Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.12.2010
windsurf kitesurf  vali
Võtsimegi hooaja kokku, mis oma käivete poolest oli ehk üks tagasihoidlikum käies vennelikult kaasa elutrendidega aga sportlike tulemuste kokkuvõttes traditsiooniliselt meie parim John Kaju, kes siiski maailma edetabelis 19 kohal, millest unistasime 3 aastat tagasi... ja esmakordselt tunnustasime ka seeniorsportlasi, kelle lippu kõrgel 141 kohal worldrankingus hoiab Neeme Truumees. tahaks väga kiita ka heade tulemuste eest naissurfareid, kui veel peab ootama... noh ja jõulumeest ka see kord ei tulnud, pääsesin salmi lugemisest, et :.. sõitsid lauad mitte reed mööda suvist mereteed, külla saarele kus me oma eurot ootame... või nii et: ootan ootan aastat jälle uut/ hinnad tõusevad, mis muud/ ei pea üldse õgima/ eurod matan surfi ma! ja saangi kärbeskaalu lõpuks ometi!!!

Vaata pilti
Nimi: Alar
Kuupäev: 27.11.2010
windsurf  vali
Le Morne - ei suutnud kiusatusele vastu panna, et ookeanis surfamist proovida. Sealne surfiklubi/laenutus on meie omast pisut suurem.. umbes 100 komplekti. Klubi asub ise laguuni ääres, kus riff murrab suured lained ära ja kaldast päris kaugel veel on võimalik jalad turvaliselt põhja saada.

Võtsin elu väikseima varustuse 5.9 + 132 - tuleb välja, et korraliku tuulega on isegi mul võimalik ilma tanker-aluseta sõita. Olles tutvunud varustuse lõhkumise hinnakirjaga ja peas kokku arvestanud, mitu korda oma oma laua nina olen ära risunud, siis tundus 12 EUR "kindlustus" päris hea diil päevaks - seda vabatahtliku kindlustuse võimalust võiks ka meie laenutuses rakendada.

Tuul tundus olevat 10+ m/s ja meeldivalt ühtlane - sõita sai kenasti. Üritasin SSK lippu nii kõrgel hoida kui oskasin - ehk kellelegi pihta ei sõitnud, kinnistasin veestardi oskust.. ma ei hakka parem valetama ka, et mul mõni jibe välja tuli.. keegi ei usuks ikka.

Õppisin veel niipalju, et kui sulle tundub, et millegipärast enam glissi ei saa ja midagi tundub väga valesti olevat.. siis tasub kontrollida, et ega vöötrapetsist vahepeal rinnatrapetsit saanud ei ole...
Nimi: Anneli
Kuupäev: 15.11.2010
windsurf  vali
Oooohhhh kui hea. Üle pika aja jälle mõnus "surfisahmakas". Ilmateade vist rääkis midagi viimasest soojast ilmast. Igatahes oli õhk täitsa meeldiv, nii +8. Puhus SW ja tuul käitus korralikult vastavalt prognoosile. Alates kolmest hakkas puhuma 12-18ms. Nasval ikka jälle, mujale ei jõua enam sõita, läheb enne pimedaks kui vette saab. Marek koos pisipojaga jälgis toimuvat autost, mina ja Vahur käisime sõitmas. Ise jäin väga rahule, kuigi oli päris tugev ülepurjestus 4,5sega, 3,8 oleks ehk olnud mugav. Laine oli päris suur, kui välja sõitsid, läksid vahed suuremaks ja tipud kõrgemaks:)Vasakul halsil läks eriti lõpupoole lainete vahel siledamatel kohtadel hoog ikka nii kiireks, et hoidsin kõigi kümne küünega kinni ja tuletasin endale meelde, et trapetsit rohkem usaldada. Vesi on väga kõrge, sai kaugele kõrkjateni välja sõita ja seal oli kohati üle pea. Lõpupoole hakkas tulema selliseid metsikuid pagisid sisse, et tundus olevat õige aeg kaldale tulla. Väike väsimus hakkas ka tunda andma ja elu on õpetanud, et peale seda hetke on parem mitte enam punnitada, eriti külma ilmaga. Päike juba loojus, pilvekihi all oli kitsas erevärviline särav triip. Tõeline põhjamaa surfiromantika. Külm ei hakanud, ainult pärast kui juba kaldal olin, hakkasid pöidlad lahti sulama ja siis oli oiiiii kui kibe. Töölaevadest hakkasid usinad tööinimesed just riburadapidi koju sõitma.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 04.11.2010
windsurf  vali
Hommikul puhus veel väga maruliselt, Sõrves näitas kuni 18 ms. Suund seekord W. Kuna aega oli vähe, siis taas Nasvale. Olime koos Vahuri ja Neemega. Kuna suund läänest, sai täna päris kaugele merele ka välja sõidetud, laine oli mõnusam suurem. Motivatsiooni dzaibida oli rohkem kui küll, kuna üldsegi ei oleks tahtnud vees liguneda. Niisiis tulid üsna mitmed välja kah, mis on tore. Tuult oli 4,5 purje jaoks parasjagu. Läänekale tüüpiliselt oli tugevaid pagisid sees ja siis oleks tahtnud, et oleks puri alt kõvasti rohkem peale tõmmatud, suht ebamugavaks tegi sõidu. Seda enam, et mul täitsa tavalised freeride purjed ja need ei käitu ka ideaalse trimmiga nii mõnusalt kui sooviks. Külm ei hakanud, jaksu oli juba veidi rohkem. Ära sõites tabas mind üllatus, nimelt auto ei tahtnud Nasvalt ära minna. Õnneks olin hotelli pool kaldal. Tuli siis kasutada Meelise lahket teenust, kes võttis vaevaks mu auto akut laadida. Ise oleks ka juba väikest elektrit vajanud, kuna olin juba üsna maha jahtunud, ei olnud arvestanud pikema kaldal kükitamisega. Koju jõudes oli juba pime.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 03.11.2010
windsurf  vali
Nasval paremal kaldal. Marek oli ka viksilt kohal. Puhus edelast. Uskusin prognoosi enam kui tegelikke olusid, et pidi pärastlõunal päris kõvaks tuul minema. Nii saigi 4,5 puri kokku pandud, kuigi oli kahtlusi. Aga läkski nii, et juba üsna varsti hakkas kergitama ja pooleteist-tunnise sessiooni lõpuks oleks väiksemat purje tahtnud. Marek sõitis olude sunnil suure lauaga, ütles, et oli väga ebamugav, mida ma usun ka, kuna laine oli hästi tihe. Ammu polnud vee peal käinud ja vahepeal veel haiguse ka läbi põdenud, nii et kole kiiresti väsisin ära. Uued talvesusside olid mõnusalt soojad, eelmistest käis vesi juba täitsa (ehk liiga) vabalt läbi.
Nimi: Henry
Kuupäev: 31.10.2010
windsurf  vali
Miina ja Mr Neem Sepikutega nasval. Pole ammu käinud ja kartsin et vesi on külm, panin sussi sisse soojad sokid ja tõmbasin kilekotid otsa, siis libisesid jalad sussi sees nagu jääpeal, tobe mõte. Puri tundus raske ja siis lubasin endale et teen hommikuti kätekõverdusi ja söön putru. Õhtul näppan ämmakanditaadi menüüst lillkapsast ja teen kõhulihaseid. Ja nagu Neem õieti arvas, siis praegu lambanahal istudes ja õlut limpsides muigan endamisi, et inimene võib ikka ahastuses rumalaid mõtteid mõelda ;). Punkti pani päikselisele päevale viimane race Mändjala poole. Super, lasime mööda kaldaäärt, päike paistis, võrke ja heina polnud ja kuna mu nurk on anyway kehva ,siis ei pressinud isegi seda enam. Lihtsalt lasime tuulel ennast kanda. Vaatasin kahvatu hall-sinist vett ja kuidagi naljakalt varjutas argimuresi selline fraas ühest vanast laulust „O what a wonderful world”
Võibolla hakkan vanaks jääma või on hormoonidega midagi , et nii emotsionaalselt end mõttelt taban, samas pidi õlles ka palju naishormoone olema. Pärast 6-endat pudelit hakkan lolli juttu ajama ja ei oska enam autoga sõita ;)
Vesi ikka uskumatult soe veel, tuult !
Nimi: Anneli
Kuupäev: 12.10.2010
windsurf  vali
Ei teagi, et mida tänasest päevast järeldada, kas seda, et prognoose ikka ei tasu uskuda või siis et tasuks hoolsamini surfikohta valida, Igal juhul tänased valikud ei olnud parimad. Head tuult näitas ainult hommikutundideks ja kampa sai tulla vaid Allan. Puhus loodest ja alustuseks põikasime Üüdibele - vaikus ja vesi täiesti maas, ent kaugemalt paistis tuul. Kulgesime siis edasi Kaugatomale, seal juba puhus paremini. Võtsime nõuks Sõrve välja sõita, seal külmaga turvalisem ka. Kohale jõudes puhus nii valjusti, et purjevalik polnud üldse keeruline - kõige väiksem! Niipea kui vee peale saime, vaikis ära ja peale seda hakkas puhuma 0-17 ms, ehk siis täiesti tuulevaikus ja siis selline iil. No ei olnud mugav tõesti. Samas need head triibud olid tulemist väärt. Päike isegi paistis ja üldiselt oli päris kena mere peal päeva alustada. Seekord isegi eriti külm ei hakanud. No ja muidugi pärast puhus veel poole päeva ja aina paremini, tuul oli ainult Saaremaa keskemale ära kolinud. Tagalahel või Harilaiul oleks vist täna olnud pidupäev... Niimoodi läks siis seekord.
Nimi: johannes
Kuupäev: 07.10.2010
windsurf  vali
Nasva, SE, 8-10ms, +9, vesi väga maas, John ütles, et isegi Väikses väinas oli spiidipool põhi näha... täna komplekt 125m ja 7,5 töötab suurepäraselt, mõned pagid, mis ilmselt sinna 12m kanti lähevad ei morgenda eriti, sest sõit selle lauaga muutub aina kindlamaks ja kontroll hüppes või tsopis vabalt minnalastes normaalne, ei tohi pidurdada või väristama hakata, see laud võtab ise kõik üllatused rahulikult ette ja tuleb olukorrast kiiresti välja, tegin ühel ootamatult ettekerkinud lainel vea sellega, et lasin end trapetsist välja hüppeks ja kohe tõmbas vööri lainesse ning katapulti, hiljem kui olin paaril korral sama asjaga hiljaks jäänud saingi aru, et trapetsis on sõiduasend kiiruse peale õige ja tuleb lihtsalt lainetest üle lennata, täna sain ka kiirust võrralda ning väga kerge sõiduga püüdsin rekkamehe umbes km vahe kinni sama maaga, kogu trenni peale kobistasin ainult ühe tsaibi vette, mis on juba isegi hea tulemus, 125se lai vöör hoiab üllatavalt head allatuule glissi, ole ainult ise õige koha peal ja lase laual lennata...
Nimi: Anneli
Kuupäev: 06.10.2010
windsurf  vali
Peaaegu täpselt sama jutt, mis eilse päeva kohta:), selle vahega, et täna peale esimest tundi ei tulnud enam eriti midagi välja, ei tea, kas natuke siis väsisin ära või mis. Ja täna olin vasakul halsil (vastu lainet) kogu aja spinnis, ei saanudki aru, milles probleem oli, proovisin asendit korrigeerida, trapetsiotsi ja poomi ja masti liigutada aga eriti ei aidanud. See häiris päris tugevalt. Mõtlesin viimast hea tuulega päeva mitu tundi nautida aga see plaan kuidagi lühenes oluliselt. Väga karastav igatahes oli. Clubridersid ehk lohedelegatsioon oli ka kohal ja lisaks veel Vahur ja Allan ja pärast veel Hillar liitus ja Janis sai ka vist vee peale.
Nimi: johannes
Kuupäev: 05.10.2010
windsurf  vali
Nasva, S-SE, saabudes 3 ajal on just enamus lõpetamas, kaldalt kai otsast saan 8,5-10ms, mis on veepeal umbes 7-8ms, pilt on just selline, et kas hakkab kukkuma või keerama (see viimane pidas paika), panen 7,5, sest 6,5 sile puri merel tiksub, lauaks võtan 103e ja saan ka mina oma tiksumised tiksutud aga hoopi iseäralisel põhjusel, sest peale esimest halsivahetust just vasakuga üles pressides, glissis panen katapuldi madalikult, mis oli tekkinud eilse päevaga keset sellist tavaliselt meetrist vett, ise loll, eemalt oli näha, et miskit on väga madal, aga ei uskunud et 20cm ja kogu see paarikümne m2 ala oli puhas vesiliiv, jalad hakkasid kohe läbi vajuma, noh ja kukkudes lõhkusin poomi ühe otsa fiksaatori ära, esmalt ei saanud arugi, mis värk on, aga puri enam ei vedanud ja oli nagu ühel halsil keere, tuli jalad põhja panna ja veenduda, et pole miskit hullemat juhtunud, fiksaator, mis korra juba ka purunenud, oli mul omatehtud, nüüd surasin raudpoldi piduriks ja võtsin igaks juhuks ka 125m, et vähem tiksuda, ... päeva teine katsumus oli sõitmine sillerdusse, mis rohkem algaja keevituskursustega võrreldav, kursil täpselt mööda faarvaatrit vätja ja kui siis 200m järel tsaibi tegin oli nägemine nii kadunud, et kobistasin vette, sest selline sära oli ka tasakaalule karmi kiiksu tekitanud, oli tegu postide jälgimisega, et sisse ei põrutaks, tuul keeras oma nurga paika ja kiirus läks 125sega päris heaks, mida edasi, seda lihtsamaks hakkab minema kontroll 44 uime üle, spinnid tulevad ilmselt ainult veel heina tõttu, täna seda ikka oli päris hea krüssunurk on ka kätte saadud träki liigutamisega ja suurele purjele võiks vast ehk 46 olla juba ok, et kiirus liiga ära ei kaoks. ja kaldalt möötsin 10-14ms, ebaühtlane värk oli.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 05.10.2010
windsurf  vali
jällegi Nasval. Jälle oma 5,5 +82ga võtsin nõuks sõita, et peab saama! No ei taha üldse seda "suurt" purje võtta (mõnel on 6,8 kõige väiksemaks purjeks ju:). Umbes pool aega saigi glissi ja siis oli kena. Aga tuul siiski oli päeva esimesel poolel lahjem kui prognoosid lubasid. Kuna kõrgust oli täna niigi raske saada ja hoida, siis dzaibe ei raatsinud eriti teha, kuigi suur himu on neid harjutada praegu. Aga eks ikka tegin ka, pärast siis sumpasin jälle merele välja, et vähem tiksuda. Ise pean seda üsna suureks eduks, et suhteliselt sageli õnnestub nüüd väikese lauaga dzaib ära teha ka siis kui tuult üpris vähe, enne ei tulnud see ikka kohe üldse välja. Kahju lausa, et varsti tuleb kamad talvekorterisse puhkama saata. Vesi on väga harjumatult madal, tuleb täiesti valvel olla katapultide suhtes kui keset merd äkki madalik. Isegi lühikese uimega kraapisin vahepeal põhja. Täna läks aeg kuidagi eriti kiiresti, kolm tundi vee peal. Ja üks asi on ka päris kindel nüüd, et suvi on igatahes otsa saanud.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 04.10.2010
windsurf  vali
Viimati on kaks korda niimoodi vee peal käidud, et kirjutada nagu polegi midagi. Täna oli ka sedamoodi päev. Paar tundi sai Nasval vee peal veedetud ja sattus see aeg kui tuul (S) oli just vaiksem. Tunnen puudust veel kahest purjest oma komplekti. Täna oleks olnud vaja umbes 6,2 ilma kämmideta - mingi kergem puri võiks olla, mis lainesõiduks ka sobiks. Lisaks päris pisike tormikas. Täna pelgasin külma, aga asjata. Rahvast oli rohkem, ehk on kellelgi midagi sisukamat öelda. Homme proovime jälle.
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.10.2010
windsurf  vali
Nasva, S, 5-8ms, päike teeb veel ilma soojaks +10, aga vesi ainult +8, kaldalt on pilt nagu ooperis, veepeal aga probleemid käimasaamisega, 8,2 ja 125 läheb liikuma vaid allalainet ja nii läheb aeg umbes 50/50 tiksumine glissiga vaheldumisi, ilmselgelt on talvekalipso liiga raske, täna olid veel talvesussid kah jalas...
Nimi: johannes
Kuupäev: 28.09.2010
windsurf  vali
Nasva, NE, 8-12,5 ms möödan kaldalt, õhk +9 , vesi jahedam kui +11C varbaga katsudes... esmalt tegelen jälle 125 setiga, et saada nurgatrimm paika, puri täna 7,5, esimesed 2 triipu lõpetan umbes 20kraadise allatuulenurgaga, sätin kardaani 2cm ettepoole ja lasen poomi ka 2cm allapoole, sest esimesel otsal läksin hullult spinni kui purje maha tõmbasin. saavutan vastutuule nurga kusagil +2/3 võrra kaotatust ja ka kontroll pagidega läheb paremaks, spinni läksin esmalt ka võimalik et vesiheina tõttu, mida suurte tuustakatena ujumas märkasin. 8,2 taglasega võiks isegi veel +1 cm masti ettepoole panna... tegelt oli pagidega, mis tõenäoliselt ikka üle 12ms olid merel päris ebamugav, kui olin saavutanud vastutuulenurga, siis hakkas jälle lainel metsik hüplemine ja vahel võtsin isegi trapetsist lahti, et poomi säästa, laine oli tiheda vahega ja kiirus suur, vahetasin siis 125M laua 103 vastu ja oli märksa pehmem sõita, kuid ebaühtlane tuul jättis mõned korrad tiksuma, harvast sõitmisest võttis täna ka käed läbi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 27.09.2010
windsurf  vali
Mere äärde jõudsin täna suht hilja, ent üsna parajaks ajaks, kuna tuul hakkas alles tõusma. Nasval Neeme, Veiko, Mihkel, Henry juba vee peal, Janis pakkis asju lahti. Puhus kirdest, näha oli, et tuuleala jääb kaldast suht kaugele. Valisin siis suure laua (117L) ja 5,5 purje. See komplekt üsnagi hästi sobis, ainult et merel kaugemal oli lisaks tuulele lainet ka ja ikka suht ebamugav suure lauaga, eriti kui jalaaasad on päris välimises asendis. Ma ei teagi, et kuidas ma enne iga ilmaga sellega sõitsin?... Aga no kohanesin ära ja nautisin olemasolevat. Harjutasin dzaibi edasi, nüüd peaks hakkama sellele keskenduma, et kiirust hoida lõpuni välja. Tuulepiir algas kusagil Nasva ja Abruka vahepealt, seal puhus tunde järgi nii 11-12 ms aga kalda all oli päris vaikne, arvan, et ma poleks oma väikse lauaga rannast väljagi saanud. Omajagu romantiline oli sellise halli ja karvase ilmaga kuni pimedani surfata. Täna natuke käed juba külmetasid. Vesi tundub aga veel enam-vähem. Loodame pikka sooja sügist nagu siin ilmatargad on ennustanud. Henri sai oma purje katki aga sellest ta muljetab kindlasti ise. Mihklile soovisin enda poolt head Austraaliasse emigreerumist talvehooajaks.
Nimi: henry
Kuupäev: 27.09.2010
windsurf  vali
igatpidi oli hea sõita. polnud ammu saanud väiksemat kui formulat, mekkida. Muljed: 7.0 tiib rebenes tagant poomikinnituse juurest 30 cm vertikaalis katki. Kuna tundub et neid rebenemisi on juba liiga tihti, siis tundub ,et peab ämmakanditaadi zaika-le (õmblusmasin) vist elu sisse puhuma ja ükskord sellelt Olegilt leiva suust rebima ;)
Nimi: Raino
Kuupäev: 23.09.2010
  vali
Püünsi 7,6 puri 117 laud ilm ilus +15 Silver oli minust kiirem no jah uuem slalli puri 7,7 loft ja manta ikka libiseb eest ooooh.Üle pikka aja nägin Heinot (vabastiili sõitja) rääkis nii kaasakiskuvalt et tekkis kohe tahtmine jälle mingi feestyli laud soetada.
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.09.2010
windsurf  vali
Nasva, vesi +11, tuul S-SW, 7-8ms ja paras ilm testimaks 125M ja 8,2 taglast, tuult on just mingiks pooleks tunniks, et teha korralik testisõit, nagu H ütles, on lauda rohkem allatuuleslalli jaoks, nurka sain pressida ikkagi ülepurjestuse tingimuses ehk mõne pagiga, täna ei läinud kordagi spinni, piisavalt suur ujuvus masti juures annab alati võimalust lainega alla lasta ja taas uus tuul kinni püüda ja mõnusalt triibutada, kindlasti teeb selle kamakoksi paremaks 49 uim ja siis peaks ka olema 8,2 ga kergem glissi saada... nüüd peale põlvejama 2 x veepeal käidud ja tundub, et tuleb taas väike paus, kuni teisipäevani max.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 21.09.2010
windsurf  vali
Päeva sai alustatud päris vara. Mõned asjalikud tegemised ja enne 9 juba Nasval, nagu Veikoga kokku leppisime. Marek liitus mõnevõrra hiljem. Puhus 10-14ms lõunast, mis polnud nii maruline kui prognoos lubas aga oli just piisavalt väga hea, et ma saaksin oma 4,5 purjega isu täis sõita (ikka väikse lauaga). Täna jäime hotelli poole, seal sai päris pika triibu teha kuni Mändjalani välja, vesi on hästi kõrge. Lainet oli igasugust, kaldaalust tihedat kavalat teravat rulli, segapurduchop“i, suurt chopi,“natuke viisakat laineliini, mägiraudteed ja kõike muud. Nii kui laua peale astusid, nii pidi kohe hüppama hakkama:) mis oli kihvt muidugi. Igal juhul sai keha hommikul korralikult ärkvele raputatud ja karastatud. Puri oli piisavalt väike, et harjutada ka kõrguse saamiseks läbi murdlaine tiksumist. Muidugi ei anna see Harulaiu või Pidulaga võrrelda aga teinekord tuleb ehk kasuks. Veiko andis vaatluse järgselt asjaliku nõuande jibe“i parandamiseks ja see andis ka tulemust. Kaks toredat tundi vee peal ja kulgesin edasi.
Nimi: johannes
Kuupäev: 21.09.2010
windsurf  vali
Nasva. eile SW päike ja tuul, vesi +13, tuul vajus kahjuks ära kui veele sain, vaja oli uut mänguasja 125L mistrali slallikat katsetada, puri 8,2 ja 44 uim, no aga jäi ikkagi katsetamata, oli puhas soe formulailm vananaiste suve lõpul... täna S 8-12ms, panin 7,5 ja sama aluse, esimese otsa ajal läksin paar korda spinni kohe, sest vajusin liialt ahtrile, mis on mistralil veits kitsam kui muudel slallikatel, lasin siis poomi nats alla ja hoidsin keharaskust ettepoole ja hakkas asi sujuma, paremal halsil oli siiski seting paigast, kuid vasakuga see-eest kõik ok, laud läks ka väga kiirelt käima ja vaiksemates kohtades üsna mugavalt veivates allalainet glissi. suurem ujuvus träki juures annab selle võimaluse ja ei uputa vööri, kitsam ahter aga sobib just meie kartulivagudele ning ei põruta hirmsalt jalgu... kahjuks sain seda lõbu vaid pool tundi nautida ja kavandatud setingumuutused jäid proovimata tuule vaibudes. ehk oligi see märgiks, et peale põlvejama kohe üle ei pingutaks. ja uime peaks ka ikka 49-se võtma suuremate purjede jaoks.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 19.09.2010
windsurf  vali
Sõrve paistis emhi andmete põhjal olevat ainus koht, kus korralik tuul. Keset minu kahtlusi sinna mineku osas ilmusid õnneks Nasvale Urve + kompanii, kes seadsid kursi Sõrve poole ja ma haakisin end siis ka sappa. Kohati oli 5,5 puri üle ja kohati ka vähe (väikese laua jaoks), ent peamiselt oli täitsa paras. Sain hästi sõita ja tunnetust tagasi, meeldivalt palju dzaibe tuli ka välja. Vesi oli täna esimest korda tuntavalt jahe, varsti enam aukliku sussiga ei kannatagi minna. Marek, karastunud saare mees oli muidugi lühikese käisega. Kahe ja poole tunnise sessiooni peale väsisin ära ja teised tulid ka kaldale.
Nimi: Raino
Kuupäev: 19.09.2010
  vali
Püüns. kuigi ilm oli sombune ja eile sai kenat sõitu Pärnus ajasime ennast ikkagi mere äärde 7,6 vaporiga ja 117 stokega sõitsin siis 1,5 tundi. Aga Varje käis ka täna vees:)
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.09.2010
windsurf  vali
Nasva, emv slallis ja teine päev. kuigi ajasin surfrahva täna poole tunni võrra varem veele ei andnud see loodetud tulemust. sisetunne ütles kohe, et oleks veelgi varem pidanud ja kasutamata see 9...10 vahel puhunud hea tuul jäi, pool 11 oli juba vihmapilv peal. siis 1 ajal hakkas üllatuslikult taas puhuma, aga vihmapilv, mille eest tuul ülesse tõmmati, jõuab liiga vara peale tõstes tuule taas 16ms+ rahe ja siis slossib jälle ära. kohtunikuna oli mul täne isegi lihtsam kõiki veepeale ajada, saavutasime hommikusel skippersil isegi üksmeele ühisstartide osas, kui sõitjail oli paras pähkel õiget purje nii kiiresti muutuvates oludes valida, õige oli ikka võtta ülepurjestusega kamad. kahjuks jäime aga mõlemal korral veeleminemisega hiljaks. mõtlesin, et võinuks teha ju eelsignaalide ajad lühemaks, kuid eks ka võistlejate võimetel on piirid ja 15 min zuulu tõstmisest on optimaalne rigamiseks ja starti jõudmiseks, tegelt sai sellega ikka hakkama vaid vähesed ehk isegi kui ilmaolud olnuks ok oleks starti jõunud vaid 3-4 võistlejat. see muidugi näitab valmisoleku taset võistlusel.... veel jäi kripeldama eilne saamatu päästmine, mille käigus purunes 1 puri ja ühel latt, seda saanuks vältida ka sellistes extreemsetes oludes kui surfajad ise olnuks aktiivsemad ja tähelepanelikumad purjede paati aitamisel, igal juhul tuleks alati katkised poomid taglasest eemaldada, mitte üritada kõike ühes tükis paati saada.... head meelt tegi aga see, et John lõpes oma juunioride karjääri eestikatel esikohaga ja veel üld 3 koht on väga tubli, esinee oli Erno, siis Juss ja seljataha jäid nii Martin kui Henri!
Nimi: henry
Kuupäev: 19.09.2010
windsurf  vali
Nasva, peale Hiiuma BF-i on haigusepisik ikka kimbutanud, selline väsimus on peal. Kohvitassi tõstes juba väsin ära ja julm unekas on peal. Selle haiguse nimi on vist laiskuskontiites :) Anyway, arvasin et 5-11 knot-ga saab sellest formulaga jagu. Teiselpool jõge passisid slaalomiässad nagu märjad kanad räästaall ja ootasid pigem lõpuvilet kui tuult. Tõmbasin alt, tavalisest trimmist 1 cm vähem, sest tundus ,et tuult nagu polegi, mis oli muidugi viga. Muulitagant välja saades hakkas puri hullult kangutama ja lasin kaldale tagasi ja tõmbasin juurde. Ikkagi , kuna Mr Neeme oli laupävasest slalli tasemetööst pehme, siis puudus mul tahtmine ennast piitsutada. Tuul tõusis mingi 10 m/s-i kohati ja sõit läks ebamaugavaks, ning ma lõin käega. Tuulega tuli see nõme laine ka. Ühesõnagea "tekk torgib ja padi oli kõva"
Nimi: Raino
Kuupäev: 18.09.2010
  vali
ikka Katariina kail käisin neljapäeval sõitmas .ok see selleks .Täna siis kimasime Pärnus pool 12 sain vette purjeks 4,7 ning laud 96 liitra ,kohe tõmbasin tugevalt alt peale sest ikka puhus :) ja nii jutti lasin pea kaks tundi .
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.09.2010
windsurf  vali
Nasva, Eestikad slaalomis, 1 päev, alguses SW 7-8ms ja suured purjed, päeva peale kogub pilvi, saab tuult 13-16ms, vihmaseina ja rahet, läheb mitu purje ja poomi, Johnil ka 6,0 aga õnneks ülevalt peale poomi purunemist...tänane kohtunikutöö päev oli päris väsitav, laine käis mitmeid kordi üle paadi , kahju sõitjatest, kes peale 16 starti on saanud vaid 4 sõitu kirja, aga selline on tänane süsteem... mõned pildid ka http://...EMVslaalomNasva1paev#
Nimi: Anneli
Kuupäev: 18.09.2010
windsurf  vali
Nasval siis täna slalli EMV etapp ja seal oli liiklus päris tihe. Tuult näitas ülespoole rohkem, nii läksimegi laineid püüdma hoopis Ohessaarde. Lisaks mulle veel Marek, Vahur ja Urmas. Poole ühe paiku kohal ja siis puhus veel suht tagasihoidlikult. Õnneks kuulasin nõuandeid ja panin 4,5 purje (+82 L). selleks ajaks kui vee peale saime, hakkas see vaikselt juba ülepurjestuseks kujunema. Kahe tunni pärast käiski tuul juba üle mu võimete, emhi näitab, et 18 ms (sw) puhus tippusid. Lained olid ka tõelised mürakad, samas nende seas palju ka teravaid, ehk siis täna oli mitu korda nii, et peale hüpet läks maandumiseni ikka aega:) Minu jaoks see uus sõidukoht ja oli põnev. Ainus miinus, et kalda all kivine. Kuna ma pole vist ligi kuu aega vahepeal vee peale saanud, siis väsisin tavapärasest kiiremini ära ja tulin esimesena välja. Vesi on veel täitsa talutav.
Nimi: Raino
Kuupäev: 16.09.2010
  vali
Karatiina (ilus nimi) kai (jälle nimi) ,viimati sõitsin seal 9 aastat tagasi siis kui kaksiktornid 11 sep. kokku kukkusid. Pappa-slall 7,6 puri 117 souk.Kõik prood jälle kohal John nende seas ,esimene start liiga tagasihoidlikult (oleks pidanud 20 sekki varem liikuma hakkama) aa startida sai kaldast madalast veest, teine start ja sõit ilmselt kõike kobedam ,kolmandasse starti pidin tiksuma ja ei jõudnud õigeks ajaks no ja neljadal sõidul püütsin kaatri juurest alustata et püüda max tuul kuid ikka tikksusin liiga pikalt .Siis jagati suppi ning kamanatati merele kuidagi jõutsin stardiks finisi liini juurde kuid tuult vähe Karmo tühistas sõidu.Natsa passisime ja kaldale ,no muidugi hakkas siis tugevalt paugutama kuid meil juba võistluse lõpp.
Nimi: Raino
Kuupäev: 12.09.2010
  vali
Just lõppes Hiiumaa Fan sarja etapp .Tegelt käisime veepeal ka eile kuid tuult nappis ning sõite ei tehtud .Täna siiis meetreid-sekudnis pisut enam ning tehti 5 starti.Sõitsin oma koha välja olen tulemusega rahul ,tegin 2 suuremat viga kolmas start oli liiga tagant ning esimeses sõidus sadasin ühes halsis vette ,ikka raske on keerata seda kolakat sverdi lauda kuid:) arenen iga korraga ning panen kõik õpetussõnad kõrvataha .aaa tulin 12 kohale, öunapoistest olin ees :)
Nimi: Raino
Kuupäev: 03.09.2010
  vali
Pappaslall Alguses panin 5,8 mis oli kinni teibitud ja mis kohe rebenes ,tuult ikka oli ja ei tahtnud seda katkist 5,8 täitsa maha tõmmata katki ka ju ja siis rebeneb veel hullemini nii et võtsin 4,7 sellega jäi jälle kalda alll lahjaks .Tegelt mulle meeldis, startisin suht tagant koos Erkiga (Erki Arumeel 2*Eesti meister vabastiilis) ja sõidud tulid nii välja kuida tulid ,tegelt olen täitsa koba ,laine oli mõnus pidi ikka valima kust sõita et liiga kõrgele ei lendaks (kaotab kiirusees ju kui hüpata vertikaalselt õhku).Väike hirm on sees et mu purje numbrit kas nähti teipisin kiirelt selle 4,7 külge. Ilmselt ühte sõitu ei jõudnud kuna vahetasin purje.Muidu täita ok oli Taivo Luik oli veel üle 10 aasta Virgo Korviga startisime kõrvuti Jacki nägin kes surfhouse esimene müüia no ja nii oligi :)
Nimi: johannes
Kuupäev: 02.09.2010
windsurf  vali
Tagalaht, N, 12-14ms, mida oli kõvasti vähem, kui lubatud, õnneks oli 5,8 kaasas ja veel eile koormat tehes mõtlesin 103L peale, aga jätsin maha, täna olnuks see õigem valik kui 85L, midagi ikka teha sain, ka mõned täitsa ok hüpped, enamasti aga veivasin, sest isegi külgtuules sõit väsitas alapurjestatusega jalad ruttu. sättisin 2 korda träkki ettepoole ja sain lõpuks mingi vähemväsitava variandi, lahe lääneserv, kuhu tuul rohkem sisse pääses oli ka normaalsem sõita... heina oli ka vahel uimes ja üldse see uim tuleb välja vahetada, paras ankur... vesi oli meeldivalt soe, lõpetasin viie aegu... John sõitis papaslalli ja sai 4 koha (Erno-Henri ja Martini järel)
Nimi: Raino
Kuupäev: 29.08.2010
  vali
Ka pühapäeval sai seilatud, 10-ne Neeme puri tootjalt Gaastra ning sverdilaud Fanaatikult. Kaks sõitu tehti ja need ka läbi libisesin.Tänud korraldajatele.
Nimi: Raino
Kuupäev: 28.08.2010
  vali
Võistlused Henri laenas formula lauda ja Neeme laenas 10 purje.Esimene Fan start oli väga halb sverdi lauad ikka kiiremad libisevad eest (käima ei saa ju),poole pealt tuul keerutab sajab vihma lõpuks pumpan ennnast ikka klubi juurde tagasi kuid sõitu kirja ei saa.Teine sõit norm ,vastavalt võimetele.Viimases sõidus sain lõpus käima kuid ei jäganud finisi liini ning kaotasin 2 kohta.Nüüd siis sai sõita glissis.läksin ikka proovima formula sõite ka,rajast ei taibanud mõhkugi ja nii sõite kirja ei saanudki .
Nimi: Anneli
Kuupäev: 24.08.2010
windsurf  vali
Kuna mu asjad on Nasval, siis kulgesin peale tööpäeva lõpetamist sinna, ei olnud infot ka, et kes kus on. John sel hetkel ainsana merel veel, tuli 4,2ga kaldale, pani vesti selga ja ütles, et kui tuuleauk on, siis saab sõita aga muul ajal on üle. Oligi nii, et sel hetkel kui ma tulin, läks just päris maruks, pagid olid sinna 18 ms kanti kindlalt (SW jälle). Otsustasin oma 4,5 +82Lga siiski peale minna, tõmbasin igalt poolt purje maha nii palju kui sai. Meelis seisis kaldal ja otsustas kodust väikesed asjad ära tuua. Seni oli ta 6,5ga sõitnud kuni veidi rahulikum oli. Kui ma vette sain hakkas John just asju pakkima ja nii ma sinna üksi triibutama jäin. Alguses hoidsin kalda ligi aga vaatasin, et hullu pole midagi ja käisin tagapool ka ikka trampliinidega kohtumas. (natukene rahulikumaks jäi vahepeal) Väga kihvt oli, sellist kiirust ikka tihti ei koge ja samas tundsin, et enamuse ajast kontrollisin olukorda. Ühe katapuldi ainult panin kui hakkasin kalda all dzaibi tegema ja siis tuli just kole pagi. Lõpuks jõudis Meelis ka tagasi (4,0 purjega). Sõitsime veel kahekesi mõni aeg, kaheksast läksime minema. Vahepeal jalutas kaldalt läbi veel Allan, kes arvas, et tuleb endale pisike puri ikkagi soetada ja Marek, kes oli teisel kaldal lõbutsenud oma 4,7ga, kuni kolli tulekuni.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 22.08.2010
windsurf  vali
Veiko kirjutab vist eilsest päevast. Aga täna oli nõnda, et rahulik pühapäeva hommikupoolik, tuult mitte eriti. Mõtlesin, et olgu, põikan korra Nasvalt läbi, vaatan, mis olukord on. Aga ega ma eriti lootusrikas ei olnud. Kell 11 kohal ja olin esimene, ainult kalamehed luusisid ringi ja üks lõhkine arbuus vedeles, mille vist mõni kajakas on noka vahelt maha pillanud. Tuult ei eriti. Õige varsti hakkas aga lipp üha enam trimmi minema ja tuli hakata rigama. Binoklist paistis ka, et kai otsa taga hüppavad valged jänkud (W suunaga nagu tavaliselt meie putkade juures ei saa ju täpselt aru, kuidas puhub). Valisin kindla peale minekuks kõige suuremad asjad, ikka 6,8 kämmidega puri ja 117L laud. Kui nurga tagant välja sain, selgus, et sõita saab nendega küll ja veel. Ajapikku tuul aina kosus ja kosus (SW 11-14ms) ning lõpuks olin ma täielikus ülepurjestuses aga kohanesin sellega ära ja oli päris kihvt. Laine oli nii tihe, et kahe hüppe vahe jäi kohati liiga lühikeseks:) Dzaibe tegin järjekindlalt iga otsa peal ja üsna palju tuli ka välja. Mõnda pisiasja sai nagu paremini tehtud, samas teinekord taban end mõnelt vanalt vealt, näiteks panen jalgu vahetades uue jala liiga taha. Vahepeal jõudsin veel üle pea vees Küllele ja Janisele veestardi õppuse teha, mis läks igati asja ette, kuna need kaks tublit hakkasid neid seejärel kohe praktikas ka teostama. Sealjuures lasin ma enda kamad kalda poole minema ja hiljem ujusin neile järele. See oli tegelikult päris õpetlik vahepala, et selgust saada, kuidas mere peal oma võimeid adekvaatselt hinnata - tundub lühike maa aga ikka läheb hulk aega kuni kaldani jõuad, isegi allatuult. Kolmetunnise sessiooni järel väsisin ära ja tulin kaldale. Tanel ja Mihkel olid ka kohal. Hiljem avastasin, et teisel kaldal hotelli taga oli iganes suur hulk purjesid. Kuna Raino oli ka seal, siis ta ehk kirjutab, et mis seal toimus:)
Nimi: Raino
Kuupäev: 22.08.2010
  vali
Teisepool kaldal oli tätsa prooo.Egas minagi hommikul mõtlesin mida ültse teha kuhu minna (sest ei olnud soovi väikse tuule pärast tõmmelda) õnneks on meil sõber Marek kes viis mind asjaga kurssi ning suundusmegi koos Varjega ühe paiku Nasvale.Valisin kahe kalda vahel (käisin mõlemal pool vaatamas ),sai tehtud õige otsus paremal pool jõge on lustlikum. Sõitsin terve päeva 5,8 ja 96 lauaga ja hoo sai sisse küll, Marek-poiss kasutas 4,7 purje no natsa väheks jäi tallle kuid se on ta lemmik puri ja seda peab austama :) .Varje sai täna mõlemad jalad aasa see siis surfas glissis. Kohal olid Urve koos sõbraga Aalo kes ei kasuta trapetsit (aga peaks) muideks tõmbasin korra ta laua käima jube kegelt läks.
Nimi: johannes
Kuupäev: 22.08.2010
windsurf  vali
Pirita, balti karikas+eestikad, 2päeva ootame asjata tuult, tuuletu prognoos reedeks peab paika, laupäevane 6-7ms kaob aga kuhugi pilvede alla, tuul tuleb alles pühapäeval ja päris raju formula jaoks -16ms ja suur laine läänest, , john teeb pedasse sisseastumise katseid, aasta läbi ootad korralikku tuulega võistlust ja säh siis... olen merekohtunik ja panen raja, naised merel + tiit jäävad merehaigeks, mul läheb sellest jamast kõht hoopis tühjaks, vesi on näotult külm 9-12C, kodus samal ajal +20C... neeme on aastaga ikka sammu edasi teinud ja pole enam stopptuli, henrile oli see liiga raske katsumus ja tristan sattus hoopis mingi mürgitusega haiglasse... kolme sellist päeva poleks võistlejad ilmselt vastu pidanud, õigemini oleks ellujääjad olnudki võidumehed, aga asjad juhtuvad selleks et nad peavad juhtuma... panen siia lauakaalumise pildikesi ja sealt ise lehitse edasi, http...2010BalticCupESTFormula#
johni laud oli +100g kõige raskem uutest gaastratest, aga ehk on ka selle võrra vastupidavam läbivajumise osas.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 21.08.2010
windsurf  vali
Läksin heauskselt windguru eilse prognoosi õnge, mis lubas tänaseks keskpäevast alates tormituult. Ajasin siis õppur Anne kohe 9st Nasvale kohale, et jõuaks koolituse enne maru ära teha. Tegelikkuses asi kahjuks nii änksaks ei läinud, vähemalt mitte esialgu. Väike Hardi sai ka kenasti hakkama. Puhus vaheldumisi kord W, kord SW ja vaheldumisi tugevnes- vaikis. Karme pagisid tuli ka sisse ja see ennustas nagu peatset kolli saabumist, taevaserv oli ka tumetume. Aga ei midagi, pigem tavaline tugevam tuul. Kella 14st umbes kui ühiskondlikud kohustused täidetud, võtsin ikkagi oma 5,5 purje ja suure laua (117) ning läksin olukorda üle vaatama. See hetk tulid just Raino ja Varje ning Külle läks ka 7se purjega vette. Natuke aega tiksusin aga siis äkki hakkas puhuma ja vägagi (sw). Poolteist tundi kindlasti sai superhead sõitu, laine kergitas ka üles. Olin üsnagi ülepurjestatud (emhi näitab, et pagid sel ajal 14 ms kanti). Kusjuures kalda all ei olnud sellest tuulest erilist märki ja kui Raino 6,8ga esimese triibu tegi, tuli imestunult tagasi, et nii palju merel tuult. Varje sõitis ka juba täitsa nagu päris. Janis oli ka pikalt vee peal kord formula, siis väikese lauaga. Üks hetk vahetasime Rainoga mõlemad oma lauad väiksemaks, Külle rigas väiksema purje ja muidugi siis tekkis taas tuulepaus. Ise nikerdasin natuke veel aga varsti hakkasin asju kokku korjama. Kuni minul pakkimine pooleli, ilmus Marek, kes teatas, et kindel on et varsti hakkab kõvasti puhuma ja tema igal juhul põrutab 4,7 purjega merele. Kui ma mõne tunni pärast Nasvalt korraks läbi põikasin, oli tema ennustus igati õigustatud, sest meri oli jäneseid täis ja Marek muudkui kihutas nönda, et vahujutt taga. Vot selline värk, peaaegu terve päev sai siis mere ääres oldud. Hakkab tasapisi jahedamaks minema, õhtune saun läks asja ette. Homme peaks ka sõita saama.
Nimi: Raino
Kuupäev: 21.08.2010
  vali
mis seal ikka Anneli on kõik ilusasti kirja pannud ja nii oligi :)
Nimi: veiko
Kuupäev: 21.08.2010
windsurf  vali
Kuna eilne tuule prognoos oli selline nagu ta oli sai sõrve sõidetud, kus oli teada, et on tuul.
Ja seda seal tõesti oli. Purilaudureid oli ilmelgelt vähemuses kuid sellegi poolet on sõrve jällegi vetikate poolest puhtam paik. Sellist lohede paraadi ei ole veel sõrves näinudki ja autosidki oli nii võrd palju, et lähim vaba koht oli alles majaka all. Mõned tunnid vees ja peale 56-ndat ebaõnnestunud jibe-i pidin tunnistama jällegi, et tuulel on rohkem jõudu kui minul.
Kella 8 paiku nasvalt läbi sõites oli sinnagi tuul jõudnud ning kuna ei olnudki nii väsinud kui arvata võis sai enne koju minemist veel tunnike karjääris jibe harjutatud. Üllatuseks tulid isegi mõned rahuldavalt välja. Õhut hämaruses sai asjad kokku pakidud ja päevaga rahule jääda.

Vaata pilti
Nimi: Alar
Kuupäev: 17.08.2010
windsurf  vali
Täna oli kavas varajane enne-tööd-hommikusurf, kuna prognoos oli väga hea 10(12) ja EMHI andmetel oligi umbes selline tuul. Kohal olid veel Anneli, Vahur ja Mihkel.
Ma proovisin oma standradvarustusega 6.7 ja 160L - võrreldes eelmise korraliku ilmaga täna erilist liugu ei olnud, kuigi tuul nagu puhus küll. Ju siis olid settingud valed, sest rippusin trapetsis nagu ahv liiani otsas - kui esimese jala aasa sain, siis kadus ka kiirus.
Oma vetikanormi korjasin ka kohusetundlikult täis. Teistel tundus asi libedamalt minevat. Aga oli mõnus võimlemine ikkagi ja positiivse poole pealt võib vist öelda, et avamere veestart on nüüd selge (vähemalt kui tuul õigelt poolt puhub;) - kuigi esialgu ei saa veel eneriga säästmise aspektist aru.
Henry soovil ka pilt

Vaata pilti
Nimi: Raino
Kuupäev: 16.08.2010
  vali
Randvere Muuga laht enne kolme vette ja 10 mintsi enne 7-set hakkasin kama kokku sebima. 5,8 puri 96 liitrit laud ikka Fanaatikult.Väga väga kena surfikoht just oma laine poolest , ok asju peab ju tassima päris pikalt kuid see tasub ära .
Nimi: johannes
Kuupäev: 16.08.2010
windsurf  vali
nasva, NE-E, vesi suppsoe,... mudilaste trenn saab just 3ks läbi ja hakkab korralik slallituul 8-10ms puhuma. 105falcon+7,5gtx, teeme tristeniga vahase otsa, 1km enne vahast jääb tuul nõrgemaks ja saan esimese tiksumise, aeg 13 min, minnes täit pauerit ei tulnudki, sest tristen saab 8,5 hakkama, jääb nii 300m maha, keerame otsa ringi ja tagasitulles oli tuul palju tugevam, lausa mönus oli paakstaaki lasta, tristen pani alguses kuressaare peale, ajas segi, siis ikka lõpuks hakkas minu järgi nasva poole tulema, uus laevatehasehoone on suht hall ja kaob kehvema nähtavusega täitsa ära, varem hotelli valge sein ikka paistis selgemini. edasi-tagasi läks 35 min. koos väikse puhkusega vahase all.
Nimi: Raino
Kuupäev: 15.08.2010
  vali
Veetsime nädalavahetuse Pärnus. Laupäeval oli ainuke sportlik-veeline tegevus kajakiga sõit rannast muuli tippu ja tagasi ,öö veetsime jõulumäel , hommikul kiired rulliringid enne vihma ning siis Pärnu randa.Oh ime olematu prognoosi puhul tuli ikkagi tuul ,kiirelt merele 5,8 puri laud 96 liitra Fanaatik vabalaine. Sõitu jätkus 30 mindiks aga ikkagi ,ainuke kes sai ka paar triipi teha oli Jürka.
Nimi: henry
Kuupäev: 15.08.2010
windsurf  vali
Mida teeb "õige" surfimees siis kui tuult pole ? Õige surfimees teeb plusse kodus, niidab muru ,kastab tomateid, käib naise ja ämmaga kontserdil tättet kuulamas, teeb remonti ,vahetab akent ja poleerib uime ja mastijalga. Teeb oma kallile kaasale mašaasi ja tõotab käsi südamel ,et just tema on elu armastus, mitte surf, aga niikui lehed sabisevad puudel, siis akutrell laskub vabalangemisse maapoole ja enne kui see maaga kontakti saab on "õige" surfar juba nasval ;)
Tuult jätkus vahelduva eduga paariks tunniks. Triikisime Mr Neemega terve kaldaaluse ja korjasime kogu adru ja vetikad ilusti kõik uime taha :)
Hoiame koduranna ikka puhta onju
Nimi: johannes
Kuupäev: 09.08.2010
windsurf  vali
Nasva, SE,-S kell 12-1530 ehk minu sõiduajal keerab tuul iga poole tunni tagant veidi ja veel vihmake püüab tuult maha suruda, kuid parimatel hetkedel on tuult 10-14ms, ehk 5,9 jääb paljuks, kuna on soe, eriti vees, siis viitsin ka edasi-tagasi lauavahetusega jamada, aga vana 85 jääb ikka põhilauaks, kuigi vahepeal oli ka 103 kasutuses, 85 oli peale vahetust nagu liimitud merele, läks ikka juberaskelt, pean ka seda lauda korra kõpitsema-kuivatama ning kiirema uime alla saama, vana piluga uim pidavatki olema aeglane. siis aitasin ühe lõunanaabri -lätipoisi päeva päästa ja laenasin sellele narkarile varustust, inimene oli ikka väga õnnelik, et leidis saarelt lõpuks elupäästja. meitel ikka kuluks aeg-ajalt mingid väiksemad laenutuse kamad kah ära...
Nimi: Raino
Kuupäev: 09.08.2010
  vali
Tuul oli jälle Püünsi peale suunatud ning nii saigi pool 4 kuksed kinni pandud .Linnas liigeldes helistas Zups et mis teed kas ..... jah ma juba teel Püünsi. Koale jõudes tuult vähevõitu ,panin ikka oma vappori 7,6 ja stouki 117 kokku ning läksin pumpama , kui Herki jõudis kobisein kaldale , kuna tuult vähe ja temal kaalu rohkem siis pakkus ta mulle oma mantat 110 L 69cm (selle aasta mudel +see kergem) laual all just ahjuht tulnud Z slalli uim :) , no palju sõita polnud vaja 5m kui leitsin uimega kivi :( (kus juures Herki luges enne sõnad peale et ma kivisse ei paneks ja ma hoitsin uime õhus kuni olin pea ...deni vees. Manta on stabiilsem ilmselt kiitem , ülesse sõidab paremat nurka šaivi teha lihtsam jääb rohkem glissi. Ja lõpuks tuul tuli ka niii et sai Zupsgi sõita ja mitte ainult tema nägin veeel Henri venda naeru näoga (ah see on neil geenides). vut niii
Nimi: henry
Kuupäev: 09.08.2010
windsurf  vali
Nasva peale kella viit, kõva litter ikka veel peal, no Alari mastist ikka kõvem, youknow :)
R.I.P Mu ületõmmatud 6.0 oli selgelt ole, kuigi hakkasin ära harjuma, sest nautisin seda meeletut kiirust. Vahetasin Mr Neemega taglase 5,2 vastu sest mul laud 123 L ja temal 105L hakkas selle tiivaga veealla peitu pugema kohati. Polegi vist Nasval sellist talutavat lainet ammu kohanud. täitsa mõnus oli, vahepeal tekkis laineharjale vahutav tipp ja proovisin selle otsas kohe tasakaalu :)
See sõit oli nagu lohutusauhind Aegna maratonile , sain trapetsi mõttest aru ;)
Nimi: Raino
Kuupäev: 07.08.2010
  vali
Aegna maraton.Eile õhtul veel ei tadnud mida teen kuid Zupinguga konsulteerides pakkus ta lahkelt 10,0 vaporit no ja kui see puri installleerida Varje praegusele ujuv-vahendile Fanatik 167L ja 335cm pikale surfilauale siis võiks ju isegi läbi kulgeda selle trassi, nii ka läks.Sellest on möödas vähemalt 3 aastat kui nii suure purjega korra sõitsin.Vees muidugi selgus kohe et pean kiirelt tegama uue seadistuse ,ei start oli muidugi antud ,timmisin ja alustasin libisemist.Kuuli muna juures küsisin minu lähedal sõitnud Urmas Heinmetsalt kas nii käibki et sõitetakse ilma trapetsit kasutamatta (kuna ta sõitis ka niimoodi kui mina ) ja sain vastuseks et jah põhimõtteliselt küll.Pringi juures tuli tuult juurde ja minu kogemuste varamu 10-se purjega sõidus oli kasvanud nii et upitasin ennast trapetsisse ning venitasin reguleeritavad trapetsi nöörid peagi pikemaks , ohkasin kergentunult sest näputes verevarustus nappis ammu juba .Punnitasin mis ma punnitasin kuid Aegna all siiski märki kätte ei saanud , tegin paudi ja teisegi veeel no et õigele kursile tagasi saada .Uuus kogemus tuli kohe märgis tegin halsi , sellist kooslust (puri,laud) pöörama saada ja veel napi tuulega oli minu jaoks uudene (Aegna märki sõitsin pea 2 tundi).Tagasi kihutamise esimene ¼ läks libedalt siis aga tuuvalitseja keeras kraanid koomale ja lained kõigutasin ebakorrapäraselt ,päris palju energjat kulus seal palgi peal kõõludes.Kõige kriitilisemaks läks aga siiis kui võtsin viimast märki (poolel teel kuuli muna ja Pirta vahel), see viimane ots oli suht alla tuult , proovi seal kõõluda tuul kustus olematuks ja ma sadasin vette .Läbi minu tõsisele soovime ja tagant tulevate laudurite kiirele liginemisele ajasin ennast jalule punnitasin tagalse püsti ning äääri-veeri liikusin finisi suunas (endal kämbrid tagurpidi, tuult polnud ju , sahmisin kuid õigeks sain alles mitme katse järel). Nii ta läks 3,5 tundi sõitu 36 koht :)
Nimi: johannes
Kuupäev: 04.08.2010
windsurf  vali
nasva, SW-W 10-14ms, 85+5,9 setti pole ammu kasutanud, päris mönus oli sooja veega surfata, ka laine oli kaugemal merel hea hüppamiseks disainitud, tuul seevastu pisut ebaühtlane ja nagu päikest näitas, nii kohe ka tuul vaibus, pilveall jälle tõmbas korralikult, sõita sain tunni, sest olin ilma suhtes lohakas ja ei viitsinud varem randa tulla nagu paljud teised tublid töösurfajad seda olid.... tegelt keeras tuul 3 ajal jälle edelasse ja ka siis saanuks samahästi triibutada.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 04.08.2010
windsurf  vali
Kella 10st Nasval ja varsti ka vees. Enne rigamist tundus 4,5+82L paras, veidi aja pärast juba tekkis kahtlus, et vaja suurem puri panna. Aga õnneks oli see vaid hetkeks ja merel väljas tuult nii palju, et kohati pidin isegi purje veidi avatuna hoidma. Oli kohti, kus marutas päris kõvasti. Põhjus kindlasti ka selles, et vahepeal oli sellist segalainet, mis viskas siia-sinna ja ei saanud päris "täiega panna". Tugevad pagid olid sees ja esimene triip oli nii hirmus ebamugav sõita, et tulin kaldale ja timmisin igalt poolt, mida sai - tõmbasin alt veel peale, panin jala-aasasid kitsamaks, masti ettepoole, trapetsiaasasid tahapoole. Läks oluliselt paremaks küll ja sõitsingi nii lõpuni. Alguses puhus enam lõunast ja oli üsna mõnus laine, pärast keeras tuul läände ja ajas laine segamini. Ent siiski kohtusin tagapool merel selliste mürakatega, et sain oma senised pikemad hüpped kindlasti, mida saatsid mu kilked. No ei saanud end tagasi hoida, nii vahva oli. Hooaja alguses veel veidi pelgasin suuri laineid ja marutavat tuult aga nüüd on ka nemad mu sõbraks saanud. Kuna jala-aasad olid täna tihedalt ümber siis püüdsin hüpates ka tagumist jalga enda alla tõmmata, mis muidu on mul nagu "ripakile" jäänud. Igal juhul kõik maandumised läksid ka korda, spinni ei läinud eriti tihti ja surfipäevaga jäin üsnagi rahule. Oleks olnud viitsimist purje suuremaks vahetada, oleks saanud kauem sõita. Rahvast oli sõitmas taas palju, kõiki oli rõõm näha!
Nimi: Raino
Kuupäev: 04.08.2010
  vali
Püünsi kella 2 sain vette puri 5,8 laud 96 nii sõitu vähemalt 2 tundi pärast veel 7,8 ja stouk 117 .
eile kribasin pika juttu , nüüd hommikul vaatates polnud seda kirjas oooh ,pole vaimu peal et jälle kogu see lugu ..........
Nimi: Raino
Kuupäev: 02.08.2010
  vali
pildiseerja Varblast Epp Hundi surfiparadiis http://album.ee/albu...50242847
Nimi: Henry
Kuupäev: 31.07.2010
windsurf  vali
Harilaid (haagi lõugas) Super ilm, hüper, tuul, mega pudru lained. Täiesti korda läinud päev, igemed on praegugi veel paljad. Eelmine kord selles spotis oli mul raskusi murdlainest läbi saamisega, ja see väsitas väga ära, siis seekord oli taktika paremale serva tiksuda ja siis sealt süstida - see toimis. 2 korda ja mõlemad korrad veatult. Lendasin Mr Neeme 5,2 purjega , set minu väikseim on 6. Esimest korda sõitsin endajaoks mini uimega umbes 28cm pikaga, aga see sobis täna mulle nagi valatult carve123 liitrise laua alla.
Rahvast oli nagu "geolooge" kella 10-ne ajal poe ukse taga ;)
Tuult !
Nimi: johannes
Kuupäev: 31.07.2010
windsurf  vali
Nasva, SW 9-14ms, 103+6,0vapor, elliminaatoriga on nurga sõitmine kehva, iiga ovaalne kuju, isegi vana 85L bonnyga saan nasvalt vahasele, täna üritasime uut kiirusrekordit, aga vajusin johnist ja tanelist kõvasti allapoole, umbes abruka keskele vahase asemel. sattusin 3 tuuleauku ja 500m enne abrukat oli juba nii vaikne, et keerasin otsa ringi ja hakkasin tagasi tiksuma, sinnamaani oli läinud 18min. tagasitulles sain ikka glissi kah lõpuks ja nägin üht surfjata keset merd laual istumas, suht rahulik oli , mötlesin, et päris külmanud ja appaatne juba, aga selgus, et john oli kardaanist jagu saanud ja ootas tanelit, kes läks varu tooma, tubli tegu! edaspidi peab varukardaani, masti, poomi ja laua sleppi võtma, kui nii pikale reisule minek tuleb... ja merel kaob ikka surfaja täiesti ära, isegi laual istujat märkad alles suht lähedalt.
Nimi: Raino
Kuupäev: 31.07.2010
  vali
See nädalavahetus saarde ei tulnud ning plaanisime juba varakult minna Eppu Hundi juurde Varblasse. Reedel kohale jõudes oli tuul juba kustunud kuid vaatasime ikkagi Eppu juhtimisel surfikohad üle.Laupäeva hommikul mugisime Eppukese surfimajakese köögis kõhud punni ning merele.Minul 7,6 vappot Varjel 6,8 ,sõita saab Varbla motelli juures lahes mida mere poolt piiravad laiud, nii triibutasimegi seal kuniks tulid teadjamad surfarid ning naad suundusid lahesopist välja ,järgnesin neile no seal on juba lainet ka :). Vabastiili ja kiirusekunnidele on se täitsa arvestatav koht,rigada saab murul motelli taga ja kell soovi suuremate lainete järele kruisib lihtsat laiu tagant välja.www.surfhunt.ee Pühapäeva veetsime Pärnus ja Jõulumäel sõitsime rulluisku ja mängisime discgolfi, muideks Jõulumäel on uus asfalt katte kõigil rulliradadel + uusi teid juurde ehitatud.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 31.07.2010
windsurf  vali
Tänasest päevast nii palju sissekandeid, panen siis enda oma kah juulikuu lõpetuseks. Hommikut alustasin enda jaoks uues spotis Haagi lõukas, mis oli ütlemata kena. Lainesõidu kogemus on ikka nii vähene veel, et maadlesin murdlainerullis märkimisväärselt kaua. Saad juba üle esimesest, teisest, kolmandast ja no peaaegu merel väljas ning siis mingisugune viimane mürakas murrab sind jälle maha...uhhhhhh. Laud oli muidugi ka üpris väike, 82 L ja puri 4,7 (tänud Vahurile laenutamise eest, väga hea taglas oli minu Pilotiga ja 30% kaigasmastiga võrreldes). Lõpuks samuti kui Henri tiksusin vasakule nurka ja sealt siis sain välja. Väsinud muidugi juba olin selleks ajaks aga see ununes ära, kuna edasine oli oiii kui mõnus... Merel oli tuult küll ja veel. Kahjuks pidin paari tunni pärast linna tagasi minema aga kuna sõiduisu polnud veel täis saanud, kulgesin edasi Nasvale. Seal puhus peaaegu sama hästi ja 5,5se purjega ning väikse lauaga tegin pooleteisttunnise sessiooni ka seal. Kokkuvõttes päevaga ülimalt rahul, nägin mõlemal kaldal kogu meie surfirahva kah ära:)
Nimi: Henry
Kuupäev: 30.07.2010
windsurf  vali
Mina ja Mr Neeme Sepikutega nasval, puhus minujaoks kƵige raskemini sƵidetav vormeli tuul - lƵunakaarest. Selline tunne nagu Ć¼ritaks jalgrattaga risti Ć¼le kartulivagude sƵita ja lƵpuks on kraav ka vaja Ć¼letada. Neem seevastu nautis sƵitu. Ɯtles ,et settingud on paigas :)
Ja Ƥrge unustage silti toetamast !
Nimi: johannes
Kuupäev: 29.07.2010
windsurf  vali
Nasva, S, 8-11ms, vesi soe, 102+ 7,5. tuul pehme ja ebaühtlane. jään ka vihma kätte ja saan tiksuda.
Nimi: Raino
Kuupäev: 25.07.2010
  vali
Täna oli see päev kus tõesti võis öölda et käisin surfamas sest viimased kolm korda on olnud kas purje keerutamine või liiga vähene gliss.Rannas muidugi koos Varjega varakult nii 9 olime veees , seis oli ningel tuult ei olnud ja siis jälle oli .Kuid siis lõpuks tuul tugevnes nii et sai vajutada purje tagumise nurga vette ja lennata lainelt lainele ,sõitsin isu mönuga täis ning kobisin kaldale, just siis tulid kohale profid , John tuli peale kui ma randusin (mis oli kahju ,oleks tore olnud temaga oma kiirust võrrelda).Seda kõige magusamat tuult aga rohkemaks ei jätkunudki pärast puhkust ennast korralikult käima ei rebinudki. Ja veel kaks seika tänasest päevast esiteks sai korralikult rohtu riisutud ning Kuldar on sõbrali-abivalmis surfar.Kell kaks sõitsime Nasvalt minema (mis pärast oli ei tea)
Nimi: Raino
Kuupäev: 24.07.2010
  vali
Tagalaht vasakpoolne kallas ,kui meie Varjega kohale jõutsime tiksus Meelis juba vees.Kammisime kogu selle Pidula lahe sobi rannad läbi ,vette läksime ikkagi vasakult poolt mis oli viga kuna tuult oli rohkem lahe keskel ja seal nurgas oli vees rohkem heina ,tiksusis siis minagi väljapoole aegajal heina korjates uime tagant.purjeks 7,6 vapor ja 117stouk, eks ta puhanguline oli kuid suure jänu sain kustutatud (muidu olingi juba pahur).Pärast kahte tundi vees kobisime kaldale ja kui kama kokku sättisime veeres kohale karavan surfaritega osasid tuntsin Opu, Urve ...... naad olid käinud tuule otsingul Harilaiul ,juhatasin naad lahe keskele ning käisin ka ise sealt läbi tuult nuusutamas (oleks tõstnud oleks ka vette nendega läinud,kuidi Varje oli juba suur soov koju minna ning ei saanud minust aru ,no mulle meeldib küll teistega koos surfata )
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.07.2010
windsurf  vali
Nasva, tundub, et siin on juba nädala olnud vesi soojem kui oli Sardiinias, ükspäe möötsin 25-27, täna oli 23 ja kuna õhk oli täna vaid 21, siis oli vannitunne täielik, täna sain isegi 8,2 purjega slalli sõita W 6-8ms... nüüd käib juba ka koolituses usinalt rahvast ja lastetrennis ka tosin mudilast, tuleb väikestest purjedest puudu.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 19.07.2010
windsurf  vali
Ooohhhhh, lõpuks tuul ja sain sõita üle pika-pika aja. Nasva. 6,8+117 oli peaaegu ideaalselt paras, no tsipakene vähe. Õnneks ligikaudu on ikka veel meeles, et mismoodi see surfamine käib. Tuult tundus veidi rohkem kui Johannes kirjutab, igal juhul täiesti heaks võiks tuule lugeda. Eriti peale viimase aja tuulepõuda rahuldud ju kohe vähemaga. Sügisel ei hakka alla 10 ms üldse randa kolistamagi... Sõitsin pluusi ja shortsidega ja üllatuseks hakkas külm. Just selline tuulekülm. Johannes ütles selle peale, et tuleb aeglasemalt sõita:)Vees oli oluliselt soojem aga kahjuks või õnneks ei kukkunud täna eriti sisse, sest dzaibitehnika sai justkui natuke parandatud. Niisiis tulin ära veidi varem kui oleks muidu tahtnud. Sebimist oli rannas täna tõesti mõnusalt palju.
Nimi: Henry
Kuupäev: 18.07.2010
windsurf  vali
Surfilaager 14-18 Kokkuvõtteks võiks öelda ,et kulus 36 liitrit õlut 12 liitrit ginni ja 5,4 liitrit rummi ja pakk õllesigareid. Muud nagu ei tule meelde :) Veiko Võitis ühel päeval algaja võistluse ,aga sõitis liiga hästi ,sest tuult oli , ja jäeti lubatud peaauhinnast ilma (roosa poom) ja sai seeasemellohutuseks Eesti Post-i marke. Oma viga ,et ta ei tunne extreemist kedagi ja pole nagu "oma mees" vaid võsasurfar. No teisel päeval jäi 4-daks ja sai istetrapetsi ja 28" trapetsiaasad ! :D
Nimi: Raino
Kuupäev: 17.07.2010
  vali
Laupäev ja õhtuks otsustasime Nasvale minna ,purje sa keerutada mönusalt,varje harjutas minu õpetus sõnade saatel madalast veest starti. Pärast cillisime linnapeal sõime Classikus jaluasime ümer lossi, suvi on mõnsa.
Nimi: johannes
Kuupäev: 11.07.2010
windsurf  vali
Sardiinialt lahkume 8.00, ehk magasin sadamas pöösaall, mis oli supermönus, puhus soe tuuleke ja polnud räiget palavust, öösel 3st keerasin tuduma ja 5 aegu läks ikka korra jahedaks ilmselt alla +30 ja tõmbasin tuulepluusi peale.... praamifirmast kasutasinwww.moby.it , mis oli Piombino -Olbia suunal päevase variandina soodsaim, muudest linnadest liinidel oli pilet ikka 100-200 euri kallim, ka õine variant, kajutivariant pole kohustuslik, salongides ja tekil on piisavalt kohti kus saab end magama keerata, enamhinnatumad kohad olid 6-7-8 teki vahelised trepikoridorid, kus oli maas paks pehme vaip ja päris külm kliima tehtud, astu aga üle magajate.... kuna juba all saapamaal olime, siis mõtsime, et läema kaem viltust Pisatorni, enne praami küsin veel kohalikult rännumehelt teed ja see soovitab hoopis Siena vanalinna minna, Pisas pole muud näha kui üks äpardunud ehitus... no otsustame siis Sienat kaeda, gps pakub selleks kohe extreemteed otse üle mägede, saan hea rallielamuse, kiirteed kasutades ilmselt läinuks aega poole vähem,... Siena vanalinn polnud esmalt miskit erilist, aga mida sügavamale läksime, seda ägedamaks emotsioon läks ja jõudes keskuse kirikuplatsile, mis oli mega suur ja kaldupinnaga nagu teatriplats ning siis võttis ikka arhitektuuriosa minu ajudes sassi, sadu inimesi istus lummavat pilti kaifides lihtsalt platsikallakul, miljonärid panid paremat põske platsirestos ja 2 japsi lasid end vanalinna taustal pulmariideis pildistada... antiikses veinipoes tegin järjekordse veiniostu, sest veinid on isegi luksuslikus vanalinna veinipoes 3-4... 10-12 euri, meil maksaks iga odavaim vein 10 euri min.... haarasime enne öiseid autamatkamisi paar 5 eurist suurt firmapitsat kaasa ja tasapisi kodupoole, hing jäi veel Siena vanalinna uitama (kui saad võta terve päev -2 selle vanalinnaga tutvumiseks)... palavus hakkas 1-2 kraadi kaupa allapoole minema, Poolas oli juba õhtul alla 30, tagsitulek kestis alates mandriitaaliasse jõudmist 2 ööd ja päeva, mille kohta magasin 1 tunni hommikul austrias(pingil) ja virtsust koduni (ilmselt john sõitis), viimane öine lõpp praamini oli päris piin sõita, leiutasin pidevalt uusi nippe unega võitlemisel ( näiteks 2 sõrmega rooli keeramine on täiesti mõistusevastane tegevus, mis hoiab meeled ärkvel nagu ka igal võimalusel möödasõidud, põlvega rooli hoidmine päästab kindlasti kraavisõidust kui tekib aukuvajumine (oli korra või isegi 2), sel juhul ei hakka keerama kraavi ja ülesehmatades oled veel sirgel teel, viimases lõpus ei töötanud enam kohvi ka aga see oli kohalik lake kah. kahu, et tuult väheks jäi ja eks meil oli ka ettevalmistus sel korral puudulik... reisukulu oli kusagil a* 8-9tuh vahel 12 päevale(kütus, praam, majutus ja söök)

Vaata pilti
Nimi: Raino
Kuupäev: 10.07.2010
  vali
Nasvale jõutsin hommikul kell 8, sest lubas mingitki tuult just nii vara .kohe kõllasin ka Anneliile ning Kuldarile et ma nüüd vette,.asju kokku seades tutvustasin ühele kohalikule kalamehele (to kalamees tuli ise uurima) surfi võlusi.No ja nii ma siis oma max suurte asjadega vette läksingi tiksusin välja ja kukkusin pumpama alla lainet sain jeeli jeeli käima, lõpuks otsustasin et targem on purje keerutada mis mulle ka tegelt meeldib.Ilm mega ilus lühike kalipso vesi sillerdab ,elu on lill.Minu kõne peale tulid varakult kohale ka Anneli Kuldar läks lõbusamaks , aajaa Kuldar poiss kutsus klubi kaatri põhja puhastama sai seda siis nii soolases mereveees nühitud kui ka pärat pehmem lihf pehmes jõe voolus .Siis oli kell juba nii palju et kohale ilmusid nii saare surfi tuleviku tegijad kui ka minu hea sõber Henri ,minu jaoks aga hakkas surfipäev läbi saama ,pea oli päikest valus ning lihased mõnsalt valusad (ega see purje keerutus nii lihtne polegi)
Nimi: Henry
Kuupäev: 10.07.2010
windsurf  vali
Et siin mu vormeli ponnistustele on väike fänclub tekkinud siis sain juba noomida ,et kui mändjala alt oli meid (mina ja Ms Neem) vett sogamas näha ,et miks siis logis täppi maas pole. Eile võitluses Neemega sain allatuult selge võidu, mis lõppes tänasega, sest Nempsi purjel oli alumine latt katki mille ma täna hommikul 7-e ajal ise ära parandasin:) tõmbasin alt peale ,liigutasin träkki, vahetasime Nempsiga uimed ära. Mulle R20 talle R13 no ei saa ega saa kuidagi N-i vastu nurka, lihtsalt kerab vastu tuult üles ära ja mina jään nagu poomi taha kohvi jooma. Puri põhimeõtteliselt sama, uimed samad, poomid ka veel samad peaaegu, aint lauad erinevad. See vähene mõistus hakkab ka otsa saama, kõike nagu on proovitud. Oeh, tuleks juba Johennes tagasi ja piitsutaks vahepeal tagant, äkki on abi. Kardan ,et kui Mr Neemel kaob võistlusmoment tagant ära siis vb hakkab hoopis golfi vms mängima ;)
Tuult !
Nimi: johannes
Kuupäev: 10.07.2010
windsurf  vali
Cagliari, tänane prognoos on juba meetrijagu parem eilsest, 12 ajal hakkab nagu mingi briis tööle, mistralist pole essugi, passin 2-ni ja siis otsustan mäkke rattaga presida, Cagliaris tuleb selleks klubist kesklinnapoole 500m sõita, siis vasakule ja esimesest jälle vasakule läheb korralik asfaltee üles, mille tõusunurk on koduperenaise velokaga täiesti talutav püstitõusmata, tõusen klubi äärse mäe paralleelsele servale 15 minutiga, kus mingi bänd seab õhtuks lava üles, vaade on hunnitu nagu kirjamehed ütlevad, vaatamata superreostaja inimese püüdlusele, paistab vesi allapoole kiigates päris hästi põhjani, ... kui italianode käest küsisin, et miks russosid rannas näha pole siis siin privaatnurgakestes nad peidus ongi... muide Berlusconit ei poolda 90% kohalikest, pidavat ärimafia värk olema, umbes nagu meitel praamiäris... ja siit ülalt vaadates pole tuult küll kusagilt loota, selline passimine on masendav ja kuumus teeb kah oma tööd, kuigi võrreldes esimese päeva vilus +37 ja tänase +32 on elu nagu talutavamaks läinud... päeva lõpus teen paar simultani itaalia kabes, saan pähe, sest tammi saab ainult tammiga võtta ja tagasi võtta tavalise nupuga ei saa... muide täna oli brasiilia Audol ka paat renditud, aga meil polnd sest kasu.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 09.07.2010
windsurf  vali
Tuult ei ole, kuivan kaldal ja kasvatan järgmist surfipõlvkonda. Ainus päev kui tuult oli, olin ma just ära. Praktiliselt iga päev toimetame Nasval. Tristen, Armand ja Janis sõidavad oma sõitu. Pisikestega tegeledes on tore, et iga päev on suured edusammud näha - kes õpib kaldastarti tegema, kes kõrgust hoidma, kes väiksemate asjadega sõitma. Päris tore väike trennigrupp on kogunenud, nii poisse kui tüdrukuid. Eile sain korraks ise ka vette. Osaliselt sunnitult, kuna pidin päästeoperatsiooni läbi viima ühele külalisesinejast surfipiigale,kes merelt enam tagasi ei saanud maatuulega ja üsnagi täpiks sõitis end. Tuli siis vana hea suur Prodigy laud käima ajada ja slepinöör kaasa võtta. Õnneks piisas ka kõrval sõitmisest, juhendamisest ja julgustamisest ning saime kaldale. Endal on suur tuuleootus.
Nimi: johannes
Kuupäev: 09.07.2010
windsurf  vali
Cagliari, eilepuhus lausa 3 stardi jagu, oleks ka enam saanud aga... ikkagi ei lähe meil nagu ootused olid, johnil käriseb vana 11,0 seest ja viies sõit hea tuulega läheb lõrri, ka ei saanud ma paati, et pilte teha, itaallased on jube manjanad, iga päev räägib Ceri neile, et veepealt on pilte vaja ja mind on lausa offissial fotomeheks edutatud, aga italianodel on savi, nende oma fotokunn saatis üldse kõik persse , sest tuult puhub liiga vähe ja ta ei saavat häid pilte, hull värk nende staarikestega... koht , mis oli oodatud korralike mistraalidega jääbki meil nägemata, 10 km eemal lahel kimavad kutid 5-ste purjedega!!! kojusõit saab olema üsna hevi, temperatuurid on päris laes... täna 16.00 pole veel tuult ja ilmselt ei tulegi...rannas on seevastu elu lausa merre minemas, hommikul 10 ajal kui sõidame klubisse on juba sajad autod pargitud kõikvõimalikesse kohtadesse, politsei peatab meie kodusirgel aeg ajalt juhte, aga sellist kõik puhuma varianti pole, sest 0,8 promilli võib kõigil liiklejail veres olla, ses suhtes on hea üldise halli massi taustal punase bussiga liikuda, hoiab kurjad jõud eemale... õhtul läheme pitsarestorani, laudaistumine (nagu taksos meil) maksab 2 euri, pitsad 5-8 euri, mis on ikka pirakad ja ainult mina söön viisakalt oma 4stazzioni lõpuni ning haukan neljandiku Tiia lõhepitsastki, joogid on restoranis kallid, piirdume veega, poes saad õlle isegi 45 sendiga, siin mitu euri, ka veinihinnad laes, ehk poehinnast 3-4x enam.
Nimi: henry
Kuupäev: 07.07.2010
windsurf  vali
nasva, pealetööd formula trenn,loode tuul pagisi täis, kohale jõudes lasid pätakad 6-ste purjedega vormelitega klissis. pean ruttu mingi trennikava välja töötama ,sest tundub et poisikesed vajuvad selga. Jalg hakkas juba kaldal tudisema kui Mr. Neem 10 purje rigas. proovisin Nempsi R20, kergem on sellega sõita küll kui teiste vikatitega. Sõitsime tuulikute alla ja lasin hambad ristis, võitlesin tuulega, no ei saa eiga leia seda õiget asendit ega settingut. Neem lasi minu ees üles-alla ,nõelus nagu vahva rätsepp siksakki ja ootas mind järgi. laud paugutas nagu Regula lääne tuulega, lasin träkki cm tahapoole ja läks paremaks. Kui olete kuskilt kuulnud ,et formula on väga tehniline, siis julgen tunnistada ,et see on sulatõsi, kõik peab paigas olema, väiksemgi vale muutus settingutes muudab kogu kama mõtetuks ja läheb veepeal kangutamiseks
Tuult
Nimi: johannes
Kuupäev: 06.07.2010
windsurf  vali
täna oli mingi tuuleke ja rahvas aeti ühes fliidis veele, mis on tiitlivõistlusel jama... tuult jagus vaid üheks stardiks ja siis ka tiksuti ülemise märgi juures... kalda pool oli tuult nii, et kutid viskasid luupi ja rajal kustus teise stardi alguseks täitsa ära... john sai rutkovski le ära teha, kuid teised poolakad , kes vasakuga startisid said kaldaalt parema kiiruse. esimese päeva 5 koht u-20s.
http://picasaweb.g...Sardinia2#
... kurb uudis jõudis meieni õhtueel, kui saime teada, et meie vana surfikutsa Pärri läks ära parimatele jahimaadele...RIP.
Nimi: johannes
Kuupäev: 05.07.2010
windsurf  vali
Cagliari, Sardiinia, .. saarele soitsin 48 tunniga(magasin 3-4h 2 paeva kohta ja John tegi juba ikka 25% teekonnast head sõitu), millest praam vottis 5h, ja maksis 275E edasi-tagasi autoja 4 pers. tulin poola-tsehhi-slovaki-austria-itaalia teed, mis olid valdavalt heas korras ja 110-130 kiirusega ok, austria teemaks oli 8 euri 10paevakohta, ja 40 euri Itaalias, suht odav tee vorreldes hispaania otsaga.... praamilt mahatulles oli esirattas megakolin ja ragin, votsin siis ratta alt ja sinna rummu ja ratta vahele oli kiilunud kusagilt mingi roostes plekitykk ei tea kust!!!... laekusime siis alles kell2 pimedas... hommikul oli ikka megapalav, onneks puhus tuul aga vilus vesi jookseb sirinal vesipeast... koht on ikka supppper, kutid glissivad olematu tuulega, ehk vordluseks meil on merel plankpilt ja tuult ehk 1-2ms, siin saab sellise pidiga laua servapeale, formulat soitsid kutid oktoobris 20ms probleemideta... klubi on suur, lauakola ikka sadade inimeste jagu hoiul, formulaid juba paarkymmend, lastetrenn laks ohtul slallikatega peale, kõigil profikad slallilauad ja purjed, mina kirusin ennast et jätsin slallika koju, raisk... kohapealne eluolu on vastupidiselt hirmujuttudele normaalne, ehk toiduained samakallid kui meil va. imesoodsad head veinid, ka olut saab sama hinnaga.isegi odavamalt 6pakis. ja veepudel 1,5L maksis 22senti.
Nimi: henry
Kuupäev: 03.07.2010
windsurf  vali
Et siin vahepeal pole tuult olnud – ei tähenda ,et õigel surfimehel tegevust pole ! Nimelt hakkas mu kallis-armas carbonpoom eest mastikinnitusest kahtlaselt naksuma nagu piudust voodi kui seda edasi tagasi otstepoole liigutada. Kui mastikinnituse eemaldasin avastasin rõvedad praod pikki toru ja üks risti ka. Et ma ei saa enam ehitaja palka ning mu kama on ahvikiirusel amortiseeruma hakanud alates mastist aga sellepeale ütles Mr Neeme: „Henry, mast ja puri on siin kuuris kui vaja siis sõida“ andis mõista ,et ta ei taha kuulda mingit hädaltamist teemal ,kuidas ma ei saa 8,3 käima, sest 10,7 RS5-le ju mul masti pole enam, ilusad mustad carbonist hernekepid on vaid. Tähendab ,et tuleb see mf poom ise korda teha, sest Taneli oma oli peaaegu aasta kuskil „kuivamas“ enne kui kätte sai. Juba Rommis formula etapil vaatasin ,et minu poomil pole ainukesena paikasi peal, nii Zupingu kuika teistel nt Aivril (harcore) on ka sealt robustselt jämedaks tehtud. Muidugi tuleb meelde ,et kui ühel pühapäevasel võistlusel Aivari poomi vaatasi ja vist ka puudutasin väikese sõrmekeseka, jäin talle vahele ja sain kerge negatiivse komentaari, sest A arvas ,et tegemist on žabotaasiga. Ju üritas ta oma igavest konkurenti Jaanust ,eelmne õhta Divas konkurentsist eemaldada, aga seekord pidasid Jaanuse neerud ja maks hästi vastu vist. Vb sellest see pahameel.
Mina lunastasin poomi Meigolt kes omakorda sai selle Ernolt, praegugi paistavad vildikajäljed EST-2 väheke välja ja võib arvata ,et poom on ajast kui Erno arvas et pirita selveris on kurgid ja tomatid niisama ilusa värvi pärast - ei ole neid mõrasi vaadates millegi üle imestada  John proovis ka Rommis ,et kas saab jagu , aga ei saanud.
Parandamisest siis: materjali sainwww.composite.ee ja kuna vähekene ka pabistasin seda carbonit sinna plätserdada, siis tegin väikese päringu ka Herti Zupingu käest. Mees jagas lahkelt ja konkreetselt nõu ning minu küsimusele ,palju seda carbonit sinna panema peab, ütles ta kokkuvõttes – ära kuse mees, carbon on meie sõber, pane ikka mitu kihti ! Küsisin ,et kas siis on eluaegne, vastas ,et siis ei pea vb niipea parandama 
Et üks pilt on etem kui tuhat sõna siis panin pidid materjalidega ja tehtud tööga http://picasaweb.g...PoomiPaev#
Tuult
Nimi: Raino
Kuupäev: 27.06.2010
  vali
Nasvale jõutsime koos Varjega juba kell 12 kuna kodus vaatasime Roomasaare tuulemõõtja andmetel puhangud 8 metra kohale jõudes tõdesime tuuletust. Läksime siis sõpradele külla Lõmala vastvalminud sadamasse ,seal kena kõrge vaatetorn uus moodne sadama hoone mida saab erinevate ürituste jaoks välja üürida ,süvendatakse laevateed veesõidukitele,surfiks täitsa kasutu koht.Siis tätsime oma kõhud Mändjale restoran=sööklas kus meie askohta märkasid ka Anneli ja Kuldar.Kella neljaks Nasvale tagasi ja tuul tuli koos meiega .7,6 puri 117 laud ,sõidu kordade arv selle varustusega aina kasvab ning tunnen kuidas mu purje kasutus läheb kinglamaks ,mõikan paremini kuidas halsis kiiremini kindlamini tegutseda olenevalt tuule tugevusest liikumis kiirusest, lainest .Ikka avastan nüansse jive`i tehes, soov on ju läbida see pööre võimalikult kiiresti.Mändjala surfilaagris kaks aastat tagasi jäin kuulama Aivar Kajaka koolistust algajatele jivist (kuidas seda väljamakeelset halsi kirjutatakse ei mina tea) ning sain enda jaoks huvitavat õpetlikku infot mida tähele panna ,palju sellest algajatele kasu oli ei tea kuid mulle küll. Jürgen kirjutas kunagi koolis mingi teadustöö jivest. Ühesõnaga lasime seal kambaga triipu ja ma ladusin halsse kuniks tuul vaikis ning keeras maa tuuleks kuidagi tiksusin ikka kai äärde ,Henri poiss jäi natsa kaumaks merele ning randus võrguliini taha ,naeratus näol tatsas sealt kamad seljas klubi poole (selle noormehe ellu suhtumist läbi naratuse positiivsuse on mõnus nautida ,peab õppima sellest). Ja jah Anneliga kimasime vahepeal kõrvuti ,tubli tüdruk ;)
Nimi: Anneli
Kuupäev: 26.06.2010
windsurf  vali
Nasva, W-WNW 5-8ms vahemikus umbes. Seekord õhtusurf, koos Kuldari, Raino ja Varjega kohal kell neli ja lahkusime poole kaheksa paiku. Noortest trennis Janis, Jane, Armand, Tristen. Läksid kõik formulaga, ainult Jane tuli tagasi väiksema laua vastu vahetama, et merel nii suur laine, formulaga ebamugav. Minus äratas see meeldivat lootust, et oma 117+6,8ga ka sõitma saan. Lootus sai tõeks eelkõige tänu sellele, et lõpuks mingil valgustuse hetkel sain aru, mida tähendab pumpamine! See muidugi ajas mul hasardi sisse ja niisiis üritasin end iga väiksema pagiga käima ajada. Füüsiliselt väsitas see üsnagi ära aga vastutasuks sain tõesti ülimõnusalt kihutada. Muidu oleks vist suurema osa ajast tiksunud ja kurtnud, et tuult ikka vähe... Täna kõik kuidagi klappis, asend oli hästi mugav ning kannad sain ka veest välja, mis mind viimasel ajal on häirinud. Vahva on nende suurte asjadega lainelt lenduda (paremat sõna on raske leida). Isegi sain korraks Raino kõrval mõõtu võtta kiiruse osas. Paute sai tehtud dzaibidega umbes pooleks ja üsnagi viisakalt kukkusid välja. Dzaibida kämbritega purjega on isegi lihtsam nagu, kuidagi kergem on pööret lõpetada. Noortele ning eelmainitutele lisaks ilmus randa veel päris hulganisti jaanipühad üle elanud toredaid kodanikke, nagu näiteks Henry, Allan, Marek, Annela ja veel seltskond külalisesinejaid, keda ma ei tundnud.
Nimi: Raino
Kuupäev: 24.06.2010
  vali
Pidula olime Varjega kahekesi .7,6 puri 117 laud ,ilm ilus päike tuuleke mida oleks võinud rohkem olla, käima ikka tõmmbasin ennast mitte just igal triibul kuid sõidud sai tehtud.See aasta pole veel nii puhtas läbipaistvas vees sõitnud kena ,pea kolm tundi olime seal ,suvi on ilus .
Nimi: Henry
Kuupäev: 23.06.2010
windsurf  vali
Nasva, formula. Pettumus ! proovisin mr Neeme Gaastra lauda, uskumatu, see laud lihtsalt tahab glissida ja kihutada jube kerge sõita. Võibolla on see sellest Z uimest, aga kahetsen et omale selle F2 V eelmine aasta soetasin. Kui võrrelda siis oma lauaga sõites (deb R13 S uim) on tunne nagu lohiseks kala traaler vms järgi ja jalgadega pean laude ves edasi pressima nagu lükkaks jõusaalis raskusi üles, vb sellest väsivad mu kepsud ka ruttu ära. Ühesõnaga pean plaani pidama endaga ,et mis teha annaks et paremaks läheks. Muidugi nurk ka halb. Poomil mõrad ees masti kinnituse kohas ja Salme jaanitulel kaotasin 100 krooni ära kui seda sitta ginni ostsin, hoidsin seda viimast viiesajast millegi erilise jaoks ja mingi naga kindlasti leidis selle. 100 eest oleks saanud peaaegu formula otsa, õlledest rääkimata ;) !
Tuleb ennast kokku võtta !
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.06.2010
windsurf  vali
Nasva, N-Ne, 4-6, pagid 7-8ms, juba3-4 päeva on püsinud põhjakaare tuuled, ... päris korralik 3 tunnine formulatrenn, teeme esmalt kolm starti noortega jane,janis ja tristan lisaks 2 vanakes john ja neeme. tristan on nädalaga päris hästi arenenud, saab juba glissis üle stardijoone, teistel läheb veel aega, rajal kardetakse kaotada kõrgust ja minnakse üle loovimisele nagu svertlauaga... teen siis ise ka tunnikese 10,0 taglasega ja vana TT lauaga, kui tuult on sõidan neeme,johni ja alarist kiiremini, sest püüan neid 500m vahe pealt peaaegu 100m vaheni, siis vajub tuul ja mina ka alla, see oli päris hea seting ja 10,0 koos R19 uimega töötas ok. siis teen 3 starti staaridele , startidega võib enamvähem rahule jääda, ikka 1-3 sek sisse. neemel on probleeme manöövritega, neid tuleb teha trennis rohkem.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 23.06.2010
windsurf  vali
Kange sõiduisu oli ja nii saigi tehtud kiire väljasõit Kaugatomale vaatamata suht nõrgale tuulele (NW). Ikka kõige suuremate asjade komplekt (117+6,8). Üks seltskond oli end jaaniõlledega juba kaldale sisse seadnud ja vaatas vist, et no kas midagi targemat pole teha kui purjetamissporti teha üldrahvalikul purjutamispäeval. Kenad triibud vaheldumisi tiksumis-sessioonidega maandasid mu surfirahutuse ning järgmisel päeval (taas)avastasin külje sees jällegi miskid lihased. Tunnike vee peal ning sai edasi minna nautima kena jaaniõhtut.
Nimi: Raino
Kuupäev: 20.06.2010
  vali
Kui seda kirjutan on juba esmaspäeva hommik ja väljas sajab vima päikest pole risti vastupidine eilsele kaunile ilmale ma ei ütleks et see oleks karm reaalsus (peab ju kohe tööle minema) vaid mis siis, see ongi lihtsalt reaalsus kui oleks koguaeg puhkus ning päike ei oskaks tunnetada arusaada elu olemise erinevaid tahke . Eile aga jõudsime randa kohe pärast üheksat jälle oli Jürka kohal vette saime küll juba koos, ikka see 7,6 ning 117 laud. Sõita sai pikki kallast ,triiputamisest isu täis läksin Varjet nõustama. Mässas seal laua=purjega selline laine on talle veel harjumatu iga sõidutund ja tingimused on vaid kasulik kogemus sellel surfi õppimise teel. Tuul vaikselt langes, nautisime siis kaldal Pärnu surfimelu.Homme juba saarde ;)
Nimi: Anneli
Kuupäev: 20.06.2010
windsurf  vali
Nii, keegi pole viitsinud eriti selle pühapäeva kohta midagi kirjutada. Olime kõik kambakesi Nasval ja sõitjaid oli päris palju. Põhiliselt siiski formulapäev, sest tuuleke oli selline keskmine, suund SW. Ise sõitmas ei käinud. Esimesed selleaastased õppurid said ka oma ristsed kätte. Uue konteineri ees on edela-läänetuulega päris mõnus peesitada ja mere peale vahtida, kuigi asjad vajavad veel palju korrastamist ja sisseseadmist. Allan sai hakkama sellise teoga, et glissis Start-lauaga:) John läks otse merelt aktusele oma keskkooli lõputunnistust kätte saama. Ühinen õnnitlustega!
Nimi: Raino
Kuupäev: 19.06.2010
  vali
Pärnu kella 10 jõutsime randa erksamad pärnakad Jürka juhtimisel panid asju kokku ning saidki nõksa enne mind vette ,puri 7,6 Vapor laud f2 stouk kurs otse merele.Sõitsime neljakesi kusjuures meie seas üks kena surfipiiga.Pärnu lummab mind alati need lõhnad, meri,park mis rannas ja kogu see melu on mulle väga meelepärane.Sõita sai tunnike siis kukkus ,tsillisime siis rannas nägi vanu tuttavaid ;),Varje läks rulle sõitma isegi veeresin veits siis aga hakkas tibutama ning tuul tõusis kuid me vette ei läinud vaid hoopis käisime mängimas sulkat tennisekeskuses (mis just oli saanud uued omanikud kelle hulgas ka Toomas keda nägime fuajees). Ja muidugi sõime Lehe kohfikus sealgi võib kohata tuttavaid surfareid ,Meelis vana puurilaudur (sõitis enne mind) kuid nüüd lohesurfar kiitis lohe eeliseid. Aitab lobisemisest pudru ootab ja ilm ilus tuulekki olemas ehk saab tänagi 20.06.2010 glissi.
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.06.2010
windsurf  vali
Nasva, täna toodi, peale tunnist ootamist meile kaipeale lisakonteiner riietumise tarbeks, tuul oli ka hea alates kella poole 3-st SW 7-8ms, vesi jões+17C
Nimi: Anneli
Kuupäev: 16.06.2010
windsurf  vali
Kaugatoma. Tööpäeva-lühisurf, veidi üle tunni vees. Oleks pidanud hommikul varem minema, aga tuuleprognoos pettis ära - oleks pidanud justkui juba varahommikul vaikima. Kuna aga muudkui puhus, siis närvid ei pidanud vastu. Igal juhul tuulelõpu sai kätte. Puhus loodest nii, et tunde järgi hooti 10-11 ms ja siis ei saa veestardist minema, täiesti vaikus. Olin väikse lauaga ja 5,5 puri. Siis kui käima sai, oli suurepärane. Suure lauaga oleks lihtsam olnud muidugi aga seda ei viitsinud Nasvalt ära tuua. Päike paistis, pika kalpsaga hakkas palav. Imetlusväärselt vähe dzaibe kukkusin sisse. Jäin üritusega rahule.
Nimi: Raino
Kuupäev: 16.06.2010
  vali
Püünsi Ilmselt enne kuut hakkas puhuma pisut passimist alguses mõtlesin juba et ega enam tuult tulegi kuid siis üks chica tüdruk käis korra püünsis piilumas ning tetas et Pirtal tuul olemas, no nii jälgisin binokliga merel toimuvat ja näha oli et kaugemal tuul olemas ning nii kui vähegi põõsad liikuma hakkasin kukkusin purje rigama olingi esimesena vees ja kohe paugust kalda all sain käima poole tunni pärast oli spot purjeid täis. Sõitsin ikka 7,6 vaporiga ning 117 f2 stouk poolteist tundi .
Nimi: henry
Kuupäev: 16.06.2010
windsurf  vali
Nasva-vormel, John,Neeme, mina, Veiko. Algul tundus tuult palju, aga augud olid ikka sees, J ja N tegid oma sõitu abruka ja võrkude vahel, mina üritasin nagu oma kurssi nendega ühete ajada koguaeg niikaua kui väsisin, imelikult raske oli sõita, peksis masti poolt julmalt sisse, midagi peab kuskilt sättima ja John lahkelt juhendas trimmi niikaua kui ülemises aknas praksti 10cm auk tuli :) lohutuseks sain õlle hiljem, tnx. Veiko kangutas oma 105 l sonicut 9,0 tiivaga. järgmine kord proovib formula lauda, eks paistab kas pisik hakkab talle külge. Ahjaa Alar käis ka purje pesemas ;)
Nimi: Raino
Kuupäev: 15.06.2010
  vali
Püünsi 2,5 tundi vees purjeks 7,6 vapor ja 117 stouk .Esimene tund läks puhtalt seadistusele ,selle taglasega vees teist korda + täna uus poom.Alguses ikka sadasin mõned halsid vette puri on raskem ning gämritega purje käsitlus pisut keerulisem, tuult oli nibin nabin koguaeg pidi käima pumpama (tegelt sellist ilma tuult just vajasin et saada selgust kogemust kuidas kogu komplekt vasrustus töötab).Noja siis sain oma kiirust ning oskusi võrrelda Peep 302 (tal oli slallikas Falkon Fanaatiku toode ja NS 7,8 puri),kiiruses on ikka falon parem pidin täiega punnitama hoidma asentit et püsida samal kiirusel (no tegelt on ikka falkon kiirem pean kordama seda ) ja halsid tulid kenasti välja (tunnine kogemus juba olemas + väike võistlus moment ka).Oleksin varem maha tulnud kuid kuid hea et oli Peep 302 kellega sain koos sõita TÄNUD. tegi veel mulle komlimendi et ma võiksin slalli võistlustest osa võtta.
Nimi: Raino
Kuupäev: 13.06.2010
  vali
UUdepanga .Pärast sekeldusi kalipsoga mis jäi koju ning tuli tagasi sõita jõutsin lõpuks ikka enne ühte mere äärde.Saarema surfarite ekstreemsem liikmeskond Anneli juhtimisel oli juba kohal. 4,7 96 liitrine Fanatiku vabalainelaud ja üle kahe poole tunni vees.See uus sõidukoht minu jaoks kuid väga luks.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 13.06.2010
windsurf  vali
Tegelikult mina muidugi tolgendasin meestel sabas nagu tavaliselt, eriti arvestades, et polnud Uudepanga lahes käinud veel. Ekspeditsioon oli kokku 6liikmeline seekord, Ergo ja Kuldar esindasid lohegrupeeringut ning tutvustasid kohalikke olusid. Tuul keeras sobivalt just lääne ja loode vahepealseks ning hakkas päris kövasti puhuma, nii et ma oleks pidanud lõpupoole oma 4,5st veel peale tõmbama, et oleks mugav sõita olnud. Koht on väga kena ja turvaline, ühes nurgas tundub vesi sama helesinine kui mõne lõunakuurordi reklaami peal. Ainult märkimisväärselt külmem, eriti täna. Vaatamata üpris suurele kiirusele, lainetele ja väikesele lauale (82 L)proovisin ikka iga otsa peal dzaibida, mis on juba edasiminek, arvestades et enne ma seda lihtsalt ei julgenudki. Mõni ikka tuli välja ka. Loomulikult on tehnika osas veel palju harjutada, millele lahkelt juhtisid tähelepanu ka surfimehed. Nii palju tarkust on küll aga juba kogunenud, et hoidusin vastaskaldal murdlainealasse sattumast, kus ka tuuleaugud olid - Pidulast on mitmeid mälestusi pooletunnistest võitlemistest, et merele välja saada. Järgmise tuuleni!
Nimi: Raino
Kuupäev: 12.06.2010
  vali
Nasva Neli null Neli tundi (pisut liialdan alla nelja tunni).Kell 12.15 jõudsin kohale ja 16.10 hakkasin asju kokku panema.Puri tugevalt peale tõmmatud kuid ikka pidin koguaeg ust lahti hoidma,alguses oli s...t ja seda ütlesin ka hirmutasin Anneli vist ära igal juhul lõpuks ta ikka vette läks ning sai kenasti hakkama 4,5. Pärast aga meedis väga sõita kui sellist ilma oleks paar korda nädalas siis mu pirnkujuga kere muutuks inimlikumaks.Mõned hüpped, ammu polnud õhus planeerinud hae kui m/s nii palju et puri võtab tuule alla ja viib õhus edasi. Merel sai tehtud allatuule pöördeid no ja nii edasi.Ja veel kodus sain pärast sööki korraliku masaasi mega nauding ning õhtul ootab saun ,lubati vihelda ka.Homme uus surfipäev ,kell 11 algab Nasval.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 12.06.2010
windsurf  vali
Nasva. Tuult kolepalju. Esmapilgul. Pikemal vaatlemisel esmamulje aina süveneb. No mis siin öelda - Raino läheb 4,0 ja tuleb tagasi veel igalt poolt peale tõmbama, et liig... Muidugi ma passisin kaldal ja vaatlesin ka teisi kangeid mehi oma 4,2ste ja 4,7stega kaldale ronimas. Mul ju kõige väiksem 4,5 ja see oli tüki aega täna kaldal ilusasti rigatuna pikutamas liivavalli varjus. Lõpuks ma ikka arvasin, et kui mitte muud, siis tuleb proovida ja hullemat vast ei saa juhtuda kui tuleb ujuda natuke. Selgus, et asi polnud sugugi nii hull, vaid hoopis paar tunnikest oli päris tore hullata lainete vahel "meeskonnale" seltsiks. Seega ei tasu oma võimeid alati ka alahinnata. Muidugi sõitsin suht lahtise purjega, alalhoiuinstinkt ei lubanud rohkem. Aga kuna pagid olid päris metsikud, siis oli kiirust vaatamata sellele enam kui küll. Vee peal oli rahvast veel hulgem, Veiko, Henry, Johannes, Allan, Urmas, Raino, Tanel, Vahur. Keda jätkus neljaks tunniks, keda paariks triibuks aga kuivale ei jäänud keegi. Vahva päev. Homme äkki lähme Nasvalt kuhugi mujale.
Nimi: johannes
Kuupäev: 12.06.2010
windsurf  vali
http://picasaweb.g...1206Nasva#
Nasva, SW-W, päike +16, vesi soe.nats keerutab ja jubedalt pagitab keskmine 15-16ms pagid 20, mis teebki sõidupäeva rassimiseks, Allan läheb 5,0 ja on palju, Raino 4,0 ja on ka aken lahti, võtan 4,2 ja jätan nats pauna, poomi aasad on liiga pikad (26) ja nii sätin pool tundi settingut, tõmban nats peale veel ja saan täitsa ok kiiruse kätte, sõit läheb talutavaks, sekka mõned hüpped. lained oli kai piirilt juba väga head, aga oskusi nende ärakasutamiseks polnud ei mul ega eriti muulgi rahval, lasime lained raisku, sellist tuult oleks nädalaski korra, siis ehk... lõpuks üritasin teisele poole bwb-d saada, et proovida kalda all spiidi, aga kai otsas oli korralik 2m laine ja nii ebaühtlane tuul, et korra vajun selili, siis rebitakse puri käest ja viimase rebimisega jäi puri veele nii et tuul oli all ja laud muudkui sõitis allatuult, tegin siis päris pika ujumise, iga kord, kui surusin juurde pani ka laud kiiremini, hing hakkas kinni jääma , otsustasin viimase pingutuse teha ja siis lõpetada, aga laual sai ka võhm otsa ja nii ma raisa kätte sain... see pingutus aga oli samavõrdne päevase surfitrenniga ja tappis ära, oligi mu surfiväev jokk... kahju, et John ja Neeme sellest tuulest ilma jäid, said Talinas vaid 2 starti, siis plekkis ära. aga John oli esimeses sõidus 4 ja teises 20m Martini järel teine.
Nimi: johannes
Kuupäev: 11.06.2010
windsurf  vali
Nasva, alustame noorte formula trenniga SE-E tuulega 5-6ms ja terve tund tuul keerab edelasse, just siis, kui hakkame välja minema, märkan, et tuulikud käivad 3sek ringiajaga, meil aga ei miskit, kogu Mändjala äär hakkas uduga täituma ja lõpuks olid ka tuulikud end edelasse keeranud ning saime trenni lõpus ka 9-10ms kätte, lähen veel korra 7,5 ja 105 slallikaga peale, kuid paksu udu tõttu teen vaid ühe triibu. selle otsa ajal märkan vees suurt heledat laiku, ehk kivi, mis olnuks ilmselt fomulauime“le killer, jätan koha meelde ja ehk saan teinepäev ka märgi külge. just pühapäeval panime võrgulippude juures kanistri märgiks. jää on palju kive talvel rändama pannud. homme peaks head tuult tulema?
Nimi: Henry
Kuupäev: 06.06.2010
windsurf  vali
Nasva. Täna on päev kus tasub natukene heietada minevikul ja olevikul. Olevik on see kus sai täna "süütus" kaotatud ja esimest korda elus 11.0 vapor rigatud. seesama tiib millega John sõitis veel siis kui karvad ei kasvanud ja ühel minu tuttaval pealael veel kasvasid, see sama millega Neem kangutas ja väänas ja õigeid settinguid otsis ja me lootustandvaid tunde mändjala all plekil kõõlusime. pean mainima et gaastra insenerid ja füüsikud tegid juba tol ajal ikka head tööd.Rigamine on nagu lumme kusta - cämmid lähevad nagu ise peale võrreldes minu igihalja RS5-ga. Puri vajab küll natuke hoolt ja minu õrna nõeluvat näputööd , aga suuremat viga tal küljes pole. see teeb rõõmu veel aastaid, kuna John oli poomikohale Mägi Aivari teipi ketrand, siis märkasin kui kõrgel see poom on minu tavaliselt sõiduasendist, nagu tahaks kikivarvukile kohe laual tõusta. Meenus-kui posikesena sai keevituselektroodiset selline viskevarras tehtud millele sai varesepesast sulgi näpatud. ja kui see varras õhku visata siis kukkus see alati naabri aeda ja siis kui kikivarvul üle aiaääre upitada et näha kuhu see kukkus. Eile teipisin ja silusin tiiba pooleööni ja ega ööselgi oli selline ärev uni. Nagu otusärevusespoisike kes teab et homme lubab miilitast isa pohmellispeaga oma makarovist (poolautomaatne püstol) kuuriseinaääres eterniiditükke lasta.
Muidugi selleksajaks kui rigatud väsis tuulejumal ära. pumpasin ja rabelesin mis kole aga käima ei saanud, praegu on käed nagu affil ,võin tallaalt kratisda kui sügeleb ilma et peaks kummardama.
aga cill on olla kuidagi
Merel näeb
Nimi: Anneli
Kuupäev: 06.06.2010
windsurf  vali
Nasva. Vahepeal on olnud küll ka oluliselt tuulisemaid päevi, mil merele on jäänud minemata aga täna oli kindel sõiduisu. Puhus kagust (haruldane) ja nii 8-9 ms, hiljem kukkus. Mõtlesin, et vaja oma suuremaid kamasid rõõmustada üle pika aja ja vedasin välja kõige suuremad, mis mul on ehk siis 6,8 gaastra swift +117. Sarnaselt Henry heietustega on muide ka sellel purjel oma kuulsusrikas ajalugu Johni käe all. Igal juhul ka mind teenis ta täna hästi. Oli selline "formulatunne" - kui glissi said, siis justkui heljusid lainete kohal. Üldiselt tuli täna tublisti harjutada enese glissi meelitamist ja selles püsimist, sest mida edasi, seda vaiksemaks tuul jäi. Kuna vedu on sel purjel üpris hea, siis jibed tulid enamasti välja aga pidi ka mõned paudid tegema kui ikka päris vaiksesse kohta tiksuma jäid. Sõidutuul oligi tegelikult üpris väiksel alal meie rannast veidi ülespoole, nii kui sealt välja sõitsid, oli kõik. Neemega olime rannas esimesena kohal, kohe liitusid John ja veel Henry ja Veiko ning Annela kaldal. Ise jäin päevaga täitsa rahule, tunne oli hea. Peatselt oodata taas tormituuli...
Nimi: Raino
Kuupäev: 05.06.2010
  vali
Väikeväin, pool 2 vette ja 4 välja ,7.6 vapor 117stouk.Esimist korda siis vaporiga no puri ni kui puri ikka, kämbritega purjega polnud mitu aastat sõitnud vedu hea kogu aeg glissis,poom on jummala vedel nii kui Surfhousi uued poomid tulevad vahetan välja.Varje oli täna tubli, nii kiirelt polnud ta veel sõitnud (6,8 ja suur sverdiga Fanatik) kohe kohe ja võib öölda et sõidab tõeti päriselt purje lauaga triipu, änam pole lihtsalt kulgeja.Loode tuulega saab sõita pikki teed , saarte vahel tekkib tuulekoridor,vesi madal soe,põhi pehmelt mudane, autorattad veepiiril +publikut jägub alati ja veel Ratlale kõige ligem sõidukoht
Nimi: Henry
Kuupäev: 05.06.2010
windsurf  vali
Nasva, formula, miina Neeme, John ja Johannes. esimest korda seeaasta ilma kalipsota, oli veits jahe, varbad ja sõrmed läkisd tuimaks ja till oli püksis pärast nagu sifka, aga päike lõõmas ja kalipsoga oleks mul pildi tasku viskanud raudselt. poovisin allatuult rohkem harjutada, sest see ja manövirid mu nõrk külg. Eriti pagidega.
Nimi: johannes
Kuupäev: 04.06.2010
windsurf  vali
Tagalaht, NW“.W 7...11ms, mul 103+ 5,9, mis aegajalt on palju ja siis jälle vähe, tuul tuleb üle poolsaare ja on ebaühtlane, ... jibed täna üldse välja ei tule, john ütle, et teengi valesti, peaks pikemalt laskma, minul on tunne, et tuul saab jibe lõpus just otsa ja vajub selili... john sõidab 7,0 +94 slallikas ja saab gps kiiruseks 54 ja nats peale, allpool olid kausid paremad, siin saanuks ka kiirust enam, polteist tundi sõitu ja john saab vanast nortsi poomist jagu, see oli meid hästi 6..7 aastat teeninud, slalli jaoks allapoole kvaliteet ei kõlbagi... vesi on täna soojem kui õhk ja nii peab ikka aegajalt käsi vees soojendama, suvekalipsoga jääb nats jahedaks, aga kes see käsib sisse kukkuda, sõit kuiva kalipsoga poleks äda midagist olnd.
Nimi: johannes
Kuupäev: 02.06.2010
windsurf  vali
Roomassaare, täna õnnestub avamerepurjetamisega tegelda, saan Sophia pardale ja 3 tundi head taktikasõitu, tuulte otsimist ja jahitrimmi nõkse. tundub, et kõige umpam ma kah polnud, üht teist ikka jagasin.
Nimi: henry
Kuupäev: 30.05.2010
windsurf  vali
Nasva edel 6-8ms. Super formula ilm Proovisin Neeme bilansis olevat deb R19S uime , ei oskagi nagu kommida, käima läks hästi, aga tundus kuidagi raske. Kuna veiko painutas oma 105L sonicu all minu vana drake vormeliuime, ja krüssas parema nurgaga kui tavaliselt ei saanud mina oma nurga headusest aimu. Annela ja Ingver tegid ka tutid(juukse) esimestkorda märjaks. Oli Janis see ternnipoiss vist, kurtis et hakkab 6.0-st purjest välja kasvama
Nimi: johannes
Kuupäev: 30.05.2010
windsurf  vali
Vente. Balti karikas. tulime läinudasta 10 kohta üle sõitma. I päev tuult pole, proovitakse teha kahel korral starte, aga tulutult. üritan õhtul jooksma minna, kuid kihulasi on megapalju, lausa mustad sambad undamas... teisel päeval juba puhub hommikul 8,5ms SW-W, proovin 7 ajal kohe peale minna 105 slallikas ja 7,o, aga tuul kukub vetteminnes maha... paari tunni pärast juba korralik 7-8ms olemas ja võistlus saab alata. john saab päris normaalsed stardid, kohe korralikult kõrgust ja esimeses sõidus kohe 3 koht!!!, edasi enam nii hästi ei lähe, vaid alles 4 sõidus taas hea start, mis kohtuniku arvates oli vale, aga lipu tõstmisega jäädakse hiljaks ja protestime, kahjuks saame ainult 8 koha heastamisega, tuul on ka päeva peale kuni 10-11 m tõusnud, suht ummiklaine ja katapulte tuleb ikka ette ülal märgis palju, ka kalade pärast..., päris hea võitlus on ka märkide võtmisel. john sõidab alates 3 sõidust 10,0purjega. ka viimases sõidus läheb kõik päris hästi ja õnnestub isegi Martinit võita, taas 3 koht ja kokkuvõttes 6 , kaotus Ernole 2 punniga, Preiss oli omaette klass uute purjedega, john ei saanud uut 11-st käima ja sõitis vana purjega. Hea oli see, et POL 555 pakkus esiotsas konkurentsi. nüüd on põhjust rohkematelgi tulla Läti võistlusele... kokku tehti 6 starti ja päeva lõpuks, kui ma üritasin jälle peale minna, kukkus tuul muidugi maha ja sain taas tünga. kolmandal päeval oli juba prognoos nii kehva, et kedagi vette ei aetagi ja juba kahest saame kodupoole sõitma hakata, kuivastuni 7,5 tundi sõitu...
Nimi: Raino
Kuupäev: 29.05.2010
  vali
Nasva ,14 jõudsin vette 5,8 puri 96 liitrine lainesõidu purilaud Fanatikult.Ilm ilus päike, hea seltskod .Ladusin allatuule pöördeid, väiksed hüpped, oleksin sõitnud kaumegi kahest tunnist kuid teised läksid minema nii et pakkisid ka ennast kokku.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 29.05.2010
windsurf  vali
Täna toimus surf sektsioonides üle köik see suure saaremaa. Kahjuks pole reportaaži Sõrvest ja Ohessaarest, kus salgad samuti väljas olid. Ise jäin seekord lohede kaitse alla Nasvale. Esialgu purjega üksi aga hiljem liitusid veel Raino, Henry, Veiko ja tüdrukud kaldal. Puhus edela ja lääne vahepealt. 5,5 purje oli kaugemal merel natuke palju minu jaoks, Eriti midagi ei harjutanud, triibutasin ja võimlesin niisama paar tunnikest väikse lauaga, tuletasin meelde, et mis need jibe ja chop ja muud toredad asjad on. Pole ju vaat et kuu aega vahepeal merele saanud. Järgmisel hommikul meenusid ka mingid surfilihased, mis on vahepeal saanud end liiga vabalt tunda ning avaldasid nüüd protesti sellisele äkilisele rakendamisele. Ahjaa, hommikul olin veel personaaltreeneriks ka meie kõige vapramale surfiõpilasele Joosepile, kelle õhinale mul polnud südant ära öelda ja kes sai enda tugevama tuule ristsed ka kätte.
Nimi: Henry
Kuupäev: 24.05.2010
windsurf  vali
Nasva, suutsime veikoga linnas eriliselt kaua jokutada ja mölutada niiet jõudsime nasvale alles viie ajal, tundus et tuul hakkab vaibuma .puhus mingi 7-8 ms ja pagisi mingi 10 suund W ja keesas NW peale, mina siis 123carve+8,3NS daytona+50cm maui race uim. Mast siis seekord, Neeme nõrkuse hetke ära kasutades sain enda valdusesse ajahambast räsitud 490gaastra 75% mast, töötas isegi paremini kui vana NP 25% mast. tegelikult töötab minu käes igasugune mast mis suudab poomi õlakõrgusel hoida :) .SP ma ei saagi aru ,kui eelmine aasta surfilaagris Mr Erno ja Hr Martin seletasid loengul et mast käib ikka koos purjega ,nagu punaste kontsakingade juurde ei panda roosat käekotti. Ja siis roomasaares vaatasin kuidas Vettik eelmise aasta Evol cämme jalaga ümber peksis. Wattaf... ikka küll ;) Veiko sai ka mõned triibud 6.0 tiivaga aga põkimõtteliselt sai tünga täna. Proovisin sõbrustada uue surfinäoga siinkandis, siiapoiss Allaniga. kes proovis oma rohelist ökopurje vaibal keerutada ja venitada ning siis rulli tagasi. ühtegi jibet ei teinud, käisin hooga sisse, ei olnud täna õnne lihtsalt, aga jäin õhtaga rahule . Tuult
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.05.2010
windsurf  vali
Roomassaare, eile-täna eestikate I etapp formulas, klubist väljas John ja Neeme, saarlastest veel Niine ja Kadi. abistan peakohtunikku Kristiina Kalosi , raja panemine oli eile megakeeruline, esmalt puhus NW, siis W 4-5ms, millega alustati pealelõunal ka võistlemist, teises sõidus oli päris kreisi, alustati W tuulega, mis keeras N ja nii lõpetasid pooled pööratud rajaga, kolmandat sõitu tuli katkestada ja neljanda saime juba hea tuulega NW pealt aga see ajas ka vetikad liikuma ja John oli päris hävingus, start oli hea. Neeme ei saa uue 12,0 technoraga trimmi paika- sõiduasend vale, kiirust pole ollagi, üsna riskantne võistelda sissesõitmata purjega võistlusel... täna aga sai trimm paremini paika ja kohe paranes liikumiskiirus, täna oli esimene start 11.30 ja suht hea SW tuulega, siis plekib ära ja tunni pärast on juba S kaarest 7-8ms, mis kohati tõuseb 10ms, aga siis on kell juba 3 ja rohkem starte teha ei saa, Niine protestib Ernot, kes talle tagant jalga sõidab (reegel 11), olen ka protestikomisjonis ja meil läheb terve tund, et otsi kokku panna, lõpuks aitab oma tehtud foto, kus õnneks olukord hästi näha ja ka Kristiina tunnistused kallutavad selle poole, et Erno saab DSQ. John saab üldarvestuses 4 koha, mis jälle nats parem eelmisest aastast. Neeme kohta ei teagi, sest tulemusi pole ülal. pildid tänasest http://picas...FormulaRoomass2#
Nimi: Raino
Kuupäev: 16.05.2010
  vali
15 mai laupäev teist korda veepeal.Nasval õhk üle 20 soojakraadi tuult minimaalselt päike säras. 6,8 puri 117 l ja sverdilaud .Sverdi laua tõmbasin käima,keerutasin veitsa purje.
Nimi: johannes
Kuupäev: 02.05.2010
windsurf  vali
Nasva, surfiranna koristuistalgud. eelregistreerimises on 29 kohta täis, kohale tuleb aga ka neid, kes pole netis reganud. kokku oli kohal ligi 30 tublit. ilmaga vedas, läänekaare tuul on hea, vahel päike võtab naha märjaks, siis jälle on polvine ja jahe, aga talgusupp podiseb tulel... KG noored on väga tublid, sest enamus ei käi isegi selles rannas ujumas. töökasvatus on igati 5+ koolis ja kodus olnud. rand sai meeldiva välimuse, ohtlikud nurgad silutud ja vapramad tegid ka +8C vees ka trenni ära.
Nimi: Raino
Kuupäev: 01.05.2010
windsurf kitesurf  vali
Esimest korda see aasta vees ja esimest korda toksin siia logiraamatuss.Vabandage kui teen kirjavigu (see on mulle omane ehk normaalne),kõik eksivad ja minapole erand.Niisiis veeresin Nasvale enne 12 ,tragid talgulised tegutsesid agaralt ,supp podises kividest katlal,püütsin ka oma panuse rannakoristusse anda.No ja mingi aeg hakkati varustsust kokku sättima(olin üks esimesi) 6,8 117l tutikas kalipso ,uued papud,lahtise peopesaga kindad.Edasi tagasi siis purje pingutus ja läks sõiduks.Ei olnud külm ega palav ,ladusin halsse ,pisud tuletasin meelde purjekeerutust, hassa leivakat ei teinudki (imelik ei tulnud ültse meelde),paar takšaivi ,korra hüppasin teisepoole purje )see siis puri ja nägu vastu tuult (Ikka püütsin kiirust hoida).Äh õlad käed pärast valusad ,muidu täitsa ok.Kõik seks korraks.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 01.05.2010
windsurf  vali
Raino on põhilise juba kirja pannud. Nasva rand meie surfiputkanduse ümbruses sai natukene ontlikumaks talgute korras, palju oli mingeid toredaid noori inimesi, keda mina ei tundnud. Veel toredam osa tuli aga hiljem kui sõitma läksime (mina, Raino, Vahur, Neeme, John, Allan). Tore kaldameeskond oli meil seekord ka, et puhkepausi ajal mitte igavleda - ajasime igasugust loba. Tuul puhus päris kutsuvalt (ju vist nii 8-9 ms) ja jällegi lääne-edela suund. Kõigil ülejäänutel olid vähe suuremad purjed võetud aga minagi sain oma 5,5 + 117ga enamasti hästi käima. Muidugi aeg-ajalt vajusin võrkude taha ära aga mis see natukene siis ülestuult jalutada on. Dzaibe kukkusin sisse veidi enam kui võinuks, flippamise osa jäi lahjaks. Ent seegi ei morjendanud mind. Päike tuli välja ning ei jää üle muud kui end taas korrata, öeldes et oli kena surfipäev suurepärases seltskonnas.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 29.04.2010
windsurf  vali
Nasva, tuul edela ja lääne vahepealt, umbes 9-12 ms vahemikus. Olime juba veerand kümme hommikul neljakesi platsis. Tavapärase tööpäeva-koosseisuga (Lepamets, Veelaid, Varjun) liitus täna veel uus kaaslane Allan. Ise läksin peale pikka kaldal munemist ja mõtlemist ja ümberrigamist väikse laua (82) ning väikseima purjega 4,5 - ei saanud kaldalt üldse aru, et no mis seal merel toimub. Justkui puhus väga kõvasti. Mehed läksid ees ka kõik pisemate asjadega ära. Lõpupoole hakkas siiski tuult väheks jääma selle komplekti jaoks, mistõttu olin sunnitud välja tulema, ent selleks ajaks oligi enam kui kaks ja pool tundi möödas. Üldiselt oli väga mõnus sõidupäev, tänavu veel polegi selliseid pikemaid otsi merele välja teinud ja Nasval teada-tuntud lainekene ka. Väike laud sai talvetüdimuse väljahüpata. Käed külmetasid vaid alustuseks korraks ja vesi tundub ka nagu soojem juba. Sõitsime kõik paljakäsi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 24.04.2010
windsurf kitesurf  vali
Käisime Pidulas randa koristamas 5kesi. Kes sai ja soovis, oli kohal. Meie koristustöö on ikka vilja kandnud, iga aastaga on prügi vähem. Muidugi tühjade kätega ei jäänud me seegi kord. Õhtu lõppes mõnusa jutuveeretamise ja piknikukesega kujuteldava lõkke ümber päikesepaistel. Kujuteldava sellepärast, et üsnagi arvestatav tuul hakkas puhuma ja mõtlesime, et ei hakka riskima metsa mahapõletamisega. Paar lohet oli ka õhus. Täielik kvaliteetaeg, nagu Ergo märkis. Ahjaa, kes siia lugema satub, palun vaadake üle ka teadete leht - kui viimased ei ole tulnud meili peale, andke Alarile märku. Siis info liigub edaspidi paremini.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 18.04.2010
windsurf  vali
Ja pühapäeval väike viimistlus Üüdibel, nii tunnikene. Tuul ikka edelast. Mõlemad päevad olin suure lauaga (117) ja 5,5 puri. Siinpool tundus vesi nagu külmem aga ehk lihtsalt laht sügavam või hommikune kellaaeg. Ilmakene üpris kena - päike, linnud laulavad, tuul, meri säbrutab... Ainult et kalamehed on nüüd pannud ühe võrgu täpselt sõidukursile ette, sealt tuleb kuidagi mööda või üle manööverdada. Pärastlõunal sai Nasval tabatud ka John. Kihutas just merele. Nii et surfajad vaikselt ronivad oma talveurgudest välja...
Nimi: Anneli
Kuupäev: 17.04.2010
windsurf  vali
Sõrve, edelatuul 10-12 ms, õhk +5. Sai avatud kodune surfihooaeg. Tuul oli väga hea. Käed nagu tavaliselt väsisid või külmetasid vaheldumisi sõltuvalt sellest, kas kindad olid käes või mitte, ent sellele vaatamata sai paar toredat tunnikest vee peal olla. Külm ei hakanud. Ning isegi ühtegi jäätükki ei kohanud. Marek ja Vahur olid ka ja Veiko kusagil teises kohas avas hooaega samal ajal, nagu selgus hiljem.
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.04.2010
windsurf  vali
siin on selle Burriana treeninglaagri pildid.
http://picasawe...Burriana3003#
Nimi: johannes
Kuupäev: 01.04.2010
windsurf  vali
Costa Brava/ linnakese Saint Pere Pescador ääres -super rand, liiv üsna sügav lainevaba laht, siin toimuvad paljud eluliselt olulised slallietapid,... meid juhatatakse La Ballena Alegre kämpasse, selgub aga, et see hakkab alles mais tööle, homsest vaid mõne kämpaga, ehk me öömaja ei saa, ei õnnestu ka teistes üheks ööks midagi kaubelda, siis aga märkame, et tuul hakkab puhuma - idast, päris jahe on, libakohalikud nr 1 ja 2 ei ennustanud tund tagasi midagi erku, kohalik kitemees nr3 aga lubas tunni jooksul head laksu, oligi mingi 7-8ms olemas, raiskame aga majutuse otsimisega liigse tunni ja kui juba john vette läheb 7,5 ja 105 slallikas, siis just hakkab tuulele vastu töötama lähenev vihmapilv, asi kutu, mul õnnestus vaid costa brava rannas kalipsoga ringi jalutada ( esimeseks korraks asi seegi), john sai 2 korda glissi ka, 4-5 ajal hakkame kodupoole sõitma, sest majutust ei viitsi enam otsida, on ikka jahe mingi 12-13+kraadi, sajab külma vihma ja surfiisu pole. siia aga peab tulema edaspidi, telk kaasa, kämpaplatse on küllaga otse ranna ääres, bongalod on kallid, 1 öö eest küsitakse näo pealt 30 ja enam euri, mis on 3 korda enam kui me Burrianas maksime. ega see pool päeva päris raisku kah läinud, vähemasti teab nüüd selle koha asjus midagi tulevikus kindlasti tekitada, ehk kui näiteks põhja poolt tulla, siis üks jahedam aklimatiseerumise laager kevadel hea tuulega igal juhul enne formula selga ronimist.
Nimi: johannes
Kuupäev: 31.03.2010
windsurf  vali
Burriana, hommik tuulevaba, lõunast juba puhub5-6ms S, päike ja ...+20, rannas olla ikka jahe, nagu meite suvi. neeme ja john teevad koos korraliku 4-50km trenni ja mina näpsan sealt vahel mõned triibud johni lauaga, vaiksetuule z on hea uim, läheb lihtsalt käima aga minu oskused pumbata ökolt on roostes, käed ruttu väsinud ja pumpamise ajal ei lase lainelt korralikult alla... kella 6 ajal, siis kui hakkame oma asju pakkima tuleb korralik tuuleke samast suunast ja kutid lähevad 4,7 purjedega peale, luubiloopimine käib täiega, pagana kahju, et pole väikest lauda kaasas, slallikat sellise rajuga lõhkuda pole targutegu, tuulemöötja klubis näitab 25 knotti, aga merel on ilmselgelt enam. vot selleks korraks lõunalaager Burrianas läbi, kuna tuulevaba oli vaid 2 alguse ja 1 vahepealne päev, siis kutid on päris väsinud, iga tuulepäev on vähemasti 2-3 tundi ja enamgi sõita. oleks nats soojem, siis ehk taastuks lihas kiiremini, homme sõidame varahommikul Costa Brava rannikule päris põhjapoole, eriti head prognoosi pole aga nagunii on korteri aeg läbi ja läheme seikleme.
Nimi: johannes
Kuupäev: 30.03.2010
windsurf  vali
burriana, päev läbi ebaühtlane maatuul 4-10ms, täitsa flatt, teeme viimase fotosessiooni, mis õnnestub peaaegu, ehk ma oleks võinud osa pilte ka filtrita teha, et saanuks loomulikumad värvid,... ja need, keda pildistada, ehk modellid oleks võinud kah enam pingutada ja fantaasiat enam ilmutada, pildid panen picasasse esialgu üles. homme teeme viimase trenni siin ja siis sõidame 500km ülespoole costa brava rannikule, et sealseid surfiolusid testida.
Nimi: johannes
Kuupäev: 29.03.2010
windsurf  vali
Burriana, S-SW, tuul keerab päeva jooksul 20-30kraadi, 5-10ms, lõunaajal saavad john ja pablo formulat triibutada, pablol läheb latt praidi purjel ja nii jääb fotosessioon ära, pablo rigab küll 9,5 ja john paneb kõva tuule jaoks lihtsalt teise uime,.. siis hakkab korralikult tõstma ja juba nelja ajal saab väikeste kamadega sõita, saan ka veele ja esialgu oli 7,5 täitsa ok, tunni jooksul tõstab aga laine nii üles, et loobun kamade lõhkumisest, neeme saab siis juba 6,5 sõita, siis jälle keerab tuult ja võtab laine maha, john kimab siis slalli edasi, mina teen hulga õnnestunud surfipilte, oli päris ok päev... kui mitte arvestada seda, et johni gulfteci poom on päris risu ja sellega pole mõtet Portimaosse sõita, ka pole seal 2 esimese päeva prognoos hea, otsustame siiapoole jääda ja ehk tagasitulles mõne uue koha surfipeatuse teha. hetkel mõtleme Garda ja Costa Brava peale.
Nimi: johannes
Kuupäev: 26.03.2010
windsurf  vali
Burriana, hommik esmakordselt uduvaba, tundub tuulega päev tulevat, puhuma hakkab üsna varakult piki rannikut ja 11 aegu oleme juba klubis. Tuul aga muudab pidevalt suunda isegi kuni 90kraadi ehk side shorest ofshoreni, kusagilt tuule tugevust mööta ka ei anna aga nii pablo, john kui neeme lähevad kõik 10-stega peale. Võtan täna ka mõned trennilõigud peale, Neeme on teinud aastaga arengu ja jääb aina sagedamini pildile. John oma teisel surfipäeval ei anna Pablole eriti edu ja see sunnib Pablot ikka ootamatult suunda muutma, et pähesaamine ei paistaks nii välja, ,,, pealelõunat otsustan, et aitab teiste sõidu vahtimisest küll ja lähen slallikaga peale, tuul aga vaibub sootuks, saan vaid 100m triibukese, siis vahetan kamad johni formula vastu ja teen mõned otsad, see uus tugeva tuule Z ulub ka nats,.. siis pääsen ootamatult paisuva tuule käest imekombel kaldale ja õnneks oli pagi tulek nii ilmselgelt veepel näha, slallikas jälle alla... siis ühe triibu ajal hakkavad trapetsiaasad ragisema, vasaku halsi oma kärisebki keskelt , vahetan mõlemad neeme 24ste vastu ja sõidan madala poomiga edasi, tuleb ka 1 katapult ette, sest tuuul üllatab päris rajude pagidega ja tagumist jalga ei jõua aasa, ... soolases vees on aga tsaibe teha imehea, sissekukkumisevabalt. Käed ei kannata palju sõita ja kui ma lõpetan, siis alles tuul ühtlustub ja tõstab, kitemehed teevad ikka päris kõrgeid hüppeid nii 5-10m ja mõni enamgi, üle naabrimehe lohe!!!, rahvast tuli õhtupoole aina juurde ja oli päris mõnus seltskondlik olemine. õhtune õhutemperatuur tuulevarjus +25, merevesi aga ehk +12, sest maatuulega see soe vesi ka läks merele.
Nimi: johannes
Kuupäev: 25.03.2010
windsurf  vali
Hispaania, Burriana, aasta vahega tagasi... mitme päeva võlg ülestähendustes. Resi läks enamvähem, ainult 1 trahv madalalt lendamise eest ja isegi istumise osa kehal ei jõudnud atrofeeruda, reisu peale kulus enamvähem täpselt 36 tundi nagu gps näitas, seekord eksitas neeme gps meid varssavis ära ja suunas wroclavi peale, ehk saime uue õise poola elamuse, kiirteed polnud aga ajas oluliselt ei kaotanud, kuna trassi pealt hoidsime kokku, teeremonte kah polnud,,, peale laekumist tuttavasse apartomentosse, ratastega matka Nulesi linna, apelsini raksus käimist ja kamade tuunimist ei toimunud esimesed 2 päeva midagi olulist,... alles täna saime veepeale, poisid: john-neeme-pablo 11.0 purjedega said ikka sõita paar tundi korralikult, tuul oli 6-7ms SE-S onshore, aga mul 7,5 ja 105L slallikas ei õnnestunud ühtegi glissitriipu teha, ilmne talvine ülekaal, millega tuleb veel vaeva näha, homseks lubab paremat tuult, siis ehk saan ka lendu,... muidu elame kenasti, söök-jook odavam kui kodus. Klubis rahvas endiselt söbralik külaliste vastu vaid Pati on vahepeal kaela ära nikastanud, penskarite värk.
Nimi: johannes
Kuupäev: 14.03.2010
windsurf  vali
Tori laht, N-NW 6-10ms, -4C, päike, lumeolud on muutunud juba ideaalilähedasteks, vahel tekib pehmetel kohtadel pidurdust ja see häirib trapetsiga sõitmist, peaks ikka ka need suusad alt määrima, john saab nr 7 ja 6,0 purjega enamvähem sõitu teha, mul on nr6 ja 5,5, kehva veoga ja suuskade all on pidevalt selline hääl nagu kraabiksid suusad küüntega jääd, aga käime ka Nasval ära, pole merd mööda lauaga käinud, nüüd siis purjega vähemasti see tehtud. tagasi Nasval tulles hakkab tuul trikitama ja pean iga 100m tagant nats jalutama, nädala pärast peaks hakkama lõunasse sõitma, siin aga täis talv kestmas.
Nimi: johannes
Kuupäev: 10.03.2010
windsurf  vali
Tori laht, SW-W 6-9ms.päike -2C, aga lumi juba vaikselt sulab, sõidan hea tunni 6,0 purjega, eelmise korra 2 kihiline lumi on kokku külmanud ja tingimused on täitsa ok, tugevam tuul on teise jõeotsa juures, kuigi suund Nasvale sõiduks oli täna ideaalne, ei saa ma loodenurgast edasi, sest seal on päris vaikne. enamus ajast sai ka trapetsiga sõita ning tugevama tuule alas tulid ka dsaibid välja.
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.03.2010
windsurf  vali
Tori laht, W 5-8ms, -5C, kelk nr7 ja puri 6,0. merel 20-30cm lund, mis pealt koorikuga külmanud ja kui pidevalt liikumises olla, siis imekombel kannab see 2-3cm koorik ka peal, paaril korral vajusin ka kelguga läbi, aga 99% osas olin ikka sõidus ning seepärast tegin ka täna enamus suunavahetusi korraliku dsaibiga, jalaga võis pea igal pool läbi astuda ja lume all siis 10-15 cm vett, sest läänetuul tõstab merd. kui nüüd läheb sulaks, siis on kelgusõiduga jokk, selles paksus massis enam liikuma ei pääse, aga ehk annab nats külma öösiti veel. tänane ainuõige jalatsi valik oli kummik, aga villast sokki ei viitsinud panna ja tunniga olid varbad külmad ka. lõpus külmas ka sõidu ajal paar sõrme, mis reanimeerimise ajal põrguvalu mulle sisse üritasid ajada, jahutasin siis neid pisut lumes. ise sõidu ajal tapvat külma ei tundnud, natsa oli. ehk järeldus- vale kindaga nalja ei tehta!!!
Nimi: johannes
Kuupäev: 26.02.2010
windsurf  vali
Selle aasta esimene sula, mis toob lõunatuulega juba kevadet ninna.0...+1. merejääl 10cm vesilund.
Nimi: johannes
Kuupäev: 20.02.2010
windsurf  vali
Tori laht, NE-E 6-9ms -14C, saab 6-se purjega sõita, lumetuisk takistab vaalude nägemist ja tihti sõidan end kinni, isegi ühe katapuldi teen ja mitte eriti pehme vaalu sisse, päeva eesmärk oli mudel NR 6 ümbertehtud variandi katsetamine extreemeoludes, lumi oli kohati väga paks, põlvini, hooga läks üle küll aga vaiksega tuulega vajusin kinni, see kelk on ka nüüd reguleeritavate suusanurkadega, aga ta sobib ikka rohkem kõva lumega sõitmiseks, NR7 oli kiirem ja vaaludestki pani hooga üle.
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.02.2010
windsurf  vali
Tori laht, E 9-12ms, -3C, lähen uut kelku katsetama, mis tehtud reguleeritavate suuskadega ja kumera pealsega. kuna tuul on suht ühtlane ja tugev, merel aga rohkesti lund, siis rigan katsetamisks ikka 6,0 purje, et igast jamast läbi vedada... esimest triipu proovin maismaal, aga suusad vajuvad kohe hange, keeran nurka maha ja kiman merele, üleujutatud ala on korralikult külmanud(?vist, panin üle) aga esinene triip lõppeb ikka kõva krüssu peale, keeran nüüd suusa nurga eest peaaegu maha, aga tagant +1 cm et spinni ei läheks ja saan lõpuks kelgu liikuma, et hoi-hoi!, pole ammugu sellist lendu teinud. täie rauaga sõita ei saanud veel, sest laud pealispinnata ja libe ning tuisuvaalud ka võtsid pidevalt hoogu maha, tegelt oleks saanud tunnikese varem jääle, seletanuks silm ka ebatasasusi rohkem. jalaaasad (2 järjestikku)said sel korral kohe täpselt paika, nii palju on ikka 7-nda kelgu ehitamisega kogemusi juba tulnud. tagumises aasas sõita oli trapetsis ok ja samas ka nats krüssas, esimeses aasas sõitsin täpselt külgtuult ja paakstaaki, sain suure kiiruse, aga ebaühtlane lumekate tekitas pidevat katapuldi tunnet ja ei lasknud täie fiilinguga kihutada, hoidsin ikka akent tihti lahti. tagasitulles kimasin juba üle maismaa hange vajumata, ehk suusad õige nurga all paksu lume tarbeks. Täiesti positiivne projekt!!!, tuleb ka teised kelgud ringi teha.
Nimi: johannes
Kuupäev: 31.01.2010
windsurf  vali
Tori laht, W 5-9ms, nagu läänekaga ikka, täna soe nagu jaanipäe paiku -5. lumetormiga vaheldumisi ka päikest. lumi vahelduvalt kehva, sellise lumega ilmnevad just jamad kelgu settingus. ühel halsil saab sõita normaalselt, teisel aga krüssab meeletult, peab suusa kallakud tegema reguleeritavateks. peale paaritunnist sõitu ilmneb aga, et kaldale ei pääse enam kuiva jalaga, üritan hooga sõita kuniks lumi kannab, siis aga vajun ikkgi läbi lume ja saapad vett täis, läänetuul tõstab vett sellise hooga, et selle aja sees kui kodus käin kummikuid toomas on vesi juba 10cm tõusnud, Henri sõidab veesuuskadel päris kuivalt maani. lähen johni kelku veest välja tirima, vesi kummiku ääre all, tagasi tulles juba 5cm üle sääre, ja see kõi paari minutiga. jää kuramus põhjas kinni ja mitte ei tõusnud, kui nüüd külmab, saab uisud alla.
Nimi: Henry
Kuupäev: 23.01.2010
windsurf  vali
Miina Veiko ja Johannes. Tori laht muidugi. Tuult polnud (mingi 2-3 m/s) ja päike paistis, st et panime jääpeal "Jussi" Kappasime jala kamadega laevaeele ,sest seal jäisem ja sai sõita üle tee nagu torus väheke, panime Pipe-i youknow :) .Kirjutasin laevatee sp et ei oska õieti kirjutada fafarfaater vms.

Vaata pilti
Nimi: Henry
Kuupäev: 21.01.2010
windsurf  vali
Veiko helistas mingi 11 ajal , teadsin kohe et ta tahab sõitma minna. Küsis mis ma teen :D no jummala ime , täna neljapäev ja ta küsib mehe käest ,kellel kõik vara liisingus ja mitu krediitkaarti ka nullis et mis ma tõesti teen, tööl olen muidugi :) Püüdsin telefonis nagu rohkem hingeldada et ta arvaks et mul on palju tööd, aga ma arvan et ta sai aru et ma jälle kirjaklambri avajaga küünealuseid nokin. Veiko siis kuulutas et tema läheb tori lahele et kas ma siis tulen ka w, rääkisin et enne oli lahel nii paks lumi et ta peab kelgule jalaaasad kruvima sest laud läheb väga libedaks ,(sellest hiljem) Ja pealegi näitas eile Pealtnägijast ühte kurba klippi kus Juss käib üksi tuuletu ilmaga jääpeal ,pirita rannas jääguubikud vaid seltsis ja Surfhousis istetrapetsit proovimas ainsaks kaaslaseks kõrvaklappidest kostuv Bob marly suitsukähe värisev hääl. Minu sõber veiko ei pea üksi jääl ulguma ! Veiks oli jalaaasad sellised 10 sentimeetri laiusest transportöörlindist lõiganud ,et lihtsam oleks vist kohe mingi suurem kaloss prekikruvidega laua külge lasta, paneb oma nr39 jalakese sinna sisse ja ongi paigal. Tuult oli , mul oli 6-ga paras sõita sest jää oli selliseid suuri ja tugevaid tuisuvaalusi täis et pidin hismust kannikaid kokku suruma et sinna kinni ei sõidaks. Johannes ja John ühinesid ka 3-e ajal ja oli päris lõbus niimoodi argipäeva rutiini lõhkuda. Olge tublid !
Nimi: johannes
Kuupäev: 17.01.2010
windsurf  vali
Tori laht, lund on paksult15-20cm, tuult SE 7-9ms, -5C. kuuese purjega saab kuidagi sõita, üsna tihti tuleb vaaludesse kinni jääda ja korra teen isegi katapuldi, ise trapetsis, õnneks jäävad kamad terveks ja ainus mis vastu ei pea, on poomi kinnitusnöör, mille purunemine tõenäoliselt päästabki poomi purunemise... Henri kelk ütleb ka üles ja nii jääb kelgutamine täna lühiheseks

Vaata pilti
Nimi: johannes
Kuupäev: 16.01.2010
windsurf  vali
Linna konserdimaja, pingviinid koos, antakse nänni, saame ka Johniga, midagi extreemeset ei juhtunud....
Nimi: johannes
Kuupäev: 01.01.2010
windsurf  vali
Tori laht, päike paistab -10C, tuult napib NE 3-4ms, aga pekki aina koguneb kerele, läheme siis Ergoga tuult taga ajama, enne käime veel korra Roomassaarest läbi, seal hakkab pilveservast puhuma, aga meri veel imelikul kombel lahti? ega ma selle 6-se purjega eriti liigu, Ergo lohega ikka triibutada saab, Veiko ka oma ümbertehtud saaniga, kui homme sama jama, peab 7,5 nasvalt ära tooma...Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast