Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid Trikid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 31.12.2008
windsurf kitesurf
27.12 käisime Tagaranda koristamas, mis läks ootamatult ruttu meie suure seltskonna käes. Kohal olid peaaegu kõik täiskasvanud klubilised ja lisaks terve hulk sõpru. Samal õhtul toimus hooajale ametliku punkti hoogne panek. Kogu lubatud programm leidis aset, ainult et kõik oli... veelgi toredam kui loodetud:) Leidis taas tõestust, et Kuressaare Ehitus on püstitanud väga sobiliku hoone suurepärasesse asukohta. Basseinihüpetest said sujuvalt hüpped tiigi jääauku (kohal oli ka jäälõhkuja Tarmo, alias Vahur) ning jõululauludest said sujuvalt kolm kihvti surfilaulu, mis rikastavad nüüdsest SSK reliikviate komplekti. Jõuluvana aitas muide ka individuaalsed talendid avalikkuse ette tuua - paistab, et surfisport mõjub ka ajule päris hästi. Klubi aastasündmustega oli sõltumatu uuringu tulemuste põhjal kõige paremini kursis Ergo, keda tuleb aga seejuures kahtlustada spioonitöös, kuna vee peal oleme sel aastal harva kohtunud. Tore, et kite-sektsioon oli ka esindatud. Nii rohkearvulist pidu surfiklubi ajaloos vist ei olegi olnud. Vastupidavaimad pidulised olid "täiega" kohal 18-03. Olgu siis lõpetuseks tsiteeritud ühe värske surfilaulu read, mis praegusesse aastaaega hästi sobivad. Keda kohal ei olnud, peab ise mõistatama, millise viisiga neid laulma peaks:)

Tuule hääl kutsub vette
Surfipäev võetaks´ ette
On langemas lund
On vesine kulg
Ees sind ootab lainevahumaa...
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 16.11.2008
windsurf
Nädalavahetuse mõlemad päevad Sõrves. Täna oleme lausa 7kesi. Peale Itaalia ja egiptimaa meresid on vägagi värskendav ja karastav;) kodus sõita. Saaremaa on ikka super surfikoht, midagi ei ole öelda - spetsiaalselt emhi kaardilt vaatasin, mandril ei ole praeguste tuultega ilmselt ühtegi nii head sõidukohta kui meil Sõrve või lõunatuultega Nasva, kus saaks samaväärse värske ja tugeva tuule kätte. Külm on ka täiesti talutav veel (õigemini ei olegi külm), ainult pean midagi käte jaoks leiutama - sõrmed lähevad ikka üsna kiiresti kangeks ja siis pole üldse jaksu poomist kinni hoida. Eile tulin lainete peal põrutusega trapetsi konksust lahti ja kuna see oli parasjagu ootamatu, siis sain piiiiika õhulennu oma varustusele vastupidises suunas:)) Jibe´i õppimise programmi võib lugeda ebaõnnestunuks - eile oli mu 4,5 puri veidi liiga suur ja allatuult ei saanud üldse keerata, kohe rebis purje käest. Nii et mitte jibe´i-pojukestki... Täna laenas Siim mulle 4,1, sellega sain vähemasti proovida paar korda aga kukkusin sisse. Üldiselt ikka tore on meie elukene siin... Ja surf on lahe. Vaatame, kas sellel aastal veel saab vee peale.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 01.11.2008
windsurf
Cagliari, louna-Sardiinia. Klubi taiesti olemas linnapiiril. Eile oli suht "karvane" ilm ja kui me kohale joudsime, siis olid kohalikud tegijad just merele minemas. KOht on vahemalt hetkel oluliselt vahem turistikas, pole sellist looduse ilu kui Porto Pollos, ent tundub vaga hea trennikoht formulasoitjatele. Vahemalt klubi suured kuurid ja konteinerid olid formula kamasid tais ja soitjatel olid ka purjedel enamasti numbrid peal. Ilmselt siin harjutavadki rohkem voistlejad. Johnile paras koht!:) Ise me siin kahjuks vee peale ei saanud, kuna aega lihtsalt ei jatkunud. Eks meid vaadati imelikult ka - keset vihma ilmuvad akki kaks tibi, terapetsid kae otsas ja tahavad merele... Seal ei olnud kull mitte uhtegi naist enam. Hetkel aga labime aklimatiseerumisprogrammi Milanos (+12 kraadi umbes) ja varsti kodu poole. Kokkuvottes on fantastilisi reisi- ja surfimuljeid mitme kuu jagu. Ja surfispotina vaarib Sardiinia tagasitulemist!
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 31.10.2008
windsurf
Porto Pollo jatkuvalt. Tana oli siis selline muljeterohke surfipaev, kus varavalges tahtsime Kullega ronida vee peale taas kord suurte purjedega, kuigi tuult paistis olevat kenasti. Surfiputka kutid onneks soovitasid, et varsti hakkab kovasti puhuma ja votke vaiksemad. No me siis laksime 5,7 (mina) ja 6.0 (Kulle). Ja kui siis vaga jarsult nii tunni aja parast hakkas andma, siis ma olin selle nouande eest vaga tanulik. Nimelt veestarti tehes laks mul oige pea mitte ainult puri vaid kogu varustus 100% veest valja lendu. Selle peale ma kibekiiresti ujusin valja, sest kallas sel hetkel oli veel "kaeulatuses" (olime maatuule poole peal tana). See oli vist oige tegu, kaater nimelt hakkas usna varsti merehadalisi jarjest kaldale vedama. Kogenumad soitjad rigasid ruttu tormipurjed ja glissasid raevukalt edasi. Ka Kulle oli onneks selleks ajaks juba kaldal ja oli juba enne seda purje 5se vastu valja vahetanud, ent seegi oli palju. Kuna see mollamine vasitas vagagi ara, siis tegime pisikese pausi. Mina laksin tagasi juba 4,0ga ning see oli supermonus soitmine. Polegi nii vaikese purjega kainud veel mere peal. Veestardid olid nii kerged teha, puri tuli iseenesest katte. Kull tuleb tunnistada, et tuul oli tana no uskumatult pagiline, et lisaks surfile saime tublilt voimlemistrenni. Tuulemootja naitas tana pohiliselt vahemikku 26-32 knotsi. Puhanguti ka oluliselt enam. Tuule suund oli lounast ule magede ja see Porto Pollole iseloomulik Mistral (NW) jaigi meil seekord kahjuks kogemata. NImelt hetkel oleme juba saare lounaotsa Cagliarisse joudnud ja kaifime siinset ohkkonda. Cagliari loi meid rongijaamast valjudes taiesti pahviks - nii ilusat kohta poleks isegi lootnud eest leida. Vaga kena ja suursugune rannikulinn, kuidagi ohkab Rooma impeeriumi aegu, samas kaasaegne ja elav... Oleme end siin sisse seadnud nii kesklinnas kui saab ja sadam, meri ning voimsad palmialleed on kohe kaeulatuses. Juhuslikult on meie majutuskoha peremees staazikas surfar, seega raakis meile koik ara siinsete klubide kohta. Hea uudis on see, et need pidid olema aastaringselt lahti, vastupidiselt sellele, mida meile enne internet raakis. Ning kuna tuult tundub praegu valjas olevat tublisti, siis laheme homme vaatame siinsed surfivoimalused ka ule. Tuule suund on just lounast, nii et peaks saama puhast tuult.

Vaata pilti
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 31.10.2008
windsurf
loodan, et nuud jaab pilt normaalselt naha.

[ 1 ]  2  3     kokku: 11 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313, 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast