Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid Trikid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 01.08.2006
windsurf  vali
Tõus kell 8, 9st briefing, vaadati eelmise päeva starte, räägiti mida saaks paremini teha. Hommikul puhus 8-9 ms. Rada plaaniti teha nii, et põhirõhk oli allatuuleotsa peal, st peaaegu külgtuule start, väike ülestuul ja pikk allatuul, finishiks oli stardiliin.
Ise rigasin endale 10.7, ülejäänud panid ka suured, ainult jussil tekkis probleem oma 11se plokirihmaga, ja pani endale 9.5. Esimesed kolm starti kannatasin kuidagiviisi sõidetud aga ei saagi aru mis viga on, kõik teised nagu sõidavad suurte kamadega, endal aga on kogu aeg mingi punnitamine, arvatavasti lihtsalt liiga vähe TOW. Peale kolmandat starti viskas mul kopa ette, läksin kaldale, norutasin nats (liiga kaua) ja siis tulid ka teised välja. Peale sööki-puhkamist tehti uus briefing, kus räägiti, et allatuult sõites on parem tagumise käega peale tõmmata kui ust lahti teha sel ajal kui tunned et kontroll kaob ja läheb liiga hirmsaks. Räägiti ka seda, milline teise seansi rada tuleb, st rada viidi rohkem ülestuult kaldale lähemale, kus on väiksem chop ja seega ka võistlusmomenti rohkem, kuna kõigil on kergem sõita väiksema tehnilisuse pärast. Rada ise nägi välja selline et oli stardist väike ülestuule märk, siis alla läbi väravate alumisse märki ja uuesti läbi väravate mis oli finishiks. Seekord panin juba 8.5, millega oli küll mugav sõita aga igatsesin ikkagi pool ruutu v ruudu suuremat. Põhimõte oli sama eelmisest päevast, st tehti kolm starti 4 min. Vahedega ja neljas start oli kogu rada.
Seekord õnnestusid sõidud kordades paremini kui eelnenud aegadel, eriti hea oli olla, kui mõnikord suutsin peale starti hoida nurka ja püsida kõrgemal mõnest vennast kes sõitis veidi suurema purjega. Tee mida mööda veel minna on muidugi pikk... Aitas aga see kui krüssates hoidsin tagumist jalga rohkem raili peal ning keerasin varbad ettepoole. Mõne adrenaliinilaksu sai ka kui allatuult üle lahe minnes sõitis just kruiisilaev sadamast välja, st risti eest läbi. Esimest korda sai sellise laeva ahtrilainest läbi sõidetud, ja täis laksu peal oli suht jube :)
Nimi: Alo Lätt
Kuupäev: 31.07.2006
windsurf  vali
31. Juuli, Taani treeninglaager

Esimene päev – 9:15 saime üles, 9st oli briefing juba ära olnud, kust saime teada et 10st algasid stardid. Tuul puhus korralikult 7-10 ms otse sisse. Panin 10.7 üles ja laua valmis, kuid vette jõudsin ikka kuskil 10:05 vms. Esimene start oli ainult üks ülestuule ots väravateni. Järgmine start oli eelneva stardi finishiliinist väike ülestuuleots ning alla läbi kahtede väravate, alumine märk ja alumised väravad olid finishiliiniks. Ise kannatasin 10.7ga ainult esimesed kaks starti teha, sest vihmaga tuli veidikeseks ajaks vb 12-13 ms raju peale ja mina suures hirmus muidugi ei osanud ette kujutada et läheb varsti üle. Läksin siis kaldale ja otsisin ja nokkisin kuni sain 8.5 rigatud, kuid selleks ajaks kui vette jõudsin oli tuul muidugi langenud juba ja vihm üle läind (meenutab Belgia viimast päeva). Käima aga sai veel; lihtsalt powerit polnud. Jõudsin ülemisse starti, ning kui krüssuotsad olid veel kuidagi kannatatavad, siis allatuules hävisin TÄIELIKULT. Ja nii ma siis vaikselt lasin seal tagaotsas. Sõit oli minu jaoks õnnestunud ,kui mul õnnestus mitte viimasena finishiliin formulatest ületada, mis enamustel kordadel ka õnnestus. Samas liinis toimus veel kaks starti, peale mida mindi maale ning puhati ja tehti lõunat. Kella 2st järgnes briefing, kus räägiti kiiruse hoidmisest, vastase kontrollimisest, ja rajataktikast. Siis tutvustati järgnev treeningtsüklit. Stopper pannakse nulli pealt käima ja tehakse 3 starti 4 minutiste vahedega, 4s start oli terve rada. Ja kokku tehti 3 sellist ringi, st ühe päeva teise poole 2 tunniga tehti 12 starti. Minu arust on selline starditrenn ülimalt kasulik.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 29.07.2006
windsurf  vali
Westende , hommikul puhub sideshore 3-4ms, oodatakse keeramist ja tugevnemist, 11 alustatakse juunioridega, john saab päris hea alguse, sebastian valestardi, aga siis jäåvad ,kõik tiksuma ja sõit katkestatakse... Tunni pärast tuul on keeranud ja 5-6ms, john vasakuga, tuul tõuseb, rada läbitakse 15min, 1märgis kaotab john 1,3minja teise ringiga lisandub 1min, päis rahuldav sõit ja 10s koht, teeb tonile pika puuga, kes ei saa allatules kiirust hoida ja maadleb lainetega... Tuul tugevneb veelgi 7-8ms, paljud tulevad purje vahetama, tanel alo ka, kuigi juss ja viki arvavad, et pole hullu veel midagi, nats alguses ehmatas... Kes valivad väikese, need hävivad, tanel jõuab ümber suureks vahetada ja saab vähemasti 30koha, alo jääb sõidust ilma, toni samuti tahaotsa kukkudes kehva päeva sõitudega 7-lt 11ks... John saab viimases sõidus paremaga 5nda stardikoha, paistab, et tuleb tasemel sõit,aga siis otsustab jala-aas lahti tulla ja vasakul halsil sõit osutub eda I pigem statistiliseks, 2 x rohkem paute,sõidust võtab veel vaid 11koha tõustes üldarvestuses 2 kohta ja kokku 13s koht. ... Noorem rutkovski paneb 2 viimase sõiduga asjad paika, ja kui krüssu peal on ta kaotus veel 10sekki, siis allatuules on ta juba 30sekki edu konkurentide ees, klass omaette ...õhtul panevad 2 bandi live, ...ees ootavad 2000km kojusõitu....tanel 33, alo 36.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.07.2006
windsurf  vali
Westende, NW 4-6ms, palav, vesi jookseb, pidevalt tuleb end külma veega ülevalada, et normaalseks jääda,... practicerace söidavad vaid alo-tanel, aga tuult on vähevöitu ja krüssata ei saa,... algab ka töus ja kes ei raatsi kama üles kaldale sikutada peab hiljem kaevama,... liiv teeb kurja ja tanelil käriseb topp enne starti, tuleb söita 9,5sega, start on yothi grupile töeline peavalu, 3 valestarti ja löpuks vöetakse 16 meest maha, önneks mitte meieomi,... üritan vahepeal ise toppi kinni ömmelda aga see ei pea ja tuleb viia Njuporti salesmakeri juurde, normaalne kutt, teeb 10 euri eest ära, ... kogu vöistlus on ka onlines näha netis- TASE!!! sellist pole varem olnud, Alo kohad 22/34/31/= 30s, Tanel 22/33/0=35s, viimases oli tuult vähe ja ei löpetanud.... John söidab esimese söidu ok 6/12/0, viimases on jälle tuulejama ja ei jöua kontrollaega, Tonile söidab GBR36 sisse ja laud on kaputt, pöhja küljest pool ruutu väljas, laename oma vana fanatiku ja tal önnestub viimses söita 7s koht, saada esimeseks söiduks regressi ja korraliku töusu tabelisse, Madis ei tahtnud seda lauda osta, aga nüüd on laud end kuhjaga töestanud ja hind ka juba teine!!!... öhtul on avamine ja tasuta ölu 30 min jooksul, inglased panevad täiega, nii vanad kui lapsed 7-8aastased!!!, meie löpetame päeva pitsabaaris...
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 26.07.2006
windsurf  vali
Westende.hommikul jubelammi, ootame aikese tuleku, ei tule, tuult ka mitte, ... alustamepaeva rannajalkaga- saaretiim (tanl/john /mina) vs. mandrikad 2xjuss, tony), saame suht kerge edumaa 6:2, mis sulab peagi 9:9peale, peale meeletut pingutust saab tanel asjale .panna- meievoit, vedelikukaotus on suur, paastab kulm dush, ..starte ei tulegi, edasi paneme turiste, redime4 euri eest ratta ja 3 4rattalist liikurit, milledega sab kimada rahvamasside vahel rannapromenaadil, siin on ikka oma miljon korraga rannas ...siis kaimeNjuportis korra veel ja naudime vanalinna rahu ja muinasjutulist olukorda... paeva teema on , kuidas vedelikuvarud taastatud saab, juss paneb trummi ka.

Esimene  «  12  13  [ 14 ]  15  16  »  Viimane     kokku: 199 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313, 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast