Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: johannes
Kuupäev: 29.12.2011
windsurf  vali
Nasva, SW 15-20ms,+6C, vesi kõrge, pool meie slippi vee all, lähen jälle hotellipoolt,täna panin kodus juba kalipso selga, rannas tõmbasin veel kindad kätte aga teipisin nats tugevalt, enne teipimist peaks käed täis pumpama, siis on käsivars jämedam, muidu surevad käed sõidu ajal,... puri 4,2 on täitsa ok, kuigi pagidega läheb mega lennuks ja kuna käed on paksud, siis rebib paar korda taglase käest. plartsatades ise peaees vette õnnestub suuremal kogusel veel kapuutsi alla pääseda ja on nugakülm, pole sellist peavalu enne tundnud. kui oleks ilma kalipsota, siis ilmselt jääks süda laksust seisma... veel triibutavad Alan ja Vahur... tagasisõidul on tuul nii vali, et rebib mul laua katuselt (ei tea mis valemiga, kehva koormategemine) ja nüüd tuleb jälle nats meisterdada. õhtul on veel hooaja lõpetamine...
Nimi: johannes
Kuupäev: 26.12.2011
windsurf  vali
Nasva, täna jälle tubli+7, W 13-20ms, läheme Johniga kella 1 ajal peale, Marekil juba 1 sett tehtud, tuul on ebaühtlane, nagu ikka Westiga, väike karlson põriseb meeletult, nagu tahaks lendu minna, Sass räägib, et kogu sisu põlenud suure itsiga ära, nüüd vabakäigul ja ei saa keegi ligi ka, sätime auto just nii, et kui labad lendu peaks minema, siis saame kindlapeale laksu, ... nii, surfist ka, pikemat aega püsinud + ei lase kuidagi talveunne suikuda, täna 85 lauad ja mul 4,7 ja John 4,2, Johnile jääb väheks, aga ta ikka saab minust kauem sõita, mul läheb kogu riietumise peale ikka oma 15 min. panen täna surfisussidesse oma hispaaniast toodud surfisokid ja päris mönus oli, kordagi ei hakanud külm, kuigi väike veevahetus ikka oli. üle mitme aasta saab jälle ka kollaste kinnastega minna, aga kuna paneme mingi vana teibiga kinnitused, siis mul tuleb mingil rapsimisel vahe sisse ja kohe külma täis, väga hull ei olnud aga pikalt siis enam ei kannatanud ka. et kuna ilmaeided lubavad jätkuvat tuult ja sooja, siis homme jälle.

Vaata pilti
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.12.2011
windsurf  vali
Nasva, pikka aega on +6-8 hoidnud aga täna vaid +5C, SW-S, äi poleks täna mitte vette läind aga Neeme sai närvi sisse ajada ja ikka päike ka nats meelitas koos hea prognoosiga (surfi ajal juba sadas), lõunatuulega on sellisel külmal ajal just ok sõita, vesi on kõrge ja +5 ning tuult kai otsas 8-12ms, puri 5,8 ja 85 on päris ok, minema saab väikese uimega kohe paari meetri pealt ja just piki kallast sõita ja teises ääres kah jalad põhja, kuna vesi on kõrge, siis Neeme paneb metsa pool madalikku ja saab paar kivi. mul tuleb esimese tsaibi peal sissekukkumisel pastla kinnitus lahti ja saan ettekujutuse vee tegelikust temperatuurist, kuigi käin peale igat paari triipu kaldal varbaid soojendamas, aga äi enam vanad jalad soojaks läe enne kui saunas. oli täitsa ok, detsembris sai viimati surfata 2007 kui oli viimane vanaaasta surfipäev 28dets. ja siis oli ka +5C.
Nimi: johannes
Kuupäev: 27.11.2011
windsurf  vali
ainan soojemaks läheb, täna oli kella 7 ajal +8C vesi +6, ja ma sain isegi pooli päiva rahulikult nina nokkida, aga siis jäi vihm järele ja mötlesin, et murran antud lubadust -mitte enam sel aastal vette ronida. Neeme jätab tänase vahele, aga Vahur oli juba Nasval ja 4,0 purjeks, mul väikseim mudel 4,7 ja arvestades, et tuul nii 16-22ms (kell 2 oli 17,8-23ms) siis midagi head sellest sõidust ilmselt ei tule, aga energiat ajas üle ääre ja läksin ikka peale 4,7 ja 85. vesi on kõrge, peaaegu vastu jahisadama kaid ja saaks kohe kimades minema panna, aga mitte ei õnnestu, sest 2majavahelt tulevad pagid on rajud, saan siis kuidagi merele, hirmus kangutamine on, surub vööri vastu tuult ja selili, isegi suurelt kiiruselt on pagi nii rets, et tõmbab üle vastasparda, merelt tagasi saamine ka paras trikitamine, tegu, et lauale saada, kuidagi õnnestub ikka kaldale saada, peale pausi proovin veel korra, aga tuul ilmselt tõusnud, ei saa enam minemagi ja purjest hakkab kahju, lõpetan selle 2triibu päeva kokkuvõttega, et kodus oleks veelgu hullem grillida olnud, nüüd rahu majas. aga kui selline soojus ja head tuuled kestavad, siis peab ikka veel sel aastal märjaks tegema.
Nimi: Henry
Kuupäev: 13.11.2011
windsurf  vali
Isadepäeva soojätkamisvahendite jahutamine Nasval. Ujutasime formulaid Mr Neemega. Minul 11,0 Z0S- ja prillisõprade ühingu liikmel ;) 11,0 vana Z2S-. Tavaliselt kangutan mina selle vana Z2 ja olen veits aeglasem. Seekord oli mingi anomaalia, mis isegi praegu mõttepause tekitab, et kuidas Neeme igatpidi kiirem oli. Nii alla kui üles. Sättisin träkki ja ikka ei saa liikuma. Tegime pikad otsad, Abruka suunas ja tagasi, niikaua kui tuul hakkas üle mugavuspiiri tõusma , ronisime maha. Istusin veel loksuval laual ja vaatasin kokkuvõtvalt merele. Tore aasta on olnud ja võistelda on saanud piisavalt , õnne on olnud , sest mul on ju alati valida 11.0 ja 11.0 purje vahel. Tahaks paremini sõita. Äkki peaks ennast talvel jõusaalis autoriteediks pumpama.
Tuult ja tervist !

Vaata pilti
Nimi: johannes
Kuupäev: 06.11.2011
windsurf  vali
Nasva, SE, rommi näit 9-12ms aga tegelt kohapeal 6-8ms, soojendusesineja järgi saame aimu, et näiline tuul kaldal palju enam kui veepeal, ja kohe suured asjad ehk 7,5 + 125 slallikas, täitsa paras trenn, päike paistab, aga õhk +7 ja vesi +6. peale esimest tundi tõmbab vasak jalg päris külmaks, proovisin täna paigatud johni vanu 6mm susse, mis säärest pidasid, aga tald liiga õhuke. tulin siis maha ja kes teab, kas sel aastal enam vette lähengi, - vana inimese tunnused, et mõnusa surina asemel peale surfi on lihasvalud külmast, aga nooremad kutid nagu Neeme ja henri läksivad veel teist kordagi...
Nimi: Alar
Kuupäev: 05.11.2011
  vali
Käisin ja proovisin ilma purjeta surfi ära: http://marker.to/cCiL3Q
Nimi: johannes
Kuupäev: 30.10.2011
windsurf  vali
Nasva, SW 7-9ms, tunnike läks paadi mootori konserveerimise peale talveks, ma rohkem õppisin Kuldari kõrvalt ametit ja siis juba hakkas nats puhuma ka, 7,5 ja 125 slallikas on täna väga ok, kuigi on sompus ilm, siis merel mõnusalt soe, kuuldavasti teinud John talinameestega 2 päeva veel formula trenni. Nasval kala näkkab, püüdjaid suht vähe, aga kes püüab, see pidevalt saab...
Nimi: johannes
Kuupäev: 26.10.2011
windsurf  vali
Nasva, SE 6-8ms, päike ja +9C, viimast korda sel aastal formulaga vette, esimesed 2 triipu olid päris rasked, pagidega kontroll kehva, alles peale 4 triipu hakkas formula tunne tulema tagasi, ........ no jäägu see formula ikka suvealaks. ja lauad talvekorterisse.
Nimi: johannes
Kuupäev: 20.10.2011
windsurf  vali
Nasva, SW 8-12ms,puri 5,8 , satun jälle tuulekeeramise ajale 4 ajal, aga pärast puhus täitsa ok, vesi täna nagu pesumasinas, liiv on lausa pinnapeal, tunne nagu sõidaksi liival, täiesti kollane vesi, püüan mitte liivakasti kukkuda ja see ka täna õnnestub, huvitav kuhu see liiv rändab? lõunasse?
Nimi: Anneli
Kuupäev: 19.10.2011
windsurf  vali
Nii, mis eile tegemata jäi, see tuli täna ära teha. Taas Nasval siis, seekord hotelli pool. Tuul edelast ja kohale jõudes tundus, et ehk isegi peab 3,7 võtma. Siiski sai Kuldari soovitusel 4,2 rigatud ja õige tegu (+ laud 76L). Peale minnes oli see ehk õige natuke palju, veidi aja pärast igati paras ja vist umbes kolmveerand tundi hiljem juba hakkas väheks jääma. Tuul (SW) nimelt tahtis pausi pidada ja jäi mõneks ajaks väga vaikseks, ei tea, kas oli väike nurgakeeramine või lihtsalt kogus hoogu õhtuseks madistamiseks. Siis tulin ka välja juba, kuna järeltulija oli täna rahutu meil ja tundus õigem koju rutata kui jääda veel tuult ootama-passima. Vahepeal tuli ka vihma, mis tahtis silmad peast peksta. Vesi alguses võttis sõrmed kangeks, nii külm tundus aga harjus ära. Purje kohta saab ainult head öelda, töötas sama hästi kui 3,7, tundus käes väga mugav ja stabiilne. Proovisin ka jibe, kõrkjate pool ehk siis vasakul halsil tulid nagu paremini välja, paremal halsil sain vist ainult ühe kirja. Üldiselt jäin rahule, sõidutunne jäi päris hea. Vahur sõitis 4,7ga.
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.10.2011
windsurf  vali
nasva, S 7-9ms, lähen poole 4 ajal ja satun just tuule keeramise ajale, väga auklik ja pagiline, saan ikka 6vapori ja 125 lauaga oma isu täis, aga võinuks ka vabalt 7,5 võtta kohe,... kui välja tulen, siis just tõstab ja hakkab vett üle kai viskama, ehk saabus see, mille järgi sai tegelt tuldud täna. 7 jal puhub juba 13-14ms.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 18.10.2011
windsurf  vali
Samuti kui Johannes kirjutab, prognoos lubas kena sõiduilma ja mul oli hammas verel, et saaks oma uue 4,2 purje ka ära proovida. Koos väikese lauaga muidugi. Jõudsime koos juuniori ja Kuldariga kella 3 paiku kohale. Pilt oli aga nii niru, et kas üldse mõtet kamasid autost välja võttagi. Sai siiski 4,2 rigatud, et siis tuult ootama jääda. Jõudsid kohale ka Vahur ja Johannes. Teha pole midagi, mõtlesin, et kui tuldud juba, siis tuleb end siiski vette ajada. Klubi varustusest laenasin 5,9 purje ja võtsin välja ka oma suure laua (117). Laiskus on ikka nii suur, sugugi ei taha enam suuremate asjadega sõita. Mõned triibud tuli end glissi meelitada, siis juba hakkas tõstma ja peagi oli see puri mulle suur. Selleks ajaks oli aga kell juba nii palju saanud, et laps nõudis oma ja ronisin välja. Kahjuks siis seekord põhiline aeg kulus rigamise, mitte sõitmise peale. Vahur pakkis juba enne asjad ja läks minema, Johannes aga kihutas kenasti meie lahkudes.
Nimi: johannes
Kuupäev: 16.10.2011
windsurf  vali
Üüdibe, SW-W 8-11ms, sügis käes, teist korda sel aastal Üüdibel krätsin uime, slallikas 125+7,5gtx, kohati paras ja 20% ulatuses palju, aga külmaga ei viitsi teist purje ka rigama hakata, Vahur sõidab 6-sega. Neeme 7,0 ja Henri 7,5, aga algul proovisid ruut suurematega isegi. lohemehi on päris palju (sellest teisest klubist ikka). kuigi vesi on oma 20cm kõrgem eelmisest korrast, saan ikka mingi kivi otsa uime lõhkuda, jama koht, õhk on külm ja ilma kinnasteta saan vaid 4 otsa teha, siis peab käsi taguma. täitsa sügis.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 07.10.2011
windsurf  vali
taas Nasval. Kõik umbes sama kui eile. Tuul veidi läänepoolne edel. Ja kraadikese võrra kangem kui eile, ehk keskmist 13-14 ms ja tipud 18. Seda oli ka tunda. Kui mina kohale jõudsin, siis Meelis ja Vahur tulid just maha purjesid väiksemaks vahetama ja rigasid 4sed. Ma olin ka juba enne valmis mõelnud, et ikka 3,7 läheb käiku taas. Esialgu väga agressiivselt alt peale ei tõmmanud aga paari esimese triibu järel tulin kaldale ja tõmbasin veel. Siis läks mõnusaks. Täna julgesin kõrkjate pool otsas dzaibe ka proovida, eile ei tahtnud kohe esimese hooga varustust lammutama hakata. Paar korda tuli välja ka, kuigi suht konarlikult aga siiski. Laud ikka 76L. Täna oli vesi oluliselt külmem ja õhk ka tundus selline karge, võttis mind hiljem köhima. Vist sai umbes poolteist tundi vee peal oldud, mulle heaks elamuseks ja trenniks täiesti piisas. Mõnus on olla raju tuulega merel ja tunda end suht mugavalt. Ilmateade lubas, et pidi nüüd külmaks minema, ei tea, kas saab ikka see aasta veel vee peale. Tahaks 4,2 purje ka ära proovida.
Nimi: johannes
Kuupäev: 07.10.2011
windsurf  vali
nasva, SW 13-18ms, ja ilmselt kusagil keskmine 14-15ms kanti jääb, 4,7 ja 85 laud on ok, ja esimene tark tegu oli täna paks kalipso selga ajada, vesi jahedam ja sõita soojem, kuigi kummimehe tunne oli valdav, pead ei saa kaua ühel halsil hoida, viskab tagasi. täna palju mugavam sõita, proovin rigada purje ülemisest poomiliigist, peale esimest tunnikest teen pausi, tuulikud jäävad aeg ajalt seisma, et keerata, nurk muutub vähe aga ebaühtlasemaks tuul läheb. nüüd pidanuks poomist nats järgi andma, aga väsimus tuli kaela, ja Neeme tuli vahetust ka üle võtma, kalipso oli vahepeal minuga ühinedes lausa vaakumisse tõmmanud ja oleks homseks parem prognoos olnud, siis poleks viitsindki seda nahka maha koorida. sõidu lõpuks laud kõvasti raskem- avastasin laual all servades pikipragusid kust vesi taas merre nirises. tore jälle puhkepäevadel nokitseda.
Nimi: johannes
Kuupäev: 06.10.2011
windsurf  vali
Nasva, SW-S. pilves, väike sadu +15. edela tuule kohta väga ebaühtlane kuna rommi möötja näitab 12-17ms, siis on just õige moment uus 4,7 lofti lipvawe ära proovida, laud 85 (millel enne vetteminekut avastan uue lohakuse augu ja otsustan siis oma asjade edaspidisele laenutamisele lõpu teha!). esimene tunnike on enamvähem, päris kõrgeid hüppeid saab, puri on väga mugav, kannatab äärmusi, aga siis läheb üha auklikumaks tuuleke, aeg ajalt juba tiksun ja siis vahetan juba 103 laua vastu. aga ka sellega head sõitu ei tule, (purje vahetada märjana ei viitsi, sõitsin ikka suvise kalipsoga) kaldatuulikud juba seisavad ja ilmne keeramine käsil, merel ongi tuult kõvasti vähem, vaid kai otsas veel kuidagi puhub. vana 85 on kitsa ahtriga ja palju mugavam tsopis sõita kui uuemad laiemad lauad, vahetan veelkord laua väiksema vastu tagasi, merel juba jänks jälle peal aga head sõitu ei tule, rommi möötja näitab 10-18ms, ilmsed äärmused. täna oli ka merel vesi pisut jahedam, aga täitsa ok võrreldes eelmise sügisega.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 06.10.2011
windsurf  vali
Meil oli täna "peresurfipäev". Nimelt võtsime Kuldariga juuniori kaasa ja läksime Nasvale uusi kamasid sisse õnnistama. Sai vahepeal muretsetud paar korralikku pisikest tormipurje Goya Guru 3,7 ja 4,2 koos rdm masti ja peenema poomiga. Lisaks JP laud 76L Real World Wave. Kõik asjad kasutatuna küll, ent igati tip-top. Niisiis Nasval hotelli pool. Puhus edelast, emhi näitab, et keskmist 12 ms ja tipud 17 ms sel ajal. Ma läksin 3,7ga siis. Sissejuhatuseks jätsime purjele veidi pealetõmbamisruumi veel ja poomist ka vabamaks. Siis oli mulle tegelikult palju seda aga nende asjadega oli nii mugav sõita, et ma hea meelega kangutasin. No tõesti on ikka suur vahe küll purjel ja purjel. See guru seisab käes hästi stabiilsena. Testides ongi öeldud, et sobib hästi kergekaalulisemale sõitjale kõva tuulega. Laud oli ka hästi mõnus. Kuna mul on jaksu veel veidi vähevõitu ja 100% kindlalt ei tunne end, siis põhiliselt sõitsin laguunis. Korra ronisin eemale välja aga seal tulid nii karmid pagid peale, et ma taandusin. Väsisin võrdlemisi kiiresti ära ja tulin kaldale. Kuldar aga julgustas, et tõmbame veel peale alt ja proovi veel, saad purje settinguid tunnetada. Nii tegimegi ja tõesti, muutus oli suur, nüüd oli puri mulle üsna paras ja sain kindla tundega teinekord ka allalainet kihutada. Ühesõnaga väga kihvt. Kui ma lõpetasin, proovis Kuldar ka ühe sessiooni teha aga tema jaoks oli seda purje siiski veidi vähevõitu. Paari otsaga, mis olid täiskiirusel, jäi aga ka tema rahule. Pakkisime end siis kokku ja minema. Juunior magas kogu selle aja autos või õues süles õndsat und nagu ühele surfilapsele kohane. Vahepeal vihma sadas ja ilm oli üsnagi karvane, ent külm ei olnud meist kellelgi. Pikk jutt sai, sellised surfimuljed siis täna. Ajah, Vahur oli ka sõitmas ja teisel kaldal registreerisime veel Johannese ja mis meil selle rekkamehe nimi oligi...
Nimi: johannes
Kuupäev: 22.09.2011
windsurf  vali
Nasva, 2 päeva on edelast puhunud hästi ehk 9-12ms, pagid ehk enamgi, eile 120slallikas koos 6,0 vaporiga, mis lõpuks lähebki paljuks ja täna 102+ 5,8 alguses vähe siis vahepeal ok ja lõpus keerab tuult 10 kr läände ja muutub auklikumaks, teised sõidavad 5 ruudustega, ei saagi aru, kuidas, ilmselt laudade vahe nii suur. vesi endiselt soe, ehk suvekalipsoga on ok.
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.09.2011
windsurf kitesurf  vali
no vaat, lõpuks saan ka kite all midagi arhiveerida, ehk olen paadimees kitevõistlusel Sõrves. Mõntu sadama ääres on kena lai muruplats rigamiseks ,peab meelde jätma. kohe läheb sügavaks, vaid 1 kivi kusagil kaldast 70m, tuleb ära märkida. aga eks seegi liigub talve jooksul. kitevõistlust oli päris kena vaadata, sellised nooruspõlve ajad tulivad meelde kui meite noorsurfajad ikka käisivad kohtunikukaatri man ja aiva pärisid, et kus see stardiliin on ja kuhu sõitma piab. möni sai kolmandamaks sõiduks enamvähem selgeks ka kuhu minna... ennelõunat ei puhunud suurt midagi, nii 4-5 m SE, aga võrreldes kite em-iga on ikka suur taseme vahe, sellise tuulega oleks prod juba lennanud. siin ei kasutanud ka keegi pikendatud liine, ja ainult 3 formulasõitjad , ülejäänud lumelaudadega, kokku 20 nägu veepeal, peale lõunat tõstab 7-8 m peale, aga see kagutuul toob hullult adru randa. kahju, et käru kaasas pole. vabastiilis on vaid 4 naist ja 4 meest. naistel on väga rasked lauad ja mida veest kuidagi üles ei saa, mehed ikka saavad aeg ajalt gravitatsioonile vastu, äi päris kena mereline päev, oleks veel ise ka sõita saand (oma viga, et asju kaasa ei võtt), oleks päev 5+ aga nüüd 3+ hindele.
https://picasaweb.google.com/Johkaj/KiteSorve
Nimi: Anneli
Kuupäev: 15.09.2011
windsurf  vali
Katse nr 3. Puhus nii kenasti päeva esimene pool, lääne ja edela vahepealt ja puude ladvad muudkui vehkisid. Oli siis võimalus oma väike laud ka vette viia ja mõtlesin, et 4,5 purjega saan ehk hakkama. Õnnestus kodust end mere äärde saada alles nelja ajal. Kiirelt Nasvale. Tulin, Meelis just tuli merelt ära ja tuul oli selgelt vaiksemaks jäänud. Tema 4,7ga enam käima ei saanud. Läksin siis 5,5ga. Õnneks oli seda parasjagu ja sain tunnikese igati mõnusat sõitu. Väikese lauaga oli mu imestuseks isegi mõnusam/lihtsam sõita. Triibutasin ja harjutasin dzaibe. Vist isegi umbes 2/3 tulid välja, mõni küll niimoodi konarlikult aga ikkagi. Jäin täitsa rahule.
Nimi: Kuldar
Kuupäev: 14.09.2011
windsurf kitesurf  vali
Seekord panen kirja mõned read, sellest kuidas ma mere ääres targutamas käin.Nagu õeldakse tark lollitab, loll targutab ja mis see filosofeerimine muud on kui targutamine.Seega kaks ja pool tuulist päeva suutsin merel käimata kaldal olles maad ning ilma parandada.
Teisipäeval 13-ndal pärast kristuse sündi puhus Nasval meeldiv tuuleke 14-20 vahest mõni iilike veidike enam. Hotelli poolsel küljel kõlkusid paar lohemeest, kel seekord tuul veidike üle kehakaalu ja vaimujõu käis. Tahaks siinkohal õelda, et suvisesed üleliigsed õlled ja grillilt ülekäinud põllumajandus saadused annavad oma positiivse panuse surfi ikka sügisel. Õige surfar peab ikka oskama optimeerida kehakaaluga kevadel rannavormi ja sügiseks +10 lisakiloga. Selle all pidasin silmas lohede ja purjede tuulevahemiku liigutamist tuuleskaala tumedamasse otsa.
Arusaadavas keeles tooks näiteks meie Henry, kes pärast jõule rannahooajaks vormi treeningute tulemusel sõidab oma 6 ruuduse purjega tuulega n>n1 ms, siis pärast jaanipäeva sügiseks vormi tulemusel sügisel võiks ta kasutada sama purje n+3ms>n1+3ms.
Selle tulemusel võiksime aasta eelarve koostamisel kulu poole pealt tõsta osa surfi investeeringute vajadustest meelelahutuse alla. Võidavad sport , keha, vaim ning ööklubid.
Tagasi teisipäeva juurde. Ainsana tundsid ilmast-olust rõõmu laudurid. Ühel pool jõge Vahur ja Meelis ning teisel pool Johannes. Peale selle mõned minule tundmatud esinejad kes minu saabudes lõpetasid. Vahuril ja Meelis kihutasid edasi tagasi nagu Tallink-i kiirlaevad vöörist-ahtrist lenduvate veepilvede saatel.
Tea, kas tuleks hakata uurima surfilauda poolt tekitatud lainetuse mõju rannikule? Samas vaatasin Johannese lemmik manöövrit "kajakas" , manöövri sooritamiseks tuleb suurel kiirusel lainelt hüpata ja õhus kõrgemas punktis laua vöör suunata alla ning sukelduda vette (täisusliku soorituse korral pistetakse pea läbi purjeakna). Sellega teisipäev minu jaoks piirdus. Kolmapäeval puhus juba mitme mehe eest tipp vast 26 ms juures igatahes oli palju.
Nasvale jõudes leidsin hotelli seina ääres istumast Meelise ja Vahuri nagu kaks eksinud hanepoega. Esimene sett oli noormeestel seljataga. Purjede algasid täna 3.3 ruudust. Tegin ka tähtsa näo pähe ja targutasin purje trimmi teemadel. Lõpuks, ajasid nad minu utsitamise peale sõnagi lausumata seljad sirgu ja suundusid koos kamadega merele kaldal olijatele vaatemängu pakkuma.Asi oli vaatamist väärt püherdasid nagu Priit Pärna "Kilplased" animatsioonis naabri siga rukkipõllul vagude vahel. Üldjoontes nägi asi välja selline:
http://youtu.be/OFgfLhnL-yI
Mõned pildid ,paremat oma nokiast välja ei pigistanud: http://saarema...1409201101.jpg,
http://saarema...1409201102.jpg,
http://saarema...1409201103.jpg
Lisa märkuseks Johannest seekord näha ei olnud .
Nimi: johannes
Kuupäev: 14.09.2011
windsurf  vali
kroonikasse märge: terve öö ja päeva on puhunud SW 15-25ms, täna ei läinud isegi üritama kama lõhkuma, ootan, kuni saan korraliku tormipurje.
Nimi: johannes
Kuupäev: 13.09.2011
windsurf  vali
Nasva, SW alguses 13,8-18ms, naabrite katusel käib tihe sebimine, kinnitatakse sinna eurualustel pesitsema jäänud ehitusmaterjale, ümber pesade käib korralikult turvarihmadega kinnitatud valvur... Rain tuleb tesielt kaldalt ja küsib, et miks täna kõik teisel pool sõidavad, aga vist sellest, et näidata lohetajatele silmad ette, nagu Kulka ütleb, siis nood nutsid ja lauad sõitsid, vahur vahetanud just 4,7 4 vastu ja Naul pidavat ka 4 olema. no kena küll, mul ainus korralik puri 5,8, mis tormisõidu ohutusnõuetele vastav, aga võtan siis 4,5 piloti kuigi tean, et see õige sõidupuri pole, väga ebastabiilne, aga midagi ikka, olukorda leevendab rdm. laud 85. esimese seti saan päris häid hüppeid ja paar halba ka, kui maandusin sukeldudes ja peaga purjes, õnneks jäi poom kätte ja pea purjest läbi pistamata. kuna ei mäletagi, millal viimati sellise tuulega ja seljatrapetsiga sõitu sai, siis on loomulik, et vanadusest nõdrad käed ei pidanud kaua sellele valule vastu, ikka 1/3 läks käte peal, sest isegi lahtise aknaga oli liiast sõita. peale pausi teen veel aga vaid 4 triipu, sest juba esimesel otsal vajutab mind pagi selili ja ei saa enam merepoole veestarigi tehtud, kaldapoole õnneks veel sain, ka tsaibide tegemine on päris extreem, kuna paakstaagis läheb kiirus nii hulluks ja ka allatuules, et püsti jääda on võimatu, ka ei ole vahel lihtsalt võimalik purje üle halsida. siis ikka läheb juba nii rajuks, et 4,5 on enamus aega plärisemas täiega, tundub, et see lihtsalt rebitakse ribadeks, siin oleks ikka x-ply materjalist purjega ainuvõimalik üldse sõita ja 4,0 olnuks ok. vesi oli väka soe. siis tulid Neeme Henriga ja tahtsivad formulatega peale minna, kahjuks loobusid. just siis kui mul kaamera kaasas. lõpetades puhus 15-20ms.
Nimi: Henry
Kuupäev: 11.09.2011
windsurf  vali
Formula Eestikate 2 Etapp Pirital. Prognoos oli kehvapoolne ja pühapäevaks ei lubanud ilmatark suisa midagi. Mr Neemele seda piltlikult selgitades vastas tema ,et läheb raudselt niikuinii nillima ,siis ei hakanud ma enam edasi hädaldama ja lubasin ka ühineda. Edasi hakkas vaevama teine dilemma, kas sõita B-liigas , nagu kevadel või A-liigas. Istusin seal pirtal reg aja lõpuni, ankeet ees ja muudkui vaevasin ennast. Küsisin Keskülalt , et mis tema teeb. Ütles ,et läheb A vist. Küsisin Meigolt – vist ka A. Siis tuli John ja äss ütles ,et raudselt B, et A-s pole mul seeasta enam midagi teha ega võita ja ongi loogiline ,et ennem B läbi käia ja siis A-se järgmine aasta. Tegelikult tahtsingi ka ise B-e minna ,sest pole 2 ndalt vees käinud ja kurguvalu taandus ka just eile. Eks ole inimese mugavuses ja loomuses alati kergem tee valida. Ja Kui juba John ütles B ,siis oli see nagu lõplik. Eks võistluste ajal Raivo ikka nähvas ,et noh B-e , aga poetasin mürgiselt vastu, et mis see teistmoodi on kui formula ässad Bacardi Fun-l eputamas ja sampuseid nagu kartuleid noppimas käivad käivad :)

Sõidust. Peakohtunik Eerik suutis umb kella 2-ks ka mingisuguse raja vette panna , mille asukohaga keegi rahul polnud. Ütlen ausalt ,et minuarust pole pirital vahet, kus see rada on. Seal on alati igal pool mingi soblajabla laine, no kui võrrelda siis kullimuna pool oli tõesti parem kui külgtuules seda viimast sirget muuliotsa lähedal kangutada. Tuult oli koguaeg palju minujaoks, proovisin allatuules ka küljeaasades lasta , aga panin ägeda katapuldi ja edasi väristasin chikenis. Ääretult tänulik olen Heikole kes NP Cup-i ajal jagas näpunäiteid , kuidas chikensi mugavamalt sõita ja see tõesti töötab. Esimese jalaga tõstad laua üles ja kui lainest alla siis vajutad ahtlile ,et mitte järgmisesse kinni ei sõidaks. Järjest rohkem kasutan seda moodust, sest pagilises tuules annab see kindlust juurde ja julgen kiiremini sõita. Esimese sõidu võitsin (B liigas edaspidi) aga sain Ervinilt ,Tommilt ja Ernolt juba ringiga kaela. Teise sõidu võitis juba keegi teine , keda ma rajal ,ega ka finishis kordagi ei näinud. Selles sõidus panin ka selle katapuldi. Sõidu ajad (Martinilt laenatud stardikellal) 14 ja 16 minutit.

Võistlejad muutusid eriliselt emotsionaalseks ja suunasid anaalseid kommentaare kohtuniku kaatri suunas, sest polnud raja asukohaga rahul. Kuulda oli sünonüüme nii isase kuika emase suguorgani ja ka mõne sinna juurde haakuva suguhaiguse kohta. Eerik mainis vaheajal ära, et edaspidi paneb DSQ kohe kui veel midagi sellist tuleb. Kolmanda sõidu algust otsustasin kaldal oodata, sest merel oli võimatu oodata ja ma ei julenud purje vees leotada , sest laine kangutas kahtlaset masti. Vaatasin kella , sest Martin just lõpetas ja arvestasin 20 minutit otsa ,et aimata järgmist aega. Seisin kui hädaldajad ka jõudsid ja ootasin vees , sest ei raatsinud jõuvarusi kulutada kama tassimisele randa. Hoidsin ka Niine kama topist kinni kui ta kaldale nina puuderdama läks. Jooksuga tulid kaldalt John Ervin ja Gunnar, siis hablasin ,et läheb kiireks. Urmas vehkis et ma ta asjad lahti laseksin ja panin kullimuna poole ajama, et peale pauti kohe liinile sõita, aga tegin liiga vara ja hakkasin muulile peale vajuma. Kaatrist oli start antud ja kiiremad olid juba ammu läinud. Siin on see koht kus pole mina kohtuniku tööga rahul vb eksin , sest pole määrustikuga kursis, aga rohelist lippu enam üleval polnud, sp ei hakanud ka enam edasi liinile punnima vaid võtsin suuna tagasi. Kuigi hiljem selgus et aega veel oleks olnud. Sucks ! DNF tuli hoobilt!

Edaspidi kulges võistlus minujaoks pingelisemaks, sest ma ei tohtinud luba endale ühtegi eksimust. Kui pühapäeval sõite ei tule siis jääbki ainult 1 mahaarvamine ja see paranka oli nüüd sees. Peale pausi rada siis Aegna poole, mis stardi poolest oli super, kui vasakuga startida , sai kohe sirgelt kaldalt liinile. Tegingi Ervini ja Tommi järel vasakuga ja see start oli mu päeva parim, sain pin-endist kohe üless ja tiksuma liinile ei jäänud. Vahetasin ka uime 70 vastu , kuigi Neem arvas, et pole mõtet. Sain jälle kinnitust ,et 70 on mu lemmik praegu, laud koormab vähem jalgu ja kiirus on parem, nurka ei julge veel kommenteerida, eks aeg näitab. Tehti 2 sõitu mille ajaks jäi 10 mintsa ja suutisn lõpetada mõlemad enne ässade 2-lt ringilt saabumist. Kõige raskem osa rajal oli minujaoks viimane külgtuule sirge, no ei saa seda õiget asendit ja kiiruse tapab ära. Niikui finishi liinilt läbi, lasin alla ja kiirus kasvas märgatavalt. 2-e sõidu vahel ukerdas ka Aivar kaldale ja ütles ,et sportlane peab teadma millal on õige aeg loobuda, tuul oli tõesti üle, niisama triibutajad lasid 7-e ruudustega . Täitsa imelik oli 11-ga sealsamas passida, aga see pole juba ammu argument kaldal spordipulberjoogi sisse keevitamiseks ja oodata millal ilm paremaks läheb ;) Kokkuvõttes 2-e etapi B-liiga võit ja ka kokkuvõttes B- liiga üld võit. Kui üldist formula taset vaadata siis see jääbki arvatavasti mu viimaseks vahuveiniks, võibolla BF sarjas on vahest lootust , kui konkurendid väljamaal tõsisemaid võistlusi peavad. Õppisin ka uue sõna – Vallama. Kontekstis siis . Jaht jäi ette ja pidin alla vallama :)
Tuult ja Tervist !Vaata pilti
Nimi: Anneli
Kuupäev: 10.09.2011
windsurf  vali
Katse nr 2, taas Nasva, tuul läänest, mis peatselt keeras veel kraadi võrra ülespoole ehk siis peaaegu maatuuleks. Nagu Nasval ikka, see suund megapagiline. Põhiliselt oli tuult siiski vähe. Sain pagide ja tuuleaukudega möllamisel head tasakaalutrenni ja manöövreid harjutada. Varustus sama, mis eelmine kord 117+5,5, ei ole hetkel jaksu suuremat purje (6,8) võtta. Kui nelja paiku saabusin, olin taas täiesti üksi aga pärast saabus Johannes poistega, selgus, et kogu seltskond oli hoopis Üüdibel sõitmas käinud. Kiire tunnike vee peal ja pakkisin asjad kokku.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 08.09.2011
windsurf  vali
Viimati surfasin 15.11.2010, nüüd siis peaaegu 10 kuud sellest möödas ja esimest korda peale pisipoja sündi taas vee peal. Nasva, tuul edelast, puhus pigem vähe kui palju, kalda all oli täitsa vaikne, merel rohkem. Võtsin oma suure laua (samasugune "stõuk" nagu Rainol, 117L) ja selle juurde 5,5 purje, et end alustuseks mitte ära katkestada. Edasi vaatasin, et mida nende asjadega siis tehakse. Rigamine oli veel meeles õnneks. Kui kamad vette sain, siis tundus, et need on jube raskeks läinud:) Esimene triip oli nagu umbes 3.tund peale algaja õppe läbimist. Edasi läks juba veits paremaks. Veestart tuli välja, imekombel isegi paudid ja paar dzaibi, mida proovisin. Kahjuks oli tuult niipalju vähe, et glissis olla kogu aeg ei saanud. Võtsin rahulikult ja tunni pärast lõpetasin. Päike paistis ja külm ei hakanud õnneks. Üldiselt tundus kõik oluliselt väsitavam, lihased ja oskused on siiski taandarenenud. Samas oli nii mõnus taas merel olla. Ehk saab varsti tugevama tuulega minna ja asi paraneb. Nasval olin muide täies üksinduses, ainult kalamehed luusisid ringi.
Nimi: johannes
Kuupäev: 05.09.2011
windsurf  vali
Nasva, SE 6-10ms, juustutuul, ei hoia purje püsti, pilt merel nagu võits 5,5 purjega sõita, aga lämmi jälle tagasi ja tuul es vea. vesi ka lämmi. Raini kellu järgi 20,1+. Ma esmalt rigasi 6,0 vapori ja alla võtsi 102 elliminaatori ,aga tolle setiga sai vaid korra glissi , enamuse ajast tiksusi niisamma, no vaheti siis laua suurema 125 slallika vastu ja siis toiselpool kaid ika sai ka juba sõita, Ku ma tulli tagassi siis sai aru kui kehva ollli siipool kaid, Janis murdsi omma 8,5 purje masti pooles, ma vaata kas soab veel tollest asja. küllap tal jäi veits vahet topi ja alumise poole vahele, muidu poles soike jama juhtunu. nu mereäärde tuli veel toisigi , kelle purjed väissemad kui 6,0 ja kaldale nad minust jäivadki.
Nimi: johannes
Kuupäev: 30.08.2011
windsurf  vali
Nasva. S, SE 9-12ms ,lisatrenn noortele, aga vaid janis ja hardi tulevad sõitma, tuul on nii vali, et piisab väikestest purjedest, 3,3 ja 4. päris hullult tuleb vihma ka ja ma ei viitsi ligunema minna, ei paku enam adrenaliini selline ligunemine, tunni aja pärast on vihm möödas ja päikegi vilksatab. pidin just trenni lõpetama, aga nüüd kobin ise vette, 5,8 ja 102 on väga mugav komplekt täna, päris hea nurgaga tuul ja saan ilusaid õhulende, janis ei jaga kahjuks matsu, küsib jälle suuremat purje (suuremat kui mul!?), et kalda all tsillida, tuul aga puhub merel ja siin on õige sõidukoht, suuremat purje ei saa, aga mulle järgi ta ikkagi ei sõida, tulen just enne vihma maha ja siis paar narkarit läheb veel triipu tõmbama. ja vesi oli ilmselt õhust soojem ikka 20+ juures, sest õhk oli 18.
Nimi: Raino
Kuupäev: 27.08.2011
  vali
Nasva, kusagil 13 vette või isegi varem ja enne viit veeresin minema . Köikse ja kimasin 7,6 vappori ja 117liitrase F2-ega. tuult nagu oli ja ei olnud ka. Igasugu uusi sõitjaid oli see kord Nasval, näiteks tuntsin ära ühe vene surfari Narvast.
Nimi: johannes
Kuupäev: 27.08.2011
windsurf  vali
Nasva, SE 9-12ms, päike, soe vesi. kuna tuul puhub saares, siis on loogiline, et ma pole pirtal baltikatel. 12 aegu saabudes on pilt päris ok, sõidetakse 6-ste purjedega ja rahvast ka nagu õiges surfirannas... tundumise järgi, et tõstab, panen 5,8 poison+102 elliminaator ja peale varbaniisutust tulen kohe 6,0 vaporit rigama, sisetunne ütleb küll, et pane kohe 7,5 aga ignoreerin teda täielikult, ehk niipalju, et võtan kohe 125 slallika, Raino paneb kohe 7,6. tuul on ikka nii soe, et glissi saan ainult allalainet, niisiis jälle rigama ja 7,5 on esimeseks tunniks ok. olukord on selline nagu hakkaks jälle kevadel esimest korda surfama, pooleteise nädalane paus on koordinatsiooni sassi löönud ja paar normaalset dsaibi saan ainult paremaga, vasak on täitsa katastoof... lähen puhkan ja peale pausi uuesti, nüüd tundub, et laine on tuulega tõusnud ja lauda on raske kontrollida, maandun hüppest paar korda kehvasti ja otsustan maha tulla, nüüd olnuks ilmselt 102 parem laud, kuna hüppamise teema juba domineeris. homme ka tuult... samal ajal pirital teevad meie kutid head sõitu, Johnil ei vea viimases sõidus tuulega, aga stardid juba palju paremad kui em-il, Tristan paugutab ka mehemoodi juba.
Nimi: johannes
Kuupäev: 21.08.2011
windsurf  vali
Liepaja, selle loo kirjutan mitu päeva hiljem, sest olin unustanud kohe lisamast ja taastan nüüd mälus ajalugu... siban hommikul 6 ajal randa, otse läänetuulega laine nagu burriana laagri ajal, vahtu pisut vähem, tuleb extreempäev, aga kuna sõidud piisaval hulgal tehtud, siis ehk ei tarvitsegi kamasid lõhkuma minna. skipersil tuleb üsna kindel teade Brunolt, et 11.00 minek kuldfiidil, Dagan läheb vette ja teeb mõned superhüpped, vajub korra isegi purjega selili, mis näitab, et tuult nagu polegi palju ja naaseb aplausiga kaldale, temale on ka kõige rohkem ühte võitu vaja, et tiitel endale poolakatelt võtta. John paneb ka 10,0 ja 68 uime mille Martinilt sai (osutus valeks valikuks ja ei teagi, mis olnuks õige), stardiliinist paarsada m kõrgemal on merel näha murdekoht, kust vall kerkima hakkab ja juba minuti pärast kerkivad ka kaatrid merel vertikaali ning õhk paistab alt läbi, kirun, ennast, et väristasin merele minemast (ikka kaatri pärst) ja kedagi kallutama ka ei saanud, see-eest saanuks aga superpildid. Täna on lihtne vorst rada, pin endi märgiga alumiseks. kaldalt vaadates pole Johnil erilist kiirust selle lainetusega, täna ei võida ka rajal midagi tagasi ja 22 koht jääb laeks nagu ka üldarvestuse kohana. daganilt superesitust ei tule hoopis Dos Reissilt, kes kaldalegi vööri peal rahuliklt glissib, brasiillaste ilmaolud, nagu kodus. kuna kaatri paigalhoidmine on probleemne, või nägi Bruno, et Dagan nagunii olukorda enda kasuks ei keera, pigem võib hävida, siis parem teine koht käes, kui loterii. Johnil pääseb kalda all veel puri ka lahti ja seisab korra poomi või lattide peal, aga peab vastu ja õnneks jääb terveks. hõbe ja naised jäävadki täna kaldale. siis sikutame paadi välja ja hakkame normaalsel ajal kodupoole sõitma, kahjuks jääb meie viibimine lõpuüritusel ära, väsimus niigi suur ja oodata 8 tundi ning siis öösel sõitma hakata, on liigne luxus. muide see tee Tireli ja Skulte vahel, mille kohta lätlased väitsid remondis olevat, ei olegi enam nii remondis, uus asfalt maas ja vaid 2 korda ootasime mõne minuti fooride taga.
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.08.2011
windsurf  vali
https://picasaweb.google.com/Johkaj/LiepEM4
Liepaja 4 EMi päev SE-E hommikul päris vaikne ja alustada saab alles 3 ajal, nagu kohalik prognoos lubabki, pääseme ka suuremast vihmast, kuigi klaipedas ja ventspilsis kallab, Siis tuleb sileda veega 5-7ms, super 12se purje ilm, Johnil stardid ei õnnestu ja väsimus kimbutab ka rajal , aga ta suudab päris viimaste seas startides rajal tublit sõitu tehes 2 x15 kohta välja sõita, ilmselt parema stardi puhul olnuks esikümne mees, kokuvõttes tõusis 23kohale ja kogu endine junioride punt on 4kesi koos, ehk keegi neist veel imesõiduga hakkama ei saanud. Martnil oli ka võimalus 1 sõit kinni panna, aga hävis ühes augus 4 kohta. Rytis tõusis silverfliidi liidriks. Neeme kohad täna 31 ja 32 olid 11se purjega täna lagi ning varane kodupoole sõit läks ka juba. sadamapoiss ütles et ööseks lubab 20ms tormi, ehk siis homme tugev võitlus lainetega, isegi kui tuul lubab sõitu teha.
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.08.2011
windsurf  vali
Liepaja, SW 5-6, 6-8, ja 4-5ms, selline muutlik tuul oli, mis keerutas väheke nurka ka, Johnile probleemne päev, sest stardid ei õnnestu, kohad (27.0) (28.0) 23.0 19.0 jak okkuvõttes 24, kolmandas sõidus ilmselt ka puri väike. laine vast täna nii hull ei olnud, sain isegi paadiga kaldalt tulema aga õhtuks oli paras kiige keres, ikagi 6 tundi jutti paadis, Annika teeb täna ühe päris ok sõidu vabas tuules omapead ja paar rahuldavat ka, Rytis ja Peeter panevad hõbefliidi viimase sõidu kinni, vot on noored kuked. Tom paneb eestlaste päeva parima 5 koha. Neeme täna 36.0) 34.0 33.0 31.0 teeb kõik sõidud 11 purjega, sest latiparanduse materjale pole. väsimus hakab vaikselt kõigile ligi tulema ja magamaminek iga päevaga varasemaks.
https://picasaweb.google.com/Johkaj/LiepEM3
Nimi: johannes
Kuupäev: 17.08.2011
windsurf  vali
liepaja EM, W hommikul 6-8ms, mehed sõidavad neljanda sõidu John 11,0 purjega) ja jäävad oma finaalidesse jagamist ootama, John peaks finaalis kuldfliiti kindlal sama ja ni tulebki talle 21 koht üldarvestuses, mis läheb nagu ühe sõidu punktidena kirja, paari punktiga kukuvad teise poolde Timo ja Gunnar, Niine ja Tom saavad ka üles. finaali kohtade väljapanemine võtab aga lausa 2 tundi aega, oleks jõudnus selle aja sees ise mõned triibud ära teha, päeva teises pooles, kui algab taas meeste sõit on tuul vajunud 5-5,5 ms, John teeb esimese sõidu 11,0 ja saab 19 koha, teise 12,0 purjega ja siis 18 koht, üldkokkuvõttes 22 kohal, mis on igati plaanipärane, aga võib alati paremini, homseks näitab edelat ja ehk on ka laine madalam. Neeme sõidab peale homikust sõitu kaldasse kinni ja paneb katapuldi, puri jääb lattide peale kandma ja murrab 5 latti puruks. kokkuvõttes oma fleedis 34 koht, üld 78.
https://picasaweb.google.com/Johkaj/LiepEM2
Nimi: johannes
Kuupäev: 16.08.2011
windsurf  vali
Liepaja.esimene EMi päev,enne starte sajab, mis on meile kasuks,sest jõuame ühe lati ära parandada, mis 12ses katki läinud, eile molutasime niisama pidanuks kõik üle tsekkama...täna puhub W 4-6ms, mis päeva edenedes vahepeal vajub 3m ja siis ka korra 8ms peale tõuseb, loomulikult viskab korraliku 1-1,5m laine... esimeses sõidus teeb John kohe hea tulemuse 5 kohaga, laine kasvades tuleb ka tagasiminek 3 kohta ja viimases sõidus ebaõnnestub start, rajal võtab ta pidevalt tublisti kohti tagasi, ikka 3-4 meest ringiga, mis tähendab superstardi korral võimalust olla esiotsas.3 sõidu kokkuvõttes 10 ja pääse kuldfliiti kindlustatud, Neeme tuleb esimeses sõidus maha,sest tuult kõigile ei jagu, päeva kokkuvõttes 35 koht, homme sõidetakse veel 1 sõit , siis mahaviskamine ja jagamine kuld-hõbe fliiti, tekkinud koht = ühe koha punktidega, mis lähevad uuesti tabelisse, huvitav süsteem, aga mina oleks homme veel korra kaarte seganud ja alles kolmandal päeval kuld-hõbe teinud... laine on kalda all päeva läbi selline, et me ei üritagi maale minna ja jääme lõunata, keegi merele ka ei too., ka poola tüdrukud passivad päeva läbi merel, sest keegi ei taha oma taglaseid lainetes lõhkuda ja meie neid oma paadi serva peale ka ei luba, nii kenad nad nüüd ka pole või mina nii gentelmann... https://picasaweb.google.com/Johkaj/LiepEM1
Nimi: Raino
Kuupäev: 15.08.2011
  vali
Hiidlaste surfilaager ja Bacardi FUN 3 etapp.Otsustasin sõita ikka oma klassi -120. ning selle jaoks sain Pappalt 120L fanaatiku ning 8,5 lofti purje mis oli ka parim lubatud piires varustus. Tuul oli puhanguline ja mina esimene päev ikka rohkem tikksusin, eriti stardis kus suuremad võtsid selle viimase tuulegi. Päeva lõpuks olin ikkka oma klasśsis esimene, Pühapäeval siis oli kaks esimest sõitu tuult rohkem ,ning 1 sõidus sain kenasti glissis minema ning hakkasin esimesi noppima ja ja võitsin selle sõidu. 2sõid olid juba erksamad ka aru saanud et puhub või õigemini puhus minu jaoks sutsu vähem igal juhul lõpu surgel hoitsin jeeli jeeli glissi kui Henry poiss kimas täiega mulle järgi ja tahtis ülevalt mööda minna no pressisin siis ka nurkka ülesse et võtta tuult talt vähemaks see lõppes sellega et Et Henry pakkus mulle istet sain kenasti toetada oma peppu Henry laua ninale Siis aga tõmbas ta kursi alla kuid olime juba finissi liinile lähedal et mul õnnestust teda võita poole laua pikkusega.Seda meie vahekist võistkusy kasutas ära aga Meelis kes suutis kiirust lisada alla sõites ning tagant tulles meid mõlemat veitsa võita. Järgmised kolm sõitu rohkem tikksusin.Üldkokku võttes tulin -120 klassis esimeseks, sain diplomi ja jäin pildile. Tänud Raulile kes mulle oma tuttikaid asju laenas.
Nimi: Henry
Kuupäev: 15.08.2011
windsurf  vali
BF 3 etapp Hiiumaal. Selgus ,et ka külgtuulerada on nüüd minu nõrk koht ja ma ei nautinud võistlust. Tuuleolud olid keerulised, keerutas ja pagitas äärest ääreni. Olen suutnud oma purje trimmi nii pekki keerata ,et käisin mitu korda selili ja kohati pagi kangutas poomi tagant peale. Asend oli püstine ja tundsin esimest korda puudust chikenist, kuhu varvas puhkama panna. Reede õhta sai hommikuni Karmoga filosofeeritud ja see andis laupäeval võisteldes keres tunda :) 12.00 aeti vette ja väikse ootamise peale tõmmati kaldale lipp üless. Mina jonni ei jätnud ja triibutasin vaheldumisi tiksumisega ümber kohtuniku kaatri mingi 2 tundi järjest. Peale kahte anti esimene start ja tehti 6 sõitu Back to Back. Kange nagu ma olen , läksin ilma kalipsota, mis sõites oli ok aga oodates tõmbas hambad plagisema, lootsin et kohe on kõik ja tuleb väike lõuna , aga ei midagi . kõik järjest kuni kella 5-i välja.
Esimese päeva tulemused (7.0) 3.0 (18.0) (27.0 DNS) 4.0 6.0 Kolmandas sõidus oli esimeses märgis porukas külili, lasin märgist tiba üle ,et kaugemalt võtta ja vaatasin taha , et millal on paras keerata. Lasin purje juba ette kui märkasin et vajun kellelegi hooga selga. Hüppasin laualt maha, et kokkupõrge oleks valutum ja minu puri vajus sellele terava ja kibeda keelega tüdrukule peale. Kamad jäid terveks, vabandasin siiralt ja lasin ruttu sealt jalga. Hiljem kuulsin ,et sama tüdruk oli protesti esitanud ja arvasin et minu vastu ,aga võta näpust, Keskküla peale hoopis, oli tirtsu poomiga tripsanud. Oli öelnud ,et keegi oli veel talle liiga teinud, aga tema vähemalt vabandas :)
Pühapäeval otsustasin erinevaid asju muuta ja esimene neist, sünkroonisin oma käekella kohtunikuga ja palusin ,et ta stardiprotseduuri alustaks täis minutitega. Sellest oli palju abi ja stardid paranesid. Teine otsus: Startisin enamus sõite PINEND-st ,sest kerges krüssus oli mul parem kiirus ja sealt kergelt alla märki. Rada läks küll pikemaks aga tulemused paranesid. Heldur Kuusing peale võistlust kiitis, et tema imestas ,kuidas ma sealt alt sellise hooga tulen ;) Kolmandaks kruvisin esimest korda Chikeni peale, kuigi ei kasutanud. Teise päeva sõidud 3.0 5.0 2.0 3.0 4.0 Kokkuvõttes 4. koht. Raino mainitud duellis siiski siiski õnnestus mul protokolli vaadates teda võita .
Laager oli tasemel ja nauditav, kohe millegi kallal ei oska viriseda kui oleks vaja. Aga kiidusõnu jätkuks :)
Tuult ja tervist kõigile !
Nimi: johannes
Kuupäev: 14.08.2011
windsurf  vali
Liepaja, nõrk maatuul, mis lubab head rannailma tulla, nii lähebki, rb ja tecnod sõidavad, puudub rannamängude orgunn, aega kulutan kohaliku vana arhitektuuri pildistamisele, tegelt oleks pidand suusad kaasa võtma, oleks saand kulusid tagasi teenida.... kohad jäid nagu eile. hea oli lugeda klubilaste edust keskmise saare peal.
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Liepaja3#
Nimi: johannes
Kuupäev: 13.08.2011
windsurf  vali
Liepaja , NP teine päev möödus väga keerulistes tuuleoludes.hommikul puhub juba puhas maatuul idast 5-6ms, lainet pole. enne starti pistab Janis pea läbi purje aga otsustab ikagi sõitma minna, võtame ta rajalt maha ja plaasterdame liigsed avad kinni, starti ta muidugi ei jõua, kahjuks ei jõua kumbki noor meil kontrollaega ka täna. olud on päris keerulised, John ei saa isegi pihta, miks möni tagaotsa tüüp ootamatult temast paremas positsioonis sõidab, Gunnar triigib mitu korda mööda stardiliini enne kui kõrgust hakkab tulema, esimes sõidu lõpetab John 13 ja teise 11 kohaga. mitmed sõitjad sõidavad läbi finishiliini ja siis uuesti teisele ringile, ehk siis saavad 2 finishit kirja, sekretariaat on päris põm-põm, sest paneb kuttidele esimese finishi kirja, päeva lõpuks tehakse osa vajalikest muudatustest ära, kuid ikkagi jäävada mõned ??? toimivat ebasportlikku käitumist on palju, mis saab toimuda ikkagi tänu kehva kohtunikutööle, peab sellise asja kõrvataha panema, kui kunagi tuleb sellisele
seltskonnale võistlust korraldada... olud teeb keeruliseks ka ühtevärvi ja ühesuurused märgid, et kui tuul keerab, siis võid panna vale märgi peale. üldmulje on selline nagu oleks külavõistlus, kus nii võistlejad kui kohtunikud alles asja õpivad... tundub, et ka lapsevanemad on väsinud ja kipuvad juba poisse koju viima, õhtul nii juhtubki!!!, mis on minu praktikas esmakordne, peab nad järgmine kord ikka maha jätma...siin kahe päeva pildid
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Liepaja1#
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Liepaja2#
Nimi: johannes
Kuupäev: 12.08.2011
windsurf  vali
Liepaja, NW, ´4-6ms, kalda all korralik rull, ja need, kes pole talvel latimurdmise koolitust läbinud, need ka latte murravad, erandiks Heiko, kes Burrianas pääses puhtalt, aga täna lausa 4 latti juppideks. mõtlesin, et Janis ja Tristan ei saagi rullist välja, aga said pikema pusimise järel ikkagi merele, Tristan satri ei jõudnud, aga Janis ka ei lõpetanud. nii, esimeses sõidus John teeb üllatava sõiduvea ja sellega kukub enne finishit teiselt kohalt viiendaks, Shurik võidab, Teises stardi eel keerab kõvasti vasaku eeliseks ja liidrid tabavad asja ära, üllatavalt palju spetsialiste sõitis stardiliinilt alla aru saamata olukorrast!!! müstika. john stardib vasakuga, vasakule tuleb nüüd päris hulgem rahvast, allatuule märgis on John esimene, teisel allatuulel saab Martin ennast teravama nurgaga vahele, aga paneb siis peeglisse ja John teeb sõidu ära, päeva kokkuvõttes on ta Shuriku taga 1 punniga, olud olid ikka päris keerulised, aga kui oled selleks valmis, siis polnd midagi hullu, Tristan sain isegi teises sõidus aja kirja, Neeme aga mitte, kuigi arvas, et peaks olema jõudnud küll koos Rytise papaga, homme protestime... siis jõudis Heiko enne kolmandat starti jala uime otsa nii puruks tõmmata, et viidi lausa haigemajja ja läks õmblemiseks, kuuks ajaks surfiprii elu kindlustatud. elamisest ka see koht www.ezeramaja.lv on täitsa mönus majake, kogu teine korrus on meie käsutuses, 2 suurt tuba koos köögiga, värsket sööki saab turult , seda müüakse hea hinnaga ja seda on ikka kõvasti, kohalikud ikka viitsivad, eile käisime rockcafees söömas ja see oli suht lahja, või võtsime vale sööki, mida ootasime tunni, 5peale läks 17 latti, täna tegin kogu kambale )9nägu, pastat hakklihaga, mis läks 5 latti. loodetvasti on homme paadi mootor ikka küljes, et Pavilostas olevat 2 nädalat tagasi 2 mootorit tuuri pandud, aga see on ka küla,, veel uurisin, et kuidas kalastamisega oleks, siis kalatarvete poest saab osta 5 lati eest 3 kuu loa ja Liepaja järvel tuleb veel eraldi luba võtta, sest see on erajärv.
Nimi: johannes
Kuupäev: 10.08.2011
windsurf  vali
Nasva, kõvasti äikest ja vihma, vesi +18 ainult.
Nimi: johannes
Kuupäev: 09.08.2011
windsurf  vali
Nasva, iga päev muudkui puhub ja puhub, saaks juba ühe puhkepäeva ka vahele, täna siis 9-12ms, vahel enamgi ja vähemgi. 6,0 vapor ja 102 elliminaator on ikka päris harjumatu komplekt, (õigem oleks mingi sirge puri selle lauaga, aga võimalik, et ka sirgem uim olnuks mugavam) ja vinguks selle jubetsopp laine üle ka, lootsin, et saan täna hüpata, aga vaid mõned head, enamus oli selline raiumine, et poomist hakkab kahju. aga vesi endiselt supp.
Nimi: johannes
Kuupäev: 07.08.2011
windsurf  vali
Nasva, S 7-9ms... 12ms eile sõitsin 7,5 sega korraliku tunni, sain korralikult dsaibe harjutada jälle kuni pudistasin sisse ja siis kohe mitu raksu järjest, tuli end korralikult noomida sellise lohaka suhtumise pärast ja edaspidi olin tubli poiss.... neljaajal oli juba liiast, siis sõideti korra ka 5-6ruudustega. tänane (pühapäevane)prognoos läks täitsa metsa, kus ma tegelt olingi, unisemad kutid said aga korraliku surfipäeva, ikka S ja 8-10ms. vesi endiselt väga soe, et pikka kalipsot pole veel kasutanud.
Nimi: Raino
Kuupäev: 06.08.2011
  vali
Nasva, 12 olin kohal ja pärast 17 vurasin minema. Esimesed tunnid sõitsin 7,6 ja stoukiga kuid tuli ka magustot mida polnud ammu saanud nii siis 5,8 täiega peale tõmmatud ja 96 litrane weivikas :)
Nimi: Henry
Kuupäev: 06.08.2011
windsurf  vali
Aegna maraton. Seekord (minul ja mr Neemel 2 Johnil 1) lubas maratoniks isegi tuult. Kuigi tagurpidi formula, kus stardist Aegnani õhkas tuul sirgelt alla ja sealt krüss tagasi. Kaldastart , plaanisin kama peapeal sisse tassida ,et saaks kiiremini. Sörkisin siis munadeni vette ja siis sättisin purje ,et lauale ronida , kui kuulsin kõrvalt Andrese magusat tooni :“ Henry ,siin läheb kohe uuesti madalaks :) !“ No kaadtemet, haarasin otsast ja jalaaasast ja sumpasin edasi. Startisin moodsa sõnaga kohast nimega PINEND-ist , aga Neem ja John olid kuulujärgi kujutletava kaatri juurest startinud (lipud kaldal) ja said kuni kullimunani glissis sõita. Mina mitte ! Lühidalt tiksusin peaaegu Aegnani ,puri risti lauaga. Mina Raivo Saarm raja keskel, Heiko ja Gunnar Paremal , Andres ja Karla ja veel porukas surfilootusi, vasakul. Kuskil enne Püünsit hakkas Heiko ja Gunnar nihelema ja said läbi mingi ime liikuma. Rohkem ma neid ei näinud rajal. Ka mul hakkas sügelema ja proovisin lauda veepeale meelitada – saingi ,mingi pikaks 500-ks meetriks. Kui Roostal BF-l olin mina viimaste formulate seas kes korraks vb käima sai, siis Neeme trenniuime (Z2S-) ja lauaga sõitsin Hellest rahulikult glissates mööda. Edasi kõõludes nägin erakordset ilusat vaatepilti, Vasakult tuli Ervin ja paremalt minuarust Niine (tulemustes kirja hoopis ,et Niine sõitis lausa üksi katamaraaniga ! ;) Mul tuult purjes polnud! sp see mul lõua rippuma lasigi, lasin purje alla rippuma ,et mitte olematut tuult veel segada, lasin härrad, näiline müts näpus läbi :). Võtsin Aegnal märgi kui vastu libises Andres, uuesti märki, sai küll käima aga kõrgust ei saanud. Minu järel võttis märgi keegi EST-2 ;) ja hakkas tiksudes üles Naissaare poole tiksuma ja mina kukkusin pumpama kaldapoole, sest tahtsin väga käima saada, hullult ! Erno muigas selle ürituse peale silmnähtavalt ja ma tundsin ennast nii nagu ma sõidaks linnavahel ford sierraga. Millel on taga antitiib ja uued istmekatted ,kirjaga SPORT RACE vms ja sumpsi otsas jäme torujunn seest punaseks võõbatud. Ja siis valgusvoori punase tule taga vaataks küljeaknast sisse Tänak või Märtin :) . Enivei, käima ma ei saanud ja tagasi tiksudes sain ka uuesti Aegna märki. Edasine taktika oli, tiksuda paremaga rohkem , sest see viis kullimunani lähemale ja hädapärast ainult vasakut, sest ma lootsin ,et tuul ikkagi tuleb ! Nõks enne Püünsit , järjekordset halssi tehes , hakkas tuul sättima. Plaanisin meelega tuuletulekuga rohkem lahele välja sõita , sest pelgasin Püünsi all neid salakavalaid uimetapjaid veealuseid kive. Siis läks sõiduks ja õudusunenäoks, korra puhus tuul nii et koos lauaga lendu tõsta, siis oli auk et käi selili või vajutas topist peale. Tingimused olid kõige võrdsed suutsin ikkagi minuga samal halsil olnud 2 formulat (ei tea kes need olid) üle krüssata, ajasin ennast (mitte lauda) servale , et üle selle tripper laine kullimunale lähemale saada ja mingi turvaline kiirus hoida. Teate meele tegi kohe rõõmsaks ,kui sai vähekene positsiooni hakata tagasi võitma ja tundsin oma peenikestes jalgades jõudu ja kõveras seljas tahet purje tuult sisse võtta ja võistelda äkki. Sp on Aegna maraton super, et see on pikem rada ja on võimalik tibatillukesekeni kuidagi siluda, sest eksivad ka kaasvõistlejad, loodan ;). See jeberii kullimuna ei paistnud merelt kaldataustal kuidagi kätte ja kartsin üle krüssata. Sealt tuli suurem viga, kaldapoole tagasi jäi mul märgist nõme 100m puudu, tegin paudi ja lasin uuesti lahe poole aga mitte väga sest kartsin muna alla liiga tuulevarju sattuda. Jälle viga, ikka jäi märgist puudu, paut ja siis juba uuesti merele ja võtsin märgi. Laht oli imelikke tünne täis , kuhu olid ka putjed peale pandud . Need pidid jahid olema . Imelik värk, miks peaks sõitma umbes 4-ja kesi kui saaks ka üksi. Üksi vähemalt pole kedagi peale ennast hädades süüdistada. Minu 3-e mõtetu aeglase paudi varjus oli Raivo saanud mingi 500m edumaad. Muidugi tegin uuesti paudi (lammas ikka) ja üritasin järgi sõita kuidagi. Vist vanast harjumusest , sest trennis ju sõidan ka Neeme järgi. Raivo sai mingist muuli tipust üle aga mina vajusin kuidagi väga otsale lähedale. Paut ja lahele. Suund siis sirgelt jahtide keskele ja mingi kaater võttis suuna otse minule, eelmine aasta mingi jahtide kohtunike paat tuli ka ähvardama ,et tee paut ja arvasin , sama teema. Lasin käiku maha ja jäin kergesse krüssu. No pullikaka küll ! Jaanus Ree tuli „higist sportlast „ pildistama ! Tõmbasin hoo üles ja jätkasin seda milleks tuldud sai. Jäin täpselt Tallinki vahtu pritsiva kiirlaeva teele, Paut ja viimane sirge finisi poole. Mingi soome lipuga valge kaater tuli seda niigi imelikku lainet segama. Ju tulid seda „realtime“ ellujääjat , „Saaremaa Tuulik“ näpus, kaatri illuminaatorist jälgima. Soomlased ! Viimane 150m oli eriti meeldejääv võistlusmoment. Olin Raivole järele saanud ja ta tuli alt vastu. Muuli varjus , siledal veel, läks selliseks kihutamiseks, rahvas vilistas ja hõiskas. Sõitsin talle peale ja peaaegu kõrvale kui dundsin imelikku tripsu vastu uime, lõin vedelaks, sest pole ise ühtegi Z-i ostnud ja lasin tuule välja. Seal kalda all on see pirita laht kahtlane, kord sügav siis jälle madal. Õnnitlesin Raivot ja rääkisin min juhtus, tal pool suud naeratas ja ütles ,et ilmaasjata lasin vedelat . Vb ta ei uskunud mind aga olin siiras :) Ausalt !
Peale kella kolme, finishit ei protokollitud, leppisime Raivoga et tema lõpetas ajaga 3h:37m ja mina 3h:38m Tuletan siinkohal meelde , läinud aasta aeg oli mul üle 6-e tunni !
Täna, pühapäeval vaatan esialgseid tulemusi ja ilus vaadata ,et meie SSK väike koosseis mahub esimese veerandsaja sisse ära, ei pea arvutist tabelit vaadates PGDN nuppugi vajutama ,et mind leida :) Esialgses tabelis on kindlalt John 2-e, mr Neem 15 ja mina 21, aga arvan et Niine tuleb sinna ette, vahele kuhugi, kui jaole saab.
PS selgus ikka et Nasval S tuulega on see Pirta tripperlainega võreldes Nasval hüpertripperlaine.
Tervist ja tuult !
Nimi: Alar
Kuupäev: 02.08.2011
  vali
Surfihooaeg pole veel avatud, aga tuult on küll... isegi siin kõrbes olles. Ei tahtnud päris niisama käed rüppes passida ja üritasin siis tegeleda alaga, mis kohalikes oludes meenutab kõige rohkem surfamist. http://tsiili.blogspot.com/2011/08/paev-mil-taskud-olid-liiva-t...paev-mil-taskud-olid-liiva-tais.html
Nimi: Henry & Mr Neeme
Kuupäev: 31.07.2011
windsurf  vali
Nasva. Mr Neem võttis faktid kokku allpool, kustutasin Neeme pulsiandmed, sest kohati juba rabandus paistis :D ja muidugi unustas lisamata et asi sai alguse hoopis nii, et :“ Näe Henry, leitsin surfikotist 2 tervet Z-i, ma ei usu et Vahasel võib kive olla „ ;) Teine põhjus oli ka see muidugi ,et mina tahtsin Siiri ja Viivi käest pühendust uuele albumile, aga unustasin selle muusikakeskusesse, sai romantikat tehtud ;)
Mõned päevad tagasi oli jutuks Henriga et võiks käia Vahasel. Täna siis käisimegi. Formula 11,0/ZE2S-; N 3…6m/s. Kohale jõudmine kujunes suhteliselt libedalt…
Duration 0:46:52
Average Speed 27,4 km/h
Maximum Speed 45,9 km/h
Distance 21,0 km
Kuna ei teadnud kuidas tuul täna käitub hakkasime Vahaselt liikuma pärast 10 min puhkust. Kurss Mändjala poole. Tuulel aga oli täna meie jaoks omad plaanid ja pöördudes pooleks tunniks loodesse suunas meie teekonna Läätsalt veidi kaugemale Sõnajalgade elupaiga lähedale. Enne rannikut muidugi tuul kustus ja viimased 4 kilomeetrit saime tiksuda. Tulime kaldale ja juba tundus et peame muid vahendeid kasutades Nasva poole liikumiseks hakkama kasutama.
Duration 1:11:18
Average Speed 11,0 km/h
Maximum Speed 35,6 km/h
Distance 12,7 km
Ida poolt tõusid pilved ja pagidega saime vist mõne kilomeetrid tagasi sõidetud Tehumardi juurde. Seejuures läbisõit 14,9 km.
Duration 2:50:37
Average Speed 5,4 km/h
Maximum Speed 31,7 km/h
Distance 14,9 km
GPS patarei andis otsad ja kogu läbisõitu võib vaid oletada …40km
Sõitmist, pumpamist, tiksumist oli parasjagu. Kell oli 16.30 kui tuli suurem pilv, mille ees sain korralikulit sõita. Võtsin ette pikad triibud ja sain tunni jooksul krüssates tagasi. Henril aga ei läinud nii hästi, kui olin varustuse kokku pannud, riided vahetanud ja paarkümmend korda spinningut visanud, jõudis ta lõpuks.
Kokku merel 5 tundi. Eelmisel aastal Aegna maraton kestis meie jaoks 5,5tundi. Seega hea trenn.
Nimi: johannes
Kuupäev: 30.07.2011
windsurf  vali
Sopot, viimasel päeval aetakse meid juba kell 8 randa, oleme eestlastest vaid kahekesi johniga, teistel hambad alles laiali ja laekuvad helistamise peale, tegelt polndki põhjust, kohtunik venitab tunni tühja ja hommikune tuul jääb kasutamata, alles pool10 üritatakse lohedele starti tegema hakata, aga neist vaid 14 jõuab merele, sest kobamad ei saa klaldaalusest tuulest merelegi, siis kohe formula start otsa, tuul on tsoonides ja kuna on sile vesi, siis määrab olukorra õige lugemine kogu edu, olen tornis ja sealt paistab, et merepoolt võidab rohkem, kuigi, need, kellele jagub pikema triibu tuult, saavad ikkagi ühe paudiga esimesse märki. jonh pumpab ennast jälle viimasena kontrollaega ja seekord siis 18 saavad tulemuse. lohedele tehakse veel 2 starti ja rajal on vast alla 10 kuti, ülejäänud on juba triivinud sopoti muuli alla või merele. laudadele tehakse ka veel 2 starti, millest ühes on john lausa teisel kohal esimeses märgis, aga ikka kiusu pärast ei anna poolakad rohkem tuult, ka viimane katkestatakse ühe ringi järel... aga ajalukku läheb see, et esimene saarlasest surfaja on jõudnud prize money saajate seltskonda, vähene ta ju tuli , aga ikkagi. http://purje...sopot_fw_men.pdf
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Sopot3
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Sopot4
Nimi: johannes
Kuupäev: 29.07.2011
windsurf  vali
Sopot, S 2-5ms enamus päeva madal lauspilvisus..., võrkpall, oma 10kond mängu, korralik üldfüüsiline liiva sees.... heiko teeb oma 2 tundi ainsa formulistina trenni, kohtunik ei pea sellist aegajalt tsoonisõitu ürituse vääriliseks.aga see heiko glissamine oli ka päris ulme,ta isegi imestas et ilma tuuleta sõita sai, täitsa sile vesi oli. homme kell 8 juba randa, kui midagi õnnestub, siis enne lõunat.
Nimi: Henry
Kuupäev: 29.07.2011
windsurf  vali
Nasva. Lõunal käis Mr Neem mind tööjuures kontrollimas, vaatasime Sopot-i pilte ja kurtsime et pihud on juba karvaseks läinud. Prognoos näitas Nasvale imelikku keerist, et oleks saanud sõita nii , et mina paremal halsil, Neem vasakul ja mõlemad sõidame ühes suunas.
Kohapel tervitas vastu suurepärane „Raino“ ilm. Neem sättis 7.0-i üles ja Tristjan kihutas mingi 5,7-ga, niiet ma ei kiirustanud eriti 8,5-e rigamisega. Lõpuks siis vinnastasin Neeme 7,5 raceGTXi. Imelikud purjed need uuemad väheke. Lasevad hästi välja niiet pagi ei hakka purje peale pressima. Vasakuga, sain laua koguaeg spinni – ilmselge et midagi oli valesti. Tasakaal oli kuidagi uimejalale (tagumisele). Lasin siis purje järgi alt ja kohe läks paremaks, proovisin ka Veiko 36cm uimenässi, aga see ei sobinud kohe kuidagi, kaotasin kõrguses julmalt ja lennutasin selle pagassi , taara ja tühjade kartulikrõpsupakkide vahele, tagasi. Kohal mingi 10 laudurit ja Neem oli minust kiirem.
Päeva pomm on muidugi Bossi (Johannese) tagasitulek FW Rankingusse
http://www.formulawindsu...1948
154-l kohal ! Zuping on 218. Tundub ,et Johannes on õigel hetkel kaatrist üle finishi liini kukkunud ;)
Tuult ja Tervist kõigile
Nimi: johannes
Kuupäev: 28.07.2011
windsurf  vali
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Sopot1#
täna passisime kaldal, annika ja heiko osalesid rannavolle turniiril ja poolfinaali ei pääsenud, plekk, vahest vihma ka ja no more races today juba kell 16.00 teatega. hoiame endiselt kuuendat kohta.
Nimi: johannes
Kuupäev: 27.07.2011
windsurf  vali
Sopot, esimene võistluspäev on pilves ilmaga, tekk on peal ja kusagilt tuult välja ei pääse N 3-4ms, merel nats rohkem, kitemehed teevad formulistidele täna silmad ette, sest saavad 3 starti FW 1 vastu, lohes sõidavad ka tegelt need, kellel on topelt otsad panna, lühemate liinidega kutid jäävad kaldamudasse toppama, kuna peakohtunik on kitemees (fashist, nagu lätlased teda kutsuvad),siis irvitab ta ikka täiega, esimeses sõidus oli tiksumist küllaga ja kontrollaega jõudis vaid 6 meest, ehk maailma paremik ja John oli just kuues, kuigi vahepeal oli 3 kohal, võistlusala oli muutliku tuulega ja esimene ring valitud kalkdaäärne osa teisel enam ei toiminud, aga ikka hea oli ära teha sellistele staaridele nagu Shurman ja Woicek. sõidu võitis 70kg mees, kes formulas võistles üldse esimest korda ja on igapäevaselt hoopis rsx-i peal, varustus oli tal ka suvaliselt kokkukompunnitud, et mingeid Z ega muid uusi värke. aga eks näis kas ta etteotsa jääbki. prognoos on ka selline loteriimaiguline. formulatele lasti teinegi start, aga see katkestati juba esimese ringi ajal, sest keerutas nurka kõvasti ja ilmselt oleks kontrollaega jõudnud taas alla 10 kuti. no vot siis 2 eestlast esikuuikus. http://skz.sopot.pl/_p...fw.pdf
Nimi: johannes
Kuupäev: 26.07.2011
windsurf  vali
Sopot, poolest päevast läheme klubisse, mis eelmisel korral lubatud juurdeehitusi pole veel saanud aga on endiselt hubase hooviplatsiga ja söögikohaga, vahepeal on muutunud operaator ja uued tegutsejad on väga traksis ja viisakad... BRA kutid ja eesti staarid tegid veepeal täna nats trenni ka, Kaare Henri koos rsxi kuttidega. poolest päevast tõstis tuule 7-8 ms NW ja tekkis ka laine,mida kaldaletulnud kõik ka kirusid, järgmistel päevadel võib olla tuult enamgi ja see hakkab kaarte segama, päeva teema on regamisel kindlustus ja tundub, et järgmine aasta oleme ka kavalamad...
rääkisin leedukatega, kes käisid ka Horvaatias ja said 15 starti, mis on päris kõva tegu, tuult tuli mägedest korralikult...
osa eesti rahvast elab Gdynjas ja sõidab 12-13km Sopotisse, meil oli hommikune ots kusagil 6,3km. õhtul jalutuskäik Gdanski vanalinna oli muljekas, päris palju võimast arhitektuuri on neil säilinud. õnneks kohtasin sadamalinnas ka eestlasi ja müüt pidas taas paika. liiklus on Gdanskis päris kuum jaerinavalt kodulinnast tuleb silmad siin lahti teha sõitmisel, mis on ka nende liiklusseaduses kirjas, promill võib olla sees mingi 0,2,mis vastab just poest õlle ostmise mõjule,nii et alkoholi ostmisel pakutakse nii paberit kui plastikut pudeli ümber keeramiseks...
Nimi: johannes
Kuupäev: 25.07.2011
windsurf  vali
Sopot/Gdansk ehk esmalt jõudsime Gdanski oma majutusse. sõitma hakkasime kell 9ajal õhtul ja järgmise päeva kella 2ajal olime kohal. ehk 16h.viimasedkilomeetrid enne Gdanski venivad traditsiooniliselt tigukägul, poolakad ehitavad kõvasti uusi teesi ja siin just selle jalka mm-iüärast.Gdansk on suht räämas, tundub, et kommunaalmajandusele siin eriti rõhku eipöörata ja lehmi ka enam ringi ei jaluta, nii se umbrohi siin lokkab. majutus on enamvähem ja avestades neiu Belle eriolukorda normaalne,sest meil on oma aiake, siin saaks isegi purjesid kuivatada...siis külastasime õhtul veel Jane sõbrantsi, kes elab uuemas aedlinnaosas, see oli juba suht sarnane meie arhitektuuli ja olmega. homme siis randa Sopotisse
Nimi: Henry
Kuupäev: 25.07.2011
windsurf  vali
Nasva, plaan oli Mr Neemega rahulikult formulat libistada, aga kohal – pätakad kimasid 6-te purjedega. Veits kõhklesin ,aga tassisin ikkagi lõpuks 131 poolslallika välja ja ei pidanud pettuma. 8,5 oli täpselt paras, paari rebimise peale poomist sai kohe käima. Võrrerdes pühapäevaga oli laine kõrgem ,aga pikkade liinidega. Mingi jeberii hein on, lätist arvatavasti ;) , meie spotti sisse imbunud – eesmärgiga, tappa uim . Triibutasin mingi 40 mitsa spinnid seltsis ja märkasin kuidas Neem ,oma kõvera põlvega, voorib mööda konteineri külge edasi tagasi ja siis jälle vaatab abruka suunas. Tiba plekkis ära ja siirdusin uime vahetama, lihtsalt testiks , et kas on vahet Drake44 vs Maui50. Neem vette ei plaaninud, eks ta õige otsus oli, sest mõlemale meile tuult poleks jätkunud. See muidugi ei takistanud mul talle „mürgiseid“ märkusi tegemast :). 2-e uim alla ja uuele katsele. Tuul vaibuski oluliselt ja pätakad muidugi panid veel puid alla : „ Näita Henry kuidas sõitma peab !“
See repliik meenutas mulle ühte seika minu lapsepõlvest - kus naabrimees Tuus (endine kutseline tuletõrjuja, pidas väga lugu va sellest kibedast „veest“) remontis oma rohelist Zigulli alatasa, sest alati kui sain ennast „meheks“ joodud , sihtis ta selle kõveraks kuhugi. Nii ka tookord väljus ta garaazist särava värskelt värvitud vene imega ja muidugi oli julgustust sees juba. Tagurdas siis välja , nägi et me tatikad oma skolikute ja kokukatega vaatasime suud lahti. Pistis siis pea ukseaknast välja ka küsis : „ Noh poisid , tahate kummipiuksu ka kuulda või ?“ Ja siis kui lasi siduri kärssama ja pani paari piuksu saatel asfaldilt alla kraavi otse , Zigulli nina jälle sassis. Tõmmati trossiga kraavist välja ja sama teed remonti tagasi.

Olles ennast päeotsa Johannese piltide pealt imetlenud, nii ma siis pumpasingi uhke näoga ennast tutika tuuliku poole, et käima saada, sain ka kuidagi. Seisin kikivarvul ja lasin otsast purje püsti ja kimasin läti poole. Tagasi sain mingi 20 mintsa kõõluda laual ja karikakra mängu mängides, et kas saan paremale poole muuli või vajun vasakule :)
Tuult ja Tervist !
Nimi: Raino
Kuupäev: 24.07.2011
  vali
Nasva. Startisin Ratlast kell 8, pool 10 ilmselt olin Nasval. Kibedamad surfisõltlased veel tudusid kuid ajasin naad ülesse ning varsti oli sett koos. Täna siis proovisin ka 5,8 ja 96 liitrist lauda,sai käima küll kuid mönu puudus ning jäin ikka olma stokuki ning vappori manu.Märgid surasime vette ja kimasime nene vahel. Hea päev Hea päev.......
Nimi: johannes
Kuupäev: 24.07.2011
windsurf  vali
Nasva, SE 7-10ms , laekume just õigeks ajaks, sest tõstab nats ja henri tuleb just maha ning 8,5 on palju, viskan veel märgid ka sisse ja läheb karusell lahti, ise 125 ja 7,5. üle 10 sõitja tiirutab, poole tunnikeset saan üsna ok sõita kuni kukun märgis jalgujäänud kuti pärast sisse, oleks ise pidanud trajektori teisiti arvestama ja see lõi nagu hea rütmi sassi ning edasi puterdasin juba järjest märkides sisse, üle mõistuse!!! hea, et vesi oli soe, nii tunnikese saigi seda head tuult ja siis hakkas vajuma, john oli jõudnud märgis kella vette riputada ja otsisime siis laenatud maskiga veits, aga laine ajas vee ikka sogaseks ja nähtavus oli vast 0,5m nina vastu põhja. tulime 5 ajal uuesti parema varustusega ja johnil õnnestus jälle viimasel hetkel kell leida, päike läks jälle pilve ja endalgi oli plaanis just uus otsimisruut ette võtta, just nagu uimega, mille ka viimasel tiirul leidsin, et sel aastal on kaotused ja leiud 100% tasakaalus. öösel kimame poola lahtistele.
Nimi: Raino
Kuupäev: 23.07.2011
  vali
Nasva, suur soov oli täna sõita ja võtta kogu tuul sellelt päevalt.Vaikselt lootsin et saab ka 96 L lauda kasutada kuid tegelikult sain jeeli jeeli 117 stoki 7,6 purjega käima. Samas vesi oli soe, päike paistis, sõita sain nii F2 formula lauda kui ka Henri poisi varustusse kuuluvat slallikat nii et ELU ON LILL.
Nimi: Raino
Kuupäev: 18.07.2011
  vali
Roosta. Surfilaager, kohale jõutsime neljapäeva õhtul. Henri ja Annela olid kõige varasemad ning ka meile hoidnud parklas autokohta, muide me koha valik oli väga hea, tänud neile. Reede hommikul puhus tuuleke läksin teisena vette, lauaks Falkon 134 ja puri mu enda Vappor 7,6, sai sõita küll.Pärast poole oli ainult tiksumine. Laupäevl lubas kõige rohkem tuult ning toimus Fan sarja teine etapp alguse 12.00. Puhus jälle hommiku poole ning sõituteks minu tuult ei jätkunud, tahtsin sõita klassis 120- ja selleks kasutasin oma Stouk 117 Henrilt sain 8,5 gtx. Esimene start oli norm , teises olid enamus juba ärganud ning ma ei saanud tikksuda stardiliini rägastikku, Kolmandasa sõidus tuul veel vaikis ja keeras nii et ei sõitnud 3 märki (oli allatuule slall). ärst pausi proovisin veel ja jõutsin ka 5 starti kuid loobusin esimese märgis, hästi tüütu oli kõõluda seal suht suures laines. Läksin kaldale võtsin suure õppelaua ning Opu purje ja läksin keerutama, see oli ka päeva parim osa. Vaikse tuulega purje keerutajaid pole enam ültse, samas on sellel vallas igasugu huvitavaid nippe nii et eelistan pigem purje ja lauaga vigurdada kui liival lesida. Pühapäeva käisime ka Varje nipitamas, Varje tegi oma esimesed halsid ,kasutaks selleks õppelauda ja ka Annela formulat :) ja muidugi võtis ta osa Oma esimesest võistlusest kus tuli 4-taks, naistest esimene. Õhtuti oli chill ning öösel muutus see müraks, samas magada ikka sai.
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.07.2011
windsurf  vali
Nasva. SE 8-12ms, päike ja supivesi. kuna vaskul halsil saab hüpata harva ja paremakäeline nagu ma olen, siis oli tänase päeva algus päris keeruline. esmalt oli üllatav see, et kõik vanakesed sõitsid alla 5ruudustega (john 4,2!)ja koolipoisid kuuestega (neile muid valikuid polnud) ja mina siis ka , et nooremana end tunda läksin 5,8ga ja 103 lauaga, laud pidi kohe lendu rebima ja hüppelained tundusid nagu esimeses klassis uute harjutuste tegemisena, ei saanud õieti lendu (väristasin) ja ei maandunud kah korralikult, peale pausi võtsin vana 85L ja asi jusjus kohe ladusamalt, see laud on küll aeglane, aga palju stabiilsema minekuga ja pole miskit probleemi lendu saada, spinni läksin aga sellegipoolest pidevalt, sest vees oli täna piisavalt adru. rahvast oli ka päris palju, nagu päris surfirannas, californiast kuressaareni... ja pildikesi ka https://picasaweb.google.com/Johkaj/Nasvasurf1
Nimi: johannes
Kuupäev: 10.07.2011
windsurf  vali
Nasva ja Saare kapp juba 9 korda ehk järgmine tuleb juuubel!
kogu lootus, et kibekiirel tööajal tuult ei tule ja saaks asja edasi lükata luhtus ja laupäeval olid lausa superolud formula sõitmiseks tugev + vees ja õhus ja 5-7ms tuult SW, madal laine. tänu Kaupsile õnnestus ka teine kaater saada ja võistlus nägi kohe turvalisem, kuigi sellise suunaga oli kõik niigi turvaline..., kogu päeva jooksul muutus tuule nurk vaid paar kraadi ja tuli ainult stardiliini pisut liigutada. ka rahvas ise oli tubli ning ei teinud valestarte, jäin ainult 5 sõidus 6 minutit hiljaks aga ülejäänud 5 starti kõik kellapealt. tänud Kuldarile, Janele ja Tiiale, kes tegid töö nagi profid ja ühe päevaga sai kõik tehtud. nats kripeldas lõpetamisel küll, et äkki tuleb briisiga ka pühapäeval midagi, aga õnneks ei tulnud ja nii sain päris pro mulje jätta korraldajana. john, niinekas ja neeme jagasid esiotsa. poisid olid ka tublid aga arenguruumi on veel küllaga.
Nimi: Raino
Kuupäev: 09.07.2011
  vali
Nasva SaareKapp.Tänu Neemele kes laenas taglast ja laud Saarema surfiklubilt ja ja Z uim ka Neeme põhjatust surfikotist. Siis 11m puri ning fanaatiku formula aastast millaski. Formulaga võistelnud olen korra Pärnus mingi 6..7 aastat tagasi ka siis sõitsin laenatud kamadega Niine laua ja Zupingu purjega, seal ehk läbisin 2 sõitu ja olin sootuks koba sest ise toll ajal omasin suurimat purje 5,8. Eelmine aasta Saarekappal sain ainult korra stadi liinilt üle. See kord siis läbisin kõik 6 sõitu ja oli juba tunduvalt kergem-kogenum. Füüsiliselt muidugi raskem kui slalli sõita. Taktika, tuuletunnetus, sõiduasend, teiste jälgimine, kust kuidas startida milla pautida+ veel koguaeg vaatlesin kus on sõber Henri see kõik oli põnev. Muidugi ei ole ma rahul oma füüsisega lõpus väsisin ning ei pingutanud 100%. Minu meelest läks tänane võistlus väga hästi , tuult oli ,vesi soe ,sõit sortsidega ja koht just pärast Henrit.
Nimi: johannes
Kuupäev: 02.07.2011
windsurf  vali
http://www.formulawindsu...1929
peale eilset päeva Rootsimaal on John neljandal kohal, sõitudega ta ise rahul polnud, keerulised olud, aga olud kõigile võrdsed.
Nasvale tuli täna kohalik briisike idast 5-8ms ja paremad pojad said pool päeva korralikku slalli, mina vast tunni vahelduva tiksumisega 7,5 purjega, kui tuul puhus oli puri väga paras aga kui oli auk, siis poleks ka 8,2 aidanud. vesi oli +25, möödetud 60cm sügavusel.
Nimi: Raino
Kuupäev: 02.07.2011
  vali
Kui me Varjega kella 10 Nasvale jõutsime polnud tuul veel alustanud, kuid kui läksin 6,8-saga tikksuma taipasin et kohe on kohal. Nii siis kiirelt 7,6 vappor ja 117 fanaat ja lõbu algas. Täna esimest korda lühikese püksi ja särgiga. Olin just puhekepausil kui tuli Henri ja varsti ka Johannes, libisesime siis suve soojemal surfipäeval mönuga. Tõmbasin kenasi halsi kaari ning nii mõnigi tuli välja täis hooga.Varje sõitis täna jälle glissis äge.Kolmest sättisime koju. Homme jälle :)
Nimi: Raino
Kuupäev: 01.07.2011
  vali
Käisn täna Nasval vees sest ma tahtsin seda.Parim prognoos oli kaheteist paiku ja just enne seda ka 6..7 metra puhus kuid just minu nina alt vajus peale pilvisus ning ma käima ei saanuki. Tiksusin siis pea tunni, harjutasin paute halsse ning siis kaldal lihtsalt nautisin olemist. Tuult tultult ootasin ja kuivatasin purje, ehk homme saab veepeal tõmmata kiiremaid kurve.
Nimi: Raino
Kuupäev: 25.06.2011
  vali
Sõrve Saare surfilaager. jõutsime 12 paiku Säärde ja läksin kohe vette 7,6 vappor 117 f2. alguses pidi ennast käima pumpama kuid kui teised ka tulid läks kõik juba libedamalt. Panime märgid vette ja tiirutasime nende vahel Neeme ja Henriga, väga hea slalli trenn oli, kaldalt pildistas ning jägas õpetussõnu John. Pärast siis grill ning muud mängud,eriti vägev oli kui istusime täitsa kaldas kus vee piiril lõõmas lõkke, plaadil tuli Sadam ja Laur. Suve ilusam päev:)
Nimi: johannes
Kuupäev: 25.06.2011
windsurf  vali
Sörves (W 6-8ms)pole eelmine aasta kordagi käinud, sest oli pidevalt heinajutt... sel korral aga ta nii väga ei seganudki, vaid seal kuhu kutid kanistri panid kohati tundus, et trispsas läbi tuustide... muidu puri 7,5 ja 125 slallikas oli nii poole tunnikest täitsa ok kuni käis kärts ja puri oli neljandast vahest lõhki, aga kiirus sellest oluliselt ei kadunud, igaks juhuks teipisin kinni aga siis oli kohe tunda, et vedu polnud enam nii terav, väga huvitav aerodünaamiline effekt oli... pärast istusime private aias nagu 5-6 aastat tagasi, kui noortega sai veel laagerdamas käidud... väga mönus olemine oli, nagu Sörves ikka.
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.06.2011
windsurf  vali
nasva, s 9-11ms alguseks, kohe peale vihma merele ja siis on veel 5,0 ok, john saab muidugi 4,2ga edukalt hakkama, üle hulga aja ajan tallist 85se suksu välja ja mötlen, et on ikka kena, et pole teist maha müünd, talvel sai veel uimesilm kinni liimitud ja nüüd oli ka palju mugavam sõita... tuule keerates edelasse käin korra ka teiselpool jõge ja lasen lohemeeste lombis paar spiiditriipu, veetase on nii kõrge, et oleks värskem, siis tooks spiidilaua ja üritaks midagi, aga tagasitulles olen juba päris läbi peale paari tundi surfi. tuul keerab ka rohkem edelasse ja tõstab üle 16ms, ehk johnil jääb juba 4,2 paljuks. hea võiduüha oli. ja 2008 oli sama ilm aga 10 juuni.
Nimi: Raino
Kuupäev: 21.06.2011
  vali
Püünsi, ja jah jälle Püünsi. 15.15 tulin töölt ära ja vurasin surfama sest kolmest kuueni lubas parimat tuult.Seatsin ülesse 5,8 purje ja libisesin alguses 96 liitrise Fanaatikuga. Suundusime kohe Aegna alla kus on vähegi lainet nu ja siis seal esimeses katlas sõitsin ka. Kuid vette olid jõudnud ka esimesed slomistid ning haarasin siiis isegi 7,6 vappori ja oma slalli sõitmiseks kodustatud F2 stogi. Seal me siis röömsalt tiirutasime ümber märkida kuniks mul sai isu täis ja tuult oli nagu ka juurde tulnud nii et võtsin tagasi oma lemmik laua vabalaine fanaatikult ja 5,8 purje, see varustus on ikka käpärasem.Erksamad orgunnisid aga kaugemal märkide juures slalli sõite edasi, suundusin pehmelt nende punti, pealikuks oli seal Virko keda näeb tavaliselt korra või kaks aastas sest enamus ajast on soojal maal. Polnud paraku selle varustuseda konkurendi võimeline ja loobusin, sõitsin niiisama. Kell kaheksa sain jälle autu liikuma kodu poole. MÖNUS
Nimi: Henry
Kuupäev: 21.06.2011
windsurf  vali
Nasva, aasta pikimal päeval Mr Neemega laineid patsutamas. Lennujaam näitas 15 knot-i ja see erilist kindlust ei andnud, aga kohale jõudes oli selge et sõita saab. Mina nagu ikka "Vaeslapse Käsikivi" unustasin kardaani ja mastijala koju, sp sai Neeme põhjatust spordikotist vajalikku välja tõsta ja ämblikuvõrgud pealt ära pühkida ;). Algul 6,5 ja see ~20 cm uim, mis eriti rõõmu ei pakkund. Siis Mr N-i tutikas ja sissesõitmata 7.0 ja 50cm race maui uim, kangutasin jubedalt, ajasin t.aasasi tahapoole, liigutasin träkki ,tõmbasin alt, lasin poomi ja no ei saanud seda asja meeldivamaks. Sõiduks läks siis kui näppasin Nempsi laua küljest 7,5-e
Pean mainima ,et see on kõige parem slalli puri millega ma kunagi sõitnud olen, pagisi nagu ei tundnutki, puri vajus ise kohe õigesse kohta ja pani mind lauale mugavasse asendisse. Suu vajus nii naeru , et tagumistele tarkusehammastele oleks saanud lõdvalt hambapärli panna ja mis oleks merelt kaldale sätendanud. Hästi sisse timmitud. Neem vajus 7.0 võrkude taha ja hakkas konteineri poole jalutama, läksin seltsi ,et omal hiljem süümekad ei tekiks, et temalt purje näppasin. Uuele triibule ma enam ei läinud, tahtsin et ilus päev päev lõppeks meeldiva emotsiooniga mida koju kaasa võtta. Tuult !
Nimi: Raino
Kuupäev: 18.06.2011
  vali
Püünsi, alguses oli plaan Pärnu slalli sõitma minna kuid kuna prognoos oli Püünsis parem ja Varjet pidi ka vees leotama (tal nüüd uus vest) siis otsustasime hommikul jääda Talina.Kui siis pärast ühte vette saime oli tuult küllaga.Minul 7,6 vappor ja F2 stouk 117 varjel 6,8 arros ja sverdilaud fanaatikult. Aivar 69 ja Kaupo 200 kimasid juba märkide vahel võtsin neile sappa.Tegime mõned võistlus sõidud (esimese võitsin), teises sõidus tegi kaasa ka Taivo Luik tulin teiseks (startisin viimasena). Vägev oli, Varje ka seilas suu kõrvuni.
Nimi: johannes
Kuupäev: 16.06.2011
windsurf  vali
Nasva,15.juuni. SWW 6-10ms, veetase tõusnud, õhk+18, vesi +20. korralik surfiilm.
Nimi: johannes
Kuupäev: 13.06.2011
windsurf  vali
Nasva, W, 7-9ms, pagid ilmselt nats enamgi, vesi suppsoe aga tuulega sõites hakkab jahe, 103+ 7,0 NP , võtan prooviks täna 7,0 NP solo ja on väga harjumatu sõita sileda purjega, läänekas on alati pagiline, kuna mul pole ka õiget masti sees, siis mugav see komplekt täna küll ei olnud, cammidega purjega liiga äraharjunud, ja 103 lauaga polegi sel aastal ralli tehtud, sai ka pisut hüpata. kiirust ei olnud aga miskit, see puri vajanuks ilmselt siledamat vett kiiruse saamiseks, mäletan 4 aastat tagasi Dahabis oli 7,0 solo täitsa ok valik.
Nimi: Raino
Kuupäev: 12.06.2011
  vali
Nasva . Ilm oli ilus ja mötlesime Varjega et leotame pisut purjeid ja näe tuul oligi olemas .Kiirelt 7,6 Vappor ja 117 F2 Stouk sõidukorda seda ja merele, uuesti kohe kaldale ja puri tugevat peale ning juba mõtlesin et miks väiksema laua koju jätsin.Varjel soovitasin mitte kaugele merele tulla kuna 6,8 ja suur Fanaatiku sverdilaud oleks temajaoks pisut karm katsumus. Kahjuks seda tugevat tuult üle poole tunni ei olnud , mõnsa ikkagi vesi soe, päike paistab suvi .....
Nimi: johannes
Kuupäev: 08.06.2011
windsurf  vali
nasva, õhk +21, põlvini vesi +23 kaugemal +20.
Nimi: johannes
Kuupäev: 07.06.2011
windsurf  vali
Nasva, ilmad päris soojad, lubas ikka 30C, aga natsa vähem oli nii +20, no vesi võib ka küll 20C olla, pika kalpsaga hakkas täna lausa lämme, Roomassaare näitas 7-9ms ja nasval vaevalt 5-6m, meri jänksi täis, aga soojal tuulel vedu pole ja esmane 7,5 tuli 8,2 vastu vahetada, kui tuul tagasi idasse keeras, siis hakkasin juba pumbates käima ka saama, vaatsin, et palju vehet polnudki, kui sain end õigesti lainelt alla lasta ja jalgadega paar pumpa teha oli sama, mis kätega 7-8 pumpa teha, laud oli 125 ja uim 44.
Nimi: Raino
Kuupäev: 07.06.2011
  vali
Nasva, kolmapäevaks lubas pisut rohkem tuult kuid oli praktiliselt sama mis teisipäeval.Hommikupoole tiksusin ikka oma vappori ja stoukiga + veel purje üles seades läksid katki 2 latti.Lõuna ajal käisime sõber Henri juures neid parandamas, sai korda. No ja pärast poole oli rahvast rohkem ning mulle anti formula varustus 10-nene Neeme vappor ja F2 klubi laud aastast........ Igaljuhul sellega sain sõita, polnudki nii suur see 10 puri. Tänud laenajatele
Nimi: Raino
Kuupäev: 04.06.2011
  vali
Pärnu Fan sarja esimene etapp. Otsustasin kohapeal olles et ikka sõidan ja klassis -120. Nii siis 117 lauaga ja 7,6 vapporiga.Peale minu sõitis seda klassi veel kaks meest, kõike rohkem kartsin Matit kuid ka Aivo võitis mind kaks sõitu.Kõike tähtsam sõidu juures on start ja need tulid mul välja täitsa Ok. Muidu tikksusin 90% sõitutest kuid mõned korrad pumpasin ennast ka käima mis oli väga väsitav ja enegiat võttev.Matti sai käima natsa enne mind ja kasutas seda ka osavalt ära ( no ta minust 10 kg kergem ka). Aga sain ikka oma klassis võidu :) . Õhtuks kutsus Raul oma uude majja grillima ja pärast seda veel käisime Aivar poisiga Apteegis jne. Tänud korraldajatele.
Nimi: Raino
Kuupäev: 03.06.2011
  vali
Püünsi 7,6 ja 117. Just õigel ajal läksin vette sain tunnikese normilt sõita. Kimasime koos 424-ga kes on Narva surfar, üks pidi veel olema.Kuna tal oli 125 Manta sai ta pisut varem käima. Poid on vees ja nende vahel on hea sõita. vut
Nimi: johannes
Kuupäev: 02.06.2011
windsurf  vali
Nasva, SW 5-7ms, peab lausa mõtlema purje valikul aga eriti ei viitsi vist, sest lähen ikkagi vale ostusega ehk 7,5, tegelt oli näha, et rekkamees teisel pool tiksus oma 7,5 john jälle 7,0 ja 105 glissab, aga ei saa nurka..., lootsin lihtsalt suurema laua peale, aga tuult on ainult ventilaatori taga, võtan siis 8,2 ja saan nats triibutada ka, aga sõidan liiga kaugele merele ja seal tuult pole, tsaibis puterdan üle hulaga aja ka sisse, üldine ebamugav tunne- trimm paigast ära. loomulikult siis, kui ma lõpetan, hakkab puhuma ja oleks 7,5 juba super olnud, vot tak...
Nimi: Henry
Kuupäev: 02.06.2011
  vali
Nasva, Mr Neeme ähvardas uut JP slallikat proovima minna ja siis hakkas mul ka kipitama vette. 8,5 oli algul liiga palju, tõmbasin +3 alt peale ja poomist ka , siis läks heamaks. Nägin kuidas Neem tagant tuleb siis lasin käiku maha ja surusin hambad risti ,et ta aimaks et ma võtan viimast oma "monosuusast" ja enam kiiremini ei saa, et tema uus laud on ikka kordades kiirem ;) Eks
Tuut !
Nimi: johannes
Kuupäev: 30.05.2011
windsurf  vali
Nasva, SW 7-9ms, 125slallikas+7,0GTX on täna väga hea komplekt, konteineri juurde peab täna ronima üle jahtklubi silla, aga pole hullu, kalpsad koos koeraga kotti ja privaatranda, selline luksus võiks pikemaltki kesta, ei ühtegi hinge autodest rääkimata, jäta või tühi rahakott randa vedelema... hotellipool oli üks lohetaja, kes kurtis ebaühtlase tuule üle, seepärast võtan igaks juhuks 125L, aga ilmselt saanuks ka 103ga suurepäraselt hakkama, korra sõidan ka hotellipoole randa ja seal on tõepoolest jamatuul, alates kaist merele on täitsa ühtlane ja saan korralikku kiirustki (eks see jamatuule jutt jääbki kaldaall triibutajate vabanduseks kehva sõidupäeva üle), igatahes väga korralik surfipäev, kuigi peab ütlema, et 7,5 purjega tulevad mul dsaibid palju paremini välja kui 7,0. võib olla oleks pidanud pikema kaarega allatuult laskma.
Nimi: Raino
Kuupäev: 29.05.2011
  vali
Nasva 5,8 ja 96 liitrit . juba parem tunne ja vesi soojem kui pirtal.
Nimi: Raino
Kuupäev: 26.05.2011
windsurf kitesurf  vali
Pirtal 5,8 ja 96 l .Kui sõitsin siis mõtlesin VANA HEA PIRITA. kuid ei midagi uut . Vesi oli külm. kolm neli surfarit ja trobigond lohesid. Noor maailmameister tegi trikka mida oli nautitav vaatata Mahe mees Chicago arvas et mind võib panna väljanäitusele vaatamisväärsuseks (raha eest) kui üks vähseid surfareid lohetajate vahel palusin, et antku raha kohe näinud juba küll :) Aga jah 26 mai ja nii vähe sõitjaid purilaudureid, kas siis külm või lohe pressib peale või parimad olid Väänas.
Nimi: Raino
Kuupäev: 25.05.2011
  vali
Püünsi. Sutsu pärast nelja vette, alguses 7,6 sai jibe laotud ja pärast ka natsa 5,8 lõbutsetud. Midagi hakkas meenuma, 2 duk jibi 5,8-aga pisut purje keerutust.
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.05.2011
windsurf  vali
Nasva, SW 6-9ms, kalipso 4/3 ja suvesussid.... esmalt proovin rekkamehe 6,0 naishi purjega ja 103 laud, sest meri tundub päris ok, aga enne vetteminekut näen, et 2 kutti aeg ajalt ikka tiksuvad ka, nii ka mina edasi-tagasi piletiga ja siis jälle vana äraproovitud 125+7,5 alla ja läheb lennuks, tunni saan kimada ja siis tõstab juba päris spiidiks ning otsustan päeva lõpetada... ja nasval käib teede ehitus täiega, sain vaevalt teesulust läbi, see-eest oli rannas nagu asustamata saarel- ei mingit liiklust. see jama pidavat terve nädala kestma. tuleb üle silla liikuda.
Nimi: johannes
Kuupäev: 22.05.2011
windsurf  vali
Roomassaare, formula eestikate esimene etapp toimunud, eilne päev oli liigagi super SW 5-8ms, päike ja soe vesi, et tänaseks üldse tuult jätta ehk pool päeva SW 3-4ms ja üks ebaõnnestunud katse ning pärastlõunat SE 1-2ms, esimene etapp oli meie klubi sõitjatele veel üsna paigast ära ja esmamuljel ei realiseerinud keegi oma parimat, ilmselt oli tahtmine liiga suur ja nii läksid esikolmiku kohad mandrimeestele ... http://purjelaualiit.ee/2914

Vaata pilti
Nimi: Henry
Kuupäev: 22.05.2011
windsurf  vali
EMV Roomasaatre etapp, võistluste eelõhtul oli närv ikka püsti, sest meeles oli NP Pirita etapp mis käis mulle ikka jõhkralt üle jõu. Niisiis seekord väristasin jalga ja panin ennast B-liigasse ,et aega jõuda. Muidugi üllatuseks mulle oli B liigas ainult 4 võistlejat, kõik pätakad ja neiud-tüdrukud ennast seekord ka A-se reganud ja see ei mõjunud enesekindlusele eriti turgutavalt :) Plaanisin teha oma sõitu ja mitte vastaste järgi väga emotsionaalseks muutuda. Ühegi stardiga ma rahule ei jäänud, tuul oli tugevapoolne ja sp plaanisin natuke altpoolt mugavas külgtuules hooga alt tulla. Jee jee saab ta küll nii, kui enamus su mõnusalt ära katab ja siis jäin sinna liinile mõnusalt tiksuma ja nii 4 korda järjest. Oma lollus, mis muud. Loodan et Boss (johannes) vaatas nendel hetkedel vastu tuult ülemisse märki ja ei märganud mind seal klubi marki määrimas ;) Esimeses sõidus tegin tugeva ülekrüssu, minust allpool sõitis veel rahvast ja tundsin rõõmu ,et mul nurk parem , ei teagi mida ma mõtlesin kui teised allpool pautisid ja ma lasin veel edasi üless. Eriti nõrk koht on mul manöövrid, vähemalt igas sõidus pudistasin purje vähemalt paar korda vette ja sinna see aeg läks. Ilusale päevale tõmbas varju peale muidugi masti purunemine ! Seda eelmist jutuosa kribasin ka juba krampis lõuaga, sest teadsin ette juba mida siia lõppu lisan :) See 5 poolik mast 4 aasta jooksul, kui teised mastipurunemised olid nagu oodata, siis selle masti aeg polnud kindlasti veel käes. Oks on kurgus ka sp ,et see vai oli Mr Neeme nö backup mast ja nüüd on tal minek Leetu võistlustele ilma selleta. Ükski heategu ei jää karistuseta tundub. Praegu mõte uitab siia ja sinna aga pidama jääb ikka ühele kohale – Formula on edukate ja firmajuhtide , ning tippsportlaste ala, ja nende kellel oma surfipoe ukse võti on. Kindlsti ei kuulu mina nende hulka.
Nimi: Henry
Kuupäev: 15.05.2011
windsurf  vali
Nasva, mr Neem ja Miina sepikutega, eelmine pühapäev jäi tuulevaikuses Neeme vana penolaud testimata, siis täna tuulepuuduse üle viriseda ei sobi  Põrutas kirdest 6-8 m/s-i ja pugitas ka. Imelik on ,et kirdetuulega on mul koduõues täitsa vaikus, vahin ja vahin roomassaare EMHI andmeid ja kuidagi ei tahtnud uskuda seda väga optimistliku 7m/s tuult. Laud siis Vapor ,uib DebR20 ja purjeks valisin seekord 11m2 ;). Emotsioon lauast on täitsa olemas, meeldib kuidas see kohe käima tõuseb ja pehmelt üle laine ronib. Nurka ei saanud eriti, niikui pressima hakkasin paremaga siis sain laua spinni ja spinni, midagi oli väga valesti. Tõstsin poomi, läks paremaks, tõmbasin aasasi lühemaks, läks paremaks, aga mitte nii et rahule võiks jääda. Punnisin ja punnisin lõpuks märkasin et träkk on ette vajunud, jeberii kuidas see märkamata jäi. Kaldale ja tagasi. No siis hetkeks tundus nagu parem ja siis hakkas järgmine üllatus. Puri ebastabiilne surus eest ja tagant ning sõita sai ainult alla. Ja üllatus oli see ,et puri katli, tagant outhauli kinnituse juurest vertikaalne 15 cm pragu, all väikses kolmnurgakujulises aknas U tähe kujuline auk sees, oli seda nüüd vaja. Laupäeval veel eestikad tulekul. Mõtlesin ,et paneksmingi paiga peale ja ömbelks läbi. Kuulsingi ,et see pidi praegu popp teema olema ,et purje top näiteks ringi õmmelda. Tundub et purjedega on nagu autodega juba, ostad uue auto ja viid selle tuunimisse, kus kõik laiali kisutakse ja custom made vastavalt kliendi soovidele tehakse. Ju varsti on Maheda meestel Z klepsu kõrval uus N kleps. Tuult !
Nimi: Neeme
Kuupäev: 14.05.2011
windsurf  vali
Nädal jälle möödas eelmisest korrast. Prognoos näitas Sõrve pool läänest -loodest kuni 10m/s ja nii ka oli. Seekord otsustasin Üüdibe kasuks. Läksin juba hommikupoole sest keskpäevaks lubas vaikemat ilma. Komplektiks SS126/GTX7,5/SS40. Nagu ikka esimesed triibud lähevad settingute korrigeerimiseks. Päike paistis, lainet selle tuulesuunaga väga vähe, tuult kohati palju. Veetase -30 sm , seega 200m minna enne kui õige sügavuseni jõuad. Jibid konarlikud ja tugeva tuulega kontroll purje üle vajab veel harjutamist. Uimele õnnestus jälle väike täke juurde teha. Tegin 2 sessi. 2.se sõidu ajal tundsin, et tuul vaibub ja tulin pärast mõningast sõitu maha. Üldiselt olen enam-vähem rahul kuigi alguses kippusid käed kiiresti väsima.
Duration 0:59:22
Average Heart Rate 148 bpm
Maximum Heart Rate 168 bpm
Average Speed 28,2 km/h
Maximum Speed 47,8 km/h
Distance 23,5 km
Duration 0:17:36
Average Heart Rate 134 bpm
Maximum Heart Rate 153 bpm
Average Speed 24,3 km/h
Maximum Speed 36,7 km/h
Distance 7,0 km

Nimi: Raino
Kuupäev: 07.05.2011
  vali
Nasval käisime teisipäeval korra vees, läbi pikka pingutuse sain mõned korrad käima 7,6 ja 117
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.04.2011
windsurf  vali
Nasva, varbad märjaks, vesi soe,päike SE 4-5ms. formula.
Nimi: johannes
Kuupäev: 09.04.2011
windsurf  vali
Ljod tronulsja gospoda prisjaznye, õelnuks Ostap Bender tänase päeva kohta, nönna kena vaadata aknast, kuda see tume osa ikka laiemaks muutub, Abruka taga üks puidulaev ka reidil, ootab sissepääsu Roomassaarde, kõva NW tuul ajab jääd minema, Kuivastus olla päris kõrged pangavallid kuhjunud... ah ja papa Burmanil sündis poja.
Nimi: johannes
Kuupäev: 28.03.2011
windsurf  vali
kokkuvõte Burriana treeninglaagrist:
tuult oli ülearu, laineid samuti ehk ei teagi, kas see on nüüd vanaaja normaalne ilm või uuema aja paigastära ilm, sest eeldasime, et saame korraliku formulalaagri, aga tuli rohkem veivilaager. maapealne osa sel aastal päris ok, suur ja omaette rigamise plats purjepesulaga, tasuta kaater ja märgid, lausa väsitav esimese nädala kultprogramm, kus oli juba tavaline, et magama saab alles peale südaööd. kahjuks läks ka lainete nahka hulgem purjelatte, vist 8 kokku, 2 väiksemat purje lainerullis ja mast, ka 1 formulamast, aga see lihtsalt sõidupealt ja john aerutas viimasel päeval kaldale...
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Bur2503#
teekond oli sel korral pisut väsitavam, sest käruga ikka ei saa normaalselt sõita, hispaaniasse peab kohale saama 1 ööga, meil tuli 2 pimedat seekord, hea, et enne lund koju saime. teed olid täitsa ok, läksime berliini suunaga ja seal vaid paar pisikest ümbersõitu, valkna tuli wroclavist läbi ja kah polnud viga, hoidis kiirteemaksude arvelt kokku, kütus oli kalleim prantsusmaal, pea 1,5 euri, hispaanias aga 1,41... endal jäi surfiaega väheks, oleks pidanud esimese veivipäeva ära kasutama, kui juba läks nats soojemaks ka, teine veivikas oli juba extreemvaldkonnast ja oleks ilmselt ka kamadest kiiresti lahti saanud. formulat sõitsid tublimad 7 päeval ja ühel õnnestus siis isegi 8 starti teha. 2 päeva jäid tuuletusse, mis aga olid taastumiseks ja lihaste soojendamiseks vägagi vajalikud. kokkuvõttes raskete oludega laager peab tulema kasuks.
Nimi: johannes
Kuupäev: 25.03.2011
windsurf  vali
eilesuur järellainetus,välja saab ainult sadamast ja siis ka täie hooga ,et ei jääks 2 . ..3m laine rulli alla, john,pablo ja leedu kastee vadki meretrenni (leedukas pooletunnise sutsaka),peeter ja annika nats sadamas, kuigi annika ikka korra ka avamerel ära käib, eks see suure laine kätte minemine väike julgustükk ikka on, käin ka paadiga korra väljas, aga kui saan korraliku lainesurfi üle eletud, siis naasen ohutumasse alasse ja ega minu paadike pole selliste lainete tarvis tehtud, ... õhtul jalka betoonipeal ja haiged liigesed .täna ehk saab veelfor mulapäeva ja home öösel hakkame lii kumakod upoole . plaanis on kell 3 startida, et ülehomme olla vähemalt viimase praami peal. (tegelt jõudsime 22.15 praamile)
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.03.2011
windsurf  vali
pildidrää givad....
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Bur4#

https://picasaweb.google.com/Johkaj/Bur5#
Nimi: johannes
Kuupäev: 21.03.2011
windsurf  vali
https://picasaweb.google.com/Johkaj
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Valencia#

Nimi: johannes
Kuupäev: 20.03.2011
windsurf  vali
Burriana, eile oli esimene surfivaba päev, läks päris soojaks ilmselt selle pärast, et oli ka suur püha, pod kinni ja tuul ei puhu. eile laekusime Valenciast kell 4 hommikul, puupüsti täis rongid tõid linna inimesi ka siis, kui me 3st hakkasime koju sõitma, sellist massi pole ammu koos näinud ja ka mega ettevalmistused tehtud, selle kõrval on meie linnakese tase nagu lasteaed, aga täna siis hakkas puhuma õige formulatuul, panen ka raja sisse. teeme 5 starti enne paui ja 2 pärast, puhub NE 4...5ms, pagid 7, kuna on esimene korralik startide päev, siis ei ole õige startidega nuriseda, kõik teevad paar head starti ja mõne kehvema ka, leedukas ja peetergi on 2 korral esimestena liinil, tubli järelkasv juuniorides.... lisan ka pilte...
Nimi: johannes
Kuupäev: 17.03.2011
windsurf  vali
Burriana, puhuma hakkab 11 ajal loodest, ehk mägedest, tuul tõuseb üsna kiiresti ja vaid john jõuab formulaga 11.0 purjega lühikese trenni teha, siis on ehk 6-7ms tuul, mis hiljem hakkab tugevnema ja peagi tuleb slallikamadega peale minna, üritan ka paril otsal, aga puhub väga ebaühtlaselt ja 105slallikas ja 7,0 ei vea aukudest läbi, ujuda ka ei viitsi selles külmas vees, maatuulega on vesi jahe. Õhtul viieajal lähen jälle proovima ja nüüd on juba palju parem, soolane vesi kannab hästi ja kiirus midagi enamat kui kodusel magedal veel. Õhtune kultuuriprogramm sisaldab Villareali ja bayer leverkuuseni mängu vaatamist. Staadion on ikka täismajale müüdud ja õnneks kollased ka võidavad. On ikka äge vaadata mängu sellisel ÕIGEL jalkastaadionil. Osalesin lainete tegemises ja äkki nägi mind keegi telekas ka, olin seal keskjoone lähedal ja kõige ülemises reas. Hämmastas mänguaegne söögikultuur, kõik võtavad omale midagi nosida kaasa, see on lubatud, soolasihvkad on kohustuslik ilmselt menüü, koored samasse toolijuurde ning ka kõik muu praht, et lahkudes ronisid nagu prügimäel, aga hea seegi, et seda platsile ei loobitud. Aa muide kui bayer värava lõi oli staadionil staadionil selline vaikus, et isegi kohtuniku vilet polnud kuulda, esiti ei anudki aru, arvasin, et midagi valesti tehti aga oli lihtsalt üldine vaikimisstreik. Tänaval läks pärast mõll edasi aga suuremat lõhkumist ei näinud, bayeri fännid nutsid pihku kusagil nurgataga, kui neid üldse oli.

Vaata pilti
Nimi: johannes
Kuupäev: 15.03.2011
windsurf  vali
Hispaaniasse, tuleb pikk sõit käruga, kimada ei saa, aga nats ikka proovime, tähelepanekud teelt, et sai kummutatud eksiarvamus nagu poolas mendid pühapäeva hommikul magaks, tegelt oli kohe peale piiri 3 kiirusemöötmist, sama ka enne saksa piiri, berliini suunaga kiirtee oli ok, paar väikest teekitsendust ei tekitanud mingeid probleeme, käruga läbi wroclavi minna olnuks meie massi juures asja lõhkumine, aga ka me ei pääse jamata, ehk prantsusmaal tõmbab 1 esipidur kinni ülekuumenemisest, sellise massiga pidurdamine pole naljaasi, teed olid õnneks suht tühjad, hilineme ajagraafikust vaid 2 tundi , kohalejõudes burrianasse on ootamas päri ok tuuleke, nii 8-9ms onshone rull teeb olukorra extreenseks, laine on nii 1-2m, väikese laua saab john pablo käest ja puri 5,8 poison, tegelt on kaldal tuul tugevam lainetes vähem ja taga merel jälle rohkem, päev jälle kirjas.... järgmine hommik lähen randa ja tuuletu olukorraga tuleb päris ok veiv randa, kohe õldine äratus ja lainesurfi tegema, leedukal on originaal kaasas, annika ja peeter haaravad klubist väikesed kõhulauad ja mina lohistan õhe kajaki merele, päris huvitav kogemus oli kajakisurfi teha, vesi oli nats jahe ja parem oli ikka veepeal olla , .... pablo oli seekord nats pingutanud ka ja eesti tiimile on lausa oma privaathoov klubi kõrval kamade rigamiseks, ta on seda asja serveerinud lausa linnavalitsuse tasemel ja viilib ka tänu meile koolist , linna poolt peaksime saama ka jalgrattad kasutuseks. mis veel, eile andis pati mulle meie sõpruse kinnituseks kausitäie pulposid e. kaheksajalgu, kokkasin siis mõned ära ja nagu arvata oli tuli mul meid ise süüa ka, sest teised jätsid selle söögikorra vahele millegipärast. ... ilmast ka , et esmakordselt on meil siin ikka meie kevadilm, mitte lõunamaine, jõed, milles eelneva paari aasta jooksul pole me vett näinud on nüüd kaldani täis ja loodus meeldivalt roheline, mitta nagu alati kollane, apelsinid on ka suures osas veel korjamata, jäeti ilmselt meile.
Nimi: henry
Kuupäev: 07.03.2011
windsurf  vali
Ega jah, ma pole kunagi tasuta õllest ära öelnud :) Ega see kas Raino oli w on kiirem ,see nagu ei mänginud rolli. Tuul oli meeletult pagiline, algul ei julgenudki trapetsisse panna. Jääpind oli kohati ,selle rüsijäävahel" mõnusalt sile ja sellise pehme-krobelise paari cm-se kattega. Kelk pidas väga hästi sellisel pinnal, aga ei libisenud hästi. Tuli jõuga edasi suruda, täpselt nagu R19 uime , muutkui pressi ja pressi. Panin jalad peaaegu kõrvuti kelgule ,et ei tekiks pagist tulenevat ebavõrtset kaalujaotust kelgul, mis võib ohtlikuks muutuda kui mingi mõnusa kiirusepealt kelk alt ära ,sõidusuunaga , risti läheb. Veikole PILT hamba verele ajamiseks :)

Vaata pilti
Nimi: Raino
Kuupäev: 06.03.2011
  vali
Käisime Nasval eile kelgutamas tuule jõul, minul uisukelk (nelja jalasega) Henril suusakel. Tuul mega pagiline ja kohati liiast,kasutasin 4,0 purje.Henril oli kiirusemöötja kaasas no ja hakkasime siis teineteist üle sõitma Henri suusakelguga.Alguses sõitis Henri välja 26,4 kiltsi tunnis ütlesin et see pole midagi tavai sõidan üle ja nii ka läks tuli 33,2 siis see kelk vahetus meie käes ja sõitsime üksteise aegu ümber.Lõpuks sain 46,4 mis oli Henrit pisut parem ja siit tuli minu viga nimelt ütlesin talle et tuleb sõita trapetsis ja kiirema hoopealt läheb stabiilsemaks ning tegelt oli meil plaan juba lõpetada ka aga kus sa sellega mister Henry kasutas ära minu õpetussõnu ja läks korra veel proovima ja nii see päeva tipp kiirus tuligi.Nüüd olen talle õlle võlgu :)
Nimi: johannes
Kuupäev: 06.03.2011
windsurf  vali
Tori laht, N, 7-10ms, päike ja -1-2C, kedagi kätte enam ei saanud ja nii otsustasin selle tuulega kodulahe kasuks, mujal olnuks ehk vaid siledamad teeolud, tuult just 6-se jaoks täna parajalt ja proovin lahel esmalt kiirusega midagi ette võtta, suusanurgad pisud enam kaldes, et jäistel kohtadel oleks pidamist, saan 44,2 kiiruseks ja sellise lume-jää vahelduva aluse pealt enamat ei joonistagi, lähen matkama, purjetan täna nendes lahtedes, kus lapsepõlves ujumas sai käidud jakuhu ilmselt ühegi purjeka kiil ei kannatagi suvel siseneda, Loodenina juures leial ühe pikema jääala, kus üritan korra veel kiiruse peale ning saan 46,5, aga tunnen, et tuul hakkab vajuma, nasval saanuks täna lihtsamalt enamatki, või hoopis Tagalahel, aga kes neid olusid seal teab... gps-i vaadates ilmnes, et matkasin täna 47 km maha ilma trapetsita nagu naksti.
Nimi: johannes
Kuupäev: 04.03.2011
windsurf  vali
Nasva, SW 8-10ms alustuseks, täna sõidan masinaga jääle ja pargin end umbes 500m kaldast, kus rüsijää lõpeb, esmalt üritan suusakelguga ja 6 purjega midagi välja pressida ehk spiidi aretada, gps täna kaasas, aga nurk on täna kehva ja näha on, et selle kelguga klaasini ei jõua niipea, vahetan siis täis uisukelgu vastu ja hakkan vaikselt nurka pressides klaasi poole liikuma, mida kaugemale kaldast, seda ühtlasemaks tuul läheb, aga pagid muutuvad pidevalt rajumaks, jääpragu on täna jälle nats laeim, aga midagi hullu pole, saab ikka üle hüpata, kel kaugushüpe kooli vähemasti 3 olnud, klaasi peal aga ilmneb, et mingist spiiditamisest ei tule midagi välja, sest tagumised uisud on liiga lühikesed ja nagu purje peale tõmban, olen kohe ka spinnis, läheb päris jamaks, ei saa isegi 30km/h kätte, liigun siis tagasi masina poole ja saan selle hullult krobelise jää peal isegi 32km/h kätte, vahetan siis korra veel suusakelgu vastu aluse, reguleerin suuska ka teravama nurga alla ja saavutan vaid 34,5km/h , kelk nüüd peab nats paremini aga purje ei jaksa enam hoida, aken täiesti lahti, üks väike veel puruks ka aga mis palju see palju, pagid ilmselt ikka nii 15ms ja enam, igatahes kelku enam katusele panna ei kannata, viib tuulega ära.... kaldapoolt tulijad peaks jääle sõidul ettevaatlikud olema, sest just seal võib masinaga läbi sellise koha vajuda, kus adru all ja päike jää õhukeseks söönud, merel pole karta midagi. eilse päeva pildil on kaugemal näha merejääle tekitatud parkla, kus ma ise täna parkisin, klaasini jääb sealt veel oma 3-4km sõitu.

Vaata pilti
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.03.2011
windsurf  vali
Nasva, W, 5-7ms, 0C, jõuan just DN-i MM-i päeva lõpusõiduks kohale, jään stardiga hiljaks, aga hakkan peale 6,0 rigamist oma pooljää ehk torukelguga merele liikuma, ikka nasvalt hotelli juurest, merel nii 200m eemal on jääpeal näha mitukümmend autot, pean ikka oma 3 km merepoole sõitma hea jää otsingul, see härmatisega jää kalda ääres on üsna ebatasane, üle mitme külmunud prao ja lõpuks ka üle 60-70cm laiuse lahtise koha, NDid juba tulevad merelt, neile on tehtud väike üleminekukoht aga mina saan ka hüpates üle ja siis veel 200m ja ongi lõputu jääkõrb, klaas nii kaugele kui silm ulatab, siin on juba ka läänekas ühtlane ja saan ikka päris head spiidi lasta, mitte midagi extreemset, sest toruga ikka suurt kiirust pole julge lasta, peab ikka täisuisuga tulema. teen oma poole tunnikest ja tulen viimasena merepoolet üle prao tagasi, poolekad aitavad mind üle, see vahe ikka nats nagu laieneks, kuigi terve riialaht on kinni, aga ilmselt meres veetase tõuseb, tagasi saan ilusti ühe halsiga ja paakstaagis lausa kaldale üle pudruste kohtade. oleks lõunalaager juba seljataga, siis võiks kohe spiidivõistluse teha, olud on supper, aga ei hakka kondilõhkumisega vist riskima, või minetea? a, see MM saigi täna läbi, nägin 2-te risukssõidetud DNi ka ja mingid asjapulgad olid otsustanud, et liiga kiire jää ja palju tuult, teeb asja ohtlikuks ning homme olnuks viimane päev, mis nüüd jääb ära.
Nimi: johannes
Kuupäev: 27.02.2011
windsurf  vali
ES 4-6ms, päike, -6C, superformula ilm, saan ühe halsiga Nasvale, kai otsast on jäärüsi paistmas ja mulje nagu ei pääseks üle kiviaia on petlik, teiselpool rüsi algab suurte jääkristallidega kaetud jääväli, EM jääpurjekatele oli viidud nii kaugele, et mul polnud aega üle Abruka otsa minna, trapetsit kah polnud. imetlesin siis meie naabrite ilmatupirakat tuulikut, mis pidavat hästi raha jahvatama hakkama. tagasitulles oli loodenurgas tuul nii lahja, et käed väsisid ära, üle nurga jälle puhus ja pareminigi kui suurel merel. vedasin veel ühe kalamehe oma sleppis Loode alla. aga seal kus jääpurjekad sõitsid, pidavat olema päris klaas, õigem on Nasvalt kohe jääkelguga peale minna. homme!
https://picasaweb.google.com/Johkaj/Jaasurf2011#
Nimi: johannes
Kuupäev: 23.02.2011
windsurf  vali
Kuressaare, juba 3-s nädal läheb kõva miinusega, termokas näitab hommikuti -23 selge ilm, päeval -10, jää peaks olema megapaks, aga paar nädalat tagasi lõi ümber abruka tuulega jää puruks vastuvõtutoodrini, nii et sealt üleminekuga silmad lahti, saabuva tuulega nädalavahetusel võib sama juhtuda.
Nimi: Henry
Kuupäev: 13.02.2011
windsurf  vali
KG Terviserada, tuul 5,1 m/s kirdest, õhk:-10 Super Formula ilm kui suvi oleks, aga oleks tädil munad oleks onu onju. Lõikasin hommiku soolapekki Veerbalu leiva peale ja tahtmatult tuli meelde kevadine Roomassaare NP cup, kus talveunes formulamehed kevadisi triipe tegid ja oma „hülgekehad“ päikse kätte tõid – vot minul on nüüd samasugune () sulgudekujuline keha õlgadest kannikateni. Selles sisemises võitluses võitis tahe seeaasta veel suuska proovida. Pole mingi 14 aastat suusatanud, viimane sõit sai vist tehtud 97-dal aastal tehnikumis tõrvatud vineersuuskadega ja selleks et kehalises mingi number kätte saada. Proovisin alguses kodus lahtilükatud teepeal aga panin käna maha kui suusk mingi mullakamara taha kinni jäi. Imestama pani kui vastupidavad on need murdmaa kepid, toetasin ikka 85 kg peale ja ei andnud järgi kuidagi. Siis proovisin veel korra põllapeal ja asi tundus lootusetu, sest vajusin läbi lume ja seepeale sai autu sooja pandud ,et terviseraja retk ette võtta.
Terviserajal olid mingid võistlused, naised sõitsid ja meeste sõit pidi kell 3 hakkama, võtsin autost suusad ja tegi näo et käin siin iga päev sõitmas ja ei lasknud ennast ümbritsevast häirida. Olen alati ennest vabastiili meheks pidanud. Esimesi pääsukesi lumele joonistades sai testitud jälle nende suusakeppide vastupidavis ja need ei lasknud mul ninali kukkuda ! (Deiks , kui sa seda praegu loed, siis kaadteemmutterbumser- võta need klassika suusad need on paremad :D, tuleb meelde?) Mu venna käest saadud klassika suuskadele on miskik kakat pidamiseks alla pandud ja see ei lasknud mul vabalt liuelda. Kukkusin siis rajal klssikalist sahmama ja aretasin miskit kraatsilist sammu, kui Lepamets minust (ja veel miskid naised ja lapsed) nagu kvartalipostist mööda sahmasid. Nii - http://www.youtub...a6Jpcy2GZ1Q Lepa poetas veel suunurgast – JÕUDU, aga see kostis nii nagu keegi kukuks kaljuotsast alla ja heli kaugeneb jõõõõõõuuuuduuuuuu ! Huvitav on see ,et Roomassaare poolses rajalõigus libises suusk kohe poole paremini, jõudsin vabalt kepid jälle ette , lähteasendisse, tuua enne kui hoog rauges. „Närvi“ ajas et keegi abivalmis oli rajal iga tõusu kõrvale mingid piirded tõmmanud ,et ei saaks tõusu kõrvalt sõita. Kokkuvõttes, sõrkisin suuskadega 2 ringi, 4 km; max kiirus 25,6 km/h; keskmine kiirus 9 km/h; ja liikumise aeg 27min. Naljakas on see et tegelikkuses oleksin nagu poolteist tundi sõitnud, imelik ajataju :D
Kodus arvas Annela ka (kui küsisin) ,et olen juba kõhnemaks jäänud. Millepeale lubasin endale kohe 2 õlli ja pool pakki krõpse nii aperatiiviks enne sööki J Olge tublid ja Tuult !

Vaata pilti
Nimi: johannes
Kuupäev: 12.02.2011
windsurf  vali
tori, N-NE, -4C, nädala jooksul on laht läikinud nagu korralik kiilaspea, mis tänaseks on tuisuga lumevaalusid täis ja jääd veel 1/3 ulatuses paistmas, ehk jääkelguga ei saa miskit ette võtta. seega läbiproovitud salmonikelk. kuigi kodused tööd olid veel pooleli, ajas ergo mind ikka merele ja tegin ka õieti, sest ergo saabudes tund aega hiljem juba oli sloss, või siis tulnuks suuremat purje kasutada, sõitsin 6,0-ga, mille iga hakkab ilmselt täis saama, sest kile praguneb ja käriseb iga korraga. filosofeerisime siis teemal, et miks on ülejäänud purjemeestel kodus parem kui merel, aga sisu ma parem kirja ei pane...
Nimi: johannes
Kuupäev: 29.01.2011
windsurf  vali
Tori laht, sw-w 9-12ms +2C , super ilm, tänaseks on suusad määritud +1-5 määrdega ja kohe on normaalne liikuda, ei mingit kinnijäämist, suusad olid alt juba päris hallid, korralik 1,5 tundi uhkes üksinduses. puri 6,0 tuleb nats rohkem tavalisest peale tõmmata, sest pagid on päris kollid.
Nimi: johannes
Kuupäev: 22.01.2011
windsurf  vali
Tori laht, NW, 5-7ms, pagidega nats enam 0-1 C, ja suusatamise mk etapp rikub surfipäeva, sest enne meeste sõitu oli just üks korralik pilv tulemas ja siis saime Johniga ka 6,0 purjega sõita aga poole 4 ajal sai kuidagimoodi liikuma vaid 7,5 purjega. ka olnuks libisemine parem, kui suusad oleks korragi parafini saanud, tuleb see asi ära teha, muidu ei saa sulailmaga kuidagi paigalt pinema.
Nimi: johannes
Kuupäev: 16.01.2011
windsurf  vali
Tori laht, S 9-12ms, -5C, 70%külmanud lund ja 30% jääd, puri 6,0 ja kelgu viimane mudel, mille salomoni suuskade ja kollaka tooni tõttu nimetan Salmonellaks, suusad peavad imehästi, sain nii krüssu kui ka tsaibe teha, kahju ainult, et trapetsit polnud, aga pidasin pausidega 2 tundi vastu, väga lux oli. lisaks triibutas 5 lohemeest aga ei ainumastki purje lisaks.
Nimi: Raino
Kuupäev: 14.01.2011
  vali
Leitsin ühe saarema surfipoisi uue trennipäeviku ja se innustas ennast ka toksima. Ni siis vaikselt liigutan oma lihaseid minagi , aasta lõpus sai 5 päeva Gesunda (www. Gesunda.com ) suusamäge lifitud ja uskuge mind see oli mu jalalihastele väga väsitav koormus.No ja muidu käin kaks korda nädalas sulkat mängimas (emaspäeval poole kuuest õhtul ja kolmapäeval hommikul 7...8-ni) ning kolmapäeviti on joga tund Vaidas. AAA jaaa korra olen suusatanud ka , pulssi üle 140 ei lasknud ning läbitud distant oli väike sest suusakepid millega sõidan enamus aja suvel rulli vajusid läbi lumekooriku , nüüd võtan oma vanad alu kepd mis on soetatud rublade eest ja proovin uuesti :)
Nimi: johannes
Kuupäev: 01.01.2011
windsurf  vali
Täna -2, öösel tuul S 17-... ms, Roomassaare jaam ütles kell 3 üles... ja paistab, et tuult tuleb, lõunakaarest ja seega suveläbi, võib olla sademeterohke, samas kärakas ei libisenud üldse alla mis jälle näitab ilmselgelt kuivapoolse aasta tulemist... kanamaksa ja verivorsti lahkamise tulemused kinnitasid sama, aga päris kindel ei ole.uus aasta sai vastu võetud kaarsillal, mis oli oluline märk üleminekul uuele maksevahendile, kella 6st alates vilkusid tulukesed akende all ja üle Tori jõe silla tõmmati pritsumeeste autoga masinaid läbi hangede- teed polnud. see märk eeldab, et tegu tuleb päris extreemse aastaga, kus tuleb kasutada ilmselgelt sponsorvintsi abi, muidu välja ei vea...Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast