Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: johannes
Kuupäev: 12.12.2014
windsurf  vali
täna öösel peaks laksama 35ms S-SW-W, päeval lasin veel portsu kruvisid katuseplekki, et tal miskit kitehuvi öösel peale ei tuleks, homme tormi nautima... hetkel kell 21,30 ja max pagid Sõrves alles 15ms.
Nimi: johannes
Kuupäev: 07.12.2014
windsurf  vali
nasva, sw 6-8ms+4/0, päike. täna oli valida 2 päevakorra vahel : metsatöö või surf. väga raske oli valida, hommikul juba merelt paistis selge ilm, aga tuuletu, mingi prognoos ennustas 15ms... no väga raske südamega jätsin metsatöö kõrvale. laud 122 ja 7,0 puri, üle poole ajast tiksusin.
Nimi: johannes
Kuupäev: 13.11.2014
windsurf  vali
nasva, E, 7-10ms, +6,6/2,1, pilves aga täna pole hullu niiskust ja vaadates tulevikku, et läheb järjest külmemaks, otsustan merele minna. suund on hea, pole vaja wb tagant välja tiksuda, hullu lainet ka pole ja saan just tunnikese 7,0 vaporiga päris kiiret sõitu. vormiriietus endiselt 4/3 ja 5millised sussid ei lase külma kusagilt sisse, paar sõrmesoojenduse pausi vaid, üsna hämar on sõita 4 ajal ja suure kiiruse pealt ei pane enam ka laineid millekski, lihtsalt lendad üle... oli täitsa mönus.
Nimi: johannes
Kuupäev: 29.10.2014
windsurf  vali
nasva, SW-W, +10/+1,6, 12-16ms, lõunani paistis päike, vesi täna jahedam, aga pean ikka oma ripcurli kalipsot kiitma, sest sellega on mugav, liikuv olla ja pole mingit probleemi külmas vees seista, midagi ei tule läbi (vaid lukust), laine oli ka täna kõrgem ja sain ilmselt hooaja kõrgema hüppe, puri 4,7 + veivikas. john sõitis 4,2ga homme ilmselt tuulepaus.
Nimi: johannes
Kuupäev: 27.10.2014
windsurf  vali
nasva, SW 12-16ms ( päeval olid pagid 20ms, +10C (+2tuulega), üsna soe olemine peale nädalast külma, 4,7 ja veivikas on täitsa ok, saan endiselt oma 4/3 sügiskalipsoga hakkama, uus asi ikka hea, vesti ostmisel panin küll metsa, kipub teine üle pea ronima, vist oli eelmises elus müts või miskit laadset, ja homme ikka punane... ja kellaaja keeramine lühendas surfipäeva
Nimi: johannes
Kuupäev: 25.10.2014
windsurf  vali
statistika, pool nädalat juba ilm punases, idast tuulekülm -8C, täna juba nats soojem + poolel ja lõunast. järgnevatel päevadel ikka punases ...
Nimi: johannes
Kuupäev: 15.10.2014
windsurf  vali
nasva, NE 8-10ms, 7,5 ja 122 slall.
Nimi: johannes
Kuupäev: 07.10.2014
windsurf  vali
Nasva, SE, 12-16ms, +9, saame testida oma tormikat 4,2. tegin just enne mereleminekut muudatusi topis, et tuult paremini välja laseks, nüüd tuleb veel allapoole pauna lisada ja seda saab ilmselt ka homme testida sest tuult peaks enamgi olema... 4,2 oli täna ebaühtlase tuulega pisut vähe, John sõitis 4,7, proovin minagi seda ja minek oluliselt parem, päeva lõpetan 5,0. see on kohati üle, aga mitte hullult, korra rebib pagi laua käest ja pean kõvasti pingutama, et ujudes lauale järgi jõuda, õnneks keeran tuul ka laua üele pea, ujumist raskendas uus vest, mis on liiga lahmakas, rohkem päästevesti mõõtu, kaotan ka sussi jalast kuidagi, aga selle leian ikka hiljem üles. kalipso oli ikka 4/3, vesi talutav. päris hea laine oli.
Nimi: johannes
Kuupäev: 05.10.2014
windsurf  vali
Nasva, E-SE, ja Pirital jäid slallivõistlused ära kehva prognoosi tõttu, meil aga sõidavad kutid terve päeva 7,0 purjedega, sooja +15, vesi ka mönus, 4/3 kalipso on veel ok, minu sõidu ajal tuul juba vaikib veidi ja keerab kagusse, laine muutub slallika jaoks kah normaalsemaks... tuleb hea nädal.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 05.10.2014
windsurf  vali
Olin küll äsja põetud haigusest alles taastumas ja nagu ei olnud kindlat plaani sõitma minna, siis nädalavahetuse vabadust kasutades läksin seda mõnusat tuult siiski Nasvale nuusutama. Puhus niimoodi mõnusalt. John ja Neeme olid hiljuti just maha tulnud. Seisin siis konteineri juures ja plagistasin hambaid, Siis John korra mainis, et tulevaks nädalaks lubatakse juba 2-3 kraadi vaid päevasooja. Selle peale hakkasin kiirelt liigutama ja rigama, et äkki jääbki täitsa viimaseks korraks sel aastal. Panin ilusti soojalt riidesse, talvekalipso ja kõik. Trapetsi olin koju jätnud, laenasin klubi oma, suurest ärevusest olin selle endale veel valepidi selga pannud, nagu hiljem merel selgus. Võtsin oma 103 laua ja 5,8 poisoni. Läksimegi Johannesega samal ajal sõitma. Nagu ta kirja pannud juba, siis hakkas tasapisi tuul vajuma, ent umbes pool ajast sai ikka väga mõnusat sõitu. Täna tekkisid sellised pikad lainekoridorid nagu, mida mööda sai sõita, väga mõnus oli. Päike oli ka väljas ja igati nautisin seda sessiooni. Külm ei olnud absoluutselt, alles hiljem, kaldal hakkasid jalad külmetama. Sisse kukkusin ka päris vähe, mis tegi meele heaks. Kuigi tuul oli selline poolik ja mul siis tavaliselt jibe'id pole välja tulnud, siis täna ikka pusisin need ära. Poomil mul ülestõmbeotsa endiselt ei ole. Kui jäin kaugemal merel korra veestardiga juba päris hätta, siis andis tõbine oleic märku, et jaksu pole eriti palju praegu ning oleks paras aeg kaldale tulla. Johannes ja Külle jäid minust veel sõitma.
Nimi: johannes
Kuupäev: 28.09.2014
windsurf  vali
Pirita ja Eesti KV finaaletendus. saabun Poolast ja õnneks veel oma masinaga, viimases poes söögipoolist ostes murti ühe külje ukselukud puruks aga volkari südamikud läksid keskelt pooleks ilma kesklukustust maha võtmata ja minu poeskäiks jäi sulipoistele liiga lühikeseks või tegi Bella liiga kurja häält, igatahes pääsesin odavalt... aga Eestis juba 2 päeva supertuul väikeste kamade jaoks, kutid aga sõidavad formulatega, laupäeval küll mitte aga pühapäeval saabun juts kolmanda sõidu finishiks , rannahoone katusel filmib Niinekas sõitu ja käib äge vaidlus, kes esimene, kas John või Martin. tundub, et Martin? tegelt John. 4-5 sõidu ajaks saan klubi paadiga juba merele ja teen ka mõned pildid , näen ära selle, mille nimel pikki aastaid tööd on tehtud, John võidab mõlemad sõidud (lõhkise purjega) , on etapi võitnud. ja kui etappide punktid kokku lüüakse on ta ka hooaja karikavõidu tasku pannud, JESSSS!!!! ka Tross alias Tristen teeb supersõitu ikka omapead ja kui poleks neid rumalaid sissekobistamisi , siis ilmselt olnuks ka üldarvetuses 3, aga vähemalt U20 esikoht tuli...

Vaata pilti
Nimi: johannes
Kuupäev: 24.09.2014
windsurf  vali
kuiv reis Poola, Warsaw, 23.30 alustan sõitu Virtsust ja olen 12 ajal järgmine hommik Warsawis, Lätis sain keset põldusid liiga madalalt lendamise eest kokkuleppemenetluse kaela, siis tunnikese tukkusin kusagil Leedu piiril, majutus oli võetud vanalinna Koperniku tn, ja kuna tomtom näitas teekonda mis keerab enne kesklinna sisse mööda uut kiirteed mahakeeramisega, siis nii sõitsingi, seda enam, et kohe peale mahakeeramist jäi silma decatheloni silt ja vaja kohe spordikama tagavarasid taastada. Poola ehitab ja nii on Warsawi linnas paljud tänavad remondis, peab teadma kuhu saab, meie vanalinnamajutusse sellelt küljelt ei saanud, löpuks tuli takso enda ette sõitma panna ja siis nii 15min keerutamist ja olime kohal. takso on normaalse hinnaga, seemaksis 25zl, meil oleks selle eest saanud peale istuda... täna läks pool päeva linna teaduskeskuse ehk kohalik ahhaa, supeäge koht, lastele poleks koolis muud vaja kui lugemine selgeks õpetada, ülejäänu saab sellest keskusest, lisaks vee l 3D filikava planetaariumis... vanalinnas kolades kukkusin ühte keldripoodi, kus oli mega vinüülide kogumik, kogu noorus jooksis silmade eest läbi Genesis, JetroThull, jnejne... plaadid 4-7 euri tk, siis ikka sülega, kõik omaaegsed heas korras kollekstsionääride kettad... kultuuriostud tehtud... homme Gdanski poole...
Nimi: johannes
Kuupäev: 14.09.2014
windsurf  vali
täna puhub juba normaalselt, hommikul udu polnud ja suund ka idast paigas, üsna vahetult enne starti otsustan, et täna enam formulat ei sõida, peab ju mingi fun ka jääma, valin 8,2 ja 122 slallika, esimeses sõidus veel tuult napib, aga aeg ajalt ikka glissan, formulatele jään muidugi alla, teise stati jään kaldalt tulemisega lausa minuti hiljaks!!!, aga tuult on rohkem ja juba märgis on pooled osalejad kinni püütud, kiire sõiduga saan veel mõned kohaparandused, aga see oli kogu võistluse parima tuulega start, milles oleks olnud võimalik kiirusega esiotsa sõita, magasin maha... kolmanda stardi eel juba hakkavad tuuleaugud tekkima ja jään enne starti taas tiksuma, raja läbin jälle keskmisena... supipaus võtab ka tuule, vahetult enne neljandat sõitu kukub tuul ja otsustan ka mina pillid kotti panna. kokkuvõttes 12 koht, maakonnas 3 Neeme ja Johni järgi (John oli kohtunik ja sai 1 etapi punktid). ilm oli ilus, võistlejaid 23 , mis tavalisest -10, aga rahvas jäi rahule, tublid olid Johni kasvandikud Hansrobert, Kaspar, Hardi ja Maria .
Nimi: johannes
Kuupäev: 13.09.2014
windsurf  vali
Nasva, bacardifun 4 etapp ja otsustan ka osaleda, ikkagi kodusadamas. tuult vähe NE-E 4-5ms, tuleb võtta formula ja 10,0, esimese sõidu teen lühikese uimega, aga glissisaamisega probled, teise ei jõua kuna vaheatn uime ja võtan kogemata Hansroberti uime ja just enne vetteminekut laekub ka tema kohale, unimüts, kolmandas sõidus saan juba 6 koha 11,0 uoleks konkurentsivõimelisem, aga ei viitsi seda suurt seina sikutada, mingit funni enam poleks, õhtupoole tuul pisut tõuseb, aga esiotsaga konkureerima ei küündi, stardid enamvähem ja pöörded ka kõik ok, 6 sõidus juba kätes krambid... aga võib täitsa rahule jääda arvestades , et pole juba 5-6 aastat üldse võistelnud...
Nimi: Anneli
Kuupäev: 23.08.2014
windsurf  vali
Tänane kaasaarvatud, olen neli päeva Nasval merel käinud. Võiks nagu midagi kirja panna aga seekord pole nagu õieti midagi kirjutada. Enamus ajast õnnestus mul randa jõuda siis kui oli hästi juba ära puhunud või oli tuulel väike puhkepaus. Ainult 20ndal vist puhus ägedalt, siis oli mulle 3,7 ka veidi palju. Viimasel päeval surfasin täitsa üksi ja rigasin lõpuks oma "suure" taglase 5,8 ka, mida eelnevatel päevadel olin põikpäiselt vältinud. Tegelikult oli täitsa tore oli vahelduseks. Kõva tuule päeval mul täiesti vedas, sest kardaan läks pooleks aga seda siis kui olin just otsustanud kaldale tulla. Neeme hea inimene laenas mulle siis enda oma, tänud! Mõnipäev tulid jibe´id päris kenasti, siis aga sadasin jälle järjest sisse. Tundub siiski, et kui puri liiga väike, siis pöörde lõppu ei suuda ära teha, kuna tehnika lonkab veel. Vesi läks ka järsku nii külmaks, et pidin sussid ja kapuutsi panema. Kahju kohe, paljajalu on tunnetus ikka hulka parem.
Nimi: johannes
Kuupäev: 20.08.2014
windsurf  vali
nasva, kuigi plaan oli minna hoopis Harilaidu, siis lõunatuul seda ei soosi, 10-12ms, puri 5,8 ja veivikas, tunnike on enamvähem norm, siis hakkab tuul tasapisi edelasse keerama ja muutub ebaühtlaseks, laine jälle pudruks, ei saagi aru vahel suunast, vesi on muutunud paari päevaga jahedamaks +16. päris mitu sõitjat oli triibutamas.
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.08.2014
windsurf  vali
nasva, SW 10--14ms umbes, aega ajalt on 5,0 puri ja veivikas ok vahel üle ja vahel puudu, ehk ei midagi normaalset, jube segane laine,... ilmselt homme mujale sõitma...
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.08.2014
windsurf  vali
nasva, eile lõppesid rommis eestikad, john sai 2 koha, martin võitis, eile hakkas juba puhuma, täna S 8-10ms, esmalt 105 +5,8, tuule tõustes saan isegi veivikaga päeva lõpetada, ilmselt valisin päeva parima aja, ei sadanud ja puhus (enne oli vähe ja pärast kah, marek jäi tiksuma), esimest korda ka pika kalipsoga, aga ikka tuule pärast, vesi supp.
Nimi: johannes
Kuupäev: 11.08.2014
windsurf  vali
nasva, S 6-8ms, suur laud ja 8,2, tuult vähe, kui olen maha tulnud, siis keerab kohe SW ja paneb paar metra otsa... äh...
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.08.2014
windsurf  vali
nasva, E, 11 ajal 8-9ms, kuniks asju laenutan jääb tuult aina vähemaks, 8,2 saan mõned glissid, idakas toob heinamaalt materjali ja päris suure pakki saab ühe otsaga alla, nagu vesirehaga töötaks, ilm nii +28 ja vesi sama... formulatiim läheb tehumardi-sõrve maratonile, aga kuna neil tuult pole, siis jäi asi katki...
Nimi: johannes
Kuupäev: 27.07.2014
windsurf  vali
nasva, SE 6-8ms, 122 ja 8,2, formulistid sõidavad 12,0, vesi supp +25... õhk +27, sõita saab jõeotsas briisiga ja enne äikesepilve on täitsa ok, no wetsuittime.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 13.07.2014
windsurf  vali
Nasva, E 8-12ms. Hommikul puud kenasti kaardusid ja olin veidi peale 10 rannas kohal. Teised hakkasid saabuma alles siis kui olin juba vee peal üsna tüki aega olnud. Kuna eile ma sain täieliku tünga 4,7 purjega, siis täna rigasin kohe 5,8 Poisoni ja jätsin veel purjele pealetõmbamise varu. Alguses pidin umbes pool aega tiksuma aga siis keeras tuul veidikene nurka ja hakkas korralikult puhuma. Siis sain täiega kihutada, oli ikka mõnus... Aegamööda hakkasid hüppelained ka kasvama. Ma nendest veel täit mõnu ei oska tunda aga peab õppima. Laud oli täna ikka 103L, nii palju tuult ei olnud, et väiksemat püssi välja ajada. Peagi oli juba päris mitu purje vee peal, Marek ja Neeme liitusid, hiljem Külle ja veel mandrirahvast. Täna kukkusin mere pool jibe tehes kogu sessiooni jooksul vaid ühe korra sisse, pöörde lõpetamine on veidi paremaks läinud, mis on minu probleemkoht olnud. Aga jah, idatuulega on vesi siledam, seega on lihtsam kui edelatuule chop-iga. Kuna tuul läks nii heaks, siis ei saanud kuidagi vee pealt tulema, ikka oli isu veel ja veel üks ots teha. Väga lahe surfipäev. Nüüd vist on tulemas vaiksemad päevad.
Nimi: johannes
Kuupäev: 12.07.2014
windsurf  vali
Nasva, NE-E 8-10ms, pagid -12ms, 122slallikas ja 6,0 vapor, enamvähem päev.
Nimi: johannes
Kuupäev: 11.07.2014
windsurf  vali
ikka Nasva E- 7-10ms, +20C, neljani kannatan tööl, siis merele, parim tuul jälle möödas, saan algul 6,0 purjega, aga kuna uimepoldid on lännud, ehk oma slallikaga sõita ei saa, siis pean laenama Neemelt vana JP
peagi jääb 6,0 väheks, siis Neemelt 7,0, ... vesi suppsoe mönus.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 11.07.2014
windsurf  vali
Nasva. Täna puhus rohkem kui eile aga suund ikka sama. Seisime Henryga kaldal ja sügasime kukalt, mis purjega minna. Temal oli 5,7 juba valmis pandud, pilt merel oli niivõrd kena. Siis aga jälle kukkus ja tõstis vaheldumisi. Ma mõtlesin, et 5,8 mulle jääb ikka paljuks ja rigasin 4,7+103L. Oleks üks vahepealne puri, oleksin selle võtnud. Aga see valik oli suurem osa ajast mulle väga paras. Kui tuuleauke oli, siis oleksin 5,8ga samamoodi seisnud. Lõpupoole hakkas siiski tuul vajuma ja tiksusin kaugelt merelt kaldale, et kõrgust mitte liigselt kaotada ja kai taha lõksu jääda. Sain umbes poolteist tundi hästi sõita. Sisse kukkusin juba harvem, tore. Sõitma jäi veel Neeme ja Johannes läks ka just peale.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 10.07.2014
windsurf  vali
Nasva, idatuul. Hakkas puhuma ja ajasin end kähku kohale. Veiko ja Henry triibutasid mõnuga juba ammu. Rigasin 5,8 + 103. Rigamisega läks jube pikalt aega, ei olnud settingud meeles. Kui vee peale sain,oli tuul just niipalju kukkunud, et enam hästi glissi ei saanud. Mõtlesin juba tusaselt, et kas tõesti tüng. Aga siis keeras jälle natuke juurde ja sain mõnuga sõita. Neeme ja John ja Hardi ka kihutasid. Vahepeal sain juba päris mitu triipu teha ilma sisse kukkumata, sellega olin igati rahul. Muidugi idatuulega on vesi siledam ja jibe lihtsam teha. Kõige rohkem pelgab tegelikult, et tuul kukub nii ära, et veestardist ei saa laua peale. Mul pole sel poomil ülestõmbeotsa ja veestarditehnika ei ole veel nii hea ka kui see varasemalt oli. Teised sõitsid kõik šortsides aga mina panin pika säärega suvekalipso ja sugugi ei kahetsenud, minu meelest oli märjaks saades tuul ikka üpris jahe. Vesi aga väga soe. Oli mõnus.
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.07.2014
windsurf  vali
nasva, SW 9-12ms, pagid ehk enamgi, vesi soe. tööd on palju ja randa laekun alles peale 5te, John just lõpetab ja saan kohe 105 + 7,0 ära testida, 1 ots merele ja liig mis liig... no rigan siis 6,0 ja sama laud, Neeme triibutab 5,7ga aga vahel nagu tiksub ka, Anneli läheb 4,7 peale... mulle on ka 6,0vapor üle, viib laua nii lendu, et kontrollida raske, lainet nagu ka juba on, siis kolmandaks rigan 7,8 poisoni ja sellega saan juba normaalset sõitu, tuul käib ülesalla ja vahel on ikkagi lauda palju, teen siis oma vana veivikaga paar triipu, aga tuul vajub siis pisut ära. head hüppelainet ei tulnud veel, aga päeva sain hästi lõpetatud.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 03.07.2014
windsurf  vali
Kui üks eelmise aasta surfipäevake välja arvata,siis olin viimati vee peal peaaegu kaks aastat tagasi. Ja täna siis pääsesin jälle. Ikka Nasval. Ausalt öeldes on mul hetkel üsna ükskõik, mis need olud on, peaasi,et ikka puhuks. Ja puhus küll täitsa normaalselt. 4,7puri + 103L laud olid väga ok. Jaksamist muidugi veel sama palju ei ole kui vanasti aga vähemalt olid põhiasjad enamvähem meeles. Loodan,et saab lähemal ajal ikka edasi lihvida, mitte aastal 2015:) Umbes poolteist tundi vist jaksasin rahmeldada aga tuul hakkas ka just vaibuma.Hiljem olid käed nii pehmed, et pidin lapse sülest maha pillama.
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.06.2014
windsurf  vali
Navsa, SW, 7-8 ms, kiired töötegemised ei luba kaugemal käia, kuigi pidevalt puhub põhjakaarest korralik väikesepurje tuul... täna Nasval palju noori surfajaid, John peatreener valmistamas ette koondise sõitu juunioride mm-ile. ilm selline traditsiooniline jaanikas. aga paljajalu kannatab sõita küll.
Nimi: johannes
Kuupäev: 08.06.2014
windsurf  vali
nasva, SW_W 7-9ms, ja mida kaugemal kaldast, seda parem tuul... 7,5 ja 122. tund aega ok, aga siis hakkab keerutama nagu läänekaga ikka ja tiksun maha. aga üle hulga aja oli meeldiv 7,5 sõita. vesi mönusalt soe.
Nimi: johannes
Kuupäev: 29.05.2014
windsurf  vali
teine selleaastane soojalaine jälle läbi, nädala algusest langes C jälle +10 peale, peenikest vihma ja niiskust uue põlvkonna kasvamiseks, tuuled põhjakaarest ja Rekkamees üksi tagalahel surfamas, uued putukad, kelle hammustus viib hullu lihas ja närvivaluni, raviks traumageel ja 2 päevase kannatusega peab arvestama. putukat ennast ei näinud.
Nimi: johannes
Kuupäev: 19.05.2014
windsurf  vali
nasva, E 5-7ms, +25C vesi +18. 8,2 ja 122, saan just tunnikese triibutada, siis kustub ära, neeme ja henry sõidavad formulat, neeme juba paljajalu, tegelt oli ikka väga soe....
Nimi: johannes
Kuupäev: 07.05.2014
windsurf  vali
Nasva, SE, 7-9ms, slalliilm, John paneb ühe märgi kaldapoole ja rada on täpselt piki faarvaatrit, ehk laias valikus merepoolseid halsimärke. sõidan 7,0 ja 122 slallikas, mis on muidu ok kuni laine hakkab kosuma ja siis läheb mõni kord kontroll ära. John triigib must pealt ja allatuules üle oma 6,0 vapori ja 105 slallikaga. täna on kitsam laud kindlalt eelises ja mingi hea uime olevat ta ka alla saanud... ainult ühes tsaibis sain tast mööda kui ta sisse puterdas. ise panin 2 katapulti, kui pagi lihtsalt jalad välja rebis ja vööri lainesse surus. reaktsiooni? täna.
Nimi: johannes
Kuupäev: 04.05.2014
windsurf  vali
Nasva, NW, 6-9ms, päike +8, kohal formulatiim- John, Neeme, Henry ja Hardi. ise slallikas ja 8,2. tuul on jahe, sõrmed kanged, aga päikesega on mõnus, sest lainet pole, saab head triipu lasta.
Nimi: johannes
Kuupäev: 29.04.2014
windsurf  vali
nasva, SW-W 5-7ms, 8,2vapor+122falcon, no kaua sa kuivad kaldal, päike ja soe vesi olemas, aga tuult netu, ... no täna komistasin õigesse ajavahemikku, 1 ots tiksumist, siis tund korralikku triibutamist. seejärel keeras tuule nipsust loodesse, igati õnnestunud surfiõhtu. kui juba asjad koos hakkas jälle puhuma ning meri oli juba täiesti lainevaba. kiitus tublile päkapikule, kes konteineri ära kraamis!
Nimi: johannes
Kuupäev: 17.04.2014
windsurf  vali
nasva, s-sw 8-15 ms, +10 nii vesi kui õhk. viimasel minutil enne pühi saab mulla ka kohale, on mida talgutel laiali ajada... lähen esmalt suure lauaga testima olukorda, ei tundu kusagilt 15ms puhuvat, aga ühest otsast täitsa piisas, et minna ja vahetada väikese laua vastu. tegelt on see jälle nats vähe, mingi 105L oleks täna ok, tuul on ebaühtlane ja vasaku halsiga ei taha kuidagi kiirust üles saada, paremaga tõmbab jälle kai tagant superhästi käima, no vesi on ikka pikemaks triibutamiseks jahe, eriti kui luku vahelt paras liiter seljataha imbub... särg jälle liikumas, kalamehed platsis, ei tea, kes neile seda kalainfi annab, kajakate kalameelest saab veel kuidagi aru...
Nimi: johannes
Kuupäev: 13.04.2014
windsurf  vali
Nasva, SW 8-12ms, +7C, 5,8 ja 122 laud alustuseks, laud on ilmselgelt nagu formula, aga veivikas jälle jääb väheks, Vahur läheb 5,7 peale, aga tuul tundub ebaühtlane, tiksumist palju, 122 on testimiseks ok, ... kui taevas selgemaks tõmbab, siis läheb laua kontroll tuule tugevnemise tõttu raskeks, isegi puri veits üle, võtan veivika, aga siis jälle tuul kukub, teen veel 2 triipu ja siis lõpetame... vesi oli talutav.
Nimi: johannes
Kuupäev: 26.03.2014
windsurf  vali
Nasva, NE 10-14ms, päike ja normaalne +7vesi, väike laine. ideaalne slalliilm. triibutame Vahuriga ja hooaja avatrenni saab tehtud 5,8 purjega, mis küll peale tunnikest osutub väheks. aga järgmised purjed on alles lõunas. kalamehi on juba nädal nii, et mustab ja särge ka.
Nimi: johannes
Kuupäev: 20.03.2014
windsurf  vali
ära midagi jäta pealelõunaks, mille võid ära teha ennelõunat, ehk pool9 oli just selline super libisemine suusarajal -4C, kuigi lund oli üle saapa ja ringi peale läks tavapärasest 2 x enam aega... ja pealelõunast läks jälle sulaks, ilmselt hommikuks valge läinud ja varsti merele ka.
Nimi: johannes
Kuupäev: 18.03.2014
windsurf  vali
looduse üllatused: eelmine nädal tõusid ilmakraadid juba +7 peale ja rahvas triibutas juba meres, jää oli igalt poolt kadunud, isegi titerannas uppus viimane. jää läks tugevate läänetuultega ja viis titeranna ujuvsilla oma 20m kaldast eemale... aga eile sadas maha oma 20cm lund ja täna hommikul oli -5C. no vot saab jälle suusad alla... aga john ja tristen tiksuvad cadizilahel +34C... sellised lood.
Nimi: johannes
Kuupäev: 24.02.2014
windsurf  vali
juba paar nädalat sula, lumi läinud aga meri veel jääs. -1...+4C ,kui nii jätkub, siis ehk nädalaga vajub merejää põhja... John lendas Hispaaniasse oma vanu liigeseid soojendama...
Nimi: johannes
Kuupäev: 21.01.2014
windsurf  vali
Tori laht, NE 5-7ms, -4C, jääkelk ja 5,0 puri. jää on juba nädala jagu klaas 8-12cm, uisud ei pea, tuleb hästi teravaks ajada, sest muidu ei tule sõidust midagi erku, aga algus on tehtud. jaanuarialguses oli veel 2 nädalat +5-7 sooja ja meri vaba, tahtmise korral saanuks iga päev sõta. sama oli 7 aastat tagasi, ehk tsüklis jälle. seega peaks ka sel aastal olema soojad jõulud ja jaanuar algus.Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313 , 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast