Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast
Avaleht
Avaleht
Anna teada, kus sõidad Rendi surfikama Osta klubi atribuutikat Kasulikud kohad Tule chattima Avalda arvamust, tõstata teema! Osta, müü, vaheta Kus, mis, millal? Võistluskalender Üritused Pildid Trikid
surfikohad

Koha nimiHarilaid (Uudepanga laht W)
KoordinaadidPL 58:28:46 IP 21:52:30
Asukoht, kohale minemise lühike kirjeldusLoode Saaremaa, 50 km Kuressaarest, suundu Kihelkonna poole, sealt otse edasi Veere poole. Peale 5km kruusalõiku tuleb asfalt, kus keera vasakule Kurevere bussipeatuse juurest. Poolsaarele viib käänuline ja kivine kruusatee, mis võib madalatele paanautodele saada saatuslikuks, poolsaare lõppu viiva tee viib aeg ajalt meri ära. Vaja panna auto poolsaarele viiva tee äärde paremale pöösa (enne järve), samal pool ka laht. Sõita võib ainult sissesõidetud radadel!!! Teel liikudes sõida mõõda looduskaitse ala viitasid, siis ei teki ekslemist rohketel teekestel.
Autoga parkimise võimalusRuumi on piisavalt, pargi tee ääres, ära sõida mõõda maastikku!
Rand, vee põhi, sügavus 150 cm (kui kaugel veepiirist)Lai liivarand, põhi liivane, sügavus 150cm 1-2m. Peale torme võib ranna kuju natuke muutuda, kuid sügavus jääb.
Millise tasemega sõitjatele sobib (alg-, keskmine ja hea tase)Sobib kõigile tasemetele, eriti turvaline laht on suur kauss ja tuul kannab suure tõenäosusega kaldale. Ka ekstremistidel on seal tegevust eriti kuna laine tekib ruttu ja manöövreid saab teha otse kalda all (1m)!!!
Sobivad sõidutuuledN - NE- E
Lained (chop, lainetus või murdlained, milliste tuultega millised lained)Avamere ja pikk, kõrge murdlainetus. Väga eeskujulik surfikoht lainetes sõitmiseks. Hoidu sattumast kamaga vee ja maa piirile. Murdlaine tõttu igalt poolt peale hästi saa. Kasuta näidatud koordinaate
Rigamise tingimused (muru, asfalt, liiv, tuuline või mitte)Rand liivane muru ja samblane. Rigamine kõrge kalda või põõsaste varjus. Väga head tingimused.
Ohud (kivid, madalikud, hoovused, laevaliiklus jne.)Kive pole. Madala veega on natuke poolsaare poolse otsa lähedal ühe vraki torn väljas (PL 58:29:00 IP 21:52:19), proovime seda alati märgistada. Muidu on ruumi nii palju, et on vähe tõenäosust sinna otsa kihutada.
ToitumisvõimalusedLähim Kihelkonna 15km, pood ja baar
ÖöbimisvõimalusedLäheduses asub turismi talusid, telkimine väikselt ja vaikselt pole kah suur patt.
InfotelefonUndva Piirivalvekordon (abi ja tuul) 45 32308
Muud kommentaaridVäga ilus koht, looduskaitseala. Koeri mitte kaasa võtta või lahti lasta. Eriti sobiv Kitesurfi harrastamiseks kuna kaldal ja merel on palju ruumi.

tagasiHarilaidHaagi lõugasUudepanga lahtVättaKaugatumaNasva-MändjalaSõrveRoomassaarePidula

Saaremaa Surfiklubi - Tallinna 12, Kuressaare 93813 - tel. 53474313, 5092803 - info(ät)saaremaasurf(.)ee        webmaster

Klubi luguKes on klubisKus me surfameÕpetame sindki sõitmaMida meist kirjutatakseKõige tähtsamast