Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid Trikid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002    2003    2004    2005    2006    2007    2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014  

  2015    2016    2017    2018    2019    2020    2021  

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 27.08.2009
windsurf
Nasva, SW 6-9 ms. Hommikupoolikul olin hõivatud ja nii jäi parim tuul minust seekord puutumata. Võtsin asja rahulikult ja pärastlõunal otsustasin oma suuri asju natuke rõõmustada-ujutada-värskendada. Ei tohi neid ka unarusse jätta. Niisiis 117 + 6,8. Suurem osa ajast leiutasin tehnikat, kuidas poolglissist glissi saada. Kujutasin ette, et ma ei kaalu midagi ja laud peaks ise vee kohale tõusma. Aeg-ajalt õnnestus. Harjutasin vaiksetuulesuurepurjedzaibi ja enam nii palju ei imestanudki kui tuli välja:) Enam nagu kuidagi ei kisu pauti tegema, sõida või Abrukani välja selle dzaibi-pagi otsinguil... Aga ikka pidi tegema mõned. John ja Johannes tegid formulatrenni. Hakkasin kaldale tulema ja siis äkki kai nurga juures tuli nii hea tuul, et pidin ringi keerama ja paar kiiret triipu veel tegema. Niisiis sai kena punkt pandud.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 19.08.2009
windsurf
Tagalaht, kiire kena hommikune surfisessioon. Kella 10st juba kohal, lubas ju, et pärastlõunal jääb vaiksemaks. Tuulest ei saanud üldse sotti täna. Nagu puhuks ja mets mühiseb aga kalda all mõõtsime ainult 6-8ms. Kuna puude ladvad olid ikka üsna kaardus, siis ma mõtlesin, et no peab ometigi see tuul olema kusagil. Niipea kui merele välja tiksusin, nii hakkas kiire sõit peale, seega tuult (NW) oli minu 5,5 ja väikese laua jaoks täiesti piisavalt. Mõned üksikud tiksumised vahepeal. Emhi näitab keskmist nendel tundidel 8-10ms ja pagid 12-13. Täiesti võimalik, kuna ka Marek sai 4,7ga mõned triibud. Lahe keskel oli tuuleala, nurkades vajus nagu ära. Vahur 7,7ga muidugi kihutas ülejäänutest nagu postist kogu aeg mööda. Uus nähtus minu jaoks on spinni minek - see, mis ma varem arvasin, et on spin, oli ilmselt hoopis vale hüppetehnika lihtsalt. Peab tundma õppima uut lauda veel paremini, et saada sõiduasend õigeks - selle tõttu vist see spin tekibki, mulle tundub. Laud ise muutub aina mõnusamaks. Dzaibikonto sai ka natukene täiendust. Täna kohtusin keset lahte ühe piraka lainega just vahetult enne murdumist ja sealt ma sain küll senise kõrgeima õhulennu. Aga vat ei katapulteerunud ega midagi vaid maandusin isegi suht talutavalt. Päike ja soe, ühesõnaga väga kena surf ja tööpäeval on kohe teine minek.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 16.08.2009
windsurf
Uni ei tahtnud laupäeva öösel eriti tulla, tuul hakkas täpselt peale keskööd katusega kolistama. Hommikul oli õnneks situatsioon samasugune ja tuul üllatavalt soe. Sõitsin esimest korda väikse lauaga (82L). Peale paari kasulikku näpunäidet hüpete suunamise osas ja 4,5 purje alt väga tublisti pealetõmbamist oli edasine tõesti puhas mõnu. Tuult palju. Esimese triibuga tuli mere peal kohe dzaib ka välja, mina ise samal ajal jälle imestasin, et näed, tuligi välja...:) Kauemaks seda edu millegipärast ei jätkunud aga ma vähemalt proovisin küll iga triibu lõpus, teinekord otsid otsid lainete vahel head kohta ja ei leiagi. Peale nelja tundi vedasin end õnnelikuna kaldale. Vahepeal plaasterdasime Neemet, kes oli endale uimega suht sügava haava saanud jalga. Ise sõitsin täna esimest korda kiivriga ja oli kuidagi kindlam - vähemalt aju jääb ehk samasse vormi kui mingi crash peaks juhtuma. Tanel harjutas backloopi, meie ülejäänud kaldal tegime ahh ja ohhh ja oooo... Meeldejääv surfipäev.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 16.08.2009
windsurf
Veel jäi märkimata, et täna oli meie naiskond ka esindatud, lausa niipalju vist lugesin meid kokku kui(mõned küll liigse tuule tõttu ainult kaldal kaasa elamas): mina, Aalo, Kadi, Karo, Varje, Kristi.
Nimi: Anneli Varjun
Kuupäev: 14.08.2009
windsurf
Mida harvem näed, seda armsam... Tagalaht üle pika-pika aja. Kihutasime Marekiga kohale läbi paksu paduvihma ja puud olid suht kaardus, nii et süda hakkas juba kiiremini põksuma suurepärase surfi aimduses. Kohale jõudes selgus, et Marekil oma 4,7se purjega pole seal (enam) midagi teha. Vene lohemehed olid ees ja mõõtsid parajasti 7ms, NW. Nii tuligi mul täna üksinda kaitsta purjede au, sest neid vene lohemehi tuli aina juurde ja lõpuks oli neid seal paras komanda koos. Väga tore oli nendega mahlakas venemaa vene keeles rääkida ja muidu ka kihvtid kujud. Selgus, et ühe nendest oli Johannes 7a tagasi meelitanud Mändjalga ja nii see asi läks. Marek hoolitses veidi minu (varustuse) eest ja kulges väidetavalt seenele, mina merele. 6,8 läks taas käiku ja laud ikka 117, kuigi niiiiii oleks tahtnud proovida uut pisemat. Esimesed veerand tundi tiksusin, siis leidsin lahe Pidula-poolses nurgas tuule üles ja juba need paar triipu olid kohaletulekut väärt. Natukese aja pärast hakkas stabiilselt veel rohkem puhuma ja nii mõnus oli sõita. Umbes 9 ms ma arvan. Pikk laisk laine... Enamus inimesi kindlasti kirus tänast ilma aga mulle tõesti meeldis - vihmaladin, tuul, vahepeal eredat päikest ja vikerkaared. Õhus on lõpuks ometi natuke sügist... Panin täna sooja kalipso ja õigesti tegin, sealpool vesi päris jahe ja termomeeter näitas õhutemp ka tegelikult vaid +14. Paar tundi olin vee peal. Avastasin, et selle suure purjega on vist isegi lihtsam dzaibe teha, suurem laud reageerib kiiremini. Ja mis veel - ma võiks kandideerida kamade autosse pakkimise meistritiitlitele. Sedaan-bmw (tagumise luugita seega), mille sees on: 2 lauda, 3 purje, 2 poomi, 2 masti, lisaks autojuht enamvähem tavapärases asendis ning säilitanuna võime rooli keerata, teed näha, kõigist peeglitest vaadata, käiku vahetada. Tehke järele:) Imelikult pikk jutt sai, oleks võinud lihtsalt kirjutada, et kena surf oli.

[ 1 ]  2  3  4  5     kokku: 22 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313, 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast