Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid Trikid
logiraamat

Selle leheküljekese eesmärk on anda ülevaade sellest, millega ühed tõsised surfarid igapäevaselt tegelevad. Mõistagi ei ole reaalne panna siia kirja iga pisimgi liigutus - rutiinsed maapealsed tegevused korduvad ju päevast päeva ja nende pidev kirjeldamine ei jätaks "nendekssamadeks ja oluliseks" tegevusteks enam aegagi. Siintoodu on ikkagi ainult olulisem ja huvitavam.
NB! Postitada saavad ainult klubi liikmed! Klikkides lingile "vali" näed kõiki valitud liikme postitusi.

  2002   2003   2004   2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014 

  2015   2016   2017   2018   2019   2020   2021 

LisajaSissekanne
Nimi: Anneli
Kuupäev: 05.10.2010
windsurf  vali
jällegi Nasval. Jälle oma 5,5 +82ga võtsin nõuks sõita, et peab saama! No ei taha üldse seda "suurt" purje võtta (mõnel on 6,8 kõige väiksemaks purjeks ju:). Umbes pool aega saigi glissi ja siis oli kena. Aga tuul siiski oli päeva esimesel poolel lahjem kui prognoosid lubasid. Kuna kõrgust oli täna niigi raske saada ja hoida, siis dzaibe ei raatsinud eriti teha, kuigi suur himu on neid harjutada praegu. Aga eks ikka tegin ka, pärast siis sumpasin jälle merele välja, et vähem tiksuda. Ise pean seda üsna suureks eduks, et suhteliselt sageli õnnestub nüüd väikese lauaga dzaib ära teha ka siis kui tuult üpris vähe, enne ei tulnud see ikka kohe üldse välja. Kahju lausa, et varsti tuleb kamad talvekorterisse puhkama saata. Vesi on väga harjumatult madal, tuleb täiesti valvel olla katapultide suhtes kui keset merd äkki madalik. Isegi lühikese uimega kraapisin vahepeal põhja. Täna läks aeg kuidagi eriti kiiresti, kolm tundi vee peal. Ja üks asi on ka päris kindel nüüd, et suvi on igatahes otsa saanud.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 04.10.2010
windsurf  vali
Viimati on kaks korda niimoodi vee peal käidud, et kirjutada nagu polegi midagi. Täna oli ka sedamoodi päev. Paar tundi sai Nasval vee peal veedetud ja sattus see aeg kui tuul (S) oli just vaiksem. Tunnen puudust veel kahest purjest oma komplekti. Täna oleks olnud vaja umbes 6,2 ilma kämmideta - mingi kergem puri võiks olla, mis lainesõiduks ka sobiks. Lisaks päris pisike tormikas. Täna pelgasin külma, aga asjata. Rahvast oli rohkem, ehk on kellelgi midagi sisukamat öelda. Homme proovime jälle.
Nimi: johannes
Kuupäev: 03.10.2010
windsurf  vali
Nasva, S, 5-8ms, päike teeb veel ilma soojaks +10, aga vesi ainult +8, kaldalt on pilt nagu ooperis, veepeal aga probleemid käimasaamisega, 8,2 ja 125 läheb liikuma vaid allalainet ja nii läheb aeg umbes 50/50 tiksumine glissiga vaheldumisi, ilmselgelt on talvekalipso liiga raske, täna olid veel talvesussid kah jalas...
Nimi: johannes
Kuupäev: 28.09.2010
windsurf  vali
Nasva, NE, 8-12,5 ms möödan kaldalt, õhk +9 , vesi jahedam kui +11C varbaga katsudes... esmalt tegelen jälle 125 setiga, et saada nurgatrimm paika, puri täna 7,5, esimesed 2 triipu lõpetan umbes 20kraadise allatuulenurgaga, sätin kardaani 2cm ettepoole ja lasen poomi ka 2cm allapoole, sest esimesel otsal läksin hullult spinni kui purje maha tõmbasin. saavutan vastutuule nurga kusagil +2/3 võrra kaotatust ja ka kontroll pagidega läheb paremaks, spinni läksin esmalt ka võimalik et vesiheina tõttu, mida suurte tuustakatena ujumas märkasin. 8,2 taglasega võiks isegi veel +1 cm masti ettepoole panna... tegelt oli pagidega, mis tõenäoliselt ikka üle 12ms olid merel päris ebamugav, kui olin saavutanud vastutuulenurga, siis hakkas jälle lainel metsik hüplemine ja vahel võtsin isegi trapetsist lahti, et poomi säästa, laine oli tiheda vahega ja kiirus suur, vahetasin siis 125M laua 103 vastu ja oli märksa pehmem sõita, kuid ebaühtlane tuul jättis mõned korrad tiksuma, harvast sõitmisest võttis täna ka käed läbi.
Nimi: Anneli
Kuupäev: 27.09.2010
windsurf  vali
Mere äärde jõudsin täna suht hilja, ent üsna parajaks ajaks, kuna tuul hakkas alles tõusma. Nasval Neeme, Veiko, Mihkel, Henry juba vee peal, Janis pakkis asju lahti. Puhus kirdest, näha oli, et tuuleala jääb kaldast suht kaugele. Valisin siis suure laua (117L) ja 5,5 purje. See komplekt üsnagi hästi sobis, ainult et merel kaugemal oli lisaks tuulele lainet ka ja ikka suht ebamugav suure lauaga, eriti kui jalaaasad on päris välimises asendis. Ma ei teagi, et kuidas ma enne iga ilmaga sellega sõitsin?... Aga no kohanesin ära ja nautisin olemasolevat. Harjutasin dzaibi edasi, nüüd peaks hakkama sellele keskenduma, et kiirust hoida lõpuni välja. Tuulepiir algas kusagil Nasva ja Abruka vahepealt, seal puhus tunde järgi nii 11-12 ms aga kalda all oli päris vaikne, arvan, et ma poleks oma väikse lauaga rannast väljagi saanud. Omajagu romantiline oli sellise halli ja karvase ilmaga kuni pimedani surfata. Täna natuke käed juba külmetasid. Vesi tundub aga veel enam-vähem. Loodame pikka sooja sügist nagu siin ilmatargad on ennustanud. Henri sai oma purje katki aga sellest ta muljetab kindlasti ise. Mihklile soovisin enda poolt head Austraaliasse emigreerumist talvehooajaks.

1  2  [ 3 ]  4  5  »  Viimane     kokku: 134 sissekannet


Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313, 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast