Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid Trikid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 18.04.2009
windsurf  vali
Tagalaht, +3(windchill -7), N 12-15ms, õnneks ka päike väljas, john 4,2 +85L, mina 4,5 ja 103L Elliminaator, et vähem sisse kukkuda, lained ühed parimatest 2-2,5m, suurepärased kausid, mille veivamist takistab vaid külm tuul ja vesi, paremal halsil on tunne, et ajud külmuvad, aga hüpped on head, iga otsa järel tuleb ka pisut käsi soojendada, suurema laua valik andis mulle täna eelise ja ma ei vajunud kordagi lahesoppi, kuigi olin üsna lähedal, aga glissisin ikka kuidagi välja, oleks tahtnud veel allalainet dzaibisid kah hajutada, aga ei riskinud suurte vallide ette ukeradama jääda... veelepal käis üllatavalt palju-8 surfimeest, lohemehed täna ei riskinud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 11.04.2009
windsurf  vali
Nasva, SW 3-4ms , 12 ajal hakkab külma udu tulema merelt, mille kadudes tõuseb tuul ka, aga enne 3 glissi ei saa, John teeb Niinega koos korraliku trenni, tuul on üsna piiripeal... mina keerutan purje, Jane esimest korda sel aastal vees.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 05.04.2009
windsurf  vali
Nasva, 4-5ms W, saab lõppuks kamad jälle randa... aretame uue formulapurjede riiuli, katsetame hispaania lante- kaladeta... ja siis formulatriibud, mul 1(kuna võtta oli vaid 9,5rsx-i taglas, Neemel ikka rohkem triipe 11,0-ga. algus tehtud.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 20.03.2009
windsurf  vali
Burriana, hommikul kerge udu merel ja maal ning puhub idatuul, mis kella 11 on juba 4-5ms, kauaks seda ei jagu, nii paariks tunniks aga see ongi just tänaseks ok, et saab varem hakata asju kokku pakkima, kamad koorralikult soolast-liivast puhtaks, siis kestavad kauem, just avastasime, et reisul kuskil oli uude purjesse jäänud nats liiva ja hõõrus kohe laigud sisse ka... teeme nüüd kohe 4 pakki, mis kogukaaluga üle 120kg peaks nats olema, lauad 27kg, purjed-mastid= 58, poomid koos kalipsode ja trapetsitega nii 30-35kg... kokkuvõttes võib laagriga väga rahule jääda, 13 päevast vaid 2 oli merevaba, 2 lainelauapäeva ja 11 purjelauapäeva, trennide pikkused polnud ka väga koormavad kuna olid kerged tuuled, lihvimist said just oskused kerges tuules kiirust ja nurka sõita, John oli ses suhtes Pabloga enam-vähem võrdne, just paras sparringumees. Neemel jäi küll trennisõitu ilmselt väheseks, aga alguseks seegi ok.... õhtul viiakse meid Castilloni, kus toimub megaparaad ja õine tulevärk extreemjooksudega, saluuti pannakse 20minutit järjest ja suurejooneliselt, pole majanduskriisist jälgegi.
Nimi: Johannes Kaju
Kuupäev: 19.03.2009
windsurf  vali
Burriana, täna hommikusse programmi kuulub visiit Kastiljoni, kus seoses kohalike pidustustega peab esinema raadios Pablo ja rääkima nats surfist, intevjuu toimub koos teiste kohalike staaridega vanalinna tänavale paigaldatud telgis,,, esimene esineja on kohaliku korrida peakorraldaja ja see üritus on ka üks peanumbritest, iga päeva järel paisatakse piiratud kogus pileteid müüki ja täna toimub viimane müük ja parimad kohad maksavad 600euri!!! saame osa veel kohaliku arhitektuuri omapärast ja mulle meeldis see, et mitmel majal oli vanaaegne fassaad jäätud alles ja sisse ehitatud uus karp, mille kabariit ületas pisut vana, ses osas jälle meie arhitektidel oleks õppimist, kuidas vanalinna miljööd hoida, näme ära ka Pablo ilsa advokaadibüroo, autoparkimiskoht asub tal muide 3 korrust maaall pisut eemal, enamus parklaid ongi siin mitmeid korruseid maaall ja õsna tihti tänavate all... täna saabub nõrk tuuleke alles 3 ajal, nõrgukeseks 3-5ms lõunast,ta jääbki, John ja Pablo saavad nats üle tunni sõita ja napilt 15km on distantsi pikkus, Pablo saab proovida oma uut Hurricane uime, mis on laiem ja annab enam pauerit nõrga tuule ajal, mida on ka ta sõidust näha,,, õhtune kava on pühendatud faiersite, ehk kujude põletamise vaatamisele, rahvast on niigi kitsad linnatänavad Burrianas täis, aga liigelda ikkagi kannatab ja saan ka rahulikult filmida, sest vaatamata oma keskmise eestlase pikkusele, olen ikkagi kohalikest peajagu üle,,, käib jälle megapaugutamine, enne kujude süütamist lastakse seeriate kaupa kärakaid ja orkestrid mängivad lõbusaid lugusid, ainult kohalikud nututüdrukud peavad kurvad olema,,, kujude põletamise valmistab ette sama grupp, kes aasta aegu seda ehitas, süütamiseks kasutatakse rakette, bensiini ja põhku, põleng ise kestab vaevalt 10kond minutit aga on võimas, leegid 3-5kordse maja kõrgused sõltuvalt siis kujust, pritsumeestel on tööd, niisutatakse majade seinu, mis vaatamata sellele ikkagi lõõvad kuumusest aurama, ime, et nende plastaknad, kui need on, eest ei kuku, siin on ka paljudel kaitsevõred ka ees,,, vaatame ära 3-4 kuju põletamise, mille hulgas on ka esikoha kuju, suur kompositsioon pannakse põlema, pääsevad ainult mõned väiksemad, paugutavad kõik mudilased ja pead olema pidevalt valvel, et mitte infarkti saada, kultuurishokk on täielik ja nannab ka ideesid koheliku elu elavdamiseks, meie jaanituli on nagu soolamata heeringas. Homseks lubab nats paremat tuult ja siis ehk saab korraliku laagri lõpu ka.

Esimene  «  20  21  [ 22 ]  23  24  »  Viimane     kokku: 126 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313, 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast