Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid Trikid
surfikohad

Koha nimiHarilaid (Tagamõisa ps - Harilaiu ps)
Koordinaadidkaart
Asukoht, kohale minemise lühike kirjeldusLoode Saaremaa, 50 km Kuressaarest, suundu Kihelkonna poole, sealt otse edasi Veere poole. Peale 5km kruusalõiku tuleb asfalt, kus keera vasakule Kurevere bussipeatuse juurest. Poolsaarele viib käänuline ja kivine kruusatee, mis võib madalatele paanautodele saada saatuslikuks, poolsaare lõppu viiva tee viib aeg ajalt meri ära. Sõita võib ainult sissesõidetud radadel!!! Teel liikudes sõida mõõda looduskaitse ala viitasid, siis ei teki ekslemist rohketel teekestel. Väga kaunis koht puhkamiseks ja tormide nautimiseks- mitte risustada!!! Ps algusest ristmikult vasakpoolne laht, saab autoga kalda ligi, tugeva loodetuulega tekivad surfilained (lainelaud), ristmikule tagasi ja ps lõppu sõites on enamus kohti sisseminekuks jala juures. Väldi autoga rajalt kõrvalesõitmist- jääd kinni ja saad sõimata. Kuna koht on looduskaitse all, siis sigaduste tekitajatele lubame palju ebameeldivusi kõigi surfihuviliste poolt.
Autoga parkimise võimalusRuumi on piisavalt, pargi tee ääres, ära sõida mõõda maastikku!
Rand, vee põhi, sügavus 150 cm (kui kaugel veepiirist)Lai liivarand, põhi liivane, sügavus 150cm 1-50m
Millise tasemega sõitjatele sobib (alg-, keskmine ja hea tase)Sobib kõigile tasemetele, eriti turvaline laht on suur kauss ja tuul kannab suure tõenäosusega kaldale. Superkõva ekstremistidele. Lohelennutajatel on seal samuti ruumi rohkem, kui vaja.
Sobivad sõidutuuledW – SW – S 12m/s edela-loode tuule MEGA koht, isegi vaiksetel suveilmadel saab ka briisiga 7-8m/s kätte.
Lained (chop, lainetus või murdlained, milliste tuultega millised lained)W – ilus lainetus, kalda lähedal hakkab murduma, kaugemal merel on merelainetus - pikad, kõrged, kumerad lained. SW ja S on laine väiksem ja segi.
Rigamise tingimused (muru, asfalt, liiv, tuuline või mitte)Rand liivane muru ja samblane. Rigamine kõrge kalda või metsa varjus.
Ohud (kivid, madalikud, hoovused, laevaliiklus jne.)Kui rannas on kive näha, siis võib neid olla ka vees. Tegelikult on see paradiis kuna on vähe selliseid üllatusi. Tipus edela-lääne poolne osa peidab 3-5 km kaugusel rannast. madalikke ja ohtlikke kivirahusid, küsi kohalikelt.
ToitumisvõimalusedLähim Kihelkonna 15km, pood ja baar
ÖöbimisvõimalusedLäheduses asub turismi talusid, telkimine väikselt ja vaikselt pole kah suur patt.
InfotelefonUndva Piirivalvekordon (abi ja tuul) 45 23308
Muud kommentaaridVäga ilus koht, looduskaitseala. Koeri mitte kaasa võtta või lahti lasta. Eriti sobiv Kitesurfi harrastamiseks kuna kaldal ja merel on palju ruumi.

tagasiHarilaidHaagi lõugasUudepanga lahtVättaKaugatumaNasva-MändjalaSõrveRoomassaarePidula

Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313, 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast