
SSK naissektsiooni (koosseisus Anneli ja Kulle) nadalane dessant Sardiinia surfispotide ulevaatuseks. Senised tulemused - koht on super! Laekusime Alghero lennujaama, votsime rendiauto ja kihutasime nii kiirelt kui voimalik siia Porto Pollosse. Eelinfo jargi on see uks siinseid pohikohti, mis on ka tosi, sest tegemist on toreda surfikulaga, kus ka praegusel perioodil, mis kohalike jaoks vordub talvega, on soitjaid ikkagi taiesti piisavalt. Paevasel ajal on soe, 20-23 kraadi, vesi meie jaoks ka "tavaline juuli", Tuult on siiani olnud nii 8-16 knotsi. Ehk siis meie kui mittepro-de jaoks taiesti piisavalt. Kohalike sonul on kull suht haruldane, et tuult nii vahe ja ootavad làànetuult, mida siin Mistraliks nimetatakse. Meiegi loodame, et see lopuks tuleb. Tana saime naha ka kohalikku aikesetormi ja ohk laks jarsult kulmaks. Nuud istumegi siin surfiklubi monusas merevaatega kohvikus ja tshillime. Rendikama hulgast on suuri purjesid ka votta, nii et oleme jaanud vahemikku 5,5-7 siiani. Oleme tekitanud kohalikes furoori poolpaljaste kintsudega soitmisega, kuna toepoolest koik ulejaanud topivad paksu talvekalipso selga siin:)) Vot sellised karastunud Saaremaa naised. Rendikama on Starboard lauad ja Severne purjed. Paar putkat on veel, kus pakutakse JP ja Mistrali kama aga meie putka oli hinna ja kvaliteedi osas optimaalseim. Purjed on kahjuks suht kehvasti hoitud, latid ei taha poolt vahetada, jne. Aga no, ok. MInul laud 114, Kullel 122. Soidame nii palju kui saab, eile oli taas toeline spordilaagri paev - oli tugevamat tuult ja olime merel hommikust ohtuni. Uldiselt laheb siin vaga vara pimedaks, kell 18 on oo. Muid seiklusi on ka olnud, rahvas vaga sobralik ja tore. Saar ise super ilus. Ahjaa, Porto Pollot voite kaardi peal vaadata, omaparane on siin see, et keskel kitsas maariba (viib saare peale) ja kahel pool laht. Nii et soltuvalt tuule suunast voib valida kas sileda vee voi lained, mis on paris monus. Viimasel reisi paeval laheme saare lounaotsa Cagliarisse ja vaatame sealse ranna ka ule, ent laenutusega on seal kahtlane. Uldiselt siin on nii monus, et jube moeldagi, et kodus hakkab talv tulema, brrr... Olge toredad ja tervisi koigile siit Sardiinia paikese alt. Lisame ka paar pilti, mis on tehtud meie siinse surfiputka katuselt kahes suunas.

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.10.2008
windsurf  vali
Nasva, SW-W, 16-20ms, sügisene värk... 4,2+85 on täna ok, viimati sain 4,5-ga suvekeskel sõita, aga täna on laine parem, kõrgem ja hüpped saab ikka 3m peale , tänu kella keeramatajätmisele oleme rannas esimesed, laekuvad veel Vahur ja Marek, ülejäänud on publik,... MM võtab intervjuu, et kas oleme pettunud, et suur torm, mis lubatud, jäi tulemata, aga mis seal ikka, siis poleks sõita kah saand... minu sõidupäev jääb lühikeseks, teen Johniga vaheldumisi 2 setti ja pausi ajal ilmselt jahtun liiga ning enne kolmandat rebestan venituse ajal miskit reielihases kärinaga, ju siis pidi nii olema... John saab aga esimese triibu ajal pikalt ujuda kuna poomi kinnitus masti juurest lihtsalt annab otsad.... vaatamata ägedale tuulele, jäi konteiner paka ja veetõus oli normi piires, ei mingeid ujutusi, lihtsalt saime rannast otse välja sõita...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.10.2008
windsurf  vali
Nasval käidud sel nädalal 2 korda, neljapäeval sain korraliku formulatrenni ja täna slalli sõidetud. proovisin täna uue 6,0 vapori ära, pori on hea veoga, oma raskuse tõttu stabiilne, tõsi täna oli ka laud , vana 120 mistral, aeglase pööruga, tuult oli nats vähe ja 7,0 oleks olnud ok, jama selle rdm mastiga, poom ei seisa paigal vaid vajub alla, ... aga sõit oli täna vilets, ehk dsaibid ei tulnud üldse välja, laine oli aga ok ja sain ikka päris korralikke hüppeid... homme lubatakse väikest tormipoissi...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.10.2008
windsurf  vali
Sõrve, W, 9-11ms, vahel ka 7-8ms. päike, vesi ok, ... meelitame täna siia 2 uut kutti (mikk ja tanel) ka kaasa, kellel esmalt sõrve kohta arvamus, et see on pro-de koht, tegelt parim algajatele... john läheb katsetama uut 6,0 vaporit rdm mastiga, mina sõidan 5,8+103. panen täna aasad slalli peale ja saan palju paremini üles, ehk täna peab esmalt krüssama laidude alla, kus lainet vähem, seal on ka päris ok sõita, vesi on täna poole meetri jagu kõrgem tavalisest ja seega saab lasta pikka triipu,... laidude all on vänge kalatööstuse hais, mille kormoraanid sinna tekitanud... teisel pealeminemisel satun just nõrka tuulde ja lõpetan päeva mahatulekuga... proovin veel ise ka uue taglase ära 95 slallikaga, puri on raske kui tuult pole, veestarti on teha suht kehva, sest puri jääb oma paunaga nagu vaakumisse veele, parem mitte kukkuda sisse, kui aga tuult on, on ka tema vedu päris äkkiline ja koostöö meie ülikerge slallikaga supper, arvan, et see on spiidi laskmiseks päris hea komplekt, puri oma kaaluga surub vööri maha ega lase lendu tõusta, siin peab veel õige uime leidma.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.10.2008
windsurf  vali
Kaugatoma. W, 7-10ms, päike, vesi ok,... polegi siin üle aasta surfimas käinud, edelatuul oleks muidugi parema lainega, aga tuult nagu oleks ja läheme peale, panen 5,9 + 103, john saab 5,8 ga normaalset sõitu, hoiatan veel enne sisseminemist neemet ja vahurit kivide eest, aga ise panen kohe kalda ääres ühe madaliku kivile sisse ja saan uimele tüki välja, ... viimased sõidud nasval on olnud väga kõva veega ja põrutused väsitavad lausa tunniga kogu keha, kaugatoma laine pole nii hull ja kui täiega lasta, siis pole ka põrutusi, nagu hoogu nats maha lased, on ka kohe traiel lahti... lõpuks läheb tuul ebaühtlaseks, mahatulemisel otsustan juba päris kaugel jalad maha panna, aga taban teist korda mingit madalikku ja rikun uime veel altpoolt kah, raisk !
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.10.2008
windsurf  vali
Nasva, S, 9-12ms, täna saadan golfi kus ..., kohe inimese tunne peal, 12 merele ja saan korraliku tuule, 5,8poison+102 L on isegi liiga erk ja võtan nats aja pärast oma vana 85L laua, aeglasem ja pehmem, tänane laine on jubejama, ainult kalda all ja madalikel, kus saab kausist hoopeale on ok, mujal täis traiel, aeg-ajalt kaob laine lihtsalt alt ära ja prantsatad auku ning kohe jälle järgmisega pauk neerudesse, väsitab üsna kiiresti ära, aga päev ikka kirjas... vesi jahedavõitu aga talutav, päike teeb olukorra normaalseks.hüljes uudistas ka surfi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.10.2008
windsurf  vali
Nasva, S 6-8ms, kui mina golfikursuselt randa jõuan, hakkab tuul juba vaibuma, rigan 9,5 rsxi taglase,formula f2fx100+65 rsxi uim, vot selline kompott, aga töötab suurepäraselt, saan lausa 3-4m pagidega käima ja teen korraliku formulatrenni üle hulga aja, aga tegelt normaalsed surfajad sellise tuulega pallikesi auku ei aja...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.09.2008
windsurf  vali
Pirita, eile starte õnneks ei tehtud, tuulepuudusel, john saab külmetusest taastuda, lahel olla delfiin ujunud!!!...
täna aga paistab, et saab glissis sõita, esimeses stardis jääb John karpi, väljaminek on passiivne, ilmselt olnuks vaja siin korra sverti kasutada, et teiste peale tõusta... esimeses märgis on aga john peaaegu ees, ehk üks tuuleauk röövib edu ja Juss saab esimesena märki, teist korda on ülemises juba John ees, siis alla jälle juss ja nii vaheldumisi kuni John võtab ikkagi võidu!!! vat sulle võitmatut olümpiapoissi... teises stardis saavad mõlemad mehed minema normaalselt, john aga märgis esimene, vahel näib, et juss saab ta allatuules kätte, john püüab pagisid ja näib,et kaldub allaminekust hoopiski kõrvale, hoiab glissi, risk aga õigustab ja kiirusega sõidab ta jussi üle, tuleb ka teine võit!!!... kolmandas saab john suurepärase formulastardi, ehk paneb kõige alt glissis läbi ja pikalt minema, jevgeni kukub jussi ette stardis ja paneb tee kinni... john ei jäta selles sõidus kordagi kahtlust esimese osas ja edestab jussi koguni 1.30 ga... juss proovib johni protestida reegliga, mis ei luba kasutada vanu purjeid, (johnil 4 aastat vana puri) jätab aga asja pooleli, kui olen talle otse õelnud, mida ma sellisest võidusaavutamise katsest arvan, sitasti, ja hiljem selgub, et see reegel ei kehtigi kohalikul võistlusel, oleks vaene mees end rahva ees päris lolliks teind, tegelt tegi niigi, et asja üldse üles võttis, tuleb õppida kaotama kodus, eks ta raske küll ole kui press on sind nii üles haipinid.... võit meite hoovil!!!

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.09.2008
windsurf  vali
Pirita, John ja RSX, eile tehti 2 starti, jussi järel teine, aerutamise tehnika on ununenud ja keha pole selle tegevusega harjunud, viirus ka sees, juss läheb vaikse tuulega püüdmatult pikalt, ilm nagu talvel saares, ainult veel lumesadu puudu....
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 02.09.2008
windsurf  vali
Tuleb välja, et Saaremaa on Prantsusmaa vastand, vähemalt ilmastikuoludelt. Kuna puhusid kenad põhjakaare tuuled, siis reedest pühapäevani võis SSK liikmeid erinevates koosseisudes ja koos mandrirahva delegatsiooniga leida Tagalahe ääres. Tegelikult üle pika aja oli päike isegi väljas, ent vesi on läinud sügiseselt külmaks ja õhugi puhus suht kargeks. Vaikselt hakkavad käed isegi külmetama tuule käes ning mul hakkasid kapuutsita sõites ka kõrvad valutama. Reedel ja pühapäeval oli tuult rohkem, olin vahemikus 5,5-6,8 purjedega ja oli päris paras. Laupäeva päeval jäi sellest väheks, pärastlõunal pidi aga suht äkitselt purje väiksema vastu vahetama ning sai veidi kihutada - mingi pilve alt vist tulid iilid. Ja muidugi Tagalahe lained, uhhh... Esmaspäeva õhtuks lubas ilmateade läänetuult kuni 13 m/s, et oli mõte ka Sõrve minna aga see tuul jäi vähemalt Nasvale küll tulemata. Üldiselt see sügisene surf on kuidagi teistmoodi väga kena.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.08.2008
windsurf  vali
Bandol, eile oli igav, üritame kala püüda, ei näkka sealgi, õhtul on suur sõõma, aga me pugisime kodus kühu pastat täis ja vahime näljaseid pealt. ehk on täna õnne tuulega
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.08.2008
windsurf  vali
Bandol, lõpuks hakkab 5 ajal puhuma, stardid aga alles 6 ajal, experience klassi 2 starti ebaõnnestub, sest tuul kukub maha, U20 ja vanad on koos , prantslaste korraldus on imelik, kohalikud ootavad tuule saabumist alasse aga ei viitsi liigutada märke, kuigi näevad 500m eemal pikalt pidevat tsooni... poisid ei viitsi passida kaatri juures ja lähenad vahepeal triibutama, siis on aga ootamatult start, john jõuab starti aga ei jõua vaadata mitu ringi vaja teha, seda näidatakse lippudega... esimeses ja teises märgis on 7 ja 8 aga siis teb taktikalise apsu ja langeb 5 kohta, rajal on ka augud, millest kerged mehed läbi lipsavad, märkimisväärne on see, et 4 juuniori on eespool ja siis alles tuleb esimene master. .. sõit uue 20S- on aeglane aga nurk on väga hea, millega kompenseerib kiirust, täna proovime ilmselt 17 jälle alla panna, millega on kogemus suurem....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 27.08.2008
windsurf  vali
Bandol. still waiting... tasapisi hakkab kõik meenutama Poritimaod...harjun ka kohaliku jaheda veega ja käin Vahemeres ujumas... õhtul sõitsid prantsuse noored meie auto tule segamini, nüüd rabelevad remondi asjade ajamisega, mis on siinmail päris kallis lõbu, meil peaasi, et saab tule enne kojusõitu ette... uues kohas oli ikka nats lahedam, kuigi konti pole ja oli nats soojem magada...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.08.2008
windsurf  vali
Bndol.France, no wind no fun... siia sõitsime 36tundi 3000km, tulime läbi Sveitsi ja Itaalia, et tundma õppida seda äärt, viimane lõpp Itaalias ja Prantsusmaal läks extreemiks, sest enamus teed oli tunnelites, neid oli tõesti sadu, iga tunneli vahe 10...100m valgust, näed hetkeks Monacot, mis oli ülalt vaadates väga kena asi, ja siis jälle tunnelisse , muidu mul klaustrofoobiat pole aga siis väsitas tõeliselt ära, suhe on umbes 500km kiirteed või 100 km tunneleid... Bandol on üks rannikulinn, mis umbselt rahvast täis, rigamise ruumi eriti pole, 2 ööd ööbisime 9km kaugusel Le Beausetis, aga seal oli üsna väike tuba kolme peale, 65euri öö, siis eile leidsime juhuslikult rattatuurilt võistluskohast 500m kauguselt korteri 2 toa, terrassi ja köögiga, saab nats vabamalt, mõned miinused on aga parim halvematest, seal on 100euri korter öö.. ilmaprognoos on ehk maksimum kahele päevale, eks näe.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 18.08.2008
windsurf  vali
Laupäev, väljasõit Undva piirivalvekordoni juurde. Kokku 5 purje vee peal. Tõestust sai SSK moto selles osas, et Saaremaal on ikka kusagil tuult. Nimelt Nasvalt konteinerist oma kamasid peale laadides vaatasin, et tuul nii vaikne, et alla 6,8 purje pole mõtet küll välja võttagi. Kohale jõudes selgus, et... Mere peal paras möll. Jällegi heade surfisõprade abiga (tänan!) sain ikka sõita, ent ka laenatud 5,4 puri oli minu jaoks selgelt liiga suur, veestardist tõmbas üle ja selle võimlemisega olin üsna varsti kutu. Lisaks katsetasin jala-aasasid uues asendis, mis polnud just kõige parem koht ja aeg selleks. Põhja-kirdetuul, EMHI vaatluskaart näitab, et puhanguti oli kuni 14 m/s, kui palju kohapeal mõõdetud sai, ei tea. Koht oli muidu tore, kuigi Marekit tsiteerides: "esineb kive". Igal juhul siit moraal ja õppetund edaspidiseks - kui vähegi autosse mahub, tuleb kaugemale sõites ikka kogu kraam igaks juhuks kaasa võtta. Või siis kodutöö ära teha ja internetis põhjalikumalt tutvuda tuuleoludega.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.08.2008
windsurf  vali
Nasva, saabume just õigel ajal, et rigada valed purjed ja tulla peale esimest triipu väiksemaid võtma, john läks 7,5 peale ja siis hakkas laksama, proovin esmalt 6,2 kuigi juba näha et palju, siis 5,o aga seegi liiast ja siis 4,5 on enam vähem ok, 103 laud läheb kah lõhkuma ning üle hulga aja jälle vana 85 välja, tuul läheb nii maruks, et sõidumugavus kaob ära, kaldalt möödame 16-20, mis võib ka tõsi olla, kui ikka 4,5 enam mugav pole on üle 16 ms kindlasti, vesi oli soe, ... päeva lõpus jäime veel rajuvihmapilve sisse, mis oli väga kena pilt, aga kahjuks polnd kaamerat. konteinerid pidasid ilusti tormikatsetuse vastu.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.08.2008
windsurf  vali
Roomassaare, SW-W 6-7ms üsna stabiilselt aga kaldaaluse tuulega, sõidetakse 3 järjest, esimesed saavad puhata, viimastel üsna karm päev, kuigi samas pole 3 tunnine sõidupäev merel miskit erilist... startides näeb taas võitlust, esimesse starti jõuavad vaid tublimad ärkajad, john sõidab 4 koha välja!, teises teeb Ervin meile kingituse pannes vasakul leontil tee enne märki kinni, leonti kukub lausa selili ja kaotab oma 2-3 minutit , tundub, et kaldapoolsed lähevad hästi märki välja poole parema nurgaga kui merele minejad, seda kinnitab ka esimese märgi kaatrimees papa niine.... eesmärk eilse võrdsete punktidega leontit lüüa on kah tehtud ja henri ning niine ei suuda täna konkurentsi pakkuda, peale finishit tuleb korra marutuul vihmaga kokteil aga see puudutab vaid hilisemaid lõpetajaid... oli hea formulaüritus, ei saanidki aru, miks sellele on juurde poogitud raceboard ? aasta paar tagasi, kui jah oli tuulega probleeme, siis ilmselt sponsorite suhtes ta end õigustas, kuid nüüd olid need 6 nagu vaeslapsed. venkud ärisid meil paar vana purje ja ühe formula ära, sai konteinerisse nats ruumi juurde.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.08.2008
windsurf  vali
Roomassaare, W-NW , nii keerab täna tuul, esimesed sõidud lähevad kaldaaluse tuulega, kus pagid kõvasti aitavad märgivõtmisel, mereleminejad hävivad, tuult 4-6ms, esimesse starti jõuab vaid umbes 30 võistlejat, kohtunik laseb karmilt kellapealt stardiprotseduuri käima, olukord näitab paljude sportlaste lõtva suhtumist, minnakse ehkupeale, probleeme on juba kaldalt väljasaamisega, sest kaipeal on järjekord, karo sõidab terve esimese sõidu uimekotiga, ja siis imestab, et ei saa käima... John teeb hea sõidu ja saab 4 koha, lõpetab peale henrit... teine start algab kohutava kräššiga, vasakuga tulijad näitavad nahhaalsust ja kultuuritust, jalkas näidataks selle peale punast kaarti, tölpa alustab esimese stoppajana ja tekitab kokkupõrke ühe lat-iga, som 196 lendab papale laua peale ja kokkupõrkajaid on veelgi, läbilipsamine ei õnnestu väristajatele ja jama kui palju... allatuule märgis sõidab tölpa papal jalad alt ja õhtuks on papa jalg nagu puupakk, hea, et luu terveks jäi (vist) ...hiljem selgub, et papal polnudki õigust ja oleks pidanud tölpale teed andma kuna oli märgis välimine, john lõpetab 13 kohaga... kolmandas sõidus mängib john lotot ja tulemus ka vastav14, neljandas tegelen lat 0 päästmisega, kellel uim alt murdub, ja sõitu ei jõua jälgida, john korjab heina uimetaha, sest tuul on keeranud maale ja sealt see pask tuleb, aga koht iseenesest ikkagi ok 7(enne Ervinit 12), rasked mehed jäävad juba aeg ajalt tiksuma... kaldal on suurim vaatamisväärsus papa, kelle jalg imelikult kõver ja ebaesteetiliselt paistes, nõrganärvilistel mitte vaadata, surf on karm ala.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.08.2008
windsurf  vali
Roomassaare, Balic cupi finaal, päev algab päris korraliku 9-10m S tuulega, kõik rigavad väikesed purjed ja veele minnes vajub tuul ära, nii et peale 1 ringi on juba katkestus, john saab suht hea esimese ringi ja on 10 seas... uuesti veele minnakse suurte kamadega, aga juba eemalt paistab koll, SW tuuleke tõuseb stardiks nii, et paljud maha tulevad, ka John tuleb purje vähendama, karo ja kadi kah katkestavad, karol läheb veel kaldal mast pooleks... teise starti jõuab john ja teeb üsna ok sõitu 10 se purjega 10 koht, päeva kokkuvõttes kusagil üle 30..., osaleb 56 võistlejat.... sellist lainet pole ammu rommis näinud, käisin kaatriga tuult tsekkamas ja pidin paaril korral üle selja käima, tuul tõusis peale lõunapausi-16,5 ms keskmine oli 12-14, laine 1-1,5 m. sõidupäev lõpetati enne kaheksat. täna on olümpia avamine
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 05.08.2008
windsurf kitesurf  vali
Eelmine nädal möödus uute huviliste surfipisikuga nakatamise tähe all põhiliselt Nasval, kus meie uus konteinerikodu on kenasti sisse elatud juba. Mõningad ebamugavused küll on, ent õhkkond on oluliselt surfilikum ja nagu klubikaaslastega ka ükspäev arutasime, on tekkinud lihtsalt klubi juures istumise ja "tšillimise" aega, mida teisel jõe kaldal millegipärast oli vähem. Algajatele on Nasva rand ikkagi lausa ideaalne. Päris palju naisi käis sel nädalal surfiga tutvust tegemas ja tublid olid kõik, loodetavasti jääb keegi SSK senisele naiskoosseisule ka edaspidi seltsiks. Tuuli oli igasuguseid, põhiliselt mõõduka tugevusega ja lõuna, edela, läänesuunad. Enda jaoks ka paar kena sõidupäeva. Pühapäeval oli W 11 m/s, seega käisime meeste eestvõttel Sõrves, kus oli juba hulk sõitjaid ees. Mina olin omast hajameelsusest kaasa võtnud vale purje, õnneks aitasid kaaslased hädast välja ja sai käidud algselt 5,7ga, millest jäi siiski väheks ning sain kasutada ka 6,4. Veidi suurem oleks veel võinud olla, praegu sain ainult paakstaagis mõnusalt glissis olla ja seega vajusin kiirelt kalda alla tagasi. Ent mis põhiline - nüüd on mõlemad jalad lõpuks aasades ja hakkab see mõnus kindel sõidutunne tulema. No tõesti mõnus! Eks see on ikka ka uue laua pärast ilmselt (Stoke 117L). Klubikaaslaste üle on ka hea meel - kõik kihutavad nagu vanad tegijad ja jibe´idki tulevad juba sujuvalt, kena vaadata. Sõrves segasid ainult vetikad, mida oli vees rohkelt ja tuli aeg-ajalt uime tagant neid ära koristada kui laud imelikult käituma hakkas. Vesi oli soe ja õhk samuti. Päeva lõpus sai veel Nasval ka üks algajate tund tehtud, milleks oli tuult tegelikult paljuvõitu aga kõik said hakkama ja võisid enda üle uhked olla. Lohetajad on jäänud Nasval teisele kaldale hotellihoone taha sõitma, millest on natuke kahju, et me oleme nagu kaugel üksteisest. Ainult lohed paistavad üle hotelli. Ent neil vist teisel pool mugavam rigada. Vaatame, kuidas edaspidi kujuneb.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.08.2008
windsurf  vali
Leba, hommikul hakkab sideshore briis tööle, aga piisavalt pauerit saab alles 12 aegu, tänane päev on oluline kuna 2 sõidu järel on koht kas kuld või hõbefleedis.. johnil sõisdud täna ei lähe, stardid ei tule välja, tuul on ebaühtlane, korra 7ms, siis 4... esimene sõit võiks lõppeda kusagil 20 koha kanti aga teine grupp, kes stardib vahetult enne esimese finishit, segavad tuule nii ära, et john jääb seina tagant finishisirgel tiksuma, stardiliinil seisvad võistlejad, ja teeb 2 lisapauti, see võtab võistlemise tuju ära ja nii laseb ta veel enne finishit ühe poolaka mööda, ka teine sõit lõppeb 35 kohaga, kuigi tuult on piisavalt ja käiku ka nagu on,henri jääb sama punktide arvuga just johni seljataha, Martin on aga tervisega hädas ja kukub päeva lõpuks 27 kohale... john on 23 juuniori arvestuses 6 kohal... päeva viimane sõit kuldfleedile katkestatakse ja õnneks, sest john on selhetkel kusagi grupi tagant 3-4 kohal... täna vestlesin Rossiga, kes sõidab gaastra prototüüpidega, armeeritud purjedega, kui sellised purjed müüki tuleks oleks hind 250taala enam tavalisest... ja täna oli väga külm vesi, ilmselt sellepärast, et korraldajad olid hommikuks randa toonud sponsorlogoga jääskulptuuri
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 31.07.2008
windsurf  vali
Leba, hommikune meri on lootustandev ja 12 aegu juba saab sättida veele algab jube trügimine läbi päevitajate müüri, ajuvaba, korraldan ise ühe läbipääsu, siis hakkavad ka turvad end liigutama, 139 võistlejat peavad veele saama,... enne võistlust käib kaldal 3 matsu, hiljem veel 1- mastid, john sõidab esimese sõidu nii hästi, et ei usuks ise ka-15 koht on eestlaste parim, ajaline kaotus liidrile on sõitudes 5-6 minutit finishis, esimese märgi parim kaotus oli 50sek Gonzalole.. laud on veel võõras ja ilmselt olnuks vana F2-ga kohad paremad, aga peab uue asja siin käppa saama, et Bandolis juba olla liidritega konkurentsis., rada on pandud sponsorite ja publiku jaoks, finish on toodud kaldalt lahkujatele risti ette, kaldaalune tuul on ka triki, ja paljud ei oska sellega arvestada, ning peavad enne finishit veel pautima, viimases sõidus nt Martinez teeb lisa, John aga mitte... õhtul on avamine, saab kõvasti süüa-juua.-surfajad teevad puhta vuugi... päris huvitab jazzband esines.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.07.2008
windsurf  vali
Leba, hommikul 7st viisin auto juba randa, sest hiljem oleks heade kohtade saamine olnud probleem, ja õhtul muide ei saanudki autot enam surfiparklast välja ja tulime ratastega koju,.. kamad tuli täna tassida ise randa, oli päris korralik koormus, surfitraktor vedas lavade varustust, megatorme ja lavasid pannakse ürituse jaoks üles... regamine läks ka ok, regasin esmakordselt ka end kõuchina ja anti ka korralik nike kott ja särk, john tegi korraliku paaritunnise lauatestimise ja ütles et gonzalole jüi kiiruse alla aga jesperiga oli kiirus allatuules parem ja nurk ka.. tuul oli veits auklik aga briis töötas korralikult 4+6ms,... teised eestlased jõudsid alles 2 ajal kohale, ... siis oli veel tükk otsimist et leida koormakatteid rigamise alla panna ja kohalikud muidugi ei teadnud jälle midagi ning pidime ise avastama üsna meie hotelli juures ehitusmaterjalide poe, kus oli ka koormakatteid.... õhtust sõime täna valjas, et aru saada koduhotelli köögi eelistest... merevesi on nagu pirtal, ehk jahe.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.07.2008
windsurf  vali
Leba,mida hääldatakse tegelt weba, kohalejõudmine läbi Ventspilsi sadama võttis 15 tundi autosõitu, millest 3 tundi ka puhkasin, kokku tuli umbes 1100km Ventspilsist, viimane ots Gdanski all oli kurnav, paras tiksumine, ka tegi tom+tom oma kiirete otstega paar tünga kohe Poola sisenemiselja kohati sõitsin üherealist kolhoositeed... Leba on nagu miljon poola turisti mahutav Orissaare alev, rand on megasuur ja kogu linn töötab turistide lõbustamiseks, jube väsitav, kamad tassitakse randa traktoriga, ilus puhas ja hele liiv,...täna puhkame, söök+jook odavam kui meil kõrtsus, hotell 350 koos hommikusöögiga, pole teab, mis lux aga meil on vaja vaid külg õhtul maha panna. muide enamus kohalikke pole isegi euroopakatest midagi kuulnd.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.07.2008
windsurf  vali
Leba, kohalejõudmine läbi Ventspilsi sadama võttis 16 tundi autosõitu, millest 3 tundi ka puhkasin, kokku tuli umbes 1100km Ventspilsist, viimane ots Gdanski all oli kurnav, paras tiksumine, ka tegi tom+tom oma kiirete otstega paar tünga ja kohati sõitsin üherealist kolhoositeed... Leba on nagu miljon poola turisti mahutav Orissaare alev, rand on megasuur ja kogu linn töötab turistide lõbustamiseks, jube väsitav, kamad tassitakse randa traktoriga, täna puhkame, söök+jook odavam kui meil kõrtsus, hotell 350 koos hommikusöögiga, pole teab, mis lux aga meil on vaja vaid külg õhtul maha panna.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.07.2008
windsurf  vali
tänasega on 99% kola ümber kanditud konteinerisse, kärusse ja veel paari kohta ilmapeal... ja uuel kolal on oma plussid, mis kaaluvad üles miinused, isegi naabrid (nüüdseks) käisid täna kaemas, kuda meil läheb, oleme rahva keskel ja tähelepanu keskpunktis... lõpetasime pealelõuna korraliku formulasõiduga päevane S briis keeras õhtuks 180 ja andis nii 5-8ms, john sõidab uue gaastaraga väga kiiret ja teravat nurka, mis on hea, kas aga piisav aeg et euroopakateks kohaneda, ilmselt mitte, õpime lahingus.... ja päeva lõpetasime toreda grillipeoga! jane püüdis 6 ahvenat.ja vahepeal käis juulivana Kalmer, kes tõi meile kingituseks 4 uhket rannatooli ja ühe suure sahisti.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.07.2008
windsurf  vali
W-10-12ms, kolime enamus lauakola konti ja suurt ruumi enam üle polegi, homme saab ehk mõned kamad tuua ja siis peab ülejäänu mujale vaatama... vette ei roninud, kuigi tahtmine oli, aga põlv poleks ilmselt vastu pidanud, viimati läks lihtsa ujumisliigutusega paigast.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.07.2008
windsurf  vali
täna panime konteineri vastaskaldale, see otsustav samm tuli päris kiiresti, ja joppas ka, et torimeeste 12m konteiner saadaval oli,... konteineri all, mis oli vastu maad, oli kajaka pesa, või mõne muu suurema linnu oma, 3 muna oli sees, aga mahajäätud. igatahes pidi see lind lausa roomama oma pessa. eile oli muidugist paras üllatus, kui meie ettevalmistatud platsile olid veetud süvendaja torud, täna hommikul viskas ülemus ise valgete püksadega torusid eemale....
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 13.07.2008
kitesurf  vali
Nasva SW (nõrk tuul) + ILUS ilm. Suur sõidunälg, vaba pühapäev ja ilus ilm "sundisid" vette. ÕPPISIN !! vaikse ilmaga harjuta !! siis tugevama tuulega on asi selge ( raske õppustel, kerge lahingus :) Hakkas tulema ... (kunagi õpin ehk neid nimetusi :))
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.07.2008
windsurf  vali
Mändjala, pole juba 4 aastat siin surfamas käinud, nüüd surfilaagri ajal on lausa hea, kodune tunne taas siin olla, madalas kaldalombis saab algajatele vist esmakordselt surfilaagri ajaloos ideaalset koolitust teha, lainet pole ja tuul ka paras, üldse on laagri merepoolne osa ok, sest tuult on 3-7 ms ja saab päeva jooksul kõigega sõita, maapealne osa on kompaktne samas on telklaager hajutatud ja ei karju looduses. tundub ka et Nõva laagriga kaasaskäima hakanud läbukari pole siia viitsinud end vedada ja nii on kõik palju surfilikum... kes laagrist eemale on jäänud on kindlasti paljustki ilma jäänud. istuge siis kodus.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 06.07.2008
kitesurf  vali
SSK üritus "Paradiisisaare külastus" selleks korraks siis läbi. Üritus õnnestus plaanipäraselt :) Kohal olid klubi tugevamad ja julgemad ( ei kartnud nad metsa, tuld, tuult, merd ega ega onnis magamist)
Laupäeval Pidula NE 8-10 m/s. Kohal hulka lohesid nii lähedalt, kui kaugemalt. Üle pika aja nägime oma vene sõpru ( Tervitused Igor & Co ´le)

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.07.2008
windsurf  vali
nasva, w, 3-6ms, katsetan täna ümbertehtud reikiga drake uime, uim on pehme, reiki muutsin kusagil +2, kaimaminek oli imelik, aga läks krüssupealt kästi, ettepoole toodud nurk surus purjetamise ajal kõvasti nurka, tugevamate pagidega paremal halsil vajusin läbi, ikka pehme uim, vasakuga aga hoidis hästi kõrgust, ilmselt sai uus valu ebaühtlane , peaks oma vana finsi uime ka ringi tegema, see nats jäigem.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 29.06.2008
kitesurf  vali
Ilus ilm, nõrk tuul. Nasva SW 5-7 ms Lootsin paremat, aga praktika kinnitas reaalsust. Vaikse ilmaga ei saa sõita :)) aga noh parem ikka kui ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.06.2008
windsurf  vali
Baltic cup, teine päev, öösel kallas vett korralikult, kõik lauakotid vett täis, hommikuks klaaris ära, puhus SW 6-10ms ,aga väikese onshore nurgakeeramisega peale teist sõitu, John overallis 14 [täna 13/19/11/14/18], U20 esimene, Niine 16, Tanel 30, Alo 32, Kadi 51, Karolina 52, Kadi sai täna kõik sõidud kirja , Karolina 2 .viimases sõidus oli John parimal kohal 5-6, ja siis libises lauaninalt vette, purje tõstmisele läks minut ja mõõda kimas oma 10 kutti,... Hea sõit oli 3s, kus olid minimaalsed, minutised kaotused Preissile(liider), allatuules esimene ots John samakiire, teine allatuul kaotab 18sek. Allatuule kiirusele on lisandunud hea krüssunurk, eriti vasakuga, lisada on vaja kiirust paremaga startides ja krüssus, siis võiks juba sõita esiotsa meestega võrdselt, võrreldes Nida etapiga on juba edasiminekut näha,... Ülejäänud ssk-lased oma arengus edasiminekut kahjuks ei näita. kohtunikutöö on merel Ok, peakohtunik on Ittaaliast,maapealne sekretariaat aga ülemõistuse uimas.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 25.06.2008
windsurf  vali
Pikk nädalavahetus oli nagu tellitult mõnusa surfituulega, nii et sai isu (peaaegu) täis sõita. Pühapäeval oli ka päikest ja edelatuul? ning muidu soodsad olud meelitasid Nasvale terve hulga surfirahvast. Mina polegi vist lihtsalt harrastajate purjesid korraga nii palju siin mere peal näinud. Tekkis juba peaaegu sellise "tõelise" surfikoha maik ja sellest on tõesti hea meel. Lisaks on lootust, et SSK naiste sektsioon ka tasapisi liikmeid kogub. Johannes kaatriga turvas algajamaid ning kõik oli super. Kui ükskord surfimaja ka veel teisele kaldale tekib, kus niisama puhata ja tornist teiste sõitu jälgida... unistada ju võib. Teisipäeval oli tavasuvitajate jaoks vist eriti kehv ilm - tuul ja vihm, ent surfiks just mõnus. Tuul tundus ühtlasem kui varasematel päevadel. Vesi ainult oli üle pika aja taas üllatavalt külm, et pidi talvesussid panema. Sai harjutatud glissi (algaja asi) 130 + 5,5 ja veestarti. Viimast rohkem olude sunnil, kuna ikka veel kipun pöörete peal sageli sisse kukkuma, pole vist piisavalt andekas. Ja veel on mure, et kuidagi ei jõua nende jala-aasadeni, mis teeb selliste lainetega kui nädalavahetusel olid ja tugeva tuulega sõidu üsna hirmuäratavaks kohati. Et kui lendad, siis päris kõrgele ja kaugele... Tuleb muudkui harjutada ja targemaid jälgida, et mis nipp või oskus see puudu on.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 24.06.2008
kitesurf  vali
Surfilik ilm SW 8-12 m/S :) Vesi oli seekord jaaniööst niipalju tõusnud, et see väike eelmisest korrast kasutatud lapike oli samuti üle ujutatud :( AGA kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähemal... Leidsin !! uue rigamiskoha sellisteks puhkudeks. Tõeline lohede lennujaam !!
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 22.06.2008
kitesurf  vali
Ei tea mis nööriviha :) see minu lohenöörides sees on st. nii rigamisel, kui kokkupanekul suudan kuidagi need nöörid nii sassi ajada, et PALJU väärtusliku sõiduaega läheb kaotsi :( NASVA SW 7-9 m/s . Rigamisruumi väga vähe, kuna veed on tõusnud... Kui plats leitud ja lohe üleval on lõbu laialt :)) ja ÜHELE lohele on ruumi kõigeks, mis pähe tuleb !
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 15.06.2008
kitesurf  vali
NASVA SW 6-7 m/s Halb algus... nöörid niii sassis, et tuli tükk aega väärtuslikust sõiduajast loovutada :( Kaks (2) korda suutsin kuidagi ka valesti panna oma 5 nööri :( Sõitsin esialgu sõitualas, kus tuult ei olnud :( Kukkusin ära teisele poole jõge :( Alati võib veel halvemini minna :) VESI on juba soe :) !!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.06.2008
windsurf  vali
Nasva, SW 12-16ms, lähen 85+5,0, john 4,2, jõuab enne triibu ära teha ja kuulen, et isegi palju, ka mina tõmban peale esimest mõlemast otsast lisa, aga 30% mast ei tee sellise pauguga sõitu eriti mugavaks, lained seevastu on supper nasva kohta, ikka 2m kõrgused kausid viskab madalikel üles, saab kausil hooga serva võtta, korra murrab üks pagi mind ka maha, rebib jala tagaaasast lahti ja siis panen sellise katapuldi, mida ammu pole teinud ja jalg jääb esimesse aasa kinni ka veel, päris karm väänamine oli, panen tagaaasa kohe väiksemaks, et sama ei korduks, kiirused lähevad vahel suureks ja trambib jalad aasast välja, tuleb uued panna... Marek maadleb suure laua ja 6se purjega päris hulk aega ning tuleb veel isegi terve kamaga välja... Neeme saab üsna kiiresti aru, et 100L ja 5,2 on liiast, tuul tõstab ka veits, Vahur aga tuleb jalutades pika tee kallast mööda, kui oleks iga päev selline laks, poleks kogemustest ka puudu ... kui homme ka annab, tuleb filmida, aga siis enamasti kustub ära.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.06.2008
windsurf  vali
vahepealsest purjekeerutamisest on olnud väike kasu, ehk täna sain vist esmakordselt glissid formulaga dsaibi tehtud, Nasva, SW 4-5ms, ja saan korraliku tunnise trenni teha, siis vajub ära... et moraal selles, isegi väga vaikse purjega igasuguseid trikke õppides areneb ka vana surfaja veel edasi!!
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.06.2008
windsurf  vali
Tagalaht, N, 7-9ms, päike ja soe vesi teevad surfi alati mönusaks... 103+5,9 on algul vähe, kuid pärast paaro otsa tiksumist tuleb korralik tuul ja viskab isegi aeg-ajalt mõne hüppelaine üles, dsaibid ei tule aga üldse välja, ikka satun mingissee pudrusse ja ei joonista korralikku kurvi välja, john teeb uue slallikaga päris kiiret sõitu... tagalaht on suurepärane vaheldus urbaniseerunud nasvale...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.06.2008
windsurf  vali
Nida, sõit Kuressaarest Klaipedasse kestab umbes 8 tundi, Riia tammil oli remont ja seal kaotasime aega, siis sõitsime läbi kahest väikesest linnast, taipamata enne linna ära keerata ümbersõidule, A5 on Riia all väga kehva, seal platseerivad aga kenad teekaaslased, Klaipeda-Kaunase kiirtee on aga luks ja saab täiega panna, muidu on 100-110 täitsa sõidetav E77... Nidasse käib tippajal 4 praami, et oodata tuleb vaid veerand tunnikest, kui satud paarisaja metra sappa.... võistlus vaid laupäeval, puhuma hakkab lõunast, NW 6-7ms vahel isegi enam, mina seekord veele ei lähegi, sest filmin gps live arvutiekraanilt, saab kohe ülevaate, kus keegi taktikaliselt vigu teeb- õpikumaterjal... 2+2+2 tõmbab mehed läbi, john kannatab kõi sõidud 11-sega ära, kuigi 3-4 sõit oleks ilmselt 10 olnud kiirem, saame targemaks õhutriivi osas, teab jälle mida tulevikus vältida!!!... sõidutehnika muutub nii kiiresti uute laudadega, et mõttekam on ise rohkem trenni teha ja oma stiil kujundada, ... vastupidavus ehk talvised kodused tööd, on päeva lõpu teema, ehk kes sõidab, kes kannatab krampide all, john saab hakkama, kuigi on selge, et 6 sõitu päevas on liiast... jube palju kihulasi, koristajad viskavad hommikul labidaga laternate all surnuid emale... esimene öö magame klubi juures-oli väga lärmakas, teiúel sõidame linnast välja vene piiripoole , kus on hea vaikne parkla ja pole kihulaste horde...pühapäeval pole tuult ja kohalike treenerite ennustus läheb 10-sse. .. tagasi tuleme päris kiiresti, aga riiast otse läbisõites kaotan pool tundi aega, kuna linna plaanist pole ettekujutust ja panen taas valesti, tegelt asi jumalast lihtne ja võimalik igal ajal linnast läbi sõita, kui kõrvaltänavate skeem on selge...
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 26.05.2008
kitesurf  vali
Kuna nädalavahetusel oli prognoositud-"kardetud" kirde tuul oli lähim võimalus linnast Tehumardi. Kohal veel Kuldar, Janar ja Kaupo ning hulka veel toredaid surfikaaslasi ( sh. saare omad lohed - TERVITUSED !:)) Tegevuspaik: Tehumardi öölahingu väli :) Olud : "On olnud olnud paremaid ja halvemaid sõidupäevi " ! Häiris väga väga puhunguline ning ebaühtlane tuul, mis võttis suurema lusti, kuid sõidunälg sai igati kustutatud ! PS.Hea oli veel see, et Kaupol õnnestus viimasest kalapüügist kilekott kuivatatud särgi kinni püüda

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.05.2008
windsurf  vali
Roomassaare: tuul NE-N hommikul alustab kirdest 5-6ms/ex9 ja lõpetab põhjas 7-9/ex12ms, esimeses stardis saab John suht hea mineku, suudab teisel ringil võistelda end paar kohta üles ja lõpetab 3 kohaga, teine sõit 5, ... peale lõunat ei pane john õiget trimmi peale ja laud on raskesti kontrollitav, mõlemad sõidud 6, kokkuvõttes ka 6 koht. ... proteste on 1, ervin sõidab mõlderile sisse, aga kuna mõlder ei karju õigeaegselt protesti, siis ametlikult pole see kehtiv, lõpuks jäi ise süüdi, kuna ei andnud sisemisele märgis ruumi.... tanel sõidab koolipoisi sõitu, ka kadi-karo on päris pikalt maas , aga hea, et sõitma tulid, madis näiteks otsustas tallinna sõita ja luuserit panna, võta siis veel selliseid fred-madiseid laagri kaasa... on mõtlemisainet.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.05.2008
windsurf  vali
Roomassaares nädalavahetusel kestnud eestikate I etapil läks SSK sportlastel rahuldavalt. John Kaju - U-20 I esimene, üld 7 koht (napp kaotus Niinele), Tanel Ilmjärv 18. U-17 ainus esindaja Kadi Ilmjärv ka parim ja naiste II, Karolina Naiste III.... need olid andmed statistikasse, aga tegelt õnnestus Johnil täna vaid viimane sõit (5), pealelõunastes sõitudes sõitis 11 purjega. tundub, et ei saanud kooskõla varustuses ega õnnes tuulega. võistlusalas võis korraga puhuda nii 2m kui ka 9ms tuult ja teise sõidu eel keerab tuul idast kirdesse. .. naised kadi-karo teevad päeva 2 esimest sõitu ja siis on jaks otsas... tanelil ka pealelõuna ei õnnestu ja jääb kokkuvõttes alolegi alla.. liiga palju koolisistumist... kahjuks ei saanud korralikult sõitu jälgida, seda saab teha vaid üksi paadis, ilma segajateta.... eelmise päeva video ülevaatamisel selgus kurb tõsiasi, et henri ei võtnud viimases sõidus finishit, vaat milline väsimus võib tippsportlast tabada.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.05.2008
windsurf  vali
Nasva. E. 6,5-8,5ms, päike, vesi suvine. johna läheb formula 10-st proovima, mina üritan 103+7 slalli triibutada, ... tuule nurk muutub pidevalt ja seega puhub vahel väga hästi ja samas jään laustiksumisse. üritan täie hoopealt dsaibe teha, aga välja ei tule ühtegi, lõpuks arvan, et surun liialt ahtrile, kuna laud keerab vahel hoopealt vanale kursile tagasi, kuigi purjega olen uuel halsil?!... proovisin uut 4/3 prolimiti suvekalplsat, oli vägagi ok, kuna vett tuli samavähe ja vist vähemgi sisse, kui vanasse poolkuiva, on wetsuidi materjalide osas kahe aastaga ikka hea edasiminek.!
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 19.05.2008
kitesurf  vali
Nasval ... Alguse asi st. algul ei saanud vedama ( õpin veel seda kitevärki) ja hiljem pidama :) Moraal : Seda viimast triipu ei maksa ikka võtma minna SEST pool ajast oli sõiduaeg ja pool "päästeoperatsioon" : (Tuul vaikis ja keeras järsku suunda) ... TAGASI jõe teise kaldale ...

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.05.2008
windsurf  vali
17-19 passime Rohukülas, sellise briisitamise pealt võistlusi teha tahab täiesti uut suhtumist korraldajate ja kohtunike poolt. klassikaline variant läheme mõõdame, valmistume pool tundi, ja siis veel nats venime annab kokku 1-1,5 tundi, kogu kompott peaks aga mahtuma 20minuti sisse, seda juhul kui ikka on vaja tulemusi saada, siinkohal meenud Portimaos EMi kolmas start, kuhu me ei jõudnud, sest polnud piisavalt valvel. John sai oma triibutamisi teha küll ja korraldatud stardid, mis ei lõppenud, olid tal täitsa ok,mis prognoosi järgi olnuks esiotsa väärilised (8,2Vapor+126JP/50mistrali raceuim), kahjuks ei näinud kordagi teise fliite, kogu ürituse peale sai peetud ainult prokidsi freestyle osa... omaette number oli mustade poiste etteaste purjekeerutamise alal, see andis uue väljundi igavuse peletamiseks ja purjekäsitsemise õppimiseks.... meeldiv keskustelu surfiteemadel rikastas teadmisetpagasit nii mõneski asjas.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.05.2008
windsurf  vali
Nasva, SW 6-7ms,---üllatavalt palju surfajaid jällegi veepeal, Anneli juba lühikese kalpsaga, aga külmub ikka paari tunniga ära, John, Niine ja Henri teevad formulatrenni, john saab isegi 10sega suht normaalset sõitu(kuna tuul vahepeal tõusis, vahetas john purje 10se vastu), nurgas hävib aga kiirus oli suurte purjede vastu ok. 11sega oleks tõenäoliselt niine ja henri enamgi hävinud. oli hea trennipäev.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 11.05.2008
kitesurf  vali
Nälg oli nii suur, et Nasval sai "iga-hinna-eest" triip ka tehtud :) Teooria ütles, et ära mine, praktika kinnitas, et vilets. Tulemus: Kukkusin ära ja sõitsin teile poole jõge. Kuna SSK klubihoonest on saanud omamoodi kaistud "vanikong", tuli kohale jõudmiseks üle jõue veelkord ujuda :(
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.05.2008
windsurf  vali
Nasva, NW 6-8ms, pagid nats ülegi, saame johniga korraliku tunnise slallitrenni, mis toimus formulatega, õiges ääres puhus vaid 3-6ms!!!
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 03.05.2008
kitesurf  vali
Hooaja avapidu ja saslõkk Klubihoone ees. Ilm soe, seltskond tuttav ja grill maitses ... Meid oli kokku 6 !?
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.05.2008
windsurf  vali
Nasva, eile oli hea tuul aga hooaja algustööd võtsid oma aja, kaater vette ja riiulid alla, sellepärast saime ka karistada ja jäime pärast tuuleta, vast pool h formulat, rahvast oli sõitmas oma kümmekond..., aga täna pidas tuult kauem, algul läksin isegi 9,5 aga lainet idatuulega polnud ning paremaks sõiduks tuli kohe 11 võtta, mis oli targu rigatud... jätsin täna poomi johni trimmiga, ehk 2,5cm lühemaks, sain trimmiga suurema pauna ja sõidunurk oli kohe 5-10 kraadi parem, aga uuele 10sele jään ikkagi alla, peaks veel parema uime vaatama... vestlusest hotelliomanikuga selgus, et augustist hakatakse ikkagi lammutusega pihta, nii et peab oma kuuri tegema hakkama.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.04.2008
windsurf  vali
Nasva, SW 5-6ms, +8 vesi +10 jões, veetase maas...teeme johniga tund formulat, minul pole veel suure purje mast tulnud ja seega ei saa ka õiget nurka, aga 9,5 rsxi purjega olena ikkagi glissis, siis saabuvad gunnar ja herki ning john teeb nendega veel 2 tundi, johni nurk vastutuules pole suurem asi ja hilje avastame, et purje all ääres on midagi lahti hargnema hakanud, mistõttu allnurga pauna pole ning loomulikult ei saa ka nurka sõita... oli hea formulapäev.
Nimi: Ergo Oolup
Kuupäev: 12.04.2008
kitesurf  vali
Esimest korda siis sellel aastal vette :( - Mändjala E 8-9 m/s Eks ta rohkem selline "soojendus-sõit" oli. Kuna kasutasin Janari AIR 12 m2 lohet (TÄNUD !!) oli minu jaoks tegu , et nöörid ikka õieti jooksma hakkaksid ( sinna see stardiaeg ka paljus kulus ja sõiduaega vähem jäi). Kohal siis Kuldar & Laux. Vesi oli juba soojem, kui eeldasin :) st. siit vaid edasi ...

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.04.2008
windsurf  vali
Nasva, E 7-10ms, +7-8, õhk meeldivalt soojapoolne, hea slallituul, läheme 5,8-5,9 purjedega peale, kahjuks aga peale paari triipu hakkab minu jaoks tuult väheks jääma ja kuigi 102L johni 95 vastu , olen mina enamus aega lõpuks tiksuja, kahju, dsaibid tulid just normaalselt välja aga sõit jäi lühikeseks, john paneb tubli tunni täis, oleks kohe jõeotsa saanud, ehk oleks ka rohkem sõita saanud aga hea, et veidigi sai, hooaeg avatud... vesi oli kaldaligi juba täitsa ok, merel ikka ujuda just ei tahaks.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.04.2008
windsurf  vali
Tallinn, EPLi aastakoosolek... liikmeid on hetkel 65, kohal alla poolte... suht sarnane SSK liikmete aastakoosolekuga ja mõtled, milleks inimestel üldse on vaja kuskil liikmena olla, kui nagunii asja vastu huvi ei tunne... huvitavam osa on kalender. väga tihe, tuleb isegi ära jätta paar formula võistlust, et olla värskena tiitlivõistlustel, lisavõistlused raceboardile sest EJKLi sarjas enam raceboardi ei ole, ainult tecno 293 ja rsx. .. lisavõistlus noortele slallis tõotab tulla põnev ja juba mais läheb lahti ...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.03.2008
windsurf  vali
öösel jõuame Prantsusmaale, korra eksime ka Lyonis ühel ringil, keps ei jõua meile järele, ringidel tuleb sõita aeglasemalt, sest ringe ehitatakse aeg ajalt ümber, ja vahel on ristmiku asemel tekkinud ring kuid gps näitab õiget sõidusuunda ikkagi, õnneks juhatas ta meid kähku õigele rajale... hommikul ootab meid Prantsusmaa kõrgemas osas juba lumine maastik, suvekummid peavad teel normaalselt, saan ikka 90-100 sõita, saksa piiril on juba mehiselt lund, saaks lumelauda sõita kaunitel nõlvadel... saksa kiirteedel läheb aeg ajalt klaariks ja saab jälle pätti anda, teel on iga 100km järel korralik risupanemine ja 120km enne berliini seisame lausa poolteist tundi paarikümne km pikkuses ummikus, meist tuuakse treileritel mööda 4 vrakki ja üks rekka on veel kraavis, diiselkütte hind juba 20.30 ... Berliini all läheb lumetormiks ja pimedaks korraga, teed praktiliselt ei näe, lasen rekka ette, et selle jälgedes tasapisi tulla... Poola jälle klaar, kuni Lätini veame enamvähem kuiva teega välja siis hakkab taas lumetorm, teglt korra poolas oli üks imelik lumine tee, kus pidin välja uisutama, aga vedas, sama kordus enne Pärnut, õnneks pidas esisillavedu ja õigeaegne käiguvahetus masina teel, aga vahetult enne meid oli risti eest läbi sõitnud masin kraavis, ehk pääsesime napist laubakast. Pärnust Virtsu oli juba mega, täis tali, extreemi küllaga, kohatised ühed rattajäljed näitasid, et tänane liiklus on olnud äärmiselt hõre.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.03.2008
windsurf  vali
Port Pollenca, viimane hommik, jälle on tuulekest, aga peame lahkuma, ja ilm ka jahe... Palmas kaotan teeotsa kuidas sadamasse keerata, oli üsna imelik parempoolne ring teeääres, kust sai teha mahapööret, selle mittemärkamine, olles vasakpoolses reas, läks maksma aega uue tuuriga ümber linna ja närve, aga ikkagi jõudsime õigeks ajaks praamile, kaubareis jäi küll tegemata... ka merel on hea tuul ja laine , praam läheb pool tundi kauem ja kiigutab vaatamata oma suurusele nii mõnegi mehe kalu söötma, mis siis veel kiirlaevad pidid täna tegema... öösel sõidame Hispaaniast välja tankides end odavat diislit (18.30) täis enne prantsuse saksa hinnatõusu.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.03.2008
windsurf  vali
Port Pollenca, ööläbi sadas ja puhus räige tuul, paugutas maja uksi-aknaid, hommikuks on kõrgeimad mäetipud saanud lumemütsid... päevapoole läheb ikka soojemaks, kuna rattarendid onpühapäeval üllatuslikult kinni, siis teem autoga ühe tripi Sant Vincenti randa, väikesed kama igaks juhuks kaasa. jällegi üks äge koht, laine kõlbaks lainelaudurilegi aga tuult pole , näha on ümberlukatud rannavahi tornist ja risust rannas, et ikka oli öösel, sõidame siis veel läheduses olevatele tippudele, kust saame visuaalseid muljeid pikaks perioodiks ja hea ülevaate meie treeningkohast, .. allamäge ettevaatlikult sõites kimavad ratturid meist tavaliselt mööda!!!, kurvid on 180 kraadi...õhtul toob Fernando meile võistluste fotoalbumi dvd-l, ja madisele müüb päris vähekasutatud gunsaili 9,5se hea hinnaga... kokkuvõttes oli igati normaalne ja sisutihe laagerdamine... saan ka infot kodute kohta et olla nagu saksas lund kohati nähtud... homme minek.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.03.2008
windsurf  vali
22.03.port de pollenca , tuul w 4-6ms, pilves, vahel tibab vihma, täna üritatakse ikkagi teha starte, hiljem selgub, et ainult ühte,... Kuna täna on ilmselge piiripealne tuul, siis minnakse maksimumiga peale, saan ka täna paati ja õnneks ei juhtu veepeal muid jamasid ning saan ka starti filmida,stardihetkel on suht nabin tuul ning kohe läheb ka loteriiks teekonna valikul, Johni konkurentidel on enam õnne ja ESP80 saab hea edu, isegi peale esimest ringi on ikkagi Pablo ees liider, siis aga panevad staarid asjad paika ning Martinez võtab meeste ja Ania juunioride esikoha, Dale on 4s, John 10 [ESP80 6-s], kohe peale poolte finisheerimist vajub tuul ära, Madis jõuab vaid ühe ringi teha, tema konkurent seevastu saab ka finishi kirja... Autasustamine on Nautic klubis, kus kiidetakse vaid iga klassi parimaid, selgub, et kino peale minu polegi kedagi teinud ja salvestatud4 starti on enamusele vaadatavad... Jagatakse noortele tasuta s-särke, peale lõpetamist hakkab aga kallama vihma, just nagu meie september...Johni kohad jäävad 11/16/11/13/10.eh kokku 14 koht. laagriga võib igati rahule jääda,sest enam keerulisemaid olusid oleks raske leida.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.03.2008
windsurf  vali
21.03 Port de Pollenca, tuul loode-lääne ja nats soojem kui eile ehk nii +15-20, enne võistlust, jällegi väga keerulised olud, enne 1 starti tekib lahe lõunaserva 1km laiune tuuletriip, nii et enne triipu on 3-4ms ja triibul 8-12ms, esmalt minnakse peale suurte kamadega, siis tullakse vahetama, olen täna kaatril, aga selle võrra saan tünga rohkem, saan kaatrijuhilt info, et starti ei tehta kuni kõik on tagasi, ikkagi tehakse ja see minutike, mis peame Johniga nõu olude üle, läheb maksma teise koha, John ja Dale jõuavad starti hilinemisega, kui hommikul oli Dale peale protesti 8 ja John 11, siis nüüd on John 14 ja konkurent 3 punniga mõõdas. Viimasesse starti jõuavad kõik, aga sõit katkestatakse, kuna tuul keerab 90°, Madis läheb küll mõlemasse starti aga lõpuni ikka ei jõua, mis on ka nii väikese purjega 7,8 loomulik. filmida sain täna ainult kaldal kipsis jalaga hispaanlast, kes oli eile pand jalaga vasta uime ja 3 varvast sodid, 25 õmblust+ kuu aega surfita. Siis tuli julgestuskaater just enne starti ära kuna 1 kutt oli ribid sisse kukkunud ning saatsime kaldani, hiljem filmisin Martinesi sooloesinemist.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.03.2008
windsurf  vali
tána oli Mallorka ajaloos vist meie siinviibimise ajal kóige kylmem ilm, lausa joped ja sallid, kuigi 10-12 ikka oli, mis on márksa sojem, kui kodus, hommikust puhus tuult 10-12 m ja vehel isegi enam, kirdest, váikese lauaga oli 5.ne ok, vóistluspáév algas alles 2 ajal, kui oli ka páike válja tulnud ja olukord nats inimlikum, 2.30 láks esimene start, rada pandi jube kaua, olud páris rasked, ehk vahel kápuli ja siis jálle tiksud... esmalt láheb John 10 sega ja Madis peab suurema masti purunemise tóttu enne starti kasutama váíkest 6,5... aga ta ei jóua startigi vaid kobib kylmapárast válja... john teeb ysna hea stardi, kui selle vana 10-se purjega yldse veel kannatab, sóidukoht 11, siis hakkab ára vajuma ja teem kiire rigamise 11 peale, trimm jááb paigast ´ra kiirustamisega ja head sóítu ei tule, lausa imelik on keset tuult vaadata kui mees 11 sega tiksub, tuleb 16 koht... viimasesse jálle 10sega ja tuleb 12 koht, kaotus Martinezele 7,17, Dale saab ka esimesest sóidust baranka kuna játab yhe ylemise márgi vótmata, ikka juhtub ka vanakestel apse... nyydseks on páeva pinge maas, ja láheme klubisse páeva ylesvótteid vaatama, teadete ylespanemisega, vóib raskeks minna, kuna klubis lóigati netikaabel lábi ja homme on pyhad , tána ostsime lausa 3 péva sóógid, poed on 2 páeva pyhade ja yhe pyhapáeva tóttu kinni....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.03.2008
windsurf  vali
17.03.Mallorca, Port de Pollenca... Hommik jälle tuuletu, saab veelkord piduritega mässata, sadulapoldid olid siiski nii tugevasti kinni, et piirdusime WD40-ga määrimisega, nagu oleks juba parem... 11 ajal hakkab puhuma põhjast,kuna aga kõik jäävad kohalike järgi briisi ootama, siis lähen üksi triibutama 10sega, päris mäekülje aluses nurgas tõmbab täiega, saan korraliku tunnikese üksipäini triibutada, max speediks jääb küll ainult 43,7 noh ja paar otsa tiksusin ka, kui lähen maha, siis hakkavad hispaanlased kordamööda veele minema, aga korralikku tuult enam ei tulegi, 4 ajal surub briis korra sisse meelitades rahva merele, nädalavõrra kogenumad saarlased loobuvad ja teevad öieti, sest poole tunni pärast on briis kutu ja 4-5 kutti päris kaugel ja plekkis, õhtul pidi olema veel mingi sangria üritus klubis, ilmselt kusagil mujal klubis, mille asukoht jäi mulle arusaamatuks, kodus ikka parem väike turakaring ja tuttu.Ervin loobus tulemast.
18.03.Mallorca, hommik traditsiooniliselt vaikne, 11 ajal hakkab loodest, ehk maalt puhuma, lubab lääne-põhja nurka ja nii see tuul 5-20kraadiga täna keerutab, hidalgodele selline tuul ei meeldi ja nad lasevad kuhugi jalga väikse kama peale... Fred läheb täna esimesena peale, pagid on jälle üle 10ms,nii et käib tiksumine glissamisega võidu, rsx-I'd teevad head sõitu,... Meie otsime vahepeal kohalikku surfipoodi, korduvalt,... 1 ajal otsustab Dale veele minna 10,7-sega, mina jälle 10 ja John 11, kalda all on pagid väikese ulatusega ja teravad, kaldalt 500m ja enam kaugusel on laiem tuuleala ning ka ühtlasem, John ja Dale teevad korraliku sparringu, Johni arvates oli Cano kiirem, aga Dalet ikka kätte ei saanud, vaatamata sellele pidas ta 11sega kogu trenni vastu, mul oli endal aeg ajalt 10st raske hoida, peksis teiseltpoolt sisse ja tahtis lauda lendu tõmmata [kokku 20km ja 43,8max oli pettumus],4ajal tuleme kõik välja, siis lähevad alles kohalikud veele... Õhtul sõidame Pollencasse , 5km eemal,suveniire jahtima,saan aga hoopis extreemelamuse bussiga läbi ehtsa Hispaania vanalinna sõita, kohati tuli tahtmine tagasi keerata, olnuks vaid 2m laiusel tänaval ruumi, ja veel mõnest parkijast mõõduda, eks nood tõmbasid aegsasti peeglid lidu, vot siin tuleks sõidueksamit teha, eks ma sain aru, miks neil väkesed autod meeldivad,...täna oli tuulega oli jahedavõitu, aga päikest sai sellegi poolest, kui kuulda, et kodus lumekest pillab...oluline avastus täna oli mul see, et formulas jalgu sirgu saada, tuleb trapetsi konksu küljetsi liigutada, nii lihtne see ongi, aga 5 aastat võttis aega. õhtul helistas veel Henri ja ega neil eriti ei lähe, tiksuvad teises pooles...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.03.2008
windsurf  vali
17.03.Mallorca, Pollenca... Hommik jälle tuuletu, saab veelkord piduritega mässata, sadulapoldid olid siiski nii tugevasti kinni, et piirdusime WD40-ga määrimisega, nagu oleks juba parem... 11 ajal hakkab puhuma põhjast,kuna aga kõik jäävad kohalike järgi briisi ootama, siis lähen üksi triibutama 10sega, päris mäekülje aluses nurgas tõmbab täiega, saan korraliku tunnikese üksipäini triibutada, max speediks jääb küll ainult 43,7 noh ja paar otsa tiksusin ka, kui lähen maha, siis hakkavad hispaanlased kordamööda veele minema, aga korralikku tuult enam ei tulegi, 4 ajal surub briis korra sisse meelitades rahva merele, nädalavõrra kogenumad saarlased loobuvad ja teevad öieti, sest poole tunni pärast on briis kutu ja 4-5 kutti päris kaugel ja plekkis, õhtul pidi olema veel mingi sangria üritus klubis, ilmselt kusagil mujal klubis, mille asukoht jäi mulle arusaamatuks, kodus ikka parem väike turakaring ja tuttu.Ervin loobus tulemast.
kokkuvõttes polnud suurem asi trennipäev.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.03.2008
windsurf  vali
16.03.Mallorca, öösel saabub Pablo Ania ja päeva jooksul sakslasi ja portugalist ning kohalikke juurde... hommik on väga vähelubav, tuul puhub põhjast, korra tekib isegi mõte minna RSXi vaatama, aga 1 aegu hakkab briis tööle, kõik panevad merele, tuul aga läheb kaldast eemale, 3ajal vajub ära, hakkab puhuma hoopis läänest,ehk briisile vastu , lahel sõidavad purjed korraga eri tuultega, John paneb hispaanlastega kaugele Alcudia linna alla ja saavad pikalt karistada, üle tunni tagasi tiksuda, 4ajal saabub Dale,kes tuli läbi TZürihi, kamad kõik alles, läheb poole 5 ajal 12sega peale ja saab nagu needus 2 tundi jutti sõita, esmaüritajatest ei julge keegi enam tünga kartuses peale minna, tuult aga jääb ülegi...üle hulga aja teen õhtusöögi lemmikutest, e. poola nuudlitest, muidu oleme juba pikalt istunud tortiljade,pitsade ja kartulite peal, toitvamad on ilmselt olnud tortiljad, eilsed vorstid ja pifid olid ainult ilmselt koeralihast aga odavad...Ervin sai ka mingi lennikipileti ja plaanib teisipäeval laekuda.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.03.2008
windsurf  vali
15.03.Mallorca, eilne puhkepäev läks täie ette, käisime mägedes piraatide lahte vaatamas ja kitsedega mökitamas... Täna aga hakkas 11 ajal lõunast puhuma5-6ms, mis vetteminnes muutus auklikuks ja mul oli alguses 10sega tükk tegu, rohkem tiksusin, aga siis sain ikka tunnikese korralokku sõitu ka... Siis tuli kuulus hidalgo Alberto Kano ja Johk sai lõpuks normaalse trenniprtneri, Alberto jättis eelmise aasta vahele töö tõttu ja kaotas vormist 6kg, aga vaatamata sellele, oli ikka väga kiire oma uue starboardiga, uus laud on vöörist tehtud üsna õhukeseks, paremal halsil sai John üsna võrdset sõitu, vasakuga aga jäi alla, kokkuvõttes polnd hullu midagi et 8kordsele Hispaania meistrile alla nats jäi... Täna jäi ka lõpuks kogu filmitud materjal peale, tegin Madisele mitukümmend dzaibi salvestust ja õhtul analüüsisime vigu,... John uut kiiruserekordit ei teinud,47,7, küll aga ilmselt trenni kestvuserekordi distsntsi osas, mis oli pea 74,7km, ajaliselt 3,47h, meie lainega ei saaks sellise ajaga nii pikka trenni kindlasti, koht on ikka supper... Ervin pole seni lennukipiletit saanud, küll aga pidavat võistlusele tulema Dale... Veel käisid meil külas Kruusmägi maffia liikmed, kes tuuritasid mööda saare kauneid paiku...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.03.2008
windsurf  vali
13.03.Mallorca, hommik on nii vaikne ja Fernandogi kinnitab, et tuult ei tule, nii et ilmselt läheme mägesid ronima, aga ikka tuleb mingi briisike peale, john saab päris 2tundi sõita, teised poole vähem, sest vahivad tuuleaja, kuda john glissib... Mina ronin tandemiga veele, et katsetada kaamerat veeboksiga, pildid jäävad peale, aga filmid on enamus kadunud?? Peegeldus ekraanile on nii suur, et ei näe, kas üldse recordib...Toivo teeb oma esimese surfitunni tandemil üksi... 3aegu hakkame mäele minema, kohalike seletused on jälle manjanad ja lõpuks ronivad poisid otse mäkke, mina leian väheke tsiviliseerituma raja, aga päris lõpuni ei viitsi minna... Õhtuks on kõik päris läbi.ja 21.30 on majas vaikus ning uunost ei ole asja.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.03.2008
windsurf  vali
Mallorca, Puetro Pollenca, yle 3 paeva jálle hea voodis árgata, hommik on vaikne ja uurin teise ááre meestelt tuult, aga sealgi pole midagi erku, hakkan pidureid remontima, saan vaid yhe kylje tehtud kui tuul tuleb, ikka maapealt, john saab esimesena minema ja hobicatid kávad juba ymber, saan ka reservpurje ehk 10 sega veele, káimasaamine on imelihtne, laine olematu ja john teeb uue formularekordi 53,7 kmh, madis ja fred saavad isegi glissi, mina ikka paar korda jáán tiksuma ka 11 oleks paras olnud, saame ikka paar tundi head soitu, sakslastel oli ka rada sees ning polnd vaja omal pead liinidega vaevata... john sai trenni piukkuseks 40km, ... vaatasin ohtul ka teise majutuskoha yle, táitsa ok, oma basseiniga, járgmisel aastal peab suurema pundiga tulema, liitsin ka toidukuld kokku ja tuleb válja et saame 5 euriga páevas hakkama, kui ise kokata...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.03.2008
windsurf  vali
11 .03 oleme kell 6 hommikul Mallorcal ja pole sadamast alates mingit pisikest saarekest vaid kiirteid ja liiklussegadust táís urbaniseeritud maatykk (eriti hull oli Barca liiklus, pidin ka kráshima váiksemaid, aga láks ónneks)… meie teekond kestis autos kokku Párnust Barcelonani kusagil 35 tundi, reaalajas nats kauem, sest siia sisse mahtus kinnijáánud pidurite remont Poolas, ja mittetóótav turbo kogu tee, et tegelt saaks oma 5 tundi kiiremini ka kohale, aga meil oli praamini aega kyll ja venisime rahulikult, tee oli ok, poolas on kiirtee Berlín suunale oma 100km pikem vanast ja algab Lodzist juba, salsas panime 2 korda vaatamata tom-tomi abile valele suunale, aga TT aitas kiiresti rige otsa peale tagasi ja kaotasime ainult 20km … TT oli algul ka nats uimane ja Mallorcal minestas lópus ára ja saatis meid sihtkohast paarkend kilti metsa, aga polnd hullu… kohapeal selgus, et meie majutuse bronn on kusagile kadunud ja odavad majutused juba vájamyydud, selle kompenseeris meile korraldajaonu Fernando luxelamisega 2x kallimas kohas, nii, et oleme 3 magamistoaga+2 dushiruumi+elutuba+kóók+oma aed.+ ainult 50m mereáárest ja sama hinnaga ehk 10 euri 1 páev… poisid káisid soitmas ka tána ga oli jube pagiline- aeg ajalt puhus 20ms ja siis jálle 3ms… nádal tagasi puhus neil tormike 100km/h, meie toad Olid liiva táis , koristamine káib kogu ranna ulatuses, lained olevat olnud vasta maja, jáime sellest ilma… elamine sóógi kohapealt on odavam kui kodumaal, eesti elu on ikka veri expensive…
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 07.03.2008
windsurf kitesurf  vali
jaanuar-veebruar 2008. Venetsueela, Margarita saar, SSK liikmete osaline ränne teisele poole ookeani ekvaatori lähistele sealseid surfiolusid surfilaagrisse kaema (Epu organiseeritud laager Club Vassi klubis). Kahes vahetuses x 2 nädalat igasugu eestlastest koosnev tore seltskond segamini põhiliselt brittidega. Teisel vahetusel oli kuuldavasti enam tuuleõnne - ei ühtegi tuulevaba päeva ning järjekindlalt hommikuti nõrgemat tuult algajatele, pärastlõunal üha tugevnevat edasijõudnutele. Mõnel päeval tuul küll oli üsna pagiline ja auklik ent üldjuhul mõnus ning meelitas eriti pärastlõunatel merele kõikvõimalikel tasemetel sõitjaid, nii et liiklus läks päris tihedaks. Lohetajatel oli oma nurk eraldi. Paar korda sõideti liinidega mõni purilaudur ka maha, mille peale kuulis erinevates keeltes valikut vandesõnu. Tuul pidevalt ühest küljest (ausalt, ilmakaarde ei süüvinudki), nii et sõidusuund merele ja tagasi. Tugevust mõõdeti seal knotsides, nii et seda ka ei oska kommenteerida. Eesti mõttes ikka pigem üle keskmise tugev tuul. Paar päeva oli ka täiesti arvestatavat tugevat lainet, mille peale ronisid välja igasugused profid ja hakkasid trikke harjutama. Täitsa uskumatu ikka, mida purjelauaga teha on võimalik... Club Vassi surfiõpe tasemel, kaks trenni päevas, kel vähegi endal viitsimist. Varustust laias valikus, lauad põhiliselt Tabou, purjed Gaastra. Ise jäin harjumuspärase 130L laua ja sõltuvalt tuulest 4,2-5,8 purje juurde. Õpitud sai põhiliselt trapetsis sõitu (no kuidas küll enne ilma sai??!), pöördeid, glissi, veestarti, natuke näpuotsaga jibe´i proovitud ja katsetatud ka paar korralikku katapulti. Tuleb tunnistada, et viimased ma siiski jätaks tulevikus hea meelega kõrvale. Lisaks surfile mitmed toredad väljasõidud (dzungel, lainelaua proovimine), mõnus temperatuur 27 kraadi ringis stabiilselt, öösiti praegusel aastaajal sageli vihm, päeval taevas täiesti selge ja päike särab, hirmodav alkohol, bensiini hind lausa naeruväärne. Mainimata ei saa muidugi jätta kõhuviirust, mis jättis enamikule eestlastele mitmepäevased kustumatud (voodis lesimise ja wc-sse jooksmise) mälestused. Kohalikud on sõbralikud latiinod, inglise keeles eriti ei suhtle, tuleb hispaania keel selgeks õppida. Kokkuvõttes sai toredaid muljeid, palju surfi-kodutööd ja nüüd kisub siinsete vete ääres hirmsasti merele. Arvestades kesist talve võiks juba üsna varsti minna. Laagrit soovitaks julgelt ka teistele, nii algajatele kui edasijõudnutele. Varsti ilmselt siis taas Nasval vee peal (ja allpool veepiiri) figureerimas... Kohtumisteni.


Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.02.2008
windsurf  vali
Nasva, W 5-12ms, päike +6...7, ... talv on olnud pikk sügis-kevad ja jääsurfi polegi teha saanud, eile öösel ladistas paduvihma, no mis elu see on... rigan 5,9 + 102 lastekas ripper, millele lisan 30 elliminaatori uime, kompott ei töötanud üldse, oleks teadnud, et vesi talutav on oleks parem elliminaatori ja 5se purjega läinud, avamerel oli tuult piisavalt, nikerdasin kaldaall pöördeid, mis lõppesid enamus ebaõnnestumisega, õnneks polnud külm ja labakutega sai hakkama, kalipso peab küll nats suurema vaatama, keskkoht oli ainult +1..2cm talvega kosunud, trapetsit järgi lasta ei olnud vajadust, aga raudrüü kandmise tunne oli ikkagi ja liikuvus kehva.... kui nii talvega edasi läheb, siis varsti - aprillis , saab võistlusi korraldama hakata
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.01.2008
windsurf  vali
Nasva, NW 6-7ms+3-4, vesi 0, john RSX
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 22.01.2008
windsurf  vali
ikka Slovakkia, hommikul matkame kuulsates karstikoobastes ja enne lõunat mäele ei saa, see on ka kehale normaalne ärkamise varu, et saada natukenegi liikumist vormi... kuna mujal on lumeolud kehvad, siis jälle Strebskesse, poolepäeva pilet on 245eeku aga mõni kutt sõidab ka 2tunni piletiga päeva lõpuni, lähen fotosessiooni tarbeks esmalt väikesele mäele ja juba selle paarisaja meetrise kõrgusevahega leian eest jäätunud seina, allatulek on muidugi extreemne ning kukkumist kõvasti, pidamine praktiliselt puudub, ning mingit korralikku pilti ei saa... edasi suurele mäele laugemaid nõlvu otsima aga tuleb ka seal kõvasti enam eilsest kukkumisi ette, lohutuseks kukub ka teisi, põrutan käed hullult ära ning topin järgmiseks laskumiseks kindasse salfade pakid sisse- on suur abi, päeva poole natsa soojeneb ja pidamine muutub paremaks, ka saan oma parimad laskumise ajad päeva lõpuks umbes 10 min. kanti, Tiia võtab ka paar laskumist üles ja selt leian suuri puudusi oma kehaasendis kui võrdlen teistega, aga ega muidu polekski teada saanud... päeva lõpetame taas mingis suures veekeskuses, kus on ühine M+N riitetumise ruum, basseinis ka veemassaazh, lainenurk ja täna hakkab veel lund tormama, mis teeb elamused huvitavamaks, torust alla lastes venitan nats õlga ära hoides end liigsest tiirlemisest, eriti lahe oli kottpimedas alla kimada... nüüd, kus lumi maha tuli , peab hoopis koju sõitma hakkama, murfikas.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.01.2008
windsurf  vali
Slovakkia, Strebske Pleso, lumelaud....esimene mägi on udus ja tõuseme tõstukiga teadmatusse ja jälgime väikese mäe hüppeid, kutid lendavad udus 80m peale,... ülesjõudes ilmneb päris extreemne fakt laskumise järsust nurgast, aga peab tulema alla, õnneks on sula ja pudrus saab ka pidama ning kukkumised pole hullud, esimene laskumine 20 kukkumist teine 3, areng silmnähtav, lõunaks tüütab see mägi ära, läheb selgeks ja avatakse suur mägi, laskumist 1,5 km, esmasel läbimisel koos kukkumiste ja puhkamistega läheb 20 minti (tõstuk sõidab üles 10min), mudilased ja profid kimavad pidevalt mööda, püüan teha ennast võimalikult arusaadavaks ülejäänutele oma suunamuutustega, et vältida träfikus hukkumist, päris karm, puhkan laskumisel lihaseid 2-3 korda + mõned kukkumised, päeva lõpuks olen täitsa kutu aga saan juba 1-2 kukkumisega alla, siis on ka juba tuul tõsnud ja tipust tulles on paar kohta, kus peab jälgima, et tuul üle ääre ei puhuks... suuska ei laenutanud, kuigi hind komplekti pealt olnuks 300eeku päev, mäepilet oli samas hinnaklassis, alet-20% saab student ja teacher kaartidega. õhtul oleme lihaste lohutuseks termaalvannides, mis on suured välibasseinid kus saab valida 28/38/ ja ligi 50kraadise vee vahel, lobistan oma tunnikese 38-ses ja pärast on suht inimlik olek.

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.01.2008
windsurf  vali
Kuressaare, öösel hakkas sadama lund E 4-5ms -0, nagu nädal tagasi windguru lubas. hommikuks oli juba maa valge aga rohkem värvivahelduseks mustale ajale. Mõeldes ette algavale aastale numbriga 8, võib teha järeldusi- 2 nulli koos ja pöördult on 8 ning lisaks 2008 koos annavad alust numbrimaagiale. 8 on näiliselt kinnise rajaga slaalom ja pidevalt tuleb tulla algusse tagasi, et näha kaugel oled ja kaugel on sinu konkurendid. Tuleb vaadata seljataha ja ette, et teha järeldusi vajalikeks muutusteks. Sellel rajal on läbijad või rajalt väljakukkujad. Kas sa suudad sellel rajal püsida, kukud välja või juba kukkusid välja ja number seitse ei toonud sulle õnne vaid said tõdeda, et 007 on bonditrikk filmimaailmast ja reaalsusega pole siin midagi pistmist. 8 on hea number ja sul on võimalus igas raja punktis taas alustada. Kui joonistada kaheksa lahti võib viia liikumise lõpmatuseni, pead vaid kujutama kaheksaid üksteise peal, kus on iga 8 läbimisel võimalik jõuda uuele tasandile. Kes oskab näha teed järgmisele tasandile saab edasi, kes ei -jääbki esimesele ja suletud rajale. Otsi oma teed.Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast