Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Raino
Kuupäev: 27.12.2009
  vali

SAARE SURF

Surf on saarel ikka popp
saarel surf ei ole ropp
Anneli siin seda veab
tragilt päevikut ta peab

Johannes klubil elu hoiab sees
selles ta kui kala vees
John see ilmas mõõtu võtab
peagi MM tiitliga ta koju tõttab

Marekil on lemmik puri
ilma peale pole kuri
Neemet näeme tihti rannas
spordimees on kõikjal hinnas


Alar vingelt laineid künnab
surfipisik on tal rinnas
Henri naerul nägu eees
murrab maste nigu vana meees

Annelagi vette läheb
glissis sõidab üle lahe
Aalo meister omas klassis
Taglasega tunde rassib

Praegust läbi minu luule
surfata võiks otse kuule.
Nimi: johannes
Kuupäev: 25.12.2009
windsurf  vali
Tori laht, E 7-15ms, 0...-1C, suusakelguga + 6,0, merel jää ja lumesegused kohad, lumepeal pidamine väga hea, osades kohtades vajub jalaga läbi pealmise kihi ja enne alumist jääd on ka vett, läbivajumised 10-20cm, igal juhul vaja on kummaritega kindlam, laiamadala all enamasti lumeväli, seal on ka normaalsem sõita, pagid on ikka sellised, et esmalt rigatud 6,0 vahetan kohe 5,0 vastu, aga ka sellega hakkab lõpuks väsitav, trapetsis saan vaid vasakul halsil sõita, paremaga on tuule nurk selline, et surub kõvasti krüssu ja pagid on ka päris ohtlikud, täie hoo pealt lööb tuule tespoolt sisse ja kohe tõmbab täiega üle... aga kokkuvõttes 3+ päev. Henri ja Veiko maadlesid ka suurte purjedega.

Vaata pilti
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.12.2009
windsurf kitesurf  vali
Tori laht, E 6-8ms, -7C, suusalaud jälle välja, lumi on nats paks, võiks olla isegi tihedam nõrga tuule jaoks, kui aga pagi peale tuleb, saab päris mönusat triipu lasta 6,0 purjega, lumelaua-kite variant oleks supper.
Nimi: johannes
Kuupäev: 28.11.2009
windsurf  vali
Nasva, +6, vesi+4,5, SW-S 5-6ms, formula.

Vaata pilti
Nimi: henry
Kuupäev: 28.11.2009
windsurf  vali
Formulast lähemalt, Nasval siis. Sellest et vesi soe on seda pole vist mõtet mainida, sõitsin lausa paljakäsi sest kindad on mul imeliku libeda sodiga kaetud, ja poomist kinni hoida on ikka tõeline jõunumber. Kuna mul endal on õnnest ikka veel pikk mast puudu ,siis Neeme jagas minuga oma õnne ja pakkus lahkelt masti. Sõidust siis, alguses tiirutsime abruka ja konteineri vahet niisama kuni Neeme pakkus et teeme Abruka otsa ja sõidame mugava külgtuuleotsa. Mast minu purjes oli seesama millega John on maailas endale nime teinud ja paljusi surfareid õnnetuks teinud ja pannud hingelisse võitlusse ,et kas ikka jätkata selle surfiga. Kui ikka soojas ja soolases vees sündinud mehed haledalt lutti saavad. Mõtlesin seda masti eelist kasutada ja lasin neeme pikalt ette, mis oli muidugi viga, sest Neem oli minust palju kiirem. Läksin ähmi täis ja panin veel korraliku katapuldi. Abruka otsalt tagasi saime kõrvuti sõita ja siis oli vahe ikka kohe meetrist meetrisse kiiresti kasvav. Piltlikut oleks nagu Neem sõitnud uue Volvo xc90-ga ja mina vana v70 panniga. Mõnus oli sõita küll aga see kiirus hakkas piinama, lasin poomist veel järgi mis tiba tiris vedu juurde. Pärast kaldal lesides arutasime et oleks võibolla pidanud proovima träkki tahapoole viima. Neem kirjeldas et tema lausa lendas veepeal niiet laud vett ei puudutanudki, ma ei julenud talle öelda et see sellest, et ta eelmine pühapäev merejumalale deb r13 uime ohverdas ja sp kätel kanti. Kui konteineri varjus tasakesi pikutada siis oli minu laua seest kuulda kuidas saadud katapuldist laua ninas osmoos käib ;)
Nimi: Anneli
Kuupäev: 21.11.2009
windsurf  vali
Üüdibe, WSW-W, 9-11 ms, +8C. Suurepärane sügissurf, suht soe novembri kohta ja päike hakkas ka veel eredasti paistma, niii kena. Vesi muidugi ammu juba jahtunud aga õnneks Üüdibel ei pea eriti vees ligunema, saab kaldast kaldani sõita ja täna tuli nii mõnigi dzaibikene ka välja üle pika aja. Villane sokk sussi sees töötab ka päris hästi. 5,5 puri jäi väikese lauaga (82L) koos küll üsna piiri peale, ent enamasti oli siiski paras. Sõitsin tõelise mõnuga kaks pool tundi ja veelgi oleks sõitnud aga seekord tulin välja, kuna väsis ära kael!! Täiesti imelik aga lausa krampi hakkasid kiskuma kaelasooned... Keerutasin ja venitasin ühte ning teistpidi aga ei midagi. Kohal oli terve delegatsioon, saabumise järjekorras: surfipiiga Anneli, külalisesinejana Rait, Marek, Vahur, Madis, Neeme, Henri, Veiko ja veel kaks lohetajat ka. Kõik said sõita. Kellel varustus paras oli, need lasid päris mitu tundi järjest. Viimastele tulijatele mõtlesin oma termosest veel surfijärgset kuuma teed pakkuda aga neid ei jõudnudki ära oodata, jäid minust merele. Kui see nüüd oli selle aasta viimane surf, siis oli vanajumalal küll väga kenasti see punktipanek korraldatud. Eks näis...
Nimi: johannes
Kuupäev: 21.11.2009
windsurf  vali
nasva, vesi+3,5, air +8. tabasin kahtlase punakuue surfikamaga jalga laskmas...

Vaata pilti
Nimi: Anneli
Kuupäev: 07.11.2009
windsurf  vali
täna tabasin Nasvalt Neeme, pakkis just 10st purje kokku. Puhus edelast. Formula on praegu vist tark valik küll, püsid ikka pealpool veepinda. Külm ei olnud olnud vaid täitsa hea. Täna oleksin ise ka läinud aga päeval jäi tuul natuke liiga vaikseks, hiljem jällegi pime. 4 soojakraadi tundub juba üsna "palav" ja mindav.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 05.11.2009
windsurf  vali
Eile ja täna nii hea tuul. Kagu-ida suunast ja pisikese purje/laua jagu just. Sutu lahe lainetesse hullama minekuks just paras. Aga no mis sa teed - hing kisub merele, ent seekord füüsiline keha ei tule kuidagi järele. Kangestub kaldal ja ajab sõrad vastu. Null kraadi tundub ikkagi liig... Sellele vaatamata leidsin eile Mareki Nasvalt asju rigamas. Ajas mind kiirelt minema sealt, ütles et mu hammaste plagin ajab tal ka külma peale:) Paari tunni pärast teatas, et oli täitsa hea olnud. No pole ime - vähem kui kuu aega tagasi vist sõitis ta veel lühikese kalpsaga. Niisugused need tõelised karastatud põhjamaa mehed siis on. Täna on kohe tõesti eriliselt inspireeriv ilm - tuul, pime, lörts... Ent lubab soojenemist lähiajal.
Nimi: johannes
Kuupäev: 01.11.2009
windsurf  vali
Nasva, päike,+5, SE 6-7ms, täna siis programmis formulasurf, kuna muud pole rigada, siis 9,5rsxi vana taglas ja f2 formula ajavad asja täitsa ära, pigem nagu slallisõidu mõttes, katsetan ära uued gaastra vapori sussid, mis on täitsa ok... Neeme teeb ka hooaja viimaseid formulasõite, Jaanis külmub kohe ära ja kobib kuivale. sõita oli päris keeruline, sest vasakul halsil paistis päike otse silma ja kurs oli ka päikesse, nagu vahiks keevitamist, proovisin küll ühe silma kinni panna ja piiluda lahtisega siis oma suure nina tagant aga vahel ei tabanud isegi vastutulevat lainet, õnneks katapulte ei pannud... peale väljatulemist keeras tuule idasse. vesi oli jahedam kui kolmapäeval.
Nimi: johannes
Kuupäev: 28.10.2009
windsurf  vali
juba kartsin, et vaheaeg lähebki luhta, aga õnneks näitab täna Tagalahte täitsa ok varianti, väiksed kamad kaasa ja minek, ... platsile suvist teedpidi ei saanudki, vett oli lausa lõkkeplatsini, ka teist radapidi oli vaja tiigist läbi ja hooga panna... tuult aga polegi eriti, nii 10-12ms, et siis rigame suurimad väikestest, john läheb 6,0vapori ja mina 5,9 arrowsiga. vesi polegi karmilt külm. üks suss on kannast katki ja sealt ikka saan nats külma ka, aga käed ei hakkagi täna külmetama, tuuletsoon on täna üsna nii, et mõlemast äärest kolmandik jääb mulle keelualaks, vaid keskel olen glissis, mõne hädise hüppe saan ka, tuul kaob, sest ühtlane pilvkate lämmatab, kui päikest näitab, hakkab termokas kohe tööle... ei noh täitsa 3+ päev oktoobri lõpu kohta, ja üks lohepiiga oli meil ka seltsiks
Nimi: Henry
Kuupäev: 25.10.2009
windsurf  vali
Nasva, Tuul lõunapoolt ja 5.5 m/s +. Käisin algul kiikamas et kas tuult on, Vahur paugutas 7- purjega ja kui välja tuli siis ütles et vähe, Neeme tuli ka ja mina koju kamade järgi. mõtlesin et võtan ikka formula laua ka kaasa kuid poolenl teel Neem helistas et võta väike, et tõstab !
Jõudsin tagasi ja vaatasin kuuri ukse vahelt kuidas Neeme tiksub 127-se ja 8-sega. Ootasin et millal käega lööb, aga mees on ikka visa tiksuja ;). Ajasin "kombe" selga et lähen siis seltsi. Just siis tuli Neeme maha ja ütles et paneme 8-stele taglastele formula paadid alla. Vesi tundus algul tiba jahe, sest mul sussis auk ja sealt pressis sisse. Siis tiksusime siia ja sinna, 100 m sain korra käima ka, Neeme tunnistas et ma olen kiirem "tiksuja" kui tema :) kokku 8 km
Nimi: Anneli
Kuupäev: 25.10.2009
windsurf  vali
Sutu laht, Vätta. Kuna hommikul puhus kagust ja üsna kutsuvalt, siis sai oldud originaalne ja teoks tehtud plaan minna seda kohta proovima. Kuldar ajas juba ammu isu peale jutuga, et ida-kagutuulega seal kihvt laine, jne. Sellest suunast aga puhunud minu meelest selle suve jooksul täpselt 1 päev, kui sedagi. Tuleb siis ikka oma silmaga üle vaadata. kahtlus muidugi oli, et läheb tiksumiseks, kuna tuul hakkas kukkuma ja keerama. Ent ikka suured kamad kaasa (117+6,8) ja tuld. Oli küll kihvt suur laine, täitsa võib ette kujutada, milline möll seal on kui on õigest suunast kõva tuul. Täna aga keeras lõunasse ära (jäi nurga taha) ja üsna ebaühtlaselt puhus, kohe paneb kätele koormuse ja külmaga-kinnastega varsti sõrmed kutud. Lisaks pole enam nii ammu suurte asjadega sõitnud, et ei jõudnud täna veel tagasikohaneda. Paar glissis triipu, natuke tiksumist, ei ühtegi õnnestunud manöövrit, mõned veestardid, mõned purje sikutamised tuulevabas alas, allatuult äravajumine ja natuke tagasijalutamist oli tänane saak. Siiski on uus koht alati põnev ja kui oled mere peal käinud on päeval kohe teine maik. vesi ja õhk isegi polnud nii külm kui mõned nädalad tagasi, kuigi ka minu sussidel töötab vesijahutus nagu Henrylgi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 15.10.2009
windsurf  vali
kaks päeva Tagalahel. NW-NWN. Mõlemal päeval +4C. Eile oli nii, et kuigi oli tormiprognoos, siis kui keskpäeval kohale jõudsime, mõõtsime kaldalt 10ms. Päike. Vaatasin, et mu vastremonditud väike puri käiku ei lähegi. Rigasin 5,5. Tegelikult kõhutunne ütles, et ikka peaks vähem võtma, latvadest käisid sellised kahtlased iilid üle. No olgu, sai siis merele. Ikka väikse lauaga muidugi. Kaugemal merel tõelised võimsad lainemäed. Tuule suund oli seekord nii, et idapoolne kirre, sõita sai peaaegu piki lahte lainega risti, seega ainult võta ja hüppa järjest. Loomulikult hakkas tuul kohe marutama ning kaldale lähemal sellised iilid, et hirmus. Mõne triibu pärast kukkusin sisse ja vot aru ei saa siiani, mis juhtus aga enam ma sealt minema ei saanud igatahes. Lihtsalt ei saanud. Tagantjärele tundub, et vist ei tabanud ära, et tuul oli natuke suunda muutnud. Samas ju niipalju juba on kogemust, et sellest oleks aru saanud. Või siis lihtsalt oli liiga metsik tuul. Kogu aja keeras mul kas laua ümber valel hetkel või siis ei saanud purje kätte või tõmbas üle või rebis käest või veel midagi. Igal juhul olin ma seal vees kaugelt liiga kaua. Muidugi juba lained veeresid üle, jne. Lõpuks sõitsin välja, üsna kange. Marek oli tõeliselt hoos ja harjus Vahuri endise, st.enda uue lauaga. Vahur harjus enda uue lauaga ja sai ka mõned supertriibud/-hüpped kui puri sai väiksemaks vahetatud. Natuke passisin ja sulasin kaldal, siis ei andnud süda ikka rahu ja rigasin 4,5. Kui kamadega vee äärde sain, siis hakkas kohe nii palju puhuma, et mulle tundus, et kui ma veelkord peaks mingil põhjusel hulpima jääma ja väsimus ka juba sees, siis see pole ehk kõige parem stsenaarium. Mingi ebakindlus jäi sisse. Kindlasti puhus hooti ka üle 20ms. Ühesõnaga, võtsin asjad jälle lahti kõik. Vot. Õhtul tundus, et olen natuke külma saanud. See muidugi ei takistanud täna hommikul varavalges ja läbi vihma minna sinnasamasse püüdma tormituule jäänuseid. Seekord seal Veere pool RMK platsil. Koht muide on täiesti asjalik, kirdesuunaga kui all nurgas tuul kipub kaduma, võib igati soovitada. Kalda all ainult peab olema ettevaatlik, suuremad kivid. Hommikune surf lõppes max pooletunnise tiksumise-laua uputamise-suplemisega. Äratuseks väga hea ja värskena tööle. Ühe korra sain peaaegu glissi, seda ka pumbates:) Natuke alla 10ms keskmiselt oli tuult vast. Suuremaid kamasid muidugi polnud kaasas. Arvestades ilmaolusid võiks olla hoopis teised surfimuljed aga seekord siis niimoodi. Ja kus on see kliimasoojenemine?!
Nimi: Anneli
Kuupäev: 15.10.2009
windsurf  vali
tuulesuund ikka muidugi NE-ENE, mitte NW
Nimi: Anneli
Kuupäev: 12.10.2009
windsurf  vali
Tagalaht, NE. Pidula pool oli suht vaikne, kaugemal lahel aga oli pilt, justkui oleks kõvasti tuult. Kuna suund kirdest, siis mõtlesin, lähen vaatan igaks juhuks Veere poole ka. Ühe RMK lõkkekoha juurest keerasin sisse. Seal puhuski korralikult, 4,5-se jagu. Arvan nii 11-12 ms ja lainevallid diagonaalselt kohe kaldal algasid praktiliselt. Madalas olid küll suuremat sorti kivid ent mõtlesin, et kui ettevaatlikult sisse lähen, siis ehk veab. Üldiselt täna polnud kindasti mu elu parim surfipäev. Alustuseks lõhkusin oma pisikese purje ära:(( Hakkasin kamadega just vette minema (mööda klibu ettevaatlikult) kui äkki tuli selline pagi, et rebis kogu kaadervärgi mul käest ja otse mändidesse. Ülemine aken ribadeks. Nii kurvastasin. Kellaaeg oli selline, et kaua passida ei saanud, rigasin 5,5 ja tõmbasin kõvasti alt peale. Lõpuks sain vette. Trapetsiaasad polnud kuidagi üldse õiged ega saanud kontrolli alla asja, sõitsin omast "tarkusest" siis teisele poole kaldale. See oli küll sajandi rumalaim tegu. Esiteks, seal oli ju see tuulevaba nurk aga ühe hooga tulles läks see meelest. Teiseks pikk murdlainetus. No ülejäänu on ilmselt selge. Maadlesin siis väikese lauaga kuidagi end lõpuks mere peale tagasi. Seal jäi mingi võrk mulle ette. Vaikselt hakkas pimenema. Ühesõnaga... Aga vähemalt külm täna ei olnud, kuigi alguses kui autost välja ronisin, siis tundus, et brrrrrr. Tea, kus saaks kähku purje ära remontida.
Nimi: johannes
Kuupäev: 11.10.2009
windsurf  vali
Nasva. SE 9-11ms, +6C, on ikka liiga vara jahedaks läinud, loodan, et vesi ehk veel peab. vahur läheb 6,9+ 115L lauaga ja aegajalt tiksub, seega on pilt eksitav ja tuult oluliselt vähem, panen 7,5 ja 105 slallika, saan täitsa ok sõita kui sõrmed ei pea enam poomi, selgub, et vahepealne keemiline puhastus on poomi tattlibedaks muutnud, õnneks see peale paari veesloputust kaob, kahjuks aga on ka vesi päriskülm, selline vesi juba tahab päris paksu sussi ja võiks isegi kinnise kindavariandi peale minna, aga see pole enam fun surf, ilmselt jään ootama ilma soojenemist, sest varasematel aastatel oleme ikkagi novembrini saanud rahulikult triibutada, täna oli juba detsembrine külm tuul ja vesi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 07.10.2009
windsurf  vali
Nasva, S-SW 10-14ms umbes. Vihm ja hall. A,V,M ikka kohal, kuidas saab tuult raisku lasta. Suht ebaühtlaselt puhus, vahepeal ei saa 4,5 käima, siis tõmbab nii, et... Käisin mitu korda kaldal purje peale tõmbamas ja lõdvemaks laskmas. Suurem puri hästi pealetõmmatuna oleks vist paremini kohanenud selle tuulevahemikuga. Väikse lauaga on see poolik tuul ikka väga-väga ebamugav, väsitab ära. Ehk seepärast ka hulgi katapulte täna. Teise säärekondi sain ka siniseks, nüüd on vähemalt kenasti sümmeetriliselt.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 05.10.2009
windsurf  vali
Üüdibe. NW-NWW. m/s täpselt ei tea. Kohale jõudes tundus korra, et polegi õieti tuult aga juba 20 min pärast oli ka 4,5 puri taas jube palju. Tuulekraani unustas keegi lahti? Pagid kindlasti 17-18 ms kanti. Vahur jõudis täna vist lausa 3 erinevat purje rigada, olud suht järsult muutusid. Vesi oli nii külm, et kui ma alguses suurema purjega ei saanud veestardiga merelt tulema mitu minutit, jäin juba päris kangeks ja korra tuli mõttesse, et kas peaks äkki laua peale ronima ja proovima natuke pealpool veepinda soojeneda... Kinnasteta ei tohiks ka enam minna. Loodetuulega oli siin Üüdibel minu meelest veel eriti hea - esiteks sai sõita kaldast kaldani, samas pole see ots ka liiga lühike. Kui dzaibi teed ja sisse kukud kalda lähistel, siis üldiselt saab jalad maha, mis külma ilmaga on väga tervitatav. Teisel pool lahte mina ühtegi märkimisväärset kivi ei kohanud. Lisaks oli laine hoopis suurem kui W-SW suunaga, lahe keskel natuke Pidula moodi, sellised suuremad vallid tekivad aga natuke teravamad, nii et trampliine oli hulgi. Oleks ainult julgust täie kiirusega nendelt lendu tõusta. Eks ma ikka proovisin kah natsa. Väike laud oli väga tubli ja hoos, sai kodus selle eest kiita ja pai. Säärekondile on tänasest tekkinud märkimisväärne vorp. Peab lisaks kiivrile hakkama säärekaitsmeid kah kandma, muidu tuleb miniseelik taas unustada:) Suurimaks saavutuseks võib tegelikult täna lugeda kolme pikka triipu vahepeal kordagi sisse kukkumata. Kokku nii umbes kaks tundi ihu ja vaimu karastavat tuulist sügissurfi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 04.10.2009
windsurf  vali
Nasva pühapäevasurf. Tuulejumal on lõpuks ometi jälle ärganud ja teeb tasa vahepealset uimerdamist - täna jaksas välja puhuda niipalju kui keskmist 13-15 ja tippusid 19-20 ms SW (emhi vaatluste andmetel). Täiesti usutav. Lained korralikud. Vahepeal päike, siis jälle vihm peksab pimedaks. No on ikka tore ilmakene. Mina läksin 82L + 4,5 kuna lihtsalt mul polnud väiksemat. Kui oleks olnud, oleks 3,7 umbes võtnud. Tõmbasin alt ikka väga peale aga suur kahtlus oli siiski, et kas ma selle purje taltsutamisega ka toime tulen - meie "raskekahurvägi" läks kõik nii 4-4,2stega, lisaks külalisesinejana Alo. Aga polnud mitte midagi hullu, hoidsin purje rohkem avatuna aga toetasin ikkagi korralikult trapetsisse ja sain sõita täitsa mõnusalt, hüpata kah natukene. See pole muidugi võrreldav Johni hüpetega, need läksid täna ikka hirmuäratavalt kõrgele ja laud oli igatahes vertikaalses asendis üsna sageli. Kihvt on ikka proffidega koos sõita:) Raino tulistas kah teinekord end kõrgustesse. Kalda lähedal olid metsikud pagid, no laua pealegi raske saada. Eemal ka tegelikult rapsis. Ise ma väga kaugele ei põrutanud igaks juhuks. Täna oli õhk täitsa ok, nii et paljakäsi oli igati sõidetav. Mulle igatahes meeldis jällegi ja väga hea meel on, et selle hooaja jooksul on tekkinud kindlustunne keerukamates oludes sõitmisel.
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.10.2009
windsurf  vali
nasva, +10C, 13.00 S-SW, veetase tavapürasest oma 20cm kõrgem,.. päris ok hüppelaine, saan nats alla tunni 5,9´+102L varustusega sõita, siis vajub päris kiiresti maha, kaldal külmetamine teeb olukorra jamaks, tuul hakkab taas tõusma, aga see paus oli aga liiga pikk, oma tund aega, tegelt oli külm, oktoobri kohta liigagi, pekki on vähe.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 03.10.2009
windsurf  vali
Jõudsin Nasvale kohale alles päeva lõpupoole, ent rahvast meeldivalt palju. Täna läks kuidagi rigamise peale palju aega. Algul võtsin väiksele lauale seltsiks 4,5 purje aga seda oli vähe. Tuli tagasi tulla ja samale mastile rigada 5,5. Kuidagi ei saanud aru, et mis jama selle mastijalaga on, kuidagi nagu pikaks jääb, panin augu võrra lühemaks, siis veel kord... Selgus, et hoopis mast keskelt pooleldi lahti tulnud. Mul see lühike mast käis enne hästi tihkelt ja nüüd siis vastupidi. Igal juhul 5,5 oli korraks paras ja siis juba liiga palju. Sõitsin ikkagi mõningases ülepurjestuses edasi, nii tunnike ehk kõik kokku. Sain isegi ühe dzaibi tehtud, kuidagi on tehnika jälle logisema hakanud. Tuleks teinekord siledama vee peal harjutada ja meelde tuletada pooleldi oskamist. Mingi aja pärast hakkas tuul äkki nätaki ja nätaki purje materdama erinevatest suundadest ja siis tundus olevat paras aeg välja tulla. Hiljem oli juba ka kamade konteinerisse saamisega raskuseid, nii valjult hakkas puhuma. Kuna kindaid pole jõudnud veel välja otsida, muretsesin, et käed hakkavad külmetama, ent õnneks oli üldjoontes ok, kuigi vesi päris külm.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 28.09.2009
windsurf  vali
Üüdibe. Kihvt esmaspäevahommikusurf. Sügisest vihma kallas silmipimestavalt sõna otseses mõttes ja vett tuiskas, vägagi kenasti puhus. Kui SSK töötute ekstremistide tiim kohale jõudis (see on siis A, V ja M), mõõtsime 13ms aga oli ka üle. Lainet rohkem kui eile, tuul veidi otsemini puhus sisse. Sellele pikale võrgule, mis lahes sees on, mõtlesin küll täna, et tuleks pisikene sabotaazh korraldada. Suht ebamugavas kohas. Täna pidin mingi hetk omast ettevaatamatusest sinna lausa kinni jääma. Huvitav, kuidas kalamehed sellisesse saaki suhtuksid...
Nimi: Anneli
Kuupäev: 27.09.2009
windsurf  vali
tahaks alustada tänusõnadega. Esiteks Marekile ja Vahurile, kes leidsid klubile uue spoti Üüdibel. Teiseks Johannesele, kes tõi mulle täna lühikesed trapetsiaasad. See viimane muutis varustuse kontrollimist kardinaalselt ja lõpuks sain täna lainetes niimoodi vabalt sõita. Sai hüpata ja üleüldse... Mulle nii meeldis tõesti. Tuul oli 12-14 ms SW ja 4,5 puri hästi alt pealetõmmatuna oli väga OK 82L lauaga. Lainet oli vähem kui W tuulega ja mõnedki dzaibid tulid välja. Väike laud ikka tahab rohkem jalgadega juhtimist ja miskipärast jäid täna säärelihased valusaks, vist kui suunad lauda allatuult, sellest... Umbes kaks ja pool tundi vee peal, täiesti tühjaks end ei sõitnud, et homseks ka natuke jõudu jätta. Prognoos on justkui sama hea. Lõpupoole hakkas päike ka veel piiluma, no mida sa veel oskad tahta? John küll ütles, et jube igav, nii vähe lainet:), kuna veivikaga sõitis. Selle suuna tuultega Nasvale vahelduseks igati sõidetav koht ja meeldivalt lähedal. Kohal olid veel Johannes, Alar, Raino, Neeme, Marek, est235 (vabandust, nime ei tea) ning kaldal kaasa elamas Varje. Eile oli suur bande Harilaiul, nendest seiklustest ehk viitsib ka keegi paar sõna kirja panna, seal oli olnud küll purjede lammutamist küll muud...
Nimi: Jane
Kuupäev: 27.09.2009
windsurf  vali
Täna kella 12 ajal sai ka nasval paar tundi sõita, kuna enamus olid valinud tänaseks surfi spotiks Üüdibele siis oli rahvast vähe. Kohal olid janis, tristen isaga ja hiljem liitus ka armand. sõitsin 102-se lauaga ja väikse purjega suhteliselt normaalne aga laud oli nii kerge et kogu aeg läks lendu nii et sai päris korralikult külmas vees supeldud :) Muidu oli hea peale pikka pausi ka väikese lauaga sõita.
Lõpu poole märkasime et kuskilt kaugelt tuleb keegi surfates...alguses arvasime et John on pika sõiduga hakkama saanud :D aga kui kaldale sõitja jõudis siis üllatuseks see polnudki john vaid mingi naine, ta tiris asjad kaldale vaatas natuke ringi ning läks tagasi merele. Pärast kui tagasi koduteele asusime nägime et teisel pool jahisadamat oli veel paar surfarit. Lõpetatud sai kuskil kolme nelja ajal.
Nimi: johannes
Kuupäev: 27.09.2009
windsurf  vali
Üüdibe on täitsa ok koht slallivõistluse korraldamiseks, tuleb ainult ohliku madadaliku ääred ära tähistada, jalad ees põhja kalda lähedal ei tasu hüpata, võid kividesse jalad murda.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 27.09.2009
windsurf  vali
See müstiline Nasva naine oli Urve, kes teiselt poolt jõge korra meie kallast külastas:)
Nimi: Anneli
Kuupäev: 23.09.2009
windsurf  vali
kaks korralikku sõidupäeva. Eile Nasval päeval 5,5 puri õige natuke vähe, täna hommikupoolikul Üüdibel (täiesti tore koht) 4,5 minu jaoks ülepurjestus, suht tormine oli olukord ja pagid (SW-SWW). Marek ja Vahur ka ikka kohal nagu alati valju tuulega, nemad ju vähemaga enam ei rahuldu:) Üldiselt väsitasin end suure mõnuga. Rohkem asjalikku polegi midagi lisada.
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.09.2009
windsurf  vali
Nasva, 10-15ms, W, esimesed märgid vee jahenemisest, aga ikkagi veel sõidetav suvekalipsoga... 102 laud+5,9 ei tööta äärmiste aasadega, ehk pidev spinn, panen tagumise ühe aasa peale ja ongi asi korras, see pole ikka slallilaud, pagid olid ka muidugi äärmuslikud ja ebamugavad, loopis täiega, hüppe ajal ei lennenud edasi vaid virutati kohe vastu vett tagasi, saan tunnikese normaalset sõitu ja siis hakkab maha vajuma.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 20.09.2009
windsurf  vali
tegime Nasval lastega trenni kaks päeva. Henry ka liitus ja eile veel Tanel, kes ajas mulle suure kadeduse peale kihutades formulaga täies vaardis samal ajal kui ma kogu hingest üritasin 6,8ga glissi saada (asjatult). See oli siis eile. Täna aga ajas mu vana hea 117L asja väga kenasti ära koostöös sellesama purjega. Sain mitu tundi mõnuga sõita. Õhtuks tõusis veel eriti kena tuul aga siis ma olin juba läinud ja jäi vaid lummatult puulatvasid vahtida ning õhku sõõrmetesse tõmmata teiste tegemiste vahepeal. Poisse ei saanud enam täna vee pealt kätte kuidagi, läksid nii hoogu ja nii nad minust jäidki sinna Kalmeri valve alla. Kahju ka ju suure sõiduisu pealt pooleli jätma sundida. Tuul puhus W-SW mõlemal päeval ja nii 5-8 vahemikus arvan. Päike, soe, kuigi õhus on juba sügisene windchill tunda kui lühikese varrukaga sõidad ja sisse kukkuda sugugi enam ei taha. Väike Joosep on ka surfipisiku saanud ja kahel päeval üritas järjekindlalt teha nii keerulist asja kui sundida stardilaud Miki-purje abil (1,7) suunda muutma. Ega see nii lihtne üritus küll ei ole. Laud jääb lihtsalt poole pöörde pealt seisma ja kõik. Vaatasin hoolega, et poiss teeks kõik õigesti ent aerodünaamika ja füüsika seadused seavad oma piirangud. Jonni tal õnneks jätkub ja sõidutriipe tuli ka päris palju, see alguses ikka põhiline, et tore oleks. Tubli poiss igal juhul. Janis harjutas trapetsis sõitu ja sai esimest korda elus glissi. Armand kruisis niisama nagu kogenud tegija kunagi. Ahjaa, mina aga proovisin esimest korda elus täna formulat, mida Henry mulle lahkesti pakkus. Tema kurvastuseks ma ei kukkunudki, kuigi selle 8,2 purjega oli mul võimlemist päris palju ja sain ise päris palju naerda mõeldes, et kui keegi jälgiks mu akrobaatilisi liigutusi laua peal siis igav ei hakkaks. Kord läks jalg viuhti aasast mööda ja pidin katapulteeruma, siis mingi muu värk. Motivatsioon oli aga väga suur purje mitte vette lasta, sest seda sealt kätte saada on ikka suht mehine ülesanne mu meelest. Minul pole sellist kangutamisjõudu. Käima ma selle laua siiski paari triibu pärast sain ja see oli tegelikult päris kihvt tunne. Igal juhul väga teistmoodi kui slallikaga. Ent ikka mis tegelikult südame ligi, see jääb - ootame pisikese veivikaga koos kannatamatult juba sügistuuli...
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.09.2009
windsurf  vali
SantaPola viimane päev... eelmised on läinud päris rahuldavalt arvestades üldist väsimust, täna peab end kokku võtma ja mitte lollusi, liigseid riske ette võtma, tegema kõike kindlapeale, sest hetkel päris normaalse eduga on juunioride esikoht veel olemas... täna liigub ringi igasugu kohalikke ja megastaare, kellega koos pildistatakse, jagatakse veel nänni, köögitoimkond on täna eriti hääles ja iga paarikümne mintsa tagant lastakse möll lahti, tants söögiletil ja muu fiesta värk... päeva venib visalt, tuuletult, prognoos lubab viie ajal tuult, ajan juttu Gonzaloga uue Ecsoteci asjus, selle laua kurv on rohkem nagu veivikal ja meie tingimustes sobiks hästi, samas ma ei usu, et ta hästi kursil püsib... peale nelja hakkab tasapisi tuul puhuma kindlast suunast ja just 15 min enne 5te antakse meestele ja 10 minuti pärast ka naistele start, tragöödiat jagub sellest stardist kuhjaga, John jääb ühel rajapoolel tuuleta ja POL13 teeb supersõidu, meie esikoht lännu... (tagantjägi mõeldes oligi ainuke varant tuult otsida tema tekkimise poolelt), Woicek kaotab esikoha Allenile, Shreever Martale ja veel võrdsete punktidega, võib ikka s... tunne olla küll, meil on üleväsimusest enam-vähem tunne, koht maailma teisena on kahel järjestikusel tiitlivõistlusel tõestatud....
Nimi: johannes
Kuupäev: 16.09.2009
windsurf  vali
Santa Pola... täna ei jagunud tuult enamaks kui üheks hädiseks naiste sõiduks, meeste sõit õnneks katkestati, aga peale proteste on John jälle Mölderist möödunud ja 37... aeg ajalt sajab korralikku padukat ja päästemeestel on pidevalt tööd kanalisatsiooniummistuste puhastamisega.... mano el tiempo lubab homseks head tuult.
Nimi: johannes
Kuupäev: 15.09.2009
windsurf  vali
SantaPola, tuul jälle peale lõunat,5-6ms käib üles.alla.idast. ..täna tundub stardiliin nats pikem, ja John saab isegi vasakuga startides enam vähem minema, võinuks isegi esimesena pinnist trügida, sõidu ajal käib ka tuul pagidega ja kui saad tuule, siis võib kõvasti võita ja sõidadki oma tuulega teistest seisvatest mööda... teises sõidus laseb John enne finishit liiga vara lõdvaks ja kohe jääb ka ilma rajal võidetud kohtadest... viimases sõidus juba hakkab sadama, päris jahe on , naised lõdisevad, .. päva kokkuvõttes jääb john 38, tom läheb võrdsete punktidega mõõda,... õhtul on agenda koosolek, kus peateema rankingu koostamine edaspidi..., aga enne seda hakkab rajult kallama, tänavatel voolavad väikesed jõed, meri ja kaldapealne veetase on tasa, turvad püüavad telkide katuseid tühjaks ajada, aga meil veel polegi midagi hullu, mägede pool uputab juba katastroofi tasemel... õnneks jäävad kamad uputusest puutumata, vaid ligemärjaks...no kus siis on soe suvejätk...
Nimi: johannes
Kuupäev: 14.09.2009
windsurf  vali
SantaPola, kohalik ilmamees Antonio räägib, et tuleb tugev tuul, pool päeva on plekk ja siis hakkabki puhuma... stardiprotseduuri alguseni antakse 15min, ja 80 meest rigavad nagu sõjaolukorras imekiiresti kamad, vot seda peab kodus harjutama... esimene start on ülinärviline, sest kohe üldine vale... teises sõidus läheb John kool poolakaga vasakult ja teeb ka õigesti, sest teiselt poolt oleks raske minema saadagi... saan paati ja ka pildimaterjali teha, stardiliin on suht lühike, arvestades, et kõik on ühisstardis ja pinendis on olemas kaater... esimese sõidu ajal muudetakse rada , tuul keerab 30, all näidatakse charlit, aga enamus vist ei jaga asja ja arvab, et näidatakse värava võtmise suunda... tuul tõuseb ja teises sõidus on juba katapulte... Maarjal läheb Z pooleks... paadikorraldus on merel super, nagu ka kaldapealne osa..., päeva kokkuvõtteks 37 koht on igati ok, õnneks viimast sõitu ei tehtud, sest just enne starti kukkus tuul aga sõitjad olid kõik purjed allapoole vahetanud... kaldapeal käib närveldamine uimede pärast, mida meil õnneks pole kuna Johnile lihtsalt midagi ei jagunudki... asi on mr.Z poolt läbimõtlematult korraldatud.
Nimi: johannes
Kuupäev: 13.09.2009
windsurf  vali
Santa Pola, teine päev, aga enne eelnenust lühidalt... autoga sõit võttis 40 tundi aega, ühe korra Poolas läksin valesse suunda, kaotus pool tundi ja peale Barcat ütles turbo või õhulugeja üles, et kokku hävisime 2 tundi... kohapeal on mega orgunn, eelnevad võistlused on kõik nagu eelsoojendus olnud, telgid kamade jaoks, kunstmuru liival, tribüünid publikule, ala kõik aiaga piiratud, turva küsib igal sissetulekul käepaela... minu registreerumine maksis 30 eur-i, mille eest saan päevas 2 sööki (hommik ja lõuna) ja jooki, ... eile hakkas 2 ajal puhuma ja poisid said uimeid testida, võib õelda, et uued Z-id on aina paremad... kohalikus karikasarjas toimus 3 sõitu, eelneval päeval oli 3 meest - Pablo, Fernando ja Alberto Cano võrdsete punktidega, aga eile siis Pablo võitis 2 ja Fernando 1 sõidu, näis kes siis Hispaania meistriks tuleb... hetkel on plekk ja korter on meil 100m kaugusel... veel on meil abis üks eesti piiga, kes juba aasta siin elanud, ise kaitihull... Poksi saabus ka täna, kohver veel kusagil lennujaamas...
Nimi: Henry
Kuupäev: 13.09.2009
windsurf  vali
Nasva, saabudes tõdesin ,et 8,3 peale ei saa, vaatasin nukralt merele ja neeme vist märkas igatsust mu silmis ja lausus: "too oma uunikum kodust ära küll sinna mati sisse leiame. Tõotas tulla hea Formula ilm. Koju ja tagasi ja taglas kokku. Kuigi Gaastra mast minu RS5-es nõudis cämmide jalaga ümberpeksmist, oli sõita ikkagi mõnus. Formula ikka ruulib täiega :) Tuul puhus idakaarest ja esimesel krüssuotsal sõitsin mugaval kursil vahase suunas, ma omaarust krüssasin normaalselt, Neeme minu järel, hiljem ütles et tema lasi paakstaaki hoopis ja juba äärepeal, ulme! Vahase nurgast tagasi krüssates vajusis siis loomulikult muulitaha tuulikute alla ja jäin sinna PAARIKS TUNNIKS tiksuma, vaatasin veel kuidas Neemel oleks nagu propeller seljas ja võttis väga järsku nurka, samas ise kurdab ,et settingud ei ole head, aga ega sportlane ei saagi ju kunagi rahul olla eks ;) Neeme käis korra maas ja mina tõstsin träkki tahapoole, mingi ime läbi sain ikka käima ja vajutasin ennast muulitagant välja kui Neem tuli vaatama et mis toimub, et kas sõidame ka w tulime niisama sussi leotama. Minu prob on kui saan käima ja tuul on piiripealene, tassib ullult alla, samas neem ütles et kui tuul tuleb pidi nurk hea olema. Ise arvan et mu varustuses on see Puks kehva mis jääb jalaaasade ja poomi vahele !
Nimi: Anneli
Kuupäev: 12.09.2009
windsurf  vali
Karjatasin meie tulevaste maailmameistrite "koondist" ehk siis Armand, Tristan, Jane, Janis ja uus poiss Joosep vee peal. Päike, ent juba sügis annab tunda. Tegevuspaik ikka Nasva ja 5-6 ms SW. Lõpupoole hakati kambakesi juba rohkem koerust tegema kui surfama, siis ajasin kõik kaldale enne kui varustus katki.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 09.09.2009
windsurf  vali
Tulin välismaalt tööreisilt, kus polnud mingit surfivõimalust. Nii et suur-suur mereigatsus oli. Tallinnas maandumisel juba vaatan, et oi-oi puuladvad päris kaardus. Kui jalad maha sain, siis kohe koju, kamad peale (õnneks olin need kaasa võtnud) ja Piritale. Mõtlesin, et ei huvita, mis suunast tuul, jne, peaasi, et puhub (tegelikult oli edelast vist, mis Tallinnas pole justkui parim). Ja puhuski täiesti kenasti minu 5,5 jagu ja väikse lauaga sain sõita. No oli ikka hea küll. Pimeduse saabumiseni sain nii poolteist tundi vee peal olla ja olin ka viimane, kes ära tuli. Hämardudes tõstis tuult veelgi ja lipud olid täies trimmis, väga kahju oli, et pimedaks läks. Suht harjumatu, et mere peal peab kogu aeg ringi vaatama, ega sa mõnele kaatrile, jahile või reisilaevale jalgu ei jää, harjunudSaaremaa vaba veega. Formula koondis oli suures pakkimishoos enne võistlusi. Saaremaal oli kindlasti eriti kena surfiilm...
Nimi: johannes
Kuupäev: 04.09.2009
windsurf  vali
Nasva. S 7-8 ms kasvab kella 4-ks juba 10-13ms ja saan sõita 6,0vaporiga+102, kaldast kuni 200m on tuul ok aga kaugemal ei saa vahel ka veestarti tehtud, väga imelik termokas, pilt merel on ilus ja ei saagi aru, kuhu see tuul osades kohtades haihtub, täpselt nagu eile, kui merepildi järgi võiks sõita ka 7,5 purjega aga Neeme saab 10 formulapurjega vahelduva eduga sõita, tuul oli ka soe ja pehme. viimane slallietapp pandi Piritale kuigi prognoosi pole mingit- täielik haltuura!!!
Nimi: Henry
Kuupäev: 31.08.2009
windsurf  vali
Nasva: sai 3 pikka päeva rabeletud, võtsin kohe reede töölt vabaks, mainida tasub pühapäevast päeva ,kus sõita sai 5,3 - 8,3 se purjega, tuul puhus siit ja sealt :) aga enamasti ikka läänepoolt, kohale oli ennast vedanud Raino, Varje, Miina, minu vend, Annela, Piret, Aalo, Alar, ja veel mingi kutt oma isaga.Proovisin oma uut (kellegi vana) lauda carve131, oli ikka mõnus küll lasta, sai katsetatud erinevaid uimesi, suure hurraaga pani algul alla 60 cm formula uime, aga see tekitas tunde nagu keegi lohiseks laua taga ja ei lase mind glissi, siis sai 50cm uime ja see oli nagu rusikas silma, kiirus oleks võinud parem olla aga liiga mugav oli sõita et sellest ennast häirida lasta, spinni ei kogend ja lihtsalt sai mõnusalt sirge jalaga hoida. jibet sai ka proovitud aga halsil kukkusin kõik korrad pauguga sisse, Kellegil midagi katki ei läinud kuigi Alaril kiilus mast kinna ja palus MINUL AIDATA ! väga positiivne mees :D
Nimi: Anneli
Kuupäev: 31.08.2009
windsurf  vali
no mitte kuidagi ei saa Nasvalt minema. Nii tänagi, edelatuul puhus päeva läbi meeldivalt jõuliselt ja kui mina peale tööd kohale jõudsin, oli endiselt 10-12 ms sellest alles, pagid ülegi. Täna oligi jube pagiline mu meelest, ka kaugel mere peal. Marek, John ja Johannes hakkasid juba minema sättima, nii et pool tänasest sessioonist sõitsin üksi, igaks juhuks hoidsin siis kaldale natuke lähemale, lainete ja kõva tuulega tundus see üpris mõistlik. Täpselt üks dzaib tuli välja, asi seegi... Väike laud ja 5,5.
Nimi: johannes
Kuupäev: 31.08.2009
windsurf  vali
Pirita, 3 päeva tünga... esimene päev-reede tuult ei tulegi... teisel päeval õnnestub teha 2 starti, kohtunik väristab hirmsasti jalga, asjad ei suju, kuigi on tuult... john teeb teises sõidus valestardi, kuna paneme eerikuga ülemist märki õigeks, siis alla starti ei jõua, ehk olnuks siis tõde ka kaamerasse jäädvustatud... kolmas päev, on mingi puhanguline tuuleke, imekombel tuleb pihmapilve ääre alt midagi, millega saab ühe hädise sõidu sõidetud, rada keerab selle hetkel oma 50kraadi... johni lootus jõuda esikuute kaovad, eelmise aasta 10 koht asendub 7. sellist keerulist olukorda võistluse läbiviimiseks ei soovi ühelegi kohtunikule... aga mis sa ikka tahad, oleks asi toimunud saares, nagu algselt plaaniti, olnuks kõik päevad tuult täis.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 30.08.2009
windsurf  vali
Ruhnu, Ringsu. Kolm päeva kodumaisel surfiekspeditsioonil Epu eestvedamisel. Kiiremini oleks Egiptsusesse pääsenud, sest laev Munalaiult läks sinnapoole üle 5 tunni ja tagasi üle 6 tunni, kuna saime vett ja vilet ja laineid. Kokku oli meid 27. Sisse seadsime end sadamaalal telkidega, mujal saare peal üldiselt telkida ei tohigi või siis raha eest kellegi õuel, kardetakse tuleohutuse pärast ja eks need metsatelkijad teevad muudki pahandust. Sadamas oli ka kõik eluks vajalik olemas - wc-d, dushid (tasuta), õhtul baar, sauna sai tellida. Söömine toimus meil saare keskel külas toimetava Luise juures, kes on seal saarel selline toitlustusmonopolist või midagi sarnast. Me kõik kujutasime ette, et see on selline kohalik vanem memm aga selgus, et on hoopis päris kena ja toimekas noorik. Väga asjalik, igale poole ta jõudis - meile süüa teha, poodi pidada, sadamakohvikut majandada, autoga meid vedada edasi-tagasi. Väga tore. Surfamas käisime otse sealtsamast Ringsu ja Limo randadest, saare idaküljel, kus kena pikk liiv, kõrged luited, väga ilus. Kes on käinud, kindlasti mäletab. Kalda all küll ka kive, ent ei midagi hullu. Kahjuks läks nii, et korralik sõidutuul puhus kas öösel, õhtusöögi ajal või siis muul ajal kui meid just ei olnud mere ääres. Epuga võtsime sellest asjast õppust ja täna läksime merele kell 7 hommikul. Saigi täpselt hommikusöögini glissis sõita, hiljem enam mitte. Mina võtsin kaasa oma kõige suuremad asjad (ja õigesti tegin), kuna prognoos nagu ei lubanud mingit kõva tuult. Kohapeal hirmutati mingite tuulekollidega ja ma hakkasin lausa muretsema, et mis siis saab kui tulebki, mina ei saa 6,8ga küll siis sõita. Aga nagu näha, see tugev tuul ehk jääb siiski esmaspäevaks ja võib-olla siis Sõrve... Mere peal käisin kõik need kolm Ruhnu päeva, eks kasuks tuleb see ikka, paute sai tehtud palju, lisaks siis mõned üksikud dzaibikesed kui vähegi glissi sain. Ilm soosis meie telgielu - vihma saime vaid viimasel öösel, vahepeal oli aga lausa palav. Ruhnu pole ehk ka kõige turvalisem surfikoht, sest sõltumata tuule suunast on see maariba lihtsalt nii väike, et kui vähegi kaugemale välja sõidad, siis kannab tuul sind saarest lihtsalt mööda kui midagi juhtuma peaks. Üldmulje sellest minilaagrist väga hea, ainult rohke(m) tuul oleks veel saanud asja paremaks teha. Pilte saab ilmselt peatselt vaadata surfhunt.ee lehel.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 27.08.2009
windsurf  vali
Nasva, SW 6-9 ms. Hommikupoolikul olin hõivatud ja nii jäi parim tuul minust seekord puutumata. Võtsin asja rahulikult ja pärastlõunal otsustasin oma suuri asju natuke rõõmustada-ujutada-värskendada. Ei tohi neid ka unarusse jätta. Niisiis 117 + 6,8. Suurem osa ajast leiutasin tehnikat, kuidas poolglissist glissi saada. Kujutasin ette, et ma ei kaalu midagi ja laud peaks ise vee kohale tõusma. Aeg-ajalt õnnestus. Harjutasin vaiksetuulesuurepurjedzaibi ja enam nii palju ei imestanudki kui tuli välja:) Enam nagu kuidagi ei kisu pauti tegema, sõida või Abrukani välja selle dzaibi-pagi otsinguil... Aga ikka pidi tegema mõned. John ja Johannes tegid formulatrenni. Hakkasin kaldale tulema ja siis äkki kai nurga juures tuli nii hea tuul, et pidin ringi keerama ja paar kiiret triipu veel tegema. Niisiis sai kena punkt pandud.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 19.08.2009
windsurf  vali
Tagalaht, kiire kena hommikune surfisessioon. Kella 10st juba kohal, lubas ju, et pärastlõunal jääb vaiksemaks. Tuulest ei saanud üldse sotti täna. Nagu puhuks ja mets mühiseb aga kalda all mõõtsime ainult 6-8ms. Kuna puude ladvad olid ikka üsna kaardus, siis ma mõtlesin, et no peab ometigi see tuul olema kusagil. Niipea kui merele välja tiksusin, nii hakkas kiire sõit peale, seega tuult (NW) oli minu 5,5 ja väikese laua jaoks täiesti piisavalt. Mõned üksikud tiksumised vahepeal. Emhi näitab keskmist nendel tundidel 8-10ms ja pagid 12-13. Täiesti võimalik, kuna ka Marek sai 4,7ga mõned triibud. Lahe keskel oli tuuleala, nurkades vajus nagu ära. Vahur 7,7ga muidugi kihutas ülejäänutest nagu postist kogu aeg mööda. Uus nähtus minu jaoks on spinni minek - see, mis ma varem arvasin, et on spin, oli ilmselt hoopis vale hüppetehnika lihtsalt. Peab tundma õppima uut lauda veel paremini, et saada sõiduasend õigeks - selle tõttu vist see spin tekibki, mulle tundub. Laud ise muutub aina mõnusamaks. Dzaibikonto sai ka natukene täiendust. Täna kohtusin keset lahte ühe piraka lainega just vahetult enne murdumist ja sealt ma sain küll senise kõrgeima õhulennu. Aga vat ei katapulteerunud ega midagi vaid maandusin isegi suht talutavalt. Päike ja soe, ühesõnaga väga kena surf ja tööpäeval on kohe teine minek.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.08.2009
windsurf  vali
Nasva.
http://picasaweb.g...Nasva1608#
puhub hästi- 12-15ms SW, vahel ka viskab laine üles, ei teagi mida rigada, suvine tuul on petlik, John läheb 5,0+85 ja saab sõita, proovin ka võtan ühe koolituse 5,0 aga jään paar korda tiksuma, laud 85L, siis 5,8 poison korralikult pealetõmmatult on ok, tänase päeva esimene pool oli lausa ok ehk kõik tsaibid tulid välja, kuigi pole 85-sega ammu sõitnud, sõidumõnu oli täna hea ja oleks käed rohkem vastu pidanud oleks ehk pikemaltki lasknud... rahvast oli ka päris hulgem, mis tegi olemise mönusamaks.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 16.08.2009
windsurf  vali
Uni ei tahtnud laupäeva öösel eriti tulla, tuul hakkas täpselt peale keskööd katusega kolistama. Hommikul oli õnneks situatsioon samasugune ja tuul üllatavalt soe. Sõitsin esimest korda väikse lauaga (82L). Peale paari kasulikku näpunäidet hüpete suunamise osas ja 4,5 purje alt väga tublisti pealetõmbamist oli edasine tõesti puhas mõnu. Tuult palju. Esimese triibuga tuli mere peal kohe dzaib ka välja, mina ise samal ajal jälle imestasin, et näed, tuligi välja...:) Kauemaks seda edu millegipärast ei jätkunud aga ma vähemalt proovisin küll iga triibu lõpus, teinekord otsid otsid lainete vahel head kohta ja ei leiagi. Peale nelja tundi vedasin end õnnelikuna kaldale. Vahepeal plaasterdasime Neemet, kes oli endale uimega suht sügava haava saanud jalga. Ise sõitsin täna esimest korda kiivriga ja oli kuidagi kindlam - vähemalt aju jääb ehk samasse vormi kui mingi crash peaks juhtuma. Tanel harjutas backloopi, meie ülejäänud kaldal tegime ahh ja ohhh ja oooo... Meeldejääv surfipäev.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 16.08.2009
windsurf  vali
Veel jäi märkimata, et täna oli meie naiskond ka esindatud, lausa niipalju vist lugesin meid kokku kui(mõned küll liigse tuule tõttu ainult kaldal kaasa elamas): mina, Aalo, Kadi, Karo, Varje, Kristi.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 14.08.2009
windsurf  vali
Mida harvem näed, seda armsam... Tagalaht üle pika-pika aja. Kihutasime Marekiga kohale läbi paksu paduvihma ja puud olid suht kaardus, nii et süda hakkas juba kiiremini põksuma suurepärase surfi aimduses. Kohale jõudes selgus, et Marekil oma 4,7se purjega pole seal (enam) midagi teha. Vene lohemehed olid ees ja mõõtsid parajasti 7ms, NW. Nii tuligi mul täna üksinda kaitsta purjede au, sest neid vene lohemehi tuli aina juurde ja lõpuks oli neid seal paras komanda koos. Väga tore oli nendega mahlakas venemaa vene keeles rääkida ja muidu ka kihvtid kujud. Selgus, et ühe nendest oli Johannes 7a tagasi meelitanud Mändjalga ja nii see asi läks. Marek hoolitses veidi minu (varustuse) eest ja kulges väidetavalt seenele, mina merele. 6,8 läks taas käiku ja laud ikka 117, kuigi niiiiii oleks tahtnud proovida uut pisemat. Esimesed veerand tundi tiksusin, siis leidsin lahe Pidula-poolses nurgas tuule üles ja juba need paar triipu olid kohaletulekut väärt. Natukese aja pärast hakkas stabiilselt veel rohkem puhuma ja nii mõnus oli sõita. Umbes 9 ms ma arvan. Pikk laisk laine... Enamus inimesi kindlasti kirus tänast ilma aga mulle tõesti meeldis - vihmaladin, tuul, vahepeal eredat päikest ja vikerkaared. Õhus on lõpuks ometi natuke sügist... Panin täna sooja kalipso ja õigesti tegin, sealpool vesi päris jahe ja termomeeter näitas õhutemp ka tegelikult vaid +14. Paar tundi olin vee peal. Avastasin, et selle suure purjega on vist isegi lihtsam dzaibe teha, suurem laud reageerib kiiremini. Ja mis veel - ma võiks kandideerida kamade autosse pakkimise meistritiitlitele. Sedaan-bmw (tagumise luugita seega), mille sees on: 2 lauda, 3 purje, 2 poomi, 2 masti, lisaks autojuht enamvähem tavapärases asendis ning säilitanuna võime rooli keerata, teed näha, kõigist peeglitest vaadata, käiku vahetada. Tehke järele:) Imelikult pikk jutt sai, oleks võinud lihtsalt kirjutada, et kena surf oli.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 12.08.2009
windsurf  vali
Nasva, W-SW 8-12ms. Hommikul surfama, pärast tööle, selline elukorraldus võib mulle päris meeldima hakata. Täna sai just nii tehtud, kella 10st rannas ja lõunani merel. Mihkel oli kah varane ja Jaren veel liitus. Rigasin alustuseks 6,8 swift aga seda oli üsna peatselt liiga palju. Lainetega sõitmiseks on see puri mulle natukene ebamugav ka, kämmidega tugev vedu ja ta tahaks vist hoopis flatil kiiret sõitu teha. Siis panin 5,5 ja läks väga heaks sõit. Hommikupoole oli suht lainepudru, mis hiljem kuidagi ühtlustus ja kujunesid sellised mõnusad laugemad lained ja laine nurk oli ka hea. Tuul oli kergelt ebaühtlane (nagu läänetuulega ikka on sageli), ehk siis paar korda oleks võinud kaldale minna ja purje jälle suurema vastu vahetada aga kas ei viitsinud või tuli enne jälle uus tuul peale. Täna tulid vihmaga koos just tugevama tuule sessioonid, mitte vastupidi. Kerge ekstreem oli kui hakkas lõpupoole järjekordselt vihma alla tulema koos tuulemaruga, siis see oli selline, et mina enam kallast ei näinud ja orienteerusin vaid tuule järgi. Ning põhiline, et silma peksis vihma nii teravalt, et ma ei teadnud enam, mis teha - kinnisilmi proovi sa sõita lainetega ja kiirus peal, samas lahti hoida võimatu - jää või pimedaks, no nii valus. Soengu rikkus kah ära:)... Ühesõnaga kuidagimoodi poolpimesi sõitsin kuhugi kaldasse, mis selgus oli stardipunktist üsnagi allatuult võrkude taga ja sealt ma lihtsalt jalutasin tagasi, tuul hakkas vaibumise märke ka näitama ning isu sai just mõnusalt täis sõidetud selleks ajaks. Vaikiski päris ära nii tunnikeseks kuni ma asjad kokku panin. Siis hakkas uuesti puhuma ja tulid teised ka sõitma. Värske pea ning väsinud ihuga kulgesin tööle edasi suuri tegusid tegema.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 09.08.2009
windsurf  vali
Kokkuvõte Nasva "surfikeskuse" majandamise nädalast - suht tuulevabad olud, seega heameelega muudkui koolitasin, juhendasin ja rentisin kuidas aga jaksasin. Resultaadiks vähemalt 8 tubli surfiõppurit (loe: sõltlast), kes nüüd kõik tugevama tuule ootel... Näis, kuidas neil keerukamates oludes läheb ja kes püsivalt sõitma jääb. Tuleb veel lisada, et alles natuke aega tagasi sai Johnile juhuslikku arutelu käigus autode teemal (vot mis juhtub meeste seltskonnas isegi kõige korralikuma naisterahvaga) nii suusoojaks lubatud, et olümpiavõidu puhul kingime talle klubi poolt sellise kiire ja ilusa vormeli, aga seekord mitte mööda vett vaid ikka mööda maad kihutamiseks. Ma vaatan, et see motivatsiooniprogramm vist hakkas tööle ja tuleb kiirelt hakata raha koguma...:) Millalgi sel nädalal võiks peale sõidupäeva äkki korraldada Nasval või linna lähistel mingi mõnusa tähistamise-tshillimise-grillimise?... igasuguseid märkimisväärseid sündmusi vahepeal olnud ju. Vot sellised lood. Varsti ehk ometi hakkab puhuma, nii tuulenälg on.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.08.2009
windsurf  vali
Sopot, N-NW 3-4ms passime õhtuni ja alles kell 5 tehakse kuldliigale üks start kui rada on viidud Gdanski alla, mille ajal ka tuul ära vajub ja John tiksub viimase 200m et üle joone saada, selle aja sees läheb 5 meest mööda, õnneks jääb koht samaks ja Rutkovski ka mööda ei saa. hõbe ja naised täna starti ei saanudki.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.08.2009
windsurf  vali
Sopot, teine võistluspäev, tuul hakkab 7ajal puhuma põhjast ja 10 aegu juba 7-8knoti, täna on kaardid segatud, Martin,Tom,Neeme ja Kaupo-kollases, John ja Urmas sinises, sinises jääb domineerima ISR1 kutt, stardi ajaks puhub juba ka 10-11 knotti, ka rada on muudetud, nagu Cadizis, finishipaat on veits kehva koha peal, pinendist 100m edasi, aga mulle sobib, sest siit saab nii starti kui ka finishit näha hästi... Preiss teeb esimeses stardis kohe vale ja täna näidatakse suurte numbritega ülemises märgis, kes on eksinud,...naiste sõidus Maarja annab ühe esikoha varase halsiga ära, mis on tüüpiline eespool sõitja peas kinni, aga ühes sõidus suudab ka võita, 6sõidus saab ka Neeme lõpuks aja kirja, mida oleks võinud ka varem, kuna tänane süsteem-stadid iga 20min tagant hoiab finishi pidvalt vaba, päeva lõpus õnnestub tal aga järjekordselt ma prillid kaotada, muidu oleks ehk Kaupsist ette saanud... paadis oli omaette eriline päev, kuna 2 kohtunikutädi seletasid kogu aja )loomilikult poola keeles)midagi reeglitest, eriti seotuse korral ja sellest, kus võistlusel keegi nt Albo või Ross midagi teinud, respekt, täitsa proffid... Joh teeb täna 2 head starti ja ühes ilmselt ka parim, aga vanakesed kipuvad suurte purjedega ikka katma ära ja kohad tulevad 15-16 kanti, vaid kolmandas sõidus superstardiga õnnestub 12 koht, siis oli ka õigem vabasse tuulde varem pautida, ... peale lõuat keerab tuul jälle kirdesse ja 12-13knotti, aga nii hullu lainet ei tule, kui eile, see eest aga palju kilerämpsu ja vetikaid, mis rikuvad 4-ssõidus ka Johnil kogu sõidu, finishi eel läheb John Ketsiga päris ragistama, Kets oli jube närvis, et John teda luhvas, siis hakkas Kets ees keerutamisega katma ja kisa oli ka päris kõva enne finishijoont, vaata ka päeva viimaseid pilte. Rutkovski on aga päris läbi, on 4 kilo 2 eelneva Poola võistlusega kaotanud ja käib nagu zombi, pole mõtet enne tiitlivõistlust rabeleda
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.08.2009
windsurf  vali
Sopot, hommikul kohe poomi remont, oli teine ära väsinud... Bruno, mereboss, alustab võistluse esimest päeva punktuaalselt, meetingul hääletatakse 1 ja 2 fleedi tegemise vahel, kuna on 87nägu, hääled jagunevad pooleks ja Ceri otsustab 2 fleedi kasuks, mis on vaikse tuulega igati sobivam, kuigi jälgida raskem. saan kaatriga merele, sisseminek on karm, shorebrake ei lase meid minema ja teeb ligemärjaks, õnneks visatakse meid suuremasse kaatrisse, kus saab ka kuivada, ... pan,id katrimehed ei jaga asjast midagi ja ka ei pursi ingise keelt aga siis saab vanemate härradega ka vene keeles hakkama, et ka nemad ju okupatsiooni üle elanud, seletan ära, kus tahame seista ja siis otsustavad kutid ketiga ankru pinendis merre lasta!!! õnneks saame ka sellest asjast üle... saan hästi jälgida starte ja midagi ka rajal toimuvast, kui Lebas oli 2 kaatrit pressifotot ja kino täis, siis nüüd saame austraalia piigaga lahedasti laiutada... John saab kohe esimeses stardis hästi minema, aga siis hakkavad isakesed liiga tegema, kollane fleet on üldse kõvasti tugevam, sinine fleet teeb päeva jooksul 2 üldist valet ja pidevalt üksikuid valesid, kuna pinendi kaater on samuti ankrus, siis on ka seal pidevalt katapulte, pole vist lisapoid... Neemel sõit ei lähe, ilmselt on juhe nats koos, sest oma sõitu sõita ei saa, ausalt on ka olud keerulised, laine paneb meie kaatri vahest kõvasti lengerdama ja mul on ilmselt rekordarv praaki fotot... esimese kahe sõidu ajal puhub suht ühtlaselt 5..6 ms aga seismajäämist on rajal küll, kolmandas sõidus on tuul vaibunud meetri võrra, sõit aga tuleb hoopis päeva kiireim... omaette porno on finishiga, mis on pandud kaldamuuli lähedale, et sponsorid,linnahärrad saaksid olusid nautida, sisse..välja käib aga 2 kruisilaeva ja üks isetehtud piraadikas, mis korduvalt katab sõitjaid ning täiega paneb ka finishist läbi, kahjuks ei võta meie kõrvad seda folkloori kinni, mis võistlejatelt, kes kohti kaotavad tuleb.. kolmandas sõidus oli finish, kus 4 kuttti üritas meeletult võita kruisikat, mis ka õnnestus, polnud seal miskit armu... avamine õhtul oli tagasihoidlik, väike õlle ja krõpsud ning kogu moos....
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.08.2009
windsurf  vali
Poola, Sopot, reisuaeg oli meil 12h Virtsust, gps juhatas jälle mingitele külatedele, tuleb läbi Augustovi sõita!...esimene päev uues rannas, õnneks pole majutuskoht väga kaugel,15min jalutamist, rannariba pole eriti lai, nii 40..50m, klubi on aga suur, kõva rsx.i seltskond, trennis 20 kutti ja suured aloha grupid, ...tuuleke tuleb alles pealelõunast, Tom läheb esimesena tiksudes 30min, et alles kaldast oma 3km, John ja Niine lähevd hiljem järgi, kui Tom juba poole tunnikest uhkes üksinduses glissanud... hiljem läheb ka tuulega lahedamaks, aga ikkagi lõhub see kallas kõvasti tuult, nagu ka poolakad varem juba olid maininud.. teine teadaolev fakt oli meretuulega keeruline laine, kord saab glissile megahoo juurde, siis jälle jõuab konkuretnt järgi, siin võib stardijoonel keeruliseks minna.. klubi hoovis on muruplats rigamiseks, aga sinna mahuvad vaid esimesed paarkümmend saabujat, ja Eesti tiim oli esimene, va.Maarja, kes alles Lebas pidu paneb... söögikohtades on hinna normaalsemad kui meil ehk odavam on väljas süüa.... ja veel parim uudis, et Bruno on merel pealik, ehk supper!!! ja Neeme otsustas end kah peale Kaupsi mõjutamist ära regada, et kui juba nii püikk ots maha sõidetud, et miks siis mitte osaleda.

Vaata pilti
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 01.08.2009
windsurf  vali
Nasva. Ometi kord õnnestus õigel hetkel ja õigete asjadega merele saada. 6,8swift+117, kuna tuult paistis vähe. Neeme ja Vahur rigasid formulad. Niipea kui merele sain, tuli tuul (W). Tund aega sain väga parajat sõitu ja siis pool tundi uhhhhh...ei teagi, palju meetrites oli aga tunde järgi 11-12ms kindlasti. Kusjuures kaldalt pettis täiesti ära ja seal targutajaid ikka jätkus, et küll tõmba peale ja mida kõike veel... Igal juhul olin ülepurjestatud ja formulast ei tasu rääkidagi. AGA dzaibid tulid minu enda imestuseks järjest välja ja ka mere peal lainete vahel (paremal halsil, mis seni on tugevasti longanud). Oi seda rõõmu. Imelikul kombel välja pidin seekord tulema hoopis külma pärast. Külm vihm oli ja kalpsa lühikeste varrukatega. Või on siis lihtsalt pekid suvel maha surfatud ja termoisolatsioon uuel reziimil. Hambad täiesti plagisesid ja otsisin putkast välja meie väikese rummivaru. Ühes õiges surfiklubis selline asi ju ikka olemas. Tuul oli täna üldse väga kummaline, järsult vaikis täiesti maha ja siis veidi aja pärast oleks võinud jälle suuremate kamadega minna. Mareki hilisemate luureandmete kohaselt oli Sõrves justkui surfilaager olnud - lohesid palju ja purjesid kah.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.07.2009
windsurf  vali
nasva, se-e 3-4ms, sain kaiotsast 3 haugi, 2 viskasin tagasi alamöödulistena, neljas, see kõige pirakam läks ära, kasutasin uusi hispaaniast ostetud väikesi lante, köige paremini töötas valge.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 26.07.2009
windsurf  vali
Nasval surfiputka majandamise vahetuses. Kuigi ei olnud täna ei eriti kuum, ega kaugeltki mitte tormine, oli vist tähtede seis surfivarustusvaenulik - Henry sai oma vanast poomist lahti ent kombineeris end siiski kuivalt kaldale, Alaril nii hästi ei läinud - kui mast mere peal pooleks läks, siis tuli ujuma hakata. Eile oli vaatamata tuule suunale läänest toimimas Nasval taas mingi võimenduse efekt (W-SW 8-10 ms) ja ma sain Kuldari lahkel loal 5,8 ja 103Lga kenad kiired triibud. Lainet oli ka. Pärast kuulsin Eterilt (team Chica), et Sõrves oli tiksumine toimunud suurem osa ajast. Poisid teevad trenni. Eile Tristani isa rääkis,et kuulen keegi proff selja tagant kihutades tuleb - üllatus suur kui selgus, et see oma poeg. Varsti järgmine võistlejate põlvkond. Harjutasid Armandiga kiiret pauti.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.07.2009
windsurf  vali
Yyteri , uskumatu sai teoks, Juss ja John alustasid eile õhtul protestimist kohtnike tegevuse vastu ja täna hommikulgi toimus 1ärakuulamine, Anne ühes isikus protestikomisjonis, tunnistab, et eile olid mitmed paremaga startijad üle, aga Vahele võeti 2 lähimat. Meie kaitse tugines sellele, et paat oli triivis ja kohtunik polnud liinil... Peale kahte tänast sõitu, on äkki ilmunud tulemused heastamisega mõlemale poisile, sommid on tigedad ja vitud lendavad... Tänases esimeses sõidus teeb John ok stardi ja on lausa 2/3 sõidust esimene, siis aga viimases krüssus laseb nats üle ja Erno ning Juss teevad varem paudi, tulemuseks kolmas koht...teises sõidus polnud ka stardis viga, aga sõit enam nii hästi ei lähe, 6-7koha pealt suudab viimases krüssus võita 2 kohta ja laekub 5 kohaga... Martin sõidab üllatavalt kehvalt ja on esimeses alles neljas ja ka teises finishis kaotab Ernole napilt, kuigi sõiduga tuli päris kehvalt kohalt üles, mõlemad stardid tegi vasakuga ja jäi ummikusse... Tom pani sellise katapuldi, et tagkas eraldus lauast...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.07.2009
windsurf  vali
Yyteri ,teise võistluspäeva teine pool, saan ka lõpuks paati ,selleks tuleb sumada võõstsaadik merre, et saada abipaadile ja siis stardilaeva, milleks on piirivalve alus, selliselt saaks filmidagi, aga kaamera jookseb lühisesse, ilmselt niiskusest, ... John on stardiliinil vedaja, kempleb vaheldumisi Jussiga, start on ok ja John juhib viimase allatuule märgini Martini ees, siis jääb märgist nabin puudu ja vanem kolleeg saab jälle oma, teine koht pole paha, aga see on nagu kaotatud duell..... 4 ja 5 sõit on Johnil suht sarnased, ka väsimus või muu, aga ei ole seda teravust ja mõlemad 5-d kohad, ka kokkuvõttes 5-s, Martin liider,Juss,Tom, Erno -1,3p. Aga kolmas koht veel suht lahtine... Neeme paneb ka stabiilselt 29 ja34 kohaga, kokkuvõttes 34, just Keskküla ees, nii et esimene edu on olemas, võistlemas on 41nägu.... Homme esimene start juba 10.00, täna ikka sadas ka 2 viimast sõitu...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.07.2009
windsurf  vali
Yyteri, üle 2 aasta jälle siin , formula, reisimine Soome+40euri osalustasu, mis 2x kõrgem tavalisest, paneb sellel Eesti-Soome maavõistlusel osalemise?alla, hea, et Neeme üritust toetab... Siin on juba terve nädal olnud surfiviiko, platsid on kõik kama täis, uimed liivas ja purjed täistrimmis, suht rumal värk,... alates13.00 sajab vihma, kuigi ennelõuna oli super, lainet pole, samas puhus 5-6ms kagust... Alles pool6 saab alustada 1 stardiga,rada on suht trikutuule alas, hiljem kuuleb paljudelt valeotsuste juttu... Juss teeb 1 sõidus hea stardi vasakuga eest läbi kõigil, John stardib Jussist pisut hiljem ja peab mõned paremalt läbi laskma, esimeses allatuules on 3, aga siis läheb Tom mööda, ja finish 4, mis kahjuks ostus valestardiga sõiduks ,oli musta lipuga sõit. John protestib otsust, aga üldiselt sellist otsust kohtunik ei muuda, kui see oli viga, siis pinendi paadikohtuniku kaela see jääb...Teise sõidu ajal sajab juba nii paksu vett, et eristada saab kaldalt vaid purjebrände, vahel ka neidki mitte, Martin paneb ka teise sõidu kinni, Juss2,Tom ja John 4... Tundub, et kohtunikutöös on teisigi apse, sest venku arvates finisheeris ta kindlasti enne Aivarit ?... No ega sellise vähese praksise pealt saagi paremat kohtunikutööd ja kommenteerida kah võimatu, sest rada oli ikka väga kaugel kaldast...Leedust pole kedagi ja vaid 1 lätakas, muide lätakas tähendavat soomekeeli kinnikasvanud lahte...
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 21.07.2009
windsurf  vali
Nasval kaks päeva. Eile pikas ja põhjalikus varahommikuses vahetuses, täna pealelõunal viimistlemas eilset surfirahuldust. Edela ja läänekaare tuuled. Võiks öelda, et KÖVAD tuuled meitel siin. Kui veel väiksem laud ka oleks, siis võiks end 4,5se purjega täitsa hästi tunda selle lainemöllu vahel. Praegu küll ka väga tore, ent laua taltsutamisele ja suunamisele läheb palju energiat (117L). Igatahes vahepeal olin ma vasta laineid tagumikuga, siis ninaga, siis ülejäänud esileulatuvate kehaosadega. Mere peal ma isegi ei mõelnud mingi dzaibimise peale vaid põhiline ikka, mis aitab suunda muuta, on antud oludes veestart. Loodan, et see ei saa harjumuseks aga ei tahtnud varustust ka lõhkuda. Kalda all (vasakul halsil jälle) tuleb ikka välja ka teinekord. Nii mõnigi katapult sai kogetud, seepärast oli keskendumine max ja Johannes paadist filmides ütles hiljem, et Anneli, miks nii tösise näoga siis sõidad. Lubasin järgmine kord enne katapulteerumist särava naeratuse kaamerasse saata. Kuna Nasvast on vahepeal saanud surfirand, kus on päev läbi purjed vee peal, siis on ainsaks küsimuseks veel, et kus on siis kõik ülejäänud šikid surfitšikid??! Vähemalt Aalo triibutab Sõrves ja pakub moraalset seltsi testosterooni lahjendamisel.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.07.2009
windsurf  vali
Nasva, SW 12-14ms, supper!!! soe ilm, vesi nagu vannis, head lained hüppamiseks ja täna lasin mönuga veivi ka, jalad said samasuguse koormuse nagu lumelaual. 5,9 käisin 3 korda trimmimas enne kui sain sõidu enam-vähem jooksma, esmalt sõitsin 103 elliminaatoriga, siis aga tuli meelde, et mul on ka olemas 85L kusagil nukralt tormi ootamas, aga sain sellegagi head kiirust lasta, veivamiseks pisut raske ta on... noored kuked õppisid veestarte ja Tristan sai päris ok juba selle tehtud.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 11.07.2009
windsurf  vali
Nasva, SO 6-9ms. Paistis just paras leebem ilmakene koolituse tegemiseks paarile huvilisele. Kalda all laine teeb muidugi selle suuna tuulega algajatel elu raskemaks aga vähemalt ei lähe keegi kaduma. Protsessi käigus tuul kosus üha ja kujunes täiesti arvestatavaks sõidutuuleks. Neeme oli hommikust saati formulat sõitmas ja tema sõnul läks lõpupoole juba tuult paljukski. Pirakas äikesepilv kulges lähedalt mööda ja selle ääre alt tõmbas õhu vist liikuma. Kahjuks selleks ajaks oli mul endal väike väss peal ja maisemad tööd ootamas. Aga poe juures nägin, kuidas ranna poole keeras kamad katusel õhtune vahetus Taneliga eesotsas.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 10.07.2009
windsurf  vali
Nasva, edelatuul 8-11ms, päike, soe. Lühikokkuvõte SSP-st (supersurfipäev): lained mahedamad kui eile, ent endiselt suured. Hüppe(kese)d tulid paremini välja. 5,5 puri sobis nagu valatult, mõned tuuleaugukesed olid, ent täna sain kogu aeg laine pealt kergesti glissi ja siis oli edasi kohe hoogne lend. Teistel paistis sama olukord. Purjed olid vahemikus 4,7 Marek-8,0 Neeme (õhtupoole jäi vaiksemaks). Ise sain neli kaifitundi ja lisaks eelmainitutele merel veel terve hulk sõitjaid - Mihkel, Urmas, Veiko, Kadi, Tanel, Tanel, Kuldar, Henry ja veel mõned. Lisaks Armand ja Tristan harjutasid. Lohed ka õhus teisel pool jõge. Kui eile tormiga oli vesi nii kõrge, et uhtus jõudsalt meie kaldteed, siis täna oli taastunud endine olukord, ainult mahajäänud vetikad vaja ära pühkida.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.07.2009
windsurf  vali
Cadiz, prognoos on kesine, oleme ootavalmis, et tõusta kindlasti 1-2 kohta, tuult on nii, et alustatakse U20-st, kutid on vist nats närvis, sest paremaga startijad teevad 5-6 se grupiga üldise vale, john stardib vasakuga, saab puhtalt läbi... kordusstardis teeb john supermineku ja on oma 100m ülejäänuist ees, tuul on aga nii kesine, et seismajäämisi tuleb pidevalt kõigil ette, kui sõit katkestatakse on john kolmandal kohal, prantslane ja hollandi kutt on päris kindla eduga ees, aga kui nemad jäävad just ülemise märgi kaatri ees tiksuma, tõmmatakse lipp üles ja ongi päev pe....s, mehed rahjale ei pääsegi, sest tuult enam ei tõsta... saatuslikuks sai ilmselt kohtunike mega vahepausid, selle asemel, et koha starti korrata...
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 09.07.2009
windsurf  vali
Ossa, kus meil oli täna kena tuul... Hommikupoole marutas liigagi ja otsustasin õhtut oodata, et natuke ehk rahuneb, emhi näitab, et pagid olid kuni 24ms. Igal juhul olime peale kella kuut õhtul Neeme ja Marekiga platsis. Edelatuul 12-14ms ja paljuuu laineid. Tõmbasime kollektiivselt oma purjedel alt kõvasti peale, sest pagid olid ikka suht võimsad. Mina ei oska veel lainetega piisavalt hästi sõita, igal juhul Neemel ja Marekil tuli see värk kokkuvõttes oluliselt paremini välja. Mul kuidagi laineharjalt läheb nii spinni laud, peaks hoopis tagumise jala kõhu alla tõmbama. Vesi oli soe, õhk ka, kuigi pilves. Õhtupoole kui juba kamasid kokku panime vaatan äkki putka nurga tagant, et tohoh, Neeme on vist mingi prožektori organiseerinud, selline valge ja ere valgus. Selgus, et hoopis päike tuli välja. Marek läks nii hoogu, et üheksast jäi tema meist veel sõitma. Tegin paar pilti ka, ehk õnnestub homme üles panna.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.07.2009
windsurf  vali
Cadiz, puhkepäev, tuult napilt glissamiseks, Pablo proovib Martini Z-i ja teeb lahel korraliku tuule, sel ajal kui mina ja teisedki vahelduva eduga vaid glissi saavad, peale meie on vaid taanlased ja paar kutti veel, ülejäänud lebotavad eilsest peost, millelt lasime üsna varakult jalga kuna bänd oli alla koolipoiste keskmist... logeleme hoovi üldkasutatavas bassus, kus puhas vesi ja isegi vetelpääste kohal... martiniga juba igav ei hakka, ta viitsib pidevalt analüüsida toimunud sõite.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.07.2009
windsurf  vali
Cadiz, kolmas võistluspäev, hakkme palavusega harjuma ja kuna on tuult, siis pole niiskust... päevakava sama, ehk 1200skippers ja 13.00 peaks stardid, aga tuul jamab ja saab alles peale kolme sõitma hakata... paikan viimast korda taanlastelt laenatud valge epoga willjami lauda,epo osutub aga aeglaselt kuivavaks!!!... FE stardid katkestatakse ja lähevad kohe juuniorid... seitsmendas sõidus ei jõua john kuidagi otsusele, kus on parem sõita, peale lühikest otsa paremalt startides, teeb kohe vasakule, kuna ta seikleb pidevalt raja keskel, siis satub ka pidevalt tuuleaukudesse ja jääb paar korda lausa tiksuma, sõidu 11 koht räägib ise enda eest... kaheksandas sõidus teeb john hea stardi ja on ilmselt oma kõvakettal slvastanud ka martini eelmise sõidu, tehtud analüüsi j nüüd kasutab selle kõik oma kasuks ära, ülal märgis esimene, allatuules valib esimesena õige, ehk vasakpoolse värava, tagatulijad on paanikas, sest uus liider ei pruugi olla arvestatav, panevad paremale ja hävivad, vaid hollandi kutt tuleb vasakule. .. teist korda ülal on juba piisav edu, saab allatuules lasta pikalt ja tulebki esimene MM-i sõiduvõit, tunne on kõva, nagu oleks MM-i kinni pannud, seda on ikka kaua oodatud!!! hispaanlased ja sakslased tulevad õnnitlema SUPPPERRRR!!!!.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.07.2009
windsurf  vali
Cadiz, teine MMi päev algab mul FRA kuti laua remondiga, jama tabab ka Johni, kui avastame, et purje latt on katki ööjooksul läinud, ei jõua pidevalt valvata ka, ilmselt astus keegi peale, jõuame õigeks ajaks asja korda, aga head starti John ei saa, oleks pidanud rohkem tsekkama, et vasakuga oli eelis, tuult täna vähe, 5-6ms poniente, ehk alt, siin on veel levante..., esimese sõidu lõpetab John 7 kohaga, alguseks võib rahule jääda, kuna ta enne lõpusirget võidab koha, sõidu keskel aga teisel krüssul kaotab kohti... teine sõit on nagu ameerika mägedes, start enamvähem, 1 märk 10-s, all märgis 5 ja krüssus kaotab taas 5 kohta, ning finish 10... peale pikki arutelusid Martiniga ja ilmselt ka maharahunemist tuleb enamvähem start, mis väikese näpukaga oma supertiitli küll kaotab, aga edasine võitlus on ok ja ülemises märgis juba 4, allatuules väravas võidab poolakaid ja läheb neljandana ülesse teisele ringile, napilt jääb märk kättesaamata ja kaotab koha, ehk kolamdana tulema ülalt ja finishis kolmas, mis on igati ok päeva lõpp... Martin teeb aga viimases sõidus imet ja reklaami Z-ile, olles esimeses märgis alles 6-s hakkab ta kutte vähehaaval kotti panema, teisel krüssul lausa 4 korraga, ja finishis on ta taas esimene, rahvas aplodeerib, konkurendid on uimeostul järjekorras, ja Pablo, kes eelmine päev hakkas uime ostus kahtlema, on õhtul käsi, saame elamiseks nats pappi... oli hea tuulega päev, mis andis oma keeramisega õhtul 20kraadi lõunasse, siledama vee ja Z-i eelised ilmnesid kohe.... teris kõigil korras, kuigi vedelikukaotus on kindlasti liiast olnud... õnneks annab korraldaja juua piisavalt, ka aeg ajalt lisasööki ja puuvilju.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.07.2009
windsurf  vali
Cadiz,Hispaania, algab MM-i esimene päev, ettevalmistuse kontroll... paabel on suur, püstitatud on 3 suurt telki, puupõrandaga, saame kuidagimoodi kordamööda rigatud... John teeb kohe väga hea alguse tulles kolmandana üle joone, tuul ja laine on hea, puhub pidevalt 8-9ms ja esimeses sõidus kasutab John 10-st, vana konkurent Sebastian paneb mega alguse võites sõidu, Rutkovski närvitseb ja peksab oma taglast, karistuseks puruneb tal järgmises sõidus 11,0 ... esimeses sõidus paneb John vasakuga kokku paremalt tulnud FRA540, lõhub tolle lauda nats, aga ka peale 360 tegemist on ikkagi kolmas!!!, mina saan muidugi 3 päeva Williami lauda remoda.... järgmises stardis teeb john paremaga valestardi, tuleb teha 360 taas ümber paadi ja tulemuseks saadud 8 koht, tuul on vaiksem ja saab 11,0 sõita, närvilisust on tunda kõigi sõidus, palju vigu ja ei suuda kasutada oma potensiaali ning head varustust, kolmas sõit läheb veits paremini ja 6 koht... Martin teeb 1,2,1 ja näitab konkurentidele pikalt selga... prantslane annab küll esialgu protesti sisse, aga kuna panandame ta laua ära ja John tegi ka 360, siis võtab ta protesti maha... Õhtul ajan juttu kohaliku USA neivikaga, kes elab siin juba aastaid, saan osa kohalikust härjavõitluse kultuurist läbi pubi teleka... ah jaa, elame 2 toalises korteris 9 korrusel, vaade merele olemas, ühisbassein asub kohe kõrval, aga jõuame alati alles 8 ajal koju ja siis pole sinna enam asja... avamine oli ok, anti rikkalikult süüa.... nägin kohalikku spordipoodi, suur, nagu saku hall, ja tavapäeval kaupluse sabad 10 inimesega järjekorras ka siis kui korraga 10 kassat töötab, MEGA, nagu saiaostmine käiks... jala käime vist küll paari aasta peale ette, sest alla 20 mintsa otsi pole, aga vahest saame küüti ka... surfikoht on suppAer.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.07.2009
windsurf  vali
seiklus algas... Lennarti lennujaamas lükkus lend1,5h edasi ja see andis põhjust muretsemiseks, et öömajale õigel ajal ei jõua, Malagas polnud ka auto saamisega kõik OK, ehk eeltöö tegemata ja saame sõitma hakata kolme mehe kamad Seati Ibiza katusele rihmadega tõmmatud, alles 10ajal, kohal oleme Cadiziz 02.00 ja majutus toimub rannaliival, extreeme sport... püevaks saame majutusega ühele poolele ja kamad võitluspaika, kuhu ei või autoga siseneda, looduskaitseala, käivad mingi kohalikud tsuh-tsuh-id. esimesel päeval algab kohe kohalik Andaluusia MV, John teeb kahel päeval 2 õnnestunud starti, esimeses teine koht Martini järel, (osaleb 48) ja teisel päeval on ühes sõidus kolmas, puhkame reisiväsimust.. on palav.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 02.07.2009
windsurf  vali
Nasva, taas päev enne suure seikluse algust, nagu nipsust keerab 3-4ms S tuul Westi ja hakkab 5-6ms puhuma, korralik formula flat, vesi supp, õhk üle+20, pakime kamad ja homme juba Espania, Cadiz. prognoos on tuulega.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.06.2009
windsurf  vali
Nasva, SW 5-9ms, päike, aga sel suvel külmuvad mu sõrmed pidevalt ära, termokas suvekalipso all meenutab pigem septembrikuud... mis veel talinamehed peavad kannatama... tänane moraal- tee pika lauaga (120mistralexplosion) pikad tsaibid), laud kitsas ja vajub ruttu glissist välja.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.06.2009
windsurf  vali
Nasva, NW,7-9ms slall, kohal lausa 9 purje, 2xkaju,anneli,tanel,marek,tanel,kadi,neeme,mihkel, kõik saabumise järjekorras, alguses oli ikka tuult enam ka, sain 102+6 enamvähem sõita, hiljem läks tiksumiseks , kuigi rada oli piisavalt kaugel kaldast, 6,5 kämmideta oleks olnud ok. dsaibid ei tulnud täna hästi, kaotasin pidevalt glissi ja fiiling oli 70%, aga rand tundus nagu surfirand, see oli lahe.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 17.06.2009
windsurf  vali
Vaatamata sellele, et tööpäev, tööaeg ja maatuul kah veel, juba kella kahest päeval olime ilma eriliste kokkulepeteta kõik-see-mees-ja-naine Nasval. Emhi näitab, et puhanguti oli kuni 13 ms ja nii see paistis välisel vaatlusel kah. Keskmine muidugi väiksem. Hakkasin 5,5 rigama aga John vaatas merd ja soovitas, et pane väiksem. Siiski pidin merelt pärast tagasi tulema ja selle 5,5se ikka panema, 4,5 jäi väheks. Erinevalt Johannesest kaifisin täna mina sõitmist nii väga, et kui ma poleks juhtumisi Johannese autot kinni parkinud ja pidanud seepärast kaldale tulema poole kuue paiku õhtul, siis ma olekski vist jäänud sinna merele. Sai kihutada, mõned tiksumised ka vahepeal. Veidi kaugemal mere peal oli lainet ka ja ma proovisin natuke chop-hop´i. Rada oli sees ja see oli täitsa põnev, esimest korda sain mina kah isegi osaleda, sest nii mõnigi jibe tuli välja ja meid oli ju vee peal terve seltskond. Raske oli küll kõrgust hoida märkide võtmiseks, sest puri oli nii piiripeal suurus mul, et niipea kui kõrgem kurss, kadus kiirus. Päike paistis täna ja mul hakkas sooja kalipsoga palav lausa. Mõnna:)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.06.2009
windsurf  vali
Nasva, vahelduseks mitmepäevasele vihmale oli täna veits helgem päev ja termokas pääses pilvede vehele liikuma ehk siis SW 7-12ms , 102+5,9 oli täitsa ok, ka laine hea nurga alt... algul vajusin pidevalt alla, john sõitis 85+5,8 minust kõrgemal!!! no siis sättisin trapetsit nats laiemaks ja sain sellega purje tahapoole, tuli kohe kõrgust ka, kõrguse saamine oli täna oluline, sest kai piirist allpool oli tuul palju lahjem... aga ikkagi jahe, kui juunis sõrmed külmetavad.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 15.06.2009
windsurf  vali
Peale eriti pingelist ja surfivaba töönädalat võtsin end maistest muredest terveks päevaks vabaks kindla plaaniga käed pikaks sõita. Kuna eile ilmateade näitas läänesuunda, siis ilma emhi kaardilt lisa vaatamata põrutasin uhkes üksinduses otse Sõrve välja. Puude ladvad olid tee peal täitsa kaardus, et nagu oleks tuult hullusti. Kohapeal selgus, et noh, 5,5 natukene jäi väheks. Siiski oli paar tundi sõita täitsa mõnus, läänetuul Sõrves ikka nii ühtlane, ei mingit rapsimist. Pea sai küll suurepäraselt puhtaks puhutud. Tagasiteel mõtlesin, et korra põikan ka Nasvale, vaatan, kas on keegi merel. Ja mis ma näen, seal selline lainetemöll ja tuul mitu kraadi valjem, John, Tanel, Johannes kihutavad, hüppavad, jne. Ausalt, seisin nii pool tundi putka varjus ja mõtlesin, et no kas ma viitsin asjad uuesti rigada ja märja kalipso selga uuesti toppida või mitte. Selle poole tunni lõpus sain aru, et oleks kohe hakanud tegutsema, oleks juba merel olnud. No siis tulin ära. Tore päev oli sellegipoolest.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.06.2009
windsurf  vali
Roomassaare, 3 päeva on olnud päris rasked võistlused noortele, esimene päev kõva tuul SW7-8 ms ja laine, teine lahja tuul N 5-7, aga vihm ja külm, kolmas jälle tuule S 6-8 ja peene vihmaga... jussil vedas, 6 sõidu järel oli 3:3 keviniga viigis, kevin võidab viimase sõidu stardi, saab hea nurga, aga siis teeb mingeid imevigu ja ongi oma esikohast ilma... võistlus läks seekord ilma meie klubita ja ei tea, millal me mõne välja saadame, aga ilmselt mitte enne, kui oma klubikoht olemas... ise läksin pealelõunat nasvale,aga vihm surus tuule maha ja ei saanud sõita.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.06.2009
windsurf  vali
Nasva. SW 8-9ms...vajub üsna kiiresti 6-4 ms... esmalt paistis merelt luxpilt ja rigasin 7,5, kartuses, et ehk jääb paljuks aga sain vaid korra glissi, soojad tuuled on käes ja peab panema üle paar ruutu julgelt, siis tuligi mul formula komplekt kokku panna, vesi on juba soe ja saab suvesussiga sõita, ehk tegelikult ka paljajalu.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.06.2009
windsurf  vali
Nasva, NW 2-7ms, formula, saan täitsa ok trenni kui välja jätta mitmed tiksumised aukudes, glissi oli saada täna imelihtne, sest laine pea olematu.... testin polarisatsioonifiltrit, et vesi sillerdaks vähem, minu meelest tulid tänased testid tunduvalt tumedamad, ehk sellest, et panin settingu adobergb peale, peab homme jälle...

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 04.06.2009
windsurf  vali
Nasva, W 6-12ms, pagiline, nagu ikka, õnneks piisavalt ok, et 5,9 sõita, tuul täna jahe ja sõrmed külmetavad, ilmselt on see ka sellest, et panen täna paksu kalipso, mis vahepeal kokkukuivanud ja nüüd tõmbab vere seisma, kohe, kui käed hakkasid külmuma, ei tulnud ka manöövrid enam välja... teisipäeval sõitsime N tuulega slalli ja John sai uimega tuulehaugi kätte, pihta said mitmed, täna aga hüppas mul esmakordselt lausa laua ninas pirakas haugipoiss üles, ilmselt mõtles mind rünnata, hea, et terve nahaga pääsesin...
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 04.06.2009
windsurf  vali
Sõrve jällegi. W 12-18 ms, vihm. Kuna mul kõige väiksem puri 4,5 ja paistis esmapilgul suht tormine see värk, siis ma lükkasin träki tavapärasest veidi ettepoole, poomi madalamale ja purje tõmbasin suht lamedaks, et kuidagi kontrolli alla saada kogu kremplit. Tulemuseks oli, et kuidagi imelik oli alguses sõita aga pärast harjusin ära. Paar korralikku katapulti sai ikkagi ka lennatud üle pika aja, kuidagi jäi laua nina lainesse ja piraki... Tuul jahe (õhk +7), vesi ka, sõrmed külmetasid. Lisaks jäi mul kapuuts täna koju nii et ka pea külmetas. Nagu ma täna avastasin, emhi nimetab seda ilmastikunähtust lambakülmaks... Õnneks leidsin autost mingisuguse "surfi-kõrva-pea-paela", mis sai kunagi ostetud, aitas ikka natuke. Dzaibid vasakul halsil juba tulevad tasapisi, paremal veel mitte eriti...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 30.05.2009
windsurf  vali
Ventaine, tuul hommikul juba paigas, ehk idast, täna rohkem maalt ja seega ka start kaldast kaugel, kuna enne sõitmasaamist tuleb madalas vees oma 200m jalutada, on purjevahetus 2 sõidu vahel võimatu... täna nats nõrgem tuul 6-9ms ja john teeb teise sõiduga oma uue rekordi, ehk kõrgeim 3 koht, teine koht libiseb 2 allatuulemärgis käest, kui Ervin teravalt end allatuules vahele pressib ja edu 5m endale saab... päevas tehakse 4 sõitu. kohad täna siis 6/3/14/11, mis näitab, et asjaolude parimal kokkulangemisel võib ka trügida marjamaale, vaja veel stabiilsus saavutada, edestada Preissi, kah omaette saavutus. kokkuvõttes 10. saan kõik sõidud veepeal olla ja kohalikke draamasid esireast jälgida, Niinel sõidetakse Lat13 poolt laud vasakuga puruks... õhtul pakutakse head sauna ja angerjasuppi, milles angerjat polnud, lõhn nagu oli ilma kalata ja kalagi vist haug. homne prognoos on juba loterii, aga ka täna polnud Nidas tuult!!! õige kohavalik kohalike poolt.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.05.2009
windsurf  vali
Ventaine, ehk Vente. kohale jõudsime neljapäeva õhtul poole 10 aegu, Pärnust läks 7,5 h, vahepeal kallas kõvasti John ei kihutanud kah, mõttekas oli ikkagi kasutada kiirteed Klaipedani... kena koht, puhkamiseks loodud, Euroopa suurim linnuvaatluskoht koos püügivõrkudega paar km eemal, koht ise asub just Nemunase põhjakaldal. majutuseks võtame 3kohalise kämpamaja, mis maksab 30 litti nägu/öö.. prognoos reedeks hea, termotuul tekib siin päikesega ja päris hea 6-12ms, vastaskaldal Nidas täitsa peegel, ... esimesse sõitu jääb john hiljaks, sest 11-se latt läks katki, teises sõidus saab 10sega rahuldava 7 koha, tuul on üsna muutlik ja tsooniline, vahel päris raju... peale 2 sõitu on paus ja õhtupoole saab veel ühe sõidu teha, selleks ajaks suudan ka lati remontida, jään kaldalt sõitu jälgima, nii ongi ainus võimalus mingit statistikat teha, veepeal läheb tähelepanu pildistamisele... Johni koht kõigub 7-9 vahel kogu sõidu ning viimases märgis dsaibiviga maksab koha ning juss saab jälle mööda, kuigi ta ise just allatuules pani lainega katapuldi ning loovutas koha johnile... võistlejaid 43, naisi pole juuniore 3. päris penskarite sport.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 25.05.2009
windsurf  vali
Nasva, formula, sõidan tunnikese 9,5 rsx taglasega slalli formulaga ja näitan Henrile, et tema peaks 11-sega pidevalt glissis olema, noh arenguruumi veel on... teen ringe ümber võrkude ja ei pane tähele, et seal on 2 võrku, peaaegu, et oleks sisse lendand, tegin ka tähelepaneku, et nibin-nabin lääne tuulega on kaist nats kõrgemal üks 2-300m tuuleauk, seda olen ka enne kogenud... oli kena ilmast lasta teha ära üks sünnipäeva surf.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.05.2009
windsurf  vali
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 24.05.2009
windsurf  vali
Sõrve, W-NW 7-10 ms. Täna päike ja peaaegu päevitamise ilm, +18. Erakordselt pikale ja magusale pühapäevasele unele vaatamata olin mere ääres esimene. Kuna tuuleke paistis vaiksem, rigasin suurima purje, mis mul on, 6,9Gaastra Swift, lootuses, et ehk jätkub sellest... Kolmveerand tundi tiksusin tuult otsides kõik lahe nurgad läbi, sealhulgas rikkusin lindude rahu laidudel. No ei olnud kusagil. Mõtlesin, et niimoodi ikka ei viitsi ja võtsin kursi kaldale. Sel hetkel aga hakkas õnneks just puhuma ja sain paar tundi mõnusat sõitu. Just tuule tõusmise ajaks laekusid veel Raino ja Varje, Aalo, Alar. Raino oli minust grammi võrra väiksema purjega ent vaatamata sellele sai hulga kiiremini glissi kui mina, peaks seda pumpamist natuke õppima, saaks ka rutem käima. Kogemus ja tehnika ikka teeb vahe. Ise keskendusin endiselt dzaibidele, mis suure purjega oli suht teistmoodi. Õnnestumise protsent õnneks aina paraneb. Ju siis on minulgi siiski lootust. Aalo tegi täna tõenäoliselt rigamise kestvusrekordi, kuna tal oli osa uusi asju ja küll ei klappinud üks ja siis teine. Ta võttis aga olukorda väga rahulikult ja jõudis lõpuks ka õnnelikult vette siis just kui ma hakkasin kamasid autosse pakkima. Väga kenasti sõitis ja Alaril ka kulges aasta esimene sõit täiesti ok. Varjegi harjutas vapralt. Mina küll kui pole paar kuud vee peale saanud, olen palju ebakindlam. No ja purje väljatõmbamine tundub nüüd üleüldse üks väga raske tegevus, mille poole alles äärmisel juhul pööruda.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 24.05.2009
windsurf  vali
Pirita, w hommikul 5-7ms, päike. tuul istub päeva läbi keerutamata paigal ja teeb korraldajaonude elu kergeks, stardid lähevad nagu kellavärk, peavalu teeb sõitjatele aga tuule tugevuse muutumine ja nii võib enne starti olla 6-7ms, mis kiiresti 9-10ms tugevuseni kasvab, viimane sõit lausa 12ms ja laine kah päris korralik, katapulte hulgem... john teeb väga hea eelviimase sõidu, kus ta edestab ka Mölderit ja tuleb kolmandana Erno ja Ervini järgi, viimases sõidus läheb riskile suure purjega, aga tuul tõuseb ja sõit ebaõnnestub, sõit 10sega olnuks talutav ning võimalus ka lausa 4 koha saavutamiseks teoreetiliselt olemas, aga ka hooaja esimese võistluse kuues (võrdne punktiarv Ernoga) pole paha, kui vigu ei tee, siis ei õpi ka, olulisteks võistlusteks tuleb oma järeldused teha ( 5/4/6/5/5/3/35), ... Neeme teeb oma debüüdi Formula sarjas ka tubli, 21 koht 34 mehe seas (35/35/18/23/24/20/18/35), saarlastest Niine asub ühe punktiga Johni taga, Tanel 20kohal ja Alo 22. ... EM on ka Sopotis toimumise näol kinnitust leidnud.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 23.05.2009
windsurf  vali
Sõrve, W 11-15 ms, vihm. Puhus päris kenasti ja surfirahvast kogunes kokku terve "kari" - koos saarlaste ja külalistega mandrilt oli sõitjaid üle kümne. Meie Urvega esindasime naiskonda. 3-4 tundi olime vee peal, lõpupoole hakkas tuul natuke ära vajuma ja siis tulid vist peaaegu kõik ära, väiksed purjed olid rigatud. Vahepeal peksis vihm nõnda vastu nägu, et ma ei näinud sõita, oleks pidanud ujumisprillidega tulema vist. Huvitav, kuidas Tallinnas võistlusteks tuult jätkus...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 23.05.2009
windsurf  vali
Pirita, formula I etapp, võistlemas John ja Neeme. hommikul puhub saares kõvasti, väinatammil kisub masinat, mandrile jõudes saab tuul kah otsa, seis nutune, vihm ja tuuletus... õnneks päöevapoole puhub klaariks ja paras 5-7ms põhjatuul tekib eiteakust... Poksi paneb üllatavlt hästi, rada õogeks ajaks sees ja start algab enamusele üllatusena vara (õigeaegselt), õnneks tekib tuuleauk ja esimene sõit, kuhu jõudis 5-6 meest 34-st katkestatakse... edasi läheb täiega, John teeb keskmist sõitu, ehk vahel läheb hästi, kolmandas sõidus on märgis esimene, siis aga allatuules laseb üle ja hävib 5kohta, tuule auklikus soosib ikkagi 12 ruuduseid, päris hästi liiguvad uued zupingud ehk kodumaised kässid... Neeme ei saa sõidule veel pihta, aga iga ringiga läheb asi paremaks, setingute häälestamisele tuleb veel aega kulutada... Johni koht päeva lõpus 5 (5/4/6/5) punktiga ees Juss ja taga Niine ja Erno, kuna vahed on väikesed tuleb täna iga sõit võita... Neem koht 25, mis täitsa ok esimese võistluse kohta.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 21.05.2009
windsurf  vali
Nasva, S-SW- 5-7ms, need paar-kolm vahepeal käidud ja tuuletünga saadud korda sai täna ära klatitud, sest puhus just selline mönus formulatuul, lainet veel ei tõstnud ja sain isegi 9,5-sega terve trenni tehtud... siis koorem peale ja laupäe talinapoole, aga seal paistab et saab kah tuulega jama olema, eks näis.... päeva lause oli Henrilt, - trenni peab tegema.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 13.05.2009
windsurf  vali
Nasva, Nw-N, 8-10ms, vana 120mistral XLE, 36 uim + 8,2 vapor, oli suurepärane kombinatsioon tänaseks maatuuleks, laine madalam eilsest, vesi soojem ja pagid talutavad, John saab gps-iga kiiruseks 56km/h ja korraliku 51km trenni pooleteise tunniga.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.05.2009
windsurf  vali
Nasva, N 10-15ms, maatuulega pole siin ammu sõitnud, aga täna teise äärde ei jõua, samuti pole väikest slallikat sügisest saati kasutanud ja täna on taas see võimalus, purjeks valin 5,9, sest kaugemal merel paistab ikka päris hea laks olevat, kui alguses ongi purjevalikus kahtlusi, siis merel küll mitte, just ok, vaid paar korda jään ujuma, kui liiga kaldalähedale maandun, suurema purjega tõmmanuks tänased pagid lihtsalt üle, kiirus on niigi hea siledates kohtades, kahju, et gps jäi koju...merel oli vesi jahe, kaldaall aga sain käsi vees jälle soojendada.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.05.2009
windsurf  vali
Rohuküla, erinevalt eelmise aasta 3 tuuletust päevast, paistab seekord puhuvat küllaga, kaldal käib tavapärane kummi venitamine, rada saab paika alles enne 2-te!!! päeva tuulest pool raisus ja kaugelttulnud lätipoiste ees piinlik... esimese sõidu teeb John 7,5-ga aga päeva poole tuul keerab ja ka lisab pauerit ning tuleb isegi 6,0 sõita, paras olnuks 6,5, aga sellist pole... üritan teha nii filmi kui ka pilte korraga ja ühel saatusslikus seansil lennutab tuul mu kaamera koos statiiviga, mille laenasin Vahurilt, kivide manu... sellest moraal, ärge mere ääres kergete statiividega jamage,vähemasti siduge see kinni, minu kaameral on nüüd probleeme... aga võistlus oli päris äge, John oli 2 korda esimesest hiidist väljakukkumise äärel ja nagu ise arvas, siis head sõitu ei tulnudki, ei starte ega dsaibe, ilmselt sellepärast mul ei õnnestunudki temast head pilti seekord saada, küll aga paljudest koperdamistest muu rahva poolt... igatahes oleks kogu meie klubi purje osakond võimeline sõitma 3-4 hiidi tasemel ja hea kogemuse saanud... päeva 6 sõitu jäävadki võistluse viimaseks, kuna pühapäeval enam slallituult polnud.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 09.05.2009
windsurf kitesurf  vali
Samal ajal kui Johannes ja John olid klubi au kaitsmas emv I etapil, kogunes juba hommikupoolikul kümmekond purje Sõrves. Puhus päris kõvasti, loodetuul 12-16 ms. Hommikul vihm, ent peatselt taevas selgines ja päike tuli välja. Väga kena. 4 tundi läks mul vee peal täiesti märkamatult seekord. Ei väsinud ära ega midagi, ju siis oli puri täpselt paras (4,5+117 L). No kohati tegelikult oleks ikka võinud veidi väiksem olla aga mul lihtsalt pole sellist. Lubasin endale, et enne veest välja ei tule kui mõni jibe ka välja tuleb. Tulemuseks oli umbes miljon sissekukkumist ja lõpuks täpselt kaks kobavat dzaibikest ikkagi kah. Teised kihutasid nagu tavaliselt minust ikka muudkui mööda ja ajasid kadedaks oluliselt suurema "manöövrikindlusega". Surfipäev lõppes toreda ja rohkearvulise olenguga, vaatamata mõnede põhitegijate puudumisele. Isegi lohemehed lendasid läbi. Aitäh Urvele lahke peopaiga pakkumise ja võõrustamise eest.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.05.2009
windsurf  vali
Nasva, tuul keerab enne trenni just edelasse ja tõstab 7-8ms, mis lubab teha just tunniajase slallitrenni , õhk on läinud soojemaks mis eeldab järgmise formulatrenni ajaks suvist kalipsot. igatahes on peale korralikku pingutust kalipso vett täis ehk vedeliku kaotus oma liitrijagu.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 06.05.2009
windsurf  vali
eilne napikas...

Vaata pilti
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.05.2009
windsurf  vali
Nasva, üle hulga aja korralik surfituul 8-12ms, 102+5,8 poison on just ok, vahel keerutab nurka ja siis tundub, et isegi võiks 5,9 olla, aga vahetult enne lõpetamist, kui üritan viimaseid dsaibe teha, tuleb selline raju peale, et tsaib jääb tegema tegemata ja lendan korralikku katapuldi... rahvas sõidab 4,7... 6 purjedega, vesi üllatavalt soe ja lõpuks hakkab ka suure kuiva järel vihma sadama.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 03.05.2009
windsurf  vali
Nasva, SW, 7-8ms, päev algab formlatrenniga, sätin täna träki tahapoole ja olen vähem piduris lainetes, samas paar korda viskas lainelt ohtlikult lendu ka, aga see oli pigem kiirusest, tuule tõustes oli päris probleem allatuule nurgaga, sest tsikkenit mul polnd ja pidin passima siledamat vett, kus sain allatuule teravaks ja sõidukiirus nagu vähenes, samas, kui tuli pagi peale, tõmbas jälle vastutuule kursile... üritasin alguses johniga kiirust pidada, ja seda suutsin esimesel krüssuotsal, nurk oli minust nagunii parem ja siis ta läks, oli just niikiire, et kui märkasin teda kusagil km kõrgemal. siis hetk hiljem oli ta juba minust 500m allpool... siis sain paar setti slalli esmalt johni falconiga +7,5 ja teen ühe hüppejärgse ülipika spinni, üldse see 42 drake uim tundub kuidagi väga pehme ja mul selle komplektiga sõit ei lähe, vähese kogemuse asi... ja seejärel üritan 6,0vapori ja oma 102-ga sõita, aga see puri on ikka tugevama tuule jaoks, ehk üle 10ms, oli väga tundlik vähimategi aukude suhtes ja kaotasin kohe glissi ning käed said päevalõpu kingituse... igati ok surfipäev.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 01.05.2009
windsurf  vali
Nasva, SW, formula, rada sees aga ise jõuan teha vaid ühe ringi ja veel paar glissi ja jälle tuul maas...talvekalipsoga on ikka väga palav formulat sõita. veed erakordselt maas... vesi +11.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 28.04.2009
windsurf  vali
äi tia mes pattu ma küll teind ole, et juba kolmat korda saan tuulelt tünga, jälle Nasval SW 5-8ms, linnas vaatsi, et tuul juba rebib ja kut ma Nasvale jöudsi, lendas liiv ja kalameeste püksisääred laperdsid tuule käe nönna kangesti, et ma kohe arvasi slallivärgi peale 105+7,5... no sai ma asjad rigatud ja akkasi kaitagant välja tiksuma ja ja tiksuma ma jäigit, no siuke tunne, et piaks nagu kohe glissi minema aga vöta uimest, äi läind essugit, vöi paar korda tunni jooksul sai... no ja kui ma nördimusega kamad kokku pani ja linna pörutasi, siis Marek ütles, et vot siis tuli tuult lahvelt, vakk raisk, no mis sa kostad...
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 20.04.2009
windsurf  vali
Tagalahel pärastlõunal täna neli surfimeest jaka üks surfitar neil sabas (nii teel kui mere peal). Proovisime täna sisse minna lahe ülevaltpoolt otsast avamerele lähemalt, niisiis ei pidanud vaeva nägema lahest välja sõitmisega ja sai kohe külje pealt suurte lainete vahele minna. Minu jaoks toredad elamused, see pikk lauge avamerelaine on nii mõnus. Mis siis, et purje oli natuke vähe mul täna (5,5) ja päris korralikult glissis ei saanud kogu aeg olla, ikkagi oli väga hea. Mehed muidugi kihutasid minust muudkui viuh ja viuh mööda - suuremad purjed, paremad oskused. No ma lepin sellega täielikult, hea kui on eeskujusid. Tuul põhjast, 9-11 ms. Endiselt külm nii õhk kui vesi aga päikeseline. Käed olid täna paremas konditsioonis (katsetan igasugu kindaid, varsti lähen muhu maavillaste labakutega vist), ent üle pooleteise-kahe tunni eriti ikkagi ei kannata merel olla praegu, eriti kui mõni kord sissekukkumist keset lahte ette tuleb, brrrr. Vaja tervist hoida, toda läheb ehk veel vaja - suuremad surfamised ja peod on ju kõik veel ees loodetavasti.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 19.04.2009
windsurf  vali
Eilne päev oli veel selle poolest eriline surfipäev, et peale Tagalahe laineid läksime poole seltskonnaga edasi Sõrve, kus saime siledama veega kihutada ja olime õhtuni. Korraks oli tunne, et tuul vajub ära aga kosus uuesti. Oli küll pagiline, kalda all eriti, ent ikkagi väga mõnus sõita, päikeseline ja tuuline. Pole ikka veel midagi suutnud leiutada käte jaoks, lahtiste labakutega ikka väga külmuvad sõrmed ära ja lihtsalt ei saa poomist enam kinni hoida. Kinniste kinnastega vist väsivad jällegi käed ära, ent tõenäoliselt on see ikkagi parem variant. Kiusatus oli nii suur veel sõita, isegi korra juba tulin välja ja tassisin varustuse kaldale aga niipea kui sõrmed üles sulasid, läksin tegin paar triipu veel:)
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.04.2009
windsurf  vali
Nasva, W-SW , esmalt 5-6ms W, mis keerab üsna järsult SW peale ja tõuseb kiiresti 9-11ms, tuul külm, formula 10,0 on paras, lühirada.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.04.2009
windsurf  vali
Tagalaht, +3(windchill -7), N 12-15ms, õnneks ka päike väljas, john 4,2 +85L, mina 4,5 ja 103L Elliminaator, et vähem sisse kukkuda, lained ühed parimatest 2-2,5m, suurepärased kausid, mille veivamist takistab vaid külm tuul ja vesi, paremal halsil on tunne, et ajud külmuvad, aga hüpped on head, iga otsa järel tuleb ka pisut käsi soojendada, suurema laua valik andis mulle täna eelise ja ma ei vajunud kordagi lahesoppi, kuigi olin üsna lähedal, aga glissisin ikka kuidagi välja, oleks tahtnud veel allalainet dzaibisid kah hajutada, aga ei riskinud suurte vallide ette ukeradama jääda... veelepal käis üllatavalt palju-8 surfimeest, lohemehed täna ei riskinud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.04.2009
windsurf  vali
Nasva, SW 3-4ms , 12 ajal hakkab külma udu tulema merelt, mille kadudes tõuseb tuul ka, aga enne 3 glissi ei saa, John teeb Niinega koos korraliku trenni, tuul on üsna piiripeal... mina keerutan purje, Jane esimest korda sel aastal vees.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.04.2009
windsurf  vali
Nasva, 4-5ms W, saab lõppuks kamad jälle randa... aretame uue formulapurjede riiuli, katsetame hispaania lante- kaladeta... ja siis formulatriibud, mul 1(kuna võtta oli vaid 9,5rsx-i taglas, Neemel ikka rohkem triipe 11,0-ga. algus tehtud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.03.2009
windsurf  vali
Burriana, hommikul kerge udu merel ja maal ning puhub idatuul, mis kella 11 on juba 4-5ms, kauaks seda ei jagu, nii paariks tunniks aga see ongi just tänaseks ok, et saab varem hakata asju kokku pakkima, kamad koorralikult soolast-liivast puhtaks, siis kestavad kauem, just avastasime, et reisul kuskil oli uude purjesse jäänud nats liiva ja hõõrus kohe laigud sisse ka... teeme nüüd kohe 4 pakki, mis kogukaaluga üle 120kg peaks nats olema, lauad 27kg, purjed-mastid= 58, poomid koos kalipsode ja trapetsitega nii 30-35kg... kokkuvõttes võib laagriga väga rahule jääda, 13 päevast vaid 2 oli merevaba, 2 lainelauapäeva ja 11 purjelauapäeva, trennide pikkused polnud ka väga koormavad kuna olid kerged tuuled, lihvimist said just oskused kerges tuules kiirust ja nurka sõita, John oli ses suhtes Pabloga enam-vähem võrdne, just paras sparringumees. Neemel jäi küll trennisõitu ilmselt väheseks, aga alguseks seegi ok.... õhtul viiakse meid Castilloni, kus toimub megaparaad ja õine tulevärk extreemjooksudega, saluuti pannakse 20minutit järjest ja suurejooneliselt, pole majanduskriisist jälgegi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.03.2009
windsurf  vali
Burriana, täna hommikusse programmi kuulub visiit Kastiljoni, kus seoses kohalike pidustustega peab esinema raadios Pablo ja rääkima nats surfist, intevjuu toimub koos teiste kohalike staaridega vanalinna tänavale paigaldatud telgis,,, esimene esineja on kohaliku korrida peakorraldaja ja see üritus on ka üks peanumbritest, iga päeva järel paisatakse piiratud kogus pileteid müüki ja täna toimub viimane müük ja parimad kohad maksavad 600euri!!! saame osa veel kohaliku arhitektuuri omapärast ja mulle meeldis see, et mitmel majal oli vanaaegne fassaad jäätud alles ja sisse ehitatud uus karp, mille kabariit ületas pisut vana, ses osas jälle meie arhitektidel oleks õppimist, kuidas vanalinna miljööd hoida, näme ära ka Pablo ilsa advokaadibüroo, autoparkimiskoht asub tal muide 3 korrust maaall pisut eemal, enamus parklaid ongi siin mitmeid korruseid maaall ja õsna tihti tänavate all... täna saabub nõrk tuuleke alles 3 ajal, nõrgukeseks 3-5ms lõunast,ta jääbki, John ja Pablo saavad nats üle tunni sõita ja napilt 15km on distantsi pikkus, Pablo saab proovida oma uut Hurricane uime, mis on laiem ja annab enam pauerit nõrga tuule ajal, mida on ka ta sõidust näha,,, õhtune kava on pühendatud faiersite, ehk kujude põletamise vaatamisele, rahvast on niigi kitsad linnatänavad Burrianas täis, aga liigelda ikkagi kannatab ja saan ka rahulikult filmida, sest vaatamata oma keskmise eestlase pikkusele, olen ikkagi kohalikest peajagu üle,,, käib jälle megapaugutamine, enne kujude süütamist lastakse seeriate kaupa kärakaid ja orkestrid mängivad lõbusaid lugusid, ainult kohalikud nututüdrukud peavad kurvad olema,,, kujude põletamise valmistab ette sama grupp, kes aasta aegu seda ehitas, süütamiseks kasutatakse rakette, bensiini ja põhku, põleng ise kestab vaevalt 10kond minutit aga on võimas, leegid 3-5kordse maja kõrgused sõltuvalt siis kujust, pritsumeestel on tööd, niisutatakse majade seinu, mis vaatamata sellele ikkagi lõõvad kuumusest aurama, ime, et nende plastaknad, kui need on, eest ei kuku, siin on ka paljudel kaitsevõred ka ees,,, vaatame ära 3-4 kuju põletamise, mille hulgas on ka esikoha kuju, suur kompositsioon pannakse põlema, pääsevad ainult mõned väiksemad, paugutavad kõik mudilased ja pead olema pidevalt valvel, et mitte infarkti saada, kultuurishokk on täielik ja nannab ka ideesid koheliku elu elavdamiseks, meie jaanituli on nagu soolamata heeringas. Homseks lubab nats paremat tuult ja siis ehk saab korraliku laagri lõpu ka.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.03.2009
windsurf  vali
Burriana, prognoos tänaseks on alles 2ajal lubatud 4ms,,, käime tiiru linnale peale ja vaatame üle põletamiseks ettevalmistatud kujud, kui meil põletatakse vahest mingeid põhunukke, siis siin töötab aastaläbi suur firma ja kujud on megad, mõni 7-8m kõrged, väga professionaalselt tehtud muinasjutu-poliitika-jms tegelased, zürii valib välja parimad kujud 1-2tk mis siis jääb põletamata, kui vaadata kui lähedal on kujud majade seintele, istumiskohtadele, söögipaikadele, siis tahaks küll hr Rooda päästeametist kutsuda imetlema kollegide tööd, kes kogu selle asja turvamisega tegelevad, aga eks me homme õhtul näe ja me läheme Valenciasse kõrgeimat põletamist vaatama, teleka pildi hinnangu järgi oli see ikka üle 10m kõrge,,, täpselt kell2 oleme linnas ja siin on ühe kooli spordiplats piiratud aiaga ja keskel askeldavad pürotehnikud- tulemas on 5 minutine paugutamine, tänavad ja majade katused on inimesi täis, paugutamine algab siin muide enne 8 hommikul , mida nimetatakse –terehommikut pauguks, no siis algab meie 5 minutine söu, on ikka mega, mul lööb kaamera 4 minutiga heliinfo salvestamisest täis ja viimased paugud, mis juba raputavad sisikonda jäävad salvestamata.... no ja siis merele, tuul nagu lubatud 4-5ms, saab just 11sega sõita, 2 tundi ja siis tuul vajub, lähen ka lõpus Johni kamadega proovima, aga kõik talve jooksul kehast välja läinud oskused annab nüüd tunda ja saan vaid pumpamisega glissi, nagu jalad aasa saan jään kohe seisma ka, no ega tuult ka enam pole,,, õhtusöök on täna Pablo pool, pere on tal päris muhe ja hea huumorimeelega, oli mönus jutuajamise ja saime päris hästi vesteldud ka, mingi osa sõnadest hakkab juba ajukurdude vahele kinni jääma, ehk sealt vahest välja tulema, vahest on raske nende dialektidest aru saada, kui vuristamiseks läheb,, 19 märts on kõik poed kinni ja Berta valmistas meile pühadesöögi miskite mereandidega, ise ta kahjuks suutis endale miski jalavigastuse suure askeldamisega tekitada ja nüüd peab pühad voodireziimil olema,,, siis sain veel targemaks kohalike osas, küsisin, et miks palju naisi nii lühikesed on ja pikki ilusaid harva näeb, ja siis selgus, et kõik väikesed-tõmmud on matchupichudeks kutsutavad, ehk Peruust, Argentiinast ja mujalt lõuna Ameerikast saabunud, tööd otsima tulnud seltskond... 2 päeva veel surfi ja siis näitab prognoos vihame saabumist ja ongi aeg kodupoole lennata,
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 17.03.2009
windsurf  vali
Burriana, hommikuse jooksu ajal on päris hea laine ja üritan Pablot üles ajada, aga see ilmselt norskab alles ja ei vasta, hiljem 10 ajal pole enam lainet, aga tekib tuuleke, Neemel õnnestub teistkordselt remontida poomi kinnitus, milleks tuleb linnast leida huvitav renonditöökoda,kus saab ilmselt igasuguseid asju remontida alates surfilauast rollerini.... idatuul püsin kella 2ni 4-5m kandis, augud kah sees, John saab tänasekss trenniks paarkümmend km, mis pole midagi erilist aga väsimus on ka sees ja parem ongi päev varem lõpetada, täna tuleb esimest korda ka Pablo noorem vend oskar surfama, seda ainult tänu sellele, et mingi tsikk tuli kah trenni... õhtul kutsutakse meid söömale ja mingit tulega seotud üritust vaatama, aga loobume, 19ndal on nagunii suur kujude põletamise pidu, telekast muud ei tulegi, kui kohalikud rahvapidustused, iga päev kell 2 tehakse kõvasid pauke linnas, ja vahest suvalisel ajal kah. Pidime minema täna kohalikku spasse aga siis õeldi, et sauna temperatuur pole kaugeltki see, mis meil ja siis jäi mõte katki.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 16.03.2009
windsurf  vali
Santa Pola, Tuul keerab täna päris vara paika, ehk lubatud suunda-idasse, idatuul tuleb diagonaalis kaldaga ja lainet ei tõsta... Neemel läheb aega poomikinnituse remondiga, aga lõpuks saab ka ajutise kinnituse välja nuputatud,,, Pablo ja John saavad päevast enamuse kätte, esimesel sõidul on tuul 5ms.keskmiselt, edspidi tõuseb kuni 7ms, Johni max speed on 44.3km/h ja raja pikkuseks täna 34km, viimases sõidus, ehk 4-st hakkab tuul ära vajuma ja kuna meil on kavas Burrianasse tagasi suunduda, siis pole mõtet enam tuult narrida,,, päeva lõpuks saabub kohale kohaliku pressi esindaja ja meie väikesest treeninglaagrist tehakse korralik sündmus, Mmi reklaamid on juba vist ammu ülal, sest lipud on tuul juba äärest narmaks tõmmanud,,, igatahes jäi mulje Santa Polast kui soojast kohast igas mõttes, elamine tasuta, vesi ja ilm soe +25 ja inimesed lahked,,, väga positiivse mulje jättis väike Ester, kes koolipingist kohe randa sibas ja riideid vahetamata kohe rigama asus, siis merele ja poistega võidu sõitma, sellise suhtumisega võib varsti ka Allisonile ära teha,,, leppisime kohalikega juba sügiseks kokku, et jätame peale MMi kamad nende juurde... tagasi jõudsime enne 9 ja klubis võttis meid vastu külm tuul mägedest, Pablo lubas hommikul vara surfi tegema minna, kuna prognoosib lainet, eks üritame seltsi pakkuda
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.03.2009
windsurf  vali
SantaPola, 12-ks on tuul enamvàhem paigas4-5ms ja tàna on ka paat olemas, panen raja sisse ja teeme 3 starti, tuul on ebaùhtlane, ja peale tunnikest on juba augud sellised et tuul 3-5ms, 4-5 stardi katkestan ja teeme tunnise pausi, siis lòppeb tuule terkerotamine ja tòuseb 5-6ms, laine on suht flat, Neemel puruneb poomi` yks kinnitustest ja just siis keeldub ka minu paat rohkem tòòd tegemast, hispaanlased veavad mind randa ja enne igaks juhuks kysivad, et ega ma Liverpooli poolt pole, ytlen, et olen Eesti poolt ja saan kyydi kaldale, John ja Pablo teevad veel tunnikese ja pàeva 50km on tàitsa ok,.. màrgid jààvad sisse ja homme lihtsam alustada, aga normaalsem tuul oli ikkagi sadamast kòrgemal, ..homme peab septembriks majutuse kokku leppima
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 14.03.2009
windsurf  vali
Santa Pola, ... tùdisime Burrianas istumisest ára ning laekusime MM-i tegevuspaika, et olukorrad ùle vaadata,,, lòuna ajal puhus isegi vàike tuuleke ja kòik làksid peale, aga sòita sai ainult Pablo, John sai paar triipu ja ùlejàànud aeg oli pumpamise trenn pausidega, homne prognoos on parem ja saab ehk ka lòpuks trenni teha, sòitjaid on siin hulgem... Santa Pola on ise OK kohake, linn on suur, kallas liivane ja làheb pikemalt sugavamaks kui Burrianas, kohale sòita ka lihtne, aga hetkel veel ei tea, mis MM-i ajal transpordist saab, kas Barcast ka eraldi lennud orgunnitakse, ehk saan sellele ka homme klubi presidendilt vastuse... muide klubist, sees on selline kord, mida pole nàinud mujal kui ehk kroonus relvalaos, igale lauale, poomile ja mastile on tàpselt vàlja arvestatud vajalik ruum, kòik nummerdatud, puhtus on parem kui meil restoranides, uskumatu, et nad suudavad oma pòranda nii klaari hoida, igatages Hawaii surfikuur on valgusaasta kaugusel... tervis on koìgil seni OK,... majutus on meil tàna ùhe kohaliku surfimehe juures just klubi juures, vaade merele ja siit on ka super MM-i vahtida sùgisel.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 12.03.2009
windsurf  vali
Burriana,Päev5.
Tuult jälle napilt 3-3,5ms ja keerutab O-SO vahelt, Neeme on ainus, kes läheb purje keerutama, me proovime Johniga elu esimese lainesurfi ära ja see on küsna lahe värk, kui ikka saad laine jõuga nagu kahurist äkki mõõda vett lennata... esialgu õppisime ujuma ja istuma laual, omad nipid tasakaalu hoidmiseks, edasi tuli 1-2-3 trenn, ehk 1-kõhuli, 2-põlvitusasendis sõit ja 3- püsti, mina sain 2,5 paar korda tehtud, ehk päris püsti ei saanud, john tegi paar püstist triipu ära, olgu märgitud, et see kõik toimus allalainet sirgjooneliselt, lainesõiduni on veel vaja ilmselt kümneid treeningtunde, aga kui tuuletus jätkub, siis on põhjust surfi õppida, jälle üks väike unistus teoks tehtud!!! Päeva lõpetasime pokkeri ja muidugi mamma Berta paiaga! Bertal on väga hea meel, et keegi tema söökidest väga lugu peab.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.03.2009
windsurf  vali
no viento! mäed on pilves ja termokat ei teki,,, kajak.ratas.varustuse remont, poomilukk, liistud jne...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.03.2009
windsurf  vali
Päev4,
Täna on hommikul harjumatult külm, et 3 päevaga olen juba sooja kliimaga harjunud, merelt tuleb külma udu aga nõrk tuuleke on õigest suunast, selline külm annab lootust termoka tekkimiseks, mida kinnitab ka üks kohalik freestailikutt, et tuleb normaalne päev... saame täna enne Pablot peale ja John ning Neeme mõlemad 11,0, Neeme R13S, millel reik ümbertehtud, John algul R20, pärast R 17 ja poole tunni pärast vahetavad mõlemad ka purjed 10ste vastu. Pablo läheb 11.0 peale ja sõidab lõdvalt kogu trenni, käib oma uue purje trimmi sättimas. Uus Severne on huvitava disainiga, purje peale tõmbamisel ei toimu purje avanemine topist diagonaalis vaid täiesti võrdselt poomini, hilisem videoanalüüs näitab sellise disaini miinust pagidega ehk John saab 10sega hea kiirenduse ja kimab Pablost mööda topp avaneb vaid ülalt seevastu Pablo puri laseb kogu ulatuses tuule välja ja ei toimu kiirendust, tal on küll parem kontroll aga ei toimu edu saavutamist, selline tiivaefekt on linnul pigem laskuv kui planeeriv,,, kogu asja on nats ebavõrdne võrrelda, oleks mõlemal 11, siis veel... Neeme astub ka esimesi samme formulamaailmas ja tänased triibud on juba julgemad, mis annab lootust arenguks paari nädala jooksul... täna on rannas ka 5-6 kaidimeest, aga trikimehi pole vaatamata heale lainele, rand ise on ngu kaidimeestele loodud, omaa 100m liivariba laiust... peale rasket päeva ootab Pablo vanaema taas meid tortilja ja mingi kalmaariühepajasupiga, tortilja on supper, see teine aga mitte eriti meie kõhtudele, juba pirtsutame, lähen täna ise Bertale külla ja saan ka seespoolt kaeda kohalikku pärismaalase korterit, huvitava kahetasapinnalise lahendusega... õhtul teeme ratastega vanalinnas tiiru, see on ehtsat vana linna täis-kirikud, kitsad autosid täispargitud tänavaid, sagimist ja penskarite molutamist rohelistes oaasides mis hästi pikitud tornide vahele.

Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 09.03.2009
windsurf  vali
Päev3.
Meil on huvitav kant –netisignaale võib püüda iga 10meetri tagant, aga ühtegi vifiala pole leidnud, hommikul läksime kohalikku hiinlast netiasjus pommima, too oli lahke vend, andis kopika eest paroolid ja siis istusimegi tema kaubamajakeses, toodi tool ja laudki ning tegime nats seda arvutiasja,... sain ka kohe halva uudise Ernolt, et Portugali EM võib ära jääda kuna korraldajad on hädas.... ennelõunane tuuleke on lootustandev ja oleme 12 klubis, Pablo juba kohal, sest neil olla üks õppejõud haigestunud, meie päev aga kujuneb pinksimängu ja mul veel kajakiga sõitmise vaimus... pärast saame Pablolt 3 ratast laenuks ja teeme kohe korraliku tuuri mööda apelsiniväljasid ja külastame kohalikku kalaturgu, kust ostsime 3 euri eest haipoegi või miskit killerkalu ja üritame neid kukkida, turul oli räimest,ahvenat,sardiini ja pirakaid angerjaid ja miskeid merekarpe ja meie valik ilmselt piisavalt eksootiline...no nii, haipojad söödud, oli väga huvitava hõrgu olemisega kalake, nats hapuka maitsega, ehk täiesti uus elamus kalakulinaariast, isegi John sõi ühe haikala,, siis avastas John mercadonas meie vana tuttava Mallorca päevilt- shokolaadi keeksi, täna oli tõeline gurmaanide õhtu ja tegelt oleks patt nende eelmise õhtu Berta (Pablo vanaema) toitude üle kurta,,, apelsiniväljad on siin tohutu suured, enamus lahtised huvilistele, kuju pole neil viljadel eriti kaubanduslik, kuid maitse ja lõhn võrratu, osa aedasid on ka privaatsed ja neis kasvavad palju ilusamad viljad, ühiskondlike aedade ääres võib aga vahel lausa labidaga mahakukkunud apel-manda-ja miskit veel riine sigadele söögiks kühveldada... siis veel juba pimedas toimus meie tänaval huvitav liikumine- paarkümmend meest kandsid pikkadel prussidel nelja seisvat kuju ja kogu see mees pidi liikuma trummipõrina taktis ühte jalga taarudes, ilmselt toimub pühapäevse ürituse , mis on seotud mingite kujude põletamisega, proovikäimine.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 08.03.2009
windsurf  vali
Naistepäeva hommikul teen väikse tervitusjooksu, kohalikud juba või alles baarides ilmselt seda või muid sündmusi lärmakalt tähistamas, jooksmisel avastan, et paarikuine suusatamine on muutnud jalgade kuju ja neil läheb veits aega uue olukorraga harjumiseks,,, 12 aegu hakkame klubisse sättima, klubi juures suurel mereäärsel platsil, toimub hiigelkirbuturg, kus rohkelt odavat kaupa a’1...5 euri, müüjaid oma paarisaja kanti, saame 2euriga hiigelsuuri maasikaid, apelsine ei osta, kuna neid võib käia kohalikest teeäärsetest istandustest puudealt korjamas, kohalikud ei viitsi neid majanduskriisi tõttu ilmselt enam korjata,,, sätime oma asju korda klubis, mis on tagasihoidlik duubel plekkkuur, aga täiesti rahuldava funktsioneerimisega,,, peale ühte hakkab ka puhuma ja 10-12 knotti on esimeseks päevaks täitsa ok, john ja Pablo teevad 2 sõitu, esimese teeb John 17S-iga ja teise 20S ga ja see sõit on juba Pabloga võrdne, Pablol 11,7 puri ka, Neeme läheb 10.0 sõitma, aga erit head sellest midagi ei tule, kaldalt näiv tuuline meri, mis jänksi täis, eriti tuuline polegi, neemel õnnestub veel oma X6 poom kõveraks saada ja peale vahetamist gulfteki poomiga vajub ka tuul ära, kohalikud püüavad veel lainelauda sõita, tase on ilmselgelt meiega sarnane, ehk poleks häbi minna proovima,, tänase päeva lõpetame jälle pablo vanaema, kellega hommikul ka tuttavaks saime, suurepärase paiaga, mis seekord pikateralisest riisist ja erinevatest loomalihadest,kaunadest ja veel millestki kokkutehtud hõrgutis, jaksame sellest vaid poole hävitada,,, poistel lihased harjumatust surfielust ka nats kanged,
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 07.03.2009
windsurf  vali
Laagrisse hakkame sõitma öösel, vaatamata sellele, et tee on kuiv ja ilm ok oleme läti enne piiri suure avarii tunnistajaks. Saan masina vaevalt enne teepeal ristiolevat masinat seisma. Aoto ise vöörist kortsus ja kutt rooli ja seljatoe vahel kortsus, õnneks elus, ajab segast juttu ja ilmselt jokkis, nats eemal just enne meid tanklast väljunud kaubik omakord kortsus esiotsaga, päris laupa pole saanud, esiratas alt kadunud, kutid suundusid just kaaslasi aitama poola, kellel masin kokku jooksis, siis selgub veel, et killer esimesest masinast oli enne kaubiku retsimist trehvanud rekkaga, juppe terve tee täis, rekka pani aga jeehat... rohkem seiklusi teel Riia lennujaama pole, lennujaam ise tühjavõitu kollatõve hirmus, meid ootab paaritunnine tukkumine toolil, möödujad uudistavad nagu ikka hiigelpakke, mille esialgseteks kaaludeks pakkume tsekkimisel 3 x 20 kg, piletimehe kahtluse peale peame purjekoti igaksjuhuks kaalule viskama ja selgub kõva meiepoolne möödapakkumine, pakike on hoopis 54 kg, meil tuleb see kahte lehte lüüa, sest Barca lennijaama töötajad ei tohi üle 30 kg pakke tõsta, kohe on lennjaamas võtta kiletaja, kes 7 lati eest asja korda ajab... seejärel kahtlustatakse meie topeltlaua koti kaalugi, ilmselge kompliment tugevatele saare poistele, tõsi lauad koos kaaluvad vaid 27kg, mis läheb igati Läti normidesse,,, tegelt siis kogu kamakaup kokku pea 100kg aga keegi meilt juurde ettemakstud 40 latile ei küsi,,, imekombel saame ka barca lennujaamas oma asjad tervetena kätte, seal on olemas isegi ülekabariidiliste asjade lint A terminali ääremisena,,,, Pablo saabub ka just lennujaama meile vastu, selgub, et maandusime läti aja järgi ikkagi, ehk tema arvestas tunnikese varu,,, Hispaania võtab meid vastu sooja ilmaga, nii +20... teepeal on nii tugev tuul, et keerab ühe rekka külili, mägedest puhub alla väike mistralipoiss, mis sakutab meiegi masinat pidevalt, aga meite tubli mersu jõuab äpardusteta sihtpunkti Burriana külasse Villa Reali linna ääres või on see vastupidi,,, viskame kamd klubis maha ja kuigi merel midagi veel puhub on see risti vastupidine sellega mis puhus Barca poolt ja vaibub varsti maha, see lõunatuul hakkas puhuma 30km enne meie linnakest,,, linnake ise on just selline koduselt provintsilik ja nagu ka meie tagasihoidlik 4 toaline korter, mis asub klubist 300m kaugusel vaatega merele, ainus häirija asub ületee ja annab õhtujooksul mitmeid korrad kõva kellakolinaga pikalt alarmi, vist kohalik kirik,,, õhtul külastab meid Pablo oma vanaema poolt saadetud suure pannitäie mereandide pastaroaga, saame kõhud korralikult ägisema ja uni tuleb hää.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 01.03.2009
windsurf  vali
Väike kokkuvõte Maroko vetele tehtud lühikesest surfiekspeditsioonist. Paari kõrvalpõikega (Barcelona, jm), sai üle vaadatud Atlandi ookeani ääres asuv spot Essaouira linna külje all, mis on üks päris kena surfikohakene. Tegelikult on see vist päris tuntud, niipalju kui ma eelnevalt uurisin. Eriti armastatud lainesurfajate seas, sest lained on seal suured ja pidid olema ka head (parameetrite põhjal, millest ma kahjuks ei tea suurt midagi). Rand ise on hirmpikk ja lai, hästi avar. Seepärast vist ka lohetajaid seal palju. Vesi veel väga külm, ilma pika kalipsota pole midagi teha, kuigi päevasel ajal on õhutemperatuur kusagil 20-22 kraadi ja päike särab. Essaouiras pidi ka kesksuvel olema max 25, nii et palavaks ei lähe, nagu sisemaal, kus kõrb kuumust õhkab. Tuul meeldivalt ühtlane, kui puhub. Nagu praktikas tõestust sai, ookeanilained minu jaoks täiesti uus nähtus, ei oska veel nendega eriti kuidagi käituda. Murdlainetuse alast läbi saamiseks peab veel ühtteist sõiduvõtetest õppima. Poleks uskunudki, mis jõud võib sellel veemassil olla kui otse sinu nina ees (või sinu kohal) alla kukub, uhhh... Hüpete minimaalnegi valdamine oleks ilmselt abiks, esmajoones aga muidugi varustuse üleüldine valitsemine. Eks pole ka tükk aega vee peale saanud vahepeal ja võõra varustusega nõuab veidi harjumist, nii et ei olnud nii kindel tunne kui oleks soovinud. Kaugemal mere peal oli aga väga mõnus sõita. Nagu mul aeg-ajalt ikka miskit juhtub - ei jäänud ka seekord seiklusteta. Sel päeval just kui oli suht tuuline ja olud merel rahutud, klubisellid hoiatasid, et neil on päästekaater täna korrast ära ja tuleb iseenda peale loota. Selle peale läks mul mere peal downhaul´i ots pooleks, nii et ujusin üsna kaugelt ja läbi murdlainetuse tagasi. Kui kaldale jõudsin, oli peale seda pesumasina efekti laua küljes veel ainult mastijalg. Ütlen ausalt, et oli päris hea meel jalgu maha panna ning et talvel on ujulas regulaarselt käidud:) Kama oli üleüldiselt pigem kehvakene, kulunud ja kehvasti hoitud, taglas raske. Purjed North Sails, lauad Mistral, ei midagi tõeliselt nauditavat. Lähistel olevas Sidi Kaouki surfikülas pidi olema parem kraam. Kokkuvõttes meeldis mulle lisaks surfile Aafrika üldine meeleolu, õhkkond ja valgus. Nii värskendav oli korraks siinsest "surutisest" välja saada, Aafrikas ei tea keegi majanduskriisist midagi - inimesed on rõõmsate silmadega ja vastutulelikud, ehitatakse nii maju kui teid, kus näiteks kümmekond seltsimeest labidaga ühte kruusahunnikut pealtnäha mõttetult songib, aga kõik on rahul. Lisaks on meie jaoks seal kohapealne elu väga odav. 2-4 eur eest saab maitsvalt kõhu täis ja kohalik ühistransport pakub soodsa pileti eest ka veel autentset kultuuri. Näiteks võib hea vedamise korral sattuda ühislaulmisele... Korralikuks surfielamuseks peaks tulema siia veidi pikemaks ajaks ja alates aprilist, siis hakkab hilissügiseni stabiilselt ja tugevasti puhuma... Odavlennukompaniidega on reisimine nüüdsel ajal küll nii lihtsaks ja kättesaadavaks tehtud kui viitsida veidi internetis uurimistööd teha. Kui keegi soovib selles osas nõu, jagan hea meelega oma kogemusi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 15.02.2009
windsurf  vali
Tori laht, tuult polnud, uisutasin lahe läbi, jää kannab igal pool , mõnes kohas praod, mis juba altpoolt täiskülmunud, aga jala võib alt tõmmata ikkagi, ei saandki aru, miks võsakad eile peale ei julend minna??? ehk õnnestub järgmine nädalavahetus jääsurfi taas teha.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.02.2009
windsurf  vali
Metsavenna talu, lumelaud, sabudes ootab ees ebameeldiv üllatus, mägi on poolest saadil klaasjääga kaetud, üritan midagi teise serva peal korda saata, päevapoole tõuseb ka temperatuur ja päike soojendab jääkorda, saan isegi oma paarkümmend korralikku laskumist kukkumisteta tehtud, lõpuks taban ära ka õige asendi otsesõiduks ja sissepoole põõreteks, oleks mei ka sellina mäekene, kust saab oma 300m laskumist teha oleks ma juba ammu kõvamees.... eile tegin 3 jääauku peale sauna, mis näitab, et tervis korras ja peale sauna oli veelgi parem.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.02.2009
windsurf  vali
Tori laht, saan korraliku tunni jääsurfi , puri 6,0, uiskude teritamisest oli abi... päeva halvem pool oli aga see, et üks kutt vajus just faarvaatri alguses läbi jää ja sinna ta kadus, otsiti õhtulgi veel...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 10.01.2009
windsurf  vali
Tori laht, ja saabki üle aasta jälle jääsurfi harrastada, Raino vedas oma kelgud saarde ning tekitas surfiteema , ajasime siis oma suksu kah välja, oli täitsa ok, läänekaga veits pagiline, esmalt 6,0m ja siis 5,0, esmalt oli ilus päikesega märtsiilm aga siis läks pilve ja nats tõstis koos nurgakeeramisega, laht oli üleni jääs, kohati klaas aga oli ka pooles ulatuses krobelist, loode all pidi siledam olema... sel ajal kui me jääl triibutasime oli Urve oma companiiga kusagil Sörvekandis, Nasvalt alates oli jäävaba.Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast